Porodnice Čáslav

Zrekonstruované porodnické oddělení s bezbariérovým přístupem a nejmodernějším vybavením.

Porodnická část oddělení poskytuje individuální komplexní péči o ženy před, během i po porodu včetně péče o fyziologické novorozence od 36. týdne gravidity. Při předčasném porodu před 36 týdnem spolupracujeme s nadřazenými pracovišti (Praha, Kolín, Havlíčkův Brod). Registrace k porodu není vyžadována.

Ceník nadstandardních výkonů naleznete zde: http://www.nemcaslav.cz/…-pojistovnou.

Doporučují maminky porodnici Městská nemocnice Čáslav, Gynekologicko - porodnické oddělení

Hodnoceno 64x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Peter Rafaj

porodní část: 327 305 130
novorozenci: 327 305 120

Adresa: Jeníkovská 348, 286 01 Čáslav

URL: http://www.nemcaslav.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Čáslav

03.10.19

Porodnici v Čáslavi jsem si vybrala na doporučení svých známých, i když jsem z Kolína, a také jsem se zúčastnila semináře v Dusíkově divadle, kde jsem získala 100% jistotu, že budu jako prvorodička v nejlepších rukou.
Velké poděkování patří MUDr. Lukáši Tichému a PA Simoně Stibůrkové, díky nimž jsem zažila opravdu hezký, klidný porod.
S péči novorozeneckého oddělení jsem byla také maximálně spokojená, všechny sestřičky byly vždy milé a se vším mi poradily.
Porodnici v Čáslavi doporučuji všem maminkám!

Personál:

MUDr. Lukáš Tichý, PA Simona Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na porod, pro mě i mého přítele to byl opravdu krásný zážitek. Věřit doktorům a porodním asistentkám a poslouchat jejich rady a doporučení.
Pokud máte možnost, zaplatit si nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na seznamu je uvedeno vše. Hodí se ještě např. čaj na podporu kojení či homeopatika, neperlivá voda.

02.10.19

Přijímala mě úžasná porodní asistentka paní Arnoštová, která ke mně byla po celou dobu porodu velice laskavá a milá. Obě děti (*2016, *2019) mi pomohl odrodit můj gynekolog, doktor Provazník, za což jsem mu nesmírně vděčná. Je to skvělý profesionál s lidským přístupem, nadhledem a jsem ráda za to, že jsem ho po předchozí domluvě mohla mít i u druhého porodu.
Celkový dojem z čáslavské porodnice je naprosto pozitivní. Nejen sestry na porodnici, ale i na oddělení šestinedělí jsou ochotné a milé, zejména paní Kavuljaková.
Kdybych měla rodit potřetí, budu opět jednoznačně volit Čáslav!

Personál:

MUDr. Provazník, As. Arnoštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji soustředit se na správné dýchání, které významně dokáže pomoct při kontrakcích. Nejen proto je vhodné chodit předtím na cvičení pro těhotné, které vede paní Dibelková a předporodní kurzy, které vede paní Maternová.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam do porodnice je napsaný na webových stránkách čáslavské nemocnice.

Anonymní
22.07.19

Do porodnice jsem jela jako prvorodička s připraveným porodním plánem a svojí ideální představou, jak by měl porod probíhat - tedy co nejvíce přirozeně, bez umělého urychlování, bez medikamentů, protrhávání vaku blan, nástřihu hráze, s bondingem a dotepáním pupečníku. A musím říct, že mi vyšli maximálně vstříc.
Po skoro dvaceti hodinách poměrně intenzivních a častých poslíčků doma jsme se rozhodli jet do porodnice, kde si mě (tedy mě a manžela) rovnou nechali s tím, že už se začínám otevírat. Respektovali moje přání do porodu pokud možno nezasahovat a nechali mě s kontrakcemi celkově ještě asi šest hodin na pokoji (měli jsme nadstandard, mohu jenom doporučit). Bohužel po té době nepřišel žádný postup v porodním nálezu, už jsem byla velmi vysílená a hrozilo, že by se mohla děloha unavit a porod ustat, proto jsme nakonec k protržení „vody“ přistoupili. To skutečně pomohlo a po dalších asi šesti hodinách, kdy jsem ještě využívala různé úlevy od bolesti (vana, sprcha, míč, i na medikamenty nakonec došlo, už jsem skutečně byla se silami v koncích) byl syn v pořádku na světě. Bez nástřihu (za to také díky Aniballu), hodinový bonding, po dotepání pupečníku tatínek přestřihl šňůru. Vše probíhalo v naprostém klidu, jediný hlučný element jsem byla já :)
Po porodu mi potom nechtěla vyjít placenta a pokusy dostat ji ven byly dost bolestivé, tak nakonec pan doktor rozhodl o jejím vyjmutí v narkóze. Poslední, co si pamatuji před usnutím, je úžas, kolik lidí se kvůli mně takřka z minuty na minutu sešlo na jednom sále. Zákrok byl opravdu krátký, podle manželova vyprávění jsem se už asi za dvacet minut probírala na pokoji, hned nám na náš požadavek přinesli miminko a už jsme byli jen spolu.
Za mě tedy celkově naprostá spokojenost. Člověk nemůže všechno dopředu naplánovat, ale když máte štěstí na profesionály s lidským přístupem, je to hrozně fajn.
K péči novorozeneckého oddělení taky nemůžu nic vytknout, se vším poradili a pomohli, sestřičky byly moc milé.
Za nás tři tedy velké díky všem, především MUDr. Tichému.

Personál:

MUDr. Lukáš Tichý, PA Sylva Pánková, PA Simona Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid - bez ohledu na to, do jaké porodnice jedete.
Nadstandardní pokoj se určitě vyplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na seznamu bylo myslím vše, jen se ještě hodí Lactil a čaj na podporu kojení a krém na hojení bradavek (Purelan, Bepanthen).

19.03.19

Rodila jsem v čáslavské porodnici 9.3.2019 jako prvorodička a porodnici mohu vřele doporučit. Ve 2 hodiny ráno mi praskla voda, do porodnice jsem jela prakticky hned, protože jsem měla pozitivního streptokoka, tak aby mi stihli dát kapačku antibiotik. Na příjmu byla doktorka Loudová s PA Arnoštovou. Vyšetřily mě a vzhledem k tomu, že jsem ještě neměla kontrakce, mě nechaly na pokoji, dokud se porod nerozběhne. Ráno přišel doktor Tichý s PA Stibůrkovou a dali mi tabletu na vyvolání, protože jsem stále neměla kontrakce. Tableta pomohla a já jsem nakonec porodila v 17:26. Po celou dobu se ke mně jak pan doktor, tak i porodní asistentka moc mile chovali, čímž mě uklidnili a já se porodu nebála. To mi hodně pomohlo a porod proběhl hladce. Proto bych každé ženě, která se rozhodne rodit v Čáslavi, přála, aby měla u porodu právě tyto dva lidi.
Pokud jde o oddělení šestinedělí, musím poděkovat laktační poradkyni paní Kavuljakové, díky které jsem se zdárně rozkojila. Její rady mi moc pomohly a jsem ráda, že můžu svého syna kojit a nemusíme být na umělé výživě.
Celkově mám ze svého porodu dobrý pocit a i můj manžel, který byl ke konci se mnou, si přístup personálu pochvaluje.

Personál:

MUDr. Tichý, PA Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji jít do porodnice s klidem a vírou, že vše půjde dobře. Psychika má podle mě na průběh porodu opravdu velký vliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady (oddací list, občanku, prohlášení o jménu dítěte, těhotenskou průkazku), noční košili, kojící podprsenku, dostatek vložek a toaletního papíru, plínky, mast na bradavky (např. Bepanthen). A pokud jste hladovci jako já, tak i nějaké jídlo typu ovoce, zelenina, jogurt apod. Ta nemocniční strava totiž není nic extra dobrého.

Anonymní
17.01.19

Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra. Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hod večer, v 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla.
Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu.
I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.
Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém. Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit!

Personál:

MUDr. Tichý, PA Stibůrková, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedat na některé negativní komentáře k porodnici, které jsou většinou buď zastaralé, ve stylu jedna paní povídala, nebo se týkají osob, které prostě někomu nemusí sednout. Ale takové lidi najdete všude. Takovéto předsudky porodnici škodí a to je mi líto, protože nevím, kam by se všechny ty rodičky vešly, kdyby porodnice v Čáslavi nebyla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je napsáno na webu nemocnice, pro miminko jsou k dispozici cca 4 plenky na den, oblečení, malé balení ubrousků i krému, kojící polštář. Je dobré si vzít kojící čas, i když mi sestra ochotně přinesla jejich.

24.10.18

PORODNICE
Rodila jsem v dubnu 2018
V pátek v noci mi praskla voda. Rodila jsem až v neděli ráno. Porod a personál na sále byl úžasný. Paní doktorka byla trpelivá a neustále mě podporovala, i když porod neprobíhal úplně bez problému.
Rodit bych šla s nimi klidně znovu. Ale…

NOVOROZENECKÉ

Tak to byla jedna velka katastrofa. Neskutecně arogantní sestry v čele s vrchni sestrou. Bylo mi dokonce vyčteno, že jsem neschopná. Když jsem v noci prosila o pomoc s kojením, tak byla sestra dotčena, jak si dovoluji ji budit. Podotýkám, že jsem v tu dobu byla na oddělení sama a malý měl problémy s přisátím. Když jsem upozorňovala na to, že je malý žlutý, tak jsem dostala vynadáno, že snad poznají žloutenku a syn ji opravdu nemá. MĚL.

Personál:

Mudr. Loudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si nadstandard. Pokud se nechcete s návstěvou mačkat v malé místnosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dvoje přezuvky, jedny na nošení a druhé do sprchy

22.10.18

Ráda bych se s Vámi podělila o kladnou zkušenost s porodnicí v Čáslavi. Letos v září jsem zde rodila již podruhé a přístup personálu si nemohu vynachválit.
V osm hodin večer mi odtekla plodová voda a do porodnice jsme s manželem dorazili cca v půl deváté večer. Před námi byl již jeden rozběhnutý porod, ale i přes to se nám stále někdo věnoval. Paní doktorka Hlasová, která nás přijímala, natočila monitor, sepsala příjmovou dokumentaci a provedla prvotní vyšetření. Byla moc milá. Poté proběhla příprava na přípravně s porodní asistentkou a následně se šlo rovnou na sál. Porod jako takový byl rychlý. Manžel byl od příjezdu do porodnice po celou dobu se mnou. Pan doktor Tichý a porodní asistentka paní Cincibusová byli neskutečně milí a povzbuzující. O každém kroku jsem byla informována. Miminko mi bezprostředně po porodu přiložili na prsa, aby se přisálo. O nástřihu a následném šití jsem ani nevěděla, jak bylo zkušeně a jemně provedeno. Celý porod měl přátelskou a až rodinnou atmosféru.
Na pokoji se o nás sestřičky také moc hezky staraly, vše vysvětlily, názorně ukázaly. A pokud jsem si s něčím nevěděla rady, nebo jsem něco potřebovala, zeptala jsem se a bylo mi vše vysvětleno, zodpovězeno.
Jídlo bylo dobré, jen bych uvítala trochu větší porce. Čaje bylo během celého dne dostatek.

Personál:

MUDr. Hlasová, MUDr. Tichý, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, když si nevíte rady, nebo Vás něco zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek neperlivé vody a porodnických vložek. Na webových stránkách nemocnice je přehledný seznam věcí, které si vzít do porodnice a kdy nejlépe vyrazit :)

19.10.18

Ráda bych se s Vámi podělila o kladnou zkušenost s porodnicí v Čáslavi. Letos v září jsem zde rodila již podruhé a přístup personálu si nemohu vynachválit.
V osm hodin večer mi odtekla plodová voda a do porodnice jsme s manželem dorazili cca v půl deváté večer. Před námi byl již jeden rozběhnutý porod, ale i přes to se nám stále někdo věnoval. Paní doktorka Hlasová, která nás přijímala, natočila monitor, sepsala příjmovou dokumentaci a provedla prvotní vyšetření. Byla moc milá. Poté proběhla příprava na přípravně s porodní asistentkou a následně se šlo rovnou na sál. Porod jako takový byl rychlý. Manžel byl od příjezdu do porodnice po celou dobu se mnou. Pan doktor Tichý a porodní asistentka paní Cincibusová byli neskutečně milí a povzbuzující. O každém kroku jsem byla informována. Miminko mi bezprostředně po porodu přiložili na prsa, aby se přisálo. O nástřihu a následném šití jsem ani nevěděla, jak bylo zkušeně a jemně provedeno. Celý porod měl přátelskou a až rodinnou atmosféru.
Na pokoji se o nás sestřičky také moc hezky staraly, vše vysvětlily, názorně ukázaly. A pokud jsem si s něčím nevěděla rady, nebo jsem něco potřebovala, zeptala jsem se a bylo mi vše vysvětleno, zodpovězeno.
Jídlo bylo dobré, jen bych uvítala trochu větší porce. Čaje bylo během celého dne dostatek.

Personál:

MUDr. Hlasová, MUDr. Tichý, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, když si nevíte rady, nebo Vás něco zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek neperlivé vody a porodnických vložek. Na webových stránkách nemocnice je přehledný seznam věcí, které si vzít do porodnice a kdy nejlépe vyrazit :)

04.07.18

V Čáslavi jsem 28.6.18 porodila naše druhé dítě. Porod jako takový moc hodnotit nemůžu, byl to fofr. Doktor i porodní asistentka se mnou byli opravdu až na samotný porod.

Ale během porodu i následně po něm byli všichni hrozně moc milí. Ihned po porodu proběhl hodinový bonding, nechal se dotepat pupečník. Manžel si i mohl střihnout, kdyby chtěl.

Hned po přestěhování se z poradního sálu jsem dcerku dostala k sobě a už jsme byli jen spolu.

I strava tentokrát ušla. Jídla bylo až až, nechybělo ani ovoce. Na oddělení byl božský klid.

Za mě maximální spokojenost.

Personál:

MUDr. Kříž, PA S. Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně pití, pozitivní přístup a hlavně věřit doktorům a asistentkám.

Anonymní
03.07.18

V půl jedné v noci mi odtekla plodová voda, zhruba za hodinu jsme jeli do porodnice, kde mě přijala porodní asistentka. Zkontrolovala, zda jde o plodovou vodu, a poté natočila monitor a provedla příjem k porodu (sepsání dokumentace). Poté mě předala k vstupnímu vyšetření lékaři.

Vše proběhlo vstřícně. Porodní asistentka mě odvedla na pokoj i s manželem a čekala jsem, zda se rozjedou kontrakce. Čekali jsme cca do půl deváté a téměř nic se nedělo. Po dohodě mi primář zavedl tabletu na vyvolání a cca za půl hod se dostavily kontrakce rovnou co 2-3 min.

Porod velmi rychlý, do dvou hodin od podání se dítě narodilo.Porodní asistentky i lékaři byli všichni příjemní po celou dobu pobytu vcete dětských sester. Mínus však za nástřih bez předchozího upozornění a delší a docela bolestivé šití. S. Kavuljakova ochotně pořadí s kojením při případných problémech.

Personál:

MUDr. Loudová, PA Veronika Zelená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek pití, svačiny na oddělení ěestinedělí.

26.06.18

Do porodnice jsem nastoupila 28. 5. 2018 na vyvolání porodu. Přenášela jsem, byla jsem již 41+ . První tři dny se vyvolání tabletkou nedařilo, malému se ven prostě nechtělo. Až čtvrtý den, a to 31. 5., se to podařilo. Tabletku mi zavedl pan primář Petr Rafaj a vložil mě do rukou porodní asistentky Stibůrkové, která se o mne velice dobře starala.

Samotný porod začal kolem poledne a po celou dobu mi byla velkou oporou a ve všem mi vyšla vstříc. Díky její péči se malinký narodil ve tři čtvrtě na tři. Celé to bravurně zvládla. Pan doktor Švec mě hezky zašil. Jejich péče je naprosto luxusní. Všem velice děkuji za postarání se nejprve o mne a poté o náš poklad. Naprosto celý kolektiv doktorů a sestřiček a asistentek je perfektní. Všichni berou svou práci zodpovědně, jak v porodnici, tak i na novorozeneckém. Ještě jednou moc děkuji za péči, kterou mně i malému poskytli. :-)

Personál:

Pan doktor Švec, Stybůrková Simona, Primář Rafaj a celý personál porodnice a Novorozeneckého.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu neperlivé vody.

10.06.18

26. 5. 2018 jsem porodila v porodnici Čáslav. Rodila jsem předčasně v těhotenském týdnu 35+5 a bylo to vážně na hraně. Pan doktor Tichý byl jedním slovem báječný. Jako prvorodička jsem byla se všeho vystrašen , ale on mě dokázal ve všem uklidnit. Naprosto jsem mu důvěřovala. Porodní asistentka V. Zelená se o mě starala naprosto špičkově, udělala mi teplou vanu, ve které jsem usnula a ještě mi chodila dopouštět teplou vodu, abych nebyla ve studené. Při porodu byli oba dva maximálně profesionální. Svoji práci neberou jako rutinu, a proto byl jejich přístup tak skvělý. Byla to parádní dvojka, bez které bych to nikdy nezvládla. Moc jim za všechno děkuji.

Sestřičky na novorozeneckém poradí a pomůžou, kdykoliv potřebujete.

Personál:

MUDr. Tichý, PA Veronika Zelená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a naprosto důvěřovat doktorům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, ručníky. Měla jsem tašku pro miminko, kde jsem měla plenky, kosmetiku atd. Bylo to naprosto zbytečné, porodnice vám všechno dá.

01.06.18

Porod 13. 1. 2018

Odstěhovala jsem se z Prahy 2 měsíce před porodem a vybírala mezi Čáslavskou, Kutnohorskou a Chrudimskou porodnicí. Díky bohu, že jsem si vybrala Čáslav! Moje druhé dítě. Po 20 letech. :-) Celý život jsem měla hrůzostrašné vzpomínky z prvního porodu. A tak jsem se jen modlila, ať to teď nějak prežiju! Nakonec s toho mám nejšťastnější zážitek. V 10:30 jsem přijela, půl hodinky na monitoru a papírování, v 11 na porodním sálu a ve 12:15 huuurááá! - uviděla jsem svoje zlatíčko. Pan doktor a porodní asistentka (bohužel si nevzpomenu příjmení, jmenuje se Sylvie) byli úžasní. Ode mně tu hodinu a čtvrt snad ani ne odcházeli. Měla jsem řizeň a dostala kostky ledu na cucání. A k tomu namočený studený ubrousek na čelo. Samotný porod probíhal v klidu, vždy jsem dostala klidnou a stručnou rekomendaci, co, kdy a jak mám dělat. I když jsem 2 krát tou bolestí vykřikla, tak se všechny (i dětská, která tam půl hodiny stala a čekala na mimi) snažily podpořit, utěšit.

Pokoj čistý, hezký se vším všudy. Stejně jako celé oddělení. Zbytek personálu také mužu jen jen pochválit. Když jsem se před propouštěním stěžovala na ještě víc oteklé nohy, tak mě poslali na vyšetření. Sestřička odvedla na místo, pak pro mě prišla, abych nezabloudila! :-)

Co ještě řict? Co jsme si povídaly s rodičkami v jídelně, všechny si nemohly vynachválit chování personálu… až na jednu dětskou, která prostě byla nepříjemná a o malou kapku tam kazila tu idylku. (Mně osobně „nemohla“ resp. nechtěla pomoct s přikládáním. Prej „i po 20 letech jste pořad maminka a musíte pamatovat, jak se miminko kojí“. Ostatní byli také fajn. Děťátko každé ráno odnesly a zhruba po hodině vrátily pěkně umyté, přebalené a navoněné.

Na závěr ode mě obrovské děkuji!

S pozdravem šťastná maminka nejlepší dcerky :*

Personál:

Mudr Švec, PA Pankova Silvie

08.04.18

V čáslavské nemocnici jsem rodila v březnu 2018. Mohu ji všem nastávajícím maminkám jedině doporučit. Prostředí je rodinné, příjemné a klidné. Lékaři, porodní asistentky, sestřičky a veškerý personál se chová empaticky, hospitalizována jsem byla tři dny a opravdu na nikoho si nemohu stěžovat. Zkrátka lidé na svém místě, kteří by měli být placeni zlatem.

Personál:

MUDr. Tichý, MUDr. Švec ,PA S.Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a před porodem si dát horkou vanu, člověk se uvolní a porod běží jako po másle. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí na stránkách nemocnice je dostatečný, doplnila bych akorát neperlivou vodu.

16.03.18

Chtěla bych se podělit s čerstvou zkušeností. V Čáslavi jsem rodila po druhé před více než týdnem. Do porodnice jsem musela nastoupit, jelikož jsem přenášela a malé se nechtělo na svět, cílem nebylo porod vyvolat, ale zavést tablety na uzrání čípku. V pondělí jsem nastoupila, byla mi zavedena půlka tablety, s tím že se uvidí. Nic se nedělo, a tak jsem proces musela zopakovat v úterý ráno, kdy mi tabletu zaváděla MUDr. Hlasová, musím říct, že nechápu pomluvy, které o ní slýchávám. Na mě byla moc milá a myslím, že jen díky ní jsem nakonec porodila, protože při odpoledním vyšetření mě cosi vevnitř provedla a do půl hodiny mi odešla zátka a rozběh se porod. Musím také pochválit porodní asistentku Arnoštovou, která mi byla oporou, je moc milá a shodou okolností se mnou rodila i první dítko. Porod byl nakonec rychlý bez nástřihu, za což vděčím MUDr. Provazníkovi, který stihl doběhnout na sál jen tak tak, nepřevlečený v džínách. :-) Co by se mohlo zlepšit, jsou některé dětské sestry, i když já jako druhorodička neměla žádný problém. Oceňuji hlavně klid, který v porodnici byl, návštěvy v jedné místnosti, poněkud nešťastné, ale zase ten klid v porodnici za to stál.

Personál:

PA Arnoštová, MUDr. Provazník, MUDr. Hlasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, pití, pokud někdo nemá rád čaj.

Anonymní
23.01.18

Už během příjmu jsem byla příjemně překvapená, jak jsou všichni milí a vstřícní a tento lidský přístup všem vydržel po celou dobu. Vždy se mnou bylo vše prokonzultováno a veškeré postupy mi byly vysvětleny.

Jména porodních asistentek si už bohužel nepamatuji. Během porodu střídaly službu, ale obě byly super. No a pan doktor Švec byl jedním slovem skvělý. Uměl povzbudit, uklidnit a ve vhodnou chvíli i zavtipkovat. A celkově na něm bylo vidět, že mu není jedno, že mě to bolí a nebere to jen jako otravnou práci, ale na rodičkách mu záleží.

Byla jsem ten den jediná rodící (výhoda menší porodnice), takže jsem měla soukromí a zároveň, když bylo třeba, tak i veškerou pozornost doktora a sestřičky, kteří se mi hlavně v závěru porodu hodně věnovali a díky ním a jejich radám jsem vše zvládla bez komplikací, bez poranění a jen s malým nástřihem (o tom jsem do týdne vlastně skoro ani nevěděla).

Pozitivně hodnotím také prostředí a vybavenost porodnice. Horká vana byla k nezaplacení a všem vřele doporučuji!

Porod samozřejmě bolel příšerně a prožila jsem si během těch několika hodin perné chvilky, ale díky empatickému a starostlivému personálu jsem si odnesla nejen zdravé miminko, ale také samé dobré vzpomínky. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro Čáslav a všem vřele doporučuji.

Personál:

MUDr. Vladimír Švec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a důvěřovat personálu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty a doklady, dostatek ručníků/osušek, poporodní vložky, plenky pro miminko, dostatek vlhčených ubrousků atd. (prostě klasika).

20.01.18

Nepamatuju si všechna jména bohužel, pouze doktora a porodní asistentku, kteří byli přítomni u mého porodu. Za mě naprostá, ale naprostá spokojenost! Všichni byli neuvěřitelně milí, hodní a jak to říct, lidští. U porodu mě dokonce sestřička hladila po tváři a povzbuzovala do posledních chvil. I hospitalizace po porodu byla naprosto bez problémů - všechno mi vysvětlili, ukázali. Když bylo potřeba vždycky byl někdo někde připravený a ochotný pomoci. O mrňouska se starali ukázkově, takže já můžu jen doporučit. Sál moderní - pokoje už méně, ale máte tam vše co potřebujete a je tam čisto. Na užívání si luxusu po narození prcka stejně není čas, takže mě to na těch pár dní opravdu absolutně stačilo.

Personál:

MUDr. Tichý, Porodní asistentka Cincibusová

15.12.17

Moje zkušenosti strašné. Když mě přijímali v 17:10, tak se chovali arogantně, že manžel může jít domů, že jen tak neporodím, že na monitoru není nic pravidelného, ale opak byl pravdou. Kontrakce pouze do kříže a na monitoru to nebylo vidět.

Když ve 22:00 říkám, že mám kontrakce ani ne po dvou minutách, tak se uráčili se na to podívat a ono ejhle. „Rychle volejte manžela, už je to tady.“ A ve 22:18 byl syn na světě.

Na novorozeneckém hrůza. Syna mi strčila k prsu a žádné polohy nebo co a jak. Za čtyři dny nás pustili domů i se žloutenkou a druhý den už jsme opět leželi v nemocnici, ale v Havlíčkově Brodě pod lampou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

08.09.17

V porodnici Čáslav jsem rodila 12/2009, 12/2011 a konec 5/2017. Prostředí i samotné vedení porodu při třetím porodu bylo oproti předcházejícím 2 porodům perfektní. Do porodnice jsme přijeli v neděli kolem 17. hodiny. Obávala jsem se „nadšení“ ze strany personálu. Vše proběhlo na profesionální úrovni a změnu směny jsem poznala podle toho, že přišla jiná porodní asistentka.

Průběh porodu: do poslední chvíle jsem se mohla procházet a pobývat ve sprše. Doktor a porodní asistentka nechali na mě, kdy si ulehnu na porodnické křeslo. Oba spíše přihlíželi, než porod vedli. Intuitivně jsem zvolila polohu pro porod na boku. Porodní asistentka řekla, ať se nebojím o ni pořádně zapřít nohou. Prý by bylo lepší rodit na zádech z důvodu křečových žil, ale nechali to na mně.

Výsledek: po 20 minutách na křesle zdravý krásný kluk, 2 vnitřní stehy a 3 stehy vnější (při předcházejících obou porodech jsem byla nastřižena a šití trvalo více než 45 min!). Tímto oběma děkuji za přirozený porod. Samozřejmě, vše je o lidech (viz příspěvek od TomasRoud z 22/7/2017), a proto s čistým svědomím DOPORUČUJI rodit s MUDr. Provazníkem a PA Přeučilovou.

Novorozenecké oddělení: až na jednu sestru, která na mě vychrlila tolik informací během jedné minuty, že to nepobral ani můj manžel (a že po porodu je žena dost mimo), jsem byla spokojená. Pomoc s kojením jsem nepotřebovala. Při odchodu jsem dostala kontakt na laktační poradkyni (to v roce 2011 ještě nebylo).

Personál:

MUDr. Provazník, PA Přeučilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dát si klystýr - při druhém překotném porodu se to nestihlo a jít na velkou druhý den byl výkon. Opatrně s pitím před porodem - po dvou porodech jsem věděla, že mi nedají napít. Tak jsem vypila cestou do porodnice litr vody. A pak jsem co 5 min běhala na wc učůrávat, ke konci jsem jenom seděla na wc a ukapávala. Jak dítě sestupuje do porodních cest, tak tlačí čím dál víc na močový měchýř a ten vysílá zprávu do mozku, že je plný. Možná by na to mohli upozornit lékaři nastávající maminky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi tak tunu sušenek nebo hroznového cukru, :-) balík neperlivých vod, papírové utěrky na utírání očistků, jeden sepraný starý ručník na dosušení spodku, mast na hojení jizvy (já měla při druhém a třetím hemagel).

22.07.17

Doktoři jsou arogantní asi všude, myslej si chudáci, že to ví vše nejlíp a nechtějí respektovat právo rodičky/zákazníka. Po sdělení, že manželka špatně reaguje na umělýoxytocin jsem se dozvěděl „to nechte na nás“. „No, nenecháme.“ :)

Mudr. Kříž, takový mladý floutek, vyhrožoval, že na čtyřech se ubližuje miminku, tak jsem mu řekl, ať to neříká a pak už zmlknul, což bylo fajn. Mudr. Rafaj byl fakt husý. Nenechal malou po narození hlavičky dorotovat a hned ji tahal ven. Když chtěl pupečník přestřihnout 2 minuty po porodu, tak jsem ho požádal, že aspoň 15. Dohadovali jsme se o tom asi 10 minut, dokonce mi řekl doslova „že ho s**u“ a že na mne zavolá policii. Znovu jsem mu zopakoval, že 15 minut mu nic neudělá, že není kam spěchat. Nakonec jsem se tím dohadováním dostali přes 10 minut a to už se dalo skousnout. Malé jsem tak zachránil aspoň deci krve navíc, tak jsem rád.

Oni doktoři nemaj rádi VBAC, když chce někdo rodit vaginálně po císaři, tak jsou z toho nervózní a pak prskají a vyšilují. Sestry byly v pohodě a dokonce nás chválily, že si nenecháme dělat na hlavu. Novorozenecký režim strašný, i na nadstndardu každých 30 minut někdo pořád leze dovnitř, úklid stolů, vizita miminka, úklid podlahy, mytí, vážení, vizita rodičky… Někomu to dělá dobře, že se o něj starají, nás to spíš obtěžovalo.

Vrcholem je část v informovaném souhlasu, kde se rodička vzdává svého práva rozhodovat a vše nechává na vůli lékaře, což jsme jim přeškrtli. Vypsané papíry dopředu neměly smysl, stejně se nás ptali na to samé několikrát dokola, ač to měli v těch papírech. Takže hodnocení spíše 4, hůře než očekávaná 3. Snad se to za 10 let pohne zase víc k přirozenému porodu a milejšímu a profesionálnějšímu personálu.

Personál:

Rafaj, Kříž

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a trvat na svých přáních, personál tam je pro rodičku, je placený z jejich daní, tak ať respektují její přání.

18.07.17

Byla jsem v této porodnici naprosto spokojena, vystresovaná z Motola, kde mi chtěli porod vyvolávat, jsem sem přijela na konzultaci a udělali mi všechna vyšetření a ujistili mě, že můžeme v klidu počkat do termínu. Malému se ovšem na svět ještě nechtělo, tak jsme čekali o něco déle, nakonec mi praskla voda, ale porod nepřicházel, tudíž jsem další den ráno dostala vyvolávačku. Byl problém, že jsem se neotevírala, tak jsem nakonec skončila na operačním sále. Porod císařem byl velice rychlý a musím pochválit paní doktorky, že jizvu mám opravdu minimální, což v mém případě 115 kg nebyla vůbec žádná sranda.

Personál je v této porodnici naprosto super, jak porodní asistentky, tak sestřičky. Miminko mi nosili hodně často, sami se ptali, zda-li něco nepotřebuji, nemusela jsem se nikoho doprošovat. Vždycky jsem měla strach z nemocnic, ale zde to bylo opravdu naprosto super.

Doporučuji si připlatit za nadstandard, aby po porodu mohl být partner s vámi, stojí to 250,– na den, což je opravdu přijatelná cena. Pomohli mi zde i s kojením, a pokud jsem měla nějaký dotaz, byl mi hned zodpovězen s úsměvem.

Dokonce mě pustili i dříve domů, i když jsem byla po císaři, šla jsem již 3. den, za což jsem byla opravdu ráda.

Prostě tuto porodnici doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se zbytečně.

05.06.17

Zapíšu rovnou mojí čerstvou zkušenost s tou to porodnicí (porod před týdnem).
Rodila jsem ten den sama (porod vyvolaný). Během hodiny jsem měla dlouhé kontrakce po 2 minutách. Klesl mi tlak, motala se mi hlava a zvracela jsem. Porodní asistentka mi hrozně moc pomáhala (patří jí můj velký dík). Celou dobu se mi věnovala a byla velkou psychickou podporou.

Pan doktor Kříž je také doktor na správném místě. Nechyběla mu dobrá nálada a neustále na mě při porodu mluvil. Porod jsem měla komplikovanější (ztratila jsem dost krve, malá byla veliká přes 4 kg a 55 cm) a i doktory samotné překvapilo jak jsme to zvládly. Věřím, že díky skvělému personálu jsem to zvládla tak dobře a během pár hodin se cítila fit.

Na nikoho z celého personálu (i na sestřičky a doktory z dětského oddělení) si nemohu stěžovat. V nemocnici panuje rodinná atmosféra a klid.

Personál:

MUDr. Kříž, MUDr. Pánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a důvěřovat doktorům. Oni opravdu ví, co dělají. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatečné množství neperlivých vod (nemocniční čaj se nedá moc dlouho pít), kojící čaj (je možnost si ho uvařit), jogurty (mléčné výrobky k jídlu moc často nejsou), sušenky nebo oplatky (večeře je kolem 5 a brzy je znovu hlad :)).

Anonymní
25.11.16

Na porodnici si nemohu stěžovat, měla jsem obavy už z toho, co se ke mě doneslo od ostatních, ale byly zbytečné.

V 6 ráno jsem přijížděla do porodnice ze silnými bolesti v kříži. Ujala se mě porodní asistentka a vypsala vše, co je potřebné. Dostala jsem vyvolávačku, aby kontrakce ze zad přešly do břicha. Na sál jsem šla v 10 hodin a v 10:25 už bylo po všem. Bylo to až moc rychlé. Rodila mě doktorka Loudová - příjemná a hodná paní.

Jediné, co bych vytkla, je přístup některých sester na dětském a pomoc s kojením. Co člověk neudělal sám, to neměl, nidko neporadí.

Personál:

MUDr. Loudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pít před porodem, během vám to nedovolí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní pití, nemocniční čaj se nedá pít pořád.

05.07.16

V Čáslavské porodnici jsem rodila svého prvního syna a jakožto asi každá prvorodička jsem netušila, jak to bude probíhat, co mě čeká, co mám vlastně dělat, ani jaké to celé bude.

Po vstupních vyšetřeních jsem trávila první dobu porodní ve vaně, což musím všem vřele doporučit. Tato fáze byla velmi příjemná. V porodnici byl klid (rodila jsem od 5 od rána), byli jsme tam v podstatě v přítelem sami a měli jsme soukromí, což jsem uvítala. Občas mě chodila kontrolovat porodní asistentka a ptala se, jak mi je, případně mě vyšetřila.

Druhou dobu porodní jsem již celou trávila na porodním stole. Nebylo to zrovna příjemné, neboť možnost pohybu bych v danou chvíli opravdu uvítala. Tak nějak jsem si ale říkala, že budu poslouchat, co mi asistentka řekne a plnit její rozhodnutí.

V porodnici není zrovna vhodně řešena klimatizace či ventilace. Rodila jsem ve vedrech, které na konci června vládly. Klimatizace na porodním sále je umístěna přímo nad porodním stolem, což je opravdu velmi nepříjemné. Chvílemi mi byla neskutečná zima a po vypnutí klimatizace zase obrovské horko, což vskutku na pohodě a klidu rodičky nepřidá. Díky bohu se můj přítel samovolně ujal ovládání klimatizace a podle mých přání ji posléze nastavoval.

Druhá doba porodní není procházka růžovým sadem asi pro nikoho. Rozhodně mi ale nepřidal přístup porodní asistentky, která nás de facto vůbec neinformovala, co se momentálně děje, jak si ulevit či jak prodýchat kontrakce. Jen mi nařizovala, jak si v danou chvíli lehnout, kam dát nohu, kam dát druhou, jak se otočit. Ale aby více komunikovala s lehce vyděšené prvorodičce, která netuší, co se s ní děje a potřebovala by to trochu pochopit a být informována o aktuální situaci, potřebuje uklidnit a poradit? To bohužel neproběhlo ani jednou.

Na naši žádost o Epidural nám bylo sděleno, že není volný žádný lékař, který by ho mohl aplikovat. A bylo po srandě. Porodní asistentka neustále někam odcházela a v podstatě nás nechávala na porodním sále samotné s přítelem. Několikrát jsem přítele musela poslat, aby pro ní došel, že bych byla ráda, aby tam byla. V ten den jsem rodila sama, takže nechápu, proč s námi netrávila více času.

Připadala jsem si naprosto bezmocná, neinformovaná a v podstatě ponechaná vlastnímu osudu, což mi rozhodně příjemné nebylo. Představa, že se mnou není u porodu přítel, je strašná. Hlavně z toho důvodu, že bych tam ležela a trpěla na porodním stole úplně sama, foukala by na mě klimatizace a nikdo by si mě asi ani nevšiml.

Po celou dobu porodu jsem se nesměla napít, což jsem nepochopila, zvláště, když je člověk zcela vyčerpaný. Měla jsem sucho v ústech a nebylo mi dvakrát dobře. Jedinou útěchou mi byly kostky ledu, které nám posléze přinesli a mohla jsem je alespoň poválet v ústech.

Můj porod trval kouzelných 6 hodin a musím říci, že můj dojem z něj, je opravdu intenzivní. Nehodnotím bolesti nebo fyzickou námahu jako takovou, to k porodu patří a každý je prožívá jinak, ale přístup na sále nebyl ze strany porodní asistentky dobrý. Jde o můj osobní názor. Čekala bych větší podporu, rady a vysvětlení, co se se mnou vlastně děje, jak se miminko postupně dostává do porodních cest a proč se to, či ono děje. Člověk na pokraji sil potřebuje trochu pomoci a podpory, ne jen být nechán vlastnímu osudu.

Pan doktor Tichý je naopak velice příjemný mladý lékař a nemohu proti němu říct křivé slovo. Je ale škoda, že téměř celý porod vede porodní asistentka a tím pádem celkový dojem tvoří hlavně ona.

S porodnicí v Čáslavi jsem byla jinak vcelku spokojená. Nejsem ale zrovna náročná, takže je to jen můj subjektivní názor. Jídlo i pití bylo dostačující, následná péče o miminko od sestřiček také.

Myslím si ale, že porodnice významně podcenila pomoc při kojení. Když mi synka přinesla sestřička poprvé na kojení, jednoduše vzala moje prso, nacpala mu ho do pusinky a nechala nás být. Další kojení probíhalo stejně a u třetího už se jen ode dveří ptala, zda se přisává nebo ne. Nácvik správného přisátí a sátí nikdo neřešil a domů jsem odjížděla s pocitem, že mi prsa nejspíše do několika minut upadnou. Dítě je nerudné a vzteklé, protože mu to nejde. Já mu nedokážu pomoci a budeme od narození na flaštičce. Doma jsem to již řešila soukromě s laktační poradkyní.

Jednoduše, podtrženo sečteno, první porod v Čáslavi byl zároveň i můj poslední v této porodnici. Rozhodovala jsem se mezi Havlíčkovým Brodem a Čáslaví. Upřednostnila jsem Čáslav kvůli klidnější atmosféře, soukromí a osobnímu přístupu. Dnes jsem přesvědčená, že to nebylo správné rozhodnutí, ale každopádně jsem ráda, že jsme oba dva se synem v pořádku. Narodil se zdravý a já se s tím nějak časem srovnám.
Nechci hodnotit veškerý personál této porodnice záporně, to si rozhodně nezaslouží, ale pokud člověk narazí na „nesprávné“ lidí, má jednoduše smůlu.

Personál:

MUDr. Tichý, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažte se vyhnout porodní asistentce - paní Cincibusové Ivaně. Zato pana doktora Tichého vřele všem doporučuji - byl senzační, milý a velmi příjemný a empatický, stejně jako mladé sestřičky pečující o miminka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Velkou zásobu poporodních prodyšných vložek, hodně vlastního pití (dostanete jen sladký čaj), něco k jídlu, více ručníků (budete se často sprchovat po porodu a očistky nejsou zrovna příjemné), toaletní papír, v létě ventilátor (na pokojích je neskutečné horko), ochotné rodinné příslušníky, kteří za vámi přijedou a budou s vámi trávit nejen porod, ale i dny poté. A asi i dobrou náladu, pevné nervy a hlavně klid.

Chystají se rodit v porodnici Čáslav

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici