Zničený koberec po dětech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monýseček
Nováček 7 příspěvků 29.10.14 09:34
zničený koberec po dětech

Dobrý den, mám takový problém moje dvojčátka (nevím jak se jim to podařilo) mi zaflekatili koberec na několika místech jsou čáry kolečka oranžové. Zkoušela jsem přípravky na koberce, jar.. a pořád nic. Už jsem zoufalá…vypadá to tak že ho můžu vyhodit ale chci ho ještě zachránit. Nevíte co by ten koberec dalo do pořádku? Obávám se toho že když koupím nový koberec bude to to samé a pořád kupovat nový koberec… to taky nejde. Děkuji za rady..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
monrom
Nováček 29.10.14 09:48

Nový bych nekupovala, jestli ho nezničily tedy úplně. Zkusit třeba pěnou z roztoku vanishe a když to nepůjde, šlo by i překrýt tenčím kusovým koberečkem, který se dá vyprat. Koberec ještě zažije určitě hodně :lol:

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 09:56

Já bych koberec vzala a vyhodila. Nejlepší je plovoučka…Tu prostě setřeš a hotovo. Já už doma koberce nemám nikde, pouze malý kobereček před sedačkou, pod konferenčním stolkem. Koberce bych už nikdy nechtěla, je to akorát po zlost :-)

Naposledy když jsem měla koberce, tak jsem 2× -3× ročně pozvala firmu na vytepování, a stejně to nikdy nebylo ono :-(

Peafowl
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 29.10.14 10:05

Já bych určitě pozvala odborníka na čištění koberců. Koberec po jeho zásahu nepoznáte. Naši to dřív dělali a toho svinstva, co z toho ten člověk dostal, to jsem neviděla…

monrom
Nováček 29.10.14 10:06

@Krasavicaa Nesouhlasim, máme plovoučku a je děsně studená a tvrdá a klouže. Navíc děti, které se učí lézt, chodit, to mají jednodušší na koberci než na plovoučce. Na plovoučce může takéé zůstat flek…

mammy
Závislačka 3922 příspěvků 29.10.14 10:06

Půjčit si profesionální čistič a k tomu dávají i ten roztok, u nás se za půjčení platí cca 300 na den i s tím čistícím roztokem, co odstranil většinu skrvn a zvládla jsem to vyčistit i já, jde to lehce. My tady měli i přímo firmu, ale ty se s tím nepářou, vezmou celou plochu několikrát a co pustí, pustí, zbytek máš smůlu, ale když sem si s tím pohrála sama, tak šlo skoro vše.
Já nevím jak jsou dvojčata stará, ale když syn lezl či začínal chodit, tak jsem za koberec byla ráda i když máme jinak plovoučku.

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 10:09
@monrom píše:
@Krasavicaa Nesouhlasim, máme plovoučku a je děsně studená a tvrdá a klouže. Navíc děti, které se učí lézt, chodit, to mají jednodušší na koberci než na plovoučce. Na plovoučce může takéé zůstat flek…

Tak to máš asi nějakou ehm, jak to říct slušně… prostě levnou a obyčejnou :-)

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 29.10.14 10:10

@Krasavicaa To je sice pravda, ale pro děti, které se věčně válejí po zemi a na té zemi si z 99% i hrají, je aspoň nějaký kusový koberec vhodný. Nedovedu si představit, že by si pořád měly hrát na tvrdé podlaze. Máme všude PVC a parkety, ale děcka automaticky vyhledávají koberec, který mají, kusový, v pokojíčku.

Zakladatelko, nový koberec bych nekupovala, s tím bych počkala. Ještě toho zažije opravdu hodně, byly to zbytečně vyhozené peníze. Dokud děti neodrostou z toho nejhoršího, bude to pořád dokola. Zkusila bych nějaké přípravky na koberce, naši používali Koralan, ten byl celkem fajn. A jinak zkusit nějaké vyčištění koberců, stroje se dají i půjčit. Jestli to ovšem půjde pryč, to netuším. Záleží, od čeho fleky jsou, někdy to prostě dolů nejde.

Příspěvek upraven 29.10.14 v 10:11

malinika
Kelišová 5729 příspěvků 29.10.14 10:10

@Krasavicaa Moje řeč. Koberec a děti nejdou dohromady. Když vidím ty tuny lepidla, které seškrabávám z plovoučky, do toho každou chvíli rozlité pití, drobky,…už nikdy víc. :mrgreen:

Krasavicaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.14 10:12
@malinika píše:
@Krasavicaa Moje řeč. Koberec a děti nejdou dohromady. Když vidím ty tuny lepidla, které seškrabávám z plovoučky, do toho každou chvíli rozlité pití, drobky,…už nikdy víc. :mrgreen:

Já teda nemám děti, ale mám psa. A i ten s tím kobercem umí udělat pořádný vzrůšo… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lucink-a
Závislačka 4691 příspěvků 29.10.14 10:33

Z tohoto duvodu kupujem jen levnejsi koberce z Ikea. Jsou uz predem urceny k zahube :D Holt kdyz se na to uz neda koukat, vyhodime ho a tak za 600-900 korun poridime novy :nevim:

Jinak me tu zaujalo, ze se da pujcit nebo objednat profi cisteni, o tom slysilm prvne.

monrom
Nováček 29.10.14 11:11

@Krasavicaa Plovoučka je vždy tvrdá a studená. Něco jiného je pak PVC podlaha, která vypadá jako plovoučka. Také je rozdíl, jestli někdo bydlí v bytě nebo baráku a jestli se pod nim topí.

monrom
Nováček 29.10.14 11:13

@mammy Ano, jde si půjčit takový „vysavačový“ čistič namokro i s přípravkem, není to drahý a mě taky šla většina fleků ven, i z koberce pod jídelním stolem a dlouho flekatým. Místo origo prášku jde použít i prací prášek.

monýseček
Nováček 7 příspěvků 29.10.14 12:02

Je jim 14 měsíců a kde jste si ten čistič pujčila?

MUFICE
Hvězda diskuse 48763 příspěvků 29.10.14 12:03
@Krasavicaa píše:
Já bych koberec vzala a vyhodila. Nejlepší je plovoučka…Tu prostě setřeš a hotovo. Já už doma koberce nemám nikde, pouze malý kobereček před sedačkou, pod konferenčním stolkem. Koberce bych už nikdy nechtěla, je to akorát po zlost :-)

Souhlasím, koberce mi do baráku nesmí. Kluk má akorát 3 ks v děts. pokoji, ale ty se vejdou do pračky :pankac:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >