Zúženy konečník u miminka

8.11.19 13:58

Zúženy konecnik u miminka

Dobrý den, chtěla jsem se jen zeptat, zda má někdo podobnou nebo stejnou zkušenost..
Malému jsou za týden 3mesice. Kojila jsem do 6ti neděl pak jsem ztratila mléko a přešli jsme na UM. Nutrilon ho úplně zabetonoval. Nemohl se vůbec vykakat. Zkusili jsme Hipp, chvilku dobre, hovínko docela pěkný, ale zanedlouho stejná Šiška jako u nutrilonu. nemohl se sám vůbec vykakat. Museli jsme pomáhat rek. Rourku. Nakonec jsme zkusili klasiku Sunar, a hovínko krásný jak po kojení. Tak kde je problém a proč nemůže sám tak pěknou stolici vytlačit.. Začala jsem s malým lítat k dr. Kde nás vždy odpalkovala, že je maličký a že si teprve střeva zvykaji. Ať mu dám odvar z ovesných vloček. Co? U 2 měsíčního miminka? Žádný odvar jsme samozřejmě nedali a dal pátrali. Vsude nás jen obývali. Malý chudáček tlačil až byl rudý ale bobek nikde. Jenom mu z toho tlačení vylezla obrovská pupeční kyla, o které naše dr tvrdila že kyla není. ???? Byli jsme už bezradni. Nakonec jsme narazili na paní doktorku a ta už do telefonu mi řekla, jestli náhodou nemůže mít zúženy konecnik, kor když je malý nedonoseny. (narozen na 36tt) a ejhle. Stačilo strčit malému prst do zadečku a hned zjistila, že má stenozu konečníku. Začali jsme dojíždět na dětskou chir. A dilatujeme hegarem. Takovou kokovou tyckou. Začali jsme na čísle 9 a nyní máme už poslední c 13. Otázka je, jak naučit opět prcka samostatně kakat. Do teď byl zvyklí jen s tou kovovou tyckou. Musíme roztahoval každé přebaleni. Ale co dál? Co až nám tyčku vezmou? Jak naučit miminko znovu samo kakat? Děkuji všem, kteří dočetli až do konce. Ale nevěděla jsem, jak víc nás příběh zkrátit a popsat.. Hezky den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4887
8.11.19 14:01

Podle mě (nejsem odbornik) začne takto malé dite znovu kakat samo. Akorát bych to podpořila třeba šťávou ze švestek apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
8.11.19 14:03

Mela by poradit doktorka. Nevim zda existuje proktolog pro deti, to si zjisti, nebo kontaktuj normálního proktologa (zabývají se tou casti tela). Kdo vam dal ty hegary? Ten by vas mel dostatecne informovat. Jo a zmenila bych pediatra ;) :kytka: at je uz jenom lip :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:03

@vertunka děkuji, a to můžu už 3mesicnimu miminku dát? A kde to koupím?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
8.11.19 14:05

@Andulka99 Treba Hipp nebo i Hamánek delaji tyhle stavicky ve sklenickach. Klidne bych je dala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:05

@Betyssek dr jsem už vyměnila. Na chirurgii nám dr akorát řekla ať si koupíme rekt rourky č 8 a 10. Nic víc.. Děkuji :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.11.19 14:07

@Andulka99 hele hodně tu ženský píšou, že kvůli prdum dávají rourky a dítě na tom závislost nemá, určitě mu to půjde samo, případně zatím kup ty rourky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8591
8.11.19 14:19

Já bych tu švestkovou stavu od hippu taky už dala, od čtyř měsíců se můžou zavádět příkrmy, tak ve třech stavu snese, bkdyz je to potřeba, začala bych po troskách. Kakání bych řekla, že se upraví. Tady je spoustu maminek, co píšou, že dětem musely pomáhat třeba až do roka. Až začněte s příkrmy, tak bych hodně studovala, co projima a co ne, třeba bych začala brokolicí a ne mrkev atd…a i vodu bych dávala uz na pití. Začni vlažnou do láhve na mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
724
8.11.19 14:27

Ja jsem pouzivala rourku dlouho a casto-syn mel hypotonii trupu, tak se mu blbe tlacilo. doktroka rikala, ze se zavislosti bat nemusim. po zavedeni prikrmu zacal normalne kakat sam a nema zadny problem s vyprazdnovanim. jsou mi 4 roky. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2915
8.11.19 19:52

Nedala bych šťávy, ale probiotika a napít vodu čaj. Ty stavy by mu nemusely udělat dobře. Chudák Teda to jste si užili, ale hlavně že jste to vyřešili, držím palce. Ono se to naučí nebojte se. Změnit pediatr okamžitě a museli vás informovat. Konečník se zase srovná a bude normálně fungovat, nebála bych se toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama