Zcela vycistena pracka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Name6
Povídálka 15 příspěvků včera v 20:31
Zcela vycistena pracka

Holky potrebuju poradit. Čím prosím cistite pracku?
Už jsem zkoušela ocet ale marně.
Pracka je taková špinavá, vypadá to opravdu nechutně.
Na bubnu jsou divne povlaky (vypadá to jako hlen)
Mockrát dekuju za rady.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5600 příspěvků včera v 20:35

Ocet a vyvařit jsi zkoušela, jo? Já jsem čistila i čističem z Lidlu

Ravedd
Kecalka 136 příspěvků včera v 20:37

@Name6 jednou za čas použiju čistič z lidlu a jinak do pračky dávám tablety na změkčení vody a dělá se to tam min než předtím :)

Aduš8
Závislačka 4753 příspěvků včera v 20:38

Mají speciální čistič na pračku, nejdřív se trochou na hadru umyjí ty gumy a šuplík, zbytek se naleje do šuplíku a zapne se program. Ale dobrý je pytlík sody, místo máchadla ocet a zapnout na vyvářku. Ten sliz se tvoří hlavně u pracích kapslí a gelu.

Zuzana 30
Stálice 62 příspěvků včera v 20:41

@Name6 krystalická soda, dá se koupit v normálním obchodě i v drogerce a stojí pár korun a ocet :palec: a pračka jako nová :)

smurfka
Vesmírná mluvilka 31072 příspěvků včera v 20:42

Davam cistic pracky z lidlu, do bubnu jeste jedlou sodu a kys. Citronovou. Ted jsem cetla ze se dava i tableta z mycek na cisteni pracky.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23323 příspěvků včera v 20:44

Vyliju litr octa, pustím nejvyšší možnou teplotu, po vyprání vezmu hadr a všude, kam se dostanu utřu. Nechávám po vyprání otevřený dvířka a šuplík na prášek, nepoužívám aviváž a k praní přidávám sodu na praní - změkčuje vodu.

jege
Závislačka 2522 příspěvků včera v 20:49

A hlavně, pokud používáš gel, tak přejdi na prášek. My už málem vyměnili pračku, pořád smrděla a vyskytoval se v ní divný hlenovitý povlak. Veškeré možné čištění pomáhalo jenom krátkodobě. Pak jsem někde natrefil na tuto radu, zkusili jsme návrat k pracímu prášku a po pár praních problémy se zápachem a divným povlakem zmizely.

Ravedd
Kecalka 136 příspěvků včera v 20:49
@smurfka píše:
Davam cistic pracky z lidlu, do bubnu jeste jedlou sodu a kys. Citronovou. Ted jsem cetla ze se dava i tableta z mycek na cisteni pracky.

Ty jo to by mě nenapadlo :think: ale nevím jestli to zkoušet asi mám trochu strach z toho že ty tablety v sobě mají nějakou leštící složku a vůbec netuším jak by se to líbilo ty pračce :think:
Edit věřím že to funguje myčku mám po těch tabletách perfektně čistou :lol: tak až to někdo zkusí dejte vědět :think: :D

Příspěvek upraven 14.06.19 v 20:53

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků včera v 20:51
@jege píše:
A hlavně, pokud používáš gel, tak přejdi na prášek. My už málem vyměnili pračku, pořád smrděla a vyskytoval se v ní divný hlenovitý povlak. Veškeré možné čištění pomáhalo jenom krátkodobě. Pak jsem někde natrefil na tuto radu, zkusili jsme návrat k pracímu prášku a po pár praních problémy se zápachem a divným povlakem zmizely.

To fáákt dělají gely?

jege
Závislačka 2522 příspěvků včera v 20:55

@Veru1987 Asi ano, jelikož po jejích vysazení přestala pračka smrdět a pokrývat se slizkým povlakem… :zed:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31072 příspěvků včera v 21:07

@Ravedd tchyne to zkousela a pry super, tak priste taky zkusim. Ted js cetla ze i tablety do mycky se maji davat primo do bubnu, ne do te prihradky.. zacla jsem davat a zatim dobry

nika-o
Povídálka 14 příspěvků včera v 21:14

Vytřu kde dosáhnu a hlavně vyčistím filtr a jeho okolí, do pračky naházím staré ručníky (většina praček bere vodu a hlavně délku cyklu dle množství prádla), vysypu do bubnu 1-2 větší sáčky kyseliny citronové a zapnu na vyvářku - program trvá 3hodiny. Pak opět zkontroluji filtr a okolí, obvykle je vše krásné čisté. Na praní používám hlavně prášek, gel jen na jemné nebo funkční prádlo a také často peru na 60stupňu a min. jednou za dva měsíce na vyvářku. Takže takto čistím pračku jednou až dvakrát do roka.

Uživatel je onlineHSY
Kecalka 167 příspěvků včera v 21:14

200 g kyseliny citronové nebo 4 litry octa přímo do bubnu. Hodit k tomu nějaký hadr nebo starý ručník a nechat na dlouhý program na 90 stupňů.

divine woman
Extra třída :D 11941 příspěvků včera v 21:17

Mně opravář poradil jednou za čas nalít Savo, přidat hadry na podlahu a zapnout na vyvářku. Smrad děsnej, ale pračka čistá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama