Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
ibbu píše:
myslím že i starší česká jména jsou dnes již neobvyklá …no já se svým Libuše jsem dnes už za raritu, na fakultě českého jazyka jsem byla jediná studentka v celých 5 ročnících
jinak koukám, jak jsou chlapi většinou konzervativnía když se narodila dcera Helena - tak se divil všechen personál co to máme za neobvyklé jméno a kde jsme k němu přišli
i u pedistra jsme byli na konci srpna jediní toho roku s tímto jménem - a přitom mi to jméno přijde normální
![]()
![]()
![]()
já se taky nemůžu u druhého tak rozšoupnout - třeba klasika Vít mi neprojde a neprojde
Když jsem byla u svého doktora na prohlídce po 6nedělí, seděla v čekárně mladinká maminka s taky 6 neděl starou holčičkou. A hádej, jak se holčička jmenovala
LIBUŠKA! ![]()
My jsme to s HANOU měli stejně jako vy s HELENOU - každý se pořád divil, že to není Natálie, Amélie apod., když ta jména teď tak „frčí“. Jsme široko daleko jediní (zato Amálek a Amélek budeme mít ve školce nejmíň 5
), takže ta „neobvyklost“ je hodně relativní pojem ![]()
lulje - no to tedy kukám
já znám Libušky starší generace akorát ![]()
no v dnešní době, a ještě i chvíli potom budou rozhodně tato česká jména „neobvyklá“ protože už je nikdo nedává a dozhodně nenůžu říct, že by bylo hodně Haniček, Lidušek(ikdyž zrovna Lacenka tady jednu má
), Libušek …
takže za mě nějaké takovéto jméno a budete mít vystaráno na dlouhou dobu s dotěrnými otázkami „jak jste na to přišli?“ zakladatelko
![]()
Ibbu, teď mi došlo, že ta holčička se vlastně jmenovala LIBĚNA, ale ta maminka jí říkala pěkně zdrobnělě „Libuško“. Ty jsi asi LIBUŠE, že?
Moje kamarádka je Věnceslava po mamince, to jsem jinak taky nikdy neslyšela…
Nicméně svoje jméno nesnáší a od malička si nechává - i maminkou - říkat Vendulo ![]()
Já stále hlasuju za jméno Meda, fakt jsem se do něj zamilovala ![]()
Leilani Tara- jen odpobvěď na dotaz, táta čistokrevnej blonďatej a modrookej germán, maminka původem češka všichni žijící v Německu. Jméno znamená princezna hvězda, a základ je z thajska tedy budhismu, v německu je teď to jméno hodně populární v anglii jak jsem slyšela taky. Neteř má pěkně zaděláno na problémy, tedy v životě se jménem, tady v čechách si každý představí otce černocha a v německu to samý v lepším případě turka
. tohle jméno rozhodně nedoporučuju
Lulje, jj, já jsem Libuše ale Liběně se říká zdrobněle stejně — ale Liběna se mi nelíbí ještě víc než Libuše ![]()
Lowel, no v cizině si myslím, mohou dovolit víc než u nás, už jenom díky nepřechylování příjmení, ale jméno zní moc hezky
![]()
Rybano, Meda je hezké jméno moc, vzpomenu si vždycky na paní Medu Mládkovou
a přijde mi ze stejné generace jako Adina (ale je to jen pocit)
Já pracuju v nemocnici a tam se nám asi 3× vyskytlo jméno Jenovéfa a Jenofka,ale jak se jim říká to teda nevím ![]()
My máme Dorotku a každý říká,že jich je málo,že je to neobvyklé a páni doktoři z ní učurávají:))Chlapům se to strašně líbí
![]()
Ahojky, my máme Annu a Emu, ale to už taky není neobvyklé jméno, taky je jich už mraky ![]()
Mě se třeba líbí Rozárka, kamarádka si na matrice malou zapsala právě jako Rozárku, ne Rozálii, nebo tak něco. Je to hezké pro malou holčičku, ale jak jí budou říkat třeba na střední?
Ahoj, my zase máme Vanesu…říkáme ji Vańulinko, Vanilko…a když zlobí tak ji voláme Vancouver
![]()
Mě se taky Dorotka líbila moc, ale pak jsem slyšela jak na Dorotku na ulici její maminka volá Dorko a připomnělo mi to Doubravku z Léta s kovbojem
. Mavíc mi Dorotka doma neprošla, že prý to bude Máchalová, ty chlapy
![]()
Já jsem si zas u té Dorky Dorničky vzpomněla na Zlatý kolovrat ![]()
Však malá má přezdívku Máchalová
Ale Dorotka byla i v Andělu páně, tak si trošku zlepšila reputaci:) Mám se čím ohánět ![]()