Závidím lidem

Napsat příspěvek
658
17.4.17 22:27

Mám to stejně, závidím lidem co nemusí koukat na peníze a přemýštět zda si to pořídit nebo ne a mají na hezké oblečení a na výlety. Samozřejmně jim to přeju, ale nedělalo by mi to dobře mít takové kamarádky. Jediné pozitivní na tom vidím, že mě to třeba popíchne k něcemu, abych se taky měla dobře. Jinak co ještě závidím je být od přírody chytrý, když někomu učení leze do hlavy skoro samo. Taky nevím jak s tím bojovat, ale nevím jestli je to tím, že bohatý, chytrý a zdraví člověk prostě nemá potřebu žárlit. Zároveň si uvědomuju, že můžou být lidé kteří můžou závidět i mě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6103
17.4.17 22:28

Ono je potreba si uvedomit, ze kazda mince ma dve strany. Nekdo uz je natolik vyspely, ze to chape hned, nekoho to zivot musi naucit a nekdo to bohuzel nepochopi nikdy. Vetsinou za kazdym uspechem je nejaka drina nebo obet a kazdy ma v zivote nejaky smutek.
Zavist absolutne nic pekneho do naseho zivota neprinasi a znaci to nespokojenost s nasim zivotem a nebo nevyzralost a to, ze si nevazime toho, co mame.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3056
17.4.17 22:29

Já závidím některým lidem zdraví a imunitu..jsem dost často nemocná a přitom o sebe hodne dbám, jim zdravě, sportuji…ale kvuli neustálym virozám a anginam jsem se musela v mladí vzdat i výkonnostního sportu..tak to třeba závidím lidem já…ale když si pak uvědomím že spousta lidí je na tom DALEKO huře (rakovina a jine)…tak si v duchu nafackuju…človek by si mel vážit maličkostí a toho co je mu dáno…a být vděčný holky…zdraví je alfa omega stastneho života…penize, krása…to je nic, nula…to nikoho stastným neudela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.17 22:45

A proč závidíte peníze?
Třeba já vydělám mnohem víc, než dokážu utratit. Vlastně moc toho v životě nepotřebuju. Nakupování nových věcí mě spíš obtěžuje, nejsem konzumní typ a mám úspory. Podle mě jsou dnes lidi posedlí blbostmi. A závidím hlavně schopnějším kolegům, kteří toho umí víc. Snažím se pořád vzdělávat

• Nahlásit
  • Citovat
658
17.4.17 22:50

Já si třeba naprosto uvědomuju, že jsou na tom lidé hůře i to, že já se mám dobře. Vím i to, že každá mince má dvě strany a nemám pocit, že jsem nějak nepřející, těm lidem to přeju. Naprosto chápu zakladatelku a nemyslím si, že by byla špatna, protože si uvědomuje, že to není správné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10315
17.4.17 22:54

A nemáš třeba nějaký psychický blok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
17.4.17 22:56

Já nikomu nic nezávidím. Není moc co. Já jsem spokojená s tím, co mám. Dokážu toho dost. Ale přemýšlím o tom, jak změnit závist na přejícnost.
Co si místo: závidím kámošce, že je těhotná, říct: moc jí přeju, že jí to konečně vyšlo. Zaslouží si to po tom, čím si prošla… prostě zkusit tu závist přehodit do pozitivního přeju jí/jemu to a to…
Myslím, že by to šlo změnit. Ale bude to chtít pomalu a postupně. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.4.17 23:00
@Mína47 píše:
Mám to stejně, závidím lidem co nemusí koukat na peníze a přemýštět zda si to pořídit nebo ne a mají na hezké oblečení a na výlety. Samozřejmně jim to přeju, ale nedělalo by mi to dobře mít takové kamarádky. Jediné pozitivní na tom vidím, že mě to třeba popíchne k něcemu, abych se taky měla dobře. Jinak co ještě závidím je být od přírody chytrý, když někomu učení leze do hlavy skoro samo. Taky nevím jak s tím bojovat, ale nevím jestli je to tím, že bohatý, chytrý a zdraví člověk prostě nemá potřebu žárlit. Zároveň si uvědomuju, že můžou být lidé kteří můžou závidět i mě. :nevim:

@Mína47 dle toho co závidíš bych asi spadala do skupinky, které závidíš, sice s tím nakupováním toho, co chci, to není tak horké, ale rozhodně si nemůžu stěžovat. Oblečení mám vcelku luxusní, výlety si dáváme kam chceme, do hlavy mi učení lezlo skoro samo… ALE můj manžel není zrovna myslitel a nesu to velmi těžce a dost mě to ničí a závidím těm, co mají šťastný naplňující vztah a taky těm, co nemusí pro ty prachy tak dřít jako já… není to ta hnusná závist, přeju to těm lidem, ale taky bych to brala :-) Jinak samozřejmě vždycky si uvědomím co mám já - to co mi dělá radost a je samozřejmě potřeba orientovat se především tímto směrem.

• Nahlásit
  • Citovat
5787
17.4.17 23:00
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
17.4.17 23:09

Mno závist zase není tak špatná vlastnost, pokud teda to chceš pro sebe a zároveň to těm lidem přeješ. I když - je to ještě závist??? :nevim:
No nevím, ale to je jedno, jako inspirovat se tím, že někdo něco má, tak sito teda pořídím taky - to je přece fajn.
Ale napíšu vám pro povbavení, jak mně se to vždycky vymstí.
Třeba jsem pořád záviděla kamarádce, jakou má super práci. Furt na FB statusy, jak tuhle a támhle s kolegy paří, jak dělají ten teambuilding a tamten, náplň tý její práce se mi taky zdála zajímavá a táák jsem jí to záviděla při mateřský, kdy já dřepěla doma s dětmi a nemohla pařit, páč jsem kojila :roll: Po RD jsem začala směřovat úplně mimoděk do tohoto oboru a teď jsem si na kámošku vzpomněla. Hahaha já blbec. Dělám teda trochu něco jiného než ona, ale vím teď už pořádně, co obnáší její profese. To jsou u nás ti největší chudáci, jednotvárná práce, mizerně placená, nikdo z mých současných kolegů by to dělat nechtěl :roll: :mrgreen: Takže asi tak se závistí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
18.4.17 00:30

@Gina108 mě se kolikrát taky stane, že mám mírný pocit závisti (ne že bych to nepřála těm lidem, mě je líto, že toho nejsem schopna dosáhnout já) a potom s odstupem času zjistím, že nakonec mě to třeba vyšlo i lépe ač jsem si na to musela počkat nebo zvolit „alternativní“ vytoužený cíl. Každý máme svou cestu a jen ta je správná… teď se s tímhle ještě naučit žít no :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
18.4.17 01:19

Nevím, jestlo to to pomuže, ale dám ti dva příklady.

Pracovne jsem se pohybovala mezi bohatími lidmi s byla jsem zvána na jejich večírky, recepce…a to byla dobrá škola k tomu, abych videla, že bohatství člověka nedelá šťestnými. Když se ti lidé na večírku opili a pak spadla maska, kteoru si tak urputne drží před kamerami a byli najednou úpřimní, tak jsem videla občas hodne smutné, depresivne existence, i když s plnými kontami. Ani chudoba štesti nenese, protože člověk mine veškerou energii na přežítí, pokud nemá kde spát a co jíst, ale ani bohatství nepřináší štesti, to si musi člověk pěstovat ve své duší tím, jak žije…

A druhý příklad: Potkala jsem po letech bývalou kolegyni, šli sme na kafe a vspomínali, jak bylo a já jí neco řekla o mém tehdejším živote s ona mi řekla, že vubec netušila, že muj skutečný život je tak bolavý a že mi tehdy závidela a nejvíc mi závidela mého ex, který byl krásny chlap a všechny kolegyne si mysleli, jak je úžasný a litovali, že ony takového chlapa nemaji…a já doma proplakala 4 léta, protože muj ex měl poruchu osobnosti, o které vědeli jen jeho nejbližší a život s nim byl ve skutečnosti peklo.

A ješte k tím fotkám na soc. sítich : Lidi. kterí věšají na instagram své umělé fotografie svého dokonalého života nejsou štestní, štestný člověk žije své štesti s nepotřebuje přesvědčovat celý svět, jak úžasný život žije, to delají ti, kterým neco chybí, kterí mají komplex, frustraci a své neštestí kompenzují virtuálním, umělým životem na instagrame.

• Citovat
  • Upravit
525
18.4.17 03:34

:-))

@KIKOLETEK píše:
Hele taky občas závidím a to zdraví :( které nemám tak bych si ho moooc přála…
a ještě ženský který mají hezkou postavu…já sem moc hubená a nemám na to abych přibrala, prostě to nejde :?
myslím si prostě že každej máme nějaký problém
párkrát jsem přistihla zas někoho kdo závidí mně např. to těhotenství
zkrátka nemužeme mít všechno to prostě nejde :lol:

já ti zase závidím to, že jsi tak hubená, co bych za to dala :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
525
18.4.17 03:38

aha, ale..

@Anonymní píše:
A proč závidíte peníze?
Třeba já vydělám mnohem víc, než dokážu utratit. Vlastně moc toho v životě nepotřebuju. Nakupování nových věcí mě spíš obtěžuje, nejsem konzumní typ a mám úspory. Podle mě jsou dnes lidi posedlí blbostmi. A závidím hlavně schopnějším kolegům, kteří toho umí víc. Snažím se pořád vzdělávat

A jak chodíš do takové práce oblečená? Vždyť člověk o sebe přece musí dbát a bohužel to něco stojí :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 04:53

Patřím k těm co též závidí tak od všeho trochu :lol:…támhle novou kabelku, tu peníze a tím svobodu, tam zamilovanost, teď třeba těm co spí spánek :lol: atd.atd…přitom tak blbě na tom nejsem a nepoběžím kvůli tomu hned ke chocholouškovi…pokud je to v rámci mezí, tzn. že si uvedomuješ svojí chybu a snazíš se s tím v hlavě pracovat a upřímně přát lidem…tak je to v normálu a přirozené ;) a ano hodně to způsobují sociální sítě…ale věř, že za fotkou je skoro vždy pozadí příběhu jiné, tam není co závidět…několikrát mi pak u super fotky bylo vypravěno jak třeba strašný výlet či zážitek to byl…nebo jsem byla přítomna u focení u né moc skvělé akce a prezentace na sociální síti byla úplně diametrálně odlišná..to bylo vtipný :lol: :lol: :lol: takže v kliduuu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama