Porodnice Český Krumlov

, http://www.nemck.cz/index.php/cs/hospitalizace/...

Gynekologie - lůžková část: 380 761 252
Gynekologická ambulance: 380 761 295
Porodnice - porodní sály: 380 761 261

Primář: MUDr. Jan Shon

V této porodnice naleznete plné spektrum nabídky zákroků miniinvazivní chirurgie na moderně vybavených sálech. Oddělení se skládá ze 4 jednolůžkových (3 nadstandardně vybavené), 6 dvojlůžkových, 2 trojlůžkových a 3 čtyřlůžkových pokojů. Naleznete zde nadstandardní jednolůžkové komfortní pokoje s vlastním soc. zařízením, ledničkou, televizí a telefonem. Porodnice nabízí také tzv. rooming in, který zajišťuje matce nepřetržitý kontakt s novorozencem. S péčí o miminko jí pomáhá porodní asistentka a novorozenecká sestra. Také nabídka alternativních porodů je široká. Porodnice nabízí rooming-in.

Doporučují maminky porodnici Český Krumlov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Český Krumlov

Rodila jste v porodnici Český Krumlov?
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Sabelaia 11.01.19 napsala :

Ačkoli to byla volba na poslední chvíli, jsem moc ráda, že jsem zvolila Krumlov. Měla jsem svou porodní asistentku, ale i místní sestřičky, doktoři, dokonce i uklízečky byli všichni moc milí, vstřícní, ochotní a usměvaví, snažili se dodržet moje porodní přání, o všem se mnou komunikovali a pomáhali mi. Na mou žádost mě pustili domů už druhý den. Nadstandartni pokoj byl moc fajn - vlastní wc a sprcha a jídlo na pokoj, jinak bych si to nedovedla představit. Bonding samozřejmostí. Moc pěkný porodní sál se spoustou vybavení (závěsný šátky, míče, postel, vířivka…), ač kromě sprchy jsem si nic z toho nestihla užít, jak to bylo rychlý :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandardní pokoj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 10.01.19 napsala :

Paní doktorka a porodní asistentka a celé gyn. oddělení odvedlo super práci a jsem maximálně spokojená. Dětské sestry byly moc milé, ale přístup nic moc… nelíbilo se mi, že malou vykoupaly za týden jen jednou, a to druhý den po porodu jinak ani na mou žádost, že si ji vykoupu, mi bylo řečeno že ne. Měla velké zapařeniny. A dále, že moc nepomohly s kojením…a já musela odstříkávat a dokrmovat stříkačkou. Po návratu domů pouze kojím a vše je ok. Stačila jiná poloha.

Personál: Remeňová, Březinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do půlky února 2019 pevné nervy. Od druhé půlky února ať se jim líbí v novém a nebát se si o cokoliv říct

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom klasicé velké zásoby poporodních kalhotek a vložek, aby si vzaly hodně pitné vody, tmavěho pečiva a kapičky na prdíky pro mimi. Strava v nemocnici není vhodná pro kojící.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - ZuzRadová 25.12.18 napsala :

Drahé maminky, chtěla bych se podělit se svou bohužel velmi špatnou zkušeností v této porodnici. Začala jsem rodit v pohodě, vypadalo to, že se celkem rychle otevírám, nicméně ke konci to začalo být špatné… přestala jsem se otevírat u osmi centimetrů, a už už jsem chtěla tlačit, hrozně mě to nutilo, poznala jsem že něco není v pořádku i přesto, že jsem byla prvorodička. Sestřička také poznala, že je něco v nepořádku, byla milá a velmi se mi snažila pomoct, jenomže nemohla sehnat doktora. Volala mu na pracovní linku asi pětkrát, a on nadával, že má práci na ambulanci a že jde o DŮLEŽITÉ PAPÍROVÁNÍ. Sestřička začala být do telefonu na doktora nepříjemná, protože byla už velká potřeba přítomnosti doktora. Když po 20ti hodinách konečně přišel, strašně se divil, co zjistil… musela jsem akutním císařem, ano to je normální, stává se to běžně a denně několika maminkám, jenomže to bohužel nebylo všechno. Píchali mi částečnou anestezii do páteře a dva měsíce po porodu mám stále špatné nohy a ruce, brnění a špatné prokrvení končetin. Pustili mě čtvrtý den, i přesto že mě ta rána po operaci den ode dne bolela víc a víc. Po jednom dni doma mi jizva začala ošklivě otékat z obou stran, když jsem přijela druhý den na sundání stehů, říkala jsem své problémy sestřičce a ukazovala otok na ráně. Ta řekla, že se jí to zdá celkem v pořádku a vyndala mi stehy. Po té se to začalo horšit a já musela jet znovu do nemocnice ukázat ránu. Uznali konečně po týdnu že se jedná o zánět. Dali mi antibiotika, injekční stříkačky a poslali mě domů s tím že to praskne až zaberou prášky a že si to mám sama ošetřovat pomocí peroxidu. Nevěděla jsem ale jak, a nebyli mi schopný odpovědět pořádně jak to mám proplachovat. Rána praskla a tak jsem požádala skrz krumlovskou nemocnici o domácí péči. Sestra z domácí péče přijela druhý den. Podívala se mi na ránu, chvíli koukala, pak řekla, že neví co s tím a odjela. Vše tedy bylo na mém příteli, který mi musel ránu ošetřovat sám, jinak by se mi zánět nikdy nevyléčil. Měsíc jsem se z toho dostávala. Ve finále jsem si uvědomila, že příčina toho zánětu bylo to, že po porodu mě nechali sedm hodin ležet v zakrvácené posteli, i přesto, že jsem je třikrát poprosila o převlečení a umytí. Pomoct jsem si musela nakonec sama, doktoři ani sestry mi nebyli schopni pomoct… A toto je zkrácená verze mého příběhu, to ještě zmiňuji, že mi vytrhli cévku z moč. měchýře silou a nemohla jsem bez bolesti čůrat tři týdny a že mi přelepili jizvu týden po operaci nemocniční izolepou a doma jsem to strhavala v breku a revu. Jediné co si chválím je péče dětských sestřiček, jinak absolutní katastrofa.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Český Krumlov - vlastikc 04.11.18 napsala :

Své druhé dítě jsem se rozhodla porodit v této porodnici na základě kladných recenzí. Bohužel jsem musela podstoupit plánovaný císařský řez z důvodu konce pánevního a prvního císaře. Personál byl vždy milý a ochotný. Domů mě pustili 4. den, i když jsem chtěla dřív. Ránu mi zašili vstřebatelnými stehy, což mi následně způsobilo problematické hojení a ani se mě nikdo neptal, jaké stehy chci. Vybavení pokojů je postarší. Určitě je lepší si připlatit za nadstandard a vzít si hodně vložek a plenek. V porodnici je poskytují jen ze začátku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, vložky do podprsenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - teeer 05.08.18 napsala :

Moje první zkušenost s touto porodnicí je dobrá (porod v září 2016). Volila jsem mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Český Krumlov. Manžel mohl být celou dobu porodu se mnou, za což jsem dodnes vděčná. Měla jsem štěstí na milou porodná asistentku Martinku (bohužel nevím příjmení). Rodila jsem v noci a jako jediná, takže jsme měli klid. Porodní asistentka mě pravidelně monitorovala, její přítomnost byla absolutně dokonalá - zároveň tam byla i nebyla - tj.měla mě pod dohledem, ale nerušila.

Porod se rozjel ideálně, bohužel se ke konci zastavil a dopadlo to císařem. I přesto, že lékařka (jméno také nevím) už asi věděla, že to bude sekce, nechala mne párkrát tlačit (viděla, že moc stojím o to to zkusit), za což jsem vděčná. Císař proběhl v klidu, naštěstí nebyl akutní, anesteziolog sympatický. Všichni lékaři, co mi následně kontrolovali jizvu, říkali, že je pěkne udělaná.

Pooperační péče v pohodě, hodně se chodili ptát a kontrolovat. Sestry na novorozeneckém na první pohled odměřené, na druhý už pak milé. Všeobecně jsem měla z personálu dobrý pocit, zdálo se mi, že i přes dlouhé a časté služby jsou sestry milé a usměvavé. Nenarazila jsem na nikoho, kdo by byl vyloženě nepříjemný. Kvůli sekci jsem se nemohla starat hned o miminko, dvě noci jsem dceru nechala u sester, bylo mi to líto, ale nedalo se nic dělat. Kvůli bolestem bych to prostě nezvládla. Malá byla šikovná a vazba se mezi námi i tak vytvořila moc krásná, v tomto ohledu nás to, myslím, nepoznamenalo.

Nevýhodou je starší vybavení porodnice, ale to se brzy díky rekonstrukci změní. Jinak tam bylo vždy čisto. Co mě zaráželo, bylo to, že strava není dietní, takže hned do vás pálí těžké věci jako knedlíky, omáčky, bílé čerstvé pečivo. Také dávají ovoce, které jsem ráda snědla, ale pak mi sestry řekly, že ho nedoporučují kvůli kojení.

Celkové jsem byla spokojená, čeká mě druhý porod, tak pokud to bude možné, pojedeme zase tam. Snad tentokrát vyjde přirozený porod. Na stránkách porodnice píšou, že to podporují. Tak kéž by…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě predpříjem - předem vyplněné papíry jsou pak k nezaplacení. Porodní plán/přání - odevzdavala jsem při příjmu porodní asistentce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nechávala jsem si vozit tmavé pečivo a nechávala den odležet. Také doporučuji vzít si s sebou předem vyzkoušené poporodní kalhotky. Já měla ze síťoviny, nevyzkoušené a měly úzké nohavičky, takže mi otékaly dost nohy. Musela jsem si je nastřihávat, ale i tak nic moc. A kdo chcete používat eko kosmetiku na miminko, tak taky s sebou - v porodnici něco dostanete, ale připadalo mi to zbytečně chemické. Dále kojicí polštář - ten mi dost chyběl - sestry mě učily kojit z boku a miminko jsem vypodkládala peřinami a polštáři a bylo to teda vždycky jak stavění hnízda a stejně mě z toho bolely záda. Pantofle do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 15.08.17 napsala :

Já jsem se svojí porodní asistentkou zvolila vyčkávací přístup po prasknutí plodové vody - bohužel jsem se přirozeného porodu nedočkala. Nález jen na 2 cm a kontrakce po 5 minutách. Jsem po císaři, takže zařazená do rizikové skupiny. Hrozil mi opět císař, což jsem nechtěla. Takže pro nepokračující porod následovalo protržení vaku blan, infuze oxytocinu s Buscopanem. Od příchodu na žlutý porodní sál po narození mé dcery uplynulo jen 4,5 hodiny.

Sice to byl porod urychlený medikamenty, nakonec jsem byla za to ráda. Předchozí noc jsem totiž probděla s kontrakcemi, tudíž mi moc sil nezbývalo. Porodník Neruda byl sice občas netrpělivý a má rád dané postupy - rozhodně není příznivě nakloněn alternativním porodům, i tak vše hodnotím kladně. Přístup sester na šestinedělí byl ukázkový. Naprosté profesionálky. Velice příjemné. Měla jsem nadstandardní pokoj a bylo mi tam příjemně. Já jsem za porod v Krumlově vděčná, jsem si jistá, že jinde bych zase skončila s císařem.

Personál: MUDr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si před termínem porodu návštěvu porodnice a vyplnit předpříjem. Vzít nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, hroznový cukr - mě hodně dodal energie, plenky, bavlněné plenky, hodně kojících košil, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - ZuzanaJan 31.07.17 napsala :

Skvělé, byla respektována má porodní přání, při porodu jsem si mohla vybrat nejvhodnější polohu. Měla jsem u porodu dulu a muže, porodní asistentka chodila poslouchat ozvy a natáčet monitor a nechala nám soukromí. Nebyl problém s ambulantním porodem, který jsme oznámili v rámci konzultace porodních přání při předpříjmu v 37. týdnu těhotenství.

Porodní sál (alespoň ten žlutý) je vybaven postelí, žebřinami, cd přehrávačem a dál si nevzpomínám, :) ale zásadně mi chyběla porodní stolička.

Personál: MUDr. Bohatá, PA Hricová (?)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasnit si, co chci a nechci-být dobře informována a mít pro to argumenty. Mít vyškolenou podporu - např. dulu, abych na to nezůstala sama.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - kristýnashefcik 19.07.17 napsala :

21.6.2017 se mi zde císařským řezem narodil můj druhý syn. A tímto chci poděkovat veškerým sestřičkám z gynekologie a doktorům (Bohata, Neruda) za skvělou péči jak před tak i po. Prostě nesrovnatelné s Českými Budějovicemi. Ještě jednou moc a moc děkuju, jste skvělí.

Personál: Bohata, Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, mastičku na zadeček.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 26.06.17 napsala :

První porod - nemůžu si stěžovat. Řekla jsem, že klidně budu rodit znovu. Opravdu lidský přístup. Tehdy tam pracovala porodní asistentka Lucinka, nevím, jak dál. Nejlepší, co jsme mohli mít spolu s MUDr. Bohatou.

Druhý porod - katastrofa. MUDr. Bartošová chytrá jak rádio. Samozřejmě byla noc a 3 rodičky. Tak nač si přidělávat práci s další. Poslali nás domů. Byla tam porodní asistentka, taková při těle. Seřvala nás ihned mezi dveřma, kde máme tašky. Lidskost jí nic neříká, asi by ji ublížilo těch pár kroků. Vrátili jsme se a díky bohů sloužila MUDr. Bohatá, zlatý člověk! To jediné bylo na tom nejlepší. Jinak jedna velká hrůza! Nikdy více. Personál zlý, protivný. Proč tu práci dělají, když je to nebaví? Akorát tím otravují lidi, co čekají na ten nejkrásnější moment v životě. Rodit už nebudu, ale všude doporučuju České Budějovice. Sice to tam jde jak na běžícím pasu, ale to je jediné negativum! Český Krumlov už nikdy. Hlavně ne MUDr. Bartošová!

Personál: Mudr. Bohatá, porodní asistentka Churanová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Vynda 11.03.17 napsala :

První porod trval 16h od prasknutí vody, celou noc jsem byla v pokoji téměř sama a na poslední 2 (nejtěžší) hodiny nastoupila nová směna, sestra (jméno neznám) byla dost nepříjemná. Nebyla jsem moc informovaná, bez zkušeností a žádné „dobré rady“ jsem neobdržela, na porodní posteli jsem měla pocit, že porodím na zem, neb jsem měla tlaky a sestra přišla jen občas kouknout. Nicméně dcera se narodila zdravá a já byla bez nástřihu, za což jsem byla ráda. Celkově byl ale můj pocit ze tohoto zážitku spíše negativní.

Druhý porod v té samé nemocnici byl ale úplně jiný. Ve cca v půl 3. v noci jsme zazvonili na porodnici, otevřela nám paní vrchní Trojáková, chovala se ke mě velmi profesionálně, ale něžně. Ptala se, informovala,.. Doktorka Bartoňová byla milá, také se ptala, zda mám nějaké speciální požadavky k porodu, když „to“ přišlo, prostě u mě stála, paní vrchní mi pomáhala tlačit, porodila jsem ve 4:50 ráno, tedy porod velmi rychlý, téměř bezbolestný. Jistě hrálo roli i to, že jsem rodila sama a tak nemusely nikam odbíhat, ale na tento porod vzpomínám opravdu moc ráda a dámám děkuji.

Personál: paní vrchní Trojáková, doktorka Bartoňová, primář Shon

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se k Bohu, naučit se správně rozdýchávat kontrakce a přestat brát včas hořčík!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krém pro miminko, prsní vložky a krém na bradavky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Český Krumlov - Ronniee 10.03.17 napsala :

(jména nevím ani jedno, bohužel..)
Od začátku těhotenství jsem byla rozhodnutá rodit v ČK. Jde mi hodně o přístup, jsem trošku citlivka a vzhledem k tomu, že porod je velice intimní záležitost i psychicky, bála jsem se porodnice v ČB.

Jestli jsem se rozhodla správně… dva měsíce po porodu a já nevím..

Rodila jsem 41+3 tt, bolesti se rozjeli hned po tom, co mi paní doktorka udělala Hamiltonův hmat (bohužel aniž by porodní cesty byly připraveny..).. první příjezd do porodnice - nález na 2cm, kontrakce nepravidelné ale neustávaly, ozvy v pořádku, poslaly mne domů.. celou noc jsem počítala intervaly kontrakcí. Když jsem měla přes hodinu po pěti minutách, v půl páté ráno jsme vyrazili.

Sestra nás seřvala hned mezi dveřmi - proč jsme si nechali věci v autě, proč jsem to nevydržela do 7, co jsem měla přijít na monitor, jestli mám ty bolesti tak strašné… nechala mě čekat na chodbě dokud přítel nepřiběhl od auta, no paráda. Na monitoru jsem i já sama viděla, že je něco divné, při mé kontrakci dítěti klesal puls, sestra nereagovala. Nález stejný, posílala mne domů. Díky bohu, že přišla paní doktorka, stačil ji jeden pohled na monitor a rozhodla o příjmu a prasknutí vody! Jsem ráda, že té sestře zrovna končila směna!

Prasknutí vody se povedlo až na potřetí.. pak museli malé dát sondu na hlavičku takže jsem musela jen sedět, žádná sprcha, míč atd jak jsem si představovala.. po čtyřech hodinách, kdy jsem se otevřela asi max na 4 cm, jsem skončila na operační sále, kvůli hrozící hypoxii dítěte! A sestra mne posílala domu? Na sále všechno super, mimčo jsem tedy viděla jen chvíli, pak až po 3 hodinách na JIP na první přisátí..S tím prostě nic neudělám.

Chtěli mě pustit už třetí den po porodu, bohužel se mi vyskytli komplikace po spinále - příšerná bolest hlavy a páteře. Když jsem to sestře na šestinedělí řekla prve, vysmála se mi, že je to určitě viróza a že by to jinak musela nahlásit primáři. Druhý den jsem to nahlásila jiné sestře a ta mi vzala krev, že mám zánět v míše (nebo jak to řici..) a že ještě dva dny počkáme. Primář navrhl zazátkování „vpichů“ po spinále, nebo kafe a dva Paraleny. Nechala jsem se tedy propustit (bez propouštěcí zprávy, neměli na to čas!), týden jsem se nemohla ani zvednout jak mě bolela hlava… a co bylo nejlepší, moje gynekoložka ve zprávě nic o komplikaci neměla a ani se vlastně nedozvěděla co se stalo, že byl porod zakončen akutní sekcí a jaký jsem měla nález..
Toť k mému „vysněnému“ porodu.

Pokud budu někdy čekat druhé dítě, asi se hodně zapřemýšlím kde budu rodit.....

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně zajet udělat před-příjem a prohlídku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně zajet udělat před-příjem a prohlídku.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - Sonak0 03.10.16 napsala :

Již nikdy více a již nikdy další dítě po této zkušenosti. Přístup sester dobrý, ale až do chvíle, než dorazila Bartošová. Pak už nikdo nic neví, neslyší a jako pokusný králík nemá žádná práva.

Do porodnice jela žena na kontrolu. Přitom jí Bartošová, jak jsme zjistili později z dokumentace, praskla vodu a na dalších dokumentech se to snažila zfalšovat. Po odmítnutí vyvolávačky odpověděla, že to musíme zkusit a jelikož už byla žena po císaři s prvním miminkem, tak žádala z důvodu bolesti jizvy o provedení dalšího císaře.

Odpověď doktorky Bartošové? „Na přání neděláme“. Po stížnostech na chování k mé ženě, jen hromada lží a výmyslů. Asi byla moje žena dobrá jako pokusný králík který to přežil jen zmrzačen. Po porodu nástřih taky super. Asi si to potřeboval doktor Dostálek na někom vyzkoušet.

Šestinedělí bylo ještě lepší. Naštěstí jsme měli víc štěstí, než jiná paní v březnu, co nepřežila ty jejich pokusy na ženských po císaři.

Takže už nikdy více!

Personál: MUDr.Bartošová, MUDr.Nosková, MUDr.Dostálek, MUDr.Gregorová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Lenuplinka 24.05.16 napsala :

Před několika dny jsem porodila v Českém Krumlově Terezku. Pro Krumlov jsem se rozhodla na základě doporučení a kladných ohlasů na internetu - a byla jsem spokojená. I když porod nešel hladce, tak personál byl vstřícný, milý a ochotný za každé situace. Lékaři jsou machři ve svém oboru a já si moc vážím jejich práce.

Porodnici v Krumlově bych doporučila všem, kdo hledají opravdu pohádkovou péči. :-)

Personál: MUDr. Neruda, MUDr. Dostálek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 03.11.15 napsala :

Nejlepší dvojka, kterou jsem si u porodu mohla přát. Oba skvělí. Moc moc děkuji.

Personál: MUDr. Martin Neruda, PA Dana Nosková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předpříjem 14 dní před termínem porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a to hodně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 02.10.15 napsala :

Rozhodovala jsem se dlouho mezi Budějovicemi a Krumlovem. Nakonec jsem zvolila Krumlov, a to i přes to, že jsem kardiak a vhodnější volba by bývala byla Budějovice. A rozhodla jsem se naprosto správně!

Personál byl naprosto skvělý - od porodníka až po uklízečku. Všichni byli milí, ohleduplní, nápomocní. Porod proběhl v klidném prostředí za doprovodu asistentky paní Dany Noskové, kterou rozhodně každému doporučuji. Byla to ta nejlepší volba, kterou jsem mohla udělat.

Personál: PA Dana Nosková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Lucik68 21.05.15 napsala :

V Českém Krumlově jsem v dubnu rodila již podruhé. První porod byl vyvolávaný 14 dní po termínu, nakonec skončil akutním císařským řezem kvůli nepostupujícímu porodu a akutní tísní miminka. Nyní jsem moc toužila porodit přirozeně. Opět jsem ale přenášela, ale i tak nebyl problém mi 11 dní po termínu porod vyvolat.

Po celý den mě měli v péči MUDr. Martin Neruda a PA Bc. Lucie Lošková. Oba skvělí. Pan doktor nešetřil vtipem, snažil se mě rozesmát. PA mi přišla skoro jako kamarádka. :-) Snažila se mě podporovat, jak jen to šlo, navrhovala stále nové úlevové polohy a alternativy. Rodila jsem na modrém sále, kde jsem během první doby porodní využila i horkou vanu, kde jsem strávila asi hodinu.

Manžel mohl být celou dobu se mnou. Také jsem měla veliké štěstí, že během mého porodu neprobíhal žádný jiný porod, takže byl absolutní klid.
K mému štěstí se ještě uvolnil nadstandard, takže i následný pobyt na oddělení šestinedělí byl pro mě skoro jako dovolená. Sestřičky na šestinedělí fantastické, dětské sestry také, zvláště paní Dana (příjmení si nepamatuji).

Porodnici v Českém Krumlově doporučuji, kudy chodím, i když mám sama v ČB porodnici téměř přes ulici. :-)

Personál: MUDr. Martin Neruda, Bc. Lucie Lošková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předpříjem cca 14 dní před termínem porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, toaletní papír, přezůvky do sprchy, manžela/partnera, vlhčené ubrousky pro miminko a jednorázové pleny, vodu na porodní sál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Zita27 06.05.15 napsala :

V Českém Krumlově jsem rodila 30. 4. 2015 a jsem moc spokojená.

Pan doktor i porodní asistentka byli moc milí a nedělali nic bez mého souhlasu. Pan doktor Neruda je opravdový profesionál a navíc velmi milý a vtipný člověk - porod pro mě tak nebyl ani stresující a můžu říct, že jsem si ho i užívala. PA byla ochotná a empatická - zkrátka jsem natrefila na skvělý tým.

Velmi kladně hodnotím klid jak na sále, tak na oddělení šestinedělí - byla jsem sama na pokoji, což mi vyhovovalo, a to jsem neměla nadstandard. Dětské sestřičky jsou moc ochotné a trpělivé - několikrát mi pomáhaly s kojením. Líbí se mi také, že manžel mohl být se mnou u porodu celou dobu a navíc je v Krumlově přítomnost tatínků brána jako samozřejmost, takže se za to neplatí. Za sebe tuto porodnici určitě doporučuji.

Personál: MUDr. Martin Neruda, PA Klára Pospíšilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vyplnit si předpříjem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do porodnice bych si nechala po porodu přivézt nějaké vhodné jídlo pro kojící - strava je pro celou nemocnici, takže byly fazole, vajíčka, jen čerstvé pečivo, atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Ytagom 01.04.15 napsala :

Jako každá nastávající maminka jsem se rozhodovala, kde budu rodit. Nechtěla jsem rodit ve velké porodnici, kde je docela frmol, chtěla jsem spíše rodinné prostředí a milý personál. Proto vyhrála pro mě porodnice v Českém Krumlově (měla dobré ohlasy jak na internetu, tak i od známých).

V 37. týdnu těhotenství jsem si tam zajela vyplnit papíry k porodu, abych toho byla ušetřena v den D. Samotný porod pak byl paráda. Do porodnice jsme s manželem dorazili 7 večer, následovalo vyšetření PA a poté lékařem. O zákrocích mě informovali (protržení plodové vody, holení), pak jsem strávila v porodním boxu na lehátku svůj čas do porodu. Tam jsem byla s manželem a PA, která byla velmi milá, donesla mi vodu, ptala se mě, zda-li něco ještě nepotřebuji, a spolu s manželem mi byla oporou. Myslím, že pokud bych chtěla chodit, nebo si ulevovat od bolesti ve sprše či jinak, tak by to nebyl problém, ale stání a chůze mi bolesti spíše zhoršovali, takže jsem byla ráda, že jsem na lehátku.

Na samotný porod přišel lékař spolu s dětskou sestrou, dcera se narodila v půl deváté večer asi na pět zatlačení. Bohužel jsem byla nastřižená a k tomu jsem se ještě trochu potrhala, takže po odběru pupečníkové krve pro účely dárcovství následovalo docela bolestivé šití.

Holčičku jsem hned po porodu viděla, pohladila jsem si jí, ale potom jí odnesli na ošetření, u kterého byl manžel. Potom už jsme byli na sále jenom my 3 a užívali jsme si to štěstí, že máme naší malou konečně u sebe. Zkoušeli jsme i kojení, ale to se nám moc nedařilo. Během mého dalšího pobytu jsem byla spokojená, vizity chodili celkem pravidelně, ale když se kojilo, tak přišli i později. Personál byl příjemný, ochotný poradit. I když od porodu uběhlo už více jak 3,5 roku, tak mám na něj a pobyt v této porodnici pěkné vzpomínky, takže pokud by bylo někdy třetí dítko v termínu, tak jedu sem. :)

Personál: MUDr. Říman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si zajet vyplnit papíry k porodu dříve, ušetří se tím čas a nemusíte se kroutit při kontrakcí při jejich vypisování. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, porodnické vložky a jednorázové kalhotky pro sebe, v porodnici se nedávají.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - Dendula81 27.03.15 napsala :

I přes veškerá doporučení z mého okolí nemohu nakonec nemocnici chválit, byla jsem v celku hodně zklamaná.

Porod jako takový probíhal dobře. MUDr. Martin Neruda byl jako lékař u porodu, bezvadný, komunikativní! Byla jsem prvorodička a porod s panem doktorem mě neodradil od dalšího budoucího porodu:-) Bohužel jsem měla po porodu komplikace, krvácela jsem. Mohu poděkovat pouze a jen staniční sestře Haně Perníkové, která mě díky své pečlivosti zachránila, běhala neustále pro lékaře, že krvácení neustává… Bohužel nikdo příliš moc neřešil. Nakonec sestra zburcovala i primáře, to už jsem omdlévala. V záchvatu zimnice mi 20 minut napichovali žíly, na operační sál mě dovezli s tím, že jsem ztrácela vědomí a nemohla dýchat, sucho v puse, kašel a crčela ze mě krev.

Ztratila jsem litr krve, díky tomu nekojím a první týden doma jsem musela požádat rodiče, aby mi pomohli! Sama bych péči o mojí holčičku nezvládla. Pan primář mi sice nabídl transfuzi, ale stylem: „Asi ji nechcete, že?“ Nic mi nevysvětlil, takže jsem předpokládala, že když si primář myslí, že ji nepotřebuji, má pravdu. Zpětně jsem se dozvěděla, že by mi transfúze pomohla nabrat síly, abych možná kojila a hlavně zvládla starost o dcerku!

Z porodnice mě vykopli narychlo s tím, že jsem nekojila a nikdo mi neřekl, jak vlastně správně krmit moje dítě! A to jsem se několikrát dotazovala. Bylo mi řečeno, ať si zajdu do lékárny pro UM a hotovo! Takže jsem naštěstí přežila zdravotní péči a do Krumlova se už bohužel nevrátím. Co se týče personálu, někdo byl milý, někdo bohužel vůbec. Proškolení o tom, jak se starat o dceru (přebalování atd. ) proběhlo stylem „hlavně mi to tady podepište!“ Pak během 5 minut vysvětleno. Nevěděla jsem z toho skoro nic. S koupáním mi pak poradila jedna z hodných sester… naštěstí! Jak správně kojit mi bohužel taky nikdo neporadil, neustále jsem někoho otravovala.

Pár hodných sester se staralo, další jsem očividně obtěžovala. Po porodu a po narkóze mi daly malou a kojte. Pochopitelně to odnesla zcela popraskaná bradavka od špatného začátku s kojením! Dnes ale stejně už nekojíme, mléko se nevytvořilo, ani přes veškerou snahu.

Takže to shrnu tak, že personál byl fajn i protivný! S péčí a s tím, jak jsem odcházela domů, jsem rozhodně spokojená nebyla. Ještě jednou díky sestře Haně Perníkové, je to opravdu profík! :-)

Personál: Bc. Hana Perníková staniční sestra, MUDr. Martin Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozor i na jídlo! K večeři a snídani je čerstvé pečivo a ovoce, které není při kojení vůbec vhodné! Rohlíky od snídaně si nechte na večeři a naopak. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte s sebou kojící polštář a hodně si předem o kojení nastudujte! Měla jsem své věci: bepanthen, pleny kosmetiku pro dítě. Malá se mi po oleji, který na ní používali, celá obsypala (byl strašně parfémovaný, malá celá zarudlá).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - TerkaHljdvkh 13.02.15 napsala :

Rodila jsem zde v půlce října své první mimi.

Od začátku se porod docela komplikoval, ale i přesto všechno byli všichni úžasní. Někde jsem četla, že MUDr. Bartošová je protivná ženská, ale ona byla jednou z doktorek u mého porodu a žádný špatný pocit jsem z ní neměla. Chovala se jako normální doktorka.

Sestřičky byly všechny super, i když na šestinedělí se jich našlo pár, které by zasloužily trochu přiskřípnout… Jedna řekne, že je běžné dát jim mimi na noc, když si chcete odpočinout a když jim ho nesete, tak druhá vás pomalu seřve, že kdyby to takhle dělala každá, tak se jí tam ty mimča nevejdou. Můj porod nakonec dopadl dobře. Anesteziolog je moc hodný, držel mě za ruku a uklidňoval (měla jsem císaře, tam manžel nešel). Nejlepší je ale MUDr. Bohatá. Mladá, moc milá a hodná doktorka.

Pokoje jsou strašné, komunistické, všechno staré. Navíc na pokoji, kde jsem byla já, protahovalo okno, takže mi malá hned v porodnici nastydla a měla rýmu asi měsíc…

Personál: MUDr.Bartošová, MUDr.Bohatá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - MoňulaB 19.11.14 napsala :

V Českém Krumlově jsem rodila před třemi týdny. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Do porodnice jsme přijeli s přítelem ve 3.20 po tom, co mi doma praskla plodová voda.

Přijala nás porodní sestra, nevím jméno, ale byla velmi příjemná. Prohlédla mě, udělala vše, co je potřeba, a řekla, že mám půl porodu za sebou. Takže honem převléct do košile, napíchnout na kapačku a pomalu se šlo na věc. Sestra mě v klidu nechala, ať si dělám po svém, co mi nejvíc uleví. Do ničeho nezasahovala, jen tiše přihlížela a občas jen poradila, co mi uleví. Přítel byl celou dobu se mnou.

Když kontrakce hodně zesílily, sestra zavolala MUDr. Bartošové, že budeme rodit. Přišla během chvilky. Tvářila se velmi odměřeně, ale jinak byla fajn a ve 4.37 jsem měla odrodíno. Porod byl rychlovka ve strašně příjemném prostředí. Připadala jsem si jak doma ve svém.

Hned po porodu vám miminko dají do náruče a nechají vás 2 hodiny na sále o samotě, což je naprosto úžasné. Na oddělení šestinedělí jsou tedy hrozné pokoje, všechno staré a byla tam v noci děsná zima. Sestry nemají rady návštěvy na pokojích, takže jak přijde návštěva, musíte do kuchyňky, kde mi to přijde dost neosobní. Sestry velmi příjemné - až tedy na jednu, ta mi pila krev. :-) Nebyla ochotná ani poradit s kojením. Jinak ostatní sestry super, když si chcete odpočinout, miminko vám pohlídají a nechají vás v klidu prospat. Rodila jsem zde poprvé a příště budu určitě zase. Veliká spokojenost a všem doporučuji.

Personál: MUDr. Bartošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na sál si nezapomenout vzít pití, přítele a klidnou hlavu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, toaletního papíru, plenek a vlhčených ubrousku pro mimi. Plenky vám tam dají jen tak na jeden den a ubrousky vůbec.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Senci 01.08.14 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojena. Jediné, co mě mrzelo, že jsem se nedostala na nadstandardní pokoj pro hodně porodů. Jinak personál úžasný a ochotný. Miminko jsem mohla mít stále u sebe a hlavně v posteli.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dojet si vyplnit předpříjem. Je fajn, když se vás u kontrakcí neptají na všechny informace a vy máte klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - saramo 01.07.14 napsala :

Rodila jsem zde začátkem května. Přijala mě milá asistentka, vyšetřili mě, převlékla jsem se a celou dobu jsem byla s manželem. Nikdo na nic nechvátal, bylo to skoro jako bych rodila doma. Mohla jsem normálně pít, PA chodila pouze občas kontrolovat miminko nebo se zeptat, zda něco nepotřebujeme (jinak byla ve vedlejší místnosti). Když jsem měla pocity na tlačení, PA mě zkontrolovala, zavolala doktorku a za stálého chválení mě se asi na pět zatlačení narodil syn. Měla jsem krásný porod, syn se narodil za tři hodiny od příjezdu do porodnice a klidně bych rodila hned znovu. :-) Všichni byli milí, pořád říkali, jak to na prvorodičku bylo super. Opravdu jsem měla pocit, že jsou tam jen kvůli mně.

Personál: MUDr. Pavla Foltová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - m.amar 21.06.14 napsala :

Super! Rodila jsem tam před necelými třemi týdny a vše bylo na jedničku.

Přijal mě MUDr. Dostálek a dál se o mě starala porodní asistentka, která byla moc milá a sympatická, ale bohužel si nepamatuji jméno. Manžel byl se mnou téměř celou dobu, na porodním sále nás nikdo nerušil, jen PA chodila kontrolovat ozvy miminka. První dobu porodní jsem strávila ve vaně a bylo to bezva, moc mi to pomáhalo. Nebyla jsem ani nastřižená, za což jsem moc vděčná. Jsem ráda, že nástřih neprovádí jen tak rutinně.

Oddělení šestinedělí je fajn. Pravda, vybavení není zrovna moderní a sociální zařízení jsou na chodbě společná, ale přístup personálu jak neonatologie, tak šestinedělí vám to bohatě vynahradí. Dětské sestry jsou velmi ochotné, pomáhají s kojením a se vším, s čím potřebujete.

Pokud je tedy těhotenství bezproblémové, rozhodně doporučuji!

Personál: MUDr. Lukáš Dostálek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, pití na sál, porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 31.03.14 napsala :

V porodnici Český Krumlov jsem rodila 1.1.2014. Přijela jsem a přijala mě pouze PA mimochodem neskutečně příjemná a ochotná. Škoda jen, že si v té euforii nepamatuji jméno. :(

Porod probíhal skoro až do konce jen s tou úžasnou PA a při poslední fázi druhé doby porodní přišla doktorka. Bohužel mě nemohla odrodit normálně kvůli ozvám miminka. Podstoupila jsem tedy akutní sekci.

Pochválit musím i sestřičky na šestinedělí a dětské sestřičky. Všechny měly lidský přístup a se vším vyhověly. Doporučuji tuto porodnici na 100%, i když vybavení a prostředí není úplně ideální. O miminka se postarají výborně a rodička se tam cítí skoro jako doma. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, pití bez bublinek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - kulíšek11 08.02.14 napsala :

V porodnici v Českém Krumlově jsem rodila 4× a nemůžu si tuto porodnici vynachválit. Skvělý personál a hlavně pan doktor Neruda, který mě rodil 2× a jsem s ním nad míru spokojená. Touto cestou bych chtěla poděkovat celému personálu a hlavně doktoru Nerudovi. Tuto porodnici jen a jen doporučuji.

Personál: MUDr. Martin Neruda Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - modro_ocko123 21.09.13 napsala :

Porodnici v Českém Krumlově jsem měla doporučovanou snad ze všech stran. Jediné, čeho jsem se trošku bála, byla pověst nevybavenosti a nutnosti převozu do ČB při komplikacích. Nakonec jsem se ale rozhodla, že rodit půjdu tam.

Přijeli jsme ve tři ráno, přijala nás moc milá sestřička, která s námi sepsala doplňující info a vyšetřila mě. Nález byl na dva prsty. Poslali jsme tedy manžela domu a mě dali na pokoj před sálem, kde se dalo ještě něco naspat. Byla tam se mnou ještě jedna paní, ta už byla o trošku dál než já.

V šest ráno jsem se přesunula na porodní pokoj. Byl to ten žlutý, bylo tam spousta vybavení k pomoci od bolesti. Míč, takový zavěšovací pásy, hlavně sprcha, která mimochodem moc pomáhá. Abych to zkrátila, porod proběhl poměrně rychle a bez komplikací, když tedy nepočítám, že mě museli zašít. Jedině blbé bylo, že ve sprše na šestinedělí netekla moc teplá voda. Ale co bych chtěla zdůraznit, že sestřičky a porodní asistentky byly jedním slovem prostě úžasné, vždy, když přišly bolesti, ukazovaly mi trpělivě jak dýchat, i když mi to moc nešlo. Celkový přístup jako k člověku byl opravdu bezvadný.

Kdybych šla rodit znova, tak jedině tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě toaletní papír, vložky a nafukovací kruh.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - relay 13.09.13 napsala :

Bydlím v Českých Budějovicích a po dlouhém váhání jsem si vybrala Č. Krumlov. A myslím, že jsem udělala moc dobře. Jako prvorodička jsem byla vykulená a moc mě překvapil přístup sestřiček. Byly vstřícné a pomáhaly jak to jen šlo. Každopádně bych doporučila všem, kteří váhají jestli rodit v ČB nebo ČK.

Do porodnice jsem jela s tím, že si nechám píchnout epidurál, děj se co děj. Hned na příjmu jsem to mezi bolestmi říkala. Hlavně ten epidurál, s diskuzí jsem počítala s tím, že se budou cukat atd. Ale byla jsem mile překvapená, během hodinky dorazil doktor a dostala jsem injekci. Byl milý, všechno vysvětlil, prostě spokojenost. Jediné co mě zarazilo, že téměř do „finále“ mě na porodním sále nechali samotnou tlačit. Pan doktor, dokonce primář, přiběhl až na poslední zatlačení, jak se říká za minutu dvanáct. Už jsem na sestřičku musela křičet, že snad ze mě vypadne.

Po porodu mě po klasických 2 hodinách dali na pokoj. Pokoje jsou staré a nic nefunguje, přesto jsem se cítila dobře. :) Miminko jsem měla na pokoji hned po narození, laktační poradkyně vysvětlí, co a jak. Na miminka dostanete takový základní balíček, pár plenek a vzorky mastiček. Budete mít možnost se první den rozhodnout, zda si chcete po porodu miminko hned nechat a nebo si odpočinout. Já volila tu první variantu, ale nebyl problém miminko v noci k sestřičce donést a chvilinku se prospat. Jsou opravdu milí. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Martina_ČB 04.09.13 napsala :

Profesionální i lidský přístup na jedničku s hvězdičkou. :-) V ničem mě v Českém Krumlově nezklamali. Bydlíme v ČB u nemocnice, ale pokud bych podruhé rodila, tak jedině v Krumlově!

Personál: primář MUDr. J. Shon, Mgr. L.Trojáková, MUDr. M.Neruda, MUDr. H.Bartoňová, MUDr. P.Foltová, MUDr. L .Růžičková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlédnout stránky gynekologicko-porodnického oddělení a domluvit návštěvu, porodní asistentka vám zodpoví jakoukoli otázku (já je měla připravené na papírku z domova :-)).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše najdete na jejich stránkách, pořádají také předporodní kurz. Protože jsem nemohla z ČB dojíždět, tak jsem nechodila, ale jiné maminky ho chválily.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 29.08.13 napsala :

V této porodnici jsem rodila již dvakrát.

První dceru v roce 2011. Vyjeli jsme v 11 večer, protože jsem měla bolesti, ale když jsme dorazili do porodnice, tak bolesti jak naschvál přestaly. No bylo mi sděleno, že to byli poslíčci, jenže jako prvorodička jsem to bohužel ještě nepoznala. :D Ale nechali si mě tam přes noc a ráno na monitoru jsme zjistili, že malé už se ven chce, tak mi v 8:30 píchli vodu a potom už se to rozjelo. V bolestech jsem musela přežít 6 hodin, než se na svět podívala naše první dcera.

Na nic si stěžovat nemůžu. Přístup super, personál milý, rozhodně tam s ženskou nezachází jak s kusem hadru jako u sousedů v Budějcích. Při přijmu jsme si mohla vybrat, zda chci u porodu nějaké praktikanty, tak to jsem rovnou zamítla a taky jsem je tam neměla. Starala se o mě PA, jméno si bohužel nepamatuji, ta mi sdělila vše, co jsem chtěla vědět. Takže si opravdu nestěžuji. Byl to docela i „rychlý“ porod bez nástřihu i šití.

Tenhle rok - přesně před měsícem - jsem zde porodila dceru. V osm hodin večer mi přišly bolesti, ale poučena z prvního těhotenství jsem myslela, že to jsou poslíčci, haha :D Přítel se mě pořád ptal, jestli už vyrazíme. Tak povídám, že ne, že to rozchodím a nebo usnu a ono to přejde ať si v klidu dokouká ten film. No ale opět v 11 hodin večer ty bolesti byly už docela nesnesitelné. Tak jsme vyrazili do porodnice a já jsem si neustále říkala, že mě určitě pošlou domů. :D

PA mi sdělila, že mám nález na 5 prstů a že do půlnoci určitě malá bude na světě. Po chvíli přišel doktor Neruda a nález už byl na 8 prstů. Tak mi píchl vodu a už to jelo. Půlnoc se blížila a padali sázky jestli se narodí 28. nebo 29. Dvakrát jsem zabrala a malá byla na světě. Byla jsem vykulená z toho, jak to šlo rychle. Ani jsem se nestihla unavit. :D no malá se narodila v 0:02. A opět porodnici v ČK mohu jen vychvalovat!

Personál: MUDr. Neruda Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Matysek2013 18.05.13 napsala :

1.5. 2013 jsem dorazila sanitou do porodnice. Bylo po 4. hodině ranní. Sestřička mě vyšetřila a já měla nález na 5 prstů. Posadila mě na monitor a čekali jsme na pana doktora Nerudu. Po půl hodině, co mě přijali, přišel rozespalý v katastrofální náladě s větou, že si umím vybrat hodinu. Pan doktor mě vyšetřil, nález na 6 prstů. Píchl mi vodu i přesto, že jsem chtěla počkat. Dostala jsem kanylu, navíc další injekci proti trombóze, jelikož jsem rodila počtvrté. Pak další injekci na bolest zad a ještě oxytocin na vypuzení placenty po porodu.

Pan doktor po posledním vyšetření kontrakcí něco udělal a já chtěla tlačit, ale dostala jsem strach, nebyla jsem ani na 9 prstů a už jsem rodila. Ještěže maličký byl mrňousek. Šití nebylo potřeba, ale rodit otevřena na 7 prstů mi přišlo divné. Spíš se mi zdálo, že pan doktor chvátal zalehnout do postele. Je pravda, že mám teď 18 dní po porodu a pořád cítím, že něco není v pořádku. Mám namoženou pánev, nemohu chodit rychleji, protože to děsně bolí,. Zda je to to normální netuším. Jsme šťastná za jedno, že tam byla super sestřička a že byl porod tak rychlý, jelikož jak sem psala, přijela jsem po 4. ranní a po 5. ranní byl maličký na světě.

Personál: MUDr. Neruda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, dostačující množství vložek navíc, dost toaletního papírů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 04.04.13 napsala :

Výborná zkušenost! Také bych ráda doporučila porodnici v ČK maminkám, které hledají klidné a pohodové prostředí.

Rodili jsme na Silvestra a MUDr. Janurová a Bc. Koupalová byly asi naše výhra, nemohla jsem si vážně přát lepší dvojku. U porodu byl také manžel. Byly naprosto v klidu, ačkoli já tedy vážně nebyla, protože jsem rodila přirozenou cestou po předešlém císaři necelé dva roky před. Takže i brzká doba na další těhotenství a měla jsem vážně docela strach, jak to dopadne. A k tomu jsem dosti pokročilý ročník, takže veškeré okolnosti k tomu, aby někdo ztratil hlavu a chtěl mi raději udělat císaře znovu, kterého jsem nechtěla, protože mi to přišlo vážně dost „řeznické“.

Určité věci jsem nechtěla, jako třebas nástřih nebo holení hráze, bohužel to se mi nepovedlo toho dosáhnout. Ale ne díky tomu, že by mi to někdo nařizoval, nakonec jsem to raději vzdala, protože strach, že by něco nemuselo být ok, byl nakonec větší. Jelikož jsem rodila přirozenou cestou jako prvorodička nevědělo se, co se může stát.

Ale vše proběhlo v pohodě díky MUDr. Radce Janurové a Bc. Martině Koupalové jsem nakonec odrodila, jak jsem chtěla, v klidu a pohodě. Nikdo mě nenaštval, ani nerozhodil, neznejistěl a že se nechám naštvat raz dva. Také bylo fajn, že tam byl kolem jen ženský personál. Prostě mi nějak vadí doktoři chlapi u těchto věcí, mám dojem, že tam nemají co dělat, ale to je věc názoru a zkušenosti.

Ale když jsem byla minule v Písku (a tím je nechci nějak kritizovat) dost mi vadilo, že mě každou chvíli vyšetřoval nějaký jiný doktor, většinou ještě mladší než já, tak to jsem se cítila vážně dost divně, asi jako husa na pekáči. V nemocnici v ČK byl klid a to i na Silvestra.

Měla jsem samostatný pokoj, takže o to lepší pohoda pro mě i mimčo. Zapomněla jsem uvést, že nešla skoro po celou dobu mého pobytu teplá voda! Ona tedy šla, ale vždy asi po odtočení asi po půl hodině a ještě k tomu byla vlažná, takže po porodu vážně žůžo. Takový trochu sparťanský začátek.

Doporučovala bych také všem, aby pokud se chystají na císaře plánovaného, zvážily tu okolnost, že někde mimčo po císaři nepřikládají k prsu a hned odeberou na 24 hodin, a nebo - jako např. V ČK - mimčo přiloží a pokud jste schopná i potom nosí na kojení. Jsem přesvědčená, že je to důležité.

Poprvé jsem rodila v Písku a tam mi mimčo nepřiložili a čekala jsem 24 hodin, než jsem ho viděla znovu po epidurální anestezii. Dali mu dokonce flašku a doteď má problémy s krmením. Nechtěl jíst od začátku, byl spavý, a to jsou prý i jiné děti po císaři, když je prý odnesou nebo nemají epidurál, ale celkovou anestezii.

Druhý byl přiložen hned a s prominutím žere jako protržený od začátku. Má ve 3 měsících skoro 7 kg, a to mělo první mimi v půl roce. Ten rozdíl v akčnosti k jídlu je vážně znát. Také v Písku mi doporučovali kojit každé 3 hodiny a v noci nechat spát, abych měla čas na sebe. Tak jsme ho vytrénovali, že se budil přesně po 3 hodinách, ale bohužel i v noci. Doteď (2 roky) se budil po 3 hodinách i v noci a až teď snad 1× za noc. 2. mimčo sice kojím někdy i po 1,5 hod přes den, ale většinou po 2 - 2,5. Prostě jak si řekne samo, ale potom mi spí celou noc! A to je vážně hrozně důležité spát v noci.

Takže do Písku bych znovu nešla, ačkoli jsou tam slušní, určitě profesionální, citliví, starostliví a hodní, protože tohle nám zavařilo na pěkně dlouhou dobu. Takže díky Krumlove!

Personál: MUDr. Janurová, Bc. Koupalová Nahlásit
neutrální
Porodnice Český Krumlov - Bára Prokopová 30.03.13 napsala :

Moje zkušenosti jsou spíš smíšené. Rodila jsem před dvěma lety.

Porod neprobíhal moc dobře, ale nechce se mi to rozepisovat. Moc ráda vzpomínám na jednu dětskou sestřičku, nevím jak se jmenuje (myslím, že Dagmar), je štíhlá, menší, měla krátké vlasy a brýle. Ta byla na mě opravdu moc hodná a pomáhala mi se vším. Ostatní nic moc. Dokonce dodnes mému gynekologovi neposlali zprávu o porodu, a to jsem tam 5× telefonovala a on také. Zřejmě, když jsou komplikace, tak radši nic nepošlou, aby člověk nepodnikal případné kroky.

Abych to shrnula, porod byl pro mě tak otřesný zážitek, že ani po dvou letech nechci další dítě.

PS: Také mám zkušenost s MUDr. Bartošovou, jednou mě bohužel vyšetřovala před porodem (naštěstí jí pak skončila služba), chovala se, jako bych byla hovězí dobytek. Je arogantní a nepříjemná.

Bára Prokopová, Pardubice

Personál: MUDr. Bartošová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Lucineek 15.03.13 napsala :

Porodnici v Českém Krumlově musím taky pochválit - od sestřiček jak na gynekologickém oddělení, tak na novorozeneckém, až po uklízečky.

Avšak musím reagovat na to, co jsem se tady dočetla v komentářích. Sice už několik měsíců starých, ale stejně (poslední komentář k tomuto tématu byl 21.12.2011).

Moje těhotenství bylo od začátku komplikované. Včetně porodu, ale za ten hodně špatný začátek má zásluhu milá MUDr. Bartošová. To, co jsem si tady přečetla od Bc. M. Dvořákové, že paní doktorka je ve své práci velice uvážlivá a pečlivá, tak s tím rozhodně nemůžu souhlasit. Pokud by byla tak moc pečlivá a uvážlivá, tak by mě zajímaly dvě věci. Zaprvé proč, když mě můj gynekolog poslal na LPSK, mi za ihned nabízela odstranění vejcovodů. A zadruhé, proč mě tedy před výkonem neprohlédla, jako ostatní pacientky, co šly na stejný výkon druhý den. '

Pokud by to totiž paní doktorka udělala, zjistila by, že jsem těhotná a na žádnou LPSK bych nešla. Tím pádem bych si ušetřila nervování ohledně těhotenství, které se zachránilo až díky primářce MUDr. Klosseové z ARA, která na sále plod viděla!

Nemluvě o tom, jaké měli všichni jak se říká „hoňky“, protože jsem dostala plnou dávku narkózy, a nikdo nevěděl, zda-li se mimi udrží, nebo potratím. Jsem taky zdravotní sestra, sice z interny, ale o rizicích v tomto případě taky něco vím.

Pro nepostupující porod, který, díky Bohu za to, vedl můj gynekolog MUDr. Říman, šla holčička nakonec císařem. Dnes je jí 3 a půl roku. Čekáme druhé miminko a pokud by mě měla rodit (nebo jakýkoliv postup u mě) provádět MUDr. Bartošová, tak jsem rozhodnutá to prostě odmítnout. Připravila mě už málem o jedno dítě, a proto o to druhé už jí šanci nedám.

Jinak opravdu všem ostatním lékařům a sestřičkám obrovský dík za jejich péči, ochotu a pomoc.

Personál: MUDr. Bartošová, MUDr. Klosseové Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - p3traQ 18.02.13 napsala :

Velmi vstřícné jednání, do ničeho netlačí, poradí, navrhnou, ale rozhodnutí je na rodičce. Vše vysvětlí. Porodní plán není třeba napsat, stačí se na sále domluvit s lékařkou nebo PA.

Na šestinedělí to samé - každou chvíli se někdo přijde zeptat, zda je potřeba s něčím pomoci. Zaklepání před vstupem na pokoj je samozřejmostí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku sálů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera / doprovod, oblíbenou hudbu, tmavé ručníky, k porodu banány a lipánky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - ditaer 06.01.13 napsala :

Porodnici v Českém Krumlově mohu jen a jen doporučit. Krátce napsáno - porod jako doma - v prostředí nemocnice. Respekt k přáním rodičky, lidské jednání. Moc děkuji porodní asistentce Daně Noskové a na dětském oddělení Daně Wiedersteinové, která opravdu umí pomoci s kojením!

Personál: PA Dana Nosková, Dana Wiedersteinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a důvěru ve vlastní tělo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je vám příjemné (hudba, aromatický olej, teplý svetr).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 28.06.12 napsala :

Tuto porodnici si nemohu vynachválit. Skvělý přístup sester i doktorů. Sestřičky se neustále ptají zda něco nepotřebujete a skvěle se starají, nesedla mi pouze jedna mladá sestřička nejspíš slovenka, která byla odměřenější než ostatní.

Byl to můj první porod, přišlo to trošku nečekaně a pak doktor byl skvělý a naprosto úžasná byla mlaďounká porodní asistentka, jejíž jméno si bohužel nepamatuji, byla moc milá a ochotná a moc jí děkuji za její péči.

Bohužel je vidět, že Krumlov je malá nemocnice a proto nečekejte na pokojích a hlavně ve sprchách žádný luxus, ale těch pár dní se to dá přežít.

Důležitější je kvalita personálu, který zde hodnotím na jedničku, než kvalita materiální.

Personál: Mudr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou manžela, ať nepřijde o ten krásný okamžik.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - aanicka1 15.05.12 napsala :

4.4.2012 jsem v této porodnici rodila vzhledem k příčné poloze mimča císařským řezem.

Porod se neobešel bez komplikací, ale vše naštěstí dobře dopadlo, také díky panu primáři. Nadšená jsem ale z přístupu personálu - sestřiček a porodních asistentek. Jak na gynekologii, kde jsme ležela tři dny, jelikož jsem nebyla schopná vstát a sestřičky mi pomáhaly jak se dalo a byly opravdu ochotné, tak na oddělení šestinedělí, kde mi hodně pomohly s kojením. Nic pro ně nebyl problém, mohla jsem se jít radit třeba ve dvě hodiny ráno a nikdo se na mě nemračil.

Bohužel nevím jména zejména dvou sestřiček, které se mi skutečně věnovaly a ráda bych jim poděkovala. Opravdu člověka podpoří, pokud se cítí nejistý a není nad lidský přístup. Možná zde není nejmodernější vybavení, ale já kladu větší důraz na lidskost a té tady je dost!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si návštěvu porodního sálu a prostor předem, případně předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě se řídit podle seznamu na internetových stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - JaninkaMar 17.04.12 napsala :

S porodnicí jsem byla maximálně spokojená. Rodila jsem v únoru 2012 přirozeně. Ujmula se mě PA (bohužel jméno nevím), vysvětlila mi jak tlačit, zajímala se o mé požadavky k porodu. Nástřih dělají jen pouze pokud je to nutné! Měla jsem s sebou Dianatal, paní Doktorka neprotestovala. Pak mi PA nabídla vynikající čaj. A pak se šlo rodit. Na sále mě překvapilo jen hrající rádio a pro mě to byla velká relaxace, že jsem tolik nevnímala kontrakce a pocit na tlačení. Napít jsem se mohla i přímo při porodu mezi kontrakcema. Pro mimčo dostanete základní ošetřovací kosmetiku a plínky asi na jeden den. Oblečení pro mimčo má porodnice k dispozici. Přístup personálu je naprosto vstřícný, neustále se Vás ptají jestli něco nepotřebujete. Všichni jsou v dobré náladě, usměvavý a trpělivý. Zásadně se klepe na dveře a to i uklízečka. Jídlo bylo skvělé, hlad jsem vůbec neměla. V jídelně je stále k dispozici sladký a hořký čaj. V porodnici jsem bylajen tři dny, až mě to velmi mile zaskočilo vzhledem k tomu, že jsem byla prvorodička. Nebyl prý důvod nechávat mě v porodnici dlouho, když já jsem v pořádku a dítě taky. Paní doktorka Bartošová říkala, že propouští brzy.

Personál: MUDr,Bartošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě vemte manžela, bude pro Vás velkou oporou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnice má na svých stránkách seznam nejnutnějších věcí. Toho jsem se držela, ale vemte si sebou nějakou podložku pod nohy, když vylézáte ze sprchy. Měla jsem s sebou přebalovací podložky, ale nebyly nutné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Pavlušina 14.01.12 napsala :

Dobrý den,

rodila jsem zde první dítě. Spokojena jsem byla od začátku až do konce. A to se všemi. Přístup personálu byl úžasný. Při porodu jsem měla malé problémy, ale po psychické stránce mě podpořil zejm. manžel, který byl u porodu. Nejvíc vzpomínám na porodní asistentku, díky které, mám pocit, že bych snad malou ani nedokázala vytlačit. Byla úžasná, klidná a milá!

Já na porod vzpomínám velmi ráda. Bolest jsem zapomněla, o malých komplikacích, které byly, už mluvím s úsměvem. A tyto vzpomínky jsou dány především tím přístupem personálu.

Podle mého názoru - kdokoli je kdykoli nespokojen s péčí v nemocnici (celkově, na jakémkoli odd. apod.) má se ozvat hned nebo - pokud to z nějakých důvodů nejde hned - poté, popř. i pomocí soudu. Jakékoli anonymní „hrdinské“ spisy jsou (podle mě) pomluvy a tvrzení proti tvrzení…

Personál: MUDr. Bartošová, PA Bc. Mašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

K porodu vemte manžela, sestru nebo mamču, kamarádku - budete klidnější, ať se děje, co se děje

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo :-) Ne, vážně - rýžový chléb apod., to, co nenadýmá…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Michaela Dvořáková 21.12.11 napsala :

Dobrý den, hned na úvod bych chtěla napsat, že nejsem maminka, ale porodní asistentka pracující na porodnici v Českém Krumlově. Touto cestou bych se chtěla vyjádřit k jednomu z příspěvků, který je zde hned na prvním místě, od anonymní rodičky ze dne 31.10.11.

V žádném případě nechci bránit tuto porodnici, stejně jako jinde, i zde se vyskytují jak fyziologické porody, tak ty komplikované, některé maminky jsou u nás spokojené, některé ne. Nikdy se člověk nezavděčí všem. Této mamince bych chtěla vzkázat, že paní doktorka Dana Bartošová je jedna z nejlepších lékařek, co znám. Je to profesně vynikající lékařka, zkušená a velmi zodpovědná. Pan primář ji v žádném případě nevyhodil, odešla sama a „zle“ z toho bylo, protože nám odešel výborný atestovaný lékař, kterých je vždy spíše nedostatek. Naštěstí se k nám opět vrátila a pracuje na gynekologicko-porodnickém oddělení v ČK. O laxnosti paní doktorky si dovoluji pochybovat.

Pokud by se miminku této rodičky nedařilo, poznalo by se to jak na monitorech, tak na ultrazvucích. Odběr plodové vody se u přenášených těhotenství neprovádí, takže o něj maminky, prosím, nežádejte. Dá se zkontrolovat plodová voda při vaginálním vyšetření, ale maminka nesmí mít úplně zavřené děložní hrdlo. Pokud se miminko na monitorech hodně hýbalo, určitě se všechny sestřičky na každém monitoru maminky neptaly, jestli je to normnální :-) Pro nás je horší, když miminko spí a musíme ho budit, abychom natočili fyziologický záznam. O tom, že bychom mohli „stopit“ jakýkoliv porodopis, nemůže být také vůbec řeč.

Zprávy o hospitalizaci nedáváme maminkám při propuštění, ale posíláme je obvodním gynekologům a nemůže se stát, že by některá někomu nedorazila, obvodní gynekolog by si jí stejně vyžádal. Nechápu, jak mohla být tato rodička s miminkem „přiotrávená“, vždyť to nedává smysl. Miminko mohlo mít zkalenou plodovou vodu, ale ptám se, pokud byly monitory i UZV v pořádku, jak jsme tohle mohli poznat?

Kdyby bylo něco špatně (špatný UZV, monitor), porod by se vyvolával dřív a nebo by se mamince udělal císařský řez, podle závažnosti situace. A maminky nesmí přenášet tři týdny, tohle jsou jasně dané porodnické postupy, které si nikdo z lékařů nedovolí nedodržet. Maminky jsou u nás hospitalizované, pokud přenáší déle jak týden, konkrétně když dosáhnou gravidity 41+1. Do té doby si je zveme k nám na monitory, protože po termínu porodu už spadají do péče porodnice, kde chtějí rodit. Kontroluje se tlak, moč na bílkovinu a točí se monitory, abychom zjistili, jak se vede miminku. Rodičky vaginálně nevyšetřujeme, pokud není důvod (silné kontrakce, krvácení atd.).

Takže ještě jednou dodávám, že paní doktorka Bartošová je jedna z nejlepších lékařů, kteří zde pracují a ve své práci je velmi pečlivá a uvážlivá.
S pozdravem, Bc. Michaela Dvořáková

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 31.10.11 napsala :

Ve stručnosti-HOROR,přesto tam chci rodit znovu. Abych to uvedla nas pravou míru,měla jsem tu smůlu,že při každé mé návštěvě jsem měla ,,štěstí" na pí. doktorku Bartošovou a její katastrofálně laxní až arogantní přístup.Přenášela jsem téměř tři týdny,kromě monitoru mi neudělala žádné jiné vyšetření.Vždy mě poslala domů (40km) a ještě měla tu drzost se zeptat,proč nerodím v Č.B.A proč bych,když jsem rozená Krumlovačka,stále tam mám trvalé bydliště,rodinu kousek od nemocnice a moje matka pracovala přímo v porodnici v Č.K.,ale že bych tím měla nějakou protekci,tak to tedy opravdu ne,spíš naopak.

Při každém monitoru se sestřičky podivovaly nad hyperaktivitou malýho (ta mu zůstala dodnes) a ptaly se,jestli je to normální,vždy jsem je uklidnila,že ano,je to prostě akční dítě a tak mi břicho zvesela lítalo snad celý těhotenství. Dobu,kdy jsem přenášela,jsem nesla těžce,rodila jsem v červenci,takže jsem byla celá oteklá a ke konci už jsem i zvracela a bylo mi šíleně zle,paní doktorce jsem si stěžovala,ale bylo mi sděleno,že to jen moc prožívám,že to k těhotenství prostě patří. Jednoho rána jsem se ale probudila a mimo již klasické nevolnosti a třeštění halvy,závratě…jsem ještě navíc necítila žádné pohyby,dělala jsem snad vše,co šlo,aby se pohnul,ale nic,hystericky jsem tedy volala do porodnice a PA mi řekla,ať neplaším,ihned přijedu a že to bude určitě dobrý.Zalarmovala jsem manžela a jeli jsme.Monitor mě uklidnil,srdíčko bilo,přesto jsem věděla,že něco neni o.k.,opět tam byla pani Bartošová,řekla mi,že jsem hysterka a chtěla mě poslat domů,i porodní asistentka řekla,že by bylo lepší,vzhledem k tomu,že přenáším již třetí týden,kdyby mě přijali- sestra radí doktorce!!! Přijali mě,MUDr. Bartošová mi udělala ultrazvuk a odhadla malýho na 3,2 max.Neřekla ani slovo a odeslala mě na pokoj.Bolesti se rozjely téměř okamžitě,v noci už byly po 3 minutách,na pokoji jsme byla sama,ale aby mě neměli zase za hysterku,raději jsem nikam nešla a čekala,co se bude dít,k ránu už jsem i silně krvácela,šla jsem tedy za sestrou,ta mě hned odeslala na porodní sál,PA mě vyšetřila,monitor prý nic neukázal,ale otevřená už jsem byla na 4 prsty,udělala mi klystýr,já zavolala manželovi a už to ,,jelo",porod příjemný nebyl,ale který je,s tím jsem počítala…U porodu jsem měla taktéž MUDr. Bartošovou-prostě osud… :-/ Ani nepípla,jen se kysele tvářila,tlačit mě nechala přes dvě hodiny,malej neměl 3,ale přes 4 kila a 54 cm,nenastřihla mě a jelikož mám úzké porodní cesty,roztrhnul mě šíleným způsobem jak zevnitř,tak venku,šití katastrofa a navíc udělala někólik blbých stehůco mě dodnes táhnou.Až posléze jsem se dozvěděla,že mé zvracení a závratě nebyly způsobeny těhotenskými nevolnostmi,ale proto,že jsem byla přiotrávená,stejně tak malej,voda byla zkažená a placenta ho již několik dní nevyživovala,a díky laxnosti paní doktorky to taky nemusel vůbec přežít.Primář tuto paní doktorku naštěstí vyhodil a bylo z toho velké zle,protože nejsem jediná,která s ní má tyto zkušenosti.Tímhle vůbec nechci nic dramatizovat,vše jsem se dozvěděla od personálu,jak jsem psala,mamka tam má známé-a pak že protekce funguje,v mém případě naprosto naopak.Čekali prý,že je dokonce zažaluju a můj porodopis raději stopili a nedostala jsem ani propouštěcí zprávu pro gynekologa,prostě se to nesmělo ventilovat a mě moc mrzí,že jsem tohle vše nevěděla už tehdy,moc ráda bych to paní Bartošové udělala,nic jiného si nezaslouží! Ale oddělení šestinedělí se nemůžu vynachválit,úžasný přístup,komfortní jednání,paráda…Jak říkám,MUDr. Bartošová tam již není,i napodruhé volím Krumlov a už se moc těším na druhý,snad ,,klidnější" porod. :-) Závěrem,každá zkušenost dobrá,zdroj zla je pryč a já tuto porodnici opravdu vřele doporučuji! ;)

Personál: MUDr. Bartošová, Bc. Mašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se prosazovat a zajímejte se,po termínu chtějte odběr plodové vody!!!Máte na to plné právo,monitor vše neprozradí!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Několik nočních košil,jednorázové nebo síťované kalhotky,dostatek vložek,pro mimi plenky a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 08.09.11 napsala :

Milé maminky,já se rozhodovala celkem dlouho mezi ČB a ČK. Nakonec ze zkušeností kamarádek a doporučení tady na netu jsme se s přítelem rozhodli pro Český Krumlov.
Ještě 14 dní před termínem jsme byli v porodnici sepsat předpříjem a opravdu jsem z ČK měla dobrý pocit.PA velmi příjemné,doktoři také… Po termínu jsme jezdili na pravidelné monitory,každý druhý den. Celé těhotenství u mě probíhalo v úplném pořádku.Kdyby mi nerostlo bříško,tak ani nevím že jsem těhotná:o))))

V pátek jsem byla 12 dní po termínu a v pondělí jsem měla nastoupit do nemocnice.Jenže… Kontrakce mě chytli v neděli po obědě,dalo se to snášet,takže jsem si jen hlídala minuty a byla celkem v klidu. Přítel byl v práci,takže jsem nechtěla plašit. V 7 večer už jsem měla bolesti po 3-4 minutách,ale jako prvorodička jsem pořád ještě váhala jestli jet nebo ne. Rozhodla jsem se proto zavolat do porodnice. Když jsem PA řekla jak na tom jsem,tak mi do telefonu řekla,že to nejspíš k porodu nebude když s ní uplně normálně mluvím. Jenže v po 9 večer už jsem musela bolesti pěkně prodýchávat. Vyrazili jsme… V porodnici mi ta samá PA řekla,že nemám nález a že to jsou nejspíš jen poslíčci a že jako prvorodička to bude nejdřív zítra dopoledne,možná odpoledne… Ale že si mě tam nechají pro jistotu,ale přítel ať jede domů. Naštěstí se nedal a zůstal… Původně jsme s přítelem plánovali porod do vody,nakonec jsme se smířili s normálním porodem,který ale po 12 hodinách bolestí skončil akutním císařem. Měla jsem bolesti po minutě a tlaky na zadek,ale otevřená jsem byla jen na 3 prsty. Nakonec zasáhl dr.Říman,který mi prasknul vodu,která byla uplně zelená a kalná.Dal miminku monitor na hlavičku,ale malá měla špatné ozvy…To pak byl fofr. Už ani nevím jak ryvchle se všechno seběhlo. Naštěstí máme krásnou zdravou holčičku. Upřímně si myslím, že mě nechali docela dlouho po termínu..
Jinak péče po císaři úžasná…Sestry na gyndě a sestřičky na šestinedělí jsou andílkové. Se vším poradí a pomůžou… Opravdu mají lidský přístup.

Personál: p.Říman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v pohodě,nebát se a myslet jen na miminko…:O)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky,vložky,plenky a vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Verášek26 02.09.11 napsala :

Milé maminky. Chtěla bych vám říct,že rodit v Krumlově bylo pro mě a manžela potěšením. Za dva roky jsme tam odrodili dvě děti a oba porody byly super. Moc milé sestřičky,na sále příjemně a soukromí,žádnej spěch a buzerace. Poporodní péče taky na velkou 1*

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při porodu jsem dostala klystýr,nevěděla jsem,že ted se doporučuje yal gel.Zakoupíte v lékárně,prý je to šetrnější a v rámci možností příjemnější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně si vemte ubrousky a pleny.Dostanete je pouze na 1 den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 19.08.11 napsala :

Ráda bych se podělila o svojí zkušenost s porodnicí v Českém Krumlově. Dne 5.srpna 2011 jsem zde přivedla na svět svého třetího syna Filípka. První porod dvojčátek - bohužel císařským řezem jsem absolvovala před sedmi lety v Českých Budějovicích a moje zkušenost tam byla natolik děsivá, že jsem nic takového nechtěla znovu prožít. Po konzultaci s kamarádkami a shlédnutí recenzí na internetu jsem se rozhodla právě pro Vaší porodnici. Dva týdny před termínem jsme se u Vás byli zaregistrovat a již první kontakt s velmi příjemným zdravotnickým personálem mě přesvědčil o tom, že jsem se rozhodla správně.
Náš Filípek se narodil týden po termínu přirozenou cestou, což bylo moje veliké přání. Porod byl poměrně rychlý - miminko bylo na světě necelých sedm hodin po přijetí na oddělení. Bohužel si nepamatuji jméno porodní asistentky, která mě po výměně směny přivedla až k samotnému porodu a která byla naprosto skvělá, profesionální, ale zároveň velmi lidská. Nebyla jsem pro ní jen další z mnoha, ale byla jsem pro ní člověkem s velkou bolestí a velkým očekáváním. Malý se narodil po pouhých deseti minutách tlačení do rukou skvělého pana primáře. Tímto bych ráda poděkovala za opravdu lidský přístup po celou dobu porodu.
V porodnici jsme pak strávili s miminkem ještě další čtyři dny během nichž jsem poznala mnoho dalšího zdravotního personálu - ať už zdravotní sestřičky z gynekologie, sestry a lékaři z oddělení novorozenců. Bylo by zcela zbytečné kohokoliv jmenovat, neboť všichni zde byli neuvěřitelni příjemní, ochotní kdykoliv poradit a pomoci. V této porodnici se k vám nebudou chovat jako ke kusu hadru, ale opravdu jako k člověku, který prožil velmi náročné chvíle. Velmi mě překvapilo např. klepání na pokoj při každé návštěvě, přání dobrého rána, nebo po výměně směny dotaz, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebujete.
Já i miminko jsme zde byli maximálně spokojení a velmi děkujeme všem se kterými jsme se byť jen na krátkou chvíli dostali během našeho pobytu do styku.
Tuto porodnici opravdu doporučuji všem, kteří chtějí přivést své miminko na svět v příjemném a klidném prostředí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednorázové poporodní kalhotky, vlastní vložky a plenky pro miminko - my jsme nevěděli, že máme mít svoje, ale ani to nebyl žádný problém. Než manžel druhý den přivezl, oboje jsme dostali.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 16.08.11 napsala :

Rodila jsem v krumlovské porodnici 2×. Poprvé v roce 2005, kdy mojí dceru rodil Mudr. Říman a vše bylo naprosto v pohodě a celkově byl porod pro mě nezapomenutelný zážitek. Druhý porod proběhl v březnu 2011. Bohužel byl trochu horší, ale musím strašně moc pochválit PA p. Noskovou, která se o nás starala, hezky se mnou is manželem mluvila, i když měla od začátku své služby 2 porody přede mnou. Bohužel sjem měla smůlu na Mudr. Bartošovou, kterou bych už potkat nechtěla. TAk neosobní a necitlivá paní nechápu, jak může dělat doktorku na porodnickém oddělení.

Nepromluvila na mě za celou dobu, ještě jsem od ní čekala něco ve smyslu, co tam řvu. Až po porodu mé dcery (pohlaví mi oznámila též PA, pro paní doktorku to bylo asi zbytečné) mi vysvětlila PA, že dcerka šla obličejovou částí, proto byl porod horší a bolestivější. O šití ani nemluvím. Paní doktorka mě podle mého názoru šila bez umrtvení a byla to neskutečná bolest. Na necitlivém chování paní doktorky jsme se shodly i s kamarádkou z pokoje v porodnici, která rodila asi 3 hodiny přede mnou

Asi po týdnu jsem psala pochvalný mail p. primářovi, ale zároveň s negativem vůči p. doktorce Bartošové. To, že se dcera narodila obličejovou částí se nenamáhala napsat ani do zprávy, čemuž se po 6-ti nedělí divil i můj pan gynekolog (divil se, že toto do zprávy neuvedla). Jinak jsem byla s personálem moc spokojená, se sestrami na novorozeneckém i na šestinedělí. Snad někomu můj postřeh z krumlovské nemocnice pomůže. A vím, že kdybych potřetí otěhotněla, půjdu zase rodit do Krumlova (a budu doufat, že nebude mít službu p. BArtošová) :-(

Personál: Mudr. Bartošová, PA p. Nosková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Někoho, kdo jim bude při porodu oporou, jako mě byl můj manžel :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - barc 20.07.11 napsala :

V Českém Krumlově jsem rodila letos v lednu a dodnes jsem se ještě nevzpamatovala z hrůzných zážítků,kdy jsme málem přišli o miminko díky nešetrnému vedení porodu doktorem Nerudou.
Tuto porodnici jsme si vybrali dle doporučeních na internetu a proklamovaného přívětivého přístupu samotného zařízení. Takže jsme neváhali v zimě podstupovat náročné cesty na kontroly do Čes.Krumlova-70km tam a zpět. Miminku se ale ani po termínu nechtělo na svět, takže jsem musela podstoupit vyvolávání porodu. Ráno podání prostaglandinu, dvakrát protržení plod.vaku a zavedení oxytocinové infuze a následně i oxytocin.pumpy. Nic příjemného, zvláště když šlo vše rychle za sebou a nikdo mi nedal šanci, aby se porod rozběhl sám. Nikdo mi nic nevysvětlil a na mé otázky proč je např.oxytocin.pumpa nutná a že si ji nepřeju, sestry i doktor reagovali dost arogantním způsobem. Bohužel v důsledku předávkování oxytocinem mělo miminko náhle špatné srdeč.ozvy, doktor začal zmatkovat a nás vystrašil k smrti. Holčička po narození musela být převezena na JIP do ČB. Kde téměř tři týdny bojovala s celkovou těžkou infekcí. Kdo nezažil něco podobného nepochopí..
V této porodnici jsem také chytla zlatého stafylokoka. V Čes.Budějovicích mi v nemocnici řekli, že tím je Krumlov bohužel neblaze proslaven..Takže do porodnice v Českém Krumlově již nikdy více!! Dodnes se snažíme napravit, co bylo způsobeno při porodu a já jen věřím, že holčička časem bude úplně v pořádku..

Personál: Mudr.Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na vše se ptát a pokud s něčím nebudete souhlasit, tak se nenechat odbýt!! Jde přeci o to nejdůležitější-o zdraví vašeho miminka!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - zuzka84 06.06.11 napsala :

V Českém Krumlově jsem rodila svého třetího syna (po přechozí sekci) - po termínu mě přijali v nemocnici, vyšetřila mě dr. Bartošová, zřejmě se bohužel bez zeptání, pokusila o Hamiltnův hmat, což mě dost naštvalo, myslím , že ženská není zvíře, aby jí nemohli oznámit co chtějí dělat, jaký je stav atd. … proste dr. Bartošová příliš nedokáže komunikovat. Naštěstí to bylo asi jediné, co mě tam zklamalo. Na utz měl malý odhad 4,3kg, takže mi dr. Klos, který dělal utz sdělil, že přirozený porod je možný. Už odpoledne mi začli mírné kontrakce, které večer na chvíli ustali, aby pak přišli ty pravé pořádně bolestivé :o), na sále byla hodná PA s PA žákyňkou (jména bohužel nevím) , službu měl v noci zrovna MUDr. Klos, ale příliš jsem ho neviděla :-)) - vodu mi píchala žákyňka, byli jsme spolu domluvený i na porod, ale bohužel se zasekli ramínka a tak musel pomáhat doktor, vzhledem k tomu, že se nám to protáhlo do rána, tak se vyměnili směny a u konce porodu jsme měli dr. Nerudu, který mě vysvobodil, když mi v kontrakcích přetáhoval zbytek branky, která dlooouho nechtěla zajít (ani po nějaké injekci, kterou mi na to píchli) , přes hlavičku miminka a poté i dost pomohl malého dostat ven, neb já trochu zpanikařila. U toho všeho jsme měli další užasnou PA, která mě hladila po bříšku a chválila. Nikde nebylo moc lidí, takový hezký klídek, užasný lidi, s panem doktorem jsme se zasmáli i mezi kontrakcema. A hlavně jsem mohla i takového cvalíka (4620g) porodit rok a 9měsíců po sekci přirozeně, bez chemie, s nástřihem snad i menším než po prvním porodu. Byl to krásný zážitek, jsem ráda že po dvou porodech v ČB jsem se konečně dočkala porodu téměř dle svých představ v ČK. I na šestinedělí jsem byla spokojená, dětské sestřičky mě utěšovali, když jsem bulela kvůli kojení :-) . Co se týče porodu ještě, tak se ptají na svolení, i se zajímali jestli je mi to tak či tak pohodlné, na monitoru jsem mohla chodit nebo sedět na míči, miminko po porodu mi sice na břicho nemohli dát, ale po krátkém ošetření ho dali hned taťkovi a hodinu po porodu jsme si ho sami přiložili k prsu (hned po porodu nechtěl) :-) .
Omlouvám se za možná zmatené psaní, slohy nejsou moje nejsilnější stránka :-))

Personál: MUDr. Neruda, MUDr. Klos Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - boball 09.05.11 napsala :

Dne 11.4.2011 jsem v Českém Krumlově rodila své třetí dítě.Po předchozích zkušenostech jsem měla z porodu docela strach.Hlavně z nástřihu který jsem měla vždy a tolik,že jizvy cítím ještě po letech.Příjmal mne pan doktor Neruda a sestřička u které bohužel nevím jméno.Pan doktor se mi věnoval po celou dobu porodu,povídal si se mnou a s manželem a vůbec se snažil,aby vše probíhalo bez stresu.Nakonec z čeho jsem měla největší hrůzu,se nekonalo,nebyla jsem nastřižená vůbec a po porodu jsem měla jen tři malé stehy.Nejůžasnější bylo,že jsem mohla hned po porodu sedět.Pan doktor je opravdu porodník na svém místě a doporučila bych když rodit tak v Krumlově a s ním:-)Jinak péče po porodu v pohodě,příjemné sestřičky i ostatní personál.

Personál: Mudr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nevím,snad jen klid a ničeho se nebát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci které vám doporučí váš gynekolog a navíc pro hladové maminky,nějakou dobrůtku do tašky.:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Efitka 15.04.11 napsala :

Tak moje zkušenost je od začátku do konce jen pozitivní, mám porovnání, před dvěma roky jsem rodila v ČB-děs, krumlovská porodnice je oproti tomu ráj na zemi. Za celý pobyt jsem se nesetkala s nikým nepříjemným z personálu, sestřičky usměvavé, ochotné, pomáhaly jak se dalo, s kojením, se vším poradily, několikrát denně se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. Doktoři též výborní. Samotný porod byl oproti ČB krásný zážitek, i když stejně bolestivý. Ale svělé je, že tatínek je u porodu celou dobu, ne až na závěr. Celou dobu se mi věnovala jedna prodní asistentka a jedna doktorka, miminko i mě průběžně kontrolovaly, radily, jak si ulevit a porod urychlit. Malou mi hned po narození daly na břicho, až pak odnesly na vyšetření, umyli jí až několik hodin po porodu.
Maximální spokojenost a příště jedině do Krumlova

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Efitka 15.04.11 napsala :

Tak moje zkušenost je od začátku do konce jen pozitivní, mám porovnání, před dvěma roky jsem rodila v ČB-děs, krumlovská porodnice je oproti tomu ráj na zemi. Za celý pobyt jsem se nesetkala s nikým nepříjemným z personálu, sestřičky usměvavé, ochotné, pomáhaly jak se dalo, s kojením, se vším poradily, několikrát denně se chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. Doktoři též výborní. Samotný porod byl oproti ČB krásný zážitek, i když stejně bolestivý. Ale svělé je, že tatínek je u porodu celou dobu, ne až na závěr. Celou dobu se mi věnovala jedna prodní asistentka a jedna doktorka, miminko i mě průběžně kontrolovaly, radily, jak si ulevit a porod urychlit. Malou mi hned po narození daly na břicho, až pak odnesly na vyšetření, umyli jí až několik hodin po porodu.
Maximální spokojenost a příště jedině do Krumlova

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 19.01.11 napsala :

Moje zkušenost je vynikající. Mám na porod tam ty nejhezčí vzpomínky :-) Večer mě přijímal MUDr Neruda, myslím s PA Dvořákovou. Byli moc fajn, pohodička, srandičky, moc mě uklidnili. Celou noc jsme s přítelem leželi ve žlutém pokojíčku na manželské posteli. Od začátku byl se mnou, což v některých porodnicích není zvykem a manžela k vám pustí, až když jdete na sál. Měli jsme naprosté soukromí. Jen mě chodili celou noc pravidelně kontrolovat. Mohla jsem celou dobu i pít, což taky nebývá zvykem. Ráno vystřídal Nerudu Klos. Ten mě pak i říznul, protože porod pořád nepostupoval. Oceňuju, že než mi cokoliv píchli na urychlení, zeptali se, jestli souhlasím. PA kolem mě skákaly a snažily se mi ulevit. Nabízeli masáže, vanu, přinesly mi termofor na křížové bolesti, hladily, uklidňovaly…ordinace v růžové zahradě je proti tomu slabý odvar ;) Ženské sestřičky a ty na šestinedělí jsou zlatíčka!!!!!!! Pomůžou ve dne, v noci. Ochotně. A všechno samy vysvětlí, ukážou. Chodily se několikrát denně ptát, jestli něco nepotřebuji. Takhle milé osůbky jsem nezažila. Hlavně sestra Wiedersteinová a Ungerová!! Staraly se o mě jak mamka.

Pobyt v porodnici byl pro mě spíš jak příjemná dovolená :) Ani se mi nechtělo domů. A s dalším miminkem jedině tam. Nelituji, že jsem si musela 30 km dojet. Stálo to za to.

Nevěřte hrůzostrašným historkám. Doktoři tam jsou odborníci a poradí si. Jediné, s čím váš odešlou jinam je, když se miminko narodí předčasně. Na to skutečně nemají vybavení. Ale na to jsme byly upozorněné, už na předporodním kurzíku.

V této porodnici se k vám chovají jako k člověku, né jako ke kusu hadru, nebo nesvéprávnému jedinci, který musí na slovo poslouchat. Tady se snaží oni vyhovět vám! :)

Personál: MUDr Neruda, MUDr Klos

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se :) není čeho. A klidně si vezměte s sebou svou oblíbenou muziku, nebo aroma olejíček do jejich lampičky. (pokud na tom ujíždíte). I já si kontrakce zpříjemňovala muzikou :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nevhodné je tam jídlo. Myslím jako pro kojící. Takže určitě svoje ;)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 19.11.10 napsala :

také já jsem rodila v této nemocnici, mé pocity z porodu jsou spíše smíšené…
velmi jsem byla nespokojená chováním sestry Perníkové Hany ( její věta „neprožívejte to tak“ při porodech je proslulá ) a MUDr.Bartošovou

bohužel jsem si asi nevybrala dobrý čas na porod, takže při porodu jsem slyšela, že když neporodím brzo, tak budou muset vyplnit pro druhou sestru nějaké papíry- „…dokonce tam musíš i vyplnit jestli je dítě mrtvý nebo žije, no fakt…,… a to bude mít … radost až to tu uvidí, aaaa, už je tady, holky to se děláte srandu,ne?…“ tak nějak to vypadalo u mých nohou během porodu…
pak po porodu se sestra zmínila „chudinka malé, muselo si to všechno odřít samo, maminka ti moc nepomohla,co?“

pak mi vadilo,že když mi bylo moje miminko přineseno, tak smrdělo cigaretovým kouřem a že každý lékař mi říkal něco jiného ( měli by se domluvit co mají říkat a jak odpovídat na daný dotaz )

ale jinak některé sestřičky a dokonce všechny ošetřovatelky byly moc hodné, nezapomenutelný je i pan MUDr.Neruda, Klos, Říman … těmto lidem moc děkuji za všechno

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela nebo někoho koho chcete mít u porodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 24.10.10 napsala :

Tuhle porodnici můžu jen a pouze doporučit. Včetně předporodních kurzů, které pořádá. Po zkušenostech v ČB jsem v Českém Krumlově byla maximálně spokojená. A to od příjmu o půlnoci, přes porod s MUDr. Klosem, který mi vyprávěl, jak se mu před cca měsícem narodila dcera, po sestry ženské, novorozenecké, primáře novorozeneckého, ortopedie, UZ…prostě pečují o miminka i vás jako o vlastní. Speciálně oceňuji podporu a pomoc při kojení a nestresování maminek převažováním miminek na pokojích, pak možnost předpříjmu /nemusíte vyplňovat papíry v kontrakcích, v ČB nelze/, preferenci porodního plánu, pokud je něco třeba udělat jinak, vše vysvětlí, před šitím píchnou anestetikum, můžete rodit, jak je vám příjemné (žádně lehni na záda buď zticha jako v ČB), na pokoji se klepe! a to 2× za den ženská sestra, jestli je vše ok, 2× denně dětská sestra, zda je kojení a miminka ok, dopoledne chodí doplňovat oblečení pro miminka na pokoj (ne jako v ČB, kde dostanete jedno na den a tečka), naučí vás koupat, pupík ošetřovat, poradí co a jak, jak mimi oblékat, kdy ven, jak s kojením doma…(o tom si v ČB můžete nechat jen zdát). Dokonce i uklizečky klepou.

Personál: MUDr. Klose, MUDr. Neruda, por.as. Bc. Lenka Trojáková, Bc. Tereza Vokatá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Veselou mysl. A pokud schází, personál vám pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi jen pantofle, košili a ponožky na porod + na pokoj (doporučuju pyžamo triko a kraťasy), kojící podprsenku a plenky pro mimi. Kosmetiku a plenky do začátku dostanete, stejně tak případně anděla na porod. Půjčí vám i v případě potřeby odsávačku.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Český Krumlov - Petrabella 20.10.10 napsala :

Tak moje zkusenost je smisena.Nastoupila jsem po 8.dni prenaseni.Byla jsem na ultrazvuku ale nekoukal se kolik mala meri a vazi, pry je to zbytecny kdyz prenasim. Sestricky a asistentky byly perfektni.Po 2 dnech mi zacala odtekat voda,zacali bolesti, ale nechalo se to byt tak jsem stravila na predporodnim sale dalsi 2 dny a noc az do patku.Mezitim mi pichali kapacky s antibiotiky,ptala jsem se na moznost cisare, odpoved byla ze uprednostnuji prirozeny porod,teprve 12 den po terminu mi dali 2 vyvolavaci kapacky za sebou, neotvirala jsem se tak jsem dostala papir do ruky a honem cisar. Na sal me vezli 14hod a mala byla za 10 minut venku.Mela jsem celkovou narkozu, zavedeny dren.Jizva riznuta krive a zasahuje spis do bricha nez podbrisku.Po 6 dnech me pustili domu, muj gynekolog mi zjistil kdyz mi tahal stehy v rane hnis a poslal to na rozbor, mela jsem zlatyho stafylokoka!Dostala jsem antibiotika, spatne se mi to hojilo a ztratila jsem mliko.
Takze kdyz to shrnu, personal perfektni na sestinedeli od sestry po uklizecky.Bohuzel ostatni uz tak skvele nebylo.Priste rodit v Krumlove uz urcite nechci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Pavlina 108 28.09.10 napsala :

V porodnici Cesky Krumlov jsem rodila 1.9., porodni asistentka moc prijemna, pan doktor Neruda rovnez - vtipalek, ale velice profesionalni a prijemny. Sam se zajimal o to, zda mam pripraveny porodni plan… Sestricky na sestinedeli uzasne - pomohou, poradi, o miminka se staraji jak o vlastni. Rozhodne tuto nemocnici doporucuji.

Personál: MUDr. Neruda

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, cistici ubrousky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Český Krumlov - Anonymní 20.05.10 napsala :

Já rodila v Lípě 3×,protože dříve nebyl výběr,bohužel zájem nic moc.Když jsem ležela na hekárně a měla hlavičku napůl venku,musela jsem si sama hledat někoho kdo by mě odrodil,personál měl asi pauzu,nabídla se spolutrpitelka,že lékařku sežene.Skutečně se jí to podařilo a narodila se má nejmladší dcera.Po 20 letech žádná změna.Ted po špatné zkušenosti u obouch mých dcer bych tuto nemocnici raději nedoporučovala.Při porodních bolestech se rozhodla dcera,že je čas jet do porodnice,tam jí prohlídli a poslali domů,že je čas.Za 3 hodiny si dcera musela volat záchranku,že rodí.Jen tak tak,že to stihli včas,malý se narodil ihned po příjezdu.I když jsou tu jistě i hodné sestřičky,doktorky,tak budou mé dcery raději rodit jinde.Zkušenost mé druhé dcery je taková,že personál na porodním sále nepoznal,že malému netluče srdíčko a přikládali ho k prsu studeného a modrého.Po upozornění mé dcery,že malý nedýchá byl odnesen a zahájena resuscitace.Naštěstí se ho podařilo oživit,tím bych chtěla poděkovat lékařům,kteří ho zachránili.Následné chování lékařky a jednání personálu bylo děsné,nikdo jí nepodával žádné informace až do té doby než jsme si šli stěžovat.
Pak se vše změnilo,personál vstřícný,časté informace.Dnes je malý už v pořádku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře si to rozmyslet,jestli je to ta nej.volba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - skálovka 03.05.10 napsala :

Dne 7. 9. 2009 sem nastoupila do porodnice kvůli tomu, že jsem 10 dní přenášela. Večer sem dostala porodní bolesti, sestřička bylo moc ochotná a zavolala paní doktorku, aby mě prohlédla. Ta byť už byla noc byla moc milá, komunikativní a přívětivá. Noc sem strávila u porodního sálu, kde o mě bylo perfektně pečeváno porodní asistentky byli milé, usměvavé. Druhý den ráno mi při vyšečtření prskla plodová voda a už to začalo - monitory, vyšetření atd. Sestřečka mi doporučila již zavolat manželovi. Pan doktor byl táké úžasný. V době nejhorší se mě snažil povzbudit, ale bohužel to skončilo císařským řezem.

Personál: MuDr. Martin Neruda, por.asistentka Michaela Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou plínky pro mimčo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - comtessa 12.04.10 napsala :

MŮJ ZÁŽITEK NAJDETE V DENÍKU O PORODNICI

Personál: 3 SUDIČKY-SESTŘIČKY

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

VÝBORNÝ PŘÍSTUP A HLAVNĚ OCHOTA POMOC V ZAČÁTCÍCH

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

PLÍNKY PRO MIMINKO

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Tereza313 29.03.10 napsala :

V Českém Krumlově jsem rodila dvakrát, říjen 2007 (prim. Schon) a červenec 2009 (MuDr. Neruda) . Byla jsem velmi spokojená, přístup porodních asistentek i pánů doktorů vynikající. O miminka je také bezvadně postaráno - sestry poradí, pomohou. Jedinou výhradu mám k jídlu, které bylo v roce 2009 o dost horší než v roce 2007. Ale naštěstí bylo vždy v kuchyňce po večeři mléko, podmáslí a rohlíky, tak jsem to dohnala :-)

Personál: MuDr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, nevěřte všem hrůzostrašným historkám, já jsem měla oba porody v naprosté pohodě a ani to nebolelo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela (partnera) - přeci jen se mu dá pěkně nadávat už po cestě a člověk si uleví :-)
foťák - není nad to, prohlédnout si doma v klidu Vaší upocenou fotku těsně před tím, než se mimčo narodilo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Český Krumlov - Michala85 22.03.10 napsala :

V této porodnici jsem rodila dvakrát. Nemůžu si na nic stěžovat. Péče o miminko tak o mě byla suprová. Po porodu mě nechaly odpočinout bez mimi, což jsem velice ocenila. Personál byl příjemný a s jakýmkoliv problémem poradil. Tuto porodnici doporučuji.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Anna 17.1.2014

Nikolka nar.24.3.2005

Nelinka nar.5.4.2011

Adámek nar.10.2.2010

Přidejte Vaše fotky k porodnici Český Krumlov.>

Děti z porodnice Český Krumlov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Český Krumlov
Ronniee Jindřichův Hradec Vincent 52 cm, 3450g 05.02.2019
Kvetinka.kotlarova Jan kotlar 49 cm, 2g 21.01.2019
Sabelaia Čerčany Mia
51 cm, 3430g 25.12.2018
Borole Křemže EMMA
50 cm, 3870g 10.12.2018
ZuzRadová Jindřich 49 cm, 3150g 09.11.2018
Very84 Český Krumlov Verunka 49 cm, 3290g 23.10.2018
Senci Včelná Eliot 50 cm, 3200g 05.10.2018
Kamčafanoušek Pavlík
56 cm, 4180g 15.09.2018
Miklis Český Krumlov Jakub 52 cm, 4140g 24.08.2018
AdelMattyPavlik Český Krumlov PAVLÍK
49 cm, 3215g 07.08.2018
Perleť Martinka
neznámé 27.07.2018
Kačenka Švecová Veronika Švecová
46 cm, 2525g 26.06.2018
EmmaStark Daisy neznámé 12.05.2018
TOMÁŠ2.5 TOMÁŠ neznámé 02.05.2018
majka 4 Č. Budějovice Magdalenka neznámé 04.04.2018
Kata-Ellenka Ellen
50 cm, 3035g 11.10.2017
janabrozova brloh Laura Brožová
48 cm, 2760g 03.10.2017
Ondrášek2509 Ondrášek
50 cm, 3g 25.09.2017
Smituna České Budějovice Kateřina neznámé 03.09.2017
ADEELMATTY MATYÁŠEK
49 cm, 3240g 24.08.2017

Rodily v porodnici Český Krumlov

Chystají se rodit v porodnici Český Krumlov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Český Krumlov (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Český Krumlov?