Jak se vám žije bez přátel

MilaLB
12.5.20 18:38

Žádné přátele

Dobrý den.Jsem 4roky v novém bydlišti, nikoho tu neznám, mám jednu dobrou kamarádku, která po zrušení fb mi zůstala jediná, po zrušení této stránky (fb) se mi nikdo sám od sebe snad neozve, říkala jsem to manželovi a prý na co potřebuji kamarádky, tak tak přemýšlím, jestli je opravdu potřebuji? 4roky tak žiju, mám malé děti, manžela, zahrádku, jen ty kamarádky nemám a myslím, že mít nebudu. Je tady taky někdo takový, jak se žije bez přátel, vyhovuje vám to?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64565
12.5.20 18:42

Nevyhovuje.. Naštěstí jsem našla spřízněné duše v práci. Jinak mám od mládí, ale jsme od sebe hodne daleko.. V bydlišti je fajn zajít na kafe, pokecat.. V novem bydlišti je 32 lidi, tam to bude těžké.. Naštěstí je mě Holky budou jezdit na prázdniny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MilaLB
12.5.20 18:43

Ještě dodám, že tu kamarádku co mám, tak nějak extrémně taky v kontaktu nejsme moc, jednou za delší čas.

• Citovat
  • Nahlásit
22813
12.5.20 18:44

Není to k životu. Když jsem porodila první dítě, odstěhovali jsme se do města, kde jsem nikoho neznala. Ze začátku jsem se zabavila zařizováním bytu, péčí o mimino a manžela. Ale nestačilo mi to. Seznámila jsem se s novými lidmi u dětské na prohlídkách, při procházkách s kočárem a manžel mě seznámil s kolegy. Ale než jsem si našla opravdovou kamarádku, utekly 4 roky. Nevzdávej to, sociální izolace je hrozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MilaLB
12.5.20 18:44

@martina.se Tady je to malá vesnička a nedokážu se tu seznámit, každá má alespoň do dvojice někoho…tak se smiřuji, že prostě budu samostatná do konce života :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1349
12.5.20 18:47

Hele ono je to asi přirozený. Po škole ae všichni rozprchnou, založí rodiny a na nějakou dobu mají jiné starosti. Já mám jednu kamarádku ze školy, ale někdy je to kdovíjaké. Další holčiny se kterýma si rozumím jsem „získala“ díky narození malé, ale taky je to spíš víc o povídání o dětech :) a pak holky v práci, jenže díky mateřský to je takový o ničem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
12.5.20 18:48

Ne, neumím si představit, žít úplně sama nebo jenom s manželem. Popravdě by mi nevyhovoval ani manžel, co má jenom mě a jinak nezná živou duši. Jsem ráda sama, ale všeho s mírou, bez přátel by mi bylo smutno, a ty nejlepší zážitky mám i díky nim. Je mi jasné, že se ozve milion lidí, co bez přátel žijí nejlepší životy na světě a stačí jim manžel/ka, ale popravdě, kolik z nich se pak ozve s diskuzí na emiminu, že nemají absolutně nikoho a že se chtějí svěřit, páč jinak nemají komu? :nevim: samozřejmě můžeš být ta vzácná povaha, co chce být opravdu sama, ale to si musíš rozhodnout ty sama, jak to máme my ostatní ti nepomůže. Pokud ti ten stav ale vadí, není až tak moc těžké ho změnit :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
21835
12.5.20 18:48

Já nemám hory přátel, opravdové kamarádky bych spočítala na prstech jedné ruky, ale jsou to fakt kámošky a bez nich by to nešlo. Nemusím je vidět obden, ale vypadnout s nimi na kafe, pokecat,… to je hodně důležité. Navíc ač jsem ještě mladá, tak si uvědomuju, že roky letí a někdy člověku opravdu zůstane jen těch pár kamarádek, se kterými se ten vztah nevybuduje za rok, ani za dva. Takže za mě - bez přátel to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.5.20 18:50

Ja jsem taky uz temer rok v novem bydlisti a bez pratel. Zkousela jsem chodit tady na cviceni, ale bylo to vylozene o maminach s detmi a to neni nic pro mne. Driv jsem mela partu na sipky, kamarada ale ten se odstehoval do zabranici. Na podzim jsme jeste nejaky tu komunikaci a srazy meli. Ted jsem od ledna krom rodiny s nikym nemluvila, nebyla si nekde sednout. Me nechybi jako takova ta obpravdova kamaradka, tu jsem asi ani nikdy nemela, a na nejaky drbani a kafickovani nejsem, ale spis nejaka banda, se kterou se sejit na sipky, bowling, grilovani…

• Citovat
  • Nahlásit
MilaLB
12.5.20 18:51

Děkuji za příspěvky :-) já sama bych chtěla byť jen jednu, ale opravdovou kamarádku, ale neumím si jí asi najít :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
21835
12.5.20 18:52
@MilaLB píše:
@martina.se Tady je to malá vesnička a nedokážu se tu seznámit, každá má alespoň do dvojice někoho…tak se smiřuji, že prostě budu samostatná do konce života :lol:

Vždyť to nemusí být nikdo z vesnice, lidé žijí všude. A samostatná do konce života nebudeš, jestli si za celý život nevybuduješ svou partu, tak jednou hořce zapláčeš, to mi věř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64565
12.5.20 18:52
@MilaLB píše:
@martina.se Tady je to malá vesnička a nedokážu se tu seznámit, každá má alespoň do dvojice někoho…tak se smiřuji, že prostě budu samostatná do konce života :lol:

Tak až půjdeš do práce atd.. Já vím, že ze v novém bydlišti je jedna osoba, cca mého věku, jinak důchodci.. Ale zase v okolí do 50 km mám většinu přátel.. Takže pohoda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22813
12.5.20 18:53

@MilaLB A někoho z minulosti nemáš? Přátelství přece není o vzdálenosti. V dnešní době, kdy můžeš být v kontaktu s lidmi po celé zeměkouli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MilaLB
12.5.20 18:54

@divine woman Nemám, holky ze základky, střední už se neozvou… :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
21835
12.5.20 18:56
@MilaLB píše:
Děkuji za příspěvky :-) já sama bych chtěla byť jen jednu, ale opravdovou kamarádku, ale neumím si jí asi najít :nevim:

Právě bych to vůbec ze začátku nepojímala tak, že hledáš svoji nejkam. Prostě se seznamuj, scházej a ono to vyplyne samo. Každý člověk ti něco předá, z každého si něco vezmi, vždyť to nemusí být 100% souznění. Já mám taky jednu kámošku víc na drby, druhou na módu, se třetí chodím cvičit, další je zase šikovná na ruce,… Proto je důležité mít kamarádů víc a neviset jenom na jednom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat