Porodnice Havlíčkův Brod

, http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=14&nD...

sestry gynekologie: 569 472 399
sestry porodnice: 569 472 522
sestry novorozenci: 569 472 402
kancelář: 569 472 398
porodní sály: 569 472 397

Primář: MUDr. Pavel Antonín

Tato porodnice získala v roce 2004 od agentury Aperio zařazení do několika nejoblíbenějších porodnic v České republice. Na popularitě si získává především moderním vybavením v příjemném prostředí. V nabídce je i nadstandardní pokoj, nebo různé relaxační porodní zařízení. Na porodním sále je přítomnost partnera u porodu nebo osoby blízké vítána. Doporučuje se absolvování přípravného předporodního kurzu. Co s sebou do porodnice?.

Doporučují maminky porodnici Havlíčkův Brod?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Havlíčkův Brod

Rodila jste v porodnici Havlíčkův Brod?
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - fouskovi 12.02.19 napsala :

Pro svůj druhý porod jsem si vybrala Havlíčkův Brod a byla jsem naprosto spokojená. Na porodním sále se mnou všichni mluvili upřímně a laskavě, i když šlo do tuhého, kdy si syn omotal pupeční šňůru kolem krku, tak na sobě nedali znát, že se něco děje. Po té proběhl bonding a krásné přisátí a manžel si syna zvážil, přestřihl šňůru no prostě super oproti prvnímu. Na šestinedělí a novorozeneckém vše na jedničku, sestřičky ochotné kdykoliv pomoct s kojením, nebo s čímkoliv pomoct. Za mě určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, oni se vším pomůžou a poradí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Danny_XY 30.11.18 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v srpnu 2018, byla jsem prvorodička. Absolvovali jsme zde s partnerem i předporodní kurz - doporučuji, seznámíte se s prostředím a víte přesně, kam máte jít, kde zazvonit, až to přijde, co očekávat a prohlédnete si sály. Pro první dobu porodní tu jsou krásné nové pokoje, s vlastním wc a sprchou, skákací míč, polohovací křeslo (to mi vyhovovalo nejvíc) a manželská postel. Vedle je hned místnost, kde sedí porodní asistentka. Rozhodně doporučuji mít s sebou partnera/kamarádku/maminku, protože v Brodě se často rodí hodně dětí najednou a PA na Vás nemusí mít moc času. Moje první doba porodní trvala spoustu hodin (vyvolávaný porod) a pořád jsem něco potřebovala - podat vodu, pomoct dojít na wc, do sprchy, stále něco a určitě bych nemohla pokaždé zvonit na PA (zvonek je u dveří, tam bych stejně nedošla), která byla ale jinak moc hodná - paní Musilová. V noci už to u mě vypadalo na akutní CS, ale nakonec se malý rozhodl jít přirozeně. Měla jsem štěstí, že si mě do své péče převzal zástupce primáře, skvělý pan doktor Leitmann, hodný, empatický. Do mého porodu mluvil ještě jeden doktor cizinec, který ho chtěl vést úplně jinak. Večer jsem si nechala dát epidurál a tento doktor mě strašil, že když si ho teď „vyplácám“, co budu dělat později, pokud neporodím do několika hodin atd…A že mi dá oxytocin, při kterém budou kontrakce ještě silnější, a aby to mělo pořádný efekt, tak pěkně bez epidurálu, no děs. Řekla jsem to PA i anesteziologům, že tomu nerozumím, vyhlídka, že dostanu další dávku (max jsou tři dávky) mě držela pohromadě a proč mi najednou tento doktor říká úplný opak toho, na čem jsem byla domluvená s PA. Nakonec zasáhl p. Leitmann a porod dovedl do zdárného konce. Navíc je fajn, že Vás v Brodě nebudou mučit a trápit nesmyslně dlouho, jako jsem slyšela příběhy z jiných porodnic. Pokud to bude vypadat, že opravdu přirozeně neporodíte, tak přistoupí k akutnímu CS. U mě už se k němu schylovalo, ale nakonec se porod rozběhl. Na porodním sále už to šlo docela rychle, proti první době porodní to byla „brnkačka“, prcek byl asi za 30 min venku. Porodní zranění jsem měla na pět stehů, pan doktor mě zašil perfektně a všechno se zhojilo. Po porodu Vám dají malého na bříško, proběhne krásný bondingm, první přisátí a cca dvě hodiny Vás s ním nechají ležet na manželské posteli. Pak miminko omyjí, zváží a zabalí do zavinovačky a už s ním jste pořád. Ještě chci zmínit anesteziology - mladá blonďatá žena a mladý muž, moc hodní, hotoví andělé. Tímto chci celému personálu, který se o mě staral, moc poděkovat!
Teď k oddělení šestinedělí. Pokoje tu jsou po dvou, nadstandardů je tam málo a je na ně pořadník, takže celkem bez šance, bohužel. V Brodě se rozhodně nedočkáte nějakých příkrmů, musíte se prostě a jednoduše rozkojit a zabojovat, když to nepůjde. Prala jsem se s tím v porodnici hodně, na tomto místě chci zmínit sestřičku Krpálkovou (snad to mám správně), moc hodná, ochotná, zachránila mi kojení, trpělivě ukazovala a pomáhala. Hodných sestřiček je tam více, ale tím, že je oddělení povětšinou narvané, nemají moc času se individuálně věnovat, což je problém, když Vám brečí miminko hlady a Vy neumíte správně přiložit atd…Bylo tam i pár neochotných sestřiček, na kterých bylo vidět, že je otravuji, když za nimi jdu s problémem. Nicméně pátý den se to zlomilo a už jsem kojila bez pomoci. Takže přeji hlavně pevné nervy a nevzdat se, i když budete mít pocit, že se to snad nikdy nenaučíte. Naučíte, chce to cvik, jak pro Vás, tak pro miminko, to se to také učí s Vámi. Zmínit chci ještě primářku pediatrie a tady budu dost kritická. Paní Weberová je sice odborník, to se jí upřít nedá, své práci opravdu rozumí, ale… přístup k lidem tragický. Rozbrečela nejednu maminku, poznámky typu „držíte ho jako prase kost“ , „co to děláte, chcete mít šišaté dítě? Vy neumíte ani správně polohovat!“, apod. jsou hlavně pro prvorodičky pořádné rány, hormony pracují a člověk se cítí jako ta nejnemožnější máma na světě. Kvůli téhle paní se budu rozmýšlet, jestli v Brodě znovu rodit. I když při druhém dítěti už asi budu celkově klidnější a paní Weberovou budu mít víc „na háku“. Děkuji i všem hodným a ochotným sestřičkám na šestinedělí! Vaše role je moc důležitá, buďte k nám prosím shovívavé a trpělivé ;)

Personál: PA Musilová, zástupce primáře dr.Leitmann

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nečíst si příběhy z jiných porodů a děsit sama sebe, stejně se na to nelze nijak připravit a můžete být ta šťastná, která porodí za chvilku ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

partnera s sebou, vodu, toaletní papír, v budově je lékárna a dobře vybavený bufet (hned vedle oddělení šestinedělí) a automaty na kávu a bagety, bankomat, takže když něco zapomenete, dokoupíte

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Brení 28.07.18 napsala :

Absolutní top personál, jak na gynekologii, než jsem čekala na porod, tak šestinedělí; samozřejmě sestra od sestry, co se týče zájmu, chování atd., až na jednu jedinou výjimku.

A samozřejmě sestřičky, co se starají o miminka, nesmím zapomenout, hodnější jsem neviděla, hlavně jednu, černovlasou okatou, která dokáže podpořit, když už nevíte, kudy kam, třeba skrze kojení u prvního miminka.

Porodnice za mě super, i před plánovaným císařem, když už jsem čekala na sále, mě pan primář dokázal rozptýlit.

Takže kdo ještě váháte nad výběrem porodnice, neváhejte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenervovat kvůli jakýmkoli maličkostem. Soustředit se jen na miminko a sebe. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 30.06.18 napsala :

Rodila jsem zde první dítě v květnu 2015. Nebyla jsem rodička chytrolínka, která chce všechno jinak, ale 4 porodní přání jsem měla. Nechat dotepat pupečník, že dítě neodnesou bez doprovodu tatínka ani za závěs, nerodit na koze a nechtěla jsem klystýr, mám po něm příšerně křeče a to jsem ke kontrakcím fakt nepotřebovala.

Pupečník dotepat nemohl, dcera špatně dýchala, přesto se zeptali, jestli ho můžou přestřihnout. Tatínka sami pobídli, ať jde doprovodit miminko. Klystýr mi ani nenabídli. Rodit na koze mi nabídli s tím, že klidně mužů zůstat v posteli, záleží na mně. Po celou dobu porodu chodili potichu, nikdo s ničím neotravoval, nic mi necpali, nenutili, nechali mě v klidu rodit s tím, že kdybychom něco potřebovali, sedí vedle a zbytečně nám tam nepolezou. Všichni byli ochotní, milí, na konci směny se porodní asistentka přišla rozloučit a představit mi novou asistentku.

Stejně skvělé byly i sestry na šestinedělí. Přestože měli narváno, pomáhaly nám, s čím jsme potřebovaly, a nedělaly nic bez našeho souhlasu. Neexistovalo, aby si vzaly dítě a šly s ním na nějaké vyšetření. Maminko, připravte se, za hodinu si dovezete miminko tam a tam na vyšetření, já půjdu s vámi.

Určitě sem pojedu i po druhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečtete si cizí porodní plány, napište si svůj. Není to slohová práce, stačí v bodech napsat, co je pro vás opravdu důležité.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - ivalig 25.06.18 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v červnu 2018 a porodnici mohu vřele doporučit. Ačkoliv jsem měla dlouhý porod a jako prvorodička jsem porodila téměř čtyřkilovou dceru, porod jsme zvládly bez nástřihu a pouze se 2 stehy. (Šití bylo umrtveno, takže nebolelo.)

Přístup porodních asistentek i lékařky byl profesionální a lidský, respektovaly mé přání, o všem mě předem informovaly a vyčkaly na souhlas. Příjemné bylo soukromí na samostatném pokoji (WC, sprcha, postel pro 2, křesla a stolek, gymnastický míč, tlumené světlo, klimatizace), i když byly slyšet rodičky z ostatních pokojů. Pokud jste slabší povahy, doporučuji vzít si sluchátka s příjemnou hudbou, což jsem já udělala a hodně mi to pomohlo.

Během porodu jsem byla instruována do úlevových poloh, které pomohly. Přála jsem si rodit na čtyřech, přání bylo respektováno, ale sama jsem brzy usoudila, že to nepůjde, proto jsme se přesunuli na porodní křeslo, kde to šlo dobře. Když se malá narodila, přiložili mi ji hned na hruď, nechali vytepat pupečník a po porodu jsme mohly být s malou a manželem 2 hodiny na samostatném pokoji a seznamovat se.

Poté nás odvezli na oddělení šestinedělí, kde mi nabídli možnost být s miminkem celou noc, nebo ho nechat v péči sester a odpočinout si, čehož jsem využila. Na kojení mi malou přivezli. Na pokoji jsme byly dvě, původně jsem chtěla nadstandard, ale nakonec byla společnost druhé maminky příjemná.

Musím velmi poděkovat sestřičkám, které nám věnovaly maximální péči a byly milé a ochotné pomoci, kdykoliv jsem za nimi přišla. Dokonce se za námi byly podívat obě porodní asistentky, které nás rodily a chvilku jsme popovídaly o dojmech z porodu a zajímala je má zpětná vazba. Měly jsme velké problémy s kojením, ale díky obětavému úžasnému přístupu primařky Weberové se nám podařilo rozkojit. Jezdila za námi ve dne v noci, aby upravila špatnou techniku kojení. Momentálně jsme týden doma a kojíme bez problémů a často si na sestry a paní primařku vzpomeneme. Porodnici v Havlíčkově Brodě všem doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Iwlinda 10.05.18 napsala :

V Havlíčkově Brodě som rodila 2× v březnu 2018. Bolo to naozaj rýchle, keďže som dlho považovala porodné bolesti za silnejšie poslíčky a do porodnice sme dorazili na poslednú chvíľu.

V podstate som po príchode vpadla do vyšetrovne rovno na štyri predýchavajúc kontrakcie čo 1-2 minúty s hlavičkou na hrádzi.
Porodná asistentka bola profesionálna a príjemná. Prebrala odo mňa všetky dokumenty, pokúsila sa natočiť monitor, čo ale hneď uznala, že nepojde a je neskoro. Privolaná doktorka hneď začala konať, nasledovalo rýchle vyšetrenie, nemocničná nočná košeľa a presun na hekací pokoj. V tých 5 minutách ešte rýchlo listovali moj porodný plán a pýtali sa ma na najpodstatnejšie veci. Porodný plán a moje priania rešpektovali.

Na pokoji už zostali so mnou (doktorka a porodná asistentka), nechali ma vybrať si polohu k porodu, ale skutočne len asistovali - v zmysle, že mi napr. pridržali nohu pri tlačení atd. Do porodu nezasahovali, ale stále prízvukovali, aby som sa riadila svojim telom. Počas porodu si ešte porodné asistentky stihli vymeniť službu. Takže ma prijímala jedna, ale miminko sa už narodilo pri druhej. Porodila som 30 minút po príchode do porodnice. Presun na porodný sál sme nestihli, keďže po prasknutí vody som porodila na 2 kontrakcie. Porodné poranenie bol na viacerých miestach, ale doktorka Hůlková a doktor Hnulík odviedli precíznu prácu. Keďže som rýchlym porodom stratila dosť krvi, podali mi oxytocin. Ale najprv si vypýtali moj súhlas.

Počas pobytu na oddelení šestinedělí mi musela byť podaná transfúzia. Lekárka a sestrička mi vysvetlili dovody a prišli si vyžiadať súhlas/nesúhlas.

Miminko bolo celú dobu pobytu so mnou, sestričky kontrolovali sanie miminka a dotazovali sa, či nepotrebujeme pomoc. Pri prvom porode som mala s kojením problémy a sestričky sa nám venovali na 150%. Tentokrát sme pomoc nepotrebovali, ale videla som, že sa venujú spolupacientkám a ich prístup a snaha pomocť sa nezmenili.

Výborný bol mladučký detský doktor MUDr. Urbanec.

Celý personál bol profesionálny s ľudským prístupom a ochotou pomocť. V prípade dotazov vždy všetko ochotne vysvetlili.
Ak by som mala absolvovať ďalší porod, určite by som opať zvolila Havlíčkův Brod.

V nemocniciach býva kritizovaná strava. Tu by som povedala, že je to priemerné - niečo lepšie, niečo horšie. Na rovnakom poschodí ako šestinedělí je bufet a mamičkám je k dispozícii kuchynka, kde sa dá uvariť napr. čaj na kojenie plus je tam chladnička pre pacientky.

Ku konfortu pobytu prispievajú mamičkám nové elektronicky polohovateľné postele. Tie napr. pred 2 rokmi neboli. :-)

Personál: MUDr. Hůlková, MUDr. Hnulík, PA Krátka (príjem, nie som si úplne istá menom) a mladá dlhovlasá blondýnka (porod)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavne veriť sama sebe a miminku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodné kalhotky, porodné vložky, toaletný papier, papuče, plienky pre miminko, knihu/časopisy, mobil… K porodu: vodu, balzam na rty

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - teta květa 03.10.17 napsala :

Rodila jsem v této porodnici podruhé začátkem září, nové sály jsem ještě nestihla.

Vzhledem k tomu, že jsem byla poprvé spokojená, znovu jsem si vybrala tuto porodnici i pro druhý porod. První porod byl však učebnicový, trval 10 hodin, učebnicově pomalu jsem se otevírala, takže se personál choval… no, učebnicově.

Podruhé jsem přijela v 0:40 a povídám: „Myslím, že rodím,“ a porodní asistentka pohrdavě říká „To si myslí každá…“. Už jsem si všimla, že mají ve zvyku myslet si a dávat to najevo, že rodička, která přijíždí s pravidelnými kontrakcemi, jaksi nerodí, nebo bude rodit za mnoho hodin. Moje rada: pokud víte, že rodíte, stůjte si za svým. :-D

Napojili mě na monitor, i když jsem je varovala, že poprvé jsem měla takhle silné kontrakce jen několik málo chvil před tlačením, a odešli.

Jenže při druhé kontrakci na monitoru se dítě už dralo ven. Ječela jsem jak na lesy, asistentky přiběhly rychle zpátky a táhly mě (doslova) na sál, kde ze mě sotva strhaly civilní oblečení a dítě bylo v 1:23 na světě, chudák, na zemi pod židlí na porodním sále, protože na té šílené stoličce prostě rodit neumím, přestože mě nutily mezi tlačením vylézt na tu židli, což už v té chvíli ani nešlo, s hlavou mezi nohama…

Mladičká doktorka pořád chtěla něco stříhat, což jednak ani nebylo třeba (děcko se valilo ven hlava nehlava i bez stříhání) a jednak toho na zemi ani nebyla schopná, naštěstí.

Takže porod byl sice super a bez problémů, ale bohužel, zásluhou poněkud zmateného personálu to rozhodně nebylo.

Šestinedělí je fajn, hlavně dětské sestřičky jsou opravdu velmi milé a nápomocné, až na paní MUDr. Weberovou, která se stala primářkou a udílí rady takovým způsobem, že maminku se mnou na pokoji rozplakala. Kdežto mladičký pan pediatr (Prošek?) byl učiněný anděl.

Přesto porodnici doporučuji - dokážu si představit, že to někde může být mnohem horší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a sebevědomím, vědět, co chcete a stát si za tím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák. Je to tristní, ale eráru se nedočkáte. A to dokonce ani na porodním sále.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Teresk 30.09.17 napsala :

Ahoj, já rodila po hospitalizaci v termínu porodu v Brodě před pár týdny, ještě na provizóriu :) a první doba porodní mě tady těžce zklamala. Byla jsem bez manžela, porodní asistentka mi chodila dělat akorát monitory, já měla oba porody pouze křížové bolesti - byl to masakr. :D Myslela jsem, že mi asi prasknou záda. Porodní asistentka (taková starší paní se strašně dlouhým příjmením) mi nevěřila, že jaksi rodím, ukazovalo ji to na monitorech pouze malé kopečky, co se týše kontrakcí, a kdybych si nevyžádala doktora, tak mě tam snad na tom pokoji nechala dodnes.

Nechala mě ve vlastním oblečení (bílou košili jsem dostala až 15 minut před samotným finišem) - měla jsem jen pokoj, kde byly tři postele a možnost společně sprchy s někým ve vedlejším pokoji, žádná vana, míč, prakticky si mě všimla, až když už sem tam visela na madle s křížovými bolestmi a brečela bolesti a špatně dýchala, takže jsem celou první dobu porodní proležela na posteli na zádech, a visela na madle. Až pak mi poradila, asi 30 minut před samotným porodem, jak mám dýchat, cukrovku na inzulínu neřešila ani přes moje opakované urgence, naštěstí jsem aspoň že začátku zvládla měřit glymcu sama, abych nešla do hypa, a jediné, co mi řekla, ať jím, že klidně mužů jist ovoce.

Standartne se dávají kapačky s glukózou a inzulínem, pak už sem si na poněkolikáté vyžádala doktora, vyšetřila mě ta porodní asistentka, nic neřekla, koukla na doktorku, ta mě vyšetřila a řekla, že valíme na sál, píchli vodu a za 15 minut bylo odrozeno.

Na porodním sále jsem měla fajnovou doktorku (Gretzová) a jinou mladou porodní asistentku, blondýnku s čelenkou a někoho z dětského a všechny tři holky byly super. Pak už jsem byla v Brodě naprosto spokojená, ale ta první doba porodní a nezájem byl teda mazec. Tím víc mě to mrzelo, že jsem ji říkala, že manžel nemůže přijet a že nevím, zda to sama zvládnu (první porod vyvolávaný s křížovými kontrakcemi byl pro mě celkem výživný zážitek), takže tahle satrší porodní asistentka, co mi cca 1,5 hodiny před vytlačením prcka řekla, ať si teda dám sprchu, že uvidíme, zda jsou to poslíčci, mě těžce zklamala, i když jinak, když mě ubytovávala, byla moc milá a pěkně se s ní povídalo.

První porod byl jinde, a tam ta péče byla jaksi intenzivnější, přestože tohle bylo rizikové těhotenství a rizikový novorozenec. Ještě mi ta porodní asistentka řekla (bylo to cca 20 minut před narozením prcka, že mi asi teprv odešla hlenová zátka, koukala jsem na ni jak zjara, že dýl už ty bolsti asi nevydržím.

Tím, že jsem strávila první dobu porodní na posteli na zádech a nevěděla, jak si ulevit, tak při křížových kontrakcích miminko špatně narotovalo, ale naštěstí mi doktorka při porodu pomohla, dotočila ho a vytáhla ven, uff uff. Naštěstí, jak byl malinký, bylo to bez komplikací.

Ještě perlička na konec, přinesli mi super DIA oběd - plný cukru, nikdo neřešil nic, porodní asistentka mi ještě radila, ať se chvíli před narozením miminka navečeřím. :D

Tak bych tam asi rodila znovu - jen bych doufala, že dostanu hekací pokoj a porodní asistentku, která by mě trošku vnímala, :) jen v poradně pro těhotné měli čerstvou doktorku a nechali ji ordinovat samotnou. Bohužel neměla párů o cukrovkách apod. věcech, takže jsem se vše musela doptat sama, jinak by nic neřešila, ale zas byla milá a ochotná, a když nevěděla, zavolala pomoc. :)

Oddělení šestinedělí bylo fajn, naprostá spokojenost. :)

No a to jídlo, :D nemocniční klasika.

Personál: MUDr. Gretzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní toaleťák. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - jajalu 09.01.17 napsala :

Rodila jsem začátkem prosince sekcí, druhé dítě, ale poprvé v HB. Doporučuji a velice chválím, veškerý kolektiv gynekologie i porodnice super za 1. Naprostá spokojenost s nimi.

Ale katastrofa, teror, hrůza bylo dětské oddělení v čele s primářem. Vzít dítě a utéct, jinak přijdete o mléko.

Personál: MUDr. Mašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se doma pořádně vyspat, pokud to jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je v seznamu mi bohatě stačilo. Zbytek lze event. dokoupit v lékárně, zdravotních potřebách nebo bufetu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Pipilota Puncochata 19.12.16 napsala :

Ráda bych přidala také svou velmi pozitivní zkušenost s porodem v Havlíčkově Brodě teď na konci listopadu.

Tuto porodnici jsem si vybrala na základě recenzí i přesto, že ji máme z Tábora cca 80 km a nelituju. Byl to můj první porod a chtěla jsem ho zažít pokud možno co nejvíc přirozeně, v klidu a v příjemné atmosféře a ono to vyšlo.

Skoro celou první dobu porodní (ráno mi odešla hlenová zátka a cítila jsem první ministahy) jsem strávila hezky v klidu doma, stahy žádná hrůza, ještě v 10 večer jsme se mrkli na film a u toho měřili interval mezi stahy – cca co 10, 20 minut. Potom procházka, čímž se to už asi fakt rozjelo, a tak jsme vyjeli. Stahy co 2-3 minuty celou cestu, prodýchávala jsem a poslouchala Norah Jones. Do porodnice jsem dojela na 9 cm otevřená 45 minut po půlnoci a naše Lea byla ve 2:05 na světě.

Nepříjemné byly ty úvodní formality a první natáčení monitoru – tam jsem si nemohla ulevovat, jak jsem potřebovala, ale od toho dál super. Prakticky mě odrodila porodní asistentka, doktorka spíš jen přihlížela z povzdálí. Všechno probíhalo při tlumeném světle, v příjemné místnosti, v naprostém klidu, PA krásně mluvila o malé, už když mě prohlížela a zjišťovala, jak na tom je.

Ve sprše mi praskla plodová voda, tak jsem přešla do toho porodního pokoje. Nejprve jsem zkoušela porodit na posteli – nebylo to ono, pak jsem přešla na porodní křeslo, rodila jsem v polosedě, nohy zapřené, šlo to skoro samo. Se samotným porodem mi porodní asistentka pomohla hodně, radila, jak nejlíp využít porodní stahy a jak se vyvarovat porodnímu zranění. Cítila jsem, že jsem já i dítě v bezpečí a zároveň respektovaná, pořád v partnerském postavení. Na druhé zatlačení byla Lea venku, naše krásné zdravé miminko.

Půl hoďky si poležela u mě na břiše hned po porodu (měla krátkou pupeční šňůru, takže na bradavku mi nedosáhla), PA mi zatím pomohly (přišla i druhá) porodit placentu (už jsem necítila stahy) a pak jsem si dala sprchu, tatínek byl zatím s malou a pak jsme měli ještě 2 hoďky všichni tři spolu na porodním pokojíku, kde se malá poprvé přisála. Škoda jen, že už mi ji oblékly a dětskou sestru, která nám s kojením měla pomoct, jsem musela ve vší slušnosti vyprovodit, abysme měli soukromí.

Z novorozeneckého oddělení už jsem tak nadšená nabyla, příště asi budu uvažovat o ambulantním porodu, když to zas všechno půjde takhle dobře. Malou jsem měla sice u sebe v posteli, nikdo nás nijak nekibicoval, ale klid jsme tam fakt neměli, snad od 6 od rána nám tam pořád někdo trajdal a my se chtěly vyspat… No a to jídlo, tak takovou hrůzu jsem ještě v žádné nemocnici nezažila, opravdu míň kvalitní potraviny už snad nejsou, než co podávají tam novopečeným maminkám… Naštěstí mi manžel dovezl nějaký tvrdý sýr, ovoce a zeleninu, takže řešit se to dalo. Druhý den nám vyšel nadstandard a to byl obrovský rozdíl, fakt doporučuju!

Porodní asistentka se na nás na novorozenecké ještě i přišla podívat, dala ocenění a podporu, byla zlatá a já jí děkuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vydržet co nejdéle doma - 5 minut interval mezi stahy, nacvičení relačních technik, důvěřovat dítěti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili na rozepínání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - anra 21.10.16 napsala :

8.března tohoto roku jsem rodila císařským řezem, který se zkomplikoval operací (samozřejmě jsem se to dozvěděla až po probuzení z narkózy).

Veškerý personál byl naprosto úžasný a mohu jen doporučit. Prostředí a sestřičky byly naprosto perfektní a ráda bych jim tímto chtěla poděkovat, ale hlavně velké poděkování patří panu doktorovi Hnulíkovi za jeho péči, jak při porodu, tak i starostlivost po něm. Děkuji moc!

Personál: MUDr. Josef Hnulík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedá se doporučit nic víc, než se snažit před nástupem pořádně vyspat - pokud to ještě jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co dostanete na seznamu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - KateD 23.09.16 napsala :

Porod samotný byl velmi rychlý,i když mi v půl 2 ráno praskla plodová voda. Žádné bolesti se nedostavily, ve 3:00 jsme dorazili do porodnice, kde nám řekli, že se jedná skutečně o plodovou vodu a že si mě tam nechají, jestli nepřijdou stahy přirozeně.

Čekali jsme na předporodním pokoji, kde to bylo nejvíc psychicky náročné pro mě, jako prvorodičku, poslouchat z porodního sálu,jak ostatní maminky rodí ve strašných bolestech a já tam furt přešlapovala. Plodovka odtékala, ale bolesti nikde a tak mi porod museli druhý den vyvolat kapačkou.

Po napíchnutí kapačky už měl porod rychlý průběh. Na porodní sál jsme došli v poslední vteřině, přišla kontrakce, já pak 2× zatlačila a hlavička byla venku. Malá byla za 2,5 hodiny od napíchnutí kapačky na světě.

Bohužel asi tím,že jsme na porodní sál došli jen taktak, nebyl proveden nástřih a já měla dost poporodních poranění, ale paní doktorka Hůlková vše perfektně zašila a já se dobře a rychle zahojila.

Personál: MUDr. Hůlková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat chladnou hlavu, nebýt hysterická a s porodní asistentkou se (pokud to půjde) o všem poraďte. Být hlavně psychicky v pohodě, uvědomit si, že porod zvládly i jiné ženy (v třeba o dost horších podmínkách) a hlavně, když to šlo dovnitř, musí to jít za každou cenu určitě i ven!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťované kalhotky, toaletní papír, hygienické potřeby, ručník a osušku,vložky do podprsenky a kojící podprsenku, pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - aluna.85 15.09.16 napsala :

Rodila jsem zde začátkem srpna 2016. Na porodním naprosto za jedna, měla jsem štěstí na rychlý a nekomplikovaný porod. Dámy mě celou dobu jen pozorovaly, porodní přání četly a řídily se jimi, vše konzultovaly. Ani jsem ho vlastně nemusela sepisovat, protože můj vysněný porod, by byl i ten jejich (co nejméně zásahů). A díky nim jsem ho měla.

Celé to proběhlo na předporodním pokoji. Velký dík všem na porodním, včetně milých a šikovných praktikantek ze Slovenska, z nichž jedna (mladá blondýnka) mě v podstatě odrodila.

Na šestinedělí také v pohodě, ale personálu tam bylo tak požehnaně (já v rauši z nové situace), že si nikoho konkrétního nevybavím. U nás šlo vše celkem hladce, na požádání pomohly s čímkoliv a musím říct, že i jídlo mi chutnalo. Fajn, že po domluvě s kolegyní na pokoji je možnost návštěv až do „zavíračky“ v 8 večer - partner tak mohl být s námi.

Sečteno podtrženo - spokojenost veliká a příště doufám zase Havlíčkův Brod.

Personál: MUDr. Tereza Hůlková, porodní asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit jim a nenechat se vystrašit hororovými scénáři z internetu, uklidnit se a těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně poporodních vložek, partnera, někdy zavládne nedostatek oblečení pro mimčo a látkových plínek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Lump 31.08.16 napsala :

Já jsem byla velice spokojená, rodila jsem v Brodě dvakrát. Je tu příjemné prostředí, máte soukromí, můžete rodit i v posteli, jak chcete. Nikdo vás do ničeho nenutí.

V Brodě se rodí hodně, a i přesto jsou na vás příjemní. Jinam bych rodit do třetice nešla, takže určitě zase Brod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Barca2016 15.07.16 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v únoru 2016 a byla jsem velmi spokojená s
přístupem personálu (bohužel si nevybavím jména) jak na porodních sálech, tak
potom na porodnici.

Porod probíhal bez větších komplikací. V průběhu porodu se mnou vše probírali a
vysvětlovali. Porodní asistentky za mnou často chodily a kontrolovaly průběh.
Sestřičky na porodnici byly úžasné. Pomohou, poradí a vysvětlí vše, s čím si
nejste jisté a navíc s úsměvem. :)

Nemám s čím srovnávat, protože to byl můj první porod, ale doufám, že i ten
další bude v této nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte doma porodní plány a spolehněte se lékařský personál. Vše s Vámi
proberou a neudělají nic, co by pro Vás a Vaše miminko nebylo nezbytné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek plen a ubrousků. Do tašky na sál teplé ponožky a teplý župan(po porodu Vám bude zima). Porodní vložky a kalhotky, dostatek vložek do podprsenky a kojící podprsenku, hygienické potřeby, hřeben a gumičky pro dlouhovlásky, pantofle, více ručníků (nebrala bych si bílé).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Ellabela 15.04.16 napsala :

V HB jsem rodila na začátku března. Rozhodla jsem se pro tuto porodnici na základě skvělých recenzi, a to i přes to, že to mám 70 km. Byla jsem naprosto spokojená.

Jeli jsme ve čtvrtek v 6 ráno, přijímala mě Mudr. Hůlková a protože sněžilo a měli jsme to domů daleko, rozhodla, že si mě tam už nechají.

Ubytovala jsem se na porodním pokoji. Cítila jsem se tam skoro jako doma. Byla mi přidělena porodní asistentka, která se o mě báječně starala (nevím jméno, ale prováděla nás po porodních pokojích). Nosila mi vonné olejíčky, čaj, byla jsem ve sprše, poslouchala jsem hudbu… nakonec se to vše zastavilo a přesunuli mě na gynekologické oddělení.

Tam byli všechny sestry i doktoři také úžasní. V noci se to opět rozjelo a dopoledne, když se uvolnil porodní pokoj, jsem se na něj přesunula. Ale pokojík byl jiný než předchozí, ale taky moc pěkný. Většinu času jsem trávila ve sprše, lehnout jsem si chodila jen kvůli monitoru.

Neustále mě asistentky i doktorka Hůlková kontrolovaly. Během dne se to začalo opět zklidňovat, zrovna se měnily směny a doktorka mě chtěla poslat opět na gyn. oddělení, naštěstí počkala na rozhodnutí doktora Stránského. Byla jsem už vyřízena, byla jsem vzhůru čtvrtka od 4 hodin ráno a byl pátek 4 odpoledne.

Doktor dlouho přemýšlel, co se mnou a naštěstí se rozhodl v můj prospěch. Udělal mi hmat a píchl vodu. Od té doby se začal porod pořádně rozjíždět a já mu byla vděčná. Neustále se o mě starala taková mladá porodní asistentka, bohužel si nepamatuji jméno (moc milá mlaďounká blondýnka s čelenkou ve vlasech). Byla úžasná, úplný anděl. Když jsem ji řekla, že jsem řada, že je tam s námi, klidně zůstala a neodcházela. Kazdou chvíli mě kontrolovala, uklidňovala a podporovala. Nabízela mi různé úlevové polohy a pomáhala s dýcháním.

Nakonec mi dala oxytocin, pak jsme se přesunuli na porodní sál do křesla a společně s přítelem mi pomáhala a drželi mě za nohy. U porodu byl doktor Stránský (opravdu kapacita, moc příjemný doktor) a nějaká doktorka (mladá blondýnka, myslím, že se jmenovala Zuzka). Po dlouhých 42 hodinách se nás brouček narodil.

Po 2 hodinách mě přesunuli na šestinedělí. Tam byly opět moc hodně a milé sestřičky. Co se týče dětských sestřiček, většina byla milá a ochotna. I jedna protivná se našla. Neustále neměla čas a pak si četla noviny a všichni ji obtěžovali. Jak jsem se těšila na kojení, tam mi ho zprotivili. Představovala jsem si to krásné, jak se miminko samo přisaje, ale řvali mi ho (většina sestřiček) na prso násilím a to se mi opravdu nelíbilo. Taky jsem kojila jen 10 dní. Nejúžasnější byla sestřička Žáková, moc hodná. Skvělá je taky dětská
primářka (dokáže maminky uklidnit a podpořit, hlavně neřve miminko na prso násilím) a laktační poradkyně, bohužel si nepamatuju jména.

Jen ta strava pokulhává… no, je šílená.

Tímto bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se o mě a mě miminko krásné postarali. Byla jsem až na výjimky moc spokojena, hlavně co se týče porodu. A hlavně velké dík patří mému příteli, bez něho bych to nezvládla. :-)

Personál: MUDr. Stránský, PA mlada blondýnka s čelenkou s kytičkou ve vlasech, sestřička z dětského oddělení Jana Žáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se ničeho nebát a nestresovat se. Všichni tam jsou milí a vstřícní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, hodně vody a něco dobrého na zub, sušené švestky, plenky a ubrousky a alespoň 2 noční košile s krátkým rukávem, je tam příšerně vedro a v těch erárních se nedá být. Čokoládu na nervy. Balzám na rty k porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Zuza94 11.04.16 napsala :

V HB jsem rodila v únoru 2016. Ráno v 5:00 jsme přijely na porodní sály, kde nás s úsměvem přijala velmi milá asistentka. Velké poděkování patří panu doktoru Stránskému, který byl celou dobu naprosto úžasný, dále pak porodním asistentkám, u kterých si bohužel nepamatuji jméno.

Sestřičky na oddělení šestinedělí byly až na pár výjimek taky super. Byly ochotné, poradily s kojením a se vším, co bylo potřeba. Jsem přesvědčená, že podruhé budu rodit určitě zase v Havlíčkově Brodě.

Personál: MUDr. Stránský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek tekutin, porodní kalhotky ,poporodní vložky, nabíječku, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, doklady a samozřejmě manžela. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Iwlinda 04.02.16 napsala :

Do porodnice sme prišli 21.1. večer o 18:00, potom čo mi odtiekla plodová voda. Nemilé bolo, že v ten deň bolo skutočne veľa porodov a keď sme prišli, nebol voľný ani monitor, ani prípravný pokoj. Takže sme 45 minút čakali vonku na chodbe, kým sa uvoľnil monitor, potom sme natáčali 45 minút monitor, potom sme zase čakali na doktorku …

Kontrakcie som ešte nemala a potom len slabé, takže to šlo. Po cca. 3 hodinkách nás presunuli z vyšetrovne na prípravný pokoj. Porodná asistentka, ktorej meno si nepamatám, bola úplne úžasná. Radila, každú polhodinku chodila kontrolovať … Navrhla mi, keď videla, ako sa trasiem z kontrakcií, aby som šla do sprchy na míč. Takže som celú 1. dobu porodnú strávila pod teplou vodou, doniesla mi tam vonné oleje na ukľudnenie. Stále ma kontrolovala.

Približne uprostred porodu sa objavil MUDr. Rafaj - moj ošetrujúci lekár, čo bolo úplne skvelé. Spolu s PA boli úžasní, všetko vysvetlili, rešpektovali moj porodný plán, povzbudzovali … Malá sa narodila po 8 hodinách, ušlo to strašne rýchlo, bez komplikácií, ešte sme aj na porodnej sále požartovali …

Na oddelení šestinedelí sme mali problém s kojením a preto sme tam bolo týždeň. Všetky detské sestričky aj laktačná poradkyňa boli úžasné, fantasticky nám pomáhali a venovali sa. Nechceli nás pustiť domov, kým nekojíme. Keby nebolo ich, dcérka by sa zrejme nekojila.

Porodnicu v Havlíčkově Brodě určite doporučujem. Ako prvorodičke mi porod spríjemnili, ako sa len dalo a počas celého pobytu sa všetci ku mne chovali veľmi profesionálne, príjemne a milo. Človek nemal problém sa čokoľvek opýtať. Preto určite odporúčam.

Personál: MUDr. Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne bez stresu, treba sa pripraviť na starostlivosť o Drobčeka, porod je oproti tomu maličkosť. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minerálku, porodnické vložky, jednorázové nohavičky, podprsenky na kojenie, plienky, čistiace obrúsky, Bepanthen, knihu, nabíjačku na mobil, toaletný papier. Nočné košele a oblečenie pre maličké v porodnice požičajú.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 08.01.16 napsala :

Do porodnice jsme přijeli v sobotu okolo 20. hodiny s kontrakcemi po cca 5 min. PA provedla monitor, následně pak vyšetření MUDr. Rafaj s tím, že to porod může, ale také nemusí být (bylo mi jasné, že je). Doporučili mi jet domů a že se pak uvidí.

Zhruba okolo 23. hod. mi už i praskla voda, takže bylo jasné, že to porod je! Navíc pro pozit. streptokoka mi bylo lékařem doporučeno v případě odtoku plodové vody jet bez otálení do porodnice, aby mi mohli podat ATB. Takže další příjem okolo půlnoci, to už si mě tam nechali.

Po cca 3 hodinách jsem se slibně otevírala. Personál byl příjemný o noční směně (jméno PA bohužel nevím). Bohužel jsem se však přestala otevírat a pak se vyměnila služba a nastoupila velice nepříjemná PA, která neustále opakovala, že do oběda neporodím ani náhodou, že jsou kontrakce příliš slabé (to je opravdu úžasné poslouchat po mnoha hodinách kontrakcí). Ani jako prvorodičce mi nepodávala dostatečné informace, jen mě pravidelně chodila kontrolovat.

Lékařka, která přišla na novou službu, se ani nepřišla ukázat, až po několika hodinách. Čekala jsem, že by mi mohla říct, jak to vypadá, zda už to bude k porodu nebo případně, zda by šlo porod urychlit. Opakovaně jsem žádala o epidurál nebo nějaký jiný prostředek na bolest, ale epidurál mi vůbec nechtěli dát, aby nenarušil přirozený porod, tak jen rajský plyn, který mi ale prakticky nepomohl (pro mě vyhozené peníze). Nic jiného nenabízí.

Nakonec mi okolo 10.30 podali oxytocin a dítě jsem do 40 min. porodila, přestože jsem menšího vzrůstu a malý měl ke 4 kg. Samotný porod byl hračka oproti nekonečné první fázi vyčerpávajících kontrakcí. A ještě mi nepříjemná PA říkala, že nebude jednoduché dítě porodit, že má velký váhový odhad (to jsou fakt příjemná slova pro prvorodičku, ale nakonec se sama divila, že to šlo pak hladce). Takže přístup personálu byl pro mě opravdu neprofesionální. A ještě jsem několikrát žádala o klystýr, jenže nejprve bylo moc brzy a pak zase moc pozdě…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - petulkahe 30.12.15 napsala :

Rodila jsem v HB 16.12.2015, malá šla sekcí. Jsem z Brodem velice spokojená, dokonce můžu říct, že to tam bylo jako doma.

Moje největší poděkování patří panu doktoru Paukovi. Je to úžasný profík, skvělý člověk, doktor. Dokonalý přístup, cítila jsem se dobře.

Paní doktorka z anesteziologie byla taky úžasná, jako i personál na ARU, poporodním i šestinedělí. Na to, že jsem byla po sekci, měla jsem možnost mít u sebe malou, kdykoliv jsem chtěla. V nemocnici podporují kojení, nechávají děti přisát hned po porodu, mají i svou laktační poradkyni. Poradí a pomůžou fakt se vším a i když jdete se sebevíc blbým dotazem, pomůžou. ;)

Až budu rodit příště, za každou cenu v Havlíčkově Brodě.

Personál: MUDr. David Pauk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Až budete kupovat poporodní kalhotky, kupte raději v lékárně. Kupovala jsem v DM a nakonec je nevyužila a kupovala nové v lékárně.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - dudlinka11 21.12.15 napsala :

Porodnici jsem měla vybranou dávno před porodem a pro pozitivní hodnocení jsem si ji uhájila i přes to, že bydlíme cca 40 km daleko a dve další porodnice máme do 20 km. Rodila jsem přirozeně cca 20 mesíců po císaři. Ani v nejmenším nelituji. Vše pozitivní, co je zde napsáno, se mi potvrdilo.

Přijeli jsme do porodnice s kontrakcemi po 3min. Při vyšetření mi paní doktorka s PA vše vysvětlily, poté nás s přítelem sestřička zavedla na luxusní „pokojíček“, kde jsem si dvě hodiny ulevovala ve vaně plné teplé vody. Sestřiča nebo PA nám uvařila i čaj. Pokojíček byl opravdu jako doma, útulný, barevný se všemi ulevujícími pomůckami jako míč, žebřiny, vak ze stropu, nechyběla ani velká manželská postel, přítmí … Nebýt té nelidské bolesti, tak romantika jako někde na hotelu. :-)

Jelikož jsem byla vlastně prvorodička, měla jsem spoustu otázek, na které mi PA ochotně odpovídala. Bohužel jméno toho anděla si nepamatuji, ale jako andělé se chovaly všechny přítomné včetně paní doktorky a sestřičky. Na pokojíčku nás nechali samotné a PA chodila pravidelně kontrolovat. S takovým přenosným monitorem si pípla miminko, jestli je vše v pořádku. Klasický monitor točila jednou za dvě hodiny.

Při natáčení monitoru mě nikdo nenutil, abych ležela (ani jsem si to nedokázala představit) a PA za mnou doslova běhala s prodlužovačkou s monitorem - opravdu moc ochotná a chápavá, i když to evidentně trvalo o dost déle, než kdybych ležela na lůžku.

Co se týká druhé fáze porodu … v onom pokojíčku na posteli mě paní doktorka vždy zkoukla a když jsem byla otevřená zůstali jsme na té posteli, když přišlo na tlačení. byla jsem zprvu na boku a hlavou a rukama jsem ležela příteli na ramenou a paní doktorka ležela na posteli za mnou, PA u monitoru, obě velice klidné a podporující, na vše mi odpověděly povzbudily, radily, mluvily klidně tiše. Polohu jsem si volila já podle toho, jak mi bylo příjemné. Kdybych chtěla, porodit bych mohla i v kleče na zemi, nikdo mě nikam nehonil do ničeho netlačil na nic nepospíchal, vše bylo tak klidné a přirozené, což mi opravdu strašně pomáhalo a dodávalo sílu. Slyšela jsem „vše je v pořádku, tak to má být, všechno jde hezky, přesně tak jak má“.

Nakonec jsem řekla, že chci zkusit na tu jejich kozu, tak jsme přešly do vedlejší místnosti a i tam mi pomáhaly najít pro mě šikovnou polohu a držet nohy apod. Nastřihnutí tuším nebylo automatické, ale až dle potřeby, trhnutá jsem byla i vevnitř a vše mi krásně MUDr. zašila a hezky se zahojilo. Chlapečka jsem dostala hnedle na prsa. K přisátí mi ho daly sestřičky po chviličce, co ho omyly a trošku zabalily.

Když bylo po všem, nechali nás všechny tři spolu ještě asi 2hod odpočívat v tom pokojíčku. Z porodu mám nádherný zážitek.. Ano, nikdy jsem nezažila větší bolest, ale tak nějak to k tomu patří a já mám díky úžasným dámám, které mi pomáhaly u porodu, na porod našeho druhého chlapečka nádherné vzpomínky.

Dále musím říct, že v havlíčkobrodské nemocnici jsem se na všech odděleních, se kterými jsem přišla do styku, setkala jen s velice příjemným a ochotným personálem (porodnice, gynekologie, novorozenecké, rehabilitační). Paní primářka novorozeneckého odd. by podle mě rozkojila i chlapa - její neuvěřitelně citlivý a odborný přístup sálá z celého jejího oddělení! Doufám, že se nám ještě poštěstí počít dalšího potomka a na porod v této porodnici se skutečně těším!

Personál: MUDr. Bukowinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně hodně poporodních vložek, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - beerruska 17.10.15 napsala :

Já v HB rodila 2× a v obou případech jsem měla štěstí na PA Štefanovou. Při prvním porodu mi dokonce zachránila dceru (porod byl komplikovaný). V obou případech se mi 100% věnovala, byla příjemná, vstřícná a ve všem se mi snažila vyhovět. Lékaři byli také super, ale u mě se objevili jen když přišli vyšetřit, jinak jsem u sebe měla celou dobu pouze PA Ivu.

Paní Anonymní (komentář z 2.10.2015), jste si jistá že to byla p. Štefanová? Taková menší, nakrátko ostříhané vlasy (tuším, že naposledy je měla obarvené jakože do červena) a brýle? Protože tomu, co píšete, nemůžu uvěřit, já s ní mám naprosto odlišné zkušenosti. :O

Za mě mohu tedy porodnici v HB jen doporučit a PA Ivu Štefanovou především.

Personál: PA Iva Štefanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky, por. kalhotky, věci na miminko (ty jejich jsou obří), pleny, pití a spoustu jídla protože to je tam opravdu nic moc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, klid a zdravý rozum. Se vším ostatním vám rádi pomohou. ;)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 02.10.15 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem rodila všechny 3 děti.První porod nic moc - prostě první, ale naprosto perfektní PA p.Blahošová, p. doktorku jsem viděla jednou - spokojenost.

Druhý porod sice lepší, ale naprosto nepříjemná PA, která se sice snažila usmívat, ale připadala mi jako robot, který když vypustil větu, tak s ironickým nádechem. Dodnes nemohu pochopit, co si vůbec dovolila za poznámky při příjmu, ale říkala jsem si: naštěstí naposled, tak rychle domů.

Jenže ouha, ocitla jsem se zde potřetí a opět PA Iva. Úsměvem a ironií nešetřila. Když mi vypadla hadička od rajského plynu - nevím teď odborný název - málem mi vytrhla přední zuby,j ak mi náústek rvala ven. Co mě drželo nad vodou, byl ošetřující lékař MUDr. Švec, který mě již ošetřoval na gyn. oddělení při podezření na plic. embolii. Nehnul se ode mě při porodu ani na krok, aby se něco nezvrtlo, takže PA byla pro mě vzduch a poslouchala jsem jen pana doktora. Dodnes bohu děkuji za něj, takových víc, trocha lidskosti, povzbuzení a přístupu vyčerpanou maminu jen povzbudí.

Na odd. šestinedělí mi vadil jednorázový přístup kojení - bez ohledu na vyhovující, či nevyhovující - takže jsme nepřibírali. Díky sestřičce Blažkové jsme se rozkojili a frčeli domů.

Personál: MUDr.Švec, Iva Štefanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velké štěstí na personál při porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně jídla - na gynekologii jsem zhubla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - caitlin 14.09.15 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem zažila ten nejlepší porod ze svých tří. Nehodnotím porodní bolesti, ale přístup personálu a průběh porodu z hlediska medikamentace.

Nastoupila jsem do porodnice 14 dní po stanoveném termínu porodu. Druhý den jsme se po domluvě s primářem shodli, že mi zavedou tabletu na vyvolání porodu. Rozhodně nešlo o direktivní rozhodnutí. Celý den se pomalinku porod rozjížděl s tím, že odpoledne jsem se byla ještě projít venku.

Ve večerních hodinách se začaly bolesti stupňovat a po půlnoci jsme přešli na porodní sál, což v Brodě znamená takový vytuněný pokojíček. Rozhodně nejde o operační sál s bílými kachličkami. Porodní asistentka se mnou měla obrovskou trpělivost, velmi ochotně mi radila, jaké polohy mám zkusit, aby se mi ulevilo. Vždy přišla víceméně v pravou chvíli, jinak jsme byli s manželem na pokoji sami. Kromě té půlky tablety na vyvolání už mi nebyl podán žádný „lék“ a porod probíhal vlastním tempem a vlastní cestou. Za pomoc PA se mi podařilo porodit 4,5 kg dítě bez jediného poranění. Miminko mi hned položili na nahé tělo a malý se hned přisál. Málem jsem brečela dojetím. Lékař celému porodu jen přihlížel a nijak nezasahoval. Což není stížnost ale naopak pochvala.

První dva porody jsem absolvovala v Čáslavi, přikurtovaná ke kapačkám, monitorům, oba byly lékařsky vedené, hráze automaticky nastřižená, porod vleže na zádech, a to vše na velmi ošklivém sále plném různých nástrojů. Tentokrát jsem si vypracovala i porodní plán, ale vůbec jsem ho nevytáhla, přesto se jím defacto v porodnici řídili. Takže pokud preferujete přirozený porod bez zbytečných zásahů a ve vlastním tempu, Havlíčkův Brod je určitě dobrá volba. Jména si bohužel nepamatuji, ale za zhruba 6denní pobyt jsem nenarazila na jediný protivný obličej, a to od primáře, přes doktory, sestry až po poslední uklízečku. Z téhle porodnice se vám pomalu nebude chtít domů. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Elauriel 01.09.15 napsala :

V Havlíčkově Brodě jsem rodila před šestnácti dny. Nikdy bych nevěřila, že v nemocnici může panovat tak příjemná atmosféra.

Měla jsem sestavený porodní plán, kde jsem měla mimo jiné uvedeno, že nechci podávat prostředky tišící bolest a chci si vybrat polohu, ve které budu rodit. Doktorka na příjmu se mnou vše probrala a vše mi vysvětlila. Hned od začátku se mnou mohl být i manžel. Po vstupním vyšetření nás odvedli na pokoj určený na první dobu porodní. Pokoj byl krásný a nebýt bolestí, cítili bychom se tam jako doma. Porodní asistentka byla moc milá a vyzařoval z ní klid. Byl mi nabídnut klystýr, ale nikdo mi ho nevnucoval.

V průběhu první doby porodní jsem hodně docenila míče a veškeré vybavení, které se v místnosti nacházelo. Nejvíc jsem byla vděčná za citlivý přístup porodní asistentky, která se mě snažila v bolestech utěšovat a mluvila se mnou o dítěti. Porodní asistentka i doktorka mě povzbuzovaly, ať zvládnu bolesti i bez léků (o téhle možnosti jsem pak uvažovala) a bez jejich povzbuzování bych k takovému řešení určitě sáhla.

Později jsem byla dotázána, jak chci rodit, nakonec jsem se přece rozhodla rodit na koze. Velmi jsem také ocenila, že se v Havlíčkově Brodě čeká do poslední chvíle, zda nástřih hráze bude nutný. Manžel přestřihl synovi pupeční šňůru a dítě bylo ihned přiloženo na břicho. Po nějaké době (už si nepamatuji jak dlouho) jsem se šla umýt a manžela vzali na vážení miminka. Pak nás nechali asi dvě hodiny v tom pěkném pokoji a nakonec si pro nás přišla usměvavá sestra a odvezla nás o dvě patra níž.

Na oddělení šestinedělí se mi rovněž velmi líbilo. Personál byl nesmírně vstřícný, za sestrami jsem mohla přijít tak často, jak jsem potřebovala a nikdy jsem se nesetkala s neochotou nebo s nezájmem. Ze začátku jsme měli trochu problémy s kojením, ale vždy přišel někdo, kdo nám poradil. Sestřičky i paní doktorka se k miminkům chovají jak k vlastním.

Takhle příjemný zážitek jsem opravdu nečekala. Příště bych ráda rodila opět v Havlíčkově Brodě.

Personál: MUDr. Přenosilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Slabá stránka je jídlo, doporučila bych informovat návštěvy, ať nosí hodně ovoce a zeleniny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Iwas 21.08.15 napsala :

Moje zkušenost je skvělá, krásně se tam o nás starali. Porod jsem měla vyvolávaný a museli mi i píchnout vodu, pak už se to rozběhlo. Porodní asistentka se mě na vše zeptala, pan doktor byl precizní, manžel byl u porodu.

Chovali se ke mně slušně, kamarádsky. Nemám co vytknout. Za 4 dny jsme byli doma. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili, když dojdou erární.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 10.08.15 napsala :

Stálo mě to málem život!

Personál: MUDr. Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se této porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Kaculela 17.06.15 napsala :

Rodila jsem v červnu 2014 a byla jsem maximálně spokojená. Měla jsem klídek na předporodním pokojíčku, kde jsem se i rozhodla porodit a nikdo mě nehnal na porodní sál na kozu.

Porodila jsem v poloze, jaká mi byla příjemná. Sprcha, veliká postel, gym. míč mi pomáhaly se vyrovnat s kontrakcemi. Celou dobu s manželem, po porodu celou dobu s miminkem, odneseným pouze na otření zabalení a zvážení po tom, co jsme se nejprv pomazlili a pak už jsme byli jen spolu.

Personál byl příjemný, respektoval porodní plán a aktivně k němu přistupoval. Vlastní dulu u porodu vítali a respektovali. K celému porodu a pobytu na šestinedělí nemám vážnějších výtek. :)

Na nadstandardní pokoj jsem se dostala až druhou noc a tam to bylo vůbec super, ale jinak i na klasickém pokoji se to ve dvou matkách a dětech rozdělených zatahovací plentou dalo zvládnout. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - CHABA 13.06.15 napsala :

Můj 1. porod 22.6.2013

Jsme sice z Prahy, ale výběr porodnice se vydařil na výbornou.

Neměla jsem předporodní plán, jen jsem věřila, že si s lékařem a PA budeme rozumět, což se povedlo. Mám nádhernou vzpomínku na porod, všem tuto porodnici vřele doporučuji. Sami od sebe v pokoji zhasli, jen jedna malá lampička svítila. Nechali mě porodit na zemi v poloze na bobečku (porod mě nebolel). Pan doktor kleknul na zem, aby mi pomohl chránit hráz, což udělal výtečně, protože jsem porodila bez nástřihu a poranění.

Dcerušku jsem dostala do náruče, dětská sestra a lékařka jí omrkly z dálky a až po celkem delší pauze, kdy jsme se těšili s manželem z miminka, ji šly s manželem prohlédnout, obléct, atd.

Souhrn: úžasně empatický tým, opravdu baby friendly porodnice, maximální respekt volného pohybu u porodu. Pro mě TOP porodnice.

Šestinedělí bez problému. Sprchy a toaleta hned ve společné chodbě 2 pokojů. Nadstandartní pokoj jako doma.

DOPORUČUJI.

Personál: Mudr. Rafaj,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady. Vše ostatní se dá při nejhorším koupit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - romča79 26.05.15 napsala :

Vše perfektní! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Silvik.Sisi 13.05.15 napsala :

PŘIROZENÝ POROD

Měla jsem vypracovaný podrobný porodní plán. Ve všem mi vyšli vstříc, všechno se mnou konzultovali. Plodovou vodu mi nepropíchli, jak jsem si přála. Nechali mě porodit v kleče na všech čtyřech (v posteli.) Malou mi nebrali, nechali mě s ní mazlit, jak dlouho jsem chtěla. Bylo to v noci, a rozsvítili mi jen malou lampičku, bylo to opravdu intimní prostředí a v klidu. Nejhorší bolesti jsem trávila ve sprše - dohromady asi 4 hodiny, a pořád jsem si pouštěla vodu - vůbec jim to nevadilo. S klystýrem jsem souhlasila, a musím říct, že jsem se po něm cítila velice dobře - jako kdybych už jedno obrovské dítě porodila, a teď zbývá už jen to menší.

Byla jsem spokojená. Určitě doporučuji. Líbilo se mi tam víc než ve Vrchlabí.

Personál: MUDr. Marek, PA Lenka Němcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodní plán - co si přeji, co si nepřeji… I pro personál je to ulehčení, nemusí s vámi pak konzultovat každou maličkost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - ElisC 13.04.15 napsala :

Porodnici můžu vřele doporučit. Rodila jsem císařem kvůli poloze plodu KP.

Po přijetí do porodnice (ve 3 ráno) mi natočili monitor, vyšetřili a začali připravovat na operaci (napíchnutí kapačky, cévkování). Na sále bylo několik osob, jména si bohužel nepamatuji, i když se mi představovali. Ujal se mě anesteziolog, veškeré úkony, které se mnou prováděl mi podrobně popisoval (měla jsem spinál). Neustále se mě ptal, zda jsem ok a nakukoval přes roušku a hlásil mi, v jaké fázi doktoři jsou. Malý byl venku asi za 5 min. Odnesli ho ošetřit a zvážit - u toho byl partner, pak ho dostal na chování.

Mě mezitím šili, to mohlo trvat cca 15-20 minut. Pak mi donesli ukázat malého a zkusili ho přiložit.

To trvalo jen chvilku, pak mě odvezli na dospávací pokoj. Tam se mnou mohl být i partner, ale poslala jsem ho domů vyspat. Sestra se mě neustále ptala, jestli jsem ok, jestli mě nic nebolí, uvařila mi i čaj. Asi po čtyřech hodinách, když jsem začala hýbat nohama mě odvezli na normální pokoj. Chtěla jsem nadstandard, ale byla asi až sedmá v pořadí, tak se na mě nedostalo.

I tady se mi sestřičky neustále věnovaly. Znovu mi na chvilku dovezli ukázat malého, ale ten pořád spal. Odpoledne přijel přítel a malého jsme měli u sebe. Večer mě zkoušeli postavit, ale bohužel se nezdařilo. To přišlo až druhý den ráno. Musím říct, že to byl mazec. Bolest byla neskutečná, ale čím víc jsem se hýbala, tím lepší to bylo. Ten den také přišla fyzioterapeutka a ukázala, jak cvičit s prckem a další pak přišla za mnou a vysvětlovala, jak začít cvičit po CS a co.

Bohužel ani nám se nevyhnuly problémy s kojením. Mléka jsem měla dost, ale malý se neuměl přisát. Tady musím strašně pochválit sestřičky. Poctivě se mnou každé 3 hodiny přikládaly a pomáhaly půl hodiny a déle, i když v té době nás tam bylo strašně moc a skoro většina měla problém s kojením. Naštěstí se to malý za den naučil, a pak už jsme to zvládali sami.
Domů nás propouštěli pátý den.

Ještě bych zmínila, že čtvrtý den jsem se zúčasnila přednášky o manipulaci s dětmi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na všechno zeptat a když budete potřebovat pomoc, nestyďte se říct.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské pleny, hygienické pomůcky, mě se hodilo i oblečení pro malého, protože erár mu byl velký.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Camosh 27.03.15 napsala :

Do Brodu jsem jela, i když jsem z Jihlavy a zdejší nemocnici mám prakticky za
rohem. Svého rozhodnutí nelituji. Skvělý přístup veškerého personálu. Jak na oddělení gynekologie, kde jsem byla přijata pro překročený TP, tak na porodních sálech a porodnici. Ve všem mi vyhověli, poradili, pomohli.. Velice příjemné a intimní prostředí.

Určitě doporučuji. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Kalisz 23.01.15 napsala :

Naprostá tragedie ze strany doktorů. Každý tvrdí něco jiného, sestry neznají vyšetřovny, vše se děje na pokojích, hluk, špatná strava. Nejhorší gynekologie v kraji Vysočina, naprosto nedoporučujeme.

Personál: Mudr. Antonín

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se Havlíčkovu Brodu obloukem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Taxi jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Gabi88 20.01.15 napsala :

V HB jsem rodila v červenci 2013, porod byl předčasný ve 33tt.

Vše proběhlo naprosto v pořádku doktoři i asistentky se mi věnovali, se vším jsem byla seznámena. Dokonce za mnou přišla MUDr. Weberová a řešila se mnou rizika předčasně narozených dětí.

Poté jsme strávili téměř 4 týdny na oddělení intermediární péče, sestřičky byly ochotné, se vším pomáhaly, hlavně s kojením, které se nám ze začátku moc nedařilo.

Na podruhé neuvažuji o jiné porodnici a všem doporučuji HB - hlavně těm, co hrozí předčasný porod. Tam se o děti opravdu umí postarat.

Personál: MUDr. Stránský, MUDr. Weberová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být nachystaná, mít sbalené všechny věci podle seznamu. Opravdu je všechno důležité, ač se vám to jako prvorodičce nemusí zdát.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Betynka87 28.12.14 napsala :

Ubytovali mě na krásný fialový pokojík s vanou, přinesli mi čaj, neustále se zajímali, zda něco nepotřebují.

Porodní asistentka při porodu byla úžasná, chválila, radila… S manželem mi byla největší oporou. Tu bych nechala pozlatit.

Oddělení šestinedělí opět bez připomínek, poradí s kojením, jsou ochotní, hodní. Rodila jsem zde sekci a následně vaginálně a neměnila bych porodnici ani za nic. :-)

Personál: MUDr. Hnulík, MUDr. Rafaj, porodni asistentka Musilová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu. Vše se zvládne na jedničku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienu, síťované kalhotky, porodnické vložky, OP, list o jménu dítěte a oddací list. Těhotenskou průkazku. A hlavně dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Seleni 17.12.14 napsala :

V prosince 2014 jsem rodila v HB.

Při příjmu i po celou dobu porodu se o nás staraly příjemné sestřičky. Díky lékařům miminko přežilo.

Na oddělení šestinedělí byl také výborný kolektiv v čele s paní primářkou. Díky paní staniční jsme se krásně rozkojili. Pokud bude další mimi, tak jedině porod v ONHB. :)

Personál: MUDr. Švec, MUDr. Mašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit doktorům a poslouchat je.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny vlhčené ubrousky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - 7nebe 27.11.14 napsala :

Porodila jsem zde rychle a bezbolestně, vřele doporučuji. MUDr. Švec a MUDr. Hnulík rodili, MUDr. Weberová a staniční sestra paní Blažková mi moc pomohly s rozkojením. Ostatní sestry i lékaři byli také skvělí. Bůh žehnej HB nemocnici!

Personál: MUDr. Švec, MUDr. Hnulík, MUDr. Weberová, sestra Blažková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kurz jak porodit dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Nela Patrika 13.10.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila 20. 5. 2014.

Moc jsem si přála rodit přirozeně, ale malá si stále setrvávala zadečkem dolů a byla dost velká, tak jsme nakonec rodili plánovaným císařským řezem. Měla jsem z toho docela obavy, bála jsem se poporodního odloučení s dcerou, bála jsem se, že se mi špatně spustí laktace. Moje obavy se ale naštěstí nepotvrdili. Personál na sále byl úžasný, operovali mě dva mladí lékaři, z nichž jednoho jsem znala už z dřívějších kontrol (MUDr. Švec), což mě hodně uklidnilo. Byly tam i úžasné anestezioložky a sestry. Jedna sestra si dokonce od manžela vzala foťák a dělala nám dokumentaci. Když malou vyndali, ukázali mi ji a přiložili na hruď a k obličeji, abychom se mohli poňuchňat. Pak ji ošetřili a dali manželovi na holé tělo ke klokánkování.

Po porodu jsem byla na pooperačním pokoji a následně na nadstandardním, který jsem si přála. Manžel mohl zůstat s námi v porodnici ve dne i v noci, což mi psychicky hodně pomohlo. Horší to bylo s laktací, malá se ne a ne přisát, ale díky sestřičkám, které mě neustále s úsměvem podporovaly a chodily mi pomáhat, kdykoli jsem je požádala a hlavně díky paní doktorce Weberové, jsme se krásně rozkojily. Veškerý personál, lékaři i sestry, všichni byli úžasní! Porodnice v té době, kdy jsem rodila, doslova praskala ve švech, ale na personálu to nebylo vůbec znát. I po propuštění, když se občas vyskytl nějaký problém s kojením, jsem mohla zavolat na jejich horkou linku a dobře mi poradili.

Tuto porodnici vřele doporučuji! Mám také mnoho kamarádek, které zde rodily, ač to měly jako já přes 60 km daleko, ale všechny byly moc spokojené.

Personál: MUDr. Švec

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nutné doklady, předem vyplněné formuláře, stručné porodní přání v bodech. Dále dostatek jednorázových plen, vložky do podprsenky, porodnické vložky (dostatečně velké), síťované kalhotky a vlastní oblečení pro miminko (erárnímu občas chybí patentky nebo je příliš velké).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Barboora_11 19.09.14 napsala :

Rodili jsme 26.6.2014 císařským řezem z důvodu preeklampsie.

Vše začalo tím, že jsme s partnerem 25.6. přišli na běžnou kontrolu a „monitor“. Byla jsem naprosto v klidu. Ovšem mimi ne. „Něco“ se dělo a malému se asi již v břiše nelíbilo. Ihned si mě nechali hospitalizovanou (s čímž jsem ale vůbec nepočítala). Přes noc mi umožnili, aby se mnou byl i partner. Byla jsem na infuzích a několikrát za noc mi chodili měřit ozvy plodu. Cévkovaná moč začala vykazovat zvyšující se hodnoty bílkoviny v moči, což bylo to poslední, co mi ještě scházelo k těm šíleně oteklým nohám a vysokému tlaku.

Ráno přišel pan primář a vzhledem k tomu, že porodní cesty nebyly vůbec připraveny navrhl sekci (to byl pro mě šok, já počítala s přirozeným porodem). Ihned mě zařadili do operačního plánu a jelo se. Císařský řez byl se svodnou anestezií, tedy při vědomí. Po vybavení plodu a po ošetření šel automaticky syn k tatínkovi na hrudník a klokánkovali. Pak ho přinesli ke mně na sál a dali mi ho na hrudník k přisátí. Bylo pro mě důležité, abych měla se synkem maximální kontakt hned po porodu. A tak tomu bylo. Veškerý personál byl po celou tu dobu milý, ochotný, vstřícný!

Nakonec jsem byla ráda, že pan primář rozhodl o sekci, protože syn měl porodní váhu 4280 g (což nikdo nečekal, odhad byl 3500 g)! Tuším, že by přirozený porod nemusel být úplně bezproblémový. Líbilo se mi, že partner mohl být aktivně u všeho, kde jsem v dané situaci nemohla být já.

Pooperační péče byla také skvělá! Na šestinedělí vše v pořádku. Získat nadstandardní pokoj z kapacitních důvodů nebylo možné, ale lze se zapsat do tzv. pořadníku. :-) Normální pokoje jsou pěkné s kapacitou dvou lůžek. O víkendech se nic moc nedělo, zato počítejte s „hektickými“ pondělky! To byl kolotoč vizit (malá vizita, velká vizita, vizita novorozenců), snídaně, matrikářka, sono kyčlí i vyšetření sluchu - to vše během hodiny!

Jelikož se personál během týdne hodně střídal bohužel si nepamatuji jména všech lékařů a sester, kteří o nás dbali. Celkově jsem s přístupem veškerého personálu byla spokojena.

Ačkoli mám trauma z doktorů i nemocnic, na chvíle strávené v této porodnici jako prvorodička vzpomínám hezky. Nemám žádné trauma, vše proběhlo nejlépe jak mohlo! Díky primáři, že správně rozhodl.

Personál: MUDr. Pavel Antonín

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se těšily! :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aktuální seznam věcí, které jsou třeba poskytne porodnice dopředu a skutečně není potřeba si brát nic víc. Má rada je, „cestovat“ s kufříkem třeba i na běžné kontroly do porodnice, jelikož nikdy nevíte, kdy si vás tam náhle nechají (jako mě). Partner pak musel jet 50 km domů pro věci a zpět.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Paaja22 05.09.14 napsala :

Já byla maximálně spokojená. :-)

Přijela jsem do porodnice už na 9 prstů otevřená. Čekalo se už jen na to, kdy mě to bude nutit na tlačení. Nakonec jak to šlo dobře, tak se to zvrtlo a malá šla akutním císařem. Byl u toho pan primář. Jinak skvělé porodní asistentky a na šestinedělí také super!

Doporučuji!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 29.08.14 napsala :

Bohužel špatná zkušenost s porodnicí, i přestože jsem tam tak strašně chtěla rodit a hrozně jsem se bála, že zrovna na můj termín je zavřeno kvůli malování.

Ve 40 + 2 tt jsem byla odeslána na konzultaci do porodnice, přijatá doktorkou (Lenka Šmerousová). Naprostá ignorace všeho, dozvěděla jsem se akorát, že přirozený porod je nejlepší a že pokud za 10 dní neporodím, tak se mám dostavit znovu. Přitom jsem byla léčená na čípek, vysoký krevní tlak, streptokok B, špatné krevní výsledky. Byla jsem domů odeslána bez kontroly i přes mé naléhání, aby se něco začalo dít.

Samozřejmě že za 10 dní jsem tam opět naklusala, protože se nic nestalo. Byla jsem přijata doktorem Rafajem. Poté mi bylo něco málo řečeno, byla jsem vyšetřena. Prý to na porod nevypadá ani náhodou a odhadovaná porodní váha 3700 g, což je prý ještě v tabulkách (ach ty jejich tabulky)! Byla jsem přesvědčená o tom, že je o dost větší. I přes naléhání o císařský řez kvůli zdravotnímu stavu mi bylo opět řečeno, jak je přirozený porod skvělý.

Byla jsem odeslána na gynekologii, tam se nic nedělo, že počkají, jestli se náhodou nezačne něco dít. Aha, ono opět nic, ráno v 6 mi byl proveden Hamiltonův hmat a zavedena první vyvolávací tableta, po dvou hodinách další. Poté jsem byla přesunuta na hekárnu, kontrakce nepravidelné, pro jistotu proveden klystýr a poté mi byla donesena večeře. :D

V 6 hodin se vystřídaly směny a přišla opět velmi příjemná doktorka Lenka Šmerousová, což jsem věděla, že neporodíme, a hrozně arogantní sestřičky s ní. Když jsem se dožadovala, ať něco sakra dělají, tak mi bylo řečeno, že dostanu injekci, aby se mi to zklidnilo a mohla se v noci vyspat, což jsem vůbec nechápala. Když se prý přes noc nic nestane, půjdu zpět na gynekologii. Začínala jsem být zoufalá.

Přečkala jsem noc a opět v 6 hodin se vyměnily směny a nakročil doktor, který mi píchl vodu. Konečně se to o trochu pohnulo, začaly mi pravidelné kontrakce, ale bylo mi řečeno, že se neotevírám, ale už musím porodit, když tam nemá chudák vodu. Skvělé, mám prý chodit, protože mé porodní cesty jsou pořád zahnuté. Jak jde v tomhle stavu sakra chodit? V 1 hodinu na mou žádost podána epidurální injekce, předtím opět proveden klystýr. Hodina, kterou mi to nechali účinkovat, byla naprosto skvělá.

Nabrala jsem pár sil, poté zjistili, že mi padají kontrakce a nacpali mi oxytocin, což jsem od 2 do 5 musela tlačit. Jelikož jsem malého vzrůstu, navíc prvorodička a mé dítě nemělo těch 3700 g, tak to prostě nešlo. Díky bohu za ty skvělé porodní asistentky a dva doktory, kteří mi dodávali poslední naději, že to zvládnu. Hurá 16:45 a povedlo se! 4140 g a 52 cm, jéé ten je velký (údiv porodníka). K tomu jsem ztratila hodně krve, takže zavoláni další odborníci. No nebudu ani povídat, jak dlouho jsem byla šitá, a nezašili mě sakra nejlíp.

Malého mi hned odnesli na dětské JIP, protože se nakazil streptokokem B, který jsem měla. Nepodali mi dostatečné množství antibiotik, takže jsem byla sama přesunuta na šestinedělí, kde jsem pobyla den a půl a byla propuštěna na dětské JIP, i když jsem vůbec nemohla chodit. Takže díky skvělému přirozenému porodu jsme byli 2 týdny na JIP, kde byl malý v inkubátoru a pod dávkou antibiotik. Z toho chudák malý nechtěl ani pořádně pít. Bylo mi řečeno, že když se nenaučím kojit, tak nás nepustí domů.

No sakra lepší porodnici jsem si nemohla vybrat! Takže za mě určitě ne! Díky přirozenému porodu mám hrozný zážitek z porodu, nemluvně o mém spodku, který mi ještě špatně zašili, a dítěti, které nechali nakazit a poté ho museli vyléčit.

Personál: MUDr. Josef Hnulík, MUDr. Lenka Šmerousová, MUDr. Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, každý to zvládne. Hodně síly a hlavně štěstí na doktory.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balzám na rty, hodně neslazené vody, poporodní vložky, teplé ponožky, nafukovací kruh (bez toho bych se neobešla), hygienické potřeby, na miminko vám věci půjčí, vzít akorát plenky, ubrousky, Bepanthen - hodí se na zadeček i na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - teta květa 12.06.14 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je velmi pozitivní. Musím říct, že mě samotnou až šokovalo, jak byli všichni vstřícní a příjemní - porodní asistentky, doktoři a především dětské sestry.

Při porodu mě nechali dělat, co jsem chtěla, ani na sál jsem nemusela a miminko porodila na přípravném boxe v poloze, která mi nejvíce vyhovovala (či spíše která byla pro mě jediná možná). Dokonce ani klystýr mi nedali a ani nenabídli, dokonce ani epidurál, vlastně žádné léky - nic co by mě omezovalo. Měla jsem pocit, že rodím doma, nikdo mě nerušil a já jsem ani nechtěla, přišli prostě tak akorát, když už se miminko rodilo, aby ho pomohli vytáhnout.

Manžel se až divil, jak málo mě navigovali a všechno nechali na mě. Přiznávám, že některé slabší povaze, která potřebuje důraznější vedení, by mohlo toto vadit, ale já jsem byla velmi spokojená. MUDr. Rafaj dokonce vtipkoval, že v takové poloze už dlouho nerodil - většina žen si prý přejde na sál (který je od porodního boxu vzdálen přes tři místnosti - pozor na to, abyste tam v kontrakcích došly, když tam budete chtít jít). Po porodu mě pečlivě zašil v anestezii, nic jsem necítila, ani jsem se jí nemusela dožadovat, prostě automaticky mě umrtvil.

Jediný slabší moment jsou ty hrozné monitory. Nevím, kdo vymyslel tento ďábelský přístroj, ale vydržet v kontrakcích ležet bez velkého pohybu, je prakticky nemožné. Jenže když se vrtíte, vypadá to, jakože miminku padají ozvy a oni vás začnou strašit císařem. Fuj.

Miminko mi okamžitě po šití donesli, manžel byl na vážení celou dobu s ním (měří se až třetí den), ihned přišla dětská sestra a miminko přiložila k prsu. Nebojte, nikam vám ho neodnesou, pokud nebudete výslovně chtít.

Na šestinedělí jsou nadstandardy veeelmi vytížené. Spíše počítejte s tím, že na vás nevyjde, ale nakonec to nevadilo. Sestřičky z dětského jsou vyloženě příjemné a vstřícné, a to bez rozdílu všechny (a že se jich tam vystřídalo)! Miminko vám budou neúnavně přikládat, pokud vás to bude třeba bolet, budou hledat nejvhodnější pozice pro vás oba, budou vám chystat příkrmy a odsávačky, pořád budou k zastižení. Opravdu obětavě, ochotně a mile.

Jen MUDr. Weberová poněkud vybočuje. Je třeba brát ji trochu s nadhledem. :-) Při propouštění nechala čekat maminky 2 hodiny, než byla schopná vyplnit lejstra. Je to tím, že to všechno moc hrotí. Hlavně buďte v pohodě. :-D

A to je asi vše. Rozhodně se nebojte, jsem prvorodička a všechno šlo v této porodnici jako po másle, při propouštění jsme už byli s miminkem sehraný tým.

Personál: MUDr. Rafaj, MUDr. Přenosilová, MUDr. Kaščáková, PA Musilová, MUDr. Weberová - pediatr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít strach a těšit se. Hezky se tam o vás postarají a vy se budete cítit příjemně a budete se těšit z miminka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro větší komfort si kupte v lékárně Rosalgin irigátor - naplníte ho čistou vodou a po záchodě si omyjete šití. Košili nepotřebujete, dají vám erár.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - vonbrizon 15.03.14 napsala :

Já bohužel s touto porodnici nemám pozitivní zkušenost, a to hlavně kvůli nepříjemné porodní asistentce - křestní jméno Milena. Jednalo se o čtvrtý porod, který vzal poměrně rychlý spád (malý se narodil 3 hodiny od příjezdu) a první v této porodnici.

Po příjezdu mě dali na monitor, který bohužel nebyl příliš funkční, studentka pořád chodila a snažila se ho umístit lépe, ale ozvy skoro vůbec nesnímal. Poté vyšetření - otevřená na 2 cm. PA konstatovala, že nevypadám moc trpící a že s mým nálezem chodila ještě 2 týdny do práce. Chtěli nás s doktorem poslat domů. Jelikož to máme 35 minut cesty jedním směrem a předchozí porod trval 3 hodiny od první kontrakce do porodu, odmítla jsem.

Potom vymyslela, že bychom s manželem mohli jít na oběd, ale vzhledem k tomu, že jsem měla kontrakce po 4 minutách, jsem to též zavrhla. Takže nakonec, že mě pošlou na gynekologii. Naštěstí se uvolnil lépe fungující monitor, který ukázal zesilující kontrakce po 3 - 4 minutách, takže si mě nechali a přesunuli jsme se na přípravný pokoj.

Potom si mě dlouho nikdo nevšímal. Po půl hodině jsem měla už hodně silné kontrakce. Asi po hodině manžel zavolal PA a já požádala o entonox. Byl mi donesen, ale PA ho neuměla dobře pustit a nevěřila mi, že z něj nic neuniká (už jsem ho jednou měla, takže jsem věděla, jak to má asi vypadat). Po 5 minutách dohadování (já tvrdila, že nic neleze, ona že jo) ho zprovoznila.

Mezitím ze mě začala téct krev (seděla jsem na okraji postele) a měla jednu kontrakcí za druhou (asi 15 minut před tím, než se malý narodil). Tak mi řekla, ať si dojdu pro vložku, která byla na druhém konci pokoje v tašce. Nebyla jsem schopna se hnout ani cm a natož mluvit a požádat manžela (cizinec, takže PA nerozuměl). Posléze mi praskala voda a ona s důrazem opakovala, ať si pro ni dojdu, že na vodě uklouznu (nechápu, proč mi nedala erární nebo se nezeptala, odkud ji může vytáhnout).

Poté mě začala klátit na postel, že mi musí natočit monitor, ale já už cítila, že malý leze ven a monitor odmítla. To ne mě vyjela, že nepůjde kvůli mě do vězení, že když praskne voda, musí se točit monitor. Naštěstí vyslyšely moje upozorňování, že malý leze ven a doktorka mě vyšetřila, konstatovala, že jsem plně otevřena a za 5 minut byl malý na světě (v té stejně posteli). Ještě mi chtěly píchnout oxytocin během tlačeni (odmítnut) a kvůli rychlejšímu vyloučení placenty, což jsem též odmítla, doktorka si povzdychla a cekla celých 5 minut.

Šestinedělí bylo celkem v pořádku, většina sestřiček byla příjemná. Občas jsem měla pocit, že jsem na vojenském cvičení - vždy někdo vlítl do pokoje (zrovna, když jsme dokojily a uspaly miminka) a zavelel vysvléct a zanést mimi na nějaké vyšetření. To několikrát za den (v pondělí to asi je nejhorší, protože se přes víkend nic moc neděje). Nelíbilo se mi koupání miminek - vymydlit chemickým mýdlem J&J na podložce mimo vodu, poté osprchovat v umyvadle a natřít poněkud smradlavým slunečnicovým olejem - malému se to vůbec nelíbilo. Nevím, proč ty miminka drhnou, jako by byly špinavé, jako by právě vyfáraly z dolů.

Také jedna dětská doktorka podle mě zbytečně odebírala malému krev (to už bych zde psala román). Takže příjemný vstup do života těm miminkům zde nepřipravili, ale to je asi holt úděl velké nemocnice.

Personál: PA Milena Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Schara 11.12.13 napsala :

Rodila jsem prvně a hodně rychle. :) V 1:30 první silné bolesti a před 4. ranní příjem na porodních sálech. Byl mi natočen monitor, následovalo vyšetření a UTZ, po UTZ mi sama praskla voda. Pak se mnou vyplňovali nějaký dotazník, naštěstí hodně odpovědí znal manžel. :D A pak jsme šli na přípravnu (ten pokojík s postelí). Vzhledem k průběhu jsem se tam nestačila ani pořádně ohřát a už jsem fičela na porodní sál.

Tlačení bylo dlouhé (asi 1 hodinu), ale lékařka (mladá s dlouhými blond vlasy) a PA (paní s tmavými dlouhými vlasy). Byly úžasné, říkaly, co a jak dělat, aby malý vylezl rychle ven. Nakonec mi musela PA vytlačit prcka z břicha, padaly mu ozvy, měl šňůru kolem krku (říkal manžel). MUDr. musela udělat nástřih, ale kdybych ty nůžky neviděla, jak je bere do ruky, ani o tom nevím. :) Jinak jsem tedy měla fakt štěstí, že porod byl rychlý a až na nástřih naprosto přirozený, bez nějakých léků. :) Prcek se narodil před 6. ranní :)

Pobyt na šestinedělí byl naprosto v pohodě. Moc milé sestry. :) Navíc malý se mi špatně přisával, já s ním neuměla manipulovat a sestřičky vždy bez problémů i poněkolikáté přišly a pomohly. ;) Původně jsem chtěla nadstandard, ale není potřeba, na pokoji jsou dvě maminky, takže to bylo úplně v pohodě a aspoň měl člověk s kým pokecat. ;) Rodila jsem v sobotu ráno a v úterý po obědě jsme fičeli domů. :)

Když to shrnu - porodnici doporučuji. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodním sále jsem dost ocenila lahev s vodou, co jsem měla. ;) Papírové pleny, vlhčené ubrousky, krém na prdelku a pro maminky hodně jemný toaletní papír. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Zuzana Hynek Tvrzníková 20.09.13 napsala :

Rodili jsme 24.7. a na první porod to byla trošku rychlovka. Bydlíme zhruba hodinu cesty od Havlíčkova Brodu a tuto porodnici jsme si vybrali na základě doporučení.
Malý byl venku čtyři hodiny po příjezdu do nemocnice (6 hodin po prasknutí vody). Což byla asi jediná věc, kterou bych personálu vytkla - přijali nás, natočili ozvy, dali na přípravný pokoj a pak se dlouho vůbec nezajímali. Když jsem volala, že potřebuji tlačit, byla jsem „setřena“ s tím, že špatně dýchám, že je času dost. U prvorodičky nečekali tak rychlý průběh. Naštěstí se vyměnily směny a nově příchozí PA zavolala doktora, který rozhodl o přesunu na porodní sál.

Chtěli jsme spíše tzv.přirozený porod. Pro mě bylo hlavní, aby mi dítě po porodu neodnášeli, neměla jsem v sobě žádnou chemii a chtěli jsme počkat na dotepání pupečníku. To vše se podařilo.

Měli jsme štěstí, že se ten den uvolnily oba nadstandardní pokoje, takže jsme strávili celé čtyři dny tam. I s manželem, který byl u porodu. Nosil syna i na vyšetření kyčlí a UZ břicha. Všichni se k nám chovali vstřícně, byli milí. Kdykoliv jsme cokoliv potřebovali, se vším sestry pomohly. Syn se přisál hned po porodu, takže s kojením problémy nebyly. Sestry mi jen ukázaly jak si ho správně přiložit a dodnes kojíme o sto šest.

Porodnici Havlíčkův Brod můžu jedině doporučit. Druhé bychom rádi přivedli na svět také tam.

Personál: MUDr. Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz, projít si porodní plán a hlavně - věřit svým instinktům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít s sebou tatínka, noční košili (dají vám erární, ale materiál není moc příjemný a hlavně v létě je v ní opravdu horko) a něco k jídlu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Adláš 12.08.13 napsala :

Jsem prvorodička a péče v porodnici během porodu byla skvělá.

PA Němcová byla úžasná a moc mi pomohla. Rodila jsem celkem 20 hodin, z toho asi 13 na hekárně. Byl to děs, ale s krásným koncem.

Ovšem šestinedělí je hrozné. První dny mi prcek blinkal, tak se nepřisával, nikdo nic neřešil a ani mi ho nenosili, proč taky, když nebude jíst. No a po 5 dnech, kdy nešlo kojit, mi paní doktorka Weberová sdělila, že asi těžko budu kojit, když neumím dítě přiložit k prsu a dělám to špatně. Tak jsem jí řekla, že takhle mě to celou dobu učí sestřičky a ona na to, že teda špatně. Takže po 5 dnech jsem se nerozkojila a malý byl hladový, takže jsme přešli na UM, děsné. Navíc mě tak psychicky zničili, že jsem pak ani doma nic nedokázala.

Některé sestřičky byly báječně - teda všechny byly milé, ale ani jedna mi nepomohla, snad jen ta, co mi řekla, ať se na to „vyprdnu“, přejdu na UM a nedělám si hlavu. Celých 6 dní sem tam probrečela, a to kompletně.

Rodit zde budu určitě znovu, ale už vím, jak se postavit k oddělení šestinedělí.

Personál: PA Němcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějak to přetrpte, doma se vše o 100% zlepší a nastane větší pohoda.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 22.07.13 napsala :

Je vidět, že mají přeplněno a o další rodičky nijak zvlášť nestojí. Jedna porodní asistentka nám dokonce řekla, že co bychom chtěli, oni toho mají moc a stejně jim to nikdo navíc nezaplatí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - mogo 18.07.13 napsala :

V brodské porodnici jsem rodila už potřetí, tentokrát dvojčata císařským řezem.

Oba porodníci byly milí, vše mi vysvětlili a na porodním sále jsem z nich měla opravdu dobrý pocit, byli to profesionálové. Obzvlášť milá a hodná byla MUDr. Pecúchová, přemluvila mě na spinální anestezii a nelitovala jsem. Po celou dobu výkonu se mi maximálně věnovala a opravdu mě „podržela“, manžel musel být na chodbě. Ale i k němu se chovali dobře, vše mu vysvětlili, ukázali miminka, nechali pohladit, vyfotit a MUDr. Weberová mu o nich podala vyčerpávající informace.

Stejně milý a vstřícný byl ostatní personál - sestřičky na sále, na gynekologii a na „nedonošencích“, kde jsem s dětmi ležela téměř 3 týdny. Skvěle jsme nastartovali kojení, ubytování bylo fajn, strava docela dobrá.

Pokud vás čeká něco podobného jako mě - rodila jsem ve 35 tt - porodnice v Havl. Brodě je dobrá volba. Byla jsem spokojená i předtím u normálních porodů, kdy jsem ležela klasicky na šestinedělí a měla i klasický porod.

Personál: MUDr. Přenosilová, MUDr. Čtvrtečka - porodníci, MUDr. Pecúchová - anestezioložka, MUDr. Weberová - pediatrička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je dobré mít trochu nacvičené odříkání anamnézy - průběh těhotenství, nemoci moje i v rodině, předchozí těhotenství apod. Asi by si to opsali z průkazky, ale ptají se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je tam dobře zásobená kantýna, téměř vše potřebné si koupí, ale jinak klasika-vložky, pleny, ubrousky, koj.vložky a samozřejmě doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 03.07.13 napsala :

Naprostá spokojenost. S malým jsem tam ležela 9 dní kvůli infekci a žloutence. Přístup sestřiček byl přátelský, doktoři byli super. Jídlo mi moc chutnalo a nemocnice je krásná. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - vlker 01.07.13 napsala :

Každému mohu jedině tuto porodnici doporučit!

Já nakonec rodila císařem, takže až na tu bolest po porodu, musím jen vše chválit. Ihned po porodu mi dali malou rovnou k prsu, pak ji dali muži a pak mi ji zase vrátili na přisátí.

O mě se starali skvěle, stačilo jen zazvonit na sestřičky a hned u mě někdo byl. A to bylo opravdu narváno, ale na personálu to nebylo vůbec znát. Před porodem mi doktoři vše vysvětlovali, byli ochotní a milí, zbytečně nestresují, prostě jedním slovem super!

Určitě bych tam jela rodit znovu, i když to mám hodně daleko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si své košilky, ty nemocniční jsou dost průhledné. :-) Pití (jsou k dispozici čaje, ale já se jich už ke konci přepila), propisku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Lenule15 24.05.13 napsala :

Do porodnice jsem jela 6 dní po termínu s kontrakcemi po 5 minutách. Na příjmu mě PA J. Musilová připojila na monitor a vše se mnou sepsala. Poté jsem šla na vyšetření k panu doktorovi P. Rafajovi, kde jsem byla otevřená na 5 cm. Ihned mě i manžela PA dala na porodní box, kde jsem měla k dispozici rádio, gymnastické míče, sprchu. Doktor chodil na kontrolu každé 2 hodiny a PA každou chvíli, jestli něco nepotřebujeme.

Bohužel mi přestaly kontrakce, tak doktor navrhl, že píchne vodu, souhlasila jsem. Po píchnutí se zjistilo, že je zakalená, takže mi ihned nasadili antibiotika a monitor mi dělali každou hodinu. Po píchnutí vody začaly kontrakce po 3 minutách, nechala jsem si dát klystýr, který mi hodně ulevil a hlavně zrychlil otevírání, během 2 hodin jsem byla otevřená na 9 cm a pomalu připravená k porodu.

Přístup PA a doktora byl k nezaplacení, moc mi pomohli. Rodila jsem nakonec na porodním boxu v posteli nejdříve na boku a poté na zádech. Ke konci mi zase začaly ustupovat kontrakce, tak mi museli ještě napíchnout něco, aby se mi znovu rozjely. Nakonec mi museli nastřihnout i hráz, ale s tím jsem počítala. Po porodu mi dali miminko hned na bříško a čekalo se na to, až budu moct vytlačit placentu a pak přišlo na řadu šití, manžel šel mezitím se sestřičkou omýt a zvážit prcka. Takže necelých 7 hodin od příjmu se nám narodil syn (Matyáš - 3960 g a 53 cm). Velký dík opravdu patří paní Musilové a doktorovi Rafajovi, naprosto profesionální přístup a spokojenost!

Oddělení šestinedělí - tady nemám co vytknout, sestřičky se chodili pořád ptát, jestli je vše v pořádku, zda nejsou problémy s kojením. Opravdu jsem nenarazila na nikoho, s kým bych měla problém.

Porodnici v HB určitě doporučuji, splnila naprosto moje očekávání :)

Personál: MUDr. Peter Rafaj, PA Jolana Musilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příjem - doklady a potřebné papíry.
Porodní box - jednorázové kalhotky, ručník, pití (čaj vám udělají)
Oddělení šestinedělí - jednorázové kalhotky, vložky, pití, ručník, kosmetiku pro sebe, pro miminko tam vše je, kromě plenek a vlhčených ubrousků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Leushka94 19.03.13 napsala :

Já sem byla s porodnici velice spokojena.

Jen mi malého neumyla porodní sestřička z dětského, a pak na porodnici si na to ztěžovala sestra. Ale jinak skvěle chování, ochota, laskavost, prostě dokonalost sama. Hlavně bych chtěla poděkovat paní doktorce Weberové, která mi zachránila syna.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, je to skvělá porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhotenský průkaz, OP, list s jmény, pokud máte. Jinak věci pro sebe a i pro malé, pokud budete chtít.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - 25beruška 12.03.13 napsala :

Rodila jsem zde 2× a jsem naprosto spokojená s přístupem lékařů i sestřiček.

Předporodní pokoje jsou naprosto super a působí tak na budoucí rodiče, aby se zde necítili jako v nemocnici, ale působí pocitem, že jste někde v moc pěkně vybaveném pokoji na hotelu.

Pokud bych do budoucna měla mít další dítko, nerozmýšlela bych se a šla bych znovu do Havlíčkova Brodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hlavně odvahu a nebát se porodu. Před každým porodem jsem se hrozně bála, ale jakmile dostanete prvně do náručí své děťátko, víte, že to stálo za to. Neříká se to jen pro uklidnění, je to úžasný pocit, na který se nezapomíná!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Liduše 13.02.13 napsala :

Hodnotím vše velmi kladně. Byla jsem spokojená úplně se vším :)

Rodila jsem akutním CS v celkové narkóze, takže první hodiny jsem si mimča moc neužila, ale nevadilo mi to (bože, jak mi to mohlo nevadit!).

Jak už někdo zmiňoval, jídlo teda nic moc, ale jinak bezvadné. Skvělá péče jak ženských, tak dětských sester. Malý hodně plakal, tak byl skoro pořád v „babyboxu U Čápa“ (u dětských sestřiček) a sestřičky se tam o něj krásně staraly. Prospal tam snad první 3 noci, pak už jsem si troufla ho mít u sebe. Byli jsme tam od čtvrtka 2:00 do úterý 14:00, takže i po CS bych řekla že to nebyla moc dlouhá doba.

Druhý porod plánuju zase tam, byla jsem vážně spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pantofle, kalhotky, sprcháč, šampon, toaleťák, plenky a ubrousky. Noční košile dávají k dispozici, oblečky pro mimča také (i když krapet větší).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 10.02.13 napsala :

Byla jsem velice spokojená ohledně porodu i poporodní péče.

Byla jsem hospitalizovaná pro nevyhovující ozvy plodu a byl nám porod vyvolán. Přišly komplikace a muselo se na akutní císařský řez. Ale díky výbornému anesteziologovi MUDr. Janu Gretzovi mám z porodu velice dobrý pocit. Celou dobu se mnou komunikoval, velice empatický lékař, který vše v klidu vysvětlí a uvede člověka do naprosté pohody. MUDr. Jana Přenosilová byla skvělá jako asistující porodník u porodu našeho syna. Když jsem měla porodní bolesti a objevila se ve dveřích ona a šla mě vyšetřit, tak jsem byla šťastná. Od ní to nebolelo tak, jak od doktorů.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také velice spokojená, výborné sestřičky, které se vším poradily, jak ženské, tak dětské sestry i doktorky.

K porodu jsem podepisovala souhlas, že mohou asistovat učnice, což bylo moc fajn, skvělá sympatická holčina, která mi natáčela ozvy a měřila tlak.

Personál: MUDr. Jana Přenosilová, MUDr. David Pauk, MUDr. Jan Gretz

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se a ničeho se nebát. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - habina 07.02.13 napsala :

Celkově mohu porodnici hodnotit velmi kladně.

Personál je velmi dobře vyškolen a neměl jsem s ním jediný problém.

Měla jsem trochu komplikovanější porod, kdy se mi ho snažili vyvolat, ale nakonec jsem stejně musela na císařský řez.

Pobyt na šestinedělí byl velmi příjemný. Všechny sestřičky se o nás pěkně staraly a byly příjemné.

Jen co se týče jídla tak to bylo kapánek horší, ale kdo by v nemocnici čekal, že mu budou kdovíjak vyvařovat. ;-)

Personál: MUDr. Josef Hnulík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V jídelníčku mi chyběli mléčné výrobky, takže jsem měla zásobu jogurtů z domu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 10.01.13 napsala :

Jsem velice spokojena s přístupem perzonálu, sice na šestinedělí se nějaká nepřijemná sestřička našla, ale tam je to už jedno. U mě převládají pozitiva.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ničeho.
Když už máte bolesti, myslete na to, že za pár hodin budete držet vašeho drobečka v náručí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dudlík, vlastní noční košile je nejlepší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - wayiam 27.12.12 napsala :

Obrovská spokojenost! Velmi příjemné sestřičky i porodní asistentky. Rodila mě moc milá mladá paní doktorka, jméno mi bohužel neutkvělo, a pan doktor Stránský. Oba byli velmi příjemní a profesionální, a pro mě, jako pro prvorodičku, měli velké pochopení. :-) Porod byl díky nim skvělý a znovu apeluji na skvělé a příjemné porodní asistentky.

Na oddělení, kam jsem byla po porodu umístěna, byl rovněž skvělý personál. Ochotní a vstřícní ošetřující lékaři - jak gynekologická lékařka, tak velmi příjemná dětská lékařka. Dětské sestřičky opravdu skvělé, vždy příjemné a ochotné pomoci, hodně mi pomohly například s kojením a různými polohami, samy od sebe nabízely hlídání dítěte, abych měla možnost odpočinku, nevadilo jim znovu mi ukázat, jak dítě vykoupat - prostě všechno opravdu skvělé.

Pan primář Antonín, jež obě oddělení vede, má personál opravdu skvěle vybraný, a sám je velmi sympatický.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Měla jsem spoustu jogurtů, banánů (to, co občas bylo k večeři či k obědu, mi nebylo úplně po chuti).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku s věcmi, doklady, těhotenskou průkazku, kruh a hroznový cukr nebo čokoládu, hodně balené vody.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 02.11.12 napsala :

Mínusy

 • Pokud se rodička otevřená na 9 cm svíjí v křečích, poznámky od sester o „předvádění se“ opravdu potěší
 • Těsně po porodu málem označili dítě jménem matky z vedlejšího porodu
 • Na šestinedělním letáky a poučky o „správné výživě kojící matky“, ale k večeři vajíčko na tvrdo a suchý chleba, z ovoce zelená jablka a citrusy, mléčné výrobky žádné
 • Dvacet sester za den a každá říká něco jiného, zejména v přítomnosti doktorů nabízejí pomoc kde s čím a pak se jim nechce
 • Sestry dětské a gynekologické se nemají rády a dávají to pacientkám znát narážkami, jak ty druhé nic nedělají
 • Sestra, která nechodící matce šoupne dítě s postýlkou doprostřed pokoje a přes rameno na odchodu zahlaholí „maminko, nakojte si“
 • Pokud toaletní papír je nadstandard, tak co je proboha standard?
 • Laktační poradkyně školí jak kojit po čtyřech dnech při odchodu, aby řekla matkám na co už za ty čtyři dny přišly

Plusy

 • i když si toho nabrali hodně, vymalovali a nabízejí příplatkové služby, čímž přitáhli nejvíc rodiček ze všech nemocnic v kraji a je to tam jako ve velkovýkrmně viz mínusy výše. Raději tam k doktorovi, co má dvacet porodů týdně, i přes ty kyselé obličeje a nepohodlí, než jinam kde se budou usmívat, ale s doktorem co rodí jednou za rok.
Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 01.11.12 napsala :

Moja skúsenosť s porodnicou v HB bola príjemná.

Dostala som dobré referencie a nebola som sklamaná. Personál na porodnom sále sa mi snažil uľahčiť porod už len takými „maličkosťami“ ako utieraním čela a pohladením. Pán doktor Švec prišiel na sál s úsmevom a v dobrej nálade - bolo cíťiť že má svoju prácu rád. To bolo v porovnaní s predchádzajúcim porodom v inom meste veľké plus.

Personál na šestonedelí sa choval veľmi profesionálne, nielen čo sa týka podávania informácií a poskytovaní rád ohľadom kojenia, ale i v trpezlivosti a prístupe k človeku, nestretla som nevrlú alebo nepríjemnú sestru, vždy boli ochotné vysvetliť a pomocť.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - medvidek 14.08.12 napsala :

Můj čtvrtý porod, páté těhotenství…

Do porodnice jsme s mužem a tehdy 13m dcerkou přišli ve 13hodin. Byla jsem ve 40+2tt a posílal mě tam můj dr.(3 týdný jsem brala ATB na průdušky, kašel mě nenechával vyspat, myslela jsem, že se zadusím, otoky nohou bolestivé tak, že jsem chodit nemohla). V takovémto stavu jsem přišla do porodky.
Při příjmu mi naměřili tlak 190/110. Pro tenhle vysoký tlak = tedy preeklampsii mě dr. posílal do porodky…

Při podepisování kupy lejster(souhlas s CŘ atd.) už v porodce na mě ještě současně mluvil dr. Když jsem položila propisku a poslouchala co říká tak mě sestřička popoháněla ať vyplňuju :-(. Já na to,že buď budu vyplňovat nebo poslouchat co říká doktor, že nejsem sto dělat oboje najednou :-(.

Dr. mi řekl, že půjdu na Císaře. Bylo to na mě hodně hodně rychlé. Muž čekal v čekárně i s dcerkou. Když jsem se zvedla a šla mu to říct tak mě málem nenechali a hned kam jdu, že mám sedět, ale to měli smůlu. Odargumentovala jsem si to s tím, že chci, aby muž byl u mě a malého si pochoval ,když já nebudu moct a že musí zavolala tchýni aby si přijela pro malou a to bude taky nějakou chvíli trvat než dorazí…

Jinak přípravu před samotným CŘ se mnou absolvovali muž i dcerka na porodnickém pokoji. Dcerku muž držel na křesle co v pokoji byl, ta byla značně unavená a řádila jako černá ruka…

Při prohlídce jestli nerodím jsem 2× dr. upozorňovala, že to jeho vyšetření jako fakt bolí :-(. Udělal mi i odhad váhy. UZ ukázal 5kg, na to dr., že vyvolávat se nebude, k sestřičce jestli je to možný :-), já na to předešlé děti měli cca 4kg, že mě to nepřekvapuje.

Dr. se mě byl ptát jestli chci celkovou narkózu nebo spinál, chtěla jsem spinál. Vzhledem k tomu, že jsem hodinu před tím obědvala a taky proto, že jsem celkovou měla při operaci se slepákem a nebylo mi po ní vůbec dobře.

PA či sestřička mi zavedla cévku, fuj nepříjemný :-(, zavázala nohy, vzali mi krev. Pak přišla anestezioložka vysvětlit mi co a jak - mezi dveřma. A vykládala to jako, že je to její rozhodnutí né moje, že budu mít spinál. Při samotném zavádění spinálu mi dr. říkala co smím dělat a co nesmím. Ptala se mě jestli jí slyším, když jsem jí se shrbenými zády odpovídala, že jo, směrem k hrudníku, tak mi na to povídá že mě neslyší, tak jsem na to tedy pokývala hlavou a dostal jsem sprda :-( a že na to vysvětlování nemá celý den. No :-( . Muž mezitím šel s malou k autu za svou mamkou, ta vzala malou do kočárku jí uspat a on rychle spěchal za mnou. Jak jsem měla ty velký problémy s kašlem tak jsem na tom stole při zabrání spinálu měla pocit, že se dusím a nemůžu si odkašlat, protože jsem necítila nejen nohy, ale i hrudník. Anestezioložka mi neustále měřila tlak.

Malýho vyndali ve 14.22h. Ukázali mi ho, dotkla jsem se jen letmo prsty a šup sním pryč. Slyšet byl přes tři místnosti. Když mě šili měl malýho muž na klokánkování.
Mě potom převezli na JIP. Sestřička mi celou dobu každých 10minut měřila tlak. Čekali jsme, až se mi vzpamatují nohy. Malého si mezitím vzaly na starosti sestřičky na intermediálu. Muž přišel na chvíli za mnou bez malého. Neřekla jsem si o synáčka, nevěděla jsem, že můžu a od personálu mi tato možnost nabídnuta nebyla. Takže na zkoušku kojení mi ho přinesly až za 6hodin. Je pravda,že tlak mi haproval. A má psychika na tom byla taky velice mizerně. Vstát jsem zkoušela po převezení na dospávák, na pokoji, který je určený pro maminky po CŘ se vzpamatovanýma nohama. Dávali mi injekce proti bolesti, ale já po nich blindila. Takže první posazení, snahu o najezení a následné snaze mě dostat do sprchy předcházelo poblití všeho a všech okolo. Sestřičky nehly brvou…

Sestřičce na noční směně jsem říkala, že mi je po injekci na bolest vždycky nevolno, že potom nemám ani chuť na jídlo. Tak mi slíbila, že to řekne doktorovi a dají mi jiné léky, že se to může stát, že je to jeden z vedlejších účinků.
Injekce na bolest jsme dostávali první dva dny 5× denně. Léky mi opravdu změnili a mě bylo dobře. Tlak mě stále zlobil. Sestřičky mi ho chodily často měřit. Nesměla jsem sama nikam. Na druhou stranu ode mě chtěli abych se vyprázdnila a to jinak než pohybem nebylo možný… Malýho mi nosily sestřičky s intermediálu jak to šlo. Zpočátku mi nešlo kojení, malej měl hodně „vpáčený dolní ret“, takže to bylo vždycky na dlouho. Ale domů jsme odcházeli plně rozkojený.

První dva dny mi malého nosily, když jsem nemohla nakrmily ho, hlavně v noci. Kvůli tlaku jsem měla nakázaný noční klid na lůžku. Přes den jsem musela své odchody hlásit. Tlak totiž nešel stále dolů. Otoky jsem taky stále měla…
Musela jsem sbírat 24h moč kvůli bílkovině. Jeden den mi bylo hodně zle, ale toho si všimla sestřička a nahnala mě do postele, dostala jsem kapačku prospala se a dobrý. Po druhý jsem to na sobě už poznala a řekla si sama o kapačku. Zapíchnutá kanyla v ruce mi způsobila bolestiví otok. Několikrát jsem byla žádat ať mi jí vyndají. Nechtělo se jim, že prý mám špatné žíly. Až na přímou žádost lékaři mi jí vyndaly.

Domů jsem odcházela s Dopegitem 4× denně 2tablety a železo,které mi způsobovalo zácpu.Au.

Takže shrnuto,podtrženo…lékařská péče jak o mě tak syna skvělá,(Celé oddělení šestinedělí je plné profíků. A i přesto, že mám pár výhrad, porodnici doporučuji, vadí mi, že maminky mají zakázáno s dětmi spát v posteli) lidsky sem tam mrak. Jako všude.

Dohromady jsem se dávala celé 6ti nedělí jak po fyzické stránce tak po psychické. Synáček mi to neusnaďnoval. Byl hodně, hodně uplakané miminko což vyžadovalo mou 100% péči, náruč. Manžel měl za úkol mě neustále hlídat nevěřila jsem si, tak abych malému neublížila. Po těch 6ti týdnech jako když utne a byl po potížích. Dopegit jsem přestala brát úplně a tlak je v pořádku.

PS: Jídlo jsem první dva dny téměř nejedla kvůli nevolnostem po injekcích na bolest. Po změně jsem měla stále hlad. Bylo pár jídel co mi nechutnalo, ale jinak jsem byla stále při chuti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte svá přání není od věci si je sepsat. Jsou zvyklí pracovat s PP. Pokud vás čeká CŘ z jakéhokoliv důvodu a chcete mít miminko u sebe, tak pokud budete po spinálu čekat až se vám vzpamatují nohy, řekněte si o něj. Myslím, že by snad vyhověli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, veškeré papíry, průkazku. Pití,i když ovocný čaj mi moc chutnal. Bepanthen, ubrousky bez parfému, plínky, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Enari 03.08.12 napsala :

Ačkoliv jsem z Jihlavy, tuto porodici jsem si vybrala jak na doporučení gynekologa, tak kamarádek. A nelituji toho.

Plánovali jsme porod do vany a měli jsme štěstí, pan primář Antonín sloužil a porod do vany se uskutečnil. Vedl ho pan doktor Švec, pro kterého to byla premiéra, tak jsme byli nervózní oba. Vlastně všichni tři, manžel tam byl celou dobu se mnou a byl mi velkou oporou.

Přístup lékařů i porodních asistentek byl skvělý, porod proběhl na prvorodičku rychle a hladce. Následné šití pro mě bylo snad horší zážitek než samotný porod.

Na oddělení šestinedělí jsem byla nejdříve na normálním pokoji, poté na nadstandartu. Tam jsem si užívala klid, který samozřejmě nezažijete, pokud jste na pokoji s dalším miminkem. Sestry (gynekologické i dětské) byly skvělé, ochotně poradily. Dětské sestry neměly problém s mým neustálým vyptáváním ohedně kojení, se kterým jsme bojovaly týden. Nejvíce nám pomohla dr. Weberová, tímto jí ještě jednou velmi děkuji.
Erární oblečení pro děti bylo čisté, byl ho dostatek - a bylo zoufale velké (všechno vel.74).

Co se mi na porodnici nelíbilo?
Stravování - jak časové intervaly (večeře v 16:30, snídaně v 7:00), tak i složení pokrmů (pro kojící matky nadýmavá kapusta, popřípadě večeře ze dvou housek a pomazánky z výrobního salámu).

Personál: Švec, Antonín, Weberová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zásobu vložek, plínky, dětské oblečení i pro pobyt.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 31.07.12 napsala :

Rodila jsem v HB v roce 2012. Měla jsem asi štěstí na personál. Porodní asistentka Daniela Nejedlá je skvělá. Zrovna tak doktor Peter Rafaj.

Na oddělení šestinedělí jsem potkala rovněž skvělé sestřičky. Strava byla dobrá, ikdyž porce malé a bez zeleniny. Standartní pokoj má vše potřebné. Nevýhodou je, že vždy 2 pokoje jsou propojené a po dvou osobách. Takže všechny 4 ženy mají společné WC a sprchu v předsíni, kde je i přebalovací pult a koupání na miminko.

Náš pokoj měl skříně v předsíni, což bylo nepraktické. Bylo zrovna docela dost porodů, takže šrumec, hluk a málo soukromí hlavně v době návštěv. Měla jsem pak štěstí zkusit i nadstandartní pokoj, to jsem si skutečně užila klidu. Vlastní WC a sprcha, lednička, TV a CD přehrávač a hlavně dvoje dveře co vás oddělí od hluku na chodbě a zasklená lodžie co zas tlumí hluk z okolních pokojů.

Takže bych HB doporučila.

Personál: Daniela Nejedlá, Peter Rafaj Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 10.06.12 napsala :

Navštívila jsem obě porodnice co by návštěvník a mám také reference ze stran rodiček.

Takže pár poznatků:

 • v Čáslavi je rozhodně větší klid, v HB si klidu neužijete
 • vnitřní prostory jsou v obou nově zrekonstruované, takže je to jedno
 • když jsem hovořila se sestřičkami a pozorovala provoz - v Čáslavi mi přišli klidnější, v HB mi přijde že každý kdo tam vleze obtěžuje.
 • v Čáslavi rodila švagrová, musela nakonec císařem, ale zbytečně jí to nezdržovali a do 24 hod bylo po akci. Rána se jí hojila výtečně a byla opravdu spokojená.
 • v HB - rodila zde moje sestra, kamarádka, a dvě sousedky (ty jsou čerstvé) - sestře vyvolávali porod 3 dny!, kamarádce špatně zašili břicho po císaři tudíž musí na reoperaci, sousedku nechali rodit 5 dní! a druhá sousedka tam dostala infekci a ani když si chtěla přivolat sestru, nikdo nepřišel - nyní nemůže skoro chodit. Jo a perlička - když už začala rodit a upozornila na to lékaře, tak jen mávl rukou, že nic, ani se na ní nepodívali - no málem jim v porodnici za půl hodiny porodila sama.

Z toho vyplývá - do HB fakt pouze v případě, že jinak a jinam to už prostě nejde!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - BaruškaF 23.04.12 napsala :

V lednu 2012 jsem v porodnici v Havl.Brodě rodila svoje první miminko. Prošli jsme s manželem předporodním kurzem, takže jsme věděli do čeho jdeme. Na příjem jsme dorazili ráno, paní doktorka Šmerausová která nás přijímala zároveň ten den i sloužila, takže s námi zůstala až do porodu v pět odpoledne. Personál byl velmi příjemný, věnovala se nám jedna porodní asistentka, o všem nás informovala, vysvětlila, celý den byla milá. Nejhorší bylo natáčení ozev, protože vydržet v klidu na boku 20minut mi dalo dost zabrat. Ale dalo se to snést. Samotný porod byl taky v klidu, všichni se snažili pomoct, poradit, byli super. Bohužel po porodu nám nastaly komplikace s placentou a s větší ztrátou krve. Nicméně sestřičky na šestineděli byly skvělé, moc hezky se o mě i dětské sestřičky o prcka staraly, takže za pár dní jsme byli fit oba. Moc děkujeme dětským sestřičkám za pomoc při kojení, které zpočátku nešlo, museli jsme dokrmovat, vždycky nám ochotně pomohly a to i v noci.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě manžela/partnera :) pro mě byl velkou oporou při samotném porodu a i pak, když jsem byla na sále v anestezii jsem věděla že je malý s ním, byla jsem daleko klidnější. Určitě je dobré absolvovat předporodní kurz ve vaší porodnici, víte pak co čekat,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tady bylo skvělé, že látkové plenky a oblečky na miminka byly erární, i košile pro maminky. Určitě bych doporučila nafukovací kruh, mě se moc osvědčil, po nástřihu je to úleva při sezení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Maryla 16.04.12 napsala :

Byla jsem moc spokojená s přístupem doktorů i sester na porodních sálech(pobyla jsem si tam celý den)i na oddělení šestinedělí.Velice příjemné bylo i prostředí, měli jsme k dispozici velký pokoj s vanou, nakonec jsem se ale ráda přesunula na vedlejší sál s polohovacím lehátkem, byla jsem už hodně unavená.V průběhu porodu jsem si o všem mohla sama rozhodovat a po celou dobu tam se mnou mohl být manžel.
Na oddělení šestinedělí bylo také příjemné prostředí.Trochu únavné jsou návštěvy na pokojích, ale dá se domluvit se „spoluležící“. Asi záleží na koho tam padnete. Velice mile mě překvapil přístup ke kojení-snaha všech sester pomoct a poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vědět, co člověk při porodu chce a nechce a zároveň v případě potřeby na tom úplně nelpět.Chtěla jsem rodit na porodní stoličce, nakonec jsem byla vděčná za klasické lehátko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osvědčila se mi termální voda v rozprašovači na osvězení.
Jinak vše bylo k dispozici, možná bych si vzala kosmetiku pro dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 14.03.12 napsala :

perfektní.
snad jen: byla jsem po porodu hodně unavená, miminko bralo veškerou mou pozornost a péči a spánek … tak mi vlastně nevyhovovalo, co se zdá předností: NÁVŠTĚVY MOŽNÉ KDYKOLIV. paní vedle na posteli byla milá, i celá její rodina, ale… odpočinek by mi tenkrát bodl víc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Miminko je ještě v bříšku? tak to nemáte nic jiného na práci než se TŠĚŠIT!!! vzpomínám, závidím ;-) pak si 1000 nocí neodpočnete ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci ze seznamů, co jich je všude spousta… slunečnicový olej z lékárny a bepanthen, a sabíka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 14.03.12 napsala :

VELKÁ, OPRAVDU VELKÁ CHVÁLA. doktorům i sestřičkám u porodu a také těm dětským!!!

porod jsem neměla jednoduchý, klešťový, velká ztráta krve, ale řeknu vám, několikrát jsem si pak doma říkala, že bych se tam vrátila, cítila jsem se jako v lázních ;-) moc ráda vzpomínám!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemyslete na to, že by se mohlo něco nepodařit, na chmury je času vždycky dost!!! (to se mi i u dalšího porodu povedlo - a ten by za odměnu šup šup ;-) bez nástřihu)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na internetu je spousta seznamů… olejíček obyč slunečnicový na miminko, BEPANTHEN, plínečky, vložky a vložky, papuče. a něco na chlazení prsů ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - amare2 22.02.12 napsala :

Před těhotenstvím i během něj jsem měla panickou hrůzu z porodu, ale opravdu velikánskou.
(a když jsem si před porodem četla některé zážitky maminech, probrečela jsem celou dobu čtení)
Dnes na porod vzpomínám s úsměvem a velmi ráda :o)
Rodila jsem 1.12.2011 (bohužel nevím jména ani jendé z přítomných doktorek a porodní asistentky-ale DĚKUJI jim za vše!!!).
Po prasknutí plodové vody jsem po 8:00 byla přijata, por.asistentka byla moc milá, příjemná a paní doktorka taktéž. Během dne za mnou chodily na pokoj, především por.as., která se mnou i partnerem probírala vše. Byla milá i poté, co partner odjel, a věnovala se mi. Samozřejmě ve chvíli, kdy probíhal jiný porod, byl personál u něj a za mnou nechodil. Když přišly bolesti, poradila mi por.as. jak si mám ulevit, co mám zkusit…
Samotný porod, u kterého byly s porodní asistentkou dvě paní doktorky byl taky „pohoda“, řekly mi, kdy mám co dělat…a opravdu to byla rychlovka.
Po porodu mi por.as. pomohla ve sprše, řekla co mám dělat.
Přijetí na oddělení šestinedlí bylo také v pořádku, sestřička, která si mě „převzala“ byla také milá.
Celkově si nemůžu na nic stěžovat, všechny sestřičky z oddělení šestinedělí i dětské sestřičky byly milé a hodné, lékaři také.
Maminkám, které se chystají rodit v této ale i jiné porodnici bych doporučila, aby se nebály si říct o nic a ptát se.
Já jsem chtěla nadstandardní pokoj, říkala jsem si o něj už při přijetí, když si mě přebírali na oddělení, hned jsem se o něj také hlásila a ujišťovala, zda mě mají v pořadníku.
O pomoc s kojením jsem si také říkala, ikdyž ze začátku jsem si říkala, že to zvládnu, ale jsem ráda, že jsem si hned druhý den nechala poradit a poptala jsem se snad u všech sloužících sestřiček, které jsem za sedm dní pobytu zažila :o)
Jediné, co pro mě bylo nedostačující - jídlo. Nejsem extra jedlík, ale jsem zvyklá na stravu 5-6× denně a v nemocnici je 3×, a při mém štěstí byla v bufetu inventura.

Takže hodnotím na samé jedničky všechen personál, se kterým jsem se setkala a pokud budu ještě někdy rodit, určitě nebudu zvažovat jinou porodnici než tu brodskou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít sbaleno dopředu a doma mít nachystané věci, které případně budete chtít dovézt od partnerů.
Já například měla velkou spotřebu vložek, takže jsem před odjezdem ukázala, kde jsou. Také věcičky na odvoz miminka jsem měla nachystané a nemusela jsem navig

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 11.11.11 napsala :

Skvělé sestřičky i lékaři.Cítila jsem se tam moc dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 02.11.11 napsala :

V této nemocnici jsem rodila již 2×. Prvně skoro před 10 lety. Tak to byl opravdu zážitek. Jako skoro každá prvorodička, vyděšená jsem odjela do porodnice a tam mi řekli, že je to planý poplach - byl to pátek. Zavřeli mne ne do porodnice, ale na gynekologii. Měla jsem strašné bolesti, křeče, lékař mne prohlédl a dali mi něco na uklidnění. Bolesti ovšem nepřecházeli. V noci jsem zvonila na sestru asi 2× - jednou mi dala něco na uklidnění, podruhé to bylo za dvě hodiny řekla, tak já vám zavolám lékaře. Čekací doba a bolest byla strašná. Sestra řekla tak se procházejte, nešlo to, křeče do stehen mě úplně připoutali k zemi. Když se dostavil lékař konstatoval - ona rodí bude to za okamžik. Na jednu stranu jsem si oddychla, že se konečně něco bude dít a poleví ty bolesti. To bylo překvapení, když mi sestřička řekla, tak si půjdeme na porodnici - chodba snad 10 metrů dlouhá a já se šourala a nemohla jít k výtahu, nemohla jsem udělat krok a sestra jen, tak pojďte ať nám tu neodrodíte na chodbě. To byla dlouhá cesta. Když jsme vyjeli na porodnici, jsem zaslechla, jak říkají že se všude rodí a není míst stála jsem u stolku a už jsem myslela, že tam opravdu porodím. Konečně se uvolnilo místo sotva jsem došla k lehátku 2× zatlačila a syn byl na světě. Potom na pokoji ještě jeden zážitek, už si nevzpomenu nač jsem se přesně ptala sestřičky, byla to sestřička jen jsem nevěděla, že jsou rozděleny na sestřičku pro dítě a sestřičku pro maminku.Zeptala jsem se a ona mi jen odsekla to musíte na sestru pro dítě se zeptat a odešla. Před 5 lety jsem tam šla rodit znovu, to jsem však přenášela. V nemocnici jsem byla ráno v 8hodin. Jelikož se nic nedělo dali mě na pokoj a celý den si mě nikdo nevšiml. Večer v 19 hodin někdo rozhodl že mi dají vyvolávací tabletu. Paní co se mnou ležela na pokoji mi jen řekla, taky vám to mohli dát hned a né teď na noc. Nic se nedělo, to mne chodili stále kontrolovat. Tu tabletu mi dali snad celkem 3× pouze trochu křeče do stehen a nic lékaři se u mě střídali a kontrolovali jeden mi řekl, když se nic neděje tak si zdřímněte. Já opravdu usnula. Potom se divil jak jsem mohla usnout. Byla jsem už tak unavená vyčerpaná čekáním a křečemi do nohou. Teprve druhá den odpoledne mi propíchli plodovou vodu a za půl hodiny byl druhý kluk na světě. Na pokoji to bylo jiné, mnohem lepší než před 10 lety. Sestřičky byli ochotnější. Řekli jak to tam funguje, kdo o koho se stará úplná změna než kdysi. Neustále se ptali, zda něco nepotřebujeme a nepotřebujeme poradit. Tam se to hodně změnilo. A teď? Čekám 3 dítko. Jdu tam zase. Myslím , že je to dobrá nemocnice.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - RADK 01.10.11 napsala :

Jako prvorodička jsem spoléhala na dobré reference porodnice,zdálo se mi že oproti jiným mají krásný přístup k rodičkám tzv. rodinné prostředí. Možná jsem čekala až moc rodinné prostředí nebo jsem jen prostě měla smůlu a to jak na nepříjemný neochotný personál tak i na průběh samotného porodu na který jsem se velmi těšila ale nezdařil se. Myslím si, že už nejsem fanda přirozeného porodu za každou cenu, jak se snaží praktikovat v této porodnici, vyvolávaný porod trvající tři dny, vysilující kontrakce které vůbec nevedly k porodu,otevřená jsem byla jen na špičku prstu mi taky nepřidaly ,třetí den už jsem nemohla skoro ani odejít takzvaně rodit a ještě jsem musela balit tašku, celé odpoledne jsem viděla asi jen 2krát porodní asistentku a silně pochybuji, že to vůbec byla porodní asistentka, noční košile, co mi nabídli - vnutili, mi přes bříško nešla ani obléct, takže jsem si zase musela vzít svou, na míč, když jsem si sedla, tak mě to přišlo spíš za trest než pro úlevu a ani tak velmi doporučené sprchování mi nepomáhalo, pít ani jíst jsem nemohla, což o to na jídlo jsem neměla ani pomyšlení, ale ta žízeň až do večera byla neskutečná, při posledních kontrakcích před větou doktora, tak to teda říznem, už jsem dokázala tak akorát brečet,nikdo mi nic nevysvětlil, takže jsem ani netušila, co se mnou budou provádět.

Po příjezdu na sál, mi znechucený anesteziolog oznámil, že to mají zase dneska den… No moji drazí ani já ho neměla bůhví jak nádhernej a taky jsem s tím nikoho hned neseznamovala… Nasadili mi jejich supermoderní tlakoměr a zapomněli mi říct, že až budu mít kontrakce tak nesmím skoro reagovat, protože on pak stále tlakuje,takže mi zmodrala ruka a já zařvala, že už to nevydržím … Odhadli mě zřejmě jako sraba, páč se spustil kolotoč výčitek že se na to tedy můžeme vykašlat, když chci takhle pokračovat a pod. Tak říkám ten tlakoměr,že mě už škrtí ruku… Tak mi ho tedy na chvíli povolili sundat,anesteziolog se na potřetí trefil … Zklidnil se ale už bylo vidět, že mě nemusí… Myslela jsem, že nejhorší mám za sebou ale pak poslouchat u operace, že to moc teče , plodovka že už je špatná taky nic moc ,ulevilo se mi až když jsem uslyšela křik dcerky,ta zima, která mi byla než mě zašili, taky nic extra.

Po odvozu na šestinedělí mě jedna sestra v „dobré náladě“ oznámila, že doufá, že si nemyslím, že mě budou takhle dopovat opiáty jako na intenzivce, tolik jich prý tam nemají a ani pojišťovna by to neproplatila, nevím ale dodnes, z čeho usoudila , že si toto myslím, na dotaz, u které dětské doktorky bude malá, mi udělala přednášku, že to jsem tedy nevybrala dobře a odfrčela. Ráno to začalo,šup do umývárny,to se musí rozhýbat zase sprdunk, že mám špatný poporodní kalhotky, že né tyhle síťovaný ale tamty síťovaný,prostě příjemný rodinný prostředí…

Zbytek ani už popisovat nebudu, jen chci k tomu všemu dodat, že už tak toho bylo dost a s těmito takzvanými sestrami ještě víc,asi bych doporučila tuto nemocnici jen těm, co mají silné nervy a nebo příbuzné v personálu … Jinak asi žádná sláva. A k některým sestrám … Ráda bych se jich někdy zeptala, proč vykonávají práci, která je očividně nebaví ani netěší a jen znepříjemňují život pacientům. Všem rodičkám přeji hodně štěstí a lepší zážitky u porodu,já na ten svůj budu ještě dlouho vzpomínat.Radka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít některé sestry u … silné nervy,myslet hlavně na miminko a pořídit si poporodní kalhotky z lékárny :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady,dobrou náladu,vložky a toaletní papír - není ani tam kde by měl být

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - huhlajda 28.08.11 napsala :

S perzonálem v této nemocnici jsem byla spokojena. Jak na porodních sálech, tak na oddělení šestinedělí. Příjemní lidé ochotni odpovědět na každou otázku. Dětské sestřičky jsou ochotny poradit a pohlídat miminko u sebe na sesterně. Ale je důležité se ptát a zajímat se, to se vítá. Také je důležité spolupracovat s personálem a hnedka je pobyt v nemocnici příjemnější.

Personál: Porodní asistentka Pí.Rychlá a Pí.Beranová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické kalhotky, dětské pleny, pití na porodní sál, Bepanthen

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - deny7 03.08.11 napsala :

V porodnici jsem rodila jako prvorodička v červenci 2011. Příjem byl poněkud zmatený, neboť jsme se trefili do výměny služeb a zrovna bylo všude plno práce, ale všichni byli moc příjemní. Péče porodní asistenky paní Nejedlé byla úžasná, podpora, vysvětlení, vyhovění přání-měla jsem monitor a mohla pochodovat po celém pokoji a dělat, co mi vyhovovalo. MUDr.Stránský následně na porodním sále s paní Nejedlou utvořili skvělý tým a i zbytek porodu proběhl v pohodě, bez nástřihu, se vším všudy za pět hodin :D pak ale přišel problém v podobě dětské sestry, která měla potíže s tím, že jsem malého chtěla ošetřit maximálně u mě na břiše, nechtěla ho ihned měřit atd. Následně se malému zhoršilo dýchání a musel být odnesen o patro níž na intermediární péči a tam to bylo o dost horší-jakoby se zastavil čas-sestry(až na tři výjímky) obtěžovalo, že chodím za malým i v noci(pravidelně odstříkávat, přiložit, pohladit atd…), nikdo z lékařů, až na MUDr.Miláčka, se mi nepředstavil a nikdo nz nich také nechápal, že u malého sedím a chci u něj být při vyšetřeních atd…Toto mi velmi zkazilo celkový dojem, ale zvládli jsme to…O přístupu k manželovi raději ani nepíši, ti jsou na tomto oddělení zapovězeni a o přístupu ani nemluvě… Na poporodním jsme s manželem měli zaplacený nadstandard, který byl velmi příjemný, teplo tam bylo,ale větrat se dalo, bohužel jsme ho nakonec nevyužili dle našich představ(malý s námi vůbec nebyl). Sestry i lékaři na poporodním byli super, ale vzhledem ke zkušenosti s JIP budu příští porod v HB, bohužel, zvažovat…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Ivana D. 12.07.11 napsala :

Byla jsem velmi spokojená! Porodnice - syna mi odrodila p.a. paní Nejedlá - velmi zkušená, příjemná, poskytovala aktivní oš. péči a hl. podporu po celu dobu porodu (od 6 do 12h), kdy měla službu, a to mně i partnerovi. Příjemné prostředí, pomůcky k dispozici, dbáno na intimitu, opravdu bezva. Jen od půlnoci do šesté ranní jsem na p.a. štěstí neměla … co vím, reputaci jim kazí jedna sestra, kt. nepatří k těm „příjemným“ … očividně jsem o půlnoci svým příjmem obtěžovala, ač já na přijetí netrvala … její slova: no, to máte jen poslíčky, to jako bude hůř, to jako nebude ani dnes a ani zítra s tím vašim nálezem … to opravdu povzbudilo!!! Ale naštěstí jí končila směna a já věděla, že příjde p.a. a na to nejhorší budu v rukách snad někoho sympatičtějšího … což se vyplnilo a jsem za to ráda. Jinak lékařské personál také moc fajn! Celkově mi z celého pobytu kazí dojem jen ta jedna p.a. - škoda, že takový čl. kazí reputaci tomuto pracovišti …
K porodu: doporučuji colu, popíjet, na energii, sprcha, teplá voda, masáž zad od partnera, mokrý ručník na hlavu
Po porodu: kruh - jinak jsem si nesedla asi 4 dny, dostatek tekutin, vlastní noční košile (kojící) a prádélko pro prcka, porodnické kalhotky z lékárny (nedoporučuji ty z drogérie)
Péče o mimčo - ptát se, nebát se, psát si … velmi příjemná byla laktační poradkyně - ohledně kojení

Personál: p.a. Nejedlá D. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - oskli 19.06.11 napsala :

Rodila jsem v Brodě letos v březnu a mohu říct jen samou chválu. Do porodnice jsem dorazila po půlnoci a mrňous se narodil ráno v 5,48. Obě doby porodní mi hodně pomáhala studentka VŠ, která byla moc milá, ale sestřička i pan doktor byli báječní. Celou první dobu porodní jsem strávila ve vaně a při samotném porodu (trval asi 15 minut) jsem panu doktorovi vysvětlovala, že to určitě nezvládnu, že už nemůžu, ať mě nastřihne a pod. On byl úplně v klidu a pravil, ať s ním hovořím mezi kontrakcemi, načež já mu opět vysvětlila, že to nejde, páč už prostě nemůžu:-) No, rodila jsem poprvé, bez epidurálu, bez nástřihu a ještě jsem se při porodu vykecala… V den porodu jsem seděla na posteli v tureckém sedu a četla si noviny, když mě dorazil zkontrolovat pan doktor - málem to s ním fláklo a pravil, že něco takového ještě neviděl:-) A páč mě nebavilo čekat na výtah, chodila jsem hned po schodech…

A i ostatní personál na oddělení byl úplně báječný. Mrňous měl antibiotika, páč si lokl zkažené plodové vody, tak jsme v nemocnici strávili týden, ale celou dobu byli všichni moc fajn. Jen pan doktor z dětského je trochu svéráz, ale na to si lze snadno zvyknout:-)

Jo a jako nemasožrout jsem měla vegetariánskou stravu a nikdo s tím neměl problém, na rozdíl třeba od Jihlavy.

Personál: MUDr. Peter Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

doporučuji vlastní oblečení pro mimčo, tílko a kraťasy aspoň na spaní (je tam fakt vedro), fenyklový čaj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 28.04.11 napsala :

22.4. jsem rodila podruhé v HB porodnici a opět jsme byla velice spokojená, příjemný, mladý, hodný pan doktor, porodní asistentky a studentka. Na odd šestinedělí, taky spokojenost. Doktoři i sestřičky moc milí.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - Crazy Teacher 19.04.11 napsala :

Rodila jsem v havlíčkobrodské porodnici v polovině prosince 2010. Měla jsem kontrakce již od rána, do 14 hodin jsem vydržela doma. Na příjmu se mě ujala žákyňka a musím se přiznat, že ten den byla kromě MUDr. Hnulíka jediná, kdo se ke mně choval mile. Kontrakce se mi však během monitorování ozev zastavily, nicméně při vyšetření mi praskla voda. Vyšetřující lékařka se tvářila, že ji hrozně obtěžuju, obzvlášť když jí plodová voda natekla do klína, za což jsem se omluvila a cítila se trapně (jako bych to asi udělala schválně, že). Nicméně během vyšetření po sobě pokukovaly s PA a nakonec nechala lékařka zavolat MUDr. Hnulíka, aby posoudil stav plodové vody. Cítila jsem, že něco není v pořádku, ale dr. Hnulík mě přesvědčoval, že zkusíme (!) rodit přirozeně. Na předporodním pokoji jsem byla s partnerem, často za mnou chodila žákyňka, což jsem velmi ocenila. Pak už mě natáčela starší PA, která mě familierně oslovovala křestním jménem (nejsem žádná dvacetiletá mladice)a ubezpečovala, že bude hůř (to jsem si opravdu v době silných kontrakcí přála slyšet). Ozvy se však zhrošovaly, takže mě tato PA nutila být neustále na lůžku na boku kvůli montorování, což mi nedělalo dobře ani doma v noci v posteli. Na mé přání, že to v této poloze nevydržím, mi bylo PA řečeno, že jinak to nejde. TAkže místo úlevy na míči či ve sprše jsem se svíjela na posteli. Pak za mnou přišla jiná PA, která moji žádost vyslyšela a na monitor mě připojila na míči. TAkže jsem z toho nabyla dojmu, že první PA se prostě nechtělo si přidělávat práci a vyjít mi vstříc. Nakonec mi byla provedena v noci urgentní sekce kvůli vážným problémům miminka. Takže abych to shrnula, z péče v porodnici mi zůstala podivná pachuť. Nabyla jsem dojmu, že moje přání a obavy, bolesti pro personál vůbec důležité nebyly, že je nezajímalo, jak mi ulevit. Přirozený porod je zde jakýmsi zaklínadlem, od kterého ustupují jen velmi neradi. Nejsem pro bezdůvodné sekce, ale já měla dojem, že lékaři tušili, že přirozeně to nejspíš nepůjde (proto mě také během večera chodili osobně kontrolovat), ale aby zůstali věrni „přirozenému porodu“ museli jsme tento pokus vyčerpat. Naštěstí vše dobře dopadlo a mame zdravé miminko. Měla jsem navíc díky zmíněné PA pocit, že obtěžuju a jsem měkouš, protože tiše netrpím a snažím se si ulevit. Chápu, že jsme všichni jenom lidi a někdy prostě personál nemá zrovna svůj den, ale pro většinu rodiček je porod náročnou situací, při které by víc taktu neuškodilo.
Jinak s péčí na šestinedělí jsem byla celkem spokojená, souhlasím, že strava zrovna „střevní klid“ novorozenců nepodporuje. V době, kdy jsem rodila já, bylo oddělení šestinedělek plné, takže personál měl práce nad hlavu. Jako prvorodička jsem velmi ocenila, že jsem na pokoji byla se zkušenou matkou 3 dětí, která mi velmi pomohla, protože takové koupání novorozenců v malém keramickém umyvadle byl mazec :-)
Nicméně plánujeme druhé dítko a když už vím, co můžu v této porodnici čekat a co udělat jinak, budu rodit asi zase tady. Jen si budu přát lepší složení personálu :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asertivní doprovod, který bude slušně hájit vaše přání a požadavky, doporučuju podepsat souhlas s péčí žákyněk

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ubrousky, vlastní rychlozavinovačku (pokud vyfasujete takový podivný hadr jako já)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 11.03.11 napsala :

Ahoj v lednu jsme porodila svoje první mimnko,díky PA a sestřičkám na šestinedělí byů porod opravdu zážitkem na cely život.Chovali se hrozně hezky a se vším mi pomohli před a po porodu.Další dítě rozhodně porodím v HB.Všem doporučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 01.03.11 napsala :

Chtěla bych budoucí matky upozornit na to že studentky oboru porodní asistentka během studia musí odvést 40 porodů, asistovat u patologických porodů, umět ošetřit novorozence po porodu atd. Proto mě dost vadí a zaráží, že spousta žen tady vyžaduje jen lékaře, ale chci vás vyvést z omylu. Mnohdy má lékař s titulem mnohem míň odvedených porodů než ta studentka, která ještě žádný titul nemá. Nechápu jak někomu může vadit že studentka natáčí monitor - to vás při tom snad bila nebo co? Chovala se hrubě? Nebo snad něco udělala špatně? Anebo vás prostě jen vytočilo to že je studentka? To je dost smutné. Nehodlám někoho kritizovat, a je mi jasné že některé kritiky jsou upřímné ale něco mi přijde dost nefér. Ona má totiž každá mince 2 strany, ne jen jednu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Crystal87 18.02.11 napsala :

V srpnu jsem tam porodila druhého syna.Byl to krásný zážitek i díky příjemnému personálu kterému jsem diktovala:D Až se etda stydím…rodila jsem na posteli,nahá..bylo prostě léto a mně neskutečné teplo…mladí lékaři mi vyhověli ve všem v čem jsem chtěla PA byly také super.Bez nástřihu bez šití paráda…Na tento porod ráa vzpomínám a s úsměvem,bohužel jsem skonřili opět na Intermediární péči,syn měl menší problémy a tam je to jiné než na šetinedělí.Ale bya jsem moc spokojená!Doufám že za několik let své poslední dítě přiveu na svět také v HB a za stejných podmínek,že budu spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící čaj ,plenky,vložky atd je samozřejmost,nedávají nic jen kosmetiku na koupání miminek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 22.01.11 napsala :

Tuto porodnici absolutně nedoporučuji!!!!!Rodila sem tady svou první dceru a bylo to dost nedávno.Lékaře ani sestry nebudu raději jmenovat,konkrétně jednu sestru ze šestinedělí a jednoho „skvělého“ pana doktora co neumí sešít episiotomii,no nejspíš nějakej začátečník a já měla bohužel smůlu na nejhorší personál co tam v tu chvíli zrovna byl,opravdu je to hlavně o tom na koho narazíte.Nebýt mého manžela,který mě držel ve všech možných polohách a hlavně mě psychicky držel nad vodou,tak bych to nejspíš nezvládla,jelikož narážky porodní asistentky,jejíž jméno bohužel neznám,na mé hemoroidy,které si spletla s nádorem a ještě to říkala,tak aby to každý slyšel,no to je docela hustý nemyslíte???Doktor začátečník,nagelovanej machýrek,kterej jen stál a čuměl,při nejhoršim ještě dělal postoje,když sem rodila v podřepu,jako že souloží,to mělo být asi vtipný a když došlo k samotnýmu porodu tak skoro nevěděl co má dělat…(to všechno vím od manžela,kterej to viděl a slyšel,já jsem to naštěstí nevnímala,jinak bych asi neporodila) ke všemu špatně sešil episiotomii a musel to přešívat…ale člověk vydrží hodně,i to ponížení,hlavně,že dcera se narodila v pořádku,ale v podstatě za to můžu poděkovat jen sama sobě a manželovi,nikoho jinýho to zásluha neni.A porodní asistentka na odd. šestinedělí chytrá jak rádio,přitom mě ani neuměla přidržet při chůzi po porodu,nějakej takt to taky člověk nemoh očekávat…je toho víc,ale nechce se mi to rozepisovat jelikož mi při tom pomyšlení akorát stoupá tlak a člověk by se musel rozbrečet …No a režim odd. šestinedělí ani nekomentuju.Musim ale říct,že sestřičky z dětského,které se starali o malou byli přijemné a hodné,tak aspoň,že něco.Snad chápete proč tuhle akreditovanou nemocnici k porodu rozhodně nedoporučuju!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v dobré náladě,aby Vám bylo jedno jak se k Vám personál chová a těšili se na miminko.a hlavně si vzít nadstandart.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

OP,oddací list,těhotenský průkaz,kartičku pojištěnce
pleny pro miminko,porodnické vložky.lepší než samu jsou ty vatový nebo aspoň mě vyhovovali víc v porodnici,vložky do podprsenky,popř.Bepanthen mast,kojící podprsenky…a k porodu hlavně manžela,který V

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 14.01.11 napsala :

Rodila jsem všechny mé tři děti v porodnici Havlíčkův Brod a byla jsem moc spokojená,nejenom s prostředím,ale hlavně s perfektním přístupem personálua s ochotou. Mohu všem doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - gold45 09.12.10 napsala :

Opět jsem rodila v porodnici Havlíčkův Brod a opět naprostá spokojenost … Porodní asistentky jak na porodních sálech, tak sestry i doktoři na šestinedělí mají profesionální, milé a vstřícné jednání … a to jsem jim tam řvala, že to bylo slyšet bůhví kam :-)) ale u mě to byla rychlovka, dojeli jsme na poslední chvíli a malá byla po příjezdu do porodnice za 50 min na světě, za to ale cestou potrhala co se dalo, takže to skončilo 20ti stehy :o)
Prostory jsou též příjemné a působí uklidňujícím dojmem, opravdu si nemůžu na nic stěžovat a mohu tuto porodnici dál jen a jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zkusit hodit starosti za hlavu a myslet jen na to pozitivní - na miminko, které se má narodit :-)
O vše ostatní se postarají PA, navedou vás, poradí, vysvětlí …

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: porodní vložky, prsní vložky, jednorázové porodní kalhotky, …
Pro miminko: jednorázové plenky, vlhčené ubrousky, můžete i oblečení na miminko (výběr v porodnici je přece jen menší, oblečky jsou starší a velké) …

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - medvidek 09.11.10 napsala :

20.10.2010 se nám,jsem porodila naší třetí princeznu.Oproti předešlému,druhému porodu,si nemůžu na nic a nikoho stěžovat.PA starší,ale velmi milá,laskavá a ochotná pomoct.Lékař u porodu nebyl,nebyl třeba.
Oddělení 6nedělí tentokrát posoudit nemohu,měla jsem naší princeznu na intermediálním oddělení díky poporodní adaptaci,narodila se přidušená,potřebovala lékařský dohled.Intermediální oddělení je něco úplně jiného.
Tuto nemonici mohu plně doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Počítat s tím,že můžou mít sestřičky napylno,jako za mě,během těch 24h co jsem byla na 6nedělí se narodilo asi 10dětí.Takže frmol.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si všechny potřebné doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Gabriela a patrik 05.11.10 napsala :

18.5 2010 v 8.50 jsem na svet privedla cisarskym rezem syna,misto me potvrzene holcicky.Personal byl super,pan Dr.rafaj a pan Dr.stranky byli moc hodni.cisarsky rez mi delal pan Dr.stransky a i me pak propoustel.Musim rict,ze chovani atd bylo na vybornou. A vim jiste ze,kdybych jeste nekdy nahodou do tretice chtela tu holcicku,ze pojedu opet rodit z kolina do Havl.Brodu.Na sale byl super tym,a na pooperacaku tez.Vsem moc dekuju a patricek tez,za vasi peci s pozdravem Gabriela Kroupova Kolin

Personál: Dr.stransky a Peter Rafaj +personal na predoperacakem,co vas pripravuji a anesteziolosce pani Gabriele a celemu tymu na operacnim sale

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

At zkusi Havlickuv Brod,ja byla maximalne spokojena

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vsechno potrebne

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Vítkovka 14.10.10 napsala :

Rodila jsem v Brodě 2krát a moje zkušenost?
První porod jsem si představovala trošku jinak,personál na porodnici nic moc jednání tak na půl,takže jsem měla smíšené pocity.Na šestinedělí to bylo fajn.
No a při druhém porodu si nemohu stěžovat,ochotné sestřičky jak na porodnici tak na šestinedělí,takže si myslím,že jde jen o to na koho narazíte,nebo jak se říká,jak se kdo vyspal.
A také si myslím,že nejde opravdu vyhovět všem,každá máme jiný nároky a potřeby.Na každé porodnici se najdou nějaký mouchy :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě dobrou náladu :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 04.10.10 napsala :

Zdravím, rodila jsem v havlíčkobrodské porodnici a musím říct,že jsem byla velice zklamaná. Personál na oddělení porodnice byl velmi neprofesionální, nepříjemný a neochotný. Samozřejmě až na vyjímky.Nechápu na co se tam platí 60,–/noc, když za celý den vidíte sestru 2× a postel si musíte převléct sama. Ostatně už na příjmu jsem narazila na porodní asistentku, která evidentně ve svých myšlenkách zastávala funkci rozhodně vyšší než v realitě. Mimochodem absolutně nebyla respektováno moje rozhodnutí „nechci ošetřovat od studentek“. Ozvy miminka mi natáčela studentka. Takže platí, že čím nižší postavení - tím větší pán. Z mého pohledu - víckrát v této nemocnici rodit rozhodně nebudu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a oblečení pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - MirkaV 23.08.10 napsala :

Příjem po 2 hodině v noci s prasklou vodu, přesně 41tt, měla jsme ráno nástup na sledování a vyvolávání…
Byla jsem bez bolestí. V ten okamžika tam bylo více rodiček, od 3:20 do 5:35 se narodilo 7 dětí…
Chtěli mě dát na gynekologii, než se rozjedou stahy. No naštěstí nedali, měli jsme se připravit v šatně a mně se rozjely kontrakce. Tentokrát minimálně bolestivé…
Brzy nucení na tlačení, avšak po vyšetření na 4 cm… monitor a během 15 min jsem už byla zoufalá, nucení tlačit, nešlo to prodýchat. Přišla paní doktorka a řekla, že si tedy můžu tlačit : ))
Marianka se narodila v 5:35 na pár zatlačení přímo na posteli. Měla 4320g a věřím, že i díky pomoci paní doktorky jsem neměla žádné poranění! Ani jeden steh ; )
Pouze jsme dlouho čekali na placentu, která nešla, takže jsem souhlasila se slabou narkozou a jejím vyjmutím… Malá byla mezitím s manželem : )
Porodnice podporuje bonding. Na šestinedělí si již můžete nechat miminko od samého začátku. Před pěti lety se ještě miminka brala na sledování na pár hodin.

Personál: MUDr. Mašková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Anonymní 30.07.10 napsala :

Do porodnice jsem jela ve 2 hodiny v noci. Přijali mě 2 porodní asistenky. Natočily monitor, vyplnily jsme doklady. Potom mě vyšetřila milá doktorka, povídala že je dobře že jsem přijela, poněvadž jsem měla jít ráno na vyvolání a že porod prvorodičky trvá 16 hodin. Kontrakce jsem měla po 3 minutách. Nechala jsem si udělat klistýr a šla s manželem na hekárnu. Sledovala jsem pořád hodiny a říkala si bože 16 hodin. V 6 mi píchla paní doktorka vodu, potom už to šlo hrozně rychle. Tlačila jsem na posteli dokud nebyla vidět hlavička. Potom jsem šla asi 15 metrů přes chodbu na kozu a koukala mi mezi nohama hlavička. Třikrát jsem zatlačila a Davídek byl na světě. Přes hodinu jsme čekali než mi vylezla placenta a hodinu a půl mě šili. Vysprchovala jsem se a převezli mě na porodnici. Na novorozeneckém oddělení paráda zaplatila jsem si nadstandart a manžel tam byl celou dobu se mnou. Všichni příjemní a ochotní. Hekárna mi tak fajn nepřišla, přišlo mi jak když porodní asistentky obtěžuju a to jsem vůbec nekřičela, jen jsem si v slabý chvilce řekla o epidurál. Brodská nemocnice fandí přirozeným porodům. Epidurál nedaj protože je to obtěžuje museli by vás hlídat. Jinak doporučuji si vzít nadstandart, vlastní oblečky na miminko a hodně plínek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - pribinacek 30.07.10 napsala :

Šlo to

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zaplatit si nadstandart, vzít si vlastní dupačky pro miminko.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - kozisek 26.05.10 napsala :

Rodila jsem zde letos, tj. 2010 duben. Nastupovala jsem na „vyvolání“ - 41+1. Vyšetřoval mě pan doktor Holec, který se mě zeptal, zda nechci trochu „popohnat“ - formuloval jinak. Ráda jsem souhlasila, protože tak jako tak už se to blížilo. Musím říct, že žádnou bolest jsem necítila. Bylo i hůř. Ve 21 h mě začalo bolet bříško, ve 22h jsem šla za sestřičkami na monitor, které mi už za chvíli volali paní doktorku. Z gynekologie jsem jela otevřená na 8cm. Honem jsem zavolala partnerovi, aby porod vůbec stihl. Na porodních sálech mi píchli plodovou vodu a pak už to byla rychlovka. Měla jsem skvělou PA (myslím p.Němcová), která mi říkala jak mám začít dýchat (vzhledem k tomu, že jsem absolvovala předporodní kurz, tak nebylo těžké se „chytit“) a kdy si mám dáchnout. Po 23h už jsem začala na velkém porodním sále tlačit hlavičku, to už naštěstí přijel přítel, pomáhal s držením nohy (tlačila jsem je k sobě) a pak jen přechod na křeslo a na dvě zatlačení byl malý na světě - 0,10h. Musím říct, že personál byl naprosto skvělý, přítele naváděl, aby byl co nejvíc k užitku. Poporodní péče skvělá, malého jsem dostala ihned na bříško a po „ošetření“ ho ihned přikládali k prsu.
Oddělení šestinedělí také fajn. Sestry pomáhaly s kojením, i péčí o mimi. Nicméně jsem se nebála zeptat, přeci jenom je také nenapadne vše vysvětlovat.
Nejhorší byl asi režim - uklízečka, snídaně, gynprohlídka, dětská prohlídka, případně vizita, kyčle, očkování,…vzbudit dítě, přebalit, nakojit, za chvíli znova.
Strava - pro kojící matky naprosto nevhodná, ale dá se to přežít.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

fenyklový čaj

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

„optimismus“ a dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Crystal87 06.04.10 napsala :

Rodila jsem v HB v listopadu 2007,byla jsem prvorodička.Vzhledem k problémům v těhu jsem tam ležela od 27tt skoro pořád,takže jsem dobře znala doktory.Asi jako všude se najde někdo kdo každému do oka nepadne,tak to bylo i u mě s jednou paní dr.
Porod mi vyvolávali ze zdravotná¨ích důvodů o víc jak 3 týdny dřív…nebudu to rozepisovat,ale jsem ráda že se nekonal žádný nástřih prostředí bylo příjemné,byly tam různé přednášky,naštěstí jsem neměla žádný problém s kojením,tak šlo vše po másle(jen jsme měli žloutenku)
Jediné mínusy byhc řekla že je strava - segedín s houskovým knedlíkem pro kojící maminky je fakt dobrá volba:( a také to koupání prcků,to mi přišlo jak mýt nádobí a ne jak koupat miminko:(Sama byhc si určitě netroufla byhc se bála aby nespadlo nebo nesklouzlo.Ale jnak dobrý byla jsem spokojená:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - saraai 15.03.10 napsala :

Chtela jsem za kazdou cenu rodit prirozene po predchozim CS, komunikovala jsem o tom e-mailem s panem primarem, ktery byl velice mily a ochotny odpoved na vsechny moje otazky. Predporodni kurz byl prijemny a prinosny, nakonec jsem nastupovala na vyvolani porodu 9 dni po terminu, vsichni byli moc mili, hodni, prostredi prijemne, pratelske. PA mi pomahala s dychanim, mela pro me prakticke rady, jak si ulevit atd.
Rodila jsem bez nastrihu, jen natrzena, bez klystyru. K peci na sestinedeli nemam vyhrady.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - MyškaB. 14.03.10 napsala :

Já rodila v Havl.Brodě v roce 2003, nyní jsem podruhé těhotná a opravdu zvažuji zda to risknu znovu, pokud nepočítám těch 15 hodin bolestí za které personál nemohl mě nijak nepotěšila změna personálu při střídání směn (rodila jsem přes noc). Na noční tam byl p.doktor Hnulík nebo Nulík už si nepamatuji přesně, ten byl super snažil se mě rozesmívat a uklidňovat a byla tam i super porodní asistentka, bohužel ráno proběhla změna, kdy přišla paní doktorka, která se tvářila, že obtěžuji už jen svou přítomností a PA, která měla mastné urousané vlasy, které neměla ani stažené do culíku, takže mi ty vlasy doslova plácaly o stehna, byla strašně přechytralá a arogantní, dokonce se zeptala mojí matky zda nikdy nerodila, když se mamina coby můj doprovod něčemu z jejich postupu podivovala ( dodávám, že té PA bylo v té době 25 a moje maminka rodila 3× ). Po porodu jsem byla upozorněna, že kdyby se objevila sražená krev ihned to hlásit. Což se u mě opravdu objevilo, přivolaná sestřička sraženinu zlikvidovala a nikomu nic neřekla, když jsem to hlásila ráno na vizitě, mimo jiné té nepříjemné paní doktorce, tak se jen ušklíbla a nikdo to neřešil, nicméně v pátek mě pustili domů a v pondělí jsem byla zpět s rozsáhlým zánětem jehož dozvuky pociťuji dodnes. Opravdu nevím zda se tam vrátím. Vím, že vše je o personálu, ale co když zase narazím?

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - nipper 14.03.10 napsala :

Rodila jsme v Havlíčkově Brodě v lednu 2009 své první dítě, a byla jsem NAPROSTO spokojená. Hledala jsem porodnici, kde budou mít respekt k mým přáním a nakonec jsem vybrala dobře. Už na předporodním kurzu nám porodní asistentka zdůrazňovala, že se snaží o přirozený porod, neprovádějí rutinní epiziotomii a nechávají maminky v rámci možností rodit podle jejich přání, což můžu jen potvrdit. Porod jsem sice měla rychlý a bezproblémový, ale porodní asistentky se chovaly velice mile a citlivě, zbytečně nerušily, rodila jsem na boku, což mi samy poradily a já byla za tu radu vděčná, protože se všechno dost urychlilo. Dítě jsem dostala hned po porodu, odnesly ho až za deset minut za běžná vyšetření a rychle zase vrátily. Kojení jsem zkoušela okamžitě, s radou sestry. Prostě vše naprosto v klidu a v pohodě.
Na šestinedělí taky nemám žádné stížnosti, dětské sestry byly trpělivé, problémy s kojením řešily okamžitě a názorně, během těch pěti dní v nemocnici dokonce bylo několik seminářů pro maminky třeba o nošení dětí, dětských masážích, kojení atd. Když jsem odcházela domů, neměla jsem jediný problém a i jako prvorodička jsem byla co se týče koupání, přebalování a kojení docela sebejistá. Jen dětský doktor byl kapku svéráz, ale v normě.
Sama za sebe můžu tuhle porodnici jen doporučit, chystám se tam rodit znova, jen to mám trochu daleko, takže lehce váhám, jestli stihnu dojet. Třeba pro pražské alternativněji naladěné maminky to podle mě může být dobrá volba, porodnice nevyžaduje registraci, je možnost porodu do vany, k dispozici jsou porodní stoličky a vaky, porodní pokoje jsou civilní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice pořádá předporodní kurzy, jsou fajn, člověk si aspoň prohlédne, jak vypadají pokoje a nejede pak do neznáma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Myslím, že je to klasický seznam. Já osobně bych teď přibalila i pár vlastních věcí pro miminko. Nemocniční hadříky mají své lepší časy za sebou a najít košilku nebo dupačky bez děr a se všemi knoflíky byl často problém. Papírových plen por mimčo dostanet

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Yoyo 19.02.10 napsala :

Ahoj, rodila jsem v Havlíčkově Brodě 4.9.09 a max. spokojená. I když jsem měla termín 14. musela jsem nastoupit do nemocnice někde po druhé polovině srpna kvůli vysokému tlaku.Přijímala mě mudr. Švarcová, mooc příjemná. Jinak jsem tam už asi 2 měsíce docházela na vyšetření a pokaždé byl na ambulanci jiný lékař a všichni v poho. Takže jsem nejprv ležela na gyndě a musím říct, že doktoři i sestřičky hodný a ochotný. Po porodu na porodnici taky v pohodě i samotný porod - asistentky, doktoři (mudr. Holec a p. primář), potom i laktační poradkyně všichni mi moc pomohli a byli moc přátelští v poho jsme se mohla na vše zeptat. Nemůžu si stěžovat. A byla jsem spokojená i s, jak to napsat, děvčaty na praxi - jak sestřičky tak porodní asistentky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - terka05 14.02.10 napsala :

rodila jsem v Havl.Brod.porodnici 16.9.2005 a letos v červenci se chystám znovu.byla jsem se službami maximálně spokojená.vyzkoušela jsem si jak normální pokoj tak i nadstandartní.přístup lékařů i sestřiček byl velmi dobrý

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - danielinka4444 11.02.10 napsala :

podle me nejlepsi porodnice je v Havlickove Brode rodila jsem tam sve 4deti velke dik vsem doktorum co tam jsou.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Havlíčkův Brod - ibbu 17.01.10 napsala :

ahojky

tak jak na to koukám pokud jsou porody bezproblémové, je to v pohodě …

já si všeobecně nemůžu vůbec stěžovat, na gynekologickém oddělení byli všichni naprosto úžasní - přenášela jsem týden a šla si „lehnout“ do porodnice … no rodila jsem až za další týden …

na jednu stranu chápu nadšení pro přirozené porody ale konkrétně u mě mi to „rození“ dost znepříjemnili …

vyvolávat mě začali 41+4 - pravidelné kontrakce odpoledne ustaly (stále otevřená na 1 prst) … druhý den jsme pokračovali - to už začaly kontrakce přituhovat, dlouhé, musela jsem prodýchávat, byly ale nepravidelné … a zas jen na 1 prst - takže na noc jsem dostala jakousi injekci na uklidnění … no a třetí den mi bylo řečeno že to ještě zkusíme ale pokud se nezadaří, tak odpo na SC - nemusím vám říkat, jak mě tahle věta „potěšila“ ale co já si, jako prvorodička, můžu diktovat že? Ten poslední den byl už neskutečný - zkusily rupnout vodu, dát oxcytocin do žíly … no nechali mě do 15.00 kdy byl teda znát „pokrok“ - už jsem byla na 3 prsty! přesto se paní doktorka rozhodla ještě to zkusit :-( no, v 17 na mě byla znovu kouknout a, asi naštěstí, díky preeklampsii se mi v 17.40 narodila dcera císařským řezem v lokální anestezii.

ještě když mě sešívali mi paní doktorka prozradila že kdyby jsme se bývali rozhodli pro přirozený porod, stejně bych to nedala a nejdýl o půlnoci by se konal akutní SC :-(

ale péče veškerého personálu byla fakt výborná !!! za tyhle komplikace kdy se dceři nechtělo nikdo nemohl …

jinak bych ještě zmínila paní doktorku Weberovou na dětském … jak už bylo popsáno, paní dr. je tvrdý zastánce kojení a pokud to mamině nejde, jako mě zezačátku, dokáže být hooodně nepříjemná - takže holky co budete rodit, nenechte se na 6nedělí od téhle „milé“ paní zblbnout a hlavně si nechat vsugerovat pocit viny, že se třeba kojení nedaří ! (v tomhle je paní doktorka mistryně) - ještě teď mám pocit křivdy a silné nutkání se za ní dostavit a vyříkat si s ní jak se mnou jednala :-)))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

no, oblečky jsou fakt různě veliké a barevné - jako prvorodička jsem neměla páru co a kolik bych si měla vzít - u druhého už bych si asi vzala ;-)

nadstandart - pokud bude volný, jděte do něj - je to fakt pohoda ! (mmch, na nadstandardu jsou vložky "v

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhu průkazku s veškerými výsledky z velkých UTZ a klasika obsah tašky do porodnice

a samozřejmě neperlivé vody, kojočaje - a bacha na hroznové víno, hrušky a džusy od návštěv - nedělají mimískům dobře

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - manisa 05.01.10 napsala :

Rodila jsem v Havlíčkově Brodě a můžu jenom doporučit. Na předporodním pokoji jsem nebyla, jelikož jsem měla rychlý porod ale sestřičky byli velice milé a na poporodním pokoji za náma furt někdo chodil zda je vše v pořádku.
Pokoje na porodnici jsou uzpůsobené tak, že na pokoji jste po dvou a dva pokoje mají svojí společnou sociálku a prostor kde se koupou miminka. I zde jsem byla maximálně spokojená.
Sestřičky které se starají o miminka byly velice ochotné a kdykoliv poradí s kojením i v noci. DOPORUČUJI.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při vyplňování papírů při přijetí zaškrtněte kolonku aby do Vaší zdravotní dokumentace mohli nahlížet učňové, po porodu se o nás starala žákyňka a byla velice ochotná. Pokud se to nezaškrtne tyhle děvčata k Vám pak vůbec nesmějí.
Taky doporučuji předporo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - manisa 05.01.10 napsala :

Rodila jsem v Havlíčkově Brodě a můžu jenom doporučit. Na předporodním pokoji jsem nebyla, jelikož jsem měla rychlý porod ale sestřičky byli velice milé a na poporodním pokoji za náma furt někdo chodil zda je vše v pořádku.
Pokoje na porodnici jsou uzpůsobené tak, že na pokoji jste po dvou a dva pokoje mají svojí společnou sociálku a prostor kde se koupou miminka. I zde jsem byla maximálně spokojená.
Sestřičky které se starají o miminka byly velice ochotné a kdykoliv poradí s kojením i v noci. DOPORUČUJI.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Při vyplňování papírů při přijetí zaškrtněte kolonku aby do Vaší zdravotní dokumentace mohli nahlížet učňové, po porodu se o nás starala žákyňka a byla velice ochotná. Pokud se to nezaškrtne tyhle děvčata k Vám pak vůbec nesmějí.
Taky doporučuji předporo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - apricose 29.12.09 napsala :

Ahoj,

já ležela v porodnici už týden před termínem, pže jsem měla podezdření na preeklampsii, to se naštěstí nepotvrdilo a tlak mi klesl díky medikaci. I tak jsem ale měla mít vyvolávaný porod. Celkově mám dojem, že HB porodnice fandí více porodům přirozeným, tak se dr. pokusil mi udělat Hamiltonův chvat a porod se rozjel sám.
Bohužel díky komplikacím jsem prodělala tzv. klešťový porod, který jsme já i náš Adámek zvládli hlavně díky MUDr. Stránskému a panu primáři, který si na všechno osobně dohlížel. Veškerá péče personálu, pokud dojde na komplikace funguje okamžitě na 150% a opravdu se snaží aby vše dopadlo tak jak má. Díky této péči si opravdu nemohu na tuto porodnici stěžovat a to ani na péči předporodní, na samotný porod ani na poporodní péči.

Při poporodní péči bylo jedinou nevýhodou že nás bylo plné oddělení rodiček, takže sestřičky opravdu neměly až tak mnoho času se jednotlivým pacientkám věnovat. Když jsem ale měla po komplikovaném porodu problémy (a já jich měla dost)nikdo mě nikdy neodbyl.

Sestřičky doporučují nebrat vlastní oblečení pro miminko ale já to nyní podruhé tak vážně brát nebudu a bodýčka a dupačky si vezmu svoje.
Obzvlášť divný mi přišel jen pan primář z novorozeneckého oddělení, je to takový „divný patron“ staršího data tak se na to připravte :-)
Návštěvní hodiny jsou opravdu díky sestřičkám téměř neomezené.

Tuto porodnici za mě opravdu mohu jen a jen doporučit, pokud nejste z cukru tak určitě oceníte profesionální přístup porodníků, který je pro zdraví vaše a miminka prvořadý.

Personál: MUDr. Petr Stránský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nic extra navíc jsem nepotřebovala, jen pokud máte problémy s bradavkami a tušíte problém i s kojením doporučuji si vzít vlastní pomůcky, kloboučky, odsávačku apod.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - Sabika 29.12.09 napsala :

Ahoj maminky,
tak já jsem v Brodě rodila obě svoje děti,Sabinku v roce 2005 a Filípka 2008.
Příště zvolím určitě porodnici jinou!

U Sabinky mi praskla voda v 6h. ráno a po domluvě s mým lékařem jsem jela hned do porodnice no dostali jsme se tam kolem 9,při přijetí mi dvě odměřené sestřičky řekly že tam jsem brzy a že si tam poležim že odteklá voda nic neznačí! Mě jako prvorodičce nastavili děsivé představy že jsem zbytečně zpanikařila.
Po hodině a půl sepisování naší rodinné anamnézy a všeho ostatního zavolali doktora ten prohlédl a konstatoval že se neotvírám a ať nasadí antibiotika a bude se čekat,alespoň pan doktor mě uklidnil že je dobře že jsme přijeli že miminku se bez vody uvnitř bude hůř a hůř pobývat.
No zkrátím to od 16 hodin odpoledne byly pravidelné kontrakce po 3 minutách,ale otvírání stále pomalé v tu dobu 4cm.
Bez možnosti úlevy na míči atd…neb jsem musela mít stále na bříšku připojené ozvy.
V noci kolem půlnoci jsem uprosila hodnou sestřičku na sprchu mě přišlo že jsem tam byla minutu,ale manžel nakonec říkal že jsem tam byla skoro hodinu,na míči a byla to paráda. Jen mě přešly bolesti a otevřená na 5cm.
Pak už mě do sprchy nepustily byla další kapačka antibiotik a tableta na vyvolání,bolesti se vrátili ale otvírání nic.
Ráno v 8h.přišel doktor s novou posilou panem doktorem Hnulíkem. Velice mi pomohl a uklidnil,nařídil kapačku přímo do žíly a pokud nepostoupí porod tak že budem muset přistoupit k sekci,že miminko už bez plodovky nemůže být,že už to trvá dlouho.
Kapačku mi napíchli v 8.30 a bylo ródeo stahy po minutě,trvající minutu a já měla pocit že musím tlačit že už to tu je tak manžel volal sestřičku a ta že musím vydržet že na ozvech nic není a že nemám ty pravé stahy,to bude až odpoledne!!!!! Ach jak ta byla arogantní! Manžel začal řádit že chce pana doktora,že ona jako sestra nemá co rozhodovat a tak sehnali mladou pani doktorku Matičovou(omlouvám se snad se to tak píše)slovenku byla neuvěřitelně milá a hodná a řekla že už budeme rodit že si mohu sáhnout že hlavička už je cítít. Chtěla jsem si stoupnout,děsně mě bolely záda. P.doktorka dovolila a řekla že jestli chci mohu si dojít na sál a nebo rodit přímo na pokoji,procházka na sál mi pomohla a Sabinka se narodila v 9.15 a bylo to úžasný!!! Moc děkuji paní doktorce a panu doktorovi Hnulíkovi.

U Filípka to probíhalo podobně ba skoro stejně,v 6h.ráno praskla voda,tentokrát odjezd do porodnice po domluvě s doktorem jsem odloužila až na 14h. odpolední kdy začaly stahy a to okamžitě z 0 na stahy po 2 minutách a ukrutné křížové bolesti dělali jsme si s manželem legraci že našeho broučína uvidíme až druhý den dopoledne! Hm omyl,tentokrát se p.doktor Holec(mladý pan doktor) neustále ptal jak se cítím a jestli cítím pohyby,nic,nic z toho,jemu se nezdály ozvy a poslal mě z 6 patra ať jdeme s manželem po schodech do přízemí na speciální ultrazvuk na průchod krve pupečníkem. Nic nikdo neřekl a na otázku jak to vypadá,nám dole pan doktor řekl že nic zvláštního nevidí ale že mám nějaké malé miminko a o okolik dříve rodím???? Už jsem 9 dnů přenášela.
Nahoře mě opět připojili na ozvy a sepsaly se papíry,sestřičky neuvěřitelně hodné a vždy počkaly než vydejchnu stah a pokračovaly v otázkách a vyplňování.I jsme se dost nasmály.
Pak ale sestřička řikala že ozvy stále nejsou jak mají být a teprve ony mi vysvětlily co se pořád nezdá kolísala křivka miminka a to neuvěřitelně pod 60 a stále bez pravidelných křivek.
Poslaly nás na pokoj a že za mnou přijde doktor. Čekali jsme dlooooouho,pak manžel zašel za sestřičkami a ty se divily že tam ještě nikdo nebyl bylo 18.12,okamžitě přišly sestřičky a dva lékaři a mezi nimi pan doktor Hnulík,jak já byla šťastná že ho vidím,pan doktor Holec mu vysvětlil situaci jak se to od rána vyvíjí a ten začal křičet a sáhl do mě snad ruku až po loket,au,no ale každopádně to začalo lítat křičel na doktora,křičel na sestřičky ať to lítá ať nám miminko neumře :-(((
Otočil se na nás a klidně a citelně nám oznámil že musíme okamžitě na sál a miminko se pokusit zachránit.
Jelikož mám vrozenou vadu srdíčka museli mě uspat až těsně před řezem a tak jsem veškerou přípravu operace na operačním sále a přípravu lékařů a nástrojů sledovala v plném vědomí.Podpis souhlasu s operací,sundání náušnic,prstýnků,řetízků s tím mi pomáhal manžel při převozu na sál.
Po operaci jsem se probrala až na Aru kde mi sestřička řekla že je 23h. a já po operaci skolabovala a tak ležím tam a mám vysoký tlak.
Pak mi zavolala nahoru k sestřičkám a ty vzkázali že máme chlapečka Filípka a že je zdravoučkej,uf uf uf i teď mi padá kámen ze srdce jen když mi to sestra řikala tak jsem jí řekla že to není možný neb jsme měli psanýho Vojtěcha ale manžel si prosadil u své,když mu malého sestřičky ukazovali v inkubátoru než odešel domů za Sabinkou tak se ho ptali na jméno a on řekl Filip(papír s jmény se totiž u sestřiček záhadně ztratil stejně jako těhu průkaz).
No tož moje porody a moc děkuji ještě jednou panu doktoru Hnulíkovi.
O nákaze zlatým stafilokokem v Havlíčkobrodské porodnici snad ani psát nebudu,neříkám že to byly nejhorší porody,ale příště to zkusím jinde.

Doktoři jsou v Brodě si myslím výborní,sestřičky jak které,hlavně na šestinedělí musíte mít štěstí :-) a na pani doktorku Weberovou,která se zde pyšní sloganem „rozkojím každou maminku“ také vzpomínám ráda ovšem u Sabinky ani pravidelné docházení ob den k ní nám kojení nezachránilo a kojila jsem Sabinku 11 dnů,pak to vzdala i paní doktorka,Sabinka odmítala se k prsu přiblížit už na porodním sále a vydrželo jí to celých 11 dnů,ostříkané mléko zvracela,ať ho dostávala po lžičce,kádinkou,hadičkou po malíčku,nic nezabralo a vše šlo ven.

U Filípka šlo kojení samo a krásně přibýval i se krásně kojil užívala jsem si to ale antibiotika která se mohou při kojení zlatého stafilokoka nezničily a tak bylo přesně po 6 týdnech kojení ukončeno a nasazeny silná antibiotika a revize jizvy atd.....:-(((

Standartní pokoj jsem si užila se Sabinkou a až na ty toalety kdy jsme tam i čekaly s holkama fronty s proteklýma vložkama,to bylo fajn,jídlo jsem nepochopila jak můžou na porodnici dát jeden den kroupovou polívku a květák s bramborem,a druhý den knedlík se zelím.No jídlo prostě nic moc aspoň né na bříška miminek.Odcházely jsme po 7 dnech kvůli silné žloutence(dva dny a tři noci pod světlem).

U Filípka jsem byla na pokoji nadstandartním a bylo to mnohem lepší i přístup sestřiček byl famózní a já se tam měla báječně celých 10 dnů co jsme tam byli.
Doporučuji nadstandart,ale je pořád plný a tak by nemocnici neškodilo mít jich víc :-)

Celkově byla u mě spokojenost spíš malá.Bohužel!

Předporodní kurzy i cvičení jsem prošla u obou těhu! A byly připraveny báječně pod vedením sestřičky Hanky z ordinace pana doktora Přibila.

Personál: pan doktor Hnulík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady,manžela(nebo přítele,maminku,sestru,švagrovou,kamarádku). Spoustu porodnických vložek :-)))
Pleny pro miminko,vlhčené ubrousky,a nám se osvědčilo naše vlastní oblečení (Sabinka 2890g a 49cm,Filípek 2730g a 47cm) v oblečení co mají v porod

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - zutoms 27.12.09 napsala :

Jelikož vše proběhlo velice rychle a rodila sem nakonec na vyšetřovně,nemůžu si stěžovat,že by mě někdo nutil ať jdu tam či onam a že musím být v takové či jiné poloze..Jako prvorodička sem měla strach,ale porodit se opravdu dá,jak se říka jakkoliv a kdekoliv,jen personál musí být ochotnej.
Chodila sem na předporodní kurzy a pokoje jsou velice pěkně zařízené,personál příjemnej a i mile mě překvapili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - medvidek 10.12.09 napsala :

V této porodnici jsem rodila 2×.V roce 2000 a 2007.
Víc si pamatuju z druhého porodu.Nepamatuju si jména personálu,jen vím,že na příjmu byla velice milá a mladá lékařka.Celou dobu porodní i u samotnýho porodu byla nepříjemná PA.
Jinak porodní pokoje jsou moc pěkné.Pokoje na 6nedělí jsou dva na jednu toaletu a jednu sprchu.V pokoji jsou vždy dvě postele.Koupání se odehrává v předpokoji společným pro dva pokoje.Nepamatuju si,jestli museli být děti koupaný pokaždý.Vážení poviný před a po kojení,myslím taky nebylo.Pomáhat s kojením chodí laktační poradkyně,velice milá a trpělivá.Má svou ordinaci v areálu nemocnice,v hlavní budově.
Vizita pro maminy chodila kolem půl až 8h.Snídaně byla v 7h.Za dětma chodil dětský lékař jak kdy.Pokud nebyli potíže domů se odcházelo po 3dnech.Očkování dětí probýhalo jako na běžícím pásu.Stalo se,že maminku odvolali na kontrolu,ale dětskýmu lékaři ani sestře to nikdo neřekl a mimís musel zůstat ležet na stole pod kontrolou personálu než maminka přišla.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše důležité a pak minerálky nebo džusi,ale pozor co na to mimísové.Mě se malá po džusu osipala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Havlíčkův Brod - mamina86 09.12.09 napsala :

Rodila jsem v Brode v roce 2006. Byla sem prvorodicka takze sem byla hodne nervozni a bala sem se! do nemocnice jsem dorazila asi tak ve 2 hodiny rano…prvni byl na rade prijem-je fakt ze sem chvili na doktora cekala ale mezitim mi sestricka zmerila tlak a mimco merila taky. Po visetreni mi ukazali pokoj kde budu dokud to neprijde a tam taky budu rodit…pokoj byl pekny. Bylo tam radio,cvicebni mic,pekna drevena postel. Sou tam pri pokoje pro tehulky,v jednom pokoji je manzelska postel a samozrejme je tam moznos vzit si tatinka sebou,koupelna je sice spolecna,ale za tu dobu co cem tam byla tam sem tam byla porad.Moznost dat si Epidural tam take maji…Rodila sem s porodni asistentkou a bylo to skvely…
Co se tyce klistyru a nastrihu-ani jedno mi nenabizeli ale ta moznost tam urcite je.
Syna mi dali hned na brisko abych se na neho podivala :D pak ho ocistili,zmerili,zvazili a za dobu co me zasivali tak mi ho tam drzeli sestricky abych na neho videla. Na pokoji sme byli jeste asi pul hodinky a to mi ho dali hned na kojeni…Pak nas odvezli na sestinedeli,celou dobu byl syn semnou,jen mi rekli at se osprchuju,ze mi ho pohlidaji a pak uz sme odpocivali.Z porodnice nas pustili 5 den.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavne vsechny doklady,tehu prukazku,oddaci list,nebo papir z matriky o potvrzeni jmena a prijmeni miminka

Nahlásit

Fotky z porodnice

druhý den, už jsme si takhle prohlíželi svět :)

Těsně po porodu cca 10 min, jen po rychlé spršce a zabalení :-)

Porodní pokoj, ve kterém jsme s partnerem strávili noc z 25. na 26.6. než mě...

Největší porodní sál. Má velkou vanu, velké letiště, dlouhý zasklený balkón....

Předsíň u nadstandartního pokoje, je tu umyvadlo, WC, sprcha a skříň na šaty...

Nadstandartní pokoj.Televize funguje, CD přehrávač svítí a točí ale nehraje....

Nadstandartní pokoj, na kterém je přebalovací pult i vana na mytí miminka....

stastna maminka se synem patrikem

na pamatku gynekologie a porodnice Havl.Brod

deti se sluni u okna abychom zabranili rozjeti zkoutenky

Pokoj s vanou

2.1.2008

Cesta domů!

Křeslo je polohovací.

Tento pokoj sousedí s největším pokojem,ve kterém je vana.Je sice...

Přidejte Vaše fotky k porodnici Havlíčkův Brod.>

Děti z porodnice Havlíčkův Brod

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Havlíčkův Brod
Nikfolka Nikolka neznámé 21.05.2019
iwinek Miminko neznámé 20.06.2019
Děti narozené v porodnici Havlíčkův Brod
Tchiwawa Humpolec ???? neznámé 22.02.2019
berustik svetla nad sazavou Martínek 50 cm, 2890g 25.09.2018
Dasa23 Havlíčkův Brod Tobiášek neznámé 21.08.2018
Příšera Daleko Viktorie
50 cm, 3710g 11.08.2018
Marpelka Máťa neznámé 08.08.2018
Gwendík Venoušek
51 cm, 4360g 01.08.2018
Zuza94 Ždírec nad Doubravou Tomík
51 cm, 3930g 26.07.2018
JajulkaS Kynice Anička
48 cm, 3590g 25.07.2018
Rebu Anežka 3030g 25.07.2018
Brení Havlíčkův Brod Andrej neznámé 27.06.2018
Moniskaodmoravcu Laurinka 50 cm, 3850g 25.06.2018
tereza.kralovcova Magdalénka 51 cm, 3520g 12.06.2018
Michalavaskova Laura
neznámé 10.06.2018
7nebe Havlíčkův Brod Mikeš 51 cm, 3700g 07.06.2018
kaya.ko Ještě nevíme
neznámé 05.05.2018
Nik Sobotkova Chotěboř Matěj Sobotka
50 cm, 3610g 01.04.2018
Michaela hermannova Jáchym
neznámé 22.03.2018
Okarin338 Chotěboř Sofi
neznámé 13.03.2018
Barboora_11 Kolín Rosalie
50 cm, 3690g 08.03.2018
Mari. K Izabellka
45 cm, 2220g 16.02.2018

Rodily v porodnici Havlíčkův Brod

Chystají se rodit v porodnici Havlíčkův Brod

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Havlíčkův Brod?