Zrychlené zažívání, stres?

Anonymní
15.9.19 07:22

zrychlené zažívání, stres?

Ahoj, je mi 23 a chtěla bych se zeptat, zda nemate některá zkušenost s dráždivým tračníkem. Tím trpím zhruba rok, kdy to bylo ve fázi, že jsem ráno před prací musela jít 3×, abych se vůbec vyprázdnila, spíše mě trápily zácpy a celý „rituál“ trval hodinu. Minulé pondělí ale jako kdyby to ve mě přeplo, a ráno, jen co se vzbudím, mam ještě větší křeče v podbřišku a letím třeba už 10 min po probuzení, ale jen jednou. Asi bych měla být ráda, ale nevím, proč ta změna. Průjem nemám. A po vyprázdnění jsem zase už celý den OK. Napadla mě i střevní chřipka, bakterie, ale potíž mám jen ráno a asi to je vše v té hlavě…

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14585
15.9.19 08:35

Dráždivý tračník je skutečně dost spoluzaviněn stresem/úzkostí - což jsou dvě strany jedné mince a většinou se k tomu dovyvine syndrom bakterálního přerůstání.

A klidně se ze zácpy může měnit na průjem.

Je potřeba to řešit po obou liniích - low FODMAP dietou a především psychoterapií. Protože i když si někdo pečlivým dodržováním diety vrátí mikrobiotu do funkčního stravu, tak pokud se neodnaučí se ničít nezvládanou úzkostí, tak si ji zase v zápětí poničí všemi těmi hormony a dalšími metabolity neurochemie, které sebou nezvládaná úzkost nese.

A dlouhodobě neřešený dráždivý tračním se může zvrhnout do autoimunitních chorob trávicího traktu.

http://lowfodmapdieta.cz/…odmap-dieta/
https://obchod.portal.cz/…ost-a-obavy/

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama