Nemocnice Český Krumlov, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

V této malé porodnici se narodí téměř tisíc miminek ročně. Jde o oblíbenou porodnici, ve které nerodí pouze obyvatelky města Českého Krumlova.

Oddělení se skládá ze 4 jednolůžkových (3 nadstandardně vybavené), 6 dvojlůžkových, 2 trojlůžkových a 3 čtyřlůžkových pokojů. Naleznete zde nadstandardní jednolůžkové komfortní pokoje s vlastním soc. zařízením, ledničkou, televizí a telefonem. Porodnice nabízí také tzv. rooming in, který zajišťuje matce nepřetržitý kontakt s novorozencem. S péčí o miminko jí pomáhá porodní asistentka a novorozenecká sestra. Také nabídka alternativních porodů je široká.

Porodnice má k dispozici dva porodní sály. V jednom z nich je porodní vana, která není využívána pouze k relaxaci během I. a II. doby porodní, ale lze zde do vody i rodit. Rodička si může po celou dobu porodu volit polohu, která jí vyhovuje.
Doprovod u porodu je možný, otec je vítán. Maximálně si může žena přivést dvě osoby.

Ve středu v podvečer se v porodnici konají předporodní kurzy, které trvají celkem 6 týdnů. Cena celého kurzu je 1 300 korun a objednávat se můžete na tel. čísle 608 065 301.
Na tel. čísle 380761261 si můžete domluvit prohlídku porodních sálů.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Český Krumlov, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 62x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Dana Bartošová

Gynekologie - lůžková část: +420 380 761 252

Porodnice: +420 380 761 261

Gynekologická ambulance: +420 380 761 295

Adresa: Horní Brána 429, Český Krumlov 381 27

URL: http://www.nemck.cz/index.php/cs/hospitalizace/gynekologie

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Český Krumlov

20.02.20

Rodila jsem v lednu 2019. Byli jsme maximálně spokojeni. Manžel byl celou dobu se mnou. Během porodu nás nikdo nerušil. Doktor přišel až na samý konec porodu.
Porodní asistentka moc hodná. Po porodu nás nechali dlouho o samotě, což bylo také příjemné. Dotepání pupečníku a bonding samozřejmostí. Poporodní péče parádní. Jako vícerodičku mě pustili za 2 dny domů. Takže doporučuji.

Personál:

Mudr. Samy, asistentku nepamatuji

79
11.01.19

Ačkoli to byla volba na poslední chvíli, jsem moc ráda, že jsem zvolila Krumlov. Měla jsem svou porodní asistentku, ale i místní sestřičky, doktoři, dokonce i uklízečky byli všichni moc milí, vstřícní, ochotní a usměvaví, snažili se dodržet moje porodní přání, o všem se mnou komunikovali a pomáhali mi. Na mou žádost mě pustili domů už druhý den. Nadstandartni pokoj byl moc fajn - vlastní wc a sprcha a jídlo na pokoj, jinak bych si to nedovedla představit. Bonding samozřejmostí. Moc pěkný porodní sál se spoustou vybavení (závěsný šátky, míče, postel, vířivka…), ač kromě sprchy jsem si nic z toho nestihla užít, jak to bylo rychlý :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nadstandardní pokoj

10.01.19

Paní doktorka a porodní asistentka a celé gyn. oddělení odvedlo super práci a jsem maximálně spokojená. Dětské sestry byly moc milé, ale přístup nic moc… nelíbilo se mi, že malou vykoupaly za týden jen jednou, a to druhý den po porodu jinak ani na mou žádost, že si ji vykoupu, mi bylo řečeno že ne. Měla velké zapařeniny. A dále, že moc nepomohly s kojením…a já musela odstříkávat a dokrmovat stříkačkou. Po návratu domů pouze kojím a vše je ok. Stačila jiná poloha.

Personál:

Remeňová, Březinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do půlky února 2019 pevné nervy. Od druhé půlky února ať se jim líbí v novém a nebát se si o cokoliv říct

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom klasicé velké zásoby poporodních kalhotek a vložek, aby si vzaly hodně pitné vody, tmavěho pečiva a kapičky na prdíky pro mimi. Strava v nemocnici není vhodná pro kojící.

25.12.18

Drahé maminky, chtěla bych se podělit se svou bohužel velmi špatnou zkušeností v této porodnici. Začala jsem rodit v pohodě, vypadalo to, že se celkem rychle otevírám, nicméně ke konci to začalo být špatné… přestala jsem se otevírat u osmi centimetrů, a už už jsem chtěla tlačit, hrozně mě to nutilo, poznala jsem že něco není v pořádku i přesto, že jsem byla prvorodička. Sestřička také poznala, že je něco v nepořádku, byla milá a velmi se mi snažila pomoct, jenomže nemohla sehnat doktora. Volala mu na pracovní linku asi pětkrát, a on nadával, že má práci na ambulanci a že jde o DŮLEŽITÉ PAPÍROVÁNÍ. Sestřička začala být do telefonu na doktora nepříjemná, protože byla už velká potřeba přítomnosti doktora. Když po 20ti hodinách konečně přišel, strašně se divil, co zjistil… musela jsem akutním císařem, ano to je normální, stává se to běžně a denně několika maminkám, jenomže to bohužel nebylo všechno. Píchali mi částečnou anestezii do páteře a dva měsíce po porodu mám stále špatné nohy a ruce, brnění a špatné prokrvení končetin. Pustili mě čtvrtý den, i přesto že mě ta rána po operaci den ode dne bolela víc a víc. Po jednom dni doma mi jizva začala ošklivě otékat z obou stran, když jsem přijela druhý den na sundání stehů, říkala jsem své problémy sestřičce a ukazovala otok na ráně. Ta řekla, že se jí to zdá celkem v pořádku a vyndala mi stehy. Po té se to začalo horšit a já musela jet znovu do nemocnice ukázat ránu. Uznali konečně po týdnu že se jedná o zánět. Dali mi antibiotika, injekční stříkačky a poslali mě domů s tím že to praskne až zaberou prášky a že si to mám sama ošetřovat pomocí peroxidu. Nevěděla jsem ale jak, a nebyli mi schopný odpovědět pořádně jak to mám proplachovat. Rána praskla a tak jsem požádala skrz krumlovskou nemocnici o domácí péči. Sestra z domácí péče přijela druhý den. Podívala se mi na ránu, chvíli koukala, pak řekla, že neví co s tím a odjela. Vše tedy bylo na mém příteli, který mi musel ránu ošetřovat sám, jinak by se mi zánět nikdy nevyléčil. Měsíc jsem se z toho dostávala. Ve finále jsem si uvědomila, že příčina toho zánětu bylo to, že po porodu mě nechali sedm hodin ležet v zakrvácené posteli, i přesto, že jsem je třikrát poprosila o převlečení a umytí. Pomoct jsem si musela nakonec sama, doktoři ani sestry mi nebyli schopni pomoct… A toto je zkrácená verze mého příběhu, to ještě zmiňuji, že mi vytrhli cévku z moč. měchýře silou a nemohla jsem bez bolesti čůrat tři týdny a že mi přelepili jizvu týden po operaci nemocniční izolepou a doma jsem to strhavala v breku a revu. Jediné co si chválím je péče dětských sestřiček, jinak absolutní katastrofa.

23
04.11.18

Své druhé dítě jsem se rozhodla porodit v této porodnici na základě kladných recenzí. Bohužel jsem musela podstoupit plánovaný císařský řez z důvodu konce pánevního a prvního císaře. Personál byl vždy milý a ochotný. Domů mě pustili 4. den, i když jsem chtěla dřív. Ránu mi zašili vstřebatelnými stehy, což mi následně způsobilo problematické hojení a ani se mě nikdo neptal, jaké stehy chci. Vybavení pokojů je postarší. Určitě je lepší si připlatit za nadstandard a vzít si hodně vložek a plenek. V porodnici je poskytují jen ze začátku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky, vložky do podprsenky

42
05.08.18

Moje první zkušenost s touto porodnicí je dobrá (porod v září 2016). Volila jsem mezi Českými Budějovicemi a Českým Krumlovem. Jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Český Krumlov. Manžel mohl být celou dobu porodu se mnou, za což jsem dodnes vděčná. Měla jsem štěstí na milou porodná asistentku Martinku (bohužel nevím příjmení). Rodila jsem v noci a jako jediná, takže jsme měli klid. Porodní asistentka mě pravidelně monitorovala, její přítomnost byla absolutně dokonalá - zároveň tam byla i nebyla - tj.měla mě pod dohledem, ale nerušila.

Porod se rozjel ideálně, bohužel se ke konci zastavil a dopadlo to císařem. I přesto, že lékařka (jméno také nevím) už asi věděla, že to bude sekce, nechala mne párkrát tlačit (viděla, že moc stojím o to to zkusit), za což jsem vděčná. Císař proběhl v klidu, naštěstí nebyl akutní, anesteziolog sympatický. Všichni lékaři, co mi následně kontrolovali jizvu, říkali, že je pěkne udělaná.

Pooperační péče v pohodě, hodně se chodili ptát a kontrolovat. Sestry na novorozeneckém na první pohled odměřené, na druhý už pak milé. Všeobecně jsem měla z personálu dobrý pocit, zdálo se mi, že i přes dlouhé a časté služby jsou sestry milé a usměvavé. Nenarazila jsem na nikoho, kdo by byl vyloženě nepříjemný. Kvůli sekci jsem se nemohla starat hned o miminko, dvě noci jsem dceru nechala u sester, bylo mi to líto, ale nedalo se nic dělat. Kvůli bolestem bych to prostě nezvládla. Malá byla šikovná a vazba se mezi námi i tak vytvořila moc krásná, v tomto ohledu nás to, myslím, nepoznamenalo.

Nevýhodou je starší vybavení porodnice, ale to se brzy díky rekonstrukci změní. Jinak tam bylo vždy čisto. Co mě zaráželo, bylo to, že strava není dietní, takže hned do vás pálí těžké věci jako knedlíky, omáčky, bílé čerstvé pečivo. Také dávají ovoce, které jsem ráda snědla, ale pak mi sestry řekly, že ho nedoporučují kvůli kojení.

Celkové jsem byla spokojená, čeká mě druhý porod, tak pokud to bude možné, pojedeme zase tam. Snad tentokrát vyjde přirozený porod. Na stránkách porodnice píšou, že to podporují. Tak kéž by…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě predpříjem - předem vyplněné papíry jsou pak k nezaplacení. Porodní plán/přání - odevzdavala jsem při příjmu porodní asistentce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nechávala jsem si vozit tmavé pečivo a nechávala den odležet. Také doporučuji vzít si s sebou předem vyzkoušené poporodní kalhotky. Já měla ze síťoviny, nevyzkoušené a měly úzké nohavičky, takže mi otékaly dost nohy. Musela jsem si je nastřihávat, ale i tak nic moc. A kdo chcete používat eko kosmetiku na miminko, tak taky s sebou - v porodnici něco dostanete, ale připadalo mi to zbytečně chemické. Dále kojicí polštář - ten mi dost chyběl - sestry mě učily kojit z boku a miminko jsem vypodkládala peřinami a polštáři a bylo to teda vždycky jak stavění hnízda a stejně mě z toho bolely záda. Pantofle do sprchy.

15.08.17

Já jsem se svojí porodní asistentkou zvolila vyčkávací přístup po prasknutí plodové vody - bohužel jsem se přirozeného porodu nedočkala. Nález jen na 2 cm a kontrakce po 5 minutách. Jsem po císaři, takže zařazená do rizikové skupiny. Hrozil mi opět císař, což jsem nechtěla. Takže pro nepokračující porod následovalo protržení vaku blan, infuze oxytocinu s Buscopanem. Od příchodu na žlutý porodní sál po narození mé dcery uplynulo jen 4,5 hodiny.

Sice to byl porod urychlený medikamenty, nakonec jsem byla za to ráda. Předchozí noc jsem totiž probděla s kontrakcemi, tudíž mi moc sil nezbývalo. Porodník Neruda byl sice občas netrpělivý a má rád dané postupy - rozhodně není příznivě nakloněn alternativním porodům, i tak vše hodnotím kladně. Přístup sester na šestinedělí byl ukázkový. Naprosté profesionálky. Velice příjemné. Měla jsem nadstandardní pokoj a bylo mi tam příjemně. Já jsem za porod v Krumlově vděčná, jsem si jistá, že jinde bych zase skončila s císařem.

Personál:

MUDr. Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Udělat si před termínem porodu návštěvu porodnice a vyplnit předpříjem. Vzít nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, hroznový cukr - mě hodně dodal energie, plenky, bavlněné plenky, hodně kojících košil, vložky do podprsenky.

2
31.07.17

Skvělé, byla respektována má porodní přání, při porodu jsem si mohla vybrat nejvhodnější polohu. Měla jsem u porodu dulu a muže, porodní asistentka chodila poslouchat ozvy a natáčet monitor a nechala nám soukromí. Nebyl problém s ambulantním porodem, který jsme oznámili v rámci konzultace porodních přání při předpříjmu v 37. týdnu těhotenství.

Porodní sál (alespoň ten žlutý) je vybaven postelí, žebřinami, cd přehrávačem a dál si nevzpomínám, :) ale zásadně mi chyběla porodní stolička.

Personál:

MUDr. Bohatá, PA Hricová (?)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ujasnit si, co chci a nechci-být dobře informována a mít pro to argumenty. Mít vyškolenou podporu - např. dulu, abych na to nezůstala sama.

19.07.17

21.6.2017 se mi zde císařským řezem narodil můj druhý syn. A tímto chci poděkovat veškerým sestřičkám z gynekologie a doktorům (Bohata, Neruda) za skvělou péči jak před tak i po. Prostě nesrovnatelné s Českými Budějovicemi. Ještě jednou moc a moc děkuju, jste skvělí.

Personál:

Bohata, Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, mastičku na zadeček.

26.06.17

První porod - nemůžu si stěžovat. Řekla jsem, že klidně budu rodit znovu. Opravdu lidský přístup. Tehdy tam pracovala porodní asistentka Lucinka, nevím, jak dál. Nejlepší, co jsme mohli mít spolu s MUDr. Bohatou.

Druhý porod - katastrofa. MUDr. Bartošová chytrá jak rádio. Samozřejmě byla noc a 3 rodičky. Tak nač si přidělávat práci s další. Poslali nás domů. Byla tam porodní asistentka, taková při těle. Seřvala nás ihned mezi dveřma, kde máme tašky. Lidskost jí nic neříká, asi by ji ublížilo těch pár kroků. Vrátili jsme se a díky bohů sloužila MUDr. Bohatá, zlatý člověk! To jediné bylo na tom nejlepší. Jinak jedna velká hrůza! Nikdy více. Personál zlý, protivný. Proč tu práci dělají, když je to nebaví? Akorát tím otravují lidi, co čekají na ten nejkrásnější moment v životě. Rodit už nebudu, ale všude doporučuju České Budějovice. Sice to tam jde jak na běžícím pasu, ale to je jediné negativum! Český Krumlov už nikdy. Hlavně ne MUDr. Bartošová!

Personál:

Mudr. Bohatá, porodní asistentka Churanová

2
11.03.17

První porod trval 16h od prasknutí vody, celou noc jsem byla v pokoji téměř sama a na poslední 2 (nejtěžší) hodiny nastoupila nová směna, sestra (jméno neznám) byla dost nepříjemná. Nebyla jsem moc informovaná, bez zkušeností a žádné „dobré rady“ jsem neobdržela, na porodní posteli jsem měla pocit, že porodím na zem, neb jsem měla tlaky a sestra přišla jen občas kouknout. Nicméně dcera se narodila zdravá a já byla bez nástřihu, za což jsem byla ráda. Celkově byl ale můj pocit ze tohoto zážitku spíše negativní.

Druhý porod v té samé nemocnici byl ale úplně jiný. Ve cca v půl 3. v noci jsme zazvonili na porodnici, otevřela nám paní vrchní Trojáková, chovala se ke mě velmi profesionálně, ale něžně. Ptala se, informovala,.. Doktorka Bartoňová byla milá, také se ptala, zda mám nějaké speciální požadavky k porodu, když „to“ přišlo, prostě u mě stála, paní vrchní mi pomáhala tlačit, porodila jsem ve 4:50 ráno, tedy porod velmi rychlý, téměř bezbolestný. Jistě hrálo roli i to, že jsem rodila sama a tak nemusely nikam odbíhat, ale na tento porod vzpomínám opravdu moc ráda a dámám děkuji.

Personál:

paní vrchní Trojáková, doktorka Bartoňová, primář Shon

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Modlit se k Bohu, naučit se správně rozdýchávat kontrakce a přestat brát včas hořčík!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krém pro miminko, prsní vložky a krém na bradavky.

37
10.03.17

(jména nevím ani jedno, bohužel..)
Od začátku těhotenství jsem byla rozhodnutá rodit v ČK. Jde mi hodně o přístup, jsem trošku citlivka a vzhledem k tomu, že porod je velice intimní záležitost i psychicky, bála jsem se porodnice v ČB.

Jestli jsem se rozhodla správně… dva měsíce po porodu a já nevím..

Rodila jsem 41+3 tt, bolesti se rozjeli hned po tom, co mi paní doktorka udělala Hamiltonův hmat (bohužel aniž by porodní cesty byly připraveny..).. první příjezd do porodnice - nález na 2cm, kontrakce nepravidelné ale neustávaly, ozvy v pořádku, poslaly mne domů.. celou noc jsem počítala intervaly kontrakcí. Když jsem měla přes hodinu po pěti minutách, v půl páté ráno jsme vyrazili.

Sestra nás seřvala hned mezi dveřmi - proč jsme si nechali věci v autě, proč jsem to nevydržela do 7, co jsem měla přijít na monitor, jestli mám ty bolesti tak strašné… nechala mě čekat na chodbě dokud přítel nepřiběhl od auta, no paráda. Na monitoru jsem i já sama viděla, že je něco divné, při mé kontrakci dítěti klesal puls, sestra nereagovala. Nález stejný, posílala mne domů. Díky bohu, že přišla paní doktorka, stačil ji jeden pohled na monitor a rozhodla o příjmu a prasknutí vody! Jsem ráda, že té sestře zrovna končila směna!

Prasknutí vody se povedlo až na potřetí.. pak museli malé dát sondu na hlavičku takže jsem musela jen sedět, žádná sprcha, míč atd jak jsem si představovala.. po čtyřech hodinách, kdy jsem se otevřela asi max na 4 cm, jsem skončila na operační sále, kvůli hrozící hypoxii dítěte! A sestra mne posílala domu? Na sále všechno super, mimčo jsem tedy viděla jen chvíli, pak až po 3 hodinách na JIP na první přisátí..S tím prostě nic neudělám.

Chtěli mě pustit už třetí den po porodu, bohužel se mi vyskytli komplikace po spinále - příšerná bolest hlavy a páteře. Když jsem to sestře na šestinedělí řekla prve, vysmála se mi, že je to určitě viróza a že by to jinak musela nahlásit primáři. Druhý den jsem to nahlásila jiné sestře a ta mi vzala krev, že mám zánět v míše (nebo jak to řici..) a že ještě dva dny počkáme. Primář navrhl zazátkování „vpichů“ po spinále, nebo kafe a dva Paraleny. Nechala jsem se tedy propustit (bez propouštěcí zprávy, neměli na to čas!), týden jsem se nemohla ani zvednout jak mě bolela hlava… a co bylo nejlepší, moje gynekoložka ve zprávě nic o komplikaci neměla a ani se vlastně nedozvěděla co se stalo, že byl porod zakončen akutní sekcí a jaký jsem měla nález..
Toť k mému „vysněnému“ porodu.

Pokud budu někdy čekat druhé dítě, asi se hodně zapřemýšlím kde budu rodit.....

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně zajet udělat před-příjem a prohlídku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně zajet udělat před-příjem a prohlídku.

03.10.16

Již nikdy více a již nikdy další dítě po této zkušenosti. Přístup sester dobrý, ale až do chvíle, než dorazila Bartošová. Pak už nikdo nic neví, neslyší a jako pokusný králík nemá žádná práva.

Do porodnice jela žena na kontrolu. Přitom jí Bartošová, jak jsme zjistili později z dokumentace, praskla vodu a na dalších dokumentech se to snažila zfalšovat. Po odmítnutí vyvolávačky odpověděla, že to musíme zkusit a jelikož už byla žena po císaři s prvním miminkem, tak žádala z důvodu bolesti jizvy o provedení dalšího císaře.

Odpověď doktorky Bartošové? „Na přání neděláme“. Po stížnostech na chování k mé ženě, jen hromada lží a výmyslů. Asi byla moje žena dobrá jako pokusný králík který to přežil jen zmrzačen. Po porodu nástřih taky super. Asi si to potřeboval doktor Dostálek na někom vyzkoušet.

Šestinedělí bylo ještě lepší. Naštěstí jsme měli víc štěstí, než jiná paní v březnu, co nepřežila ty jejich pokusy na ženských po císaři.

Takže už nikdy více!

Personál:

MUDr.Bartošová, MUDr.Nosková, MUDr.Dostálek, MUDr.Gregorová

532
24.05.16

Před několika dny jsem porodila v Českém Krumlově Terezku. Pro Krumlov jsem se rozhodla na základě doporučení a kladných ohlasů na internetu - a byla jsem spokojená. I když porod nešel hladce, tak personál byl vstřícný, milý a ochotný za každé situace. Lékaři jsou machři ve svém oboru a já si moc vážím jejich práce.

Porodnici v Krumlově bych doporučila všem, kdo hledají opravdu pohádkovou péči. :-)

Personál:

MUDr. Neruda, MUDr. Dostálek

03.11.15

Nejlepší dvojka, kterou jsem si u porodu mohla přát. Oba skvělí. Moc moc děkuji.

Personál:

MUDr. Martin Neruda, PA Dana Nosková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předpříjem 14 dní před termínem porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky a to hodně.

02.10.15

Rozhodovala jsem se dlouho mezi Budějovicemi a Krumlovem. Nakonec jsem zvolila Krumlov, a to i přes to, že jsem kardiak a vhodnější volba by bývala byla Budějovice. A rozhodla jsem se naprosto správně!

Personál byl naprosto skvělý - od porodníka až po uklízečku. Všichni byli milí, ohleduplní, nápomocní. Porod proběhl v klidném prostředí za doprovodu asistentky paní Dany Noskové, kterou rozhodně každému doporučuji. Byla to ta nejlepší volba, kterou jsem mohla udělat.

Personál:

PA Dana Nosková

21.05.15

V Českém Krumlově jsem v dubnu rodila již podruhé. První porod byl vyvolávaný 14 dní po termínu, nakonec skončil akutním císařským řezem kvůli nepostupujícímu porodu a akutní tísní miminka. Nyní jsem moc toužila porodit přirozeně. Opět jsem ale přenášela, ale i tak nebyl problém mi 11 dní po termínu porod vyvolat.

Po celý den mě měli v péči MUDr. Martin Neruda a PA Bc. Lucie Lošková. Oba skvělí. Pan doktor nešetřil vtipem, snažil se mě rozesmát. PA mi přišla skoro jako kamarádka. :-) Snažila se mě podporovat, jak jen to šlo, navrhovala stále nové úlevové polohy a alternativy. Rodila jsem na modrém sále, kde jsem během první doby porodní využila i horkou vanu, kde jsem strávila asi hodinu.

Manžel mohl být celou dobu se mnou. Také jsem měla veliké štěstí, že během mého porodu neprobíhal žádný jiný porod, takže byl absolutní klid.
K mému štěstí se ještě uvolnil nadstandard, takže i následný pobyt na oddělení šestinedělí byl pro mě skoro jako dovolená. Sestřičky na šestinedělí fantastické, dětské sestry také, zvláště paní Dana (příjmení si nepamatuji).

Porodnici v Českém Krumlově doporučuji, kudy chodím, i když mám sama v ČB porodnici téměř přes ulici. :-)

Personál:

MUDr. Martin Neruda, Bc. Lucie Lošková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat předpříjem cca 14 dní před termínem porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, toaletní papír, přezůvky do sprchy, manžela/partnera, vlhčené ubrousky pro miminko a jednorázové pleny, vodu na porodní sál.

77
06.05.15

V Českém Krumlově jsem rodila 30. 4. 2015 a jsem moc spokojená.

Pan doktor i porodní asistentka byli moc milí a nedělali nic bez mého souhlasu. Pan doktor Neruda je opravdový profesionál a navíc velmi milý a vtipný člověk - porod pro mě tak nebyl ani stresující a můžu říct, že jsem si ho i užívala. PA byla ochotná a empatická - zkrátka jsem natrefila na skvělý tým.

Velmi kladně hodnotím klid jak na sále, tak na oddělení šestinedělí - byla jsem sama na pokoji, což mi vyhovovalo, a to jsem neměla nadstandard. Dětské sestřičky jsou moc ochotné a trpělivé - několikrát mi pomáhaly s kojením. Líbí se mi také, že manžel mohl být se mnou u porodu celou dobu a navíc je v Krumlově přítomnost tatínků brána jako samozřejmost, takže se za to neplatí. Za sebe tuto porodnici určitě doporučuji.

Personál:

MUDr. Martin Neruda, PA Klára Pospíšilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vyplnit si předpříjem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do porodnice bych si nechala po porodu přivézt nějaké vhodné jídlo pro kojící - strava je pro celou nemocnici, takže byly fazole, vajíčka, jen čerstvé pečivo, atd.

1280
01.04.15

Jako každá nastávající maminka jsem se rozhodovala, kde budu rodit. Nechtěla jsem rodit ve velké porodnici, kde je docela frmol, chtěla jsem spíše rodinné prostředí a milý personál. Proto vyhrála pro mě porodnice v Českém Krumlově (měla dobré ohlasy jak na internetu, tak i od známých).

V 37. týdnu těhotenství jsem si tam zajela vyplnit papíry k porodu, abych toho byla ušetřena v den D. Samotný porod pak byl paráda. Do porodnice jsme s manželem dorazili 7 večer, následovalo vyšetření PA a poté lékařem. O zákrocích mě informovali (protržení plodové vody, holení), pak jsem strávila v porodním boxu na lehátku svůj čas do porodu. Tam jsem byla s manželem a PA, která byla velmi milá, donesla mi vodu, ptala se mě, zda-li něco ještě nepotřebuji, a spolu s manželem mi byla oporou. Myslím, že pokud bych chtěla chodit, nebo si ulevovat od bolesti ve sprše či jinak, tak by to nebyl problém, ale stání a chůze mi bolesti spíše zhoršovali, takže jsem byla ráda, že jsem na lehátku.

Na samotný porod přišel lékař spolu s dětskou sestrou, dcera se narodila v půl deváté večer asi na pět zatlačení. Bohužel jsem byla nastřižená a k tomu jsem se ještě trochu potrhala, takže po odběru pupečníkové krve pro účely dárcovství následovalo docela bolestivé šití.

Holčičku jsem hned po porodu viděla, pohladila jsem si jí, ale potom jí odnesli na ošetření, u kterého byl manžel. Potom už jsme byli na sále jenom my 3 a užívali jsme si to štěstí, že máme naší malou konečně u sebe. Zkoušeli jsme i kojení, ale to se nám moc nedařilo. Během mého dalšího pobytu jsem byla spokojená, vizity chodili celkem pravidelně, ale když se kojilo, tak přišli i později. Personál byl příjemný, ochotný poradit. I když od porodu uběhlo už více jak 3,5 roku, tak mám na něj a pobyt v této porodnici pěkné vzpomínky, takže pokud by bylo někdy třetí dítko v termínu, tak jedu sem. :)

Personál:

MUDr. Říman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si zajet vyplnit papíry k porodu dříve, ušetří se tím čas a nemusíte se kroutit při kontrakcí při jejich vypisování. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, porodnické vložky a jednorázové kalhotky pro sebe, v porodnici se nedávají.

5
27.03.15

I přes veškerá doporučení z mého okolí nemohu nakonec nemocnici chválit, byla jsem v celku hodně zklamaná.

Porod jako takový probíhal dobře. MUDr. Martin Neruda byl jako lékař u porodu, bezvadný, komunikativní! Byla jsem prvorodička a porod s panem doktorem mě neodradil od dalšího budoucího porodu:-) Bohužel jsem měla po porodu komplikace, krvácela jsem. Mohu poděkovat pouze a jen staniční sestře Haně Perníkové, která mě díky své pečlivosti zachránila, běhala neustále pro lékaře, že krvácení neustává… Bohužel nikdo příliš moc neřešil. Nakonec sestra zburcovala i primáře, to už jsem omdlévala. V záchvatu zimnice mi 20 minut napichovali žíly, na operační sál mě dovezli s tím, že jsem ztrácela vědomí a nemohla dýchat, sucho v puse, kašel a crčela ze mě krev.

Ztratila jsem litr krve, díky tomu nekojím a první týden doma jsem musela požádat rodiče, aby mi pomohli! Sama bych péči o mojí holčičku nezvládla. Pan primář mi sice nabídl transfuzi, ale stylem: „Asi ji nechcete, že?“ Nic mi nevysvětlil, takže jsem předpokládala, že když si primář myslí, že ji nepotřebuji, má pravdu. Zpětně jsem se dozvěděla, že by mi transfúze pomohla nabrat síly, abych možná kojila a hlavně zvládla starost o dcerku!

Z porodnice mě vykopli narychlo s tím, že jsem nekojila a nikdo mi neřekl, jak vlastně správně krmit moje dítě! A to jsem se několikrát dotazovala. Bylo mi řečeno, ať si zajdu do lékárny pro UM a hotovo! Takže jsem naštěstí přežila zdravotní péči a do Krumlova se už bohužel nevrátím. Co se týče personálu, někdo byl milý, někdo bohužel vůbec. Proškolení o tom, jak se starat o dceru (přebalování atd. ) proběhlo stylem „hlavně mi to tady podepište!“ Pak během 5 minut vysvětleno. Nevěděla jsem z toho skoro nic. S koupáním mi pak poradila jedna z hodných sester… naštěstí! Jak správně kojit mi bohužel taky nikdo neporadil, neustále jsem někoho otravovala.

Pár hodných sester se staralo, další jsem očividně obtěžovala. Po porodu a po narkóze mi daly malou a kojte. Pochopitelně to odnesla zcela popraskaná bradavka od špatného začátku s kojením! Dnes ale stejně už nekojíme, mléko se nevytvořilo, ani přes veškerou snahu.

Takže to shrnu tak, že personál byl fajn i protivný! S péčí a s tím, jak jsem odcházela domů, jsem rozhodně spokojená nebyla. Ještě jednou díky sestře Haně Perníkové, je to opravdu profík! :-)

Personál:

Bc. Hana Perníková staniční sestra, MUDr. Martin Neruda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozor i na jídlo! K večeři a snídani je čerstvé pečivo a ovoce, které není při kojení vůbec vhodné! Rohlíky od snídaně si nechte na večeři a naopak. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte s sebou kojící polštář a hodně si předem o kojení nastudujte! Měla jsem své věci: bepanthen, pleny kosmetiku pro dítě. Malá se mi po oleji, který na ní používali, celá obsypala (byl strašně parfémovaný, malá celá zarudlá).

13.02.15

Rodila jsem zde v půlce října své první mimi.

Od začátku se porod docela komplikoval, ale i přesto všechno byli všichni úžasní. Někde jsem četla, že MUDr. Bartošová je protivná ženská, ale ona byla jednou z doktorek u mého porodu a žádný špatný pocit jsem z ní neměla. Chovala se jako normální doktorka.

Sestřičky byly všechny super, i když na šestinedělí se jich našlo pár, které by zasloužily trochu přiskřípnout… Jedna řekne, že je běžné dát jim mimi na noc, když si chcete odpočinout a když jim ho nesete, tak druhá vás pomalu seřve, že kdyby to takhle dělala každá, tak se jí tam ty mimča nevejdou. Můj porod nakonec dopadl dobře. Anesteziolog je moc hodný, držel mě za ruku a uklidňoval (měla jsem císaře, tam manžel nešel). Nejlepší je ale MUDr. Bohatá. Mladá, moc milá a hodná doktorka.

Pokoje jsou strašné, komunistické, všechno staré. Navíc na pokoji, kde jsem byla já, protahovalo okno, takže mi malá hned v porodnici nastydla a měla rýmu asi měsíc…

Personál:

MUDr.Bartošová, MUDr.Bohatá

94
19.11.14

V Českém Krumlově jsem rodila před třemi týdny. Vše proběhlo naprosto v pořádku. Do porodnice jsme přijeli s přítelem ve 3.20 po tom, co mi doma praskla plodová voda.

Přijala nás porodní sestra, nevím jméno, ale byla velmi příjemná. Prohlédla mě, udělala vše, co je potřeba, a řekla, že mám půl porodu za sebou. Takže honem převléct do košile, napíchnout na kapačku a pomalu se šlo na věc. Sestra mě v klidu nechala, ať si dělám po svém, co mi nejvíc uleví. Do ničeho nezasahovala, jen tiše přihlížela a občas jen poradila, co mi uleví. Přítel byl celou dobu se mnou.

Když kontrakce hodně zesílily, sestra zavolala MUDr. Bartošové, že budeme rodit. Přišla během chvilky. Tvářila se velmi odměřeně, ale jinak byla fajn a ve 4.37 jsem měla odrodíno. Porod byl rychlovka ve strašně příjemném prostředí. Připadala jsem si jak doma ve svém.

Hned po porodu vám miminko dají do náruče a nechají vás 2 hodiny na sále o samotě, což je naprosto úžasné. Na oddělení šestinedělí jsou tedy hrozné pokoje, všechno staré a byla tam v noci děsná zima. Sestry nemají rady návštěvy na pokojích, takže jak přijde návštěva, musíte do kuchyňky, kde mi to přijde dost neosobní. Sestry velmi příjemné - až tedy na jednu, ta mi pila krev. :-) Nebyla ochotná ani poradit s kojením. Jinak ostatní sestry super, když si chcete odpočinout, miminko vám pohlídají a nechají vás v klidu prospat. Rodila jsem zde poprvé a příště budu určitě zase. Veliká spokojenost a všem doporučuji.

Personál:

MUDr. Bartošová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na sál si nezapomenout vzít pití, přítele a klidnou hlavu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek, toaletního papíru, plenek a vlhčených ubrousku pro mimi. Plenky vám tam dají jen tak na jeden den a ubrousky vůbec.

31
01.08.14

S porodnicí jsem byla velmi spokojena. Jediné, co mě mrzelo, že jsem se nedostala na nadstandardní pokoj pro hodně porodů. Jinak personál úžasný a ochotný. Miminko jsem mohla mít stále u sebe a hlavně v posteli.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dojet si vyplnit předpříjem. Je fajn, když se vás u kontrakcí neptají na všechny informace a vy máte klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek porodnických vložek.

2806
01.07.14

Rodila jsem zde začátkem května. Přijala mě milá asistentka, vyšetřili mě, převlékla jsem se a celou dobu jsem byla s manželem. Nikdo na nic nechvátal, bylo to skoro jako bych rodila doma. Mohla jsem normálně pít, PA chodila pouze občas kontrolovat miminko nebo se zeptat, zda něco nepotřebujeme (jinak byla ve vedlejší místnosti). Když jsem měla pocity na tlačení, PA mě zkontrolovala, zavolala doktorku a za stálého chválení mě se asi na pět zatlačení narodil syn. Měla jsem krásný porod, syn se narodil za tři hodiny od příjezdu do porodnice a klidně bych rodila hned znovu. :-) Všichni byli milí, pořád říkali, jak to na prvorodičku bylo super. Opravdu jsem měla pocit, že jsou tam jen kvůli mně.

Personál:

MUDr. Pavla Foltová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky.