Zrušení objednávky ze strany e-shopu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
canyla
Kecalka 385 příspěvků 21.01.19 22:39
zrušení objednávky ze strany e-shopu

Holky zkuste mi poradit

4.1. jsem učinila objednávku - běžecké boty na eshopu, zlevněné z 2500,– na 1300,– a zaplatila je

9.1. přišly jiné boty, po mailu jsme se domluvili, že boty pošlu zpět zdarma přes zásilkovnu, až dorazí, pošlou mi ty správné, tedy výměna kus za kus

16.1. jsem jim psala, jak to vypadá, že se nic neděje - odpověď jsem žádnou nedostala

a dnes
21.1. mi přišel mail, že objednávka byla stornována
koukala jsem na web, boty mají stále skladem, ale zdražili je mezitím na 1800,–
moje velikost, je ale stále k dispozici

předpokládám, že to je problém storna mojí objednávky

mohu po nich vyžadovat, aby mi boty poslaly za domluvenou cenu 1300,– protože znovu když je objednám, tak už musím zaplatit 1800,– což se mi nechce

obchodními podmínkami nemám chuť se prokousávat
moje otázka tedy zní: může obchod jen tak zrušit objednávku?
mohu je nějak donutit, aby mi boty za předem domluvenou nižší cenu poslali?
předem díky za odpověď
 kamila

Reakce:
rozand
Závislačka 4267 příspěvků 21.01.19 22:59

Nemuzete.

svapi
Ukecaná baba ;) 1429 příspěvků 21.01.19 23:15

@canyla napište na poradnu DTestu, odpovidaji právníci, většinou během dvou dnů cca. :palec:

Alkata
Zasloužilá kecalka 652 příspěvků 21.01.19 23:21

Můžete. Zcela evidentně vám objednávku potvrdili a pak účelně zrušili.

Peťuláková
Kecalka 188 příspěvků 21.01.19 23:36

Osobně si myslím, že máte důkaz v podobě předešlého mailu, ze dne 9.1., tedy, že Vám mají zaslat správné boty. Ke všemu, za boty jste i zaplatila. Pokud nespolupracují jak by měli, poté bych chtěla vrátit požadovanou částku, tedy 1300,– Kč. Ale píši jenom z mého pohledu, mohu se mýlit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.19 23:47

@canyla Pokud ti nevrátili peníze, tak bych trvala na zaslání zboží, které jsi objednala. Pokud ti peníze vrátili, vykašlala bych se už na ně. Možná bych se zeptala na Dtestu , co s tím, ale pokud se k tomu ten eshop přes Dtest nevyjádří, tak ani Dtest s tím nic dělat nemůže než ti napíše elaborát, kam dál se obrátit. A obchodní podmínky bych si teda četla, teď je spousta eshopu se „značkovou“ obuví a ve finále to jsou pouze přeprodejci padělků z HongKongu a Číny. Nicméně i v obchodních podmínkách bývá věta, že eshop může z různých důvodů tvojí objednávku zrušit.

Lama Lama
Hvězda diskuse 50675 příspěvků 4 inzeráty 22.01.19 07:09
@rozand píše:
Nemuzete.

Muze

Boeing737
Stálice 95 příspěvků 22.01.19 12:01

Na tohle by se to právě chtělo těma OP prokousat. Obchody tam mají zaneseno leccos. K odstoupení od smlouvy, z toho co píšete, ale nedošlo. Důvod zrušení objednávky nenapsali? Chyba se stane, i tam dělají jenom lidi. Ale správně měli vyměnit boty za správnou velikost poslat je. Byla to jejich chyba. Zkusila bych jim ještě zavolat a pořešit to. Písemná komunikace je sice fajn, ale v dnešní době spousta lidí postrádá čtenářskou gramotnost.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >