Záruka u výprodeje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medin
Kecalka 184 příspěvků 25.06.11 10:15
Záruka u výprodeje

Dobrý den, chtěla jsem koupit vybavení salonu ve výprodeji, ale řekly my že pokut je to ve slevě tak že se nato nevstahuje záruka, je to pravda? Má stím někdo skušenost? Děkuji

Reakce:
Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 25.06.11 11:09

Ze zákona platí záruka i na zboží ve výprodeji, takže se nenech odbýt :wink:

veritas
Kecalka 219 příspěvků 25.06.11 13:16

Pokud je výprodej z důvodu likvidace podniku, je otázka, zda bys vůbec měla kde zboží reklamovat - ale případně je možné reklamovat i přímo u výrobce.
Nelze reklamovat jedině vadu, pro kterou bylo zboží zlevněné, ale to asi není tento případ.

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 25.06.11 13:25
veritas píše:
Pokud je výprodej z důvodu likvidace podniku, je otázka, zda bys vůbec měla kde zboží reklamovat - ale případně je možné reklamovat i přímo u výrobce.
Nelze reklamovat jedině vadu, pro kterou bylo zboží zlevněné, ale to asi není tento případ.

Přesně tak. Záruka je 2 roky, jen nelze uplatnit na vady, kvůli kterým bylo zboží zlevněno. Pokud se jedná o běžnou slevu, tak je záruka bez omezení vady 2 roky. Jestli podnik končí, těžko pak hledat kde vyreklamovat…

Medin
Kecalka 184 příspěvků 25.06.11 13:27

Vybavení je slevněno jen proto že se zrušila jedna jejich pobočka a skladové zasoby zni se daly do výprodeje a zlevnily. Aspon tak mi to tvrdí.

Medin
Kecalka 184 příspěvků 25.06.11 13:30

Oni mají dokonce na vybavení záruku jen pul roku (u těch nezlevněných). To se mi taky nezdá

mishka2
Ukecaná baba ;) 1762 příspěvků 25.06.11 13:47

Jo u výrobků pro profesionální použití taky bývá záruka 1 rok. Takhle jsem taky pár věcí koupila, ale nevím jestli je to správně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 26.06.11 16:20

Ono jde o to, zda to kupuješ jako „obyčejný člověk“ tam je prostě záruka 2 roky a tečka. Nebo jestli to kupuješ na IČO, tam potom může být záruka kratší, ale jaké jsou pro ní přesné podmínky, to nevím.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Mickey Rourke vypadá k světu a vrátil se k ex. Jaké ženy se prohnaly jeho životem?

Bouřlivák Mickey Rourke (66) to dal znovu dohromady s ruskou modelkou... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >