Zdrávka nebo gympl

Anonymní
26.9.20 15:26

Zdrávka nebo gympl

Ahoj ✨ Je mi 15 a čekají mě v roce 2021/2022 přijímačky. Mám vybrané dvě školy ale nejsem si tou jednou jistá. Chtěla bych na zdravku ale nevím jestli bych to zvládla a za druhé chtěla bych jít na vysokou ale chci na psychologickou. Tak úplně nevím jestli zdrávka nebo ta druhá škola nebo rovnou gympl? 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5361
26.9.20 15:35

Pokud nechceš být zdravotní sestra není důvod studovat zdravku.. Na psychologii se spíš dostaneš z gymplu, kazdopadne se tam nedostane skoro nikdo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
26.9.20 15:49

Pokud chces studovat psychologii, rozhodne jdi na gympl. Nicmene jestli mas predstavu, ze je to snazsi, nez zdravka, tak to te trochu zklamu.. Nicmene ze SOS mas mnohem mensi sanci dostat se (a udrzet se) na jakoukoli vysokou skolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
26.9.20 15:51

Na psychologii musíš mít hodně nastudováno z knih. Co si pamatuji, na ff UK chtěli cca 100 knih, na každou z nich se tě mohli zeptat. Také uvítali někoho s praxí, i v pomáhající profesí. Byl tam myslím i videopohovor a psaní eseje. Lepší máš psychologii v kombinaci se speciální pedagogikou. A gympl stačí. Počítej ale s tím, že musis dobře umět matiku a postupně i statistiku a zvládat výzkumy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3426
26.9.20 16:20

Záleží, co bys chtěla dělat a podle toho vybrat školu.
Zdravka x gympl je poměrně dost rozdíl.
Jestli máš v úmyslu pokračovat dál na vysokou a máš na to, tak zdravku úplně vypusť z hlavy, začni makat a jdi na gympl.
Psychologie už taky není co bývávala, Teď už není tak hrozné se tam dostat. Ale vol raději gympl než zdravku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
26.9.20 16:31

Jestli jsi jedna z nejlepších ve třídě a učení ti fakt jde, tak jdi na gympl. Z něj můžeš jít na psychologii i Bc. sestřičku treba na 3.LF. Pokud jsi spíš k průměru, jdi na zdrávku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2929
26.9.20 16:33

Ve tvém případě gympl. Dcera má taky letos přijímačky. Na základce ji tlačí do gymplu, dobře se učí, ale ona chce jít na zdravku. Je v Červeném kříži, být sestra je její sen, takže ji podpořím. Jsem šťastná, že ví, co chce dělat. Zdravka je především o praxi u lůžka, vyjde praktická sestra, je všeobecné je třeba ještě VOŠ nebo VŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9382
26.9.20 16:39

Pokud počítáš s (jakoukoli) vysokou školou, jdi na gympl. pokud víš odbornost vysoké školy, tak by bylo možné uvažovat i o odborném lyceu, ale tam bych se předem zajímala, jak moc dobré to lyceum je a jestli by oproti gymplu mělo nějaké výhody (třeba volitelné předměty, které mě zajímají).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
26.9.20 17:03

Taky jsem se rozhodovala mezi těmito dvěmi školami. Jelikož jsem byla fakt šprtka, dokopali mě na gympl… Však pak půjdeš na výšku a blabla :roll:… No a řeknu ti jedno, gympl je mi úplně k HOVNU :lol:…radši bych měla vystudovaný nějaký obor. Celý život jsem chtěla být zdravotní sestra, později psycholožka, porodní asistentka, záchranářka… :lol:. No a jsem úplně něco jiného :D. Ono, za ty 4 roky taky můžeš zvolit úplně jinou cestu k vysněnému povolání ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9382
26.9.20 17:11
@Makca87 píše:
Taky jsem se rozhodovala mezi těmito dvěmi školami. Jelikož jsem byla fakt šprtka, dokopali mě na gympl… Však pak půjdeš na výšku a blabla :roll:… No a řeknu ti jedno, gympl je mi úplně k HOVNU :lol:…radši bych měla vystudovaný nějaký obor. Celý život jsem chtěla být zdravotní sestra, později psycholožka, porodní asistentka, záchranářka:lol:. No a jsem úplně něco jiného :D. Ono, za ty 4 roky taky můžeš zvolit úplně jinou cestu k vysněnému povolání ;).

však to jsou vysokoškolské obory… pokud jsi opravdu toužila po těchto profesích, nic ti nebránilo je po gymplu vystudovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
26.9.20 17:15
@Makca87 píše:
Taky jsem se rozhodovala mezi těmito dvěmi školami. Jelikož jsem byla fakt šprtka, dokopali mě na gympl… Však pak půjdeš na výšku a blabla :roll:… No a řeknu ti jedno, gympl je mi úplně k HOVNU :lol:…radši bych měla vystudovaný nějaký obor. Celý život jsem chtěla být zdravotní sestra, později psycholožka, porodní asistentka, záchranářka… :lol:. No a jsem úplně něco jiného :D. Ono, za ty 4 roky taky můžeš zvolit úplně jinou cestu k vysněnému povolání ;).

Ja to mam naopak, trochu jsem se podcenovala a vystudovala SOS, sice krasny obor, kteremu se venuji, ale po mature jsem mela 4 neuspesne pokusy vystudovat jakoukoli vejsku :? A proklinala jsem se, ze jsem nesla na gympl, matiku mela naposled hodinu tydne ve tretaku a biologii snad jen v prvaku 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8838
26.9.20 17:29
@sagina píše:
však to jsou vysokoškolské obory… pokud jsi opravdu toužila po těchto profesích, nic ti nebránilo je po gymplu vystudovat :nevim:

Ano. Jenže za ty 4 roky na střední, se toho dost změnilo :D. Měla jsem podané 3 přihlášky na výšku… a stejně jsem se rozhodla po maturitě úplně jinak ;).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13758
26.9.20 17:51
@Makca87 píše:
Ano. Jenže za ty 4 roky na střední, se toho dost změnilo :D. Měla jsem podané 3 přihlášky na výšku… a stejně jsem se rozhodla po maturitě úplně jinak ;).

Ale ty moznosti jsi mela. Kdezto treba clovek, co se rozhodne vystudovat kuchare s vizi, ze po skole pujde makat, si to moc rozmyslet nemuze ;) - ve smyslu ze se za ty ctyri roky zhledne v psychologii a pujde si dat prihlasku na vejsku :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9382
26.9.20 17:54
@Makca87 píše:
Ano. Jenže za ty 4 roky na střední, se toho dost změnilo :D. Měla jsem podané 3 přihlášky na výšku… a stejně jsem se rozhodla po maturitě úplně jinak ;).

no jo, tak ale potom byl gympl ta lepší možnost. kdybys byla na SOŠ a chtěla bys obor změnit, byla bys na tom hůř, než se všeobecným vzděláním z gymplu a že máš ukončené střední odborné vzdělání by ti bylo k prdu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14342
26.9.20 17:54

Ze zdrávky se na psychologii dostaneš. Složitěší by to bylo s medicínou, tam by to fakt chtělo gympl, ale psychologie půjde.

Ale jinak tak první přijímačky dělej na zdrávku a druhé na gympl, uvidíš kam tě vezmou. A není důvod, proč by si zdrávku nezvádla.

Jinak jestli chceš nabýt trošku jistoty, aby tě ta zdrávka neznerovzňovala, tak se ozvi třeba červenému kříži jako dobrovolnice - najdi si nejbližší oblastní spolek a poptej se co u vás v regionu mají pro mládež.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama