Zkušenost s korzetem

malyprinc12
16.6.17 09:13

Zkušenost s korzetem

Dobrý den,
je zde nějaká maminka, co má zkušenost s korzetem pro dítě? Jak se vyvíjelo? Kdy mu byl dán a výsledek?
Syn ho má, je ještě ve školce, a nosit ho vůbec nechce, motivace ve stylu budeme si hrát na rytíře nefungují, brát to jako hru nefunguje, dávat ho za odměnu nefunguje…jakékoliv rady co mám od lidí okolo prostě nefugnují..nosit ho nechce…

Navíc já osobně sama bojuji s tím, že jsem v pubertě nositelkou korzetu byla, záda mi to nezlepšilo naopak, doteď mám z toho trauma, jezdila jsem do lázní, kde jsem si zažila šikanu a kvůli častým pobytům pryč jsem vždy přišla o všechny kamarády a těžko jsem vždy doháněla školu…doteď si to v sobě nesu a narovinu přiznávám, že se i léčím…těžko jsem sháněla partnera, těhotenství neskutečný boj…navíc jsem z toho „na budku“…

Nemám okolo sebe žádný pozitivní příklad, o to míň mám kvůli výše zmíněnému (hysterické záchvaty jen když ho vidí…)motivaci ho k nošení nutit…

V lázních jsem se setkávala se spoustou lidí - a prosím nezlobte se na mně pokud tady bude nějaký odborník skoliotik - holky, co korzet nenosily, a v noci ho tajně dávali pod postel, jsou na tom nyní lépe (!!!) ty „poctivé a blbé“ jako já ne…možná jsem měla jen „smůlu“ na lidi okolo, ale tak to prostě bylo…

Až uvidím minimálně jeden pozitivní příklad, že to má cenu (a věřte, že v lázních bylo spoustu lidí, měla jsem možnost hovořit a sledovat až doteď - vídáme se) začnu věřit, zatím to tak bohužel kvůli osobním zkušenostem není…

:? :? :? :?
  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

2986
16.6.17 11:01
@malyprinc12 píše:
Dobrý den,
je zde nějaká maminka, co má zkušenost s korzetem pro dítě? Jak se vyvíjelo? Kdy mu byl dán a výsledek?
Syn ho má, je ještě ve školce, a nosit ho vůbec nechce, motivace ve stylu budeme si hrát na rytíře nefungují, brát to jako hru nefunguje, dávat ho za odměnu nefunguje…jakékoliv rady co mám od lidí okolo prostě nefugnují..nosit ho nechce…

Navíc já osobně sama bojuji s tím, že jsem v pubertě nositelkou korzetu byla, záda mi to nezlepšilo naopak, doteď mám z toho trauma, jezdila jsem do lázní, kde jsem si zažila šikanu a kvůli častým pobytům pryč jsem vždy přišla o všechny kamarády a těžko jsem vždy doháněla školu…doteď si to v sobě nesu a narovinu přiznávám, že se i léčím…těžko jsem sháněla partnera, těhotenství neskutečný boj…navíc jsem z toho „na budku“…

Nemám okolo sebe žádný pozitivní příklad, o to míň mám kvůli výše zmíněnému (hysterické záchvaty jen když ho vidí…)motivaci ho k nošení nutit…

V lázních jsem se setkávala se spoustou lidí - a prosím nezlobte se na mně pokud tady bude nějaký odborník skoliotik - holky, co korzet nenosily, a v noci ho tajně dávali pod postel, jsou na tom nyní lépe (!!!) ty „poctivé a blbé“ jako já ne…možná jsem měla jen „smůlu“ na lidi okolo, ale tak to prostě bylo…

Až uvidím minimálně jeden pozitivní příklad, že to má cenu (a věřte, že v lázních bylo spoustu lidí, měla jsem možnost hovořit a sledovat až doteď - vídáme se) začnu věřit, zatím to tak bohužel kvůli osobním zkušenostem není…

Také jsem korzet nosila bylo mi 13 až do 15, nejdrříve i přes den, pak jen na noc. Rozhodně mi to pomohlo, bylo to vidět na RTG, ty korzety účinky mají, ty záda se mohou hodně zhoršit, když se nenosí, je nesmysl, když je korzet v pořádku aby nepomohl a byl na tom lépe když ho nenosí. Ano nebylo to lázních fajn. byla jsem ta za sociku jednou a byo to dost hrozné, nicméně korzet mi pomohl. Se synem bojuješ, zjevně chceš slyšet, že korzet nosit nemusí, protože nepomůže, ale není to tak..když se záda hodně horší tak se to řeší pak operativně, protože korzet už nepomůže..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2986
16.6.17 11:03
@malyprinc12 píše:
Dobrý den,

A právě v noci je to nejdůležitější, protože se člověk různé kroutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2508
16.6.17 11:47

Myslím, že už jsi tu podobnou diskusi zakládala, ne?
K věci - taky mám skoliózu, v 7. třídě jsem strávila půl roku v Košumberku, korzet jsem nosila dlouho potom, začas také jen na noc a zlepšilo se to o hodně. Teď jsem relativně v pohodě a to mám celkem fyzicky náročný životní styl (tři děti, dům na venkově, velká zahrada, velký včelín a další zvířata). U mé dcery se taky skolióza objevila, ale chytli jsme to včas a intenzivním cvičením se to povedlo stabilizovat. Teď už neroste, takže už by se to prý horšit nemělo. Další zkušenost - kamarád, který se mnou právě byl taky v Košumberku, má dcery dvě, u obou skolióza jako blázen, ale tak trochu to zanedbali. Korzet holky spíš nenosily než nosily a obě dvě už jsou po dost náročné operaci v nemocnici v Brně, záda vyztužená kovovými tyčemi, omezení do konce života.
Nejsem z těch, kdo bezmezně lékařům ve všem důvěřuje, ale proč by proboha ty korzety nasazovali, kdyby s tím nebyly nějaké pozitivní výsledky?
Věřím, že u školkového dítěte to může být náročnější, ale zase na druhou stranu ty malé děti jsou tvárnější, když se jim to zkusí podat nějak diplomaticky. Možná z tebe i cítí, že máš pochybnosti a tu skulinu umí využít a ty pak povolíš. Kdyby musel nosit třeba brýle, taky bys mu dovolila si je prostě nebrat?
Nechci být ošklivá, ale tak to na mě prostě působí. Pokud bys chtěla ještě cokoliv vědět, ptej se. Mimochodem v tom Košusu jsem byla šťastná, spokojená a moc ráda na to vzpomínám, měli jsme tam super partu a navyváděli se neskutečných kravin. Ale korzety tam nosili všichni tak jak měli, fakt si nevzpomínám, že by ho tam někdo schválně odkládal. Prostě to tak bylo, že tam jsme kvůli tomu a neřešilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
16.6.17 12:51
@Ronnie píše:
Myslím, že už jsi tu podobnou diskusi zakládala, ne?
K věci - taky mám skoliózu, v 7. třídě jsem strávila půl roku v Košumberku, korzet jsem nosila dlouho potom, začas také jen na noc a zlepšilo se to o hodně. Teď jsem relativně v pohodě a to mám celkem fyzicky náročný životní styl (tři děti, dům na venkově, velká zahrada, velký včelín a další zvířata). U mé dcery se taky skolióza objevila, ale chytli jsme to včas a intenzivním cvičením se to povedlo stabilizovat. Teď už neroste, takže už by se to prý horšit nemělo. Další zkušenost - kamarád, který se mnou právě byl taky v Košumberku, má dcery dvě, u obou skolióza jako blázen, ale tak trochu to zanedbali. Korzet holky spíš nenosily než nosily a obě dvě už jsou po dost náročné operaci v nemocnici v Brně, záda vyztužená kovovými tyčemi, omezení do konce života.
Nejsem z těch, kdo bezmezně lékařům ve všem důvěřuje, ale proč by proboha ty korzety nasazovali, kdyby s tím nebyly nějaké pozitivní výsledky?
Věřím, že u školkového dítěte to může být náročnější, ale zase na druhou stranu ty malé děti jsou tvárnější, když se jim to zkusí podat nějak diplomaticky. Možná z tebe i cítí, že máš pochybnosti a tu skulinu umí využít a ty pak povolíš. Kdyby musel nosit třeba brýle, taky bys mu dovolila si je prostě nebrat?
Nechci být ošklivá, ale tak to na mě prostě působí. Pokud bys chtěla ještě cokoliv vědět, ptej se. Mimochodem v tom Košusu jsem byla šťastná, spokojená a moc ráda na to vzpomínám, měli jsme tam super partu a navyváděli se neskutečných kravin. Ale korzety tam nosili všichni tak jak měli, fakt si nevzpomínám, že by ho tam někdo schválně odkládal. Prostě to tak bylo, že tam jsme kvůli tomu a neřešilo se to.
…já jsem byla v Košumberku 4×…a právě tam jsem viděla, jak je odkládali k večeru, když už nechodila sestra na kontroly…zažila jsem si tam šikanu, ponižování, noční buzení, zamykání na záchodě, ponižování i od sester…navíc jsem byla od Košusu nejdál, takže jsem pro ostatní byla „jiná“…od posledního pobytu uteklo 20 let a doteď z toho mám noční můry…nenáviděla jsem tam každej den…skoro se mi nechce věřit, že jsme byli ve stejných lázních, ale asi jsem prostě měla smůlu na lidi…každej se tam představoval kolik má stupňů, ne jménem (!!!), přišla jsem tam o nejlepší kámošku a navíc jsem nikdy nejela domů, páč to bylo daleko…a jak jsem z toho všeho tam byla na dně, tak ani výsledky po skončení pobytu neodpovídaly, např. měřili svalový tonus - u ostatních zlepšení o několik čísel, o mě vždy tak o 0,5 - 1..kroutili nad tim hlavou…no prostě pro mě to byla neskutečná hrůza a mám z toho doživotní trauma
  • Citovat
  • Upravit
2986
16.6.17 13:11
@malyprinc12 píše: …já jsem byla v Košumberku 4×…a právě tam jsem viděla, jak je odkládali k večeru, když už nechodila sestra na kontroly…zažila jsem si tam šikanu, ponižování, noční buzení, zamykání na záchodě, ponižování i od sester…navíc jsem byla od Košusu nejdál, takže jsem pro ostatní byla „jiná“…od posledního pobytu uteklo 20 let a doteď z toho mám noční můry…nenáviděla jsem tam každej den…skoro se mi nechce věřit, že jsme byli ve stejných lázních, ale asi jsem prostě měla smůlu na lidi…každej se tam představoval kolik má stupňů, ne jménem (!!!), přišla jsem tam o nejlepší kámošku a navíc jsem nikdy nejela domů, páč to bylo daleko…a jak jsem z toho všeho tam byla na dně, tak ani výsledky po skončení pobytu neodpovídaly, např. měřili svalový tonus - u ostatních zlepšení o několik čísel, o mě vždy tak o 0,5 - 1..kroutili nad tim hlavou…no prostě pro mě to byla neskutečná hrůza a mám z toho doživotní trauma

To se dá pochopit, ale realita je, že ten korzet pomůže a to hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
16.6.17 13:12

…nevím co se to stalo, ale tím co jsem výše teď napsala, se mi neskutečně ulevilo…jako by ze mě spadnul stokilový balvan…hned jsem měla sílu a uvědomila jsem si, jak důležité je to řešit…asi jsem to jen potřebovala někomu říct, u nás to nikdy nikoho nezajímalo…

Děkuji že jsem se tu mohla vykecat…má to obrovský smysl kvůli synovi

• Citovat
  • Upravit
2508
16.6.17 13:52

@malyprinc12 a v kterém roce jsi tam byla, jestli to není tajné? To mě fakt mrzí, co jsi tam zažívala, asi jsi opravdu měla smůlu. Já měla kliku na partu holek na pokoji, k tomu jsem si tam prošla i první láskou, držení za ruku, diskotéky, líbačky natajno po večerce na chodbách, no být tam jako personál, asi bych se ze sebe opupínkovala. :mrgreen:(To je mmch ten kamarád, se kterým se pořád vídáme, i na svatbě jsme si vzájemně byli.) Ale je fakt, že já měla takové dost zvláštní zázemí doma, mírně řečeno, takže já jsem si tam spíš polepšila. Samozřejmě i blbé chvíle byly, stýskalo se mi taky, pak jsem tam byla neprávem obviněná z krádeže a startoval tam na mě jedné holčiny tatínek, že bude volat policajty (ukázalo se, že v tom nakonec měla prsty snědší spolupacientka 8) ). Ale jako celek se mi to tam vážně líbilo. A ráda se tam vracím doteď, nedávno se tam léčila mamka, dělá mi radost, jak ten areál vylepšují a je to tam čím dál hezčí. :)
Myslím, že je dobré, že si to takto uvědomuješ, tak teď to nějak pořádně zpracovat, abys to nepřenášela na syna. On byl taky někde v lázních? Mě třeba tím, jak jsme v tom Košusu korzet nosili všichni, to přišlo tak nějak normální a pak jsem ho i doma celkem ani neměla snahu moc bojkotovat.
Možná bych to s malým zkusila postupně, mě osobně třeba vůbec nevadilo v něm spát, ač se to může zdát divné, tak třeba že byste to zkusili nejdřív přes noc? Plus nějaká odměna za nošení?
Blbé je, že ta záda mají v určitých obdobích tendenci horšit se strašně rychle, takže by se i mohlo stát, že když by ho řekněme měsíc nenosil, už se mu to pohne a korzet ho pak může tlačit. Což mu bude nepohodlné, nebude ho chtít a jste v začarovaném kruhu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
16.6.17 14:00
@Ronnie píše:
@malyprinc12 a v kterém roce jsi tam byla, jestli to není tajné? To mě fakt mrzí, co jsi tam zažívala, asi jsi opravdu měla smůlu. Já měla kliku na partu holek na pokoji, k tomu jsem si tam prošla i první láskou, držení za ruku, diskotéky, líbačky natajno po večerce na chodbách, no být tam jako personál, asi bych se ze sebe opupínkovala. :mrgreen:(To je mmch ten kamarád, se kterým se pořád vídáme, i na svatbě jsme si vzájemně byli.) Ale je fakt, že já měla takové dost zvláštní zázemí doma, mírně řečeno, takže já jsem si tam spíš polepšila. Samozřejmě i blbé chvíle byly, stýskalo se mi taky, pak jsem tam byla neprávem obviněná z krádeže a startoval tam na mě jedné holčiny tatínek, že bude volat policajty (ukázalo se, že v tom nakonec měla prsty snědší spolupacientka 8) ). Ale jako celek se mi to tam vážně líbilo. A ráda se tam vracím doteď, nedávno se tam léčila mamka, dělá mi radost, jak ten areál vylepšují a je to tam čím dál hezčí. :)
Myslím, že je dobré, že si to takto uvědomuješ, tak teď to nějak pořádně zpracovat, abys to nepřenášela na syna. On byl taky někde v lázních? Mě třeba tím, jak jsme v tom Košusu korzet nosili všichni, to přišlo tak nějak normální a pak jsem ho i doma celkem ani neměla snahu moc bojkotovat.
Možná bych to s malým zkusila postupně, mě osobně třeba vůbec nevadilo v něm spát, ač se to může zdát divné, tak třeba že byste to zkusili nejdřív přes noc? Plus nějaká odměna za nošení?
Blbé je, že ta záda mají v určitých obdobích tendenci horšit se strašně rychle, takže by se i mohlo stát, že když by ho řekněme měsíc nenosil, už se mu to pohne a korzet ho pak může tlačit. Což mu bude nepohodlné, nebude ho chtít a jste v začarovaném kruhu. :think:

Psala jsem Vám sz :)

• Citovat
  • Upravit
22862
16.6.17 14:31

@malyprinc12 já mám zkušenost podobnou jako ty. Jedna kamarádka korzet nosila a otočila se jí páteř dovnitř a má problém s dýcháním, mluvením. Další měla mít korzet, ale narazili na super terapeuta, který jí srovnal i bez korzetu. Nyní má po dvou těhotenství, které zvládla s menšími problémy, ale na to co má se zády tak v pohodě. Takže jestli máš zájem o kontakt na fyzioterapeuta, klidně mi napiš, jezdíme k němu se synem, dcerou a já taky se skoliózou a fakt to pomáhá. Mě i po letech rovná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malyprinc12
16.6.17 14:52
@Aspera píše:
@malyprinc12 já mám zkušenost podobnou jako ty. Jedna kamarádka korzet nosila a otočila se jí páteř dovnitř a má problém s dýcháním, mluvením. Další měla mít korzet, ale narazili na super terapeuta, který jí srovnal i bez korzetu. Nyní má po dvou těhotenství, které zvládla s menšími problémy, ale na to co má se zády tak v pohodě. Takže jestli máš zájem o kontakt na fyzioterapeuta, klidně mi napiš, jezdíme k němu se synem, dcerou a já taky se skoliózou a fakt to pomáhá. Mě i po letech rovná.

píšu sz :)

• Citovat
  • Upravit
9908
16.6.17 23:20

Urcite to smysl ma ho nosit. zkusilabych na noc ho presvedcit ale verim ze je to tezke tak malemu diteti to vysvetlit.
Taky jsme nosila korzet od 13 let nebylo to pro me lehky vubec.ve skole na me porad bouchali delali si srandu a spoustu zazitku co jsem s nim prozila i nehezke.taky jsem ho schovavala pod postel kdyz to slo.Byla jsem v kosumberku a byla jsem tam moc spokojena a rada vzpominam jeste ted. prvni velka laska kamaradstvi atd. Kdybych ho nenosila buhvi jak bych ted vypadala. Tehotenstvi jsem taky zvladla dvakrat i kdyz me rekli ze to nepripada v uvahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
406
18.6.17 18:24

Ahoj, taky jsem nosila korzet od 14 do 17. Blbá doktorka to ze začátku zanedbala, do toho náročný sport a skončila jsem šupem s korzetem a v Košumberku. Mám z Košumberku taky dobré zážitky, dobrá parta holek. Nikdy jsem nezažila, že bychom některá sundávala korzet tajně na noc. Bylo to tam sice jako průchoďák, ale fajn. Byla jsem z daleka, takže domů jsem se za celý pobyt nepodívala. Všichni měli v Košumberku nějaký zdravotní problém a to jsme brali jako fakt. Horší bylo nastoupit na střední, ale většina si zvykla, že se trochu odlišuji. Mě určitě korzet pomohl o pár stupňů, takže za mě určitě to má smysl ho nosit. :) Byly chvíle, kdy jsem měla chuť ho hodit do řeky.. ale jsem ráda, že jsem to vydržela. Pro menší děti je určitě těžké motivovat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JB
9
13.7.18 14:37

Pro ASPERU:
Ahoj,
píšeš o nějakém výborném fyzioterapeutovi…já bych měla zájem pro dcerku, je-li možné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22862
13.7.18 14:39

@JB koukni na http://rehabilitace.org/ nám moc pomohl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu