Reklama

Život v Borovanech (ČB) nebo Bechyni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kubajzak
Nováček 1 příspěvek 27.11.17 12:13
Život v Borovanech (ČB) nebo Bechyni

Zdravím, chci se zeptat zdejších na zkušenosti s městy Borovany (okres České Budějovice) a Bechyně (okres Tábor). Máme možnost buď stavět v Borovanech nebo rekonstruovat v Bechyni. Zajímaly by mě zkušenosti ohledně obchodů, kulturního dění, lidského soužití, dopravy, přírodního a turistického okolí a vůbec všeho, co koho napadne. Díky

Reklama

Reakce:

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 27.11.17 12:49

Bechyně - je tam Tesco, benzína, na náměstí nějaký restaurace, kavárny, diskotéka, velká restaurace Kameňák, školka, asi i škola myslím, střední keramická škola, jezdí tam vlak do Tábora nebo autobus, plus je tam i lékárna, oblečení, drogerie i nějací doktoři. cca 10 km od Bechyně je Týn nad Vltavou a asi kolem 30 km je Tábor. Lokalita si myslím, že hezká, všude spousta přírody. Lidi tak asi jako všude. Pitomci i fajn :D Borovany nijak blíž neznám, je tam myslím ta Zoo že? byli jsme tam loni a pak na jídle v Borovanským mlýně. Nijak extra se mi nelíbily, ale to mohl být jen první dojem. Ale přijde mi to menší než Bechyně a už docela z ruky, ale to chce spíš někoho, kdo to tam opravdu zná.

ka2ka
Extra třída :D 12756 příspěvků 1 inzerát 27.11.17 12:53

Borovany znám zběžně autobusové spojení co čb docela slušný, ale jinak tam v celku nic není

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 27.11.17 13:05

Ja zase neznam Bechyni. Borovany jsou mensi, jinak je tam Penny a kram na namesti, restaurace, krasny klaster, zakladni skola (s vlastnim bazenem). Turisticky zajimave misto, priroda pekna, blizko do Novohradek i na druhou stranu do CB. Autobusove spojeni dobre, do CB autem 20 minut.

jajjina
Kecalka 134 příspěvků 27.11.17 13:37

V Borovanech jsem vyrostla, teď už jsem nějaký ten pátek mimo, ale jezdíme tam za rodiči, tak snad mám trochu přehled…

Není to rozhodně žádná centropole :mrgreen:
Je tam velký COOP, je tam PENNY, je tam Flop tuším, doktor, zubař, základní škola s bazénem, venkovní koupaliště, školka, kulturák, menší hotel, klášter s veřejnou knihovnou… pěkný park, cca 6km Trocnov, ideální na prochajdy. Cca 8km Trhové Sviny kde je i menší lékařská poliklinika, zemědělská škola, Lidl…
Park exotických zvířat ZOO Dvorec

Z Borovan je pěkné dopravní spojení do Budějovic
Jednou za rok se všichni zblázní a v počtu dalece přesahujícím počet obyvatel se sejdou na borůvkobranní :jazyk:
Nějaká kultura tam sem je…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >