Kde kdo udělal chybu u zubů

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.11.21 18:49

Kde kdo udělal chybu u zubů

Ahoj, mám takový problém.
Rozpadly se mi dvě stoličky vlevo dole, 6ka a 7ka. 6ka hodně, ta se už zachránit nedala a 7ka trochu. V pondělí mi začaly otekat uzliny na krku, bolest šla i do ucha a samozřejmě bolest zubů. V úterý už se to vydržet nedalo a šla jsem na pohotovost, protože zubaře jsem neměla (u mojí zubarky jsem delší dobu nebyla, a tak mě vyřadila z evidence). Zubař mi tam poklepal na zuby, aby zjistil, který dělá problém. Bolela ta 7ka. Takže tam udělal díru, aby zánět mohl ven a co nejdřív k zubaři.
Ve středu jsem šla k zubaři domluvit se na termín. Sestra mi řekla, že čtvrtek a pátek s tím, že ve čtvrtek jen vstupní prohlídka a když jsem říkala co bylo na pohotovosti, tak řekla v pátek čištění kanálků. Jenže ve čtvrtek sice vstupní prohlídka (kdy se podíval na rentgen mého chrupu a řekl, kde problém je a kde ne), ale také vytrhl tu 6ku. Od té doby se mi otok ještě zvětšil, v pondělí jsem pusu otevřela aspoň na dva prsty, teď už sotva na jeden.
Beru antibiotika Dalacin, prebiotika, leduju, spím jen na druhé straně.
Byl jeho postup správný? Neměl nejdřív vyléčit zánět a až pak teprve trhat?
Teď mám pusu jak balón, bolet to ani tolik neboli, spíš to tak jako pne, občas pichne v uchu. Hůř se mi i polykalo, to už se zlepšilo, ale pořád to přes ty natekle uzliny bolí.
V pátek 19.11. bych měla jít na čištění kanálků, ale to si vůbec nedokážu představit, když teď sotva otevřu pusu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8603
13.11.21 18:56

Postup nebudu hodnotit,
pořiď si šalvěj, dělej odvar a vyplachuj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8103
13.11.21 19:01
@bublinek píše:
Postup nebudu hodnotit,
pořiď si šalvěj, dělej odvar a vyplachuj

po trhání zubů se nedoporučuje čímkoliv vyplachovat, to jí měl zubař říct

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8103
13.11.21 19:04

Spát ve zvýšené poloze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1087
13.11.21 19:07

Kde kdo udělal chybu u zubů?

Jednoznačně Ty

“u moji zubařky jsem delší dobu nebyla, tak mě vyřadila z evidence”

Než hledat chyby u jiných
Tak spíše plánuj jak se tedy o svůj chrup budeš starat až se z tohoto vylížeš
To bude mít asi větší smysl :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
13.11.21 19:11
@sarah1618 píše:
Kde kdo udělal chybu u zubů?

Jednoznačně Ty

“u moji zubařky jsem delší dobu nebyla, tak mě vyřadila z evidence”

Než hledat chyby u jiných
Tak spíše plánuj jak se tedy o svůj chrup budeš starat až se z tohoto vylížeš
To bude mít asi větší smysl :nevim:

Souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
13.11.21 19:13

@sarah1618 @Lucias241 ježiš nechte jí, asi nevíte, jaký to je mít hrůzu ze zubaře nebo nemít na něj prachy případně kombinace obojího…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
13.11.21 19:15

Chybu jsi udělala v první řadě ty, máš chodit na prevence, nechť je ti toto poučením :nevim: jinak na postupu nic špatného nevidím, těžko se to soudí, když nikdo z nás neviděl ten rentgen :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
13.11.21 19:15
@Tarjei píše:
@sarah1618 @Lucias241 ježiš nechte jí, asi nevíte, jaký to je mít hrůzu ze zubaře nebo nemít na něj prachy případně kombinace obojího…

Tak kdyby chodila na preventivni prohlidky, tak na to prachy fakt nepotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
13.11.21 19:18
@Tarjei píše:

Tak ono když chodíš pravidelně na prevence, tak se lecos podchyti v zárodku a nestojí to tisíce, max pár stovek :nevim: a hrůza ze zubaře bude určitě menší, když mi co půl roku koukne do pusy, případně udělá menší zákrok, než když pak člověku trhají půlku zubů no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 19:19
@DanielaD píše:
po trhání zubů se nedoporučuje čímkoliv vyplachovat, to jí měl zubař říct

Rekl jen, že mám ledovat a jíst kasovitou stravu. O výplachu nic..

• Citovat
  • Nahlásit
2616
13.11.21 19:21

Kdo udělal chybu??? Ty!!! Že Dr. nechal otevřený zub je správný postup a to že vytrhl 6tku, tak dle rtg asi neviděl jinou možnost, ale rozhodne se neleci kanálky a pak trhá, to určitě ne.(léčba kanalků je opravdu finančně nákladná, tak by se ti asi nelíbilo, zaplatit x tisíc a pak se zub vytrhnul)Pokud lze zub zachránit léčením kanalků, tak se tak stane a dále se zub po léčení zavře bílou plombou nebo jiný postup…např čep a korunka. Pokud se zub zachránit nedá, tak se prostě trhá a extrakcí zánět samozřejmě zmizí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 19:21
@Lucias241 píše:
Souhlas

Jo, to bych teď řešila ráda. Ale jak se mám teď o chrup starat, když mám otok přes půl pusy a nemůžu ji pořádně otevřít? O to mi jde. Že jsem udělala chybu hlavně já, to vím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 19:22
@Kriss Tina píše:
Tak ono když chodíš pravidelně na prevence, tak se lecos podchyti v zárodku a nestojí to tisíce, max pár stovek :nevim: a hrůza ze zubaře bude určitě menší, když mi co půl roku koukne do pusy, případně udělá menší zákrok, než když pak člověku trhají půlku zubů no.

Jasně. Vím, že jsem udělala chybu. Teď jen řeším, jak dál, protože si nedokážu představit, jak mi chce v pátek čistit kanálky, když sotva otevřu pusu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.21 19:23
@Gábííí píše:
Kdo udělal chybu??? Ty!!! Že Dr. nechal otevřený zub je správný postup a to že vytrhl 6tku, tak dle rtg asi neviděl jinou možnost, ale rozhodne se neleci kanálky a pak trhá, to určitě ne.(léčba kanalků je opravdu finančně nákladná, tak by se ti asi nelíbilo, zaplatit x tisíc a pak se zub vytrhnul)Pokud lze zub zachránit léčením kanalků, tak se tak stane a dále se zub po léčení zavře bílou plombou nebo jiný postup…např čep a korunka. Pokud se zub zachránit nedá, tak se prostě trhá a extrakcí zánět samozřejmě zmizí

6ka se zachránit nedala, tak jí vytrhl. Ale na pohotovosti mi řekli, že by se měly nejdřív vyčistit ty kanálky. Jenže když jsem to zubaři řekla, tak se jen zasmál a šel trhat..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat