Zubař a analgosedace - kdekoliv

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
126
16.11.21 07:50

Zubař a analgosedace - kdekoliv

Dobrý den,

už celkem zoufalá píšu sem. Mám opravdu fóbii ze zubařů. Zvuky ze zubařské ordinace ve mě vyvolávají takový strach, že nejsem schopná normálně fungovat, natož pak třeba k tomu zubaři jít. Naposledy jsem byla před rokem a půl - našla jsem zubaře a dokonce ve svém městě, který mi byl ochotný podat nějaké prášky (pravděpodobně dormicum), které mě „oblbly“ a z vyšetření si nepamatuju téměř nic. Jenže tento zubař se před nějakou dobou odstěhoval do zahraničí a ordinaci kvůli tomu museli zavřít. A od té doby jsem napsala snad na stovku různých ordinací a klinik, ale všude mě honí jen od čerta k ďáblu. Když už narazím na něco, kde by snad, tak za to chtějí nekřesťanské peníze. Můj původní zubař chtěl pár stovek za ten samotný prášek a pak pár stovek za samotné ošetření. Nic, co by vás zruinovalo. Bohužel mám tu smůlu, že mám geneticky velmi špatné a kazivé zuby a těch zákroků bude pravděpodobně potřeba více.
Moc Vás tedy prosím, zuby mě už bolí, kdybyste někdo o někom věděl, kdo by za to stál, bral by nové pacienty, tak mi tu napište. Nevadí mi dojet téměř kamkoliv. Děkuji moc za jakýkoliv tip :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1122
16.11.21 08:08

Odkud prosím jsi a kolik si tak představuješ maximální částku, za analgosedaci? Při jednom přispání ti jsou schopni udělat až tři zuby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
16.11.21 08:15

@kruel Jižní Čechy, ale jak říkám, jsem schopná dojet téměř kamkoliv. Částka, kterou jsem platila předtím i s ošetřením samotným se pohybovala mezi 1000-2000,–. Nevěřím, že na to se ještě dostanu, ale třeba přes 5000,– už je na mě moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
16.11.21 08:26

Kamarádka jezdí do Prahy na kliniku při stomatologické fakultě. Zkus zagooglovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
16.11.21 08:30

@Janli děkuju, určitě tam zkusím napsat 😌

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 08:38
@Lenkalee27 píše:
@kruel Jižní Čechy, ale jak říkám, jsem schopná dojet téměř kamkoliv. Částka, kterou jsem platila předtím i s ošetřením samotným se pohybovala mezi 1000-2000,–. Nevěřím, že na to se ještě dostanu, ale třeba přes 5000,– už je na mě moc.

ve Strakonicích je nějaký Valenta čistě soukromý platíš vše je šíleně drahý ale prý dobrý možná by ti pomohl

• Citovat
  • Nahlásit
2126
16.11.21 08:44

Nechci nic říkat, ale jestli je ti hodně dát přes 5tis, tak na analgosedaci možná i zapomeň.. Když jsem sháněla pro syna analgosedaci (potřebovali jsme spravit stoličky) tak jsme se nedostali nikdy na nižší částku než 15tis a to pouze za tu analgosedaci.. Ta oprava těch zubů se počítala zvlášť.. Potom jsme skončili na „klinice“ kde to sice dělají zadarmo, ale jen vytržení zubů, žádná oprava.. Morava

Hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 08:55

V Praze najdeš, já chodím třeba do LaDenty, jsou milí, velice profesionální a nemají tak dlouhé termíny. Myslím si, že berou nové pacienty, je to celkem nová ordinace. Jsou naprosto zvyklí na lidi, co se bojí, to jsou v těhle soukromých klinikach vsichni.

Nicméně, nekomplikovana plomba bude cca přes dva tisíce určitě. Jestli tě umí prispat, to ale nevím. Co si vzít sama před ošetřením neurol nebo tak něco (a říct jim to tam)?

Měla jsem ty stavy, co popisuješ, k zubaři se mnou i v rane dospělosti chodila maminka, jinak bych nedošla :lol: V čekárně se mi chtělo zvracet, třásla jsem se, po vstupu do ordinace jsem se buď nekontrolovane smála, nebo mi tekly slzy (vždycky jsem se hrozně omlouvala, nedokázala jsem to vůbec ovládnuot). Přešla jsem pak do takové té soukromé kliniky a i když tam pořád nechodím s nadšením, zvládám už docela dobře. Drahý to holt ovšem je :nevim:

Jinak já mám taky hodně kazive zuby a jestli jsi to neřešila delší dobu a už tě to bolí, bude to na pěkných pár měsíců, pěkných pár návštěv a nižší desítky tisíc, to si zase nemaluj… Já jsem po pár letech „nereseni“ (starý zubař bez rentgenu, každý půlrok jsem ani nechodila… Za plombu pár stovek) měla osm (!) kazů. Bylo to na pět návštěv během následujícího půl roku, každá návštěva cca 2500 (a to je před lety, teda to bude víc). Doma novorozeně, paráda. Po tom půlroce jsem ovšem díky jejich super přístupu už uměla dojít k zubaři sama a přestala jsem tam brečet a omdlívat :lol: (tohle bylo Zubní centrum Orechovka, v Praze, taky jsou super - a drahý - ale teď mají neskutečně dlouhé objednací lhůty, odešla jsem tam odtud, nerada, ale to fakt nešlo)

Plus jestli máš kazive zuby (jako já :,( ), určitě budeš potřebovat každý půlrok dentální hygienu, nejspíš ji po tobě budou chtít, než tě vůbec vezmou, tam, co chodím, to tak mají.

• Citovat
  • Nahlásit
126
16.11.21 08:56

@Andělka55 Jak jsem říkala, tady byl lékař, který mi dokázal pomoct a nechtěl za to ledvinu. Jsem mladá ženská s dítětem a průměrným platem, takže si prostě nemůžu dovolit dát 15k za zubaře. Jsou důležitější věci. Vím, že to šlo v podstatě za pár stovek, tak hledám někoho podobného. Ale díky, doufám, že štěstí mít budu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
126
16.11.21 09:03
@Anonymní píše:
V Praze najdeš, já chodím třeba do LaDenty, jsou milí, velice profesionální a nemají tak dlouhé termíny. Myslím si, že berou nové pacienty, je to celkem nová ordinace. Jsou naprosto zvyklí na lidi, co se bojí, to jsou v těhle soukromých klinikach vsichni.

Nicméně, nekomplikovana plomba bude cca přes dva tisíce určitě. Jestli tě umí prispat, to ale nevím. Co si vzít sama před ošetřením neurol nebo tak něco (a říct jim to tam)?

Měla jsem ty stavy, co popisuješ, k zubaři se mnou i v rane dospělosti chodila maminka, jinak bych nedošla :lol: V čekárně se mi chtělo zvracet, třásla jsem se, po vstupu do ordinace jsem se buď nekontrolovane smála, nebo mi tekly slzy (vždycky jsem se hrozně omlouvala, nedokázala jsem to vůbec ovládnuot). Přešla jsem pak do takové té soukromé kliniky a i když tam pořád nechodím s nadšením, zvládám už docela dobře. Drahý to holt ovšem je :nevim:

Jinak já mám taky hodně kazive zuby a jestli jsi to neřešila delší dobu a už tě to bolí, bude to na pěkných pár měsíců, pěkných pár návštěv a nižší desítky tisíc, to si zase nemaluj… Já jsem po pár letech „nereseni“ (starý zubař bez rentgenu, každý půlrok jsem ani nechodila… Za plombu pár stovek) měla osm (!) kazů. Bylo to na pět návštěv během následujícího půl roku, každá návštěva cca 2500 (a to je před lety, teda to bude víc). Doma novorozeně, paráda. Po tom půlroce jsem ovšem díky jejich super přístupu už uměla dojít k zubaři sama a přestala jsem tam brečet a omdlívat :lol: (tohle bylo Zubní centrum Orechovka, v Praze, taky jsou super - a drahý - ale teď mají neskutečně dlouhé objednací lhůty, odešla jsem tam odtud, nerada, ale to fakt nešlo)

Plus jestli máš kazive zuby (jako já :,( ), určitě budeš potřebovat každý půlrok dentální hygienu, nejspíš ji po tobě budou chtít, než tě vůbec vezmou, tam, co chodím, to tak mají.

Děkuju, jsem ráda, že vidím, že v tom nejsem sama. V mém okolí jsou povětšinou lidi, kteří to úplně nedokážou pochopit. Moji vlastní rodiče mi říkají, že se mám prostě pořádně nadechnout a vydržet to. Zažila jsem přece horší věci… To sice asi jo, ale tohle je pro mě totálně nepřekonatelný. Když už někdo chápe, tak nedokáže pomoct, i když se snaží (a to já cením). Při dnešních cenách si ale opravdu nemůžu dovolit zaplatit desítky tisíc za zuby. Je to hrozný, ale je to tak. Člověk s takovouhle fobií je teda asi fakt bez šance. Já jsem fakt docela mladá ženská, totálně průměrný (možná spíš podprůměrný) plat a k tomu prvňáček. Brutální nájmy u nás ve městě a právník kvůli probíhajícímu soudu… No, priority jsou zkrátka jinde. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 09:11
@Lenkalee27 píše:
@Andělka55 Jak jsem říkala, tady byl lékař, který mi dokázal pomoct a nechtěl za to ledvinu. Jsem mladá ženská s dítětem a průměrným platem, takže si prostě nemůžu dovolit dát 15k za zubaře. Jsou důležitější věci. Vím, že to šlo v podstatě za pár stovek,tak hledám někoho podobného. Ale díky, doufám, že štěstí mít budu.

Jak myslíš :nevim: Podle mě nesezenes. Kromě toho i kdyby, nebude to kvalitní péče, oni ty kazy bez toho vybavení nenajdou a bez dostatku času pri opravě (ten platíš ty, pojišťovna platí snad 15 minut, ale já tam běžně bývám přes hodinu) a bez dobreho vybavení to ani dobře neopravi, zkazí se ti to zas. Teda takovou zkušenost mám.

To, co hledáš, dřív bylo běžné, ale zase ženy téhle generace v mém okolí byly vesměs kolem padesátky víceméně bez zubů, samý můstky a korunky, po sedesatce klapačky. Plus ten přístup „to nebolí“ a „už jenom chvilku“. Eeeeee… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
13552
16.11.21 09:17

Chapu, ale kdyz jedna plomba stoji cca 2.000, tak jak se chces jeste s nejakym prispanim vejit do takove castky?
Neslo by jit opacnou cestou? Pozadat o leky obvodaka? A jit psk k zubari?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13552
16.11.21 09:20
@Anonymní píše:

Plus jestli máš kazive zuby (jako já :,( ), určitě budeš potřebovat každý půlrok dentální hygienu, nejspíš ji po tobě budou chtít, než tě vůbec vezmou, tam, co chodím, to tak mají.

Na Orechovku jsem taky chodila a manzel stale chodi. Dost podrazili. Neodchazi za mene nez 3.500. Ale je to tam dobre a vysoke urovni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 09:24
@Lenkalee27 píše:
Děkuju, jsem ráda, že vidím, že v tom nejsem sama. V mém okolí jsou povětšinou lidi, kteří to úplně nedokážou pochopit. Moji vlastní rodiče mi říkají, že se mám prostě pořádně nadechnout a vydržet to. Zažila jsem přece horší věci… To sice asi jo, ale tohle je pro mě totálně nepřekonatelný. Když už někdo chápe, tak nedokáže pomoct, i když se snaží (a to já cením). Při dnešních cenách si ale opravdu nemůžu dovolit zaplatit desítky tisíc za zuby. Je to hrozný, ale je to tak. Člověk s takovouhle fobií je teda asi fakt bez šance. Já jsem fakt docela mladá ženská, totálně průměrný (možná spíš podprůměrný) plat a k tomu prvňáček. Brutální nájmy u nás ve městě a právník kvůli probíhajícímu soudu… No, priority jsou zkrátka jinde. :nevim:

Chápu, je to tak. Já bych navrhovala najít si zubaře pravděpodobně v Praze, tam najdeš, šetřit a smířit se s 2-3t za plombu. Analgosedaci nechat být.
Jediná další varianta je nechat to být a až to nepůjde vydržet, jit na pohotovost (ale tam se s tebou už vůbec asi mazat nebudou, to je moje noční můra) a nechat si to vytrhnout.

A hlavně, vykašlat se na analgosedaci - já jsem to taky zvládla a přísahám, nic mě nikdy u zubaře nebolelo, u těch moderních teda. Jak, nadechnout se a vydržet? :poblion: Třikrát jsem rodila, ale tohle bych nedala. Na chirurgii tě taky nebudou zasivat bez umrtveni, že je to jenom pár stehů a to vydržíte.
Zubarka vždycky zdůrazňuje, kdyby cokoliv, stačí zvednout ruku. Občas zvednu ruku, zamyslím se, řeknu, mě to možná trochu bolí… Nebo snad ani ne… Nevím… Ne, dobrý, nebolí, můžete. Chápeš, já si ani nejsem jistá, jestli mě to vlastně vůbec bolí, a oni i tak jsou ochotni to řešit :lol:
Všechno vždycky umrtví, když to cítím, pripichnou. Jednou jsem dostala na jedno vrtání tři umrtveni, nikdo mi nikdy nesugeroval, že to je jenom chvilka a že to zvládnu a že to určitě nemůže bolet, v životě ne. Plus mají v popisu práce být laskaví a hodní :lol:
Nepříjemný to je a pořád se bojím, ale už nešílím, mám za sebou za posledních šest let asi patnáct vrtání a nikdy mě to sebeméně nebolelo.

(a sezen si tu hygienu, tu v Budějovicích mít budete a nejspíš levnější než v Praze)

• Citovat
  • Nahlásit
2091
16.11.21 09:31

Omyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie