Městská nemocnice Čáslav, Gynekologicko-porodnické oddělení

Zrekonstruované porodnické oddělení s bezbariérovým přístupem a nejmodernějším vybavením.
Porodnická část oddělení poskytuje individuální komplexní péči o ženy před, během i po porodu včetně péče o fyziologické novorozence od 36. týdne gravidity.

Porodnice nabízí nadstandardní pokoj na oddělení šestinedělí. Praktikován je tzv. rooming-in, dítě není separováno od matky.

Porodnice nově nabízí - po předchozí dohodě s panem primářem - i možnost rodit do vody.

Individuální prohlídku porodních sálu si dohodněte na tel. čísle: 327 305 278, nebo na emailu gynekologie@nemcaslav.cz

Porodnice v Čáslavi pořádá předporodní kurzy i cvičení pro těhotné. Předporodní příprava - tzv. psychoprofylaxe probíhá v celkem čtyřech lekcích. Cena je 1 000 korun a zahrnuje i poplatek za cvičení. Zvolíte-li si ke kurzu i fakultativní kurz plavání pro těhotné, zaplatíte za něj 1 600 korun.
Porodnice dále pořádá i kurzy cvičení po porodu.

Kompletní ceník služeb, které nehradí zdravotní pojišťovny naleznete na webu porodnice.

Doporučují maminky porodnici Městskou nemocnici Čáslav, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 91x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Peter Rafaj

Porodní část: +420 327 305 130

Novorozenecké oddělení: +420 327 305 120

Adresa: Jeníkovská 348, Čáslav 286 01

URL: http://www.nemcaslav.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Čáslav

34
15.07.20

Porodnice Čáslav je skvělá mohu všem maminkám doporučit. Celý tým včetně pana primáře jsou přívětivý a pečují o rodičky s největším nasazením. Můj velký dík patří paní doktorce Loudové a porodní asistence paní Štěpánkové, jak mě provedly porodem, za jejich lidský a přátelský přístup a za to, že mi pomohly přivést na svět naší dceru. Ještě jednou velký dík a ohromný respekt s jakým nasazením všichni pracujete. Bylo mi ctí, pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině u Vás

Personál:

Mudr. Loudová, PA Štepánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, porodnice Čáslav je moderní pracoviště, kde jsou všichni milý a starají se o Vas s velkým nasazením. Během porodu se mi vystřídala směna a obě PA byly velmi milé a vstřícné. Paní doktorka Loudová a pan primář byli také skvělí. Nadstandardní pokoj doporučuji, pokud máte rádi soukromí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bylo to tam jak na hotelu, takže osobní věci, plus nějaké balené nápoje.

85
10.04.20

V Čáslavi jsem rodila 2.4.2020 plánovaným císařským řezem. Přijala mě velmi milá porodní asistentka, bohužel nevím jméno. Tato mě ubytovala na pokoji, druhý den ráno z větší části připravila na operaci. Při všem byla velmi šetrná a ohleduplná. Hned na to došlo na předání služby. Zavádění cévky prováděla jiná, mladší PA, i když to bylo nepříjemné, cítila se mnou. Večer před porodem jsem měla rozhovor s anestezioložkou MUDr. Žebrákovou, vše vysvětlila, ujistila, dohodly jsme se na spinální anestezii. Na sále ovšem došlo ke komplikaci, kdy jsem i přes spinál cítila vše, co se odehrávalo na můj vkus rychle, ale paní doktorka mne ihned uspala. Dokonce mi miminko nafotila a natočila. Byla velice profesionální a lidská. Porod vedla MUDr. Loudová, asistovala MUDr. Hasová. Po porodu mi pečlivě hlídali glykémii a při problémech mi dali vykapat glukózu. Sestřičky z novorozeneckého byly skvělé a nápomocné u kojení. Chci vyzdvihnout přívětivý přístup personálu, ať lékařů, PA i sanitářek. Z pobytu v porodnici jsem byla velmi mile překvapena, i přes zákaz návštěv a donášení jídla pacientům. Malá porodnice, ale naprosto skvělá. Všem ji doporučuji.

Personál:

MUDr. Žebráková, MUDr. Kříž, MUDr. Loudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu.
Nebát si o něco říct nebo se zeptat.
Nestresovat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj. Na nadstandardu byl k dispozici, ale já je střídala, protože můj byl chutnější.

03.04.20

DOPORUČUJI! Chtěla bych poděkovat personálu porodnice, který se choval velice přátelsky a profesionálně, i když jsem byla ten den již 8. rodička a kapacita byla téměř plná. S manželem nám bylo poskytnuto soukromí, a proto vše probíhalo v příjemné atmosféře. Veškeré postupy mi byly srozumitelně vysvětleny a bylo dbáno na moje přání. Na oddělení šestinedělí byly sestry také velice příjemné. Na Čáslavskou porodnici budu s úsměvem na tváři vzpomínat. DĚKUJI!

Personál:

Porodní asistentka Veronika Štěpánková, MUDr. Ivana Křížová, Sestra Pavlina Kavuljaková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si nadstandardní pokoj.
Komunikovat s personálem a vyjádřit svoje přání.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí je přehledně uvedený na webu porodnice.

20.02.20

Péče před porodem, během něj i po něm naprosto špičková. Byl to pro mě doposud nejkrásnější, ale zároveň nejnáročnější a nejbolestivější den v životě. Díky citlivému obětavému přístupu se vše zvládlo. Nedokážu si představit, že bych rodila jinde. Žádná maminka se nemusí bát svěřit život svůj i dítěte do rukou odborníků v Čáslavi. Každou chvíli strávenou zde jsem se cítila v bezpečí a klidná, za mě na hodnotící škále 1-10 má čáslavská porodnice 11.

Personál:

MUDr. Loudová, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoliv zeptat, nebo o cokoliv požádat. Pokud je to v jejich silách, rádi vyhoví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové kuchyňské utěrky místo toaletního papíru. Malé ručníky, na každý den jeden.

07.01.20

Mám skúsenosti a úplne najviac pozitívne. Chcela by som pozdvihnúť celý personál nemocnice, jak skúsených doktorov, tak veľmi milé a starostlivé zdravotné sestry. Aj keď sa mi pôrod trošku skomplikoval, všetko zvládli úplne bez problémov a bez zaváhania. Odporúčam!

18.12.19

Rodila jsem zde 1.9.2019 svou druhou dceru, mohu porovnat s mým prvním porodem a velkou pražskou porodnicí a to za mne už nikdy, jsem ráda,že jsem si vybrala Čáslav, tato porodnice udělala veliký krok dopředu, chování personálu na jedničku jak u porodu,tak na oddělení šestinedělí, pokud se rozhodujete mohu jen doporučit, není problém domluva, stačí říct co chcete a nechcete, manžel, kromě tedy přípravy, se mnou mohl být celou dobu, byl to pro nás oba krásný zážitek.
A co mě překvapilo velice mile, bylo jídlo, kterého bylo opravdu dost a bylo výborné

Personál:

MUDr.Tichý,PA Stibůrková,Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct, co chcete a nechcete, ptát se, pokud Vám není něco jasné, pokud bude volný nadstandard, určitě ho vzít

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

seznam dostanete, ale doporučuji balík plen dostávají se 4 na den a nemusí to stačit

585
29.10.19

Do porodnice jsme jeli ráno s kontrakcemi po 5 minutách, jelikož jsem měla pozitivního streptokoka tak jsme nechtěli čekat doma. Při příjezdu mne napojili na monitor a přítel mohl být se mnou na „pokoji“ a vyplnit papíry. Po monitoru a vyšetření se Dr. rozhodla poslat přítele domů a mě dát první kapačku antibiotik. Poslali mě na pokoj (bohužel nebyl k dispozici nadstandard, proto musel přítel domů), po 4 hodinách jsem dostala druhou kapačku. Celou dobu mě chodila kontrolovat Pa a ptala se na bolesti. Poté si mě vzala na přípravu, dost oceňuji, že po přípravě mě nechala v klidu ve sprše, ukázala, kde zazvonit.
Následně to bylo ráz na ráz, Dr. mě vyšetřila a nechala odtéct zbytek plodovky. Jediné co, tak nečekali, že jako prvorodička to budu mít tak rychlé.
Při porodu malé začali padat ozvy tak se rozhodlo o nástřihu. Po porodu mi řekla, že malá měla pupečník kolem krku. Následně mi Dr. šila nástřih a malou už sem mohla mít v náručí, pak nás nechali v klidu. Malou si odnesli sestry po hodině na kontrolu pediatrovi a já tam byla s přítelem ještě hodinu. Na porodnickém byli všichni ochotní a příjemní. Šestinedělí už bylo trochu o něčem jiném. První noc měla službu nepříjemná sestra, která mi malou donesla na kojení, jen se mě zeptala jestli v leže, nebo ve stoje. Lehla sem si na levý bok, přiložila malou a řekla tak 20 minut a pak dát odříhnout, sice mi ukázala jak držet prso, ale jako prvorodičce mi to nešlo, tak nebyla zrovna příjemná. Sotva se malá přisála odešla, vůbec jsem nevěděla, jak dát potom malou odříhnout (sice sem viděla u příbuzných, jak mimi drželi, ale s vlastním je to jiné), pak mi malou odnesla a dostala jsem ji až ráno.
Ráno po kontrole pediatrem mi sám přišel na pokoj sdělit, že malá má zlomenou klíční kost a poradil, jak ji polohovat. Přes den měla službu milá sestřička (je mi tak líto, že jména sester sem si nezjistila), ukázala jak malou držet, zvedat, přebalovat a i znovu jak přikládat. V noci to bylo zase nanovo, já neměla mlíčko a malá plakala, když jsem se zeptala té samé sestry, co v měla službu minulou noc, tak mi řekla, že malá hlad mít nemůže. Po dalších asi 30 minutách pláče se rozhodla dát malé příkrm a ta pak spinkala jako andílek. Ve dne měla směnu zase ta milá sestra, poradila se vším, co bylo potřeba, po zeptání mi ukázali, jak malou koupat a čistit pupík. Poslední noc už měla službu jiná sestra a to byla taky tak milá žena. V klidu se s ní dalo promluvit, dokonce si pamatovala i moji mamku, když tam rodila. Ráno nás už propouštěli domů s tím, že jsme na příkrmech, sestra mě uklidňovala, že někdo se rozkojí až několik dní po porodu. Když jsem jí oznámila, že ona a ta sestra, co měla poslední noční službu, jsou ty nejmilejší sestry, co jsem potkala, tak se skoro rozbrečela.
V závěru chci strašně poděkovat Dr. Loudové, Pa Stibůrkové a všem příjemným sestrám na oddělení šestinedělí.

Personál:

Dr. Loudová Pa. Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct, co chcete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice má uvedený seznam na stránkách nemocnice, nám se ale osvědčil balík plen navíc, malá měla sotva počůranou plenku a už chtěla do suché, jinak dostáváte 4 plenky na den.

03.10.19

Porodnici v Čáslavi jsem si vybrala na doporučení svých známých, i když jsem z Kolína, a také jsem se zúčastnila semináře v Dusíkově divadle, kde jsem získala 100% jistotu, že budu jako prvorodička v nejlepších rukou.
Velké poděkování patří MUDr. Lukáši Tichému a PA Simoně Stibůrkové, díky nimž jsem zažila opravdu hezký, klidný porod.
S péči novorozeneckého oddělení jsem byla také maximálně spokojená, všechny sestřičky byly vždy milé a se vším mi poradily.
Porodnici v Čáslavi doporučuji všem maminkám!

Personál:

MUDr. Lukáš Tichý, PA Simona Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na porod, pro mě i mého přítele to byl opravdu krásný zážitek. Věřit doktorům a porodním asistentkám a poslouchat jejich rady a doporučení.
Pokud máte možnost, zaplatit si nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na seznamu je uvedeno vše. Hodí se ještě např. čaj na podporu kojení či homeopatika, neperlivá voda.

1
02.10.19

Přijímala mě úžasná porodní asistentka paní Arnoštová, která ke mně byla po celou dobu porodu velice laskavá a milá. Obě děti (*2016, *2019) mi pomohl odrodit můj gynekolog, doktor Provazník, za což jsem mu nesmírně vděčná. Je to skvělý profesionál s lidským přístupem, nadhledem a jsem ráda za to, že jsem ho po předchozí domluvě mohla mít i u druhého porodu.
Celkový dojem z čáslavské porodnice je naprosto pozitivní. Nejen sestry na porodnici, ale i na oddělení šestinedělí jsou ochotné a milé, zejména paní Kavuljaková.
Kdybych měla rodit potřetí, budu opět jednoznačně volit Čáslav!

Personál:

MUDr. Provazník, As. Arnoštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji soustředit se na správné dýchání, které významně dokáže pomoct při kontrakcích. Nejen proto je vhodné chodit předtím na cvičení pro těhotné, které vede paní Dibelková a předporodní kurzy, které vede paní Maternová.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam do porodnice je napsaný na webových stránkách čáslavské nemocnice.

22.07.19

Do porodnice jsem jela jako prvorodička s připraveným porodním plánem a svojí ideální představou, jak by měl porod probíhat - tedy co nejvíce přirozeně, bez umělého urychlování, bez medikamentů, protrhávání vaku blan, nástřihu hráze, s bondingem a dotepáním pupečníku. A musím říct, že mi vyšli maximálně vstříc.
Po skoro dvaceti hodinách poměrně intenzivních a častých poslíčků doma jsme se rozhodli jet do porodnice, kde si mě (tedy mě a manžela) rovnou nechali s tím, že už se začínám otevírat. Respektovali moje přání do porodu pokud možno nezasahovat a nechali mě s kontrakcemi celkově ještě asi šest hodin na pokoji (měli jsme nadstandard, mohu jenom doporučit). Bohužel po té době nepřišel žádný postup v porodním nálezu, už jsem byla velmi vysílená a hrozilo, že by se mohla děloha unavit a porod ustat, proto jsme nakonec k protržení „vody“ přistoupili. To skutečně pomohlo a po dalších asi šesti hodinách, kdy jsem ještě využívala různé úlevy od bolesti (vana, sprcha, míč, i na medikamenty nakonec došlo, už jsem skutečně byla se silami v koncích) byl syn v pořádku na světě. Bez nástřihu (za to také díky Aniballu), hodinový bonding, po dotepání pupečníku tatínek přestřihl šňůru. Vše probíhalo v naprostém klidu, jediný hlučný element jsem byla já :)
Po porodu mi potom nechtěla vyjít placenta a pokusy dostat ji ven byly dost bolestivé, tak nakonec pan doktor rozhodl o jejím vyjmutí v narkóze. Poslední, co si pamatuji před usnutím, je úžas, kolik lidí se kvůli mně takřka z minuty na minutu sešlo na jednom sále. Zákrok byl opravdu krátký, podle manželova vyprávění jsem se už asi za dvacet minut probírala na pokoji, hned nám na náš požadavek přinesli miminko a už jsme byli jen spolu.
Za mě tedy celkově naprostá spokojenost. Člověk nemůže všechno dopředu naplánovat, ale když máte štěstí na profesionály s lidským přístupem, je to hrozně fajn.
K péči novorozeneckého oddělení taky nemůžu nic vytknout, se vším poradili a pomohli, sestřičky byly moc milé.
Za nás tři tedy velké díky všem, především MUDr. Tichému.

Personál:

MUDr. Lukáš Tichý, PA Sylva Pánková, PA Simona Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid - bez ohledu na to, do jaké porodnice jedete.
Nadstandardní pokoj se určitě vyplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na seznamu bylo myslím vše, jen se ještě hodí Lactil a čaj na podporu kojení a krém na hojení bradavek (Purelan, Bepanthen).

19.03.19

Rodila jsem v čáslavské porodnici 9.3.2019 jako prvorodička a porodnici mohu vřele doporučit. Ve 2 hodiny ráno mi praskla voda, do porodnice jsem jela prakticky hned, protože jsem měla pozitivního streptokoka, tak aby mi stihli dát kapačku antibiotik. Na příjmu byla doktorka Loudová s PA Arnoštovou. Vyšetřily mě a vzhledem k tomu, že jsem ještě neměla kontrakce, mě nechaly na pokoji, dokud se porod nerozběhne. Ráno přišel doktor Tichý s PA Stibůrkovou a dali mi tabletu na vyvolání, protože jsem stále neměla kontrakce. Tableta pomohla a já jsem nakonec porodila v 17:26. Po celou dobu se ke mně jak pan doktor, tak i porodní asistentka moc mile chovali, čímž mě uklidnili a já se porodu nebála. To mi hodně pomohlo a porod proběhl hladce. Proto bych každé ženě, která se rozhodne rodit v Čáslavi, přála, aby měla u porodu právě tyto dva lidi.
Pokud jde o oddělení šestinedělí, musím poděkovat laktační poradkyni paní Kavuljakové, díky které jsem se zdárně rozkojila. Její rady mi moc pomohly a jsem ráda, že můžu svého syna kojit a nemusíme být na umělé výživě.
Celkově mám ze svého porodu dobrý pocit a i můj manžel, který byl ke konci se mnou, si přístup personálu pochvaluje.

Personál:

MUDr. Tichý, PA Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji jít do porodnice s klidem a vírou, že vše půjde dobře. Psychika má podle mě na průběh porodu opravdu velký vliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady (oddací list, občanku, prohlášení o jménu dítěte, těhotenskou průkazku), noční košili, kojící podprsenku, dostatek vložek a toaletního papíru, plínky, mast na bradavky (např. Bepanthen). A pokud jste hladovci jako já, tak i nějaké jídlo typu ovoce, zelenina, jogurt apod. Ta nemocniční strava totiž není nic extra dobrého.

17.01.19

Rodila jsem v čáslavské nemocnici, protože v Čáslavi bydlím, navíc personál z části znám a věděla jsem, že prostředí nemocnice je velice příjemné a hlavně oproti větším nemocnicím tu panuje až skoro domácká atmosféra. Přijela jsem s kontrakcemi v 18 hod večer, v 21:30 byl malý na světě. Přijal mě pan doktor Tichý s PA paní Stibůrkovou. Příjem a příprava probíhala ve veselé náladě, oba jsou velice milí, mladí, takže ze mě opadl prvotní strach. Na uvolnění a zmírnění kontrakcí jsem si poležela ve vaně (takovou vanu mít doma!). Porodní sál i sál s vanou jsou nové, pěkně zařízené, člověk nemá takový ten nepříjemný pocit z nemocnice. U porodu byla ještě PA paní Cincibusová, která mě také podporovala a díky všem zmíněným jsem porod zvládla.
Nejvíc musím poděkovat panu doktorovi, ke kterému jsem měla stoprocentní důvěru a který mě dokázal povzbudit a uklidnit, že jsem věřila, že to zvládnu.
I jeho poporodní péče byla na jedničku, opravdu nechtěl nic zanedbat.
Co se týče novorozeneckého oddělení, všechny sestry byly velice ochotné a vše mi jako nezkušené prvorodičce ukázaly. Zejména paní Kavuljaková (laktační poradkyně) byla velice nápomocná a vysvětlovala mi vše opravdu od základů, jak s miminkem zacházet, přebalovat a zejména kojit. I v noci jsem mohla zavolat, kdyby byl nějaký problém. Čáslavskou porodnici můžu jen doporučit!

Personál:

MUDr. Tichý, PA Stibůrková, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedat na některé negativní komentáře k porodnici, které jsou většinou buď zastaralé, ve stylu jedna paní povídala, nebo se týkají osob, které prostě někomu nemusí sednout. Ale takové lidi najdete všude. Takovéto předsudky porodnici škodí a to je mi líto, protože nevím, kam by se všechny ty rodičky vešly, kdyby porodnice v Čáslavi nebyla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je napsáno na webu nemocnice, pro miminko jsou k dispozici cca 4 plenky na den, oblečení, malé balení ubrousků i krému, kojící polštář. Je dobré si vzít kojící čas, i když mi sestra ochotně přinesla jejich.

24.10.18

PORODNICE
Rodila jsem v dubnu 2018
V pátek v noci mi praskla voda. Rodila jsem až v neděli ráno. Porod a personál na sále byl úžasný. Paní doktorka byla trpelivá a neustále mě podporovala, i když porod neprobíhal úplně bez problému.
Rodit bych šla s nimi klidně znovu. Ale…

NOVOROZENECKÉ

Tak to byla jedna velka katastrofa. Neskutecně arogantní sestry v čele s vrchni sestrou. Bylo mi dokonce vyčteno, že jsem neschopná. Když jsem v noci prosila o pomoc s kojením, tak byla sestra dotčena, jak si dovoluji ji budit. Podotýkám, že jsem v tu dobu byla na oddělení sama a malý měl problémy s přisátím. Když jsem upozorňovala na to, že je malý žlutý, tak jsem dostala vynadáno, že snad poznají žloutenku a syn ji opravdu nemá. MĚL.

Personál:

Mudr. Loudová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si nadstandard. Pokud se nechcete s návstěvou mačkat v malé místnosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dvoje přezuvky, jedny na nošení a druhé do sprchy

22.10.18

Ráda bych se s Vámi podělila o kladnou zkušenost s porodnicí v Čáslavi. Letos v září jsem zde rodila již podruhé a přístup personálu si nemohu vynachválit.
V osm hodin večer mi odtekla plodová voda a do porodnice jsme s manželem dorazili cca v půl deváté večer. Před námi byl již jeden rozběhnutý porod, ale i přes to se nám stále někdo věnoval. Paní doktorka Hlasová, která nás přijímala, natočila monitor, sepsala příjmovou dokumentaci a provedla prvotní vyšetření. Byla moc milá. Poté proběhla příprava na přípravně s porodní asistentkou a následně se šlo rovnou na sál. Porod jako takový byl rychlý. Manžel byl od příjezdu do porodnice po celou dobu se mnou. Pan doktor Tichý a porodní asistentka paní Cincibusová byli neskutečně milí a povzbuzující. O každém kroku jsem byla informována. Miminko mi bezprostředně po porodu přiložili na prsa, aby se přisálo. O nástřihu a následném šití jsem ani nevěděla, jak bylo zkušeně a jemně provedeno. Celý porod měl přátelskou a až rodinnou atmosféru.
Na pokoji se o nás sestřičky také moc hezky staraly, vše vysvětlily, názorně ukázaly. A pokud jsem si s něčím nevěděla rady, nebo jsem něco potřebovala, zeptala jsem se a bylo mi vše vysvětleno, zodpovězeno.
Jídlo bylo dobré, jen bych uvítala trochu větší porce. Čaje bylo během celého dne dostatek.

Personál:

MUDr. Hlasová, MUDr. Tichý, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, když si nevíte rady, nebo Vás něco zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek neperlivé vody a porodnických vložek. Na webových stránkách nemocnice je přehledný seznam věcí, které si vzít do porodnice a kdy nejlépe vyrazit :)

19.10.18

Ráda bych se s Vámi podělila o kladnou zkušenost s porodnicí v Čáslavi. Letos v září jsem zde rodila již podruhé a přístup personálu si nemohu vynachválit.
V osm hodin večer mi odtekla plodová voda a do porodnice jsme s manželem dorazili cca v půl deváté večer. Před námi byl již jeden rozběhnutý porod, ale i přes to se nám stále někdo věnoval. Paní doktorka Hlasová, která nás přijímala, natočila monitor, sepsala příjmovou dokumentaci a provedla prvotní vyšetření. Byla moc milá. Poté proběhla příprava na přípravně s porodní asistentkou a následně se šlo rovnou na sál. Porod jako takový byl rychlý. Manžel byl od příjezdu do porodnice po celou dobu se mnou. Pan doktor Tichý a porodní asistentka paní Cincibusová byli neskutečně milí a povzbuzující. O každém kroku jsem byla informována. Miminko mi bezprostředně po porodu přiložili na prsa, aby se přisálo. O nástřihu a následném šití jsem ani nevěděla, jak bylo zkušeně a jemně provedeno. Celý porod měl přátelskou a až rodinnou atmosféru.
Na pokoji se o nás sestřičky také moc hezky staraly, vše vysvětlily, názorně ukázaly. A pokud jsem si s něčím nevěděla rady, nebo jsem něco potřebovala, zeptala jsem se a bylo mi vše vysvětleno, zodpovězeno.
Jídlo bylo dobré, jen bych uvítala trochu větší porce. Čaje bylo během celého dne dostatek.

Personál:

MUDr. Hlasová, MUDr. Tichý, PA Cincibusová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nebát se zeptat, když si nevíte rady, nebo Vás něco zajímá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek neperlivé vody a porodnických vložek. Na webových stránkách nemocnice je přehledný seznam věcí, které si vzít do porodnice a kdy nejlépe vyrazit :)

2444
04.07.18

V Čáslavi jsem 28.6.18 porodila naše druhé dítě. Porod jako takový moc hodnotit nemůžu, byl to fofr. Doktor i porodní asistentka se mnou byli opravdu až na samotný porod.

Ale během porodu i následně po něm byli všichni hrozně moc milí. Ihned po porodu proběhl hodinový bonding, nechal se dotepat pupečník. Manžel si i mohl střihnout, kdyby chtěl.

Hned po přestěhování se z poradního sálu jsem dcerku dostala k sobě a už jsme byli jen spolu.

I strava tentokrát ušla. Jídla bylo až až, nechybělo ani ovoce. Na oddělení byl božský klid.

Za mě maximální spokojenost.

Personál:

MUDr. Kříž, PA S. Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně pití, pozitivní přístup a hlavně věřit doktorům a asistentkám.

03.07.18

V půl jedné v noci mi odtekla plodová voda, zhruba za hodinu jsme jeli do porodnice, kde mě přijala porodní asistentka. Zkontrolovala, zda jde o plodovou vodu, a poté natočila monitor a provedla příjem k porodu (sepsání dokumentace). Poté mě předala k vstupnímu vyšetření lékaři.

Vše proběhlo vstřícně. Porodní asistentka mě odvedla na pokoj i s manželem a čekala jsem, zda se rozjedou kontrakce. Čekali jsme cca do půl deváté a téměř nic se nedělo. Po dohodě mi primář zavedl tabletu na vyvolání a cca za půl hod se dostavily kontrakce rovnou co 2-3 min.

Porod velmi rychlý, do dvou hodin od podání se dítě narodilo.Porodní asistentky i lékaři byli všichni příjemní po celou dobu pobytu vcete dětských sester. Mínus však za nástřih bez předchozího upozornění a delší a docela bolestivé šití. S. Kavuljakova ochotně pořadí s kojením při případných problémech.

Personál:

MUDr. Loudová, PA Veronika Zelená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek pití, svačiny na oddělení ěestinedělí.

26.06.18

Do porodnice jsem nastoupila 28. 5. 2018 na vyvolání porodu. Přenášela jsem, byla jsem již 41+ . První tři dny se vyvolání tabletkou nedařilo, malému se ven prostě nechtělo. Až čtvrtý den, a to 31. 5., se to podařilo. Tabletku mi zavedl pan primář Petr Rafaj a vložil mě do rukou porodní asistentky Stibůrkové, která se o mne velice dobře starala.

Samotný porod začal kolem poledne a po celou dobu mi byla velkou oporou a ve všem mi vyšla vstříc. Díky její péči se malinký narodil ve tři čtvrtě na tři. Celé to bravurně zvládla. Pan doktor Švec mě hezky zašil. Jejich péče je naprosto luxusní. Všem velice děkuji za postarání se nejprve o mne a poté o náš poklad. Naprosto celý kolektiv doktorů a sestřiček a asistentek je perfektní. Všichni berou svou práci zodpovědně, jak v porodnici, tak i na novorozeneckém. Ještě jednou moc děkuji za péči, kterou mně i malému poskytli. :-)

Personál:

Pan doktor Švec, Stybůrková Simona, Primář Rafaj a celý personál porodnice a Novorozeneckého.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu neperlivé vody.

3
10.06.18

26. 5. 2018 jsem porodila v porodnici Čáslav. Rodila jsem předčasně v těhotenském týdnu 35+5 a bylo to vážně na hraně. Pan doktor Tichý byl jedním slovem báječný. Jako prvorodička jsem byla se všeho vystrašen , ale on mě dokázal ve všem uklidnit. Naprosto jsem mu důvěřovala. Porodní asistentka V. Zelená se o mě starala naprosto špičkově, udělala mi teplou vanu, ve které jsem usnula a ještě mi chodila dopouštět teplou vodu, abych nebyla ve studené. Při porodu byli oba dva maximálně profesionální. Svoji práci neberou jako rutinu, a proto byl jejich přístup tak skvělý. Byla to parádní dvojka, bez které bych to nikdy nezvládla. Moc jim za všechno děkuji.

Sestřičky na novorozeneckém poradí a pomůžou, kdykoliv potřebujete.

Personál:

MUDr. Tichý, PA Veronika Zelená

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu a naprosto důvěřovat doktorům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky, ručníky. Měla jsem tašku pro miminko, kde jsem měla plenky, kosmetiku atd. Bylo to naprosto zbytečné, porodnice vám všechno dá.

2
01.06.18

Porod 13. 1. 2018

Odstěhovala jsem se z Prahy 2 měsíce před porodem a vybírala mezi Čáslavskou, Kutnohorskou a Chrudimskou porodnicí. Díky bohu, že jsem si vybrala Čáslav! Moje druhé dítě. Po 20 letech. :-) Celý život jsem měla hrůzostrašné vzpomínky z prvního porodu. A tak jsem se jen modlila, ať to teď nějak prežiju! Nakonec s toho mám nejšťastnější zážitek. V 10:30 jsem přijela, půl hodinky na monitoru a papírování, v 11 na porodním sálu a ve 12:15 huuurááá! - uviděla jsem svoje zlatíčko. Pan doktor a porodní asistentka (bohužel si nevzpomenu příjmení, jmenuje se Sylvie) byli úžasní. Ode mně tu hodinu a čtvrt snad ani ne odcházeli. Měla jsem řizeň a dostala kostky ledu na cucání. A k tomu namočený studený ubrousek na čelo. Samotný porod probíhal v klidu, vždy jsem dostala klidnou a stručnou rekomendaci, co, kdy a jak mám dělat. I když jsem 2 krát tou bolestí vykřikla, tak se všechny (i dětská, která tam půl hodiny stala a čekala na mimi) snažily podpořit, utěšit.

Pokoj čistý, hezký se vším všudy. Stejně jako celé oddělení. Zbytek personálu také mužu jen jen pochválit. Když jsem se před propouštěním stěžovala na ještě víc oteklé nohy, tak mě poslali na vyšetření. Sestřička odvedla na místo, pak pro mě prišla, abych nezabloudila! :-)

Co ještě řict? Co jsme si povídaly s rodičkami v jídelně, všechny si nemohly vynachválit chování personálu… až na jednu dětskou, která prostě byla nepříjemná a o malou kapku tam kazila tu idylku. (Mně osobně „nemohla“ resp. nechtěla pomoct s přikládáním. Prej „i po 20 letech jste pořad maminka a musíte pamatovat, jak se miminko kojí“. Ostatní byli také fajn. Děťátko každé ráno odnesly a zhruba po hodině vrátily pěkně umyté, přebalené a navoněné.

Na závěr ode mě obrovské děkuji!

S pozdravem šťastná maminka nejlepší dcerky :*

Personál:

Mudr Švec, PA Pankova Silvie

08.04.18

V čáslavské nemocnici jsem rodila v březnu 2018. Mohu ji všem nastávajícím maminkám jedině doporučit. Prostředí je rodinné, příjemné a klidné. Lékaři, porodní asistentky, sestřičky a veškerý personál se chová empaticky, hospitalizována jsem byla tři dny a opravdu na nikoho si nemohu stěžovat. Zkrátka lidé na svém místě, kteří by měli být placeni zlatem.

Personál:

MUDr. Tichý, MUDr. Švec ,PA S.Stibůrková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se a před porodem si dát horkou vanu, člověk se uvolní a porod běží jako po másle. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí na stránkách nemocnice je dostatečný, doplnila bych akorát neperlivou vodu.

117
16.03.18

Chtěla bych se podělit s čerstvou zkušeností. V Čáslavi jsem rodila po druhé před více než týdnem. Do porodnice jsem musela nastoupit, jelikož jsem přenášela a malé se nechtělo na svět, cílem nebylo porod vyvolat, ale zavést tablety na uzrání čípku. V pondělí jsem nastoupila, byla mi zavedena půlka tablety, s tím že se uvidí. Nic se nedělo, a tak jsem proces musela zopakovat v úterý ráno, kdy mi tabletu zaváděla MUDr. Hlasová, musím říct, že nechápu pomluvy, které o ní slýchávám. Na mě byla moc milá a myslím, že jen díky ní jsem nakonec porodila, protože při odpoledním vyšetření mě cosi vevnitř provedla a do půl hodiny mi odešla zátka a rozběh se porod. Musím také pochválit porodní asistentku Arnoštovou, která mi byla oporou, je moc milá a shodou okolností se mnou rodila i první dítko. Porod byl nakonec rychlý bez nástřihu, za což vděčím MUDr. Provazníkovi, který stihl doběhnout na sál jen tak tak, nepřevlečený v džínách. :-) Co by se mohlo zlepšit, jsou některé dětské sestry, i když já jako druhorodička neměla žádný problém. Oceňuji hlavně klid, který v porodnici byl, návštěvy v jedné místnosti, poněkud nešťastné, ale zase ten klid v porodnici za to stál.

Personál:

PA Arnoštová, MUDr. Provazník, MUDr. Hlasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, pití, pokud někdo nemá rád čaj.

23.01.18

Už během příjmu jsem byla příjemně překvapená, jak jsou všichni milí a vstřícní a tento lidský přístup všem vydržel po celou dobu. Vždy se mnou bylo vše prokonzultováno a veškeré postupy mi byly vysvětleny.

Jména porodních asistentek si už bohužel nepamatuji. Během porodu střídaly službu, ale obě byly super. No a pan doktor Švec byl jedním slovem skvělý. Uměl povzbudit, uklidnit a ve vhodnou chvíli i zavtipkovat. A celkově na něm bylo vidět, že mu není jedno, že mě to bolí a nebere to jen jako otravnou práci, ale na rodičkách mu záleží.

Byla jsem ten den jediná rodící (výhoda menší porodnice), takže jsem měla soukromí a zároveň, když bylo třeba, tak i veškerou pozornost doktora a sestřičky, kteří se mi hlavně v závěru porodu hodně věnovali a díky ním a jejich radám jsem vše zvládla bez komplikací, bez poranění a jen s malým nástřihem (o tom jsem do týdne vlastně skoro ani nevěděla).

Pozitivně hodnotím také prostředí a vybavenost porodnice. Horká vana byla k nezaplacení a všem vřele doporučuji!

Porod samozřejmě bolel příšerně a prožila jsem si během těch několika hodin perné chvilky, ale díky empatickému a starostlivému personálu jsem si odnesla nejen zdravé miminko, ale také samé dobré vzpomínky. Jsem ráda, že jsem se rozhodla právě pro Čáslav a všem vřele doporučuji.

Personál:

MUDr. Vladimír Švec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a důvěřovat personálu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty a doklady, dostatek ručníků/osušek, poporodní vložky, plenky pro miminko, dostatek vlhčených ubrousků atd. (prostě klasika).

20.01.18

Nepamatuju si všechna jména bohužel, pouze doktora a porodní asistentku, kteří byli přítomni u mého porodu. Za mě naprostá, ale naprostá spokojenost! Všichni byli neuvěřitelně milí, hodní a jak to říct, lidští. U porodu mě dokonce sestřička hladila po tváři a povzbuzovala do posledních chvil. I hospitalizace po porodu byla naprosto bez problémů - všechno mi vysvětlili, ukázali. Když bylo potřeba vždycky byl někdo někde připravený a ochotný pomoci. O mrňouska se starali ukázkově, takže já můžu jen doporučit. Sál moderní - pokoje už méně, ale máte tam vše co potřebujete a je tam čisto. Na užívání si luxusu po narození prcka stejně není čas, takže mě to na těch pár dní opravdu absolutně stačilo.

Personál:

MUDr. Tichý, Porodní asistentka Cincibusová

Chystají se rodit v porodnici Čáslav

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici