Zvládl někdo depresi bez léků?

Anonymní
10.4.21 20:51

Zvládl někdo depresi bez léků?

Ahoj. Mám depresi, momentálně jsem objednaná na konzultaci u psychologa.

Prosím zvládl někdo se vyléčit jen pomocí terapie? Změnou životního stylu, vnímání sebe sama, emocí, zažitých stereotypů?

Nechci brát antidepresiva. Samozřejmě bych na léčbu přistoupila v případě že by muj stav byl horší, pokud bych například přemýšlela o sebevraždě nebo opravdu nebyla schopna fungovat..
ale muj problém tak vazny není. Řekla bych že mám „jen“ lehkou až středně těžkou depresi..
kazdopadne je to dlouhodobý problém který vždy eskaluje zhruba v tomto období kdy je mi úplně nejhůř. Opakuje se to ale už několik let a chci s tím už konečně zatočit.

Jsem odhodlána podstoupit opravdu intenzivni psychoterapii jen abych nemusela brát antidepresiva.. ale je možné se bez nich v léčbě obejít? Anonym prosím, citlivé info.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.4.21 21:40

Ja jsem to zvládla bez A. D. Pokusila jsem se o sebevrazdu. Nemohla jsem fungovat. Přesto ti poradím Neber je. Brala jsem několikeré a nikdy mi to nepomohlo. Akorát jsem byla jak loutka bez emocí. To byl snad ještě horší stav. A když jsem je vysazovala to teprv nastalo peklo. Proste si tím musíš projít, žádná univerzální cesta neexistuje. Pouze individuální nebo skupinová terapie, projít si tím hnusem a ono to jednou bude lepší..

• Citovat
  • Nahlásit
890
10.4.21 22:01

Depku člověk zvládne bez léků, depresi rozhodně ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj. Mám depresi, momentálně jsem objednaná na konzultaci u psychologa.

Prosím zvládl někdo se vyléčit jen pomocí terapie? Změnou životního stylu, vnímání sebe sama, emocí, zažitých stereotypů?

Nechci brát antidepresiva. Samozřejmě bych na léčbu přistoupila v případě že by muj stav byl horší, pokud bych například přemýšlela o sebevraždě nebo opravdu nebyla schopna fungovat..
ale muj problém tak vazny není. Řekla bych že mám „jen“ lehkou až středně těžkou depresi..
kazdopadne je to dlouhodobý problém který vždy eskaluje zhruba v tomto období kdy je mi úplně nejhůř. Opakuje se to ale už několik let a chci s tím už konečně zatočit.

Jsem odhodlána podstoupit opravdu intenzivni psychoterapii jen abych nemusela brát antidepresiva.. ale je možné se bez nich v léčbě obejít? Anonym prosím, citlivé info.

Ahoj.
Chtěla bych ti vyslovit obdiv, že ses to rozhodla řešit. Ja tim procházím dost dlouho, asi dědičné, maminka měla diagnózu a nakonec to špatně dopadlo. Jenže ona brala léky a k tomu pila… Pak vysadila a měla bludy…
Já se snažím být silná. Vzala jsem si na sebe dost práce že na ukončování života nemám čas, ale jsem hodně unavená.
Mám, různá období různé stavy, euforie a pádu, asi maniodepresivni psychóza.
Jsem hodně citová, mám ráda děti, zvířátka a vůbec se snažím radovat z kvetoucích kytek, přírody, hodně věcí se mě ale dotkne, vše si beru osobně a představuju si svět krásný, růžový, všichni jsou na sebe hodní a pomáhají si a když je něco jinak, hlavně v mém okolí, je to pro mě špatné.
Léky nechci brát žádné, ale terapie je asi fajn.
Hlavně si to člověk musí asi vyrikat sam v sobě, ujasnit si priority, stanovit si cíle a za nimi jít a nevzdavat se, radovat se z maličkosti a těžkosti vypouštět.
Asi jsem moc nepomohla, ale moc držím pěsti, ať se vše v životě daří a terapie přinese ovoce.
Anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:06
@Anonymní píše:
Ja jsem to zvládla bez A. D. Pokusila jsem se o sebevrazdu. Nemohla jsem fungovat. Přesto ti poradím Neber je. Brala jsem několikeré a nikdy mi to nepomohlo. Akorát jsem byla jak loutka bez emocí. To byl snad ještě horší stav. A když jsem je vysazovala to teprv nastalo peklo. Proste si tím musíš projít, žádná univerzální cesta neexistuje. Pouze individuální nebo skupinová terapie, projít si tím hnusem a ono to jednou bude lepší..

A dnes už se cítíš naprosto zdravá? Ja uz moc nevím kudy kam ale antidepresiva nechci po vlastní zkušenosti. Malem jsem vyskočila z okna, měla jsem v tele strašný napětí a neslo to vůbec ven. Je to už přes deset let zpět ale do dnes je ki z toho zle jen si na to vzpomenu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:14
@Anonymní píše:
Ahoj.
Chtěla bych ti vyslovit obdiv, že ses to rozhodla řešit. Ja tim procházím dost dlouho, asi dědičné, maminka měla diagnózu a nakonec to špatně dopadlo. Jenže ona brala léky a k tomu pila… Pak vysadila a měla bludy…
Já se snažím být silná. Vzala jsem si na sebe dost práce že na ukončování života nemám čas, ale jsem hodně unavená.
Mám, různá období různé stavy, euforie a pádu, asi maniodepresivni psychóza.
Jsem hodně citová, mám ráda děti, zvířátka a vůbec se snažím radovat z kvetoucích kytek, přírody, hodně věcí se mě ale dotkne, vše si beru osobně a představuju si svět krásný, růžový, všichni jsou na sebe hodní a pomáhají si a když je něco jinak, hlavně v mém okolí, je to pro mě špatné.
Léky nechci brát žádné, ale terapie je asi fajn.
Hlavně si to člověk musí asi vyrikat sam v sobě, ujasnit si priority, stanovit si cíle a za nimi jít a nevzdavat se, radovat se z maličkosti a těžkosti vypouštět.
Asi jsem moc nepomohla, ale moc držím pěsti, ať se vše v životě daří a terapie přinese ovoce.
Anonym

Děkuji. Ja mam velký pocit prázdnoty v sobe. Nedokazu se radovat, nedokážu plakat.. většinou necítím absolutně nic, jen prazdno. Kdyz muzu tak spím. Jsem pořád unavená. Nemam vůbec žádnou motivaci cokoliv dělat. Takze se jen starám o syna, aby mel co jíst a byl čistý.. zbytek naštěstí zajisti tatínek a když mám lepší den tak i já zafunguju. Chodím do práce na par hodin denně ale strasne me to vyčerpává. Domácnost jedna hrůza. V životě zadne cíle. Porad nevím co chci v životě delat, kam se ubírat poradne nemam jasno ani o sobě. Jaka vlastně jsem. Už si totiž moc nepamatuji jaka jsem byla dřív.. Moje matka má také diagnózu. Cely zivot se léčila, posledních 7 let se neleci a jeji stav je katastrofický. Nedokazu ji pomoct a léčit se nechce. Nejsme v kontaktu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:21

@Quertizop myslím ze toto není depka.. mam během celého roku problémy. Rekla bych jen ze to ma sezónní zhoršení takhle přes zimu. A v téhle době kolem března to je nejhorší protože to je dlouhé.. několik let jsem z toho naštvaná ale pak začne poradne jaro a muj stav se zlepší. Porad to není ono ale není mi tak strasne. Vic funguju, ale emočně jsem pořád prázdná. No a pak začne podzim a zacne se to postupně zhoršovat… myslím si že lehká deprese nad kterou mi zůstává nadhled by se snad mohla dat léčit i bez léků…? Zvlast pokud ma takto sezónní ráz… ja doufám, protože léky opravdu svolím až v nouzi nejvyšší.. kdyz uvidim ze terapie nikam nevede atd..

• Citovat
  • Nahlásit
5494
10.4.21 22:28
@Anonymní píše:
@Quertizop myslím ze toto není depka.. mam během celého roku problémy. Rekla bych jen ze to ma sezónní zhoršení takhle přes zimu. A v téhle době kolem března to je nejhorší protože to je dlouhé.. několik let jsem z toho naštvaná ale pak začne poradne jaro a muj stav se zlepší. Porad to není ono ale není mi tak strasne. Vic funguju, ale emočně jsem pořád prázdná. No a pak začne podzim a zacne se to postupně zhoršovat… myslím si že lehká deprese nad kterou mi zůstává nadhled by se snad mohla dat léčit i bez léků…? Zvlast pokud ma takto sezónní ráz… ja doufám, protože léky opravdu svolím až v nouzi nejvyšší.. kdyz uvidim ze terapie nikam nevede atd..

podle toho co líčíte by to možná šlo i bez léků, minimálně zatím… :think:

vytrvalá psychoterapie plus denní režim, dost spánku a denně pohyb venku na světle…když se tohle jede důsledně, tak mnohé lehčí a někdy i „středně těžké“ deprese, zejm. sezonní můžou být zvladatelné bez léků

ale to se uvidí, je super, že jste se do toho pustila…

na druhé straně, léky nejsou zase takové až neštěstí a neměly by být až takový strašák, není to žádný bubák, jsou to „jen“ léky, není to prohra

občas člověk vidí lidi co se trápí a trápí a trápí a mají nekvalitní život roky, a léky nechtějí a nechtějí a jejich okolí taky trpí…asi by to neměla být modla " léky nikdy"

ale jít by to mohlo a často to fakt jde, držím palce, vytrvejte
:palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3802
10.4.21 22:29
@Anonymní píše:
@Quertizop myslím ze toto není depka.. mam během celého roku problémy. Rekla bych jen ze to ma sezónní zhoršení takhle přes zimu. A v téhle době kolem března to je nejhorší protože to je dlouhé.. několik let jsem z toho naštvaná ale pak začne poradne jaro a muj stav se zlepší. Porad to není ono ale není mi tak strasne. Vic funguju, ale emočně jsem pořád prázdná. No a pak začne podzim a zacne se to postupně zhoršovat… myslím si že lehká deprese nad kterou mi zůstává nadhled by se snad mohla dat léčit i bez léků…? Zvlast pokud ma takto sezónní ráz… ja doufám, protože léky opravdu svolím až v nouzi nejvyšší.. kdyz uvidim ze terapie nikam nevede atd..

Ahoj, pokud máš depresi opravdu sezónní, tak na tu se doporučuje fototerapie. Já to teď nedávno taky řešila akorát jak už teď je docela dost světla, tak se uvidí příští rok. Jinak ano, terapie je super, pokud je pravidelná, dlouhodobá, systematická… tak jsem slyšela rozhovor s psychiatrem prof. Praškem, který říkal, že terapie taky dělá pozitivní změny v mozku, ale na AD se těch změn dosáhne mnohem rychleji. Já si to tedy bez AD neumím představit, to, co popisuješ, mi už nepřijde jako úplně lehká deprese. Test na depresi si můžeš udělat tady: http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/
Držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10171
10.4.21 22:35
@Anonymní píše:

Moje kamarádka takhle přišla o manžela.
Zprotivila se mu těmi stavy, bylo mu to po 2 letech už tak nepříjemný, že si pro prijemno začal chodit jinam. Ty se kvůli tomu ani nedokážeš pořádně starat o dítě. Takže jsi celé dny po všech stránkách k ničemu prostě proto, že to zatím nechceš řešit. Bez léků to nedáš.
Moje kamarádka lituje, že s léčbou ty 2 roky vyčkávala.
Já radím nečekat. Nemusí sednout první prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:43
@Anonymní píše: ..Nedokazu ji pomoct a léčit se nechce.

Co když si tohle jednou řeknou tvoje děti a muž? Není lepší to řešit hned? Neboj, psychoterapie ti určitě pomohou, ale psychiatra bych, podle toho, co píšeš, navštívila. Je to lékař, posoudí, zda léky potřebuješ nebo ne. Já sama jsem prošla depresí, odmítala jsem léky, protože jsem nějak základně fungovala, chtěla problém vyřešit zdravým životním stylem a meditací a takto jsem se trápila přes pět let. Dovedlo mě to až tam, kdy jsem nebyla schopná si sama dojít vyčistit zuby a za den snědla půl rohlíku. Nezbyla jiná možnost než začít brát antidepresiva a teď po přeléčení si říkám… já husa, proč jsem se nezačala léčit ihned??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 23:04

@Borrealis nejsem zásadně proti lékům. Jen bych to chtěla zkusit bez nich a říkám pokud uvidím ze to nikam nevede tak samozřejmě na to přistoupím. Akorat mam opravdu strach po té mojí první zkušenosti. Byl to asi ten nejhorší stav co jsem v životě zažila…

• Citovat
  • Nahlásit
70
11.4.21 07:48

Pred 6 lety jsem vysadilapo 2,5 letem brani moje prvni AD.Bylo mi dobre, rikala jsem si, jak jsem to zvladla.Ted je to 16 dnu, co jsem AD zacala brat znovu.Po vsem co jsem si prozila se mi vratily takove uzkostne stavy az jsem se jich bala jeste vic.Asi 3 roky jsem to jen tlacila pred sebou, neresila. Samozdrejme ze se vse zhorsovalo jeste vic. Rikalajsem si, jak to zvladnu bez prasku a porad to odkladala. Jenze to byla chyba. Necekej na nic, zacni s AD co nejdrive. Stavy se potom zhorsuji a opravdu to za to nestoji :? Ja si s tim zazila svoje, takze opravdu muzu rict.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2250
11.4.21 09:55
@Borrealis píše:
podle toho co líčíte by to možná šlo i bez léků, minimálně zatím… :think:

Nezlobte se, ale tohle je rada typu: nebude-li pršet, nezmoknem. I když uznávám, že chtít takto radu na dálku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5137
11.4.21 10:00
@Anonymní píše:

Tvoje ráda je s prominutím kravina.Bez léků to v mnoha případech prostě nejde a díky nim spousta lidí funguje. Videla jsem ve svém okolí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat