Zubní implantáty

4
20.5.16 18:59

Zubní implantáty

Dobrý den, měl bych na vás dotaz.
Jsem docela mladý kluk (25-let) a rád bych si zlepšil „ústní výbavu“ :D.
Přední zuby mám poměrně křivé (zub přes zub) a stoličky jsou na tom opravdu špatně.. (velké díry s kazem..) Zřejmě bych rád zubní implantáty na ty přední zuby a i ty zadní zuby.. Či existují i jiné alternativy? (rovnátka nechci) jak se zbavit křivých zubů?
Nejlépe vytrhnout a nahradit - ty zkažené stoličky to jo ale co ty křivé přední (ty jsou zatím bez kazu..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26240
20.5.16 19:08
@Plzenak78 píše:
Dobrý den, měl bych na vás dotaz.
Jsem docela mladý kluk (25-let) a rád bych si zlepšil „ústní výbavu“ :D.
Přední zuby mám poměrně křivé (zub přes zub) a stoličky jsou na tom opravdu špatně.. (velké díry s kazem..) Zřejmě bych rád zubní implantáty na ty přední zuby a i ty zadní zuby.. Či existují i jiné alternativy? (rovnátka nechci) jak se zbavit křivých zubů?
Nejlépe vytrhnout a nahradit - ty zkažené stoličky to jo ale co ty křivé přední (ty jsou zatím bez kazu..)

Osobně zastávám názor, že vlastní zub je to nejlepší a pokud už ho nelze zachránit, tak tedy implantát…Z toho co píšeš, to na mě působí, že o daném tématu toho moc nevíš, ale možná se mýlím. A rovnátka nechceš proč? Ani invisiline?
Jinak nevím, jak moc chceš investovat do zlepšení „ústní výbavy“, ale ceny implantátů se pohybují cca od 20 do 40 tisíc (dle výrobce) za náhradu 1 zubu…
Co se týká křivých zubů - v některých případech se dají zuby zbrousit a nasadit na ně „rovné“ korunky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
20.5.16 19:39

Opravdu nemám přehled vůbec.. Díky za rady, zkusím si pročíst něco o korunkách. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31923
20.5.16 19:45

Neviditelná rovnátka jsou velmi, velmi drahá. Pokud má kluk ošklivé přední zuby, investovala bych spíše do implantátů. Ovšem nejprve je třeba mít zuby a dásně zdravé, vylepšovat zkažený chrup několika výstavními kousky je nesmysl.Ale chválím za zájem o dutinu zubný, stav zubů české populace je tristní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26240
20.5.16 20:03

@Burj Chalifa kamarádka pracuje na orto klinice a invisiline mají za 70-90 tisíc dle vady…
a pokud má ty zuby jen křivé a jinak jsou zdravé… :nevim: když si dá implantáty tak je na 60 tisících za dva zuby…
ale tak záleží na tom, co je v puse a kolik je v kapse… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
20.5.16 20:37

@Plzenak78 Poradila bych se klidně s více zubaři /dle vlastní zkušenosti, protože jeden ti řekne tohle a druhý tamto a i on chce vydělat… / Vzhledem k tomu, že máš 25, bych klidně zkusila na ty přední zuby rovnátka. Dneska se není za co stydět a vlastní zub, je vlastní zub. A ty vykažené stoličky zbrousit a dát můstky příp. jednotlivě korunky? Jako pokud je zdravý kořen, je to pořád lepší než implantát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2842
20.5.16 21:31

Tak ja bych v zadnem pripade u tak mladeho kluka neresila krive zuby implantaty, dokonce si myslim, ze by do toho nesel ani zadnej slusnej implantolog. Mit v tak mladem veku plnou hubu implantatu je z meho pohledu naprosto silene. Implantaty nikdy nenahradi svoje vlastni zuby. Ano neviditelna rovnatka jsou hodne draha, ale kolik tak asi da za tolik implantatu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
28.7.17 10:13

Rozestup zubů?

Zdravím vás, důsledkem vrozené vady, kdy nemám založené horní trojky, kdy jedna strana je ok, tam je maličká mezera a druhá strana (vytržený dětský zub) kde mám podstatně větší mezeru. Nicméně zákrok v podobě implantátů moho podstoupit tak za 4-5let.. nerozestoupí se mi jedničky a dvojky do stran, aby tam vznikla mezera? Pak se to bude řešit rovnátkama a implantátem - je to celkem sumička peněz no… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
28.7.17 10:22
@Nelinka2 píše:
Zdravím vás, důsledkem vrozené vady, kdy nemám založené horní trojky, kdy jedna strana je ok, tam je maličká mezera a druhá strana (vytržený dětský zub) kde mám podstatně větší mezeru. Nicméně zákrok v podobě implantátů moho podstoupit tak za 4-5let.. nerozestoupí se mi jedničky a dvojky do stran, aby tam vznikla mezera? Pak se to bude řešit rovnátkama a implantátem - je to celkem sumička peněz no… ;)

Zdravím určitě za tu dobu rozestoupí mě chyběli jedničky už během cca dvou let jsem viděla ten rozestup dvojek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2059
28.7.17 10:47

@Nelinka2 No to nevím, proč by se rozestupovaly, pokud tedy nejsi dítě…mně se nic nerozestupovalo, implantáty mám dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
28.7.17 12:45

@Imamother myslím rozestup než tam ten implantát pořídím :)
Jde o to, že teď není možnost nechat si tam dát ten implantát, bude to nejspíš 1-2implantáty + léčba rovnátkama. Tak právě nevím, zda můžu počkat tak dlouhou dobu nebo jestli je lepší s tím začít ihned… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.7.17 13:31

@Nelinka2 Tak pokud není možnost teď dát implantát, tak co zkusit zatím jen nějakou dočasnou náhradu? Měla jsem několik let vyndávací jedničku, než mi mohli udělat implantát (mě teda bylo cca 14 a implantát mě dělali po 18tém roce).

• Nahlásit
  • Citovat
2059
28.7.17 13:59

@Nelinka2 Dej si implantát co nejdřív, protože jak nebudou zuby kousat proti sobě, může se ti stát, že protilehlý zub začne lehce vylézat do mezírky. Lékař ti stejně řekne víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
28.7.17 14:38

Anonymní: nejde to nijak, nemám tam vůbec zub - jen čistou dáseň.

@Imamother zkusím pořešit, jsem objednaná na zubní, tak uvidím co poví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1567
28.7.17 14:40

Pokud chceš komplet udělat chrup implantáty tak si připrav z kapsy tak čtvrt mega…to ve 25. letech nemá ušetřeno uplně každej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama