Změny na prsou - hormony, rakovina?

Anonymní
19.2.22 20:37

Změny na prsou - hormony, rakovina?

Ahoj holky, cca před 3 týdny jsem samovolně potratila v prvním trimestru.
V tomto týdnu jsem si nahmatala něco jako bulku v prsu, prso mě někdy bolí, na dotek, ale i samo od sebe. Všimla jsem si také změn a zarudnutí na bradavce, vlastně na obou. Zvětšily se mi i dvorce a mají jiný a nepravidelný tvar, mám nyní i výrazné žíly na obou prsou a obě mě sem tam svědí (toho jsem si všimla i předtím v těhotenství). Nevím, zda to všechno může být způsobeno změnou hormonů jak po tom potratu, tak i případná menstruace, která by teoreticky měla přijít co nejdříve. Nevím, jak je to po potratu… Ale na netu jsem našla, že tohle všechno můžou být příznaky rakoviny :,( jsem z toho dost nervózní. Jsem objednána na ultrazvuk, ale skoro až za dva týdny. Všude jen čtu o bulkach v prsu, ale nikdo nepsal o dalších těchto příznacích. Nemáte někdo obdobnou zkušenost? Moc děkuji za jakékoli informace.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
397
19.2.22 20:46

Neboj, je dobře, že jdeš na UTZ, ale já bych to spíš viděla na projevy těhotenství.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14062
19.2.22 20:48

Vyšetření Te uklidni, zmeny bych ale přisuzovala hormonalni bouri…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27745
19.2.22 20:49

Spíš hormony pokud je to u obou prsou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.2.22 20:56

Bulku nebo něco takového cítím jen u pravého prsa, i ta bolest jen u tohoto. Ostatní je u obou, ale mám pocit, že u toho pravého je všechno víc.
Popravdě ani nevím, jak bulku pořádně poznat :think: jen tam cítím něco, co na druhém prsu není. A když si člověk vyjede příznaky rakoviny prsu, tak tohle všechno tam je :,( proto jsem teď špatná a pořád na to myslím…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77447
19.2.22 21:23

@AnOnYm8989 to je všeobecně známé, že pokud hledáš podle příznaků na internetu, je vždy výsledek rakovina,
naopak ve skutečnosti je převážná většina zdravotních problémů nějaká banalita, samozřejmě ne všechno,
nehledej nic na internetu a vyčkej na vyšetření, snaž se myslet na něco jiného a nějak se zabavit

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.2.22 21:43

@stinga to je mi jasné. Jen jsem samozřejmě doufala, že se někde dočtu, že něco podobného někdo zažil a byla to právě nějaká banalita. Jenže všude je řeč jen o bulce a že to nakonec nebylo nic vážného. Ale u mě je těch příznaků nějak moc najednou :,(

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1462
19.2.22 22:03

Ja mela po tehu neco obdobneho, ale taky jsem mazala na vysetreni a nastesti vse ok… takze asi hormony, zhorsovali se priznaky pred MS.. drzim palce :mavam:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.2.22 22:22

@llida moc děkuji za info. A můžu se zeptat, co jsi měla za problémy nebo za změny? :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1462
20.2.22 07:29

@AnOnYm8989 to ze se zmenili dvorce jsem pricitila tehu, ale obcasne bolesti pobliz uzlin v podpazi a tvrde kulicky v tech mistech uz ne… diagnozu nemam co to je ( na UZ ani v krvi nic nebylo), kulicky casem zmizeli, sem tam to pred MS jeste zaboli…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
80250
20.2.22 08:05

Hormony. Klid.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Prázdná náruč, deníčky na eMiminu

Tolik naděje a zůstal jen smutek?

Sdílejte své pocity, vypište se z trápení nebo načerpejte útěchu v deníčkách s podobnou zkušeností.

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty