Žloutenka A - očkovat?

23.4.11 08:31

Žloutenka A očkovat?

Mám dotázek.
Doktorka mi nabídla očkování na žloutenku A,že prý je ted na to akce,poj.přispívá 500,–VZP.
Dáváte maminky očkovat nebo ne? Není to zbytečné?
Nerada bych své dítě zatěžovala zbytečným očkováním.
Kdo jste dal očkovat,nemeli jste nejaké vedlejší účinky? Nebylo decku třeba špatně apod.?
Doktorky se nechci ptát,protože si myslím,že je to hlavně pro ně kšeft.
Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1614
23.4.11 08:33

Tady jde videt ze uz jsi „naockovana“ od tech co jsou proti tem co ockuji. Myslim ze doktorka ktera bude dite ockovat ti poradi nejlip. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska7908
23.4.11 09:01

Ahoj, zbytecne to urcite neni.ja necham dcerku naockovat ted v kvetnu, v zari by mela jit do skolky,tak at ji ma, kdyz bude v kolektivu. ja byt tebou dala bych ji.ono je lepsi jeden dobanec nez pak resit zloutenku a cena neni nijak vysoka. ted je do konce kvetna akce, ze je snad jen za 7set, jinak byva za 9set. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
4235
23.4.11 09:09

Zrovna tohle očkování mi zbytečný nepřijde. Jinak jsem žádný nadstandartní očko nedala, ale tu žloutenku ano.
Chytnout jí člověk může v podstatě kdekoliv, v tramvaji, jak známo tak v nich jezdí bezdomovci. U druhý dcery jí chci dát časem taky. Jinak jsem nedala ani Prevenar, i když se mně snažila doktorka zlanařit :lol:, já bych ho možná i dala, pokud by to nebylo v kombinaci s Hexou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12886
23.4.11 09:15

já jsem taky pro. naše doktorka doporučuje jediná dvě očkování navíc - prevenar a žloutenku A. bydlíme v Praze, jezdím s dětmi často MHD. takže není absolutně co řešit. klárka ji má z loňska (dává se ve dvou dávkách po půl roce) a vikiho nechám časem taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
FloraBolger
23.4.11 09:28

Matyho jsem nechala naočkovat před nástupem do školky, reakci žádnou neměl. U Berunky plánuju totéž :palec: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
28795
23.4.11 10:02

Ano, nechám očkovat. Občas je dobré nečíst masivní diskuze o neočkování, považuju to za fanatismus.
Syn už naočkovaný je, první dávky měl v roce a třičtvrtě, druhou o půlroku později. Reakce neměl žádné.
Co se týče dcery, pořád se rozhoduju, jestli ještě letos nebo až příští rok - akce je každoročně, do školky zatím nepůjde, bývá často nemocná. Bojím se jen toho, že jí očkování rozhodí a bude zase nemocná, i když se už nějaký čas drží.

Po očkování imunita pracuje jinak - to mi řekla i naše lékařka, která je ve většině případů pro očkování. Oslabené dítě může být náchylnější k běžným virům a bakteriím, může onemocnět. To ale není důvod neočkovat, jen očkování odložit, pokud to jde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
924
23.4.11 10:53

Zdravim, tak syn pujde od zari do skolky a na ockovani jdeme pristi tyden. Nase doktorka mi nikdy zadne ockovani necpala, ale ted jsem se ji ptala a nastesti potvrdila muj nazor, ze zrovna tohle ockovani rozhodne zbytecne neni. Ona je jednoznacne pro a ja taky, takze jdeme do toho.

Simonečka37 píše:
Mám dotázek.
Doktorka mi nabídla očkování na žloutenku A,že prý je ted na to akce,poj.přispívá 500,–VZP.
Dáváte maminky očkovat nebo ne? Není to zbytečné?
Nerada bych své dítě zatěžovala zbytečným očkováním.
Kdo jste dal očkovat,nemeli jste nejaké vedlejší účinky? Nebylo decku třeba špatně apod.?
Doktorky se nechci ptát,protože si myslím,že je to hlavně pro ně kšeft.
Díky za názory.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.11 12:31

tak děkuji za názory,příští týden jdem na to..syn má jít také v září do školky.
jinak nečtu diskuze od maminek,které neočkují,chtěla jsem názory maminek,které naopak na očkování chodí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska7908
23.4.11 12:38
Simonečka37 píše:
tak děkuji za názory,příští týden jdem na to..syn má jít také v září do školky.
jinak nečtu diskuze od maminek,které neočkují,chtěla jsem názory maminek,které naopak na očkování chodí..

urcite prcka naockuj nez pujde do skolky, ja to udelam taky.jeden dobanec navic, cena neni nijak zavratna, reakce muze samozrejme byt,ale to neni duvod neockovat. na zloutenku jsem neslysela ze by dite melo nejake reakce.nase mala snasi ockovani dobre,ale u meningokoka mela trochu reakci horsi, nez u ostatnich,ale nic zavratneho.a ve 3 letech uz povinne ockovani mate za sebou,tak to bude jen jeden pichanec a bude mit klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
2639
23.4.11 12:44

Žloutenka typu A je nemoc špinavých rukou. Aspoň se to tak vždycky říkalo. Starší děti naočkovány nebylo (před 10 lety se to asi nedělalo), ruce si myjou, zatím nic nechytli, ani ve školce ani ve škole. Co mě mrzí je, že se neočkovalo proti hepatitidě typu B, která může mít vážné zdravotní následky po proběhlém onemocnění. Malou nebudu na A nechávat očkovat a B má. Ale dívám se, že tady Ačko frčí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
teresa20
23.4.11 13:27

Dr. mi toto očkování přímo doporučil a nechala jsem syna očkovat zhruba před měsícem a na přeočkování půjde v říjnu.. Reakce na očko prý nebývají a bylo to v pohodě, ani mrzutý nebyl. Já bych neváhala :think:

• Nahlásit
  • Citovat
1209
23.4.11 17:44

Ahoj, taky necháme dceru očkovat proti žloutence A. Ptala jsem se na to doktorky a byla jednoznačně pro. Vakcína je teď v akci, ale nemají ji ve všech lékárnách (aspoň u nás teda ne :mrgreen: ). Recept jsme dostaly na obě dávky, takže bylo potřeba pohlídat, aby expirace byla aspoň půl roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.4.11 20:08

Simonko, teď nevím, jestli mohu do diskuse přispět, když na očkování nechodíme :wink: .

Tak jen krátce info: Žloutenka typu A není příliš problematické onemocnění a prognóza úplného vyléčení je velmi dobrá. Především v dětském věku do cca šesti let probíhá onemocnění až u 90% dětí bez symptomů a zajistí celoživotní imunitu, u lidí mladších třiceti let se totéž děje dokonce v 97%. Těžký průběh žloutenky se týká především vyšších věkových kategorií/nad šedesát let/ a to zejména u pacientů s nemocnými játry.
Např. v Německu se očkování doporučuje pouze určitým rizikovým skupinám obyvatel, k nimž patří personál na infekčním dětském oddělení, pacienti s chronickým onemocněním jater, homosexuálové a drogově závislí. Očkování se dále doporučuje všem, kteří se chystají vycestovat do zemí s vysokým rizikem hepatitidy typu A.
S nežádoucími účinky tentokrát strašit nebudu :wink: . I zde existují závažné reakce, ale objevují se velmi vzácně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
beruska7908
23.4.11 22:10
Markéta M píše:
Simonko, teď nevím, jestli mohu do diskuse přispět, když na očkování nechodíme :wink: .Tak jen krátce info: Žloutenka typu A není příliš problematické onemocnění a prognóza úplného vyléčení je velmi dobrá. Především v dětském věku do cca šesti let probíhá onemocnění až u 90% dětí bez symptomů a zajistí celoživotní imunitu, u lidí mladších třiceti let se totéž děje dokonce v 97%. Těžký průběh žloutenky se týká především vyšších věkových kategorií/nad šedesát let/ a to zejména u pacientů s nemocnými játry.
Např. v Německu se očkování doporučuje pouze určitým rizikovým skupinám obyvatel, k nimž patří personál na infekčním dětském oddělení, pacienti s chronickým onemocněním jater, homosexuálové a drogově závislí. Očkování se dále doporučuje všem, kteří se chystají vycestovat do zemí s vysokým rizikem hepatitidy typu A.
S nežádoucími účinky tentokrát strašit nebudu :wink: . I zde existují závažné reakce, ale objevují se velmi vzácně.

Promin, ale vsimla jsem si te v diskusi MATKY KTERE NEOCKUJI.ja bych zase mohla oponovat (jako ty predkladas Nemecko), ze jsem zila v Americe a tam se radne a povinne ockuje treba proti nestovicim, pneumokoku,atd. takze takove vety jako: a napr. v Nemecku, Francii,atd…nevim…nic proti matkam, ktere neockuji,ale zavazne alergicke reakce na zloutenku A, to muzes napsat o vsech ockovanich, i tech povinnych, jelikoz ockovani jako takova odmitas.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama