Změna psychiky u psa - rady

882
2.5.16 12:36

změna psychiky u psa - rady

Dobré odpoledne dámy.. prosím o radu, ne rýpavé komentáře proč toto a tamto.. přítel má psa.. fenku, kříženec staforda a ritgebacka.. jsou jí dva roky.. má ji asi od roku, předtím byla snad u jeho přítelkyně, která ji prý snad až trochu týrala.. před vánoci měla štěňata.. bohužel bytová situace a vůbec životní situace neumožňovala přesun feny i štěnat ke mne, takže přítel často přespával u mne a fenka byla u něj se štěnaty sama.. na samotu byla zvyklá, vše bylo OK. Pak se štěnata rozdali, a on i fenka se nastěhovali na měsíc ke mne, kdy jsme už ale zařizovali nové bydlení.. u mně má „na hraní“ kotě, mají se velmi rády.. popravdě jsme se jí moc nevěnovali, chodili do práce a makat na novým bydlení, takže doma až večer, v průběhu dne jen vyvenčit.. je to měsíc co jsme se přestěhovali.. ale od té doby není Ok :( teď se jí hodně věnujeme, zase chodíme na dlouhé procházky, běhat, na kola, brusle.. ale začala hrozně vyžadovat naši pozornost asi nebo co.. ale až tak, že když odcházíme z domu do práce, tak se celá třese, uši stažené.. doma sama pak prý vyje.. :oops: v noci nám zalézá do postele, ale ne už na postel ale natlačí se pod peřiny přímo mezi nás.. jak jsme doma přes den, leží si na gauči, pelechu, blbne s kočkou, pohoda, ale jak vidí že chceme jít pryč, začne se třepat, knučet, absolutně neposlechne at jde na místo, snaží se utéct ze dveří apod.. já neumím vychovávat psa, jsem kočková, ale ani přítel si neví rady.. dokážete někdo poradit, co jí může být a co s tím? děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
2.5.16 12:47

Tipla bych to na strach ze samoty na novém místě. Ale ono to může být i těmi štěňaty, v kolika týdnech šla pryč?
Možná to pro ni bylo moc brzy. Od naší čubiny jsme dali štěňátka až v 10 týdnech (a jedno jsme si nechali) ale v klidu je doprovodila do auta nových majitelů a už je dál nehledala. Spíš na nás koukala kdy si někdo přijede i pro to poslední :mrgreen:
A pokud byla v prvním roce týraná ženou, může mít strach, že jí na ničem místě bude opět týrat nová žena (vy). Zkuste jí váš odchod zpříjemnit něčím co jinak nemá, já například čubě rozhodím po podlaze hrst pamlsků nebo jí po bytě pochovávám piškoty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665
2.5.16 12:50

Ještě mě napadlo nechte čubě udělat kompletní krevní rozbor, může mít po štěňatech rozhozené hormony.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1670
2.5.16 13:28

No v prve rade je vsechno blbe ridgeback dospiva ve trech letech. Takze stenata tak brzo je kamen urazu (a to nerejpu ze na krizenci odchovavate stenara).Jinak jsem se setkala stim ze ridgeback zle snasi odlouceni, takze v jejich ocich se boji ze ji zase opustite. Musite budovat duveru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sunshinegirl
2.5.16 13:57

Separační úzkost

• Citovat
  • Nahlásit
882
2.5.16 14:00

@Heivka děkuji za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
2.5.16 14:01
@Heivka píše:
Tipla bych to na strach ze samoty na novém místě. Ale ono to může být i těmi štěňaty, v kolika týdnech šla pryč?
Možná to pro ni bylo moc brzy. Od naší čubiny jsme dali štěňátka až v 10 týdnech (a jedno jsme si nechali) ale v klidu je doprovodila do auta nových majitelů a už je dál nehledala. Spíš na nás koukala kdy si někdo přijede i pro to poslední :mrgreen:
A pokud byla v prvním roce týraná ženou, může mít strach, že jí na ničem místě bude opět týrat nová žena (vy). Zkuste jí váš odchod zpříjemnit něčím co jinak nemá, já například čubě rozhodím po podlaze hrst pamlsků nebo jí po bytě pochovávám piškoty.

poslední štěně šlo až kolem 12 tého týdne.. a bylo vidět, jak hrozně jí štve.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
2.5.16 14:02
@Lucie66 píše:
No v prve rade je vsechno blbe ridgeback dospiva ve trech letech. Takze stenata tak brzo je kamen urazu (a to nerejpu ze na krizenci odchovavate stenara).Jinak jsem se setkala stim ze ridgeback zle snasi odlouceni, takze v jejich ocich se boji ze ji zase opustite. Musite budovat duveru.

moc jste mi poradila :potlesk: díky :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat