Zítra mi vyvolávají porod

Anonymní
22.7.21 18:05

Zítra mi vyvolávají porod - panika

Dobrý den, zítra mi budou vyvolávat porod. Dostanu prý dnes večer nějakou tabletu a zítra se půjde na věc. Dnes mi dělal lékař vaginální vyšetření a hmat na rozjezd porodu, které šíleně bolelo a ještě několik hodin poté mi tekla krev. Od té doby vnitřně úplně vyšiluju, jak ten porod zvládnu, když mě tak strašně bolelo už jen toto a je mi jasné, že porod bude ještě tak stokrát horší 8o.
Jak se teď uklidnit? Úplně se klepu a jsem z toho vyřízená, to bude noc…..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1372
22.7.21 18:09

Hele vzdycky se da pichnout epidural takze kdybys to pak nedavala tak se domluv s porodni asistentkou aby Ti pripadne vcas dali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6007
22.7.21 18:10

On je porod taková jiná bolest. Jak pracují hormony, tak to člověk prostě vnímá jinak. Neboj, to dáš. Taky mi porod vyvolávali, nakonec jsem skončila na akutním císaři, ale předtím jsem to všechno vnímala „rozostřeně“, nevím jak to popsat, „jako za záclonou“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
22.7.21 18:15
@Anonymní píše:
Dobrý den, zítra mi budou vyvolávat porod. Dostanu prý dnes večer nějakou tabletu a zítra se půjde na věc. Dnes mi dělal lékař vaginální vyšetření a hmat na rozjezd porodu, které šíleně bolelo a ještě několik hodin poté mi tekla krev. Od té doby vnitřně úplně vyšiluju, jak ten porod zvládnu, když mě tak strašně bolelo už jen toto a je mi jasné, že porod bude ještě tak stokrát horší 8o.
Jak se teď uklidnit? Úplně se klepu a jsem z toho vyřízená, to bude noc…..

To je individuální. Jen vím, že čím víc se budeš nervovat, tím to bude horší- takže bych tady radši nic nečetla :lol:, jinak moje sestra rodila vyvolavane, a po tablete porodila do 4 hodin. Já rodila po tablete a následné kapacce 2 dny - Ale bez toho hmatu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5521
22.7.21 18:17

Čím víc se budeš nervovat, tím si to děláš horší. Pak máš vše stažené a zbytečně se všechno prodlužuje. Je to těžké, neboj, a držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32749
22.7.21 18:17
@Anonymní píše:

Zkus si představovat, že každá kontrakce tě přibližuje k miminku. Mně taky vyvolávali a první den se vůbec nic nedělo. Až druhý den. Té bolesti se neboj. Přinese ti miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32749
22.7.21 18:19
@Havlova píše:
On je porod taková jiná bolest. Jak pracují hormony, tak to člověk prostě vnímá jinak. Neboj, to dáš. Taky mi porod vyvolávali, nakonec jsem skončila na akutním císaři, ale předtím jsem to všechno vnímala „rozostřeně“, nevím jak to popsat, „jako za záclonou“?

Přesně. Jako v mlze. Vybavila jsem si jen hlasy, obličeje jsem nevnímala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
22.7.21 18:19
@Anonymní píše:

A ještě dodám, že mě osobně nejvíc bolelo to vnitřní vyšetření -kdyz do mě sahali každou chvíli- to mě opravdu bolelo víc než kontrakce a pak ten finál na křesle-ten mě snad ani nebolel (jen si pamatuju tlaceni) asi pracovali hormony… Ale malá měla 2 kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1753
22.7.21 18:26

Můj druhý porod byl také vyvolávaný. Půlka tablety a malá za 3,5 hodinky venku bez poranění. Jako jo bolí to jako svin* ale vždycky si můžeš říct o něco na bolest. Není to selhání si říct o pomoc.
Dneska už na to nemysli, zkus odpočívat a hoď se do klidu. To zvládneš :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3485
22.7.21 18:29
@Kalbe píše:
A ještě dodám, že mě osobně nejvíc bolelo to vnitřní vyšetření -kdyz do mě sahali každou chvíli- to mě opravdu bolelo víc než kontrakce a pak ten finál na křesle-ten mě snad ani nebolel (jen si pamatuju tlaceni) asi pracovali hormony… Ale malá měla 2 kg.

Přesně, kontrakce jsou nepříjemné, ale proti hmatání dovnitř jsou snesitelnější. Navíc ti fakt hormony trochu „zatemní“, já si nepamatuju jestli jsem byla oblečená nebo nahá, kolik lidí tam kdy bylo, z tý poslední fáze těsně před akutním CS si pamatuju jen že ležím na boku, za ruku držím manžela a ten mi vždycky říkal kdy přijde další kontrakce, abych se mohla připravit. Paradoxně mám na to docela hezký vzpomínky, škoda toho CS.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
22.7.21 18:56

Az te to bude fakt hodne bolet rekni si o rajsky plyn. Nekde ho davaji automaticky ja si o nej rekla.Az se udela v tele ta hladina, dycha se pak jen pri kontrakcich.Me strasne pomohl o pulku ty bolesti stahl.Mela jsem ho pak i pri šití.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
22.7.21 19:18

Překvapuje mě, kolik z vás má porod jako v mlze :) já si vše detailně pamatuji, všechny události, porodní asistentku i doktorku, i to, co jsem měla na sobě atd. Já naopak vůbec nebyla v nějakém “tranzu”, ale plně při vědomí :lol:
Jinak mi taky porod vyvolávali, zakladatelko neboj se, jak tu někdo psal, říkej si u každé kontrakce, že tě přibližuje k miminku a že je to tvůj úkol ho bezpečně přivést na svět. A já si taky říkala, jaké mám štěstí, že prožívám kontrakce a přivádím na svět zdravé živé miminko. Ne každý má to štěstí.
Pak dej vědět, až se mimčo narodi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2951
22.7.21 19:19

Buď rada, ze se jde zitra na vec a budes to mit za sebou. Me ho taky vyvolávali. Mela jsem pred tim i klasicky porod. A vyvolavacka pohoda. Za hodku a pul od podani oxitocinu i s epiduralem hotovo. Hlavne tam dite nebylo zbytecne dlouho uz v nevyhovujících podminkach. Voda a placenta fakt uz v coudu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.7.21 19:21

Zvláštní pocit, že? Tak žádný čekání, kdy se to rozjede, žádný stres, jestli stihneme dojet..atp. V klidu vše nachystat, a jít si pro mimino:-).
Neboj, to zvládneš, nikdo neříká, že to bude jednoduchý, ale určitě to bude v pořádku. Nakonec lepší přirozený porod, mě taky vyvolávali a nevyvolali, pak už se muselo řezat a tak nějak mě asi mrzí, že nikdy nezažiju přirozený porod…problémy s kojením v návaznosti (podle mě) na císař…a to jsem od 32.tt měla neschopenku skrz krátký čípek:-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
741
22.7.21 19:35

Z mojí zkušenosti: doktor se ve mně před začátkem vyvolávání ryl tak nehorázně, že ze mě vylítlo pár sprostých slov a pak jsem se musela kousnout do ruky. Doktor se na mě koukal jak na největší měkotu a jak prý hodlám porodit dítě, když nedokážu zvládnout ani jeho prst. Teď zpětně můžu říct, že vytlačit dítě bolelo rozhodně míň. :D

Zakladatelko, neboj se zbytečně. Kdyby to nešlo vydržet, epidurál to jistí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat