Závidím lidem

Napsat příspěvek
18.4.17 09:09

Pro všechny závistivce, žijete svůj život, tak si hleďte samy sebe a nekoukejte skrz prsty na druhé, co mají, jací jsou. Buď si nevšímejte nebo obdivujte, ale nezáviďte. :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.4.17 09:12
@Keltka píše:
A jak chodíš do takové práce oblečená? Vždyť člověk o sebe přece musí dbát a bohužel to něco stojí :,(

Oblečená chodím normálně, ale nemusím si kupovat pořád nové věci.
A není to nic značkového.

• Nahlásit
  • Citovat
13449
18.4.17 09:24
@Anonymní píše:
A proč závidíte peníze?
Třeba já vydělám mnohem víc, než dokážu utratit. Vlastně moc toho v životě nepotřebuju. Nakupování nových věcí mě spíš obtěžuje, nejsem konzumní typ a mám úspory. Podle mě jsou dnes lidi posedlí blbostmi. A závidím hlavně schopnějším kolegům, kteří toho umí víc. Snažím se pořád vzdělávat

Protože závidět peníze je tak snadné a je spousta lidí, kteří žije doslova z ruky do huby a je pro ně nepředstavitelné koupit si jen tak něco pro radost nebo jet na nejlevnější dovolenou k moři. Umíš si to představit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13449
18.4.17 09:28

Zakladatelko závist je normální lidská vlastnost a myslím, že docela rozšířená. Ty si uvědomuješ, že není ok závidět a to je pozitivní. Taky občas drobet závidím, ale výjimečně, protože nic není takové jak to vidíš na první pohled. Např. kamarádka-krásný dům, drahá auta a šperky, nadané děti a pak se náhodou dozvíš, že trpí nepříjemnou chorobou a manžel zahýbá. Pak si řekneš, že opravdu není co závidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
18.4.17 09:56

@divine woman Souhlasím, já mám takové pocity také jen občas, to má asi spoustu lidí, jinak si žiji svůj život a jsem ráda za to co mám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1389
18.4.17 13:47

Zkus závidět holce s rakovinou, holce na vozíku nebo holce, co má od dvaceti udělaný umělý vývod kvůli střevnímu zánětu.
Určitě pro tebe budou mít pochopení. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 14:56
@LAlezane píše:
Zkus závidět holce s rakovinou, holce na vozíku nebo holce, co má od dvaceti udělaný umělý vývod kvůli střevnímu zánětu.
Určitě pro tebe budou mít pochopení. :?

Jeziši Kriste…to je snad úplně něco jiného…je logický, že nemocný závidí zdravému a přijdou mu jeho starosti hloupý…ale proto snad nemusí být člověk špatný a odsoudihodný…nesedím doma a neutapím se v závisti, ale ano když potkám známou které to sluší a je jako lusk nemám problém pochválit ale i závidím a někdy to té osobě i řeknu :D..a je mi úplně jedno jestli mi někdo bude říkat jak povrchní jsem…no tak jsem, své jsem si v životě taky zažila a ano přesto můžu nekomu závidět džíny nebo něco jiného…ale nevěřím, že tady jsou lidi prejici a staraji se jen o svůj život a může to tu každý prezentovat jak chce…me stačí komentáře na sociální síti a čtu je dnes a denně…a tam je vidět úplně skvěle jaký lidi ve skutečnosti jsou…takže tyhle moralisticky řeči jsou zbytečný…rada by bodla…tohle spíš ale zni jalo kdyby někdo nekomu záviděl, ze ma teda h.vno na práci!!!tak bacha na to…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.17 15:24
@Anonymní píše:
Taky mám problém s tím, že závidím lidem. Snažím se sebou pracovat a přeměnit závist na pozitivní motivaci, např. pokud závidím peníze, snažím se vymyslet, co dělat, abych vydělávala více, pokud závidím vzhled, přemýšlím, jak vylepšit svoji postavu atd.

a přitom je účinnější bojovat proti touze po penězích, bohatství, kráse…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31415
18.4.17 17:05

Znáš píseň Závidím od Jiřího Grossmanna…?
Ale netrap se, je to normální. Kdo nikdy nikomu nic nezáviděl, lže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
18.4.17 18:54
@Burj Chalifa píše:
Znáš píseň Závidím od Jiřího Grossmanna…?
Ale netrap se, je to normální. Kdo nikdy nikomu nic nezáviděl, lže.

Kdyz tu pisnicku slysim, tak citim Grossmanovo zoufalstvi, jak chtel jenom delat a vnimat obycejne veci. Z toho az mrazi, byl mlady a vedel, ze umira. Napsal tu pisen pro Nadu Urbankovou s prosbou, at mu ji zazpiva na pohrbu. „Ja chci jen zit jak zit se ma, to je ma touha silena. Zavidim…“ :,( To je asi ta nejsmutnejsi zpoved, jakou jsem kdy slysela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31415
18.4.17 18:57

Lidí si závidí postavení, příjmy, auto, barák, to pozlátko, málokdo se ale ptá, co tomu museli obětovat. Třeba roky studia na škole, volný čas…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
18.4.17 19:05

@Burj Chalifa souhlas. A navic, vesmir musi byt v rovnovaze, nikdo nikdy nema vsechno. Kdo ma treba prachy nema treba cas, aby si je uzil, nebo tomu obetoval vztahy. Hlavne zdravi! To povazuju za skutecny zaklad stesti, zdravi moje a lidi, ktere mam rada. A cim jsem starsi, tim vic si toho vazim a tim vic se o svoje blizke bojim. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31415
18.4.17 19:07
@Veveří píše:
@Burj Chalifa souhlas. A navic, vesmir musi byt v rovnovaze, nikdo nikdy nema vsechno. Kdo ma treba prachy nema treba cas, aby si je uzil, nebo tomu obetoval vztahy. Hlavne zdravi! To povazuju za skutecny zaklad stesti, zdravi moje a lidi, ktere mam rada. A cim jsem starsi, tim vic si toho vazim a tim se o svoje blizke bojim. :(

Steve Jobs měl mraky peněz, život si ale za ně nekoupil. A a ještě poznámka - do těch astronomických příjmů se vypracoval z nuly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
18.4.17 19:20

Moje Babi vždycky říkala že ti co závidí nebudou nikdy mít to co ti kterým závidí.
Ono totiž ta závist bere energii a člověk by se měl soustředit na svůj úspěch (v jákékoli oblasti) než na úspěch jiných lidí.
Já znám asi 3 závistivce co mě šmírují na facebooku, ale nechávám je když je to baví tak ať čumí no. Nemyslím si že je nějak extra co mi závidět, akorát cestování spojené s prací, ale každej vidí jen to pěkný prostředí, co je za tím za dřinu a odpovědnost už nikdo nevidí. A to je jen příklad, takhle je to se vším, lidi závidí, ale nevědí vlastně ani co závidí, je to paradox.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kobea
18.4.17 19:32
@Burj Chalifa píše:
Lidí si závidí postavení, příjmy, auto, barák, to pozlátko, málokdo se ale ptá, co tomu museli obětovat. Třeba roky studia na škole, volný čas…

A co místo závisti říct: obdivuju je za to, že tohle dokázali, že to zvládli…
A když to dokázali oni, dokážu to taky. Není to lepší? ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama