Rozdíl mezi posíláním balíku do ruky a obyčejného balíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peta81
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 08.10.18 22:22
Zasílání Českou poštou

Holky, prosim o radu, kdo v tom umi chodit ;)
Cas od casu se rozhodnu prodat neco na bazarku a pak na poste tapu. Navic mam pocit, ze pani za okenkem se mi vzdy snazi podstrcit nejaky drazsi zpusob zaslani :lol: Jaky je rozdil mezi posilanim Baliku do ruky a Obycejneho baliku? musim na obycejny vypisovat poddaci listek? a ktery zpusob pouzivate vy?
 Dik!

Reakce:
petrikaaa
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 08.10.18 22:30

Urcite je nejlepsi poslat balicek jako balik do ruky nebo pokud je to mensi balicek max.5cm výška a max 2kg jde to jako doporuceny. Mas to tam druhy den.Obyčejně je to sice levnější ale trva dele nez přijde az tyden a hlavne od toho nemas zadny doklad ( takze posta ti za to neruci) nemuzes ho sledovat ani nema zadne dalsi vyhody…

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1803 příspěvků 22 inzerátů 08.10.18 22:34

@petrikaaa Doporučený balíček je i nad 5 cm výšky, pod 5 cm to je jako doporučené psaní. Posílám doporučené balíčky, stojí mě většinou 74 nebo 80 Kč. @peta81 Mám zákaznickou kartu, abych nemusela vypisovat podací lístky. Sice mi na poště tvrdí, že můžou jít delší dobu, ale i před Vánoci do dvou dnů dorazily.

BlackTea
Nováček 8 příspěvků 08.10.18 22:38

Já tedy posílám třemi způsoby: buď jako doporučené psaní za 54 Kč (třeba trička, peněženky atd.), nebo doporučený balík za 74 Kč (kabelky), nebo PPL za 89 Kč (když je to větší). U všech možností se dá sledovat průběh doručení na netu.

Fazulina
Závislačka 3896 příspěvků 08.10.18 22:41

Zařiď si zákaznickou kartu ČP, je to zdarma. Výhodou je, že máš na služby slevu (je to teda jen pár korun) a nemusíš vypisovat ty podací lístky, prostě jen dáš tu kartu. Ve svém účtu si pak na internetu můžeš sledovat, kam jsi co posílala.

Pokud to rozměry a váha balíku dovolí, pošlu to jako doporučený dopis nebo balík. Balík do ruky je moc drahý a zbytečný a stejně ho kolikrát ani do ruky nedoručí:-).

peta81
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 08.10.18 22:46

ok, dekuji. v tom aby se prase vyznalo :mrgreen: potrebovala bych nejakou prehlednou tabulku :lol: neposilam zas tak casto, tak mi to v te hlave nezustane. na poste mi prave rovnou cpe balik do ruky a postovne je pak pomalu drazsi nez zasilana bazarkova vec :mrgreen:
zitra to vidim na doporuceny balicek. dekuji moc :hug:

Janli
Kelišová 6303 příspěvků 08.10.18 23:10

Levnější věci posílám jako doporučený dopis nebo balíček podle velikosti, dražší pojistím. Ale máš pravdu, někde cpou nejdražší balíčky. Na poště u mých rodičů pošťačka dává balík do ruky a tvrdí, že jinak to poslat nejde. U nás na poště jde všechno. Totálně ně dostalo, když jsem posílala dětské boty a poštovné vyšlo na 116Kč. Pak se balíček vrátil a já se dohodla s kupující, že ho pošlu znovu a na naší poště mě poštovné vyšlo na 56Kč. Málem jsem upadla. Je to o lidech…

xkoup21
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 44 inzerátů 09.10.18 01:32

U vetsich veci doporuceny balicek a u malych doporucene psani nebo obycejne. Zalezi dle rozmeru a dle pani, ktera sedi za prepazkou.

lucynka25
Echt Kelišová 7930 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 06:38

@peta81 Pokud je výška do 5cm, posílat jako doporučené psaní
pokud už je to nad, tak jako doporučený balíček

Balík do ruky je nejdražší a takto posílám jen na žádost kupujícího.

ugluk
Hvězda diskuse 43551 příspěvků 09.10.18 10:20

Popravdě jsem nikdy nezaznamenala rozdíl mezi dobou doručení doporučeného balíku nebo balíku do ruky. Bejvávalo do druhého dne - respektive bejvávalo, co to slibovali, u mě měli úspěšnost asi 20 %. Takže já posílám obyč věci jen doporučeným balíčkem a pokud to lze splácnout do 5 cm, tak jako doporučené psaní. Balík do ruky považuju za nebetyčnej a nechutně předraženej vejmysl s nulovým efektem a když to na mě za přepážkou zkouší, moc milá nejsem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >