Zděděné auto

7
3.6.21 14:50

Zděděné auto

Dobrý den, v sobotu mi umřel táta a jelikož mamka nemá řidičák a auto je nám líto prodat, asi by se mělo nějak přepsat na mě. Sice s ním budu jezdit jen výjimečně, ale přesto mi není jasné, jaké mám teď podniknout kroky k tomu, aby se na mě mohlo přepsat. Byl někdo v podobné situaci prosím? Já vůbec nevím, co mám dělat. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64239
3.6.21 14:55

@pressthek dojít s úmrtím listem a dokladem o zdědeni auta na magistrát, přepsat na sebe, uzavřít povinné ručení, původní na otce zrušit, opět nutný doklad o úmrtí. Upřímnou soustrast :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10727
3.6.21 14:57

Tak hlavně počkat, až bude ukončené dědické řízení, kde se ho mamka může vzdát v tvůj prospěch. Samozřejmě za předpokladu, že neexistují jiní dědicové

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 15:00

Musíš počkat až bude ukončené dědické řízení, nemuzes jít přepisovat něco, co je v dědictví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.6.21 15:11

@Aduš8 Co jsem tak hledala po netu, to dědické řízení se zahajuje teda samo a musíme prostě čekat až nám přijdou nějaké papíry. Táta má ještě 2 syny z prvního manželství, ale po tom prvním se slehla zem (nemáme kontakty, byl i nějak trestaný, nevíme o něm nic a nemáme ani zájem) a druhý auto má a tohle nebude chtít.. Ono ani po tátovi není co dědit, peníze si hospodařili máma s tátou společně a jedinou věcí, se kterou se musí nějak naložit, je to auto no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20657
3.6.21 15:23
@pressthek píše:
@Aduš8 Co jsem tak hledala po netu, to dědické řízení se zahajuje teda samo a musíme prostě čekat až nám přijdou nějaké papíry. Táta má ještě 2 syny z prvního manželství, ale po tom prvním se slehla zem (nemáme kontakty, byl i nějak trestaný, nevíme o něm nic a nemáme ani zájem) a druhý auto má a tohle nebude chtít.. Ono ani po tátovi není co dědit, peníze si hospodařili máma s tátou společně a jedinou věcí, se kterou se musí nějak naložit, je to auto no..

tak že vy nemáte o jeho syna zájem a druhý má auto neznamená že nespadá do dědického řízení kde jeho synové budou mít nárok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
3.6.21 15:24

@pressthek peníze a spol, vše spadá do dědictví. To není jen tak. Bude čas kontaktovat notář, pokud jsou nevlastní děti, budou chtít nejspíš podíl, popř vyplatit. Trochu si to představuješ jak Hurvínek válku, sorry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
3.6.21 16:03
@pressthek píše:
@Aduš8 Co jsem tak hledala po netu, to dědické řízení se zahajuje teda samo a musíme prostě čekat až nám přijdou nějaké papíry. Táta má ještě 2 syny z prvního manželství, ale po tom prvním se slehla zem (nemáme kontakty, byl i nějak trestaný, nevíme o něm nic a nemáme ani zájem) a druhý auto má a tohle nebude chtít.. Ono ani po tátovi není co dědit, peníze si hospodařili máma s tátou společně a jedinou věcí, se kterou se musí nějak naložit, je to auto no..

Tak má další syny, oni jsou dědicové taky (a ze nejste v kontaktu ho z toho nevylučuje), peníze co maj nasetetrene jdou taky do dědictví. Ty to zas vidíš moc snadno, ještě je možné, ze budete muset bratry vyplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
3.6.21 16:09

@pressthek Hlavně máš spoustu času, průměrná doba vyřízení dědictví je od půl roku výše…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.6.21 16:20

@martina.se Tak pardon, že o tom nic nevím. Nejsem ve věku, kdy bych čekala, že mi umře rodič… Jeho synové nemají ani co dědit, jak říkám, zbylo jen to auto. A ten druhý syn je kdo ví kde, možná opět ve vězení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14944
3.6.21 16:34

Počkej a rodiče nemají žádný majetek? Dům nebo byt? Vše co vlastnili společně a pořídili v průběhu manželství je z poloviny maminky a druhá polovina se dělí mezi dědice. Tedy maminku a tři děti, takže na čtvrtiny. Najdi si informace ke společnému jmění manželů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.6.21 16:34

@Kriss Tina Ale stejně mi nejde na rozum, proč by jim mělo něco připadnout, když 30 let žil táta s mojí mámou a peníze šetřili na stáří a na to, až si jednou pořídím bydlení. Neumím si představit, že by ten syn, který má za sebou minulost v kriminále, měl dostat nějaké peníze. Nikdy se o nás ani tátu nezajímal a nemáme ani kontakt, jednoduše pro nás ten člověk neexistuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
3.6.21 16:38
@pressthek píše:
@Kriss Tina Ale stejně mi nejde na rozum, proč by jim mělo něco připadnout, když 30 let žil táta s mojí mámou a peníze šetřili na stáří a na to, až si jednou pořídím bydlení. Neumím si představit, že by ten syn, který má za sebou minulost v kriminále, měl dostat nějaké peníze. Nikdy se o nás ani tátu nezajímal a nemáme ani kontakt, jednoduše pro nás ten člověk neexistuje..

Zakon. Dostane 25 % dedictvi po otci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.6.21 16:41

@nozu Mají byt a zahradu v zahrádkářské kolonii. Neumím si představit, že bychom měli nějak vyplácet jeho syny, kteří nás nikdy neviděli a o tátu se víc jak 20 let ani nezajímali. Táta měl domov a život s námi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4585
3.6.21 16:43
@pressthek píše:
@nozu Mají byt a zahradu v zahrádkářské kolonii. Neumím si představit, že bychom měli nějak vyplácet jeho syny, kteří nás nikdy neviděli a o tátu se víc jak 20 let ani nezajímali. Táta měl domov a život s námi..

Ale s tim nic nenadelas, proste se na to psychicky pripravte. Jednou jsou to jeho deti stejne jako ty tak holt budou dedit.
Zato po mamince budes dedit jen ty.

On si je tata jako male nebral na vikendy, nebo jste od sebe tolik let, ze oni uz jezdit nechteli a ty jsi se teprve narodila?

Příspěvek upraven 03.06.21 v 16:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat