Zlý svět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tečička
Zasloužilá kecalka 682 příspěvků 20.08.14 09:09
Zlý svět

Ahoj. možná to bude znít hloupě, ale po každodenním čtení zpráv mě víc a víc tíží představa světa ve kterém žijeme a ve kterém bude žít má dcera. Už to není jen takové, že se něco děje jinde a mě to nezasáhne, ale jsou to hrozby co můžou zasáhnout nás. Třeba muslimové, válka na Ukrajině nebo jsem ted četla co by se mohlo stát kdyby vypadla na pár dní elektrika… Máte to někdo taky tak? Teď jsem četla o tom co by se dělo kdyby elektrika nešla a že bychom měli mít zásoby doma, ale obávám se, že budu za blázna když se na to připravím…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 20.08.14 09:13
@Tečička píše:
Ahoj. možná to bude znít hloupě, ale po každodenním čtení zpráv mě víc a víc tíží představa světa ve kterém žijeme a ve kterém bude žít má dcera. Už to není jen takové, že se něco děje jinde a mě to nezasáhne, ale jsou to hrozby co můžou zasáhnout nás. Třeba muslimové, válka na Ukrajině nebo jsem ted četla co by se mohlo stát kdyby vypadla na pár dní elektrika… Máte to někdo taky tak? Teď jsem četla o tom co by se dělo kdyby elektrika nešla a že bychom měli mít zásoby doma, ale obávám se, že budu za blázna když se na to připravím…

Celé prázdniny vidím televizi jen jak tu stojí. A víš co? Je mi líp. :nevim:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26666 příspěvků 20.08.14 09:15

Zprávy… to je zlo… :roll:

Ono je dobrý být informován, ale jen si vem to dávkování 8o

KAŽDÝ VEČER HODINU A PŮL (to je jak celovečerák 8o ) posloucháš jen jak je svět špatný, zlý, vrazi, znásilnění, matky co vraždí své děti, korupce, války, zbraně, mafie…

Né děkuji… na zprávy nekoukám už dva roky a jsem o poznání veselejší než jiní co na zprávy koukají…
Vys*er se na to jejich co by kdyby… akorát to vyvolává deprese. A nekoukej na zprávy… fakt… pusť si místo toho rovnou film a uvidíš jak ti bude líp… :kytka:

Salorka
Závislačka 4378 příspěvků 20.08.14 09:15

Proč se tím trápit, když s tím stejně nic neuděláš…raději nesledovat tv a nečíst černou kroniku :-D

4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 20.08.14 09:16

Zásobu na jak dlouho?

Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 20.08.14 09:17

No jo je to tezky - valky a nemoce byly a budou, ale je to aspon neco co vime - me treba vic deprimuje nejake vesmirne teleso o kterem nevim :think:

AdaAda
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 20.08.14 09:20

My se před dvěma lety zbavili televize a je nám opravdu lépe. Informace, které se ke mně dostanou striktně vybírám :-) Moje rada zní, nesledovat TV zprávy

bartsch
Kelišová 5033 příspěvků 20.08.14 09:20

Vykašli se na zprávy. Informace si čti sama z různých zdrojů a sama si je vyhodnocuj. Svět není jen zlý a špatný, jak se nám ho média snaží ukázat (a ty naše jsou v tom experti :zed: ). Je to účelové výmývání mozků - nahánění strachu a obav. Člověk, který se bojí, je lehce ovlivnitelný a dá se s ním lehce manipulovat.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 20.08.14 09:20

@Tečička Mám to naprosto stejně! Dřív jsem to tak nevnímala, ale teď to na mě poslední dobou nějak padá. Přemýšlela jsem i, jestli je to opravdu vnějším stavem světa, nebo mým vnítřním stavem mysli (věkem, dětmi?). Došla jsem k tomu, že sice asi obojím, ale více tím druhým. Je to v hlavě!

Před 14 dny jsme dělali mírnou rekonstrukci bytu, tzn. různě stěhovali nábytek a musela být odpojená i TV. A už jsme ji nezapojili. Nechali jsme to tak a děti se už i přestaly ptát. O víkendech se snažíme být co nejvíce v přírodě, výlety, trávit čas s dětmi. Pravda, na netu ty noviny pořád čtu, což věci příliš nepomáhá, ale působí to na mě už méně.

Co se týče zásob, tak myslím, že bychom nevydrželi dýl naž 14 dní. :? Kdyby se stal velký průser, tak mě maličko uklidňuje tchánovic bydlení na vesnici i s polem, kam jsme zváni, že klidně můžeme s nimi bydlet.

Taky mě dost pomohla debata s mým tátou, který mě slušně rozebral. Hlavní sdělení bylo asi to, že se nemám trápit věcmi, které nemůžu změnit, že troška flegmatismu neuškodí. Že se mám soustředit na děti, udělat jim stabilní zázemí, věnovat se jim, aby z nich vyrostli silní lidé, co si pak spíše v životě poradí.

Snažím se toho držet… ;)

Nina Filipi
Kelišová 7331 příspěvků 20.08.14 09:23

A proč na to čučíš? Co z toho máš?
A víš kolik se za den odehraje hezkých věcí…? Ale o tom už reportáž neudělají, protože to není tolik zajímavé jako ty sra. čky které každého paralizujou.

bozska-mrcha
Extra třída :D 10286 příspěvků 20.08.14 09:23

Od jisté doby koukám v tv jen na pohádky a romantické slaďáky ze kterých bolí zuby ;) přijde mi to jako základ duševního zdraví, protože koukat na zprávy…tak si do týdne hodím mašli, protože toho hnusu a zla co je po světě :poblion:

a mmch, jak říkali naše babičky…co má přijít to přijde a nenaděláš nic. Si vezmi, že v noci bouchnout Dukovany nebo Temelín :roll: a co bys mohla vůbec nic. Neřešit a nezapínat ;)

Akivasha
Ukecaná baba ;) 2302 příspěvků 20.08.14 09:24
@Emilie píše:
Celé prázdniny vidím televizi jen jak tu stojí. A víš co? Je mi líp. :nevim:

:palec:
Televize? To je ta divná věc, ze které akorát utírám prach? :mrgreen:
Manžel si občas ty zprávy zapne (když už teda přijde dřív než v 8 :roll: ) a já ti na to mám už alergii. Jen řekne, že si pustí zprávy, tak je mi najednou nepříjemně - a to jsem ještě ani nic neviděla :nevim:

MarkétkaBeruška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.14 09:24
@Emilie píše:
Celé prázdniny vidím televizi jen jak tu stojí. A víš co? Je mi líp. :nevim:

moje řeč, já na zprávy nekoukám už snad půl roku a že by mi chyběly? NE…ne že by mě nezajímalo co se děje, ale čeho je moc…toho je příliš

SlépkaD
Kecalka 351 příspěvků 20.08.14 09:27

Klid, když se něco stane ani nemrkneš a je po nás. To je výhoda oproti třeba válkám ve středověku, kdy tě někdo píchnul mečem a ty jsi umírala dlouho. Teď to bude rychlovka

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 20.08.14 09:27
@Measmille píše: …me treba vic deprimuje nejake vesmirne teleso o kterem nevim :think:

Tak to mě netrápí. To by bylo hodně rychlé… ;)

@Cmochy píše: … posloucháš jen jak je svět špatný, …

Je to tak. Lepší je vnímat ty pozitivní věci kolem sebe. Příklad: včera jsem byla v práci na obědě a starší kolega podržel dveře nejen mě, ale i cizím slečnám, co šly za námi. Nadšeně mu děkovaly. Pak když si s jídlem chtěl vzít příbory (je tam s tím blbá manipulace), jedna z těch slečen tam byla před ním a příbor mu najednou dává na tác i s ubrouskem. On na ni kouká celý překvapený a ona na to: Vy jste mi podržel dveře, já vám podám příbor.

A takto by to podle mě mělo být. Chovat se k sobě navzájem slušně, začít u sebe, a ono to půjde. ;)
(přiznávám, že se cítím nesrovnatelně lépe než posledního půl roku a to jsem si ani žádné AD nevzala :mrgreen: )

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama