Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
Dobrý den, poslední 3 roky mám zvláštní menstruaci.
Chodí sice pravidelně, ale:
první 3 dny je normální, 4.-5.den nic nebo velmi slabá a 6.den zas velmi silna se sraženinama.
Máte to některá podobně? Čím by to mohlo být?
Máte některá s tím zkusenost?
Před 2 lety mi genokolog řekl, že mám lehčí myomatózu.
Diky
Nevím, čim by to mohlo být, ale pamatuji si, že když jsem brala antikoncepci, měla jsem velmi pravidelnou MS a podobně jako ty. 1 a 2 den silna MS, 3 den dopo lehounké špinění, odpo nic, 4 opět krvácení, 5 jak kdy, někdy krvácení, někdy špinění.
Pamatuji si to i po letech přesně, protože díky antikoncepci to bylo přesné a stejné a 3.den byla vždy středa, kdy jsem chodila plavat a nepotřebovala tampon. Upřimně jsem se nad tím nikdy zásadně nepozastavovala a přičinu nehledala.. od té doby, co neberu antikoncepci krvácím ‚vkuse‘.