Reklama

Ztratila řeč po hexe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Levandulka27
Povídálka 33 příspěvků 22.01.17 08:52
Ztratila řeč po hexe?

Dceru jsme nechali v 10 týdnech očkovat hexou. Dnes je to 12 dní. Reakce nebyla - ani zvýšená teplota. Ještě před čtyřmi dny si broukala, vrnela, opakovala svoje jednoduchá slova. Od čtvrtka je zticha. Jen pláče. Chci se zeptat na vaše zkušenosti s vývojem řeči a vlivem očkování. Zajímá mě hlavně, zda jde o regresi ve vývoji, přechodný stav nebo normální vývoj.

Příspěvek upraven 22.01.17 v 09:14

Reklama

Reakce:

Tinuvien
Generální žvanilka 22788 příspěvků 22.01.17 08:57

Já měla pocit, že po očkování sw dítě vždycky jakoby vrátilo o kousek ve vývoji zpět. A to jsme očkovali nejdříve v půl roce.

Ifar
Kecalka 153 příspěvků 22.01.17 09:03

Jestli je to 12 dni po ocku a jeste pred 4 dny byla ok, nemyslim si, ze to je tou hexou. Miminka se hodne rychle meni, zvlast kolem tretiho mesice. Spis bych rekla, ze ji neco trapi :-)

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 09:19

Normální vývoj. Kdybys to napsala o tříletém, je to asi k zamyšlení, ale u tříměsíčního fakt ne.

nozu
Extra třída :D 11459 příspěvků 22.01.17 09:25

Taky bych řekla, že to bude něčím jiným. hexa mívá většinou nástup reakce okamžitě. jinak u svých dětí jsem toto nezažila.

Tichopredbouri
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 22.01.17 09:37

Nespojovala bych to s očkováním, je to dvouměsíční dítě, mění se každým dnem. Její tělo se každým dnem setkává s novými podněty a v této době i viry, může ji jen bolet bříško. Cokoli, takže její mozek je zaměstnán něčím jiným, než je broukání. Pokud tě to uklidní, u svého dítěte jsem po hexe pozorovala paradoxně pokrok ve vývoji, ale taky to nespojuji s očkováním, jen očkování vychází na období, kdy se děti hodně mění u nás to vyšlo jednou na začátek broukání a potom po dalším očkování se mi začalo přetáčet.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 2 inzeráty 22.01.17 09:59
@Ifar píše:
Jestli je to 12 dni po ocku a jeste pred 4 dny byla ok, nemyslim si, ze to je tou hexou. Miminka se hodne rychle meni, zvlast kolem tretiho mesice. Spis bych rekla, ze ji neco trapi :-)

Ano, třetí měsíc je velký zlom. V tédobě jsem u obou dětí měla pocit, že se tak nějak konečně „vylíhly“ a začalo být jasné, jací budou, jak budou komunikovat. Jeden z důvodů proč bych dítě pod 3 měsíce nenechávala očkovat.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 22.01.17 10:11

Neboj tohle očkováním nebude :)

Hobitka
Závislačka 3020 příspěvků 22.01.17 10:42

Syn mi taky cca 14 dni okolo 3 mesicu dost proknoural a prorval, byl to rustovy spurt, tak byl co 40 minut na ceciku… Pak to zas preslo. Prvni hexu odnesl dost hnusnou reakci, ale to fakt bylo hned, dopoledne ho ockovali a uz odpoledne lezel jak mrtvolka, protocene oci, skoro 40… A to mu bylo skoro 5 mesicu, odkladala jsem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Švédka chce být rekordmankou a touží po největším pozadí na světě

Natasha Crownová (24) se považuje za modelku. Podle svých vlastních slov je... číst dále >

Reklama