Závidím lidem

Anonymní
17.4.17 21:10

závidím lidem

Ahoj,

uz léta letouci bojují s tím, ze lidem závidím :-( jenomže ani ne tak těm cizím, jako v okolí. Přitom si myslím ze jsem jinak hodna, pro rodiče, partnera bych se rozdala, ale zároveň spoustě lidem pořad závidím a kazi mi to náladu. Jenomže si neumím pomoct. Vim ze je to strašná vlastnost, stydím se za to a v reálu to nikomu nemuzu říct. Navíc je dost šílený ze jsem schopna závidět kamarádce ze je těhotná, přitom před rokem musela porodit mrtvé dite, prootze v 7. měsíci zjistili velkou vadu plodu. Takže místo abych ji to přála, tak závidím - což samozřejmě nedávám najevo. Další kamarádce závidím ze její partner je zabezpečeny a ona nebude muset nikdy do prace. Od mala závidím hezčím kamarádkám vzhled. Velmi často pozoruji holky a přeju si vypadat v něčem jako ony. Pořad něco :-( přitom mam moc fajn rodinu, přítele (i když to je spis problém), ošklivá rozhodne nejsem a mam super kamarady a praci. Ale myslím ze 90% mých špatných nálad zapříčiní to, ze někomu něco závidím a jsem frustrovana ze to nemám :(

Prosím neodsuzujte me, jsem si vědoma jak je to špatný, ale potřebuji poradit jak se toho zbavit :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

964
17.4.17 21:15

Radu nemam, jen par slov pro povzbuzeni. Ja zavidim lidem, co maji dost penez. Zavidim svoji segre ze si muze koupit co chce a nemusi hledet na to, kolik to stoji. Samozrejme ji to strasne preju, penize si vydelala praci, nedostala nic zadarmo, ale ten zavistivy cervicek hloda. Taky bych se tak chtela mit. Ale neudelam nic. Takze si nemysli ze jsi jedina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1739
17.4.17 21:23

Hele taky občas závidím a to zdraví :( které nemám tak bych si ho moooc přála…
a ještě ženský který mají hezkou postavu…já sem moc hubená a nemám na to abych přibrala, prostě to nejde :?
myslím si prostě že každej máme nějaký problém
párkrát jsem přistihla zas někoho kdo závidí mně např. to těhotenství
zkrátka nemužeme mít všechno to prostě nejde :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
17.4.17 21:27
@Anonymní píše:
Ahoj,

uz léta letouci bojují s tím, ze lidem závidím :-( jenomže ani ne tak těm cizím, jako v okolí. Přitom si myslím ze jsem jinak hodna, pro rodiče, partnera bych se rozdala, ale zároveň spoustě lidem pořad závidím a kazi mi to náladu. Jenomže si neumím pomoct. Vim ze je to strašná vlastnost, stydím se za to a v reálu to nikomu nemuzu říct. Navíc je dost šílený ze jsem schopna závidět kamarádce ze je těhotná, přitom před rokem musela porodit mrtvé dite, prootze v 7. měsíci zjistili velkou vadu plodu. Takže místo abych ji to přála, tak závidím - což samozřejmě nedávám najevo. Další kamarádce závidím ze její partner je zabezpečeny a ona nebude muset nikdy do prace. Od mala závidím hezčím kamarádkám vzhled. Velmi často pozoruji holky a přeju si vypadat v něčem jako ony. Pořad něco :-( přitom mam moc fajn rodinu, přítele (i když to je spis problém), ošklivá rozhodne nejsem a mam super kamarady a praci. Ale myslím ze 90% mých špatných nálad zapříčiní to, ze někomu něco závidím a jsem frustrovana ze to nemám :(

Prosím neodsuzujte me, jsem si vědoma jak je to špatný, ale potřebuji poradit jak se toho zbavit :(

Vyhledej pomoc dobrého psychoterapeuta, který ti pomůže najít příčinu a systematicky s tebou bude pracovat na odbourání těchto pocitů. Pokud je ta závist opravdu tak chorobná, že závidíš těhotenství kamarádce, která musela porodit mrtvé miminko, tak je jen otázkou času, kdy ti začne reálně ničit život a vztahy kolem tebe. Držím ti palce, ať najdeš a ať se s tím zvládneš popasovat. Na takovouto míru už jsou různá „myšlenková cvičení“ krátká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4167
17.4.17 21:29
@Anonymní píše:
Ahoj,

Prosím neodsuzujte me, jsem si vědoma jak je to špatný, ale potřebuji poradit jak se toho zbavit :(

Zrovna tyto dva příklady si myslím, že není co závidět. Že kamarádka nebude muset nikdy do práce? Co když se rozejdou, zvlášť, když to není manžel ale jen partner.. a vzhled je dost prchavý, ono jim to do stáří taky nevydrží.. za pár let můžou závidět oni tobě nebo už teď ti třeba závidí zase ony.. nemá cenu s tím ztrácet čas, zkus se na to povznést

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:30

Tak to ti nezávidím :) Zkusila bych se naučit radovat z věcí, které mám a nehledat co mají jiní lepší, jka píšeš tak toho pozitivního máš dost. Já měla v práci kolegyni před důchodem, závistivá, pomlouvačná a zapšklá ženská, která záviděla skoro všem. Zajídala to a byla docela macatá, neměla kamarádky, protože s ní nikdo nevydržel kvůli té závistivosti.
Tak si představ, že takhle jednou třeba dopadneš ;) Závist lidi užírá zevnitř, nezávidět a přát druhým je fajn pocit, samozřejmě že si někdy řeknu třeba že bych chtěla cestovat po světě a nemuset pracovat a mít na kontě miliony, které tě osvobodí, ale pokud člověk chce, tak si radost udělá jinak.
Dá se radovat z drobností, z přírody, z krásného dne, z pěkného koncertu, co já vím :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:34

Občas závidí každý. Nemusí to být zle, jen prostě proběhne hlavou ta myšlenka : jé, ti se maj. Ovšem velice často je to pouze tvůj osobní pocit a druhý zas může závidět něco tobě. Vybavuje se mi to na různých setkáních po letech, kdy se vzpomíná na staré časy a pak vyplují na povrch věci, že ostatní něco záviděli tobě nebo tě v něčem obdivovali. Na srazích ze školy tohle občas probíráme, jak kdo působil a tak. Dobré je si stále připomínat, proč se máš dobře a občas si pro srovnání vyhledat něco či někoho, kdo nemá na růžích ustláno a s ním se v duchu poměřit, ne s krásnými, bohatými, mladými..:) A i ti krásní, bohatí, mladí můžou být plni nejistot. Každý má svý. :kytka: Zkus rozkódovat, proč se tím zabýváš víc než je nutné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 21:37

Já taky závidím, myslím si, že je to úplně normální. Závidí každý a kdo ne, ten lže. Ono každému něco chybí nebo nejde. Hlavní je, že si to uvědomuješ a neškodíš. Kolik lidí je ze závisti zlých. Závist je zdravá, že chceš něco, co má druhý a ty ne. A ty jsi přející, tím se to srovná. :srdce:

Já lidem závidím rodinu, fungující a milující rodinu, a volný čas na koničky. A taky chci být hubenější. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
17.4.17 21:46
@Procházející píše:
Já taky závidím, myslím si, že je to úplně normální. Závidí každý a kdo ne, ten lže. Ono každému něco chybí nebo nejde. Hlavní je, že si to uvědomuješ a neškodíš. Kolik lidí je ze závisti zlých. Závist je zdravá, že chceš něco, co má druhý a ty ne. A ty jsi přející, tím se to srovná. :srdce:Já lidem závidím rodinu, fungující a milující rodinu, a volný čas na koničky. A taky chci být hubenější. :D

Já vidím velký rozdíl mezi takovou tou „běžnou závistí“ na úrovni povzdechnutí „no jo, tomu se žije, když na to má“ a závistí, která přichází prakticky neustále, kvůli čemukoliv, člověka ničí, frustruje a pravidelně mu kazí nálady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.17 21:50

Moc děkuji za reakce holky, já uz se tím trapim fakt dlouho a říkám sk, ze ostatní určitě nezávidí nic a váží si toho co mají. A musím říct ze zavidenií taky trochu prohlubuje instagram…je mi jasný, ze tam nikdo nedá jak se pohadál s partnerem a ze se každy retusuje atd atd, ale stejne si říkám, ze se mají, ze bych si „to něco“ taky přála.

Jo a začíná mi období závidenj pleti. To me drží od cca 10 let. Nikdy se neopalim a závidím všem co si pobyty u moře a vlastně cely léto užívají naplno :roll:

Btw mužům nezávidím nikdy nic, mam to jen s holkama.

• Nahlásit
  • Citovat
17.4.17 22:02
@Anonymní píše:
Moc děkuji za reakce holky, já uz se tím trapim fakt dlouho a říkám sk, ze ostatní určitě nezávidí nic a váží si toho co mají. A musím říct ze zavidenií taky trochu prohlubuje instagram…je mi jasný, ze tam nikdo nedá jak se pohadál s partnerem a ze se každy retusuje atd atd, ale stejne si říkám, ze se mají, ze bych si „to něco“ taky přála.

Jo a začíná mi období závidenj pleti. To me drží od cca 10 let. Nikdy se neopalim a závidím všem co si pobyty u moře a vlastně cely léto užívají naplno :roll:

Jé, tak zrovna vystajlované fotky a příspěvky na soc. sítích jsou nadnesené a to vůbec neber vážně. Já naopak všechny ty, co se musí furt vystavovat a fotit lituju, protože si říkám, jak musí být těžké potřebovat k životu lajky, poplacávání a pochvaly. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 22:07

Kolik je ti roku?
Premyslim, kdy jsem naposledy zavidela ja… a nevzpominam si, ale urcite to nekdy bylo. :think: Je totiz zavist a zavist, jedna te muze nakopnout k tomu, aby ses nad sebou zamyslela, zjistila, co chces a co se ti libi, a druha neprejicna a zla, je nekonstruktivni, k nicemu a zbytecne otravuje zivot. Tak az budes zase zavidet, zeptej se proc a co muze udelat pro to, abys nezavidela. Myslim, ze urcite existuje spousta lidi, co by mohli naopak zavidet to e. Nedavno jsem potkala na parkovisti zenu, vypadala zubozene, mela zakrnuti nervu v obliceji, saty ciste, ale velice osuntele, stare, prosila me o 6 Kc na bus, ze uz nezvlada jit pesky. Az budes resit zase pi. oviny, vzpomen si na takoveto lidi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.4.17 22:13
@Anonymní píše:

Právě na těch sociálních sitich vidíš, jak jsou ti lidi nespokojení, bud se vylepšují a pak chlubí, a nebo utočí a jsou zlý, je to vidět i na emiminu. Mě vždycky stačí si uvědomit, jak vzkvétá plastická chirurgie je to jen nos, jsou to jen prsa, trochu liposukce… At jsem na tom, jak jsem, nikdy jsem vážně nad plastikou neuvažovala… Stejně jako jsem si nemusela půjčovat na dovolenou. Málokdo je upřímný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18917
17.4.17 22:18

Zjisti, proč nejsi v životě spokojená, co Ti chybí. Až to budeš vědět, zkus s tím něco udělat. Až budeš spokojená se svým životem, sama se sebou, budou Ti lidé okolo jedno. Nebudeš mít potřebu se s nimi nějak poměřovat, něco jim závidět nebo nepřát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.4.17 22:18

Taky mám problém s tím, že závidím lidem. Snažím se sebou pracovat a přeměnit závist na pozitivní motivaci, např. pokud závidím peníze, snažím se vymyslet, co dělat, abych vydělávala více, pokud závidím vzhled, přemýšlím, jak vylepšit svoji postavu atd.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama