Zase ty hemoroidy po porodu

Anonymní
1.8.10 19:44

Zase ty hemoroidy po porodu

Ahoj, vím, že toto téma tu bylo dříve častokrát, ale chtěla bych se zeptat, kdy jste se obrátily s hemoroidy po porodu na doktora (asi obvoďáka, že??). A také, když jste se obrátily na dr., jak dlouho dával naději na navrácení do původního stavu :-), než Vás třeba poslal na chíru.

Jsem tedy týden po porodu, snažím se po propuštění mazat 2-3krát denně mastí Faktu (v porodce jsem byla ráda aspoň za sprchu, na hem. sem raději nešahala :oops: ) a pořád teď přemýšlím, jak dlouho vydržet, než se obrátím případně na doktora. Krev naštěstí neteče, jenom je to bolestivé (pro mě horší než šití) při sezení i při chůzi :evil:

Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15672
1.8.10 19:51

Ahoj. Já u doktora nebyla vůbec :oops: . Už v porodnici mě doktorka upozornila na to, že jsem si je vytlačila a že mám mazat dubovou kůrou. To ještě nebolely. Začalo to několik týdnů po porodu a trvalo asi měsíc. Bylo to peklo, horší než samotný porod (hlavně proto, že porod trval „chvíli“, kdežto tohle začalo každé ráno po velké návštěvě WC a trvalo cca do tří odpoledne). A jak to přišlo, tak to po asi měsíci samo odešlo. Je fakt, že jsem začala jíst hodně jogurty a nápoje typu Activia a snažila jsem se mít co nejměkčí stolici. A hlavně to chtělo hodně pít. Teď po druhém porodu jsem se bála, že to bude ještě horší, tak jsem si to hlídala hned od začátku (pít, pít, pít) a snad už to můžu říct, že mě tentokrát minuly.

Kamarádka s nimi byla na chirurgii, ale obvoďákem určitě nic nezkazíš.

Držím palce, vím, jaké to je :kytka: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10378
1.8.10 20:14

Měla jsem to jak ty.V porodce jsem na to kašlala,ale doma mazala a asi po 14 dnech se to zahojilo samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3935
1.8.10 21:03

Mi pomohlo hodně pít, jíst Psyllium v jogurtu a nejíst sladké (což u kojení jde dost těžko potlačit :mrgreen: ) Myslím, že mast Faktu se u kojení nemůže…

Pak existují homeopatické masti a čípky. Ale název jsem zapomněla :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1705
1.8.10 21:27

Mně předepsala gynekoložka mast a čípky preparation, do měsíce to bylo dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.10 22:31

Buď ráda, že je to jen po porodu…já to mám už 9,5 let a zrovna teď mám bolestivé období a fakt to není příjemné :-(
Stolici mám jednou za 4-5 dní a navíc se nadřu (syndrom líného střeva), takže pro hemouše jak dělané.
Chjo.

• Citovat
  • Nahlásit
3270
2.8.10 06:55

holky naše doktorka nedá dopusti na Hemagel.Je sice i na rány,ale na konečník je výborný taky.
tak zkuste.
http://www.hemagel.cz/hemagel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
teresa20
2.8.10 07:44
Anonymní píše:
Ahoj, vím, že toto téma tu bylo dříve častokrát, ale chtěla bych se zeptat, kdy jste se obrátily s hemoroidy po porodu na doktora (asi obvoďáka, že??). A také, když jste se obrátily na dr., jak dlouho dával naději na navrácení do původního stavu :-), než Vás třeba poslal na chíru.

Jsem tedy týden po porodu, snažím se po propuštění mazat 2-3krát denně mastí Faktu (v porodce jsem byla ráda aspoň za sprchu, na hem. sem raději nešahala :oops: ) a pořád teď přemýšlím, jak dlouho vydržet, než se obrátím případně na doktora. Krev naštěstí neteče, jenom je to bolestivé (pro mě horší než šití) při sezení i při chůzi :evil:

Díky

Já jsem je dostala asi tři měsíce po porodu, ale převážně vnitřní.Byly to muka :roll: Šla jsem za obvodní, ta mi předepsala nějaké prášky (už se nepamatuju název). Co jsem je brala, tak v poho, jak jsem vysadila, tak se vrátily. Dostala jsem doporučení na gastroenterologii, kde mě vyšetřili a objednali na vyšetření sondou. Nebylo to tedy příjemné, ale jinak se to zjistit nedalo, doktor mi je rovnou odstranil při tom vyšetření. Od té doby mám pokoj. Jo a mast Faktu, čípky apod. mě vůbec nepomohly. Krev jsem měla pokaždé, o bolestivosti ani nemluvím. Po tom zákroku to byla velká úleva, musely se dodržovat nějaká dietní omezení, např. mě hrozně vadilo kořeněné jídlo, ale po pár týdnech jsem mohla i to.
Zajdi k dr.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.8.10 22:43

Moc všem díky za odpovědi.

Dneska mi dětská dr. řekla, ať raději používám něco přírodního (Faktu jsem používala prakticky 2 dny). takže jsem pořídila tu homeopatickou mastičku a snad zabere. Dám tomu tak 14 dní, pak kdyžtak zajdu za odvoďačkou. Nejhorší je, že šití je ok, vůbec mě nic nebolí, zato tohle :cert: to je za trest, to mě trošku omezuje :cert: Dám si sprchu,nahřeju,zatlačím,vylezu z vany a šup venku :-( Zatlačím, namažu, oblékám se a šup venku :evil: tak zatlačím a udělám krok a venku :evil: Fakt to naštveeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :cert: :cert: :cert:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat