Reklama

Rozdíl mezi posíláním balíku do ruky a obyčejného balíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

peta81
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 08.10.18 22:22
Zasílání Českou poštou

Holky, prosim o radu, kdo v tom umi chodit ;)
Cas od casu se rozhodnu prodat neco na bazarku a pak na poste tapu. Navic mam pocit, ze pani za okenkem se mi vzdy snazi podstrcit nejaky drazsi zpusob zaslani :lol: Jaky je rozdil mezi posilanim Baliku do ruky a Obycejneho baliku? musim na obycejny vypisovat poddaci listek? a ktery zpusob pouzivate vy?
 Dik!

Reklama

Reakce:

petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 08.10.18 22:30

Urcite je nejlepsi poslat balicek jako balik do ruky nebo pokud je to mensi balicek max.5cm výška a max 2kg jde to jako doporuceny. Mas to tam druhy den.Obyčejně je to sice levnější ale trva dele nez přijde az tyden a hlavne od toho nemas zadny doklad ( takze posta ti za to neruci) nemuzes ho sledovat ani nema zadne dalsi vyhody…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 34 inzerátů 08.10.18 22:34

@petrikaaa Doporučený balíček je i nad 5 cm výšky, pod 5 cm to je jako doporučené psaní. Posílám doporučené balíčky, stojí mě většinou 74 nebo 80 Kč. @peta81 Mám zákaznickou kartu, abych nemusela vypisovat podací lístky. Sice mi na poště tvrdí, že můžou jít delší dobu, ale i před Vánoci do dvou dnů dorazily.

BlackTea
Nováček 7 příspěvků 08.10.18 22:38

Já tedy posílám třemi způsoby: buď jako doporučené psaní za 54 Kč (třeba trička, peněženky atd.), nebo doporučený balík za 74 Kč (kabelky), nebo PPL za 89 Kč (když je to větší). U všech možností se dá sledovat průběh doručení na netu.

Uživatel je onlineFazulina
Závislačka 3450 příspěvků 08.10.18 22:41

Zařiď si zákaznickou kartu ČP, je to zdarma. Výhodou je, že máš na služby slevu (je to teda jen pár korun) a nemusíš vypisovat ty podací lístky, prostě jen dáš tu kartu. Ve svém účtu si pak na internetu můžeš sledovat, kam jsi co posílala.

Pokud to rozměry a váha balíku dovolí, pošlu to jako doporučený dopis nebo balík. Balík do ruky je moc drahý a zbytečný a stejně ho kolikrát ani do ruky nedoručí:-).

peta81
Ukecaná baba ;) 2048 příspěvků 08.10.18 22:46

ok, dekuji. v tom aby se prase vyznalo :mrgreen: potrebovala bych nejakou prehlednou tabulku :lol: neposilam zas tak casto, tak mi to v te hlave nezustane. na poste mi prave rovnou cpe balik do ruky a postovne je pak pomalu drazsi nez zasilana bazarkova vec :mrgreen:
zitra to vidim na doporuceny balicek. dekuji moc :hug:

Janli
Kelišová 5631 příspěvků 9 inzerátů 08.10.18 23:10

Levnější věci posílám jako doporučený dopis nebo balíček podle velikosti, dražší pojistím. Ale máš pravdu, někde cpou nejdražší balíčky. Na poště u mých rodičů pošťačka dává balík do ruky a tvrdí, že jinak to poslat nejde. U nás na poště jde všechno. Totálně ně dostalo, když jsem posílala dětské boty a poštovné vyšlo na 116Kč. Pak se balíček vrátil a já se dohodla s kupující, že ho pošlu znovu a na naší poště mě poštovné vyšlo na 56Kč. Málem jsem upadla. Je to o lidech…

xkoup21
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 45 inzerátů 09.10.18 01:32

U vetsich veci doporuceny balicek a u malych doporucene psani nebo obycejne. Zalezi dle rozmeru a dle pani, ktera sedi za prepazkou.

lucynka25
Kelišová 7335 příspěvků 2 inzeráty 09.10.18 06:38

@peta81 Pokud je výška do 5cm, posílat jako doporučené psaní
pokud už je to nad, tak jako doporučený balíček

Balík do ruky je nejdražší a takto posílám jen na žádost kupujícího.

ugluk
Hvězda diskuse 42574 příspěvků 09.10.18 10:20

Popravdě jsem nikdy nezaznamenala rozdíl mezi dobou doručení doporučeného balíku nebo balíku do ruky. Bejvávalo do druhého dne - respektive bejvávalo, co to slibovali, u mě měli úspěšnost asi 20 %. Takže já posílám obyč věci jen doporučeným balíčkem a pokud to lze splácnout do 5 cm, tak jako doporučené psaní. Balík do ruky považuju za nebetyčnej a nechutně předraženej vejmysl s nulovým efektem a když to na mě za přepážkou zkouší, moc milá nejsem.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >