Změna příjmení po výkonu trestu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 17:43
Změna příjmení po výkonu trestu

Dobrý den,

Po 3 letech kamarádství jsem se dala s dotyčným dohromady. Blbé je to, že byl 10 měsíců ve výkonu trestu, protože nenastoupil na veřejně prospěšné práce, když byl odsouzen za krádež. (jednalo se o jednorázovou akci ve skupině, z nějaké firmy ukradli par kg trubek nebo něčeho takového).
Ve v. t. byl 2015-2016, no a nyní k dotazu.

Chce si změnit příjmení, aby s jeho jménem už nebylo spojováné to, že je ‚kriminálník‘, jelikož se na něho všichni dívají skrz prsty.
Chtěl by začít od znova.
Já mám nastartovanou kariéru u PČR, a nechci, aby jeho minulost, ovlivnila moji práci (chci pokračovat ke kriminalistům), myslíte, že by to mohl být problém?

Nyní teda hledáme nějaké příjmení, které se bude líbit nám oběma, otázka tedy zní.. Kdyby jste si měli vybrat, jaké bude vaše příjmení, jaké byste si vybrali?

Popř. Najdu nějaký registr příjmení, odkud by se dalo vybírat?

Jeho jméno je Václav, a moje Tereza
Děkuji za odpovědi :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13755 příspěvků 12.02.19 17:47

Novák neutrální nezapamatovatelné nudné běžné ideální

korcilka
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 2 inzeráty 12.02.19 17:53

Trojan, Fučík, Svoboda, Novotný, Kalaš, … Těch je  :P

Lalelale
Závislačka 3508 příspěvků 12.02.19 17:54

Asi bych si vybrala nějaké hezké, treba barvu. Takže třeba Stříbrná, Zlatá… :D a tvé příjmení si vzít nechcete? Vyhnete se nepříjemnému vysvětlování, odkud vaše jméno je.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25860 příspěvků 12.02.19 17:56

Jestli by to byl nebo nebyl problém, to se zeptej svých nadřízených, ty to budou vědět lépe.
Jinak Smetana, Dvořák, Březina.

Slečna Dee
Povídálka 20 příspěvků 12.02.19 17:57

A proč si raději nepožáda o výmaz z trestního rejstříku? Jestli seděl méně než rok, tak si může zažádat po třech letech.

mau-mau
Závislačka 3438 příspěvků 12.02.19 17:58

Šla bych do něčeho v top 10. Takže Svoboda, Procházka, Dvořák, Novotný…

Náměsíčná
Závislačka 4235 příspěvků 12.02.19 17:59

Pokud má příjmení po otci (sezdaných rodičích) může si dát po matce za svobodna.

Uživatel je onlineOu
Kelišová 6244 příspěvků 12.02.19 18:06

A ty si viděla jeho reálný výpist TR, případně papíry od soudu?

Protože pokud to byl bagatelní činya následek jeho hlouposti, tak jednak změnou příjemní se nezbaví záznamu. Respektive letos si může požádat o zahlazení.

Ale především - kdo ho nezná, tak si ho s tím nespojuje- jestli to byla fakt jen taková jednorázová hloupost. A kdo ho zná, tak bude vědět kdo to je i po změně příjmení.

A nebo ti prostě kecá a má daleko větší problémy, než špatnou pověst za nějaké trubky.
Nejpravděpodobnější jsou dluhy a představa, že se schová před placením závazků.
V tom případě je tvoje důvěřivost dost značný problém v rámci tvého kariérního postupu. A pochopitelně v tom okamžiku to fakt není chlap pro život.

Příspěvek upraven 12.02.19 v 18:10

AstraG
Závislačka 4439 příspěvků 12.02.19 18:10

A chceš si ho i vzít? To by bylo jednodušší, pak bys převzala jeho ,,nové,, příjmení. Nebo se chcete přejmenovat oba? Protože to bude určitě někde vedené - založené na matrice - tudíž dohledatelné. A netuším jak moc si policajti lustrují kolegy.
K vašim jménům se mi líbí např. Valentovi, Mayerovi, Královi, Brůhovi, Rendlovi, Karasovi…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.19 18:10

Zakladatelko, mohu Tě upozornit, že ani změna příjmení nezaručí to, že někdo s minulostí na vás oba nevyrukuje. Lidi jsou bohužel zlí. Můj muž byl ve výkonu trestu 8 let, výstup měl v roce 2002. Ano, začátky byli velmi těžké, ale vyčistilo nám to okolí rádoby kamarády a přátel, zůstali nám v životě skutečně lidi, kteří nám věřili, že to vše společně zvládneme. V práci Tě nikdo samozřejmě nemůže „trestat“ za to, s kým žiješ, na druhou stranu čím více se budeš bát, jakkoliv vysvětlovat, tím více na sebe budeš upozorňovat a lidi vám budou více slovně ubližovat, protože jim ukazujete slabé místo . Nikomu bych nic neříkala a měla bych hlavu naprosto vztyčenou. Prostě to je jeho minulost, každý z nás může udělat chybu a má nárok dostat jednu šanci na nápravu. Držím palce, ať to společně zmáknete a jste spolu šťastni.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 12.02.19 18:32

Jaké příjmení si vzít je asi jedno. Spíše bych se zaměřila, jaký je on a znak jeho povahy pro mě směrodatný je ten, že se neumí postavit k problémům čelem. Jedna věc je udělat „klukovinu“ a druhá, nechat se zavřít, protože nevykonám alternativní lehčí trest.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25860 příspěvků 12.02.19 18:37
@Kfětoslava píše:
Jaké příjmení si vzít je asi jedno. Spíše bych se zaměřila, jaký je on a znak jeho povahy pro mě směrodatný je ten, že se neumí postavit k problémům čelem. Jedna věc je udělat „klukovinu“ a druhá, nechat se zavřít, protože nevykonám alternativní lehčí trest.

To ji očividně nezajímá, růžové brýle 8o

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2267 příspěvků 12.02.19 18:41
@jenny.fields píše:
To ji očividně nezajímá, růžové brýle 8o

Ze své práce vím, že ti, co nejsou schopni uchopit podanou ruku ve formě alternativy, mají více problémů. Ať už se závislostmi, s IQ nebo s celkovým nastavením.

Russet
Extra třída :D 14015 příspěvků 12.02.19 18:44
@Kfětoslava píše:
Jaké příjmení si vzít je asi jedno. Spíše bych se zaměřila, jaký je on a znak jeho povahy pro mě směrodatný je ten, že se neumí postavit k problémům čelem. Jedna věc je udělat „klukovinu“ a druhá, nechat se zavřít, protože nevykonám alternativní lehčí trest.

Já bych si ho ani nevzala :nevim:

Ironie osudu, že holka s nastartovanou kariérou u policie natrefí na osobu, co není schopná nastoupit na veřejně prospěšné práce a nebylo mu blbé krást trubky.

Ale k otázce: Dvořák.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >