Život v Borovanech (ČB) nebo Bechyni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kubajzak
Nováček 1 příspěvek 27.11.17 12:13
Život v Borovanech (ČB) nebo Bechyni

Zdravím, chci se zeptat zdejších na zkušenosti s městy Borovany (okres České Budějovice) a Bechyně (okres Tábor). Máme možnost buď stavět v Borovanech nebo rekonstruovat v Bechyni. Zajímaly by mě zkušenosti ohledně obchodů, kulturního dění, lidského soužití, dopravy, přírodního a turistického okolí a vůbec všeho, co koho napadne. Díky

Reakce:
rigousek
Nováček 27.11.17 12:49

Bechyně - je tam Tesco, benzína, na náměstí nějaký restaurace, kavárny, diskotéka, velká restaurace Kameňák, školka, asi i škola myslím, střední keramická škola, jezdí tam vlak do Tábora nebo autobus, plus je tam i lékárna, oblečení, drogerie i nějací doktoři. cca 10 km od Bechyně je Týn nad Vltavou a asi kolem 30 km je Tábor. Lokalita si myslím, že hezká, všude spousta přírody. Lidi tak asi jako všude. Pitomci i fajn :D Borovany nijak blíž neznám, je tam myslím ta Zoo že? byli jsme tam loni a pak na jídle v Borovanským mlýně. Nijak extra se mi nelíbily, ale to mohl být jen první dojem. Ale přijde mi to menší než Bechyně a už docela z ruky, ale to chce spíš někoho, kdo to tam opravdu zná.

ka2ka
Extra třída :D 13147 příspěvků 27.11.17 12:53

Borovany znám zběžně autobusové spojení co čb docela slušný, ale jinak tam v celku nic není

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 27.11.17 13:05

Ja zase neznam Bechyni. Borovany jsou mensi, jinak je tam Penny a kram na namesti, restaurace, krasny klaster, zakladni skola (s vlastnim bazenem). Turisticky zajimave misto, priroda pekna, blizko do Novohradek i na druhou stranu do CB. Autobusove spojeni dobre, do CB autem 20 minut.

jajjina
Kecalka 134 příspěvků 27.11.17 13:37

V Borovanech jsem vyrostla, teď už jsem nějaký ten pátek mimo, ale jezdíme tam za rodiči, tak snad mám trochu přehled…

Není to rozhodně žádná centropole :mrgreen:
Je tam velký COOP, je tam PENNY, je tam Flop tuším, doktor, zubař, základní škola s bazénem, venkovní koupaliště, školka, kulturák, menší hotel, klášter s veřejnou knihovnou… pěkný park, cca 6km Trocnov, ideální na prochajdy. Cca 8km Trhové Sviny kde je i menší lékařská poliklinika, zemědělská škola, Lidl…
Park exotických zvířat ZOO Dvorec

Z Borovan je pěkné dopravní spojení do Budějovic
Jednou za rok se všichni zblázní a v počtu dalece přesahujícím počet obyvatel se sejdou na borůvkobranní :jazyk:
Nějaká kultura tam sem je…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >