Zkušenosti s antikoncepcí

Anonymní
20.2.21 16:17

Zkušenosti s antikoncepcí

Ahoj, je mi 16 a chtěla bych začít brát antikoncepci, jelikož mám už přes rok přítele. Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s ni vy a jak na vás zapůsobila, jelikož mě straší kamarádka, jak je to strašné apod. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
20.2.21 16:48

Brala jsem od 15. Nejdřív v pohodě, pak mi Dr změnil značku a mela jsem strašne vykývy nalad, deprese. Po změně se to zlepšilo, ale zase jsem neměla chuť na sex. No jako byla jsem ráda, když jsem ji po šesti letech vysadila. Po dětech plánují jít do nehormonalniho tělíska.

• Citovat
  • Nahlásit
29226
20.2.21 16:55
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi 16 a chtěla bych začít brát antikoncepci, jelikož mám už přes rok přítele. Chtěla jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s ni vy a jak na vás zapůsobila, jelikož mě straší kamarádka, jak je to strašné apod. :nevim:

Nasaď mu kodom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
20.2.21 17:02

Každej má jinou zkušenost, já mám dobrou, i když jsem měnila značky. Každá na ní ale jinak reaguje, je to hodně individuální, takže nezbývá než zkusit a uvidíš. Důležitý ale je, aby tě viděl lékař a dodržovat pravidelný prohlídky, brát pravidelně, nezapomínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24869
20.2.21 17:12

Brala jsem 2× v životě, pár let, a brzy se chystám potřetí. Žádné problémy mi nedělala. Brala jsem od 18, pak od 30 a teď od 38.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
20.2.21 17:13

Beru uz 13 let yadine. Nemuzu si stezovat, nepribrala jsem, plet mam hladkou bez pupinku, casem vymizelo i krvaceni, coz je pro mne asi nejvetsi prinos. Nech si nabrat krev, spoluzacce napsala mudra neco od oka a skoncila v nemocnici s alergickou reakci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
20.2.21 17:55

Já nikdy žádnou nebrala, prostě jsem jí nesnášela. Tak že od 15 ti jedině guma.

Příspěvek upraven 21.02.21 v 13:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
20.2.21 18:08

3 roky beru Suzii nizkohormonalni. Menstruace jeden den na jednu slipovku. Prsa o dve cisla vetsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
20.2.21 23:07

Brala jsem antikoncepci asi rok a začala jsem po ní přibírat a celkově jsem si říkala, proč ji brát, když se pak jednou budu snažit o dítě (na co riskovat, že to nepůjde) a cpát do sebe hormony tělu nepřirozené. Pak jsem ji vysadila, zhubla a cítila jsem se mnohem lépe.
Jako ochranu jsem používala kondom, později i s ex partnery přerušovaná soulož. Otěhotněla jsem až ve chvíli, kdy jsem chtěla se současným partnerem.
Samozřejmě riziko přerušované soulože jsme si uvědomovali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2284
20.2.21 23:14

@Dinocco radit 16cti lete slecne prerusovanou souloz :roll: kdyz si vezmu sveho ex v 16cti panic, jak byl vyklepanej a jel jak kralik, ze by ho vcas vytahl tak pochybuju. A kdyz kondom tak prikoupit jeste smermicidni mast.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.2.21 06:46

@Dinocco @Peggy54 nám se přeruška vymstila i se zkušeným partnerem a až po několika letech. Takže to bych jako ochranu náctileté fakt nedoporučovala. Kondom má spolehlivost cca 93%, ale zase je to ochrana i zdraví. Takže když ne HA se spolehlivostí 99,7 tak kondom se spermicidním krémem. Ale zas to chce myslet dopředu, použít to včas..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.2.21 08:48

Anti - pauza - sex

Ahoj holky, jsem trochu plašan, tak doufám, že mě tu třeba někdo uklidni se stejnou zkusenosti :lol: mám teď 7 denni pauzu, ještě jsem to nedostala, ale z predtim být těhotná nemuzu ( :andel: ) beru 4. bily prášek, no a dnes v noci jsem se vyspala s přítelem, neudělal se do mě… prášky beru vzdy kolem vecera občas se to posune tak o hodinku, dvě kvůli praci. Muzu být v pohode? :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
31
27.2.21 10:14

Antikoncepce tě chrání i v 7 denní pauze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24869
27.2.21 10:26
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jsem trochu plašan, tak doufám, že mě tu třeba někdo uklidni se stejnou zkusenosti :lol: mám teď 7 denni pauzu, ještě jsem to nedostala, ale z predtim být těhotná nemuzu ( :andel: ) beru 4. bily prášek, no a dnes v noci jsem se vyspala s přítelem, neudělal se do mě… prášky beru vzdy kolem vecera občas se to posune tak o hodinku, dvě kvůli praci. Muzu být v pohode? :zed:

Přečti si příbalový leták :zed:
Chráněná jsi i v pauze, kdy obvykle přichází pseudomenstruace. Mně chodila 3 dny po dobrání plata. Ale u některých HA krvácení z vysazení není vůbec. Každopádně chráněná jsi pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat