Zlomila jsem si metatarsalní kůstku na noze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Banane18
Kecalka 110 příspěvků 23.03.19 01:19
Zlomenin Metatarsala 5

Ahojky :srdce:
30.1. Jsem si zlomila Metatarsalní kůstku na noze. Měla jsem to 6 týdnů v sádře + každý dva týdny rentgen. Momentálně mám sádru dole myslím že to bylo 12.3. co mi jí sundali.
Jenže stále kulhám. Na špičku šlápnout nemůžu, je to bolestivé. Ještě pořád mám modřinu a ne jen na místě kde byla zlomenina nýbrž i výš ke špičce a z vnitřní strany nad patou což to je úplně jiná strana než byla zlomenina a když lehce zatlačím tak to i bolí. Noha je i červená. Na místě kde byla zlomenina je nahmatatelná boule, malá ale tvrdá. Nevíte zdali je to normální? Nechci jít kvůli zbytečnosti do nemocnice, :think: přítel si ale myslí zdali tak není infekce.Co myslíte?
Předem děkuji za názory

Reakce:
Lizaveta
Závislačka 4960 příspěvků 23.03.19 05:43

Mela jsem zlomeninu zanartni kustky u malicku. Nenaklepla jsem primo kustku dlatem, ale samozrejme jsem velmi nestastne doslapla. Pri sportu. Na rentgenu videli prasklou kost a dal nic neresili. Vymknuty kotnik naprosto ignorovali. Mela jsem velke otiky pod sadrou (kotniku) a kdyz mi sadru sundali, clovek by rek, ze jsem ji mela kvuli kotniku a ne kvuli zanartni kustce. Mela jsem otekly modry kotnik, prsty jsem mela otekle a modre po celou dobu radry, misto zlomeniny mirne natekle. I po roce a pul misto zlomeniny citim, dodnes tam mam trochu boulicku. Po sundani sadry uz jsem za doktorama nechodila, resila jsem si to svym zpusobem. A jeste dlouho po sundani sadry jsem chodila o berlich a kulhala, na trenink jsem sla poprvni myslim pul roku od zlomeniny…

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 48470 příspěvků 23.03.19 06:09

@Banane18 myslim, ze celkove neni. Sla bych dovysetrit ten zbytek.

Banane18
Kecalka 110 příspěvků 23.03.19 13:42

@Lizaveta
Za to bych těm doktorům napálila.
Byla jsem v nemocnici o které je známé že není dobrá,chápu ti doktoři tam jsou od rána do rána tak už je ta koncentrace jistě nedostatečná a bohužel je to nejbližší nemocnice odemě.
Kdyby to byla zlomenina ruky tam mi to tak nevadí ale nohy se bojím no..Hlavně v práci musím běhat 8 hodin bez přestávky a mě už stačí 2 hodiny jen stát a už mi to nateče a bolí.Myslela jsem že mi sundají sádru a během týdne už budu moci chodit.Zatím kulhám a po delším stání jsem opět o berlích,noha je permanentně načervenalá a po námaze je červená.
No počkám ještě.Jak jsi to řešila ty?

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 48470 příspěvků 24.03.19 13:54

@Banane18 no tak ono by se to melo setrit asi, i kdyby to bylopo zlomenine v poradku :think: jak dlouho jsi mela sadru? Jinak kontrolni rentgen a dovysetrit ten kotnik

Banane18
Kecalka 110 příspěvků 24.03.19 13:58

@blumen
Sádru jsem měla 6 týdnu kůstka byla lehce posunutá ale doktor říkal že operace není nutná.
Při sundání sádry mi už rentgen nedělali.
Nechci tak přijít jako hypochondr ale je mi to divné že to ještě bolí.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 48470 příspěvků 24.03.19 14:16

@Banane18 aha, to bych na rentgen zasla. A v sadre aspon rentgen delali? Nekdy se muze stat, ze to nesroste a vznikne pakloub.

Váš příspěvek
Reklama