Zuby ve 2 měsících nebo spurt?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TerezBuč
Nováček 5 příspěvků 02.02.19 19:28
Zuby ve 2 měsících nebo spurt?

Ahoj, mám dotaz, možná hloupý.
Matyáškovi budou v úterý 2 měsíce. Poslední týden je furt ubrečený a hlavně neustále spí.. vím, měla bych být ráda a kdejaká by záviděla, ale mě to přijde divný, protože ještě před týdnem spal dohromady necelý 3 hodiny přes den a teď by furt jen jedl a spal. Je plně kojený.

Může to být spurt? Nebo něco jiného?

Hezky prdí i kaká, používám BioGaiu a Espumisan, v bříšku podle mě takový problém není, co se týče pláče.
Když jsem to říkala v týdnu doktorce, ani mi na to v podstatě neodpověděla.
K tomu má nateklou horní dáseň, viz foto. Doktorka usoudila, že to může být příprava na růst zubů, ale ve dvou měsících, není to brzy? Dala nám gel na potírání, ještě jsem nezkoušela.
Prosím, neukamenujte mě za možná blbý dotaz, je to první miminko a ze všeho jsem vystrašená, že se mu něco děje. Abych ještě neměla strach, když týden pořád jen pláče. :( už jsem z toho nešťastná, včera jsem manželovi brečela, že už si nevím rady a trápí mě, když pláče. :(

Reakce:
Natálie27
Ukecaná baba ;) 1675 příspěvků 1 inzerát 02.02.19 19:35

@TerezBuč znam ten pocit vyčerpání a úzkosti my měli problémy s bříškem , má to opravdu dost natekly , zkus ten gel a uvidíš když to bude od toho bude hned lépe když ne muže to být sprut :)

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1228 příspěvků 02.02.19 19:38

Za mě to podle mě zuby nejsou, většinou první rostou dole a byla by to fakt náhoda, kdyby to byly zuby a ještě jednicky nahoře :nevim: chystat se to muže, ale těch změn takhle na začátku muže být ještě strašně moc. Důležité je být v klidu, protože tím, ze se budes trápit, nic nemůžeš :hug: miminka placou, vím ze te to trápí, ale bude to zas lepší. Prikladam foto svého 7M kluka, kterému se tlačí jednicky dole… a jdou tam vidět ty boule, jak vypadají zuby, má to tak už tři týdny a je prudny hlavně večer a v noci, přes den ne…

Aduš8
Závislačka 3412 příspěvků 02.02.19 19:53

Náš malý měl tyhle fáze od dětství, ale nespal u toho. Stejně tak se mu připravovaly zuby, dásně nateklé a byl plačtivý. Ale první mu standardně vylezly spodní jedničky. Podle doktorky se ty zoubky v dásní hýbají a posouvají a vylezou, kdy se jim zachce. U nás první s úderem 6.měsíce.

lolink
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 02.02.19 20:01

Muj na spurty trpi, je jak podle kalendare. Kdyz to prijde, hodne se koji, u kojeni se mrska. Place vice nez obvykle. Pokud ho boli brisko, coz ted uz moc neni, pritahuje mohy k sobe. Biogaju jsem musela vysadit, boleho ho po ni bricho jeste vic. Zuby maji nekolik fazi. Nevyrostou najednou, proste boli v urcitych intervalech. U prvniho jsem zaznamenala tri vlny. Prvni vylezl ve 4. Mesici. Ji ti normalne? Stolice normalni? Cura min. 7 plin denne? Deti obcas zmeni chovani, to je normalni. Je po sestinedeli, spurt to byt klidne muze. Jak bys ten plac popsala?

Twixinka
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 6 inzerátů 02.02.19 20:08

Ja tedy nic otekleho nevidim :nevim: takova obdobi miminka i batolata mivaji,muze to byt ten spurt a nebo proste jen nejaky diskomfort ..

TerezBuč
Nováček 5 příspěvků 02.02.19 20:20
@lolink píše:
Muj na spurty trpi, je jak podle kalendare. Kdyz to prijde, hodne se koji, u kojeni se mrska. Place vice nez obvykle. Pokud ho boli brisko, coz ted uz moc neni, pritahuje mohy k sobe. Biogaju jsem musela vysadit, boleho ho po ni bricho jeste vic. Zuby maji nekolik fazi. Nevyrostou najednou, proste boli v urcitych intervalech. U prvniho jsem zaznamenala tri vlny. Prvni vylezl ve 4. Mesici. Ji ti normalne? Stolice normalni? Cura min. 7 plin denne? Deti obcas zmeni chovani, to je normalni. Je po sestinedeli, spurt to byt klidne muze. Jak bys ten plac popsala?

U kojení se po pár minutách začne vrtět a když omylem pustí prso, tak se začne vztekat. Jedl by hlavně furt, pak se samozřejmě poblinká. Stolice je zeleno oranžová, bez hlenu. Čurá až až.
A pláč… No, křik, dokud si ho nevezmu, tak chvilku ticho a pak začne znovu. Kolikrát úplně zrudne a nemůže se nadechnout. :(
Nějak specificky to nedokážu popsat.

lolink
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 02.02.19 20:42

@TerezBuč tipuju to na spurt. U nas se vyznacuje hlavne tim kojenim. Ji fakt vic, casteji se budi, klidne po hodine, hlta, vrti se u toho. Celkove je nespokojeny. Protivny. Nektere deti to hodne prozivaji. Trva az deset dni, u nas vzdy deset. Me pomohlo nositko, v tom se trochu uklidnil. Poznas to i u dr, me vyrostl o 4 cm za tri tydny treba.

Příspěvek upraven 02.02.19 v 20:50

lolink
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 02.02.19 20:45

@TerezBuč pokud je stolice do zelena, porad se s dr. Muze to byt alergie na potravinu, nejcasteji mlecnou bilkovinu nebo laktozu. Pokud nemel potize s brichem, vysad biogaju. Je to zbytecny. U nekoho to pritizi.

TerezBuč
Nováček 5 příspěvků 02.02.19 21:21
@lolink píše:
@TerezBuč pokud je stolice do zelena, porad se s dr. Muze to byt alergie na potravinu, nejcasteji mlecnou bilkovinu nebo laktozu. Pokud nemel potize s brichem, vysad biogaju. Je to zbytecny. U nekoho to pritizi.

Právě že problémy s bříškem měl a BioGaia snad jediná začala pomáhat.
Pravda, ta zelená stolice už tolik není, to mi dr. říkala a přestala jsem tolik pít mléko.

lolink
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 02.02.19 21:33

@TerezBuč :) tak to bude pravdepodobne laktoza. Mlecna bilkovina je totiz skoro ve vsem :). Zase to nemusi byt vecne, ta nesnasenlivost, ono se to casem spravi. Muj uz snese vse, jsou mu 4 mesice. Tak v pohode, kdyz ti biogaja zabira :). Tak drzim palce, at spurt rychle prejde :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

První láska ji odsoudila k neštěstí. Vilma Cibulková stále hledá s muži štěstí

Je krásná, talentovaná, charismatická, ale ani to nestačilo k tomu, aby by... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >