Zkrácený čípek - šance, vyhlídky

6
29.6.20 20:28

Zkrácený čípek - šance, vyhlídky

Dobrý den,
chtěla bych vás poprosit o radu. Od 25 tt mám čípek 21mm, od 28tt 16mm. Teď po víkendu znovu kontrola v 28+1, čípek opět 16mm. Zavádím na noc gynprodyl, beru magnosolv 3 sáčky denně, mám jen lezet, jinak mi hrozí špitál a kapačky, což vzhledem k tomu, že mám doma malé dítě je pro mě momentálně dost šílená představa. Chtěla bych se zeptat, zda se v tomto případě některé z vás čípek při podobné medikaci prodloužil, o kolik a za jak dlouho? A jestli jste některá s podobným nálezem dítě normálně donosily do nějakého bezpečnějšího týdne pro dítě? Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1391
29.6.20 21:37

@Katee87M Existuji více diskuzí, začíná to stejně, tak můžeš najít k pročtení. Moje zkušenost - cekala jsem jednovajecna dvojčátka, v 28tt mi zastavovali porod, naštěstí nepraskla voda, takze po 5 denní hospitalizaci jsem byla doma stále 3v1. V 32tt jsem mela cipek už jen 9mm a uz si me tam nechali, dostavala jsem utrogestan a horcik, o tyden později cipek 7mm, pak už to raději nemerili. Byla jsem v nemocnici do porodu a nakonec jsem se prolezela do 36+1, kdy jednovajecna dvojčátka mého tipu se musí porodit. Ale fakt jsem jen a jen ležela. Nevím, jaké to je mít doma dítě a být hospitalizovana, ale pokud to jen drobet jde, že by o dítě bylo postarano, tak se hospitalizaci případně nebraň, protože není legrace porodit předčasně. Lítání pak po doktorech a cvičení vojtovky by bylo pak na mnohem delší dobu než si pár týdnů polezet v nemocnici. Nemluvím o tom, jak musíš být silná vidět miminko tak malinkate, jake se občas rodí. Držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
29.6.20 21:52

Měla jsem to podobně, dnes už nevím přesně týdny, ani přesnou velikost čípku, tuším, že to byly podobné týdny jako u tebe, malé už bude pět. V srpnu zjištěno zkracování čípku, co kontrola to skoro o půl cm méně. Nakonec jsem začátkem října byla nucena zůstat na rizikovém a jen ležet. Zkracování se zastavilo na hranici při které hospitalizuji, což bylo tuším 15 mm. Dostala jsem nějaká ATB a zavádět Utrogestan, Magnosolv jsem brala už asi od 17 týdne, od kdy mi neustále tvrdlo břicho. Do začátku 36 tt jsem fakt poctivě ležela, pak už jsem to neřešila a malá se narodila 38+2, jako ta starší 18 let před tim:blush:. Myslím, že čípek už se mi neprodlouzil. Měla jsem ale výhodu, že jsem doma neměla další malé dítě a mohla fakt ležet. Držím palce, ať ti to dobře dopadne. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
29.6.20 21:57

@Katee87M
Prodloužit se mi neprodlouzil. Čípek jsem měla hranici 3 cm tak mi nasadili utrogestan a drží se do teď. Jsem 33+6 a zatím prcka držím a vypadá to nadějně až do termínu. Od zítra utrogestan vysazuju. Hoď se do klidu a fakt zkus jen odpočinek pokud to nějak půjde. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6865
29.6.20 23:57

Mně se zkracoval asi až v 30.tt, potom jsem byla v nemocnici jen na lůžku s Duphastonem, Magnosolvem, občasné kapačky a zpětně se neprodloužil. Jestli tě to uklidní, i jako otevřená na 8cm jsem vydržela 2 týdny, porod se nespustil sám, možná bych ještě chvíli vydržela. Zkus se nestresovat, moc to neovlivníš, tak opravdu jen lež, ať miminko vydrží co nejdéle. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
2.7.20 05:54

Holky a je normální že se průběžně zkracuje a prodlužuje? Ve 24tt jsem měla 3cm - dostala jsem utrogestan, magnézko a klidový režim (vše mám do teď). Ve 26tt 5cm, tak to vypadalo že dobrý. A ve 28tt zase jen 2,5cm 8o Na další kontrolu jdu za 3 týdny tak nevím jestli mám čekat že to zas může být v pořádku nebo že se víc zkrátí. Co na to jako má vliv když celý měsíc dělám všechno stejně a jednou se natáhne o 2cm a pak zas o 2,5cm zkrátí? :think: Není to divný? Už si i říkám jestli těch 5cm neměřil blbě…

• Nahlásit
  • Citovat
6865
2.7.20 14:33

Mně to přijde divné, protože tlak na čípek působí neustále. Ale nevím. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.7.20 14:38

Díky všem na názory. dnes jsem byla opět na kontrole. Od pondělí se čípek protáhl na téměř 20mm, opravdu poctivě ležím a vstávám jen na záchod, pro jídlo a případně když jedu k lékaři. Dnes jsem ještě nafasovala antibiotika, protože tam pořád zlobí nějaký zánět a dal beru magnosolv. Další kontrola v úterý, tak snad to bude zase lepší. To už budu 30tt, tekze je to zase o trošku veselejší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6865
2.7.20 16:29

@Katee87M To je dobře, že se nezkracuje. S každým dnem a týdnem bude míň obav. Drž se! ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
2.7.20 16:30

@Petule030 moc děkuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.7.20 09:45

Zkracování čípku

Ahoj holky, jdu si k Vám pro radu :? Včera jsem byla na kontrole v rizikové poradně, čekám dvojčátka - chlapečky a naměřili mi čípek 24mm :nevim: Naštěstí si mě nenechali v nemocnici, udělali mi nějaký test jestli mi nehrozí porod do 10 dnů a vyšel negativní :) Samozřejmě jen ležim, ležim a ležim.. je tady někdo komu se taky zkracoval čípek? A co jste na to brali? Já beru 1× denně magnesko a gynprodyl :roll: Myslíte, že mi hrozí předčasný porod? :,( A je šance, že by mi čípek “dorostl”?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
31.7.20 10:12

@Luckaa1991 který jste týden? Já mám čípek od 25tt střídavě 21mm, pak 16mm v 28tt, pak 19mm v 31tt a teď v 33tt pořád 19mm. Doktorka hrozí předčasným porodem od toho 25 týdne, ležím, jak se dá, ale pořád to nejde, když mám doma malé dítě a zatím pořád držím 2v1 a prý kdybych začala příští týden rodit, už to nebude taková hrůza. Takže se dá i se zkráceným čipkem vydržet i 9 týdnů v pohodě. A asi se prodloužit může, mě se údajně prodloužil z těch 16 na 19mm i když v některých diskuzích jsem četla, že to možné není, tak kdo ví. Nejlíp prý pomáhá buď utrogestan nebo gynprodyl, magnezko spíš chrání mozek dítěte, ale prý předčasnému porodu nezabrání. Držte se ať vydržíte, co nejdýl. Jinak já od toho 25tt často četla na porodnice.cz v poradně odpovědi MUDr. Koutného, který je prý opravdu kapacita v porodnictví a který má dost odlišné názory právě na ležení v posteli a on tvrdí, že právě klidový režim spíš riziko předčasného porodu zvyšuje, takže i tím se uklidňuju, že být celý den v posteli možná nebude úplně to nej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
31.7.20 10:21

@Katee87M Jsem 30tt :( Chodím do rizikové poradny na střídačku k mojí doktorce a vždy mi měří čípek.. moje doktorka mi naměřila nějakých 36mm a jasné T v rizikové pak 29mm a jasné V.. pak mi moje doktorka naměřila znova 34mm a jasné T, říkala, že tam bylo i předtím tak neví jak to měří.. a včera mi v rizikové naměřili 24mm :nevim: Tak to aby si člověk vybral :? Ale jelikož mám fakt kontroly i 2× do týdne s těmi dvojčátky přijde mi divné, že by mi ten čípek takhle skákal :nevim: Ale každopádně ležím, odpočívám, koukám na filmy :lol: Ale strach mám.. to plašení doktorů je fakt někdy nepříjemný :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
31.7.20 10:27

@Luckaa1991 to přesně chápu. Mě straší od toho 25 tt a já už mám přečtené všechny příspěvky na nedoklubko.cz a tím jsem se uklidnovala, že i takoví malincí bobecci se dají zachránit. Ale doktoři občas straší až zbytečně moc. Jednou, když jsem byla u jiného doktora než u mě doktorky, tak taky nameril jinou hodnotu a říkal, že to je normální, že se to musí měřit jedním člověkem a jedním přístrojem, jinak se to vždycky liší. Navíc ten MUDr. Koutný psal v diskuzi, že od 30.tt už se čípek přirozeně zkracuje a pak už je zbytečné ho měřit. No doktoři ho měří dál, takže to jsou dva úplně rozdílné názory a pak čemu má člověk věřit. Zkuste odpočívat, být v klidu a ještě určitě pár týdnů vydržíte. Hlavně prý ten gynprodyl má význam a pomůže proti předčasnému porodu, tak ten určitě berte poctivě. Já ho napřed polykala, pak mi řekli, že ho mám zavádět, že je to účinnější. Jinak se prý se zkráceným čipkem dá v klidu i přenášet :grin:. Já zabíjela čas čtením všech možných diskuzí a poraden a tím jsem se i dost uklidnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31.7.20 10:29
@Luckaa1991 píše:
@Katee87M Jsem 30tt :( Chodím do rizikové poradny na střídačku k mojí doktorce a vždy mi měří čípek.. moje doktorka mi naměřila nějakých 36mm a jasné T v rizikové pak 29mm a jasné V.. pak mi moje doktorka naměřila znova 34mm a jasné T, říkala, že tam bylo i předtím tak neví jak to měří.. a včera mi v rizikové naměřili 24mm :nevim: Tak to aby si člověk vybral :? Ale jelikož mám fakt kontroly i 2× do týdne s těmi dvojčátky přijde mi divné, že by mi ten čípek takhle skákal :nevim: Ale každopádně ležím, odpočívám, koukám na filmy :lol: Ale strach mám.. to plašení doktorů je fakt někdy nepříjemný :(

Já mám taky dvojčata kluky, ale už jim je 12 :D. Proležela jsem téměř celé těhu, od 25tt jsem byla v nemocnici už s jasným V, to jsem byla hrozně vyděšená, ležela jsem tam 5 týdnů, ve 30 tt mě pustili domů, že už to doklepem. Na první kontrole, také jsem chodila co týden mě opět do nemocnice zavřeli kvůli otevírání, tak to jsem to čekala už fakt na hned, no a kluci se narodili 34+0 a oba měli 2,5 kg a úplně v pohodě. Já jsem byla tedy v té nemocnici mnohem víc v klidu než doma, všechny jsme tam na tom byly stejně a byla jsem ráda, že jsem pod stálým dohledem. Já myslím, že s tímto nálezem při ležení ještě vydržíte pohromadě nějaký ten týden a pak už to bude v pořádku. Neboj a držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama