Nemocnice Děčín, Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici se starají jak o fyziologicky, tak o rizikově těhotné ženy. Rodit zde lze od ukončeného 35. týdne těhotenství.

Oddělení pro I. dobu porodní disponuje mnoha relaxačními zařízeními pro zmírnění bolestí. II. dobu porodní pak nastávající maminka tráví na moderně vybaveném porodním boxu. Lze využít klasického i alternativního způsobu porodu. Zdejší lékaři akceptují cokoliv, co je v souladu se správnými medicínskými postupy. Doprovod u porodu je samozřejmostí.

Kurzy přípravy na porod se konají jednou až dvakrát měsíčně (dle zájmu), vždy ve čtvrtek od 13 hodin. Jsou vhodné pro ženy od 32. týdně těhotenství. Máte-li o kurz zájem, volejte na tel. číslo: 412 705 324.

Co je vhodné si sebou sbalit do porodnice se dočtete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Děčín, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 40x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Peter Kraus

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 412 705 312

Novorozenecké oddělení: +420 477 112 855

Šestinedělí a porodní sál: +420 412 705 298

Adresa: U Nemocnice 1, Děčín 405 99

URL: http://www.kzcr.eu/cz/dc/pro-pacienty/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicke-a-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Děčín

12.05.20

Vzhledem k tomu, že jsem rodila v době pandemie Covid-19 a nemohla jsem mít manžela u porodu, tak jsem se bála přístupu lékařského personálu a jako prvorodička i samotného porodu, neboť jsem četla dost negativních recenzí na Děčínskou nemocnici a i porodnici.
Normálně recenze nikde nepíšu, ale v tomhle případě si myslím, že je důležité vyzdvihnout Děčínskou porodnici a nenechat ji vizitku z let minulých.
Od příjezdu do nemocnice ve 3:15 ráno do samotného porodu v 11:20 až po celou hospitalizaci na šestinedělí, musím smeknout před všemi sestřičkami a doktory této nemocnice, protože takový přístup, který se mi dostal, jsem ani ve snu nečekala. Na porodním sále, kde se vyskytly komplikace a samotný porod na sále se protáhl na 3 hodiny byly porodní asistentky i dva lékaři, kteří mi celou dobu pomáhali, měli trpělivost, snažili se mi zlepšit náladu a ulevit mi, dokonce mě paní asistentka chytila za ruku, hladila po vlasech a říkala klidným hlasem do ucha, co mám dělat, aby vše proběhlo v pořádku, a malá byla co nejdřív venku, což mi na sále velmi pomohlo. Po porodu mi hned malou přiložili na hruď a sestřičky z novorozeneckého a šestinedělí se o ni začaly okamžitě starat a pořídily mi první fotky miminka, protože jsem tam nikoho nemohla mít, za což jsem jim velmi vděčná.
Na šestinedělí opět skvělé sestřičky i přístup, vše mi s klidem a trpělivostí vysvětlily, chodily nás často kontrolovat, jestli něco nepotřebujeme, radily, co a jak máme dělat.. radily s kojením a v žádném případě nás nenervovaly s přibíráním miminka, atd.
Nemůžu si stěžovat na nikoho, naopak a kdybych si pamatovala jména všech zdravotníků, tak je ráda napíšu. A i když bylo období pandemie a karantény, tak oceňuji nasazení lékařů a sestřiček, jejich trpělivost a stále pozitivní přístup, díky kterému se porod pro mě nestal nejhorším zážitkem a byla jsem po celou dobu i přes zákaz návštěv v psychické pohodě.
Za mě rozhodně doporučuji, i těm, kteří dodnes o porodnici pochybovali.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně se ničeho nebát a hodit předsudky za hlavu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svačinu, laktační čaj, přebalovací podložky a další věci dle seznamu.

25.11.19

Jsem místní, ale dlouho jsem vzhledem k negativním zkušenostem známých váhala. Po ujištění, že po změně personálu došlo ke změnám k lepšímu, jsem se nakonec rozhodla rodit právě tady.
Bohužel jsem narazila na velice nepříjemnou, neochotnou a hodně otrávenou PA (mezi rodičkami už je známá). Hned od začátku mě okřikovala, že toto nejsou ještě žádné kontrakce, tak ať se uklidním. To mi říkala pořád dokola cca těch 6 hodin, než jsem šla na sál. Když jsem jí poprosila o vodu, řekla, že od toho tu mám snad manžela. A nejlepší bylo, když mě nařkla z toho, že rodit očividně vůbec nechci a nejsem na porod psychicky připravená, ať si to laskavě přenastavím v hlavě. Podotýkám, že ani já ani manžel jsme nehysterčili, neměli jsme žádné požadavky navíc, ani žádný porodní plán. Bohužel, u stejné PA rodila i sestřenice a kamarádka a bylo to úplně stejné.
Co musím pochválit byl skvělý pan doktor na sále. Trpělivý, milý a empatický. Bohužel, PA mi tento pozitivní dojem kazila - skákala mi po břiše a její průpovídky „ježíš ona snad neumí tlačit“ mi moc nepřidaly.
Po samotném porodu musím pochválit okamžité přiložení dítěte na hrudník. Po očištění jsem měla malého celé 2 hodiny u sebe.
No a co se týče šestinedělí, ani tady nemohu bohužel chválit. První noc po porodu se mi malý dusil plodovou vodou a děsně brečel. Šla jsem poprosit sestřičku (ve 3hod ráno), zdali by si ho alespoň na 2 hodinky nevzala k sobě, že jsem už 48hodin nespala. To, co mi řekla, Vám nepřeju slyšet.
Takže tak. Tady rodit už nebudu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenoste porodní plán-od známé, co tam pracuje, jsem byla uporornena na to, že „personál to nemá opravdu rád“.

06.02.19

Přijela jsem do porodnice Děčín v 5 ráno, to znamená, že se za chvilku měnily směny. Samozřejmě, že ze mě byli všichni nadšení. Nejdříve mě vyšetřila čerstvá porodní asistentka. Ta mě řekla, že jsem otevřená na 3 cm, když dopsala lékařka všechny papíry, vyšetřila mě i ona a řekla, že jsem úplně zavřená, že rodit nebudu, ale jelikož jsem z velké dálky, tak si mě tam nechají. Já jsem byla přesvědčena o tom,ž e ten den porodím, ale prostě mi řekli že ne! A že kdybych byla místní z Děčína, tak mě poslali domů, tak jsem se rozčílila a řekla jsem, že klidně domů půjdu. Partnera samozřejmě poslali také domů.

Perfektní je lékařská péče, přijde Vás zkontrolovat jak primář, tak další lékař. U mě to byl můj osobní gynekolog, chovají se naprosto profesionálně a lidsky. Horší to je se sestrami, jak je jich teď nedostatek, tak si asi myslí, že jsou víc než lékař.

Když jsem ležela v pokoji na první době porodní, tak to bylo poměrně fajn. Jsou tam míče na skákání, dovolí vám jít do sprchy, ale zvonek, který je až u dveří, ten jsem nepochopila, když má někdo bolesti, jak si může zazvonit, když je ten zvonek 3 m od něj. Navíc když jsem byla ve sprše, tak vás ani jednou sestra nepřišla zkontrolovat. Například já mám ráda opravdu horkou vodu, kdyby se mi tam zamotala hlava a sekla bych tam s sebou, tak by mě objevila asi až další maminka.
Sestrami chodila měřit kontrakce cca po hodině, někdy až dvou. Asi abych se vyspala, ale to nešlo, ty kontrakce byly opravdu silný, potom sami uznali, že ten den opravdu porodím, takže jsem zavolala partnerovi, aby přijel a kolem 16 hod mně píchli vodu. Celou dobu jsem chtěla něco na bolest. Sestra mi řekla, porod prostě bolí. Přitom s předporodního kurzu jsem věděla, že mám nárok na epidurál a další léky

Rozhodně doporučuji, aby s vámi někdo k porodu šel, protože když ležíte na té posteli v pokoji první doby porodní, tak absolutně nejste schopná si zazvonit na ten zvonek, který je asi 3 m od vás, takže partner zvonil. Když přišla sestra, řekla, že to na porod ještě není. To bylo asi 18:45. Pak už jsem to nemohla vydržet. Samozřejmě Vám řekne, neplačte a ještě se rozčílila, že chci jít na sál. Řekla mi, ať si slezu. Absolutně jsem nebyla schopná. Sanitáře nezavolali, nic, kdybych tam neměla partnera, nevím jak by mě tam odtáhli, asi bych rodila na zemi, nebo na té posteli. Přístup sestry katastrofální. Měla jsem ale perfektní lékařku, byla to cizinka, pravděpodobně někde z Moldávie nebo odtamtaď. Malý se narodil v 19:07 a to mi přitom řekli, že ten den rodit nebudu :-)

Co bylo ale vůbec nejhorší, bylo přechod na šestinedělí. Žádala jsem nadstandartní pokoj a ten doporučuji. Bylo mi řečeno, že je volný, když jsem ho chtěla a pak mi řekli, že není, takže mě dali k jiné mamince na pokoj. Ta byla po císařském řezu a je opravdu rozdíl, když je někdo po císařském řezu a někdo rodil přirozenou cestou a ještě k tomu čtyřkilového pucka. Jste vyčerpáná, unavená a sestra na Vás začne chrlit 1000 informací, jak se má miminko koupat, co se s ním má všechno dělat. Vůbec nevíte o světě a jste ráda, že se držíte na nohou a ještě na Vás koukají, jako že to je úplně normální, co zkoušíte.

Pokud se vás sestra zeptá, jestli chcete něco na bolest, tak si to nezapomeňte říct při vizitě, ať vám to lékař napíše do dekurzu, protože tam je taková blonďatá sestra, která vám prostě na bolest absolutně nic nedá, pokud to nemáte napsané od lékaře. Je asi vyhořelá, velice nepříjemná, arogantní, nebyl to pouze můj názor, ale vesměs všech maminek.

Pokud si vyberete tuto porodnici, můžete se těšit na perfektní přístup lékařů! Ale perfektních sester je tam opravdu málo, nemůžu říct, že bych na nějakou nenarazila, ale vesměs tam byly sestry extrémně nepříjemné. Hodně štěstí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a partnera. Sestry mají z můžu přecejen respekt

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Fenyklový čaj a hroznový cukr a samozřejmě partnera

102
06.08.18

Do porodnice jsem přišla s tím, že jsem si myslela, že mi praskla plodová voda. Prvně mě vyšetřila sestřička s tím, že prý to opravdu plodovka byla. Pak přišla moc hodná paní doktorka (taková blonďatá Slovenka). Ta mě také vyšetřila a nakonec to plodovka nebyla, jen odešla zátka. No nic, tak jsem si říkala, že mě třeba pustí domů. Doktorka řekla, že mi ještě vezmou krev. No super, měla jsem tam kyselinu močovou (s tím jsem ležela v nemocnici cca deset dní a po propuštění jsem asi za týden šla do té porodnice). Takže pěkně lehnout na pokoj a večer jsem dostala tabletku na vyvolání.

Od pěti od rána kontrakce. v osm hodin vyšetření a prasknutí vody. Pak hekárna. Já vysmátá jak beruška a vše bylo prostě fajn. Kolem desáté jsem začala tlačit a maličká byla v 11:35 na světě. Takže co se týče porodní péče, bylo všechno úplně dokonalé a perfektní.

Horší to bylo na šestinedělí. Měla jsem málo mléka a sestřička si brala maličkou na vyšetření kyčlí. Ta samozřejmě plakala. Když jsem chtěla pro malou umělé mléko, tak jsem dostala vynadáno, že snad mám prsa a ať ji nakojím. Pak za mnou přišla sestra a dostala jsem hrozně vynadáno, že jsem neschopná a že trápím své dítě hladem.

Takže tohle jsou asi tak mé zkušenosti s porodnicí Děčín.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a nenechat si do ničeho kecat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, protože tam se to nedá jíst. Pak samozřejmě vše, co je psané na seznamu.

14.10.17

Hekarna - strašný přístup. Přijedete tam, udělají, co musí a dají vás na box a pak na vás kašlou a ještě vám chodí vynadat, proč jste si nezazvonila na zvonek, když vám je špatně. Zvonek je až u dveří a zkuste si tam dojít, když máte hrozný bolesti a když se uráčí někdo za vámi na pokoj přijít, tak jsou protivní a uráží. Vůbec nemají s lidmi trpělivost, radši všechno honem, ať se jich už zbavíme. A když porod nejde, tak radši císaře místo toho, aby ještě počkali a člověku pomohli. A ještě na člověku skáčou, že by mu zlomili páteř, no hrozná porodnice. Za mě určitě druhý dítě rodit do Děčína nepůjdu, to radši buď doma, nebo jinam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě jít rodit někam jinam.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně trpělivosti a partnera, kterého vyhodí a nedovolí, aby tam s vámi byl.

19.12.15

Nemocnici Děčín jsem si vybrala, jelikož tam rodily všechny moje známé a všechny byly spokojené. Byla jsem prvorodička. Strach jsem měla obrovský, nevěděla jsem, do čeho jdu jako každá prvorodička. Ale přístup sestřiček a pana doktora Kaplana mě ohromil. Všichni byli úžasní a strašně mě podpořily.

Přítel bohužel na porod přijel pozdě, jelikož byl porod velmi rychlý a bezproblémový, ale sestřičky mě podporovaly celou dobu užasně. Za mě všechno na jedničku. Jen na novorozeneckém oddělení přístup některých sestřiček byl strašný. Sestřičky na šestinedělí byly užasné a moc hodné. Já mohu určitě doporučit. :)

Personál:

Kaplan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být co nejvíc v klidu, i když to jde těžko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek, jednorázové kalhotky, jídlo.

21.09.15

Příjem proběhl ok, natáčky, UZ, na příjmu dvě PA a mladá slovenská doktorka - ta byla mimochodem velmi slušná a příjemná. PA mě bez upozornění ihned prohrábla, že prý si mě musí vyšetřit. Načež vzápětí došla doktorka a udělala to samé…nevím, proč jí PA neřekla, co „zjistila“…
Porod byl vyvolávaný zavedením tablety na dozrání čípku, dostala jsem postupně dvě. To stačilo na to, abych pak porodila.
Během porodu neustále na monitoru. PA mi stále tlačila na břicho, ač jsem prosila, ať to nedělá, že mě to bolí. Dítě vám položí na břicho jen, když si o to řeknete, jinak hned kamsi zmizí a donesou ho zabalené jako ruskou matrjošku. Já si řekla a stejně to bylo tak na deset vteřin, protože by asi jinak dcera umřela, když by jí nešla sestra hned natahovat a drhnout od mázku…
Následně tedy donesla kuklu, vyrvala mi postupně obě bradavky, aby si malá cucla a pak jí milostivě předala manželovi. Já si jí pochovat skoro nesměla, protože jsem musela tlačit pytlík s pískem na břiše, aby ze mě vytekly všechny zbytky krve. Předtím mě ještě PA počastovala prstama na spodní části břicha - že mi vytlačí krev z dělohy - to byla nejhorší porodní bolest. Jinak mě nic nebolelo, nebýt tohohle…
Pak jsem dvě hodiny ležela, manžel choval dcerku, sestra chodila kontrolovat, jak mi je.
Po dvou hodinách mě sestra zvedla, šla jsem po svých, což se jí moc nezdálo, ale necítila jsem špatně. Odvedla mě na pokoj na šestinedělí. Mezitím musel manžel odevzdat dítě dětské sestře, že prý si musím odpočinout…takže jsem se najedla, osprchovala a šla sondovat, kde mám dítě. Dost se divily, že nespím a sháním se po dítěti…přivezly ji vykoupanou, i když prezentují, že první koupel dítěte si může udělat sama rodička. Jo, nesmí se tam dětem stříhat nehty, protože by prý dostaly zánět - to mi řekla sestra, když našla u mě v šuplíku nůžky na nehty, který jsem si nechala přivézt. Kontrolují i to, čím dítě mažete. Jinak tam byl nějaký Vegetol na mazání dětí. Asi to stačí, ale je to divný, nejsou to přece řízky:-) Jinak ženský sestry ok, chodí měřit teplotu, přinesou baňku na odstříkávání mlíka (chachacha). Dětské setry taky dobrý, až na pár výjimek, ale dalo se to. Doktoři taky v pohodě - za mě tam byl celou dobu jeden chudák - byly prázdniny, tak se střídali na dovolených. Jinak se tam musí být 72 hodin po porodu - kvůli dítěti, dřív nepropouští, ani když je vše ok. Takže když nestihnete porodit do 12:00, tak jste tam automaticky o den dýl.
Nadstardní pokoj je na požádání. Když je obsazeno, tak můžete do pořadníku a v případě uvolnění vás přestěhují. Když nejsou obsazené všechny normální pokoje, tak vás sestěhují s někým dalším, takže soukromí stejně nemáte. Někomu to třeba vyhovuje, že není sám, ale ani na dotaz, zda by nešlo přestěhovat, aby měl člověk víc klidu, tak to nejde. Asi by musely otevírat víc dveří a vytírat víc pokojů. Samy na pokojích tam byly jenom cikánky.
Na první porod to, myslím, bylo celkem ucházející. Nemám s ničím dalším srovnání. Teď se tam navíc změnil primář a mají prý nějaký jiný vybavení, tak doufám, že se trochu změnil i přístup personálu.

Personál:

Mudr. Kaplan, PA Míša a Alena

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Stůjte si za svým, doporučuju porodní plán. Ten je sice při sepisování porodopisu nezajímá, starají se až při příchodu k porodu. I tak ale musíte všechno neustále opakovat, což je dost vopruz…ale budiž, já PP neměla, takže snad pro příště;-) Jinak v duši klid a pevnou vůli:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci podle jejich seznamu, kromě kukuřičnýho škrobu - to je fakt úlet a nikdo mi nedokázal říct, na co bych ho tam používala…

16.05.15

Nevím, jestli to bylo jen tím, že jsem rodila o Vánocích a byla jsem tam úplně sama, ale veškerý personál porodnice byl super! A tím myslím jak ranní směnu, která mě přijímala, tak i ta noční, se kterou jsem rodila. :)

Pan doktor Kaplan byl moc milý a sestra Jiřina, která se mnou celou dobu byla, byla naprosto dokonalá! Se vším mi poradila a hodně mi pomáhala.

Já si na porodní v Děčíně opravdu nemůžu stěžovat.

Personál:

MUDr. Kaplan, sestra Jiřina

24.04.15

S porodnicí jsem byla celkově spokojená. Personál velmi vstřícný a milý - na všech odděleních (pouze primář z dětského a sestry, co s ním chodily na vizity, příliš sympatičtí a vstřícní nebyli).

Přála jsem si pokud možno co nejpřirozenější porod a to se mi v zásadě splnilo. Nicméně porodní plán jsem nakonec ani nevyndala a žádné speciální požadavky neměla sílu vznášet; prostě jsme měli štěstí na příznivé okolnosti. Na vše se mě ale ptali a nejednali rutinně. Vytknout mohu snad jen, že mi prcka hned nedali na břicho a přinesli ho k přiložení až po zvážení zabaleného. Ale protože jsem nezvládla předat porodní plán a nestihla si o to říct, nemohu soudit, zda by jinak mé přání splnili.

Nadstandard jsem si platit nemusela, protože jsem měla štěstí na volný jednolůžkový pokoj mezi standardními. Jinak bych jej asi volila; soukromí je k nezaplacení.
Za mě mohu porodnici jen doporučit a určitě zde plánuji rodit i druhé dítě!

Vybavení by si zasloužilo inovaci, ale u mě to přebíjí pocit z dobrého personálu, který je pro mě důležitější než nová postel. Zvlášť poděkovat musím sestrám na šestinedělí, ty jsou opravdu ženami na svém místě. Nicméně i sestry na porodním sále a na novorozeneckém byly velmi příjemné a profesionální. Jen mě mrzí, že se mi žádná nepředstavila, abych mohla poděkovat adresně.

Personál:

MUDr. Klaban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se zachovat si chladnou hlavu a být co nejvíc v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Při sepsání porodopisu dostávají maminky standardní seznam potřebných věcí, kde nic nechybí. V případě přítomnosti otce nezapomenout na přezuvky pro něj. :-)

24.03.15

Já mohu za sebe děčínskou porodnici jen doporučit. Rodila jsem zde 3. 4. 2015. Byl to můj druhý porod. Personál při porodu, na oddělení šestinedělí i péče sestřiček z novorozeneckého oddělení perfektní a příjemný přístup. Nemohu si stěžovat na nic.

18.06.14

Jak hodně maminek na děčínskou nemocnici nadává, tak já jsem byla naprosto spokojená.

Na příjmu jsme měla moc milé a ochotné porodní asistentky. Byly se mnou po celou dobu a dodávaly mi sílu pro samotný porod. Porod se sice trošku zkomplikoval, ale nic strašného. Strašně moc jsem se bála porodu, ale nakonec jsem zjistili, že to vlasně vůbec nebylo nic hrozného.

Byla jsem první noc na normálním pokoji a pak už na nadstandardu. Péče sestřiček bezvadná. Jsem naprosto vděčná dětské sestře, že naučila mého přítele koupat malého, nebát se ho obléct. Naučila ho jak mi pomoct odstříkat mléko. Tohle mi fakt hrozně pomohlo, protože v doma šestinedělí se o všechno pomáhal starat. Jako skutečně před touto sestrou klobouk dolu, škoda že jsem si nezapamatovala její jméno, přišlo mi v tu dobu, že je to normální, ale není. Bohužel některé sestry to řádně nenaučí ani maminky a řeknou, že je mateřský instinkt povede.

Klasické pokoje by mohly být lépší, ty kovové postel už ledacos pamatují, tam bych určitě viděla dost rezervy. Co mi vadilo, byly ranní prohlídky rodidel na pokoji. Udělala bych na to pokoj, kam by docházely maminky za lékařem, přišlo mi to hrozně divné a moc brzy (v 7 hodin). Jinak spokojenost, prvorodičky mají výhodu v tom, že nevědí, do čeho jdou, a tak asi nemají přehnané nároky. Měla jsem během těhotenství přečtených mnoho časopisů, ale články o porodech jsem nečetla a asi to bylo dobře. Takhle mi to přišlo všechno OK.

Personál:

MUDr. Kaplan, MUDr.Trudáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečíst články o porodech a neptat se kamarádek a známých na porod, jen Vás to zbytečně bude děsit a budete mít strach, tak jako jsem měla já. Ale jakmile jsem od toho odprostila a přestala se ptát a číst o tom, tak už jsem se nebála a pořád si opakovala, že to zvládly miliony předemnou, tak já to zvládnu také.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, kojící čaj, pevnější kalhotky.

25
05.06.14

V děčínské porodnici jsem rodila 2× a neměnila bych. Personál jsem vždy měla bezproblémový, sice bylo pár výhrad, ale všude je něco. Hlavní je, že děti jsou v pořádku a zdravé. A co se týká jídla, nic špatného vám nedají, dostanete to, co potřebujete pro sebe i své dítě.

1. porod (2011) jsem měla vyvolávaný, jelikož se nám nechtělo ven. Péče sester na předporodním byla úžasná, neustále mě někdo chodil kontrolovat, zda je vše v pořádku. Když se chystalo k porodu, tak jsem si zavolala manžela, který si dával na čas. :-) Ale pan doktor na něj počkal, takže o nic nepřišel. Následná péče o mě a o miminko do propuštění byla super.

2. porod (2013) - byl jako přes kopírák až na to vyvolávání, zde šlo vše samo, tatínek opět na poslední chvíli, zase se na něj čekalo. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, pokud vás něco štve, věřte, že jinde to může být i horší. Když něco nevíte, ptejte se, ptejte se a ptejte se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci, co máte mít, se dozvíte při sepsání porodopisu, ale určitě doporučuji sedací kruh, to je vám tak výborná věc.

01.02.14

Měla jsem plánovaný císařský řez na 19.12. Ve středu 18.12. jsem šla na příjem a vše probíhalo v klidu. Sestřičky příjemné, se vším mě seznámily a řekly mi, jak vše bude probíhat. Poté mě doprovodily na odd. šestinedělí. Všichni byli moc příjemní, neměla jsem žádný problém.

Druhý den brzy ráno probíhala příprava na císařský řez a v 9:00 si pro mě přišli. :D ŠOK! :D Byla jsem úplně vyřízená. Tak moc, že jsem úplně zapomněla na svého přítele a šla rovnou na sál. :D Na sále jsem se nedokázala ani posadit podle jejich představ. Poté, co jsem se posadila ,dostala jsem injekci do zad a tím to vše začalo. Když jsem ležela, moc dobře mi nebylo, bylo mi na na zvracení a byla jsem trošku mimo. Ale asi mi dali něco na uklidnění, takže během pár sekund mi bylo lépe. Po chvilce jsem nemohla pohnout spodní části těla. :D Doktoři dělali svoji práci a já si povídala s doktorem, který stál za mnou u mé hlavy.

Malá byla na světe během 10 minut, a to protože byla špatně natočená, jinak by vše probíhalo rychleji. Děťátko mi ukázali hned, jak ho očistili. :) Byla to ta nejkrásnější chvíle v mém životě. Nikdy na to nezapomenu. Po půl hodině jsem byla hotoví a mohla jsem na pokoj (na pozorováni na 24 hodin). Cestou na pokoj jsem mohla dokonce mluvit s rodinou, která na mě čekala na chodbě a chtěla mě podpořit.

Na pozorování jsem byla také moc spokojená. Nebojte si říct o něco proti bolesti. Sami dávají injekce proti bolesti, ale když něco, řekněte si. Nemá to žádný vliv na to kdy pujdete na pokoj nebo na to že nedostaete miminko.. Miminko vám dají, i kdyby vás to bolelo. Jsou radši. Je to prý lepší pro maminku, tak i pro dítko. Bolesti nejsou tak hrozné. Já si vůbec nemůžu stěžovat. Normálně jsem spala a v ten večer, když mi malou přinesla sestřička na kojení, tak jsem si dokonce lehla na bok. Dítko vám nosí na kojení, sice nebylo mlíčko, ale stejně se kojí, mimčo nosili asi po 3 hodinách.

Druhý den jsem ráno musela vstát a do sprchy. Sice to nebylo moc příjemné, ale po pár metrech to bylo dobré. Po obědě jsem dostala malou k sobě a už jsem nevnímala žádnou bolest. Dokonce jsem se procházela po chodbě, a to jsem měla i dren. Další den mi dren vytáhli. Nepříjemné, ale dá se to vydržet. Pak už jsem jen běhala s miminkem. :D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný strach. Hlavně pijte, jak můžete. Vím, že to nepůjde, nebudete mít chuť, ale pijte, je to pro vaše dobro. Podávají černý čaj, tak si třeba zabalte čaj pro kojící matky, je to lepší. Po císařáku ve sprše si čistěte řez. Kontrolují to. Do porodnice si neberte jídlo. Sice jídlo tam stojí za prd, ale stejně vám zakáží stravu. Každý den jsem se ptala, co můžu a vždy mi řekli co, a přítel mi to pak přinesl. Nechte si poradit od sestřičky. :) Držím palce těm, které se chystají na porod. :) A buďte v klidu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové pleny, vlhčené dětské ubrousky, bačkory, ručník, prsní vložky a koj. podprsenka.

9064
06.10.13

Za mne teda velká nespokojenost!

Jako prvorodička jsem měla rychlý porod. Od odtoku plodové vody byl malý za 2 hodiny na světě. PA si mě vůbec nevšímaly, jen mi natočily ozvy a poslaly do sprchy. Měla jsem hned kontrakce po 3 minutách. Když už PA přišla, tak mi vynadala, že špatně dýchám. Byla dost nepříjemná.

Hodinu před porodem přijel za mnou manžel, kterého PA vyhodily, že se mnou nemůže být při 1. době porodní, což je všude jinde běžně možné. Poslali ho pryč s tím, že až bude po všem, že mu zavolám. A to po porodu nebylo vůbec možné - za prvé jsem další 2 hodiny ležela na sále a dostala jsem v infuzi něco na bolest a na uklidnění, takže jsem byla v limbu. A zadruhé jsem neměla u sebe mobil, ten zůstal na pokoji. Takže manželovi jsem se ozvala až když jsem se na pokoji probrala, což bylo po 6 hodinách!

Na sále mi PA při silné kontrakci teprv napichovala flexilu! Když se mi nedařilo prcka rychle vytlačit, tak mi začaly PA s doktorkou vyhrožovat kleštěmi, což byl velký nápor na mou psychiku. A ničemu to nepomohlo.

Další kapitola sama o sobě je novorozenecké oddělení. Přístup dětských sester byl příšerný a bezohledný. Co nová směna, to jiný postup a názor na péči o miminko. Na nás maminky se neustále utrhovaly a dávaly najevo, že ničemu nerozumíme a že oni vědí všechno nejlíp. Jeden příklad za všechny: když jsem došla za dětskou sestrou, že se mi malý 2× za sebou dusil, tak mě poslala zpátky na pokoj, aniž by se na miminko podívala. Ať si prcka pohlídám sama, že ona na to nemá čas!

Jediné, na co si nemůžu stěžovat, byly sestřičky na šestinedělí. Byly velice vstřícné a hodné, i když měly plno práce. Pomáhaly a poradily s kojením. Za jejich přístup jim velice děkuji.

Takže já děčínskou porodnici nedoporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nafukovací kruh na sezení,vlastní dudlík.

60
06.04.13

Personál byl naprosto vynikající, paní doktorka s porodními asistentkami byly moc hodné, trpělivé a milé, ačkoliv můj porod nebyl bez problémů. Nakonec jsem kvůli nepostupujícímu porodu podstoupila císařský řez, který vedl MUDr. Klaban. Dnes mám doma krásného a zdravého chlapečka a téměř neviditelnou jizvu. :)

Personál:

MUDr. Kovářová, MUDr. Klaban

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nevěřte všemu, co uslyšíte, já jsem slyšela samá negativa a nakonec jsem za 10 dní hospitalizace (byla jsem přijata 5 dní před porodem kvůli vysokému tlaku) nenarazila na nepříjemného lékaře či sestru, všichni byli profesionální. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka k porodu. :)

13.02.13

Já jsem spokojená nebyla.

Málem jsem si odrodila sama na pokoji. Hlavně, že doktorka se sestřičkami pily v klídku kafíčko a furt mi tvrdily, jak mám čas. Pak se mělo co dělat, abych se dostala vůbec na sál.

Ne vždy mají prvorodičky dlouhý porod a personál by na to neměl spoléhat. Zdravotní poporodní problémy mám bohužel stále (rok od porodu).

10.02.13

Rodila jsem 7.2.2013.

Porod byl rychlý a bez potíží. Všechen personál počínaje porodními asistentkami, gyn. sestřičkami a novoro. sestřičkami a lékaři byl super. Všichni laskaví, trpěliví, ochotní poradit a pomoci. Obrovský dík porodním asistentkám, které se ke mně a k manželovi chovaly naprosto perfektně a díky nim byl porod naší dcery Sofie Nelly skutečně obrovským a krásným zážitkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Naslouchejte personálu, oni vědí co dělají a společně se to dá zvládnout na jedničku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučený seznam věcí, který dostanete při sepisování porodopisu, jdete sem jen na tři dny, více není potřeba.

26.01.13

Já osobně v porodnici byla spokojena až na doktora na porodním sále, který mi vynadal, že jsem si na něj při porodu omylem položila nohu. Ale znám dvě paní, které tu za poslední rok přišly o svoje mimina, a podle názoru všech by se předešlo všemu, kdyby byly více kontrolovány.

05.01.13

Tak v Děčínské porodnici jsem rodila 25. prosince 2012 svoje první dítě. Měla jsem mladého doktora, asi pan doktor Kaplan, nevím jistě. :-) Okolo sebe mladé sestřičky a můžu si jen chrochtat. :-) Pan doktor i sestřičky úplně super, nemůžu si vynachválit.

Jinak pak sestřičky na šestinedělí taky super, to samé sestřičky na novorozeneckém. Je pravda, že jsem tam i já chytla jednu sestřičku, co příliš milá a ochotná nebyla, ale jinak super i doktoři z dětského. :-) Pokud bych měla rodit ještě jednou, tak určitě jdu znova sem.

1
12.12.12

V této porodnici jsem rodila své první dítě a bylo to 18.9.2011. Už je to přes rok, ale příští rok 07/2013 tam budu rodit určitě zas.

I přes všechny negativní názory na tuto nemocnici jako takovou jsem tam jela. Příjem a na porodním sále to chvílema příjemné nebylo, nechytla jsem zrovna milou sestru, ale i přesto všechno i ona mi pomohla, když už jsem vážně nemohla. :-)

Novorozenecké oddělení je naprosto skvělé, každá sestra i primářka. Všechny moc milé a se vším pomohou, poradí a ukážou. Byla jsem na normálním pokoji ještě s jednou maminkou a bylo to moc fajn. Byla už druhorodička, takže pro mě velké plus, spoustu věcí jsem okoukala. :-) Ale samozřejmně záleží na tom, koho chytnete. Já se určitě nebudu bát se na ně v Děčíně znovu obrátit!

Personál:

MUDr. Kaplan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat, nepomůže vám to. Doktoři vědí co dělat a vždy vám pomůžou. :-) Neberte toho s sebou moc, oblečení pro miminko je tam k vypůjčení a pro vás velké plus, že doma nemusíte hned prát, ale máte vše připravené.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, mokré kapesníčky, noční košile, jednorázové kalhotky, hygienu pro sebe, dostatek ručníků a pití.

01.09.12

Zvažovala jsem možnost rodit v UL kvůli negativním ohlasům na děčínskou porodnici, ale dnes jsem ráda, že jsem tak neučinila.

Péče všech doktorů, kterým jsem prošla rukama, a že jich nebylo málo, byla vynikající, nic nezanedbali a byli vždy velmi pozorní a vstřícní. Chování sester na všech odděleních, kterýma jsem prošla (gynekologie, porodnice, šestinedělí), perfektní a velmi empativní.

Tímto bych chtěla poděkovat celému personálu za skvělou péči a profesionalitu díky níž jsme dnes obě s dcerou Anežkou v pořádku.

Panu doktoru Minichovi zvláštní díky za opravdu neviditelnou jizvu. :-)

Personál:

Mudr. Minich a Mudr. Hošková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, doktoři ví co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj, foťák, telefon. (nealko pivo :-))

41
27.05.12

Rodila jsem tady po druhé a pokaždé jsem byla moc spokojená.

Druhý porod 20.5 2012 byl opět vyvolávaný. Veškerý personál porodnice byl výborný, PA ochotné. Pa Rendlová, která měla službu během které jsem porodila byla naprosto užasná, bohužel nebyl u porodu manžel, tak se mi během celého dne velice věnovala, byla starostlivá, užasná.

Mudr.Kadlíčková, která sloužila celý víkend byla také strašně milá, hodná. Setřičky na novoro a šestinedělí také moc fajn a ochotné. Jediné s čím jsem nebyla spokojená je jídlo. Ne všechno bylo špatné, ale něco byl fakt děs.

Personál:

Mudr. Kadlíčková, PA Rendlová, PA Kotalíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, veškerý persovál je fakt milý a snaží se vam to ulehčit a zpříjemnit a poradit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně sil, manžela, protože je to bez něj smutnější, kojící čaj a nalko pivo, po tom se výborně spouští mlíčko :)jednorázové kalhotky, noční košily, během víkendu se může stát že erární dojdou, tyčinku na rty, plínky a ubrousky na mimčo.

63
11.03.12

Původně jsem měla jako prvorodička strach, ale porodnici v Děčíně můžu jen doporučit. Sice jsem se při porodu hodně potrhala a mladá paní doktorka z toho byla docela vyplašená, takže raději nechala zavolat ještě staršího kolegu na poradu, ale její trpělivost a trpělivost sestřiček se mnou, kdy jsem ke konci porodu už hysterčila, byla úžasná. A sestry ny šestinedělí super. Vše mi vysvětlily, ukázaly, snažily se zodpovědět moje dotazy a pomoct, když jsem potřebovala. Byly tam i maminky, které předtím už rodily v Ústí nebo Teplicích, ale všechny říkaly, že Děčín je mnohem lepší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, klid a zase klid, jste v opravdu dobrých rukách.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky (už žádné nedávají), utírací ubrousky, pití a hlavně partnera.

19.01.12

Můžu jen doporučit. Hlavně sestřičky na novorozeneckém jsou báječné a moc mi pomohli. Měla jsem ovšem štěstí, že byl volný nadstandard. Na normální pokoj (kde je více maminek) bych nechtěla. Už kvůli klidu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte problémy s hemeroidy, tak si sebou vemte například Preparation H. Oni vám sice dají čípky i mastičku ale až doma jsem zjistila, že Dobexil, který mi dali není vhodný při kojení:-(

Chystají se rodit v porodnici Děčín

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici