Zánět průdušek - bakteriální vs. virový

46
7.5.17 13:32

zánět průdušek - bakteriální vs. virový

Ahoj maminky, je to něco málo přes týden, co jsme dobrali atb po zánětu ledvin a malý (17m) je opět na hromadě. V úterý začal suše pokašlávat, ve středu už bublal, chroptěl a hodně slyšitelně dýchal, kašlal vlhce, bublavě. Ve čtvrtek jsme proto zašli k dr., která jen poslechově řekla, že má malý virový zánět průdušek a je hodně zahleněný. Dostali jsme ventilovat ventolin, erdomed a dithiaden s tím, že do víkendu už bude malý v pořádku a kdyby ne, máme zajet do nemocnice. Žádné zlepšení a navíc v pátek večer malý dostal horečky kolem 38,7 a 2× zvracet. Ráno jsme tedy zajeli na pohotovost, zde MUDra taky jen poslechla a řekla, že máme v léčbě vytrvat, že to bude dobrý. Dnes - v neděli malý stále defakto nesrazitelné horečky (navíc věčně ledové končetiny, takže bez možnosti zábalů), navíc přestal jíst a pití je taky bída a pod velkým nátlakem a přišel o hlas. Kašle stále - ale teď už tak suše a valí mu průhledné snople z nosu… No nedalo mi to a udělala jsem domácí test CRP, kde mu vyšla nejvyšší zjistitelná hodnota s pěkně výrazným proužkem pro bakteriální infekci. Takže ted se rozhoduji jestli jet opět do nemocnice, být za totální hysterku a vynutit si, ať konečně někdo udělá kompetentní diagnozu s CRP nebo vydržet do úterý k naší dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26277
7.5.17 13:44

Jela bych. Je neděle, do úterý hodně času. Pokud má vysoké horečky, co se špatně sráží a špatně pije, tak bych neuvažovala a jela.
Pokud máte možnost zmenit pohotovost, tak bych to udělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
7.5.17 13:45

@eeevvv jeďte znova a nenechte se odbýt. Jde o malé dítě a to musí každý pochopit. At ma urcite i rentgen plic. Event. jet jinam - nevím odkud jste… A P. S. to mu vcera ani nedelali odbery?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
7.5.17 14:07

ZAD.
Ne, veškeré diagnóza vždy spočívala pouze z poslechu, včera na pohotovosti se mu ASPOŇ ještě podívala dr. do krku. Možná plaším zbytečně, ale je tomu teprve přes týden, co nás pustili z nemocnice, kde jsme leželi s hrozným zánětem ledvin - který taky mudra chybně diagnostikovala jako růst zubu nebo šestou nemoc a on se místo toho trápil 8-9 dní s nesrazitelnýma 40°C horečkama, než se zjistilo, co mu vůbec je a zabrala atb. A teď už to je vlastně taky 6.den, kdy se malý trápí a místo aby se to zlepšovalo, tak se to i přes medikaci horší a horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
7.5.17 14:11

@eeevvv právě proto bych to neodkladala. A kam jezdíte do nemocnice? Kdyžtak bych jela i jinam třeba do nějaké větší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.5.17 14:52

Jeďte do nemocnice, jsou nutná opět antibiotika, odběry, rentgen plic???? At je chlapečkovi líp!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
7.5.17 20:31

ZAD.

tak jsem ráda, že jsme nakonec jeli. Malý má zápal plic. Dostal atb a celkově jinou medikaci, takže ještě, že nečekáme až do úterý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
7.5.17 21:21

@eeevvv No tak to je dobře, že už se léčí. Držte se a ať je synek brzo lepší!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
12.5.17 21:15

DOLÉČENÍ

ZAD.

Maminky, ráda bych ještě oživila diskuzi a možná ji odvedla trochu jiným směrem.

Jak už jsem psala, tak malý dostal zápal plic, měl navíc další komplikace - muselo se mu píchnout ucho a dostal silný zánět i do očí. Ucho už je v pořádku, oči se taky zdají být relativné zvládnuté. Co mě ale trápí, tak že zítra máme poslední ATB a malý mi nepřijde stále v pořádku. Nevím, třeba už bude poslechově čistý, ale pořád je děsně zahleněný - má šílenou rýmu - tečou mu snoplíky nonstop (a to i přes používání Nasivinu, který ale už od zítra taky dávat nesmím) a teď mu začal vlhký, bublavý kašel, který už také neměl. Jsem už z toho vyřízená (a sama už nemocná na ATB), protože díky toho vůbec nespí - budí se co cca 30 min a zhruba od 3. až 4.hod do rána v podstatě jen nešťastně pláče. Odpoledne taky spí max. hodinu, a to normálně spí 3-3,5hod. Kvůli toho bublavého kašle jsem mu opět začala dávat Mucosolvan, ale popravdě už nevím kudy kam, příjde mi, že se za poslední 3-4 týdny do něj cpou taková kvanta léků a bez efektu… Někdo nějaký „zaručený tip“ 8)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
12.5.17 21:31

@eeevvv a co teď bere za ATB? A v jaké jste byli nemocnici? Upřímně co píšete se mi vůbec nelíbí… Myslím, že by se měl poslat na vyšší pracoviště- myslím nějakou fakultní nemocnici. A měl by mít teda dle mě CT plic, aby tam neměl absces (uzavřena dutina s hnisem). Vyšetření vykaslaneho hlenu na mikrobiologické vyšetření. Napadá mě totiž, že mohl chytit nějakou nemocniční bakterii už při té 1.hospitalizaci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
12.5.17 21:44

ATB bere syn Unasyn. Přímo nemocnici bych zde nerada jmenovala - vždy se najde někdo s negativními zkušenostmi i pozitivními, a pak se to akorát zbytečně rozebírá. Není to fakultka, ale je to nemocnice v relativně velkém městě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
362
12.5.17 21:50

@eeevvv v pořádku, já bych nemocnici nechtěla kritizovat… takže teď Unasyn a před tím bral jaké ATB na zánět průdušek? A teď jste leželi z počátku v nemocnici nebo jste celou dobu doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.5.17 23:35

Neřekla bych, ze by tento stav mohl být způsoben abscesem, při takovémto zánětu by měl člověk mít horečku, tresavku, celkovou schvacenost organismu. Přijde mi to spis, ze syn si toho teď dost prožil, to, ze hodně odkaslava a teče mu rýma je dobre znamení, v uvozovkách takto odchází z těla mrtvé viry a bakterie. Už bych mu ten Mucosolvan nedavala, ani Nasivin, je možné, ze to v něm prave bubla ještě víc po nich a tvoří se víc hlenu. Dojdete na kontrolu, at ho poslechnou a změří CRP, jestli budou ještě nutná další antibiotika. Ale nemyslím si, myslím jen, ze si chudák prošel velkým zánětem, teď se tělo těch bacilu takto zbavuje. At hodně pije, kupte mu ovoce co má rad, udělejte hovězí vývar, at je co nejvíc v klidu, určitě už to brzo přejde. ( jsem prakticky lékař pro dospělé). Dobrou noc, at je mu lip!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama