Zálohy elektřina a plyn – jakou výši za 1 osobu, byt 2+kk

Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
11.4.26 08:52

@DavidN1995951 Máme aktuální vyúčtování a zálohy nastavené dle dodavatele na příští rok 3 420 Kč. (Letos na vyšší záloze 12 000 Kč vraceli). 4+kk, 80 m2, mezonet, zateplena bytovka. Vše na eletriku ( topení/ elektrokotel, vaření, ohřev vody- bojler). Roční spotřeba 7,5 MWh a zálohy vychází na 3420 Kč. V bytě 4 osoby trvale.
S 1 osobou která ani v bytě nebude trvale a pokud nejde o okrajový byt bych to viděla při rozměrech velmi podobně.
Ona ta spotřeba je samozřejmě přes zimu vyšší, ale našetří se tam v netopné sezoně a tedy topná sezona je cca říjen - březen. Jinak tam není potřeba nějak výrazně topit.

  • Citovat
  • Upravit
11.4.26 09:32
@Anonymní píše: Více

To s Vámi souhlasím, že v měsících, kdy není topná sezona se naopak peníze,,naspoří”. Jen vím z okolí, že někteří za malé byty 2+kk s přímotopy doplácí nemalé částky. Navíc jsem v životě viděl i přímotopy v garážích a konečná cena, kdy dotyčná osoba potřebovala v garáži přes zimní období provést určité práce byla překvapivě hodně vysoká, až neuvěřitelně. Ve finále se i počítalo, zda daná činnost byla vůbec výdělečná. :dance:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.26 10:04

@DavidN1995951 @DavidN1995951 Tak zase garáž nemusí být zateplená, atd… Ono hodně záleží i na umístění bytu v domě, atd…
U nás v těch bytovkách se topilo z 90% přímotopy a nebo tedy elektrokotlem a jen zateplení udělalo hodně. Byt na návětrné straně rohového bytu zase bude mít jinou spotřebu než byt uprostřed. A pak taky záleží na tepelném komfortu každého.
Dobré je v těch bytech větrat, topit, větrat topit, protože ty zateplené bytovky mohou mít problém s vlhkostí.

  • Citovat
  • Upravit
11.4.26 10:30
@Anonymní píše: Více

Přesně tak, to je to, co jsem popisoval. Každý bude topit,,jinak” a je to pochopitelné. Ono ani nezáleží u topení o počtu lidí, kteří v bytě žijí. Je 5 členná rodina, která netopí a pak dvou členný pár, který topí v každé místnosti jako o závod. Každopádně máte pravdu, že zateplení je také obrovským pomocníkem a dnes už úplným základem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat