žužlá si ručičky

198
29.1.05 12:47

žužlá si ručičky

Ahoj holky chtěla jsem se jen zeptat jak je to u miminek s ručičkama když si je začnou žužlat? naše malá si je začla žužlat asi před týdnem,ale slyšela jsem ,že by se to prý nemělo,že si můžou začít cumlat i paleček,ale mě to připadá normální někde jsem vyčetla,že si napřed objeví ruku v pusince a pak až teprve před obličejem tak nevím mám se bát ,ale dudlíka mi odmítá poradte prosím :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Vvv
1364
29.1.05 13:06

Ahoj Elišky :)
Já myslím, že miminko opravdu skoro nejdřív objevuje svět pusinkou, takže bych se toho asi nebála.. A pokud to malou třeba i uklidňuje, myslím, že se to časem odnaučí sama - narozdíl od dudlíku, kterého se některé děti nechtějí vzdát hodně dlouho (viděla jsem na ulici tak 3letou holčičku s dudanem…)
Náš malej taky nechtěl dudlík, dokud jsem kojila, používal k uklidnění pouze moje prso (pořád připojené dítě :) ) Tehdy bych asi aspoň na chvilku brala, kdyby se zabavil ručičkama :) Dnes (15 měsíců) dudlíka používáme velice výjimečně a pouze v noci, když se probudí a pláče. Jakmile zase zabere, dudlík mu vypadne. A to ho začal chtít tak až po 8. měsíci věku.
Každé mimčo je jiné, tak dej vědět, jak se to vyvíjí u vás :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
29.1.05 14:43

Ahoj,
moje holcicka si take cuca prsticky a vubec si s tim nelamu hlavu. Palcek si cuca zridka. Vetsinou si chce snist celou ruku :D :D
Pokud si Elinka necuca ten samy prst porad, tak bych ji nechala byt, at hezky zkouma :wink:
Kdyz jsem byla mala, tak jsem milovala muj ukazovacek, ze mi mama musela pak davat rukavicku :D

Hodne zdravicka
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
Iri
140
29.1.05 14:51

Jeste jeden trik.
Kdyz nam mala place a nejde utisit nebo nechce dudlik, vzdy zabere, kdyz nakapeme sabsymplex na dudlik to je pak rychlost :D
iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
29.1.05 15:09

Ahoj Eli- neviem, kolko ma Eliska, nas maly ma skoro 3 mesiace a rucicku cucame uz asi 2 tyzdne a citala som. ze je to uplne normalne, ze objavuju svet pusinou. On cumle vsetko-aj moju ruku, plienku-vsetko. Ma aj dudel, a rucicku si cumle rovnako. Mne sa to zda rozkosne. A vobec by mi nevadilo, keby bol aj zavislak. Sak aj my dospeli mame svoje zavislosti ako kavu, cokoladu, internet.:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
29.1.05 15:23

Ahoj Eli,
moje malá si cucá ručičky od 2měsíce a dudlík také odmítá, ani jí ho nechci dávat. Myslím si že je t úplně normální, a hlavu si s tím vůbec nelámu.
Ahojky Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
29.1.05 16:11

Ahoj holky všechny vás moc zdravím a jsem ráda,že v tom nejsem sama také mi to připadá moc hezké když si tu ručičku celou ocumlává chtěla jsem jen vědět jestli v tom nejsme sami tak jsem rádá,že to dělají i ostatní miminka :D dudlíčka jsem jí zkoušela dávat,ale toho mi vždy vyplivne tak už to raději nezkouším a tu ručičku ocumlává hlavně v noci to alespon poznám,že je čas krmení a také přes den když se nudí,ale nechám jí at si pochutná ,s pozdravem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
334
29.1.05 21:18

Ahojky Eliško,

opravdu v tom nejsi sama. Naše Dominika si taky od nějakého začátku 2měsíce strká pěstičku do pusinky a tváří se u toho tak spokojeně. :) Teď už to má vymakanější a tu pěstičku si tam strčí skoro celou a dokonce když jí vyndám, má vztyčený ukazováček! Proto se už ani nedivím, že si teď častěji ublinkne! :) Tím ukazováčkem se polechtá v krku a „nadělení“ je na světě… :) A to používáme i dudlík! :( Jsme na tom hůř! Budeme odnaučovat dvě věci! :(

Jarka a Dominika (3měsíce a 2dny)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
12.2.05 21:26

My si od narození dumláme prostředníček a prsteníček na pravé ruce. Teď má Baru 7 měsíců a dumlá pořád. Dudlík nechce vůbec, tak jí ho ani nedávám.Nemá to cenu. Snad jí to časem přejde. Aspoň na ni krásně poznám, kdy chce jít spát. Jakmile se začne cumlat prstíky.
Mějte se hezky Helena a Barborka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
13.2.05 09:30

Ahoj Helčo s Barborkou, my také cucáme prostředníček s prsteníčkem a děláme paroháče.A je jedno na které ruce.Cucá si je od 3 měsíců.Teď mu je 7 měsíců a žádné závěry z toho také nedělám. Dudlík jsme vůbec nepoužívali a ani ho dávat nemíním. Ajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
13.2.05 14:59

Ahoj Helčo,
náš Véna si taky nejdřív rval celou pěstičku do pusinku,ale teď už to má vymakané a cucá si občes ukázováček…ale spíš se mi zdá,že si zkoumá dásně…Má teď gumové kousátko,tak to dumlá rád…Jinak dudlík téměř odmítá,kdyžtak ho jen podumlá a vyplivne… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
13.2.05 14:59

Ahoj Helčo,
náš Véna si taky nejdřív rval celou pěstičku do pusinku,ale teď už to má vymakané a cucá si občas ukázováček…ale spíš se mi zdá,že si zkoumá dásně…Má teď gumové kousátko,tak to dumlá rád…Jinak dudlík téměř odmítá,kdyžtak ho jen podumlá a vyplivne… :D
Kokhi a Véna 18t

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
15.2.05 19:09

Ahoj holky,

muj synovec si taky cucal prstiky, kdyz byl malicky, a pak na nich mel ekzem a meli s tim obihacky na kozni… Takze by si na to asi nemely ty mimca moc zvykat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
oifehdhj
18.8.12 19:58

Super

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie