Zamaskované vnitřnosti v jídle

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lovethelife
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 10.02.19 16:34
Zamaskované vnitřnosti v jídle

Dobrý den, ráda bych vařila z kuřecích srdcí, jater a tak, ale chutí me to naláká. Nemáte zkušenosti s recepty, kde jsou tak nějak zamaskovane? :D Např. V jatrovych knedlickach mi játra nevadi :palec:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 10.02.19 16:38

@lovethelife proč vařit z něčeho co tě nechutná? Kuřecí játra bych do pusy nedala, ale vepřová ok ;) Vnitřnosti se stejně nemají jíst extra často tak bych je nejedla. Chutově to moc nezamaskuješ ;)

warita
Echt Kelišová 9363 příspěvků 10.02.19 16:43

Podle mne jsou dobre kureci jatra na cibulce a cervene paprice. Je to natolik chutne, ze neni treba nic maskovat.

A jatrove knedlicky jsou mnam.

Jana525
Kelišová 5238 příspěvků 10.02.19 16:56

To moc nezamaskujes, muj manzel takz neji vnitrnosti a sni prave jen ty jatrove knedlicky a nebo pastiky ci rillets, kde ty jatra nejsou v prevaze.

Jana525
Kelišová 5238 příspěvků 10.02.19 17:15

@Markéta80 a proc by se nemohli jist casto ? Ja mam kureci jatra tak 3× tydne. Jsou ohromnym zdrojem zeleza a dalsich dulezitych latek.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 10.02.19 17:19

Zkus ta srdíčka. Je to svalovina stejně jako maso, chuťově jsou také masu podobné (jen tužší).

nozu
Extra třída :D 12091 příspěvků 10.02.19 17:48
@Jana525 píše:
@Markéta80 a proc by se nemohli jist casto ? Ja mam kureci jatra tak 3× tydne. Jsou ohromnym zdrojem zeleza a dalsich dulezitych latek.

No, to sice ano, ale také se v nich usazují škodliviny vyfiltrovane z těla a dále je tam hodně vitamínů A, kterým by ses mohla předávkovat. Třikrát týdně je podle mě hodně…

Markéta80
Hvězda diskuse 41990 příspěvků 10.02.19 17:51

@Jana525 tak zrovna játra extra zdravé nejsou. 3× týdně je teda hodně. Já tak 2× měsíčně max ale kuřecí nejím.

Verun83
Echt Kelišová 9243 příspěvků 33 inzerátů 10.02.19 17:54

https://www.vimcojim.cz/…0x11227.html

Tady pisou, ze jatra tak 2× do mesice.

modravlocka
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 10.02.19 18:01
@Verun83 píše:
https://www.vimcojim.cz/…0x11227.htmlTady pisou, ze jatra tak 2× do mesice.

Jo ale ve smyslu, „pokud je nejite, zařaďte je 2× měsíčně“. Ne, že by se po jejich častější konzumaci ottavila. ;) Ale souhlasím, že 3× tydne je hodně.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16113 příspěvků 10.02.19 18:06
@lovethelife píše:
Dobrý den, ráda bych vařila z kuřecích srdcí, jater a tak, ale chutí me to naláká. Nemáte zkušenosti s recepty, kde jsou tak nějak zamaskovane? :D Např. V jatrovych knedlickach mi játra nevadi :palec:

Namlít trochu do mletého masa. Z toho pak normálně klasické recepty, jaké jsi zvyklá (sekaná, špagety s mletým, plněné papriky, karboše atd..)

Evulina
Neúnavná pisatelka 16113 příspěvků 10.02.19 18:09
@nozu píše:
No, to sice ano, ale také se v nich usazují škodliviny vyfiltrovane z těla a dále je tam hodně vitamínů A, kterým by ses mohla předávkovat. Třikrát týdně je podle mě hodně…

Vitaminem A se člověk játry 2-3× týdně fakt nepředávkuje, když je nejí na kila :roll: To bych se spíš vyhnula doplňkům stravy se syntetickým vit. A plus k tomu normální strava, tam už by to podle mě nemuselo být pod kontrolou.
Co se týče škodlivin - vnitřnosti a vůbec maso (stejně jako mléko nebo vejce) považuju za zdravé pouze z chovů, kde zvířata jsou přirozeně krmená a můžou se pást venku atd..Konzumní z velkochovů nepovažuju za zdravé ani maso, ani mléko, vejce a už vůbec ne vnitřnosti.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16113 příspěvků 10.02.19 18:14

Jinak výborné informace o vitaminu A - web vyživující tradice + stejnojmenná kniha.

Bubla_Bučková
Kelišová 5106 příspěvků 10.02.19 18:23

Vanilkové rohlíčky :mrgreen:

Jana525
Kelišová 5238 příspěvků 10.02.19 18:49
@Markéta80 píše:
@Jana525 tak zrovna játra extra zdravé nejsou. 3× týdně je teda hodně. Já tak 2× měsíčně max ale kuřecí nejím.

Ale proc by nebyly ? :lol: To by me docela zajimalo.XCo je na tech jatrech, tak hrozneho :mrgreen: Podotykam, ze jim samozrejme z bio zdroju. Ja je jim, protoze trpim na nedostatek zeleza a taky jsou super zdrojem vitaminu D. Moc mi pomahaji

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Láska jako byznys? Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem na vztahu pořádně vydělávají

Oba jsou skvělými herci, kteří jsou zárukou kvality a sledovanosti. Manželé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >