Zoufalá chci mimi

7
3.5.21 11:08

Zoufala chci mimi

Ahoj holky, už něco okolo roku se snažíme s manželem o miminko a zatím stále bezvýsledně. Jsem diabetik prvního typu a o to je to horší, dia MUDr mi nedoporučuje otěhotnět ale je mi 33 a tolik času není tak se chci zeptat, máte někdo zkušenost? gyn mi dneska napsal clostillbegyt a gynprodyl, ale bez jakéhokoliv vyšetření před. ovulaxe mi jednou proběhne a pak zase ne, asi tomu moc nerozumím. a už vůbec nevím co mám hlídat dal. muzete mi poradit? dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20160
3.5.21 11:11

Neber to! Zajdi do caru, tam ti udělají potřebný vyšetření a nebudou na tobě dělat zbytečný pokusy s nebezpečnýma lékama bez kontroly. Žádanku nepotřebuješ a dostane se ti tam profesionální péče. Umí pracovat i s přidruženýma diagnózama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.5.21 11:17

To je nějaká klinika?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
3.5.21 11:24

Ja bych napřed zjistila, proc diabetologie nedoporučuje otěhotnět. Třeba je problém v tom. A pak to řešila v caru, to je centrum asistované reprodukce. Určitě do sebe neladuj léky, když ani nevíš, proc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.5.21 11:30

Nejsem dobře kompenzovana, proto, víc mi k tomu dia neřekla ale není to tak hrozný jak to líčí takže tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
3.5.21 11:37

@Terkafis tak se nediv, že nemůžeš otěhotnět. Tělo mozna čeká, až bude dobre kompenzovany. Děláš pro to něco? Ja mam zas jiné potize a prvni co, tak mi doktorka říkala, že před plánováním mimina mam přijít a udela mi podrobnější vyšetření a upravi dávky leku. Nebylo to potřeba, otěhotněla jsem i tak a dávky leku upravovala až v těhotenství, ale to jsem měla štěstí. U všech lidí, co vím, že se s něčím léčí, tak jim lékaři říkali, že na otěhotnění musí být dobre kompenzovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
3.5.21 11:41
@Terkafis píše:
Nejsem dobře kompenzovana, proto, víc mi k tomu dia neřekla ale není to tak hrozný jak to líčí takže tak

Není to tak hrozný, jak to líčí 8o a to víš prosím tě jak? Proč k ní chodíš? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.5.21 11:45

Snažím se jíst zdravě, píšu jen vodu a čaj a ráno kafe, ale úplně se mi nedaří, sice jsem inzulín snížila ale i tak to lítá, ale cítím se lip jak nejím přílohy a salámy, jsem teprve v začátcích ale i tak mám víc energie,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
3.5.21 11:47

Dlouhý cukr jsem měla 5,6 treba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
3.5.21 11:47

Akorát i zdravým ženám se někdy objeví těhotenská cukrovka, která ohrožuje matku i plod… Prostě je nutné mít tohle vyladěné. A vysoká glykémie ovlivňuje i kvalitu vajíček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
3.5.21 11:51

@Janli ahojky,car je nejaka klinika? kde se zabyvaji genetikou? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20160
3.5.21 11:53
@Pandy77 píše:
@Janli ahojky,car je nejaka klinika? kde se zabyvaji genetikou? Dekuji

Centrum asistované reprodukce. Jsou ve velkých městech. Genetiku dělají jakou součást vyšetření, zabývají se léčbou poruch neplodnosti..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53281
3.5.21 12:02

Otěhotněla jsem neplánovaně jako diabetik II. typu. Dobře kompenzovaná, dlouhý cukr 4, bez inzulínu. A teda od počátku mi to cukr rozhodilo strašně. Držela jsem tutéž dietu a najednou, co dřív fungovalo, tak přestávalo, cukr začal lítat, hned inzulín a dávky se navyšovaly. A i tak byli doktoři v pozoru, od počátku riziková, na kontrolách každou chvilku. Takže bez požehnání diabetologa bych se do toho rozhodně nehnala. Zajdi do CARu (centrum asistované reprodukce, těch klinik je mnoho), nechte se oba důkladně vyšetřit, ale počítej s tím, že vyjádření diabetologa budou požadovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16521
3.5.21 12:28

Vyřeš si cukrovku, a pak zajdi do CARu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
3.5.21 13:23

Nám se povedlo počít první miminko po 15 měsících, nyní jsem v 11. týdnu a vypadá vše v pořádku (ťuk ťuk) Po roce jsme to začali řešit s gynekoložkou, jelikož současně pracuje i na IVF klinice, tak jsem jí úplně důvěřovala. Také jsem brala 1× Clostillbegyt a 2× Duphaston. To nějak nevyšlo a tak mi předepsala injekci Ovitrelle a zadařilo se :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat