Živý plot

288
9.3.16 11:13

živý plot

Ahoj maminky potřebuji poradit. MÁme novostavbu a bohužel máme docela dost nepřijemné jedny sousedy. oni koupili domek vedle v době, kdy se tenhle stavěl a oni asi byli v klidu, že na ně nikdo hledět nebude, neb mají bazén, ale co tu bydlíme jsou prostě otravní. Problém je v tom, že oni mají dům cca o 2m výše nad naší zahradou, takže potřebuji poradit čím vyřešit, aby jsme na sebe nehleděli a přesněji je odřízli tak, abych ani nevěděla, že tam někdo bydlí. Plot je jejich a nenechají si na něj šáhnout. Thuje bohužel trvají dlouho než vyrostou. Po čem šáhnout, aby v létě jsme měli klid? jak by jste to řešily? Chtěli jsme koupit již vysoké thuje, ale to by jsme se nedoplatili, jedná o cca 25m. Za radu budu ráda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7385
9.3.16 11:15

Tak si postavte svuj plot z kameniny hnedka vedle jejich

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.16 11:19

A co tam naskládat nějaké kusy plechu? Sice to bude nevzhledné ale než vyrostou tuje, na Vaši straně můžete mít cokoliv. Ještě mě pak napadlo třeba postavit zeď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16907
9.3.16 11:22

My jsme koupili turkestansky brest/sibirsky jilm. Roste velmi rychle. Umi vyrust hodne do vysky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
9.3.16 11:24

@zancaa koupit větší thuje..hele, ono moc možností nemáš :nevim: velký plot bez jejich souhlasu taky nepostavíš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13505
9.3.16 11:28

@zancaa a čím konkrétně jsou otravní?
Tím, že jsou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
9.3.16 11:31

@Izzz
Ano brest je skvělá volba :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2652
9.3.16 11:32

Kup rychle rostoucí tůje za 5 let máš pokoj. :) Nebo tam naskládejte dřevo,50 cm od plotu si můžeš dát co chceš a oni na tebe nemůžou. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
9.3.16 11:39
@SANDRA900 píše:
Kup rychle rostoucí tůje za 5 let máš pokoj. :) Nebo tam naskládejte dřevo,50 cm od plotu si můžeš dát co chceš a oni na tebe nemůžou. :lol:

to není pravda - pokud by jim to např stínilo pozemek, problém to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.3.16 11:55

Rodiče mají živý plot z habrů, taky rychle narostly. Při správném stříhání perfektně zhoustly, na zimu neopadávají, až když na jaře začnou narůstat nové lístky. Pravda, při stříhání je z toho dost odpadního materiálu… A byly za cenu několika výprav do lesa :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
9.3.16 13:25

@jajara To jste si odstříhali větvičky a nechali zapustit?

• Nahlásit
  • Citovat
288
9.3.16 18:23

Děkuji za rady, jako mě jsou šumák, ale nebaví mě koukat na ni, kdyby jste ji viděli, tak by jste mě pochopili. Uvažovala jsem o habru a jilmu, jaký je v tom cca rozdíl? Právěže roste rychle a to se mě líbí, tujky jsou hezčí, ale fakt trvaí dlouho, a čekat 5let, to fakt nechci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
270
9.3.16 18:25

Ahoj tenle problém jsme vyresili ptacim zobem - nepadavá, hodně rychle roste a kdyz se do uzka zastrihne 2× rocne, je krasne prorostly! ;) behem 2 let narostl pres metr a daji se koupit ruzne vysoky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
9.3.16 18:34

@Tunrida vyrýpali jsme tenkrát celý rostlinky cca 10 cm, bylo jich ve zpustlým lese spousta :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
9.3.16 18:36

@Nikous12 takže je zelený celý rok ano?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu