zánět uší & alergie

122
31.3.06 11:21

zánět uší & alergie

Ahoj, potřebovala bych se s váma poradit.
Kamarádky malý má už asi od osmi měsíců problémy se stále se opakujícími záněty uší. Teď je mu rok a třičtvrtě, a stéle se to opakuje - zánět přeléčení ATB, dva až čtyři týdny klid, a nový zánět :cry: . Dr. mu našel streptokoka, který prý to vyvolává.
Já jsem se teď někde na netu dočetla, že by to mohla způsobovat i alergie na kravské mléko, ale už nic bližšího. Dokonce prý by na to mělo být i očkování????
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Nebo nevíte, kde bych o tom mohla najít podrobnější zprávu? Ráda bych jí, a hlavně tomu malému pomohla.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.3.06 11:56

Záleží na tom je-li zánět ouška doprovázen teplootou(tím myslím nad 38stC) či je bez teplot, je-li na počátku rýma nebo hned je ouško. prcek je malý, teoreticky by to mohla i bát alergie na K.M. ,ale pokud má ve výterech strepotkoka, bylo by asi rozumnější nejdříve vyšetřit nosní mandli a jsou-li výtery opakovaně pozitivní, pak mandlivyndat, byt by nebyla příliš j¨veliká jako potenciální ložisko infekce( tedy říčina těch pozitivních výtěrů), taky je důležité vědět, zda-li bral ATB dle cisltivost na toho bacila( to se dělá při výtery a v labo to mohou zjisti). pokud jsou záněty bez teplot a bez rýmy, pak je nutno vyšetřit určitě GER( gastroesophageální reflux) - oreinatční vyšetření ultrazvukem, podorbnější event, Ph metrií, uidělat imunologii, jestli nemá poruchu imunity a krevní obraz - pokdu se nedaří toto zkoordinovat přes dětského lékaře, doporučuji dítě objednat na alergologii. Alergie na kravské mléko je z těch méně prevděpodobnějších příčin, ale vyloučit to nelze, nicméně doporučuji začít s po¨řadím- nosní mandle, GEr, odběry.
nepřihlášená S

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
31.3.06 12:00

Ahoj Lesley,
asi moc neporadim, ale s ockovanim zatim nelze pocitat - vakcina je nekde ve vyvoji, pry ma byt k dispozici do 2 let (rikali v tv).
O alergii na kr.mleko v souvislosti se zanety str.ucha jsem zatim neslysela.
Synovi pichali usi celkem 9× - naposledy asi v 5ti letech. ATB na to nikdy nedostal - proste pichli a sli jsme (uz bez revu a v klidu) domu. Bylo hned zas dobre a malej byl v pohode. Dokud se to za par mesicu zase nezopakovalo. Mival to z rymy - trpel casto na rymy a kasle, ma alergie - takove ty typu „astma“. Jednou to mel i bez rymy, z uplneho zdravi, ho to najedou vzalo … sli jsme ze skolky a on ze ho boli ousko … a nasledoval klasicky scenar (ORL … pichnuti … 2-3 dny doma … klid).
Deti na to hodne trpej, maji kratkou tu trubici v ousku, ktera tam dovadi zanety z dutin. Taky je to pry hodne dedicne (manzelovi pry pichali usi 11× !!!-naposledy v 11ti letech, mne nikdy).
Preji kamaradce pevne nervy a at to brzy odezni.
Lenoska

 • Nahlásit
 • Citovat
Anonymni
31.3.06 13:18

Jsme právě po zánětu oboustranném středního ucha. Lékař také našel streptokoka. Naše pediatrička říkala, že očkování již existuje a je možné, ale jen proti určitému původci zánětu, pokud si dobře pamatuji, má se jednat o zánět bakteriální (pneumokok - asi). dcera měla tento zánět poprvé, dr. říkala, že očkování by doporučila pouze v případě opakovaných zánětů stejného typu (toho bakteriálního). Pak to pomáhá. Petra

 • Nahlásit
 • Citovat
15326
31.3.06 20:06

Ta očkovací látka se jmenuje Pneu21 (tím názvem si ale nejsem na 100% jistá :oops: ). Stojí asi kolem 200,–- Kč. Musí být výtěrem prokázána přítomnost steptokoka, jinak očkování nemá smysl. Makina

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama