Nemocnice Havlíčkův Brod, gynekologicko - porodnické oddělení

V porodnici se ročně narodí kolem 1 500 dětí. Tato porodnice získala v roce 2004 od agentury Aperio zařazení do několika nejoblíbenějších porodnic v České republice. Na popularitě si získává především moderním vybavením v příjemném prostředí. V nabídce je i nadstandardní pokoj, nebo různé relaxační porodní zařízení. Na porodním oddělení je možnost využít dva nadstandardní pokoje.

Doporučuje se absolvování přípravného předporodního kurzu, a to nejen rodičce, ale i jejímu doprovodu - otec u porodu je v této porodnici vítán.
Bližší informace o kurzu, který probíhá jednou za 14 dní a je zpoplatněn 300 korunami, získáte na tel. 569 472 397. Na stejném telefonním čísle si můžete domluvit eventuální prohlídku porodních sálů.

Během porodu jsou Vám k dispozici relaxační pomůcky – hydromasážní vana, porodní židlička, lůžko, na žádost porod do vody, madla, porodní vak, masážní válečky, aromaterapie, hudba.
Porodnice nabízí i možnost porodu do vany.

Seznam věcí, které je třeba si sbalit do porodnice naleznete na internetových stránkách porodnice.

Pakliže se chystáte rodit v této porodnici, vyplňte předem příjmový dotazní.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Havlíčkův Brod, gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 111x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Pavel Antonín

Sestry - porodnice: +420 569 472 522

Kancelář: +420 569 472 398

Porodní sály: +420 569 472 397

Adresa: Husova 2624, Havlíčkův Brod 580 22

URL: http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=14&nDepartmentID=20&nLanguageID=1

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Havlíčkův Brod

8
23.06.20

V porodnici jsem rodila v 5/20. Přístup při porodu ať už PA či doktorky byl super. Dokonce jsem k sobě dostala i moc milou žákyňku, která se celou dobu starala jen o mě (ale spíš jako pomocník, vůbec ne z lékařské stránky). Dokonce mi i pomáhala utřít nohy po sprše, vstávat, když zrovna manžel odešel pro věci. Pobyt na šestinedělí taky docela ušel. Tam už jde o to, na jakou sestřičku narazíte. Mají teda výbornou staniční sestru, která rozkojí snad i vola. Na kojení je kladen velký důraz a klidně u vás budou sedět hodiny, jen aby vám pomohli se rozkojit. Naštěstí já to nepotřebovala a tak to ctili a nechali mě v soukromý. Holka na pokoji to měla obráceně, kojit nešlo a tak ji fakt pomáhali. Vybavení pokojů je starý a třeba u nás dveře šly zavřít jen třísknutím, což probudilo obě mimča. Jinak ale hodnotím celkově velmi kladně a větší dojezdové vzdálenosti nelituji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen to jídlo. Třeba k večeři byly jeden den brambory s cibulí a mlíko. Což teda mně nevyhovovalo

18.10.19

Co se porodu týče, tam vše proběhlo naprosto bez problému, porodní asistentka i paní doktorka byly velice příjemné a snažily se pomoct.
Poté ovšem nastal problém s kojením, kvůli kterému jsem v nemocnici strávila dlouhých 11 dní. Zpočátku na oddělení šestinedělí byly sestry příjemné, pomohly. Už tady se začalo s dokrmem. Přesto mě po několika dnech přeložili na intermediální péči a tam jsem si opravdu sáhla na dno. Prsa se mi vůbec nenalila, ani po více jak týdnu si malá ode mě nevytáhla více jak 5 ml, na odsávačce jsem odsála žalostně málo. Tak jsem si vyslechla spoustu řečí, jak pro svoje dítě nechci to nejlepší, kdybych chtěla, tak přece kojím atd. Když jsem se po takovéhle palbě jednou rozbrečela (holt hormony), přilítla sestra a řekla, že dítě u mě nenechají a budou mi ho nosit jen na krmení. No zkrátka, už je to určitou dobu od porodu, myslela jsem, že na to zapomenu, ale ne, představa, že bych měla ještě v Brodě někdy rodit, je nesnesitelná a nikdy bych se tam vrátit nechtěla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně se připravit na kojení a snažit se čímkoli podpořit laktaci

83
30.08.19

V porodnici jsem rodila 12/2018, vyvolávaně. Na gynekologii jsem byla na nadstandartu a rozhodně doporučuji, manžel se mnou mohl být celou dobu a nikoho jsme nerušili, v pokoji je postel, křeslo, koupelna. Nakonec jsem tam byla jen asi šest hodin, ale šla bych do toho znova. Po přesunu na porodnici jsem mohla trávit většinu 1. doby porodní ve sprše. Každá rodička je v samostatném pokoji s koupelnou, mají myslím tři nebo čtyři, v jednom je vana. V pokojích křeslo, široká postel (1,5 lůžko), míč, koupelna. Moc příjemné prostředí, vůbec nepřipomíná porodnici. Na 2. dobu porodní se mě zeptali, jestli by mi nevadilo přesunout se na sál. Rodit mě nechali v mnou vybrané poloze (na čtyřech a pak na boku). Ihned proběhl bonding a první přisátí, manžel přestřihl pupečník. Po nějaké době šel manžel s miminkem na zvážení a první vyšetření, děti po porodu neměří. Pak jsme měli ještě asi dvě hodiny na porodním pokoji všichni spolu, něž nás odvezli na oddělení šestinedělí. Měla jsem problémy s kojením, laktační sestra u měla byla několikrát denně, všechny velmi vstřícné. Podpora přirozeného kojení a nošení v šátku. Jen gynekologické sestry byly občas pěkně protivné. Odcházeli jsme po třech dnech.

Personál:

PA Petra Rychlá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předporodní kurz, prohlídku porodnice. Vyplnit dotazníky předem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Běžný seznam. Hygienické potřeby pro sebe a miminko, plíny, oblečení není nutné, ale skoro nic nebylo ve velikosti 50. Vlastní košile, minimálně na každý den jednu.

4
12.02.19

Pro svůj druhý porod jsem si vybrala Havlíčkův Brod a byla jsem naprosto spokojená. Na porodním sále se mnou všichni mluvili upřímně a laskavě, i když šlo do tuhého, kdy si syn omotal pupeční šňůru kolem krku, tak na sobě nedali znát, že se něco děje. Po té proběhl bonding a krásné přisátí a manžel si syna zvážil, přestřihl šňůru no prostě super oproti prvnímu. Na šestinedělí a novorozeneckém vše na jedničku, sestřičky ochotné kdykoliv pomoct s kojením, nebo s čímkoliv pomoct. Za mě určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, oni se vším pomůžou a poradí

10
30.11.18

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v srpnu 2018, byla jsem prvorodička. Absolvovali jsme zde s partnerem i předporodní kurz - doporučuji, seznámíte se s prostředím a víte přesně, kam máte jít, kde zazvonit, až to přijde, co očekávat a prohlédnete si sály. Pro první dobu porodní tu jsou krásné nové pokoje, s vlastním wc a sprchou, skákací míč, polohovací křeslo (to mi vyhovovalo nejvíc) a manželská postel. Vedle je hned místnost, kde sedí porodní asistentka. Rozhodně doporučuji mít s sebou partnera/kamarádku/maminku, protože v Brodě se často rodí hodně dětí najednou a PA na Vás nemusí mít moc času. Moje první doba porodní trvala spoustu hodin (vyvolávaný porod) a pořád jsem něco potřebovala - podat vodu, pomoct dojít na wc, do sprchy, stále něco a určitě bych nemohla pokaždé zvonit na PA (zvonek je u dveří, tam bych stejně nedošla), která byla ale jinak moc hodná - paní Musilová. V noci už to u mě vypadalo na akutní CS, ale nakonec se malý rozhodl jít přirozeně. Měla jsem štěstí, že si mě do své péče převzal zástupce primáře, skvělý pan doktor Leitmann, hodný, empatický. Do mého porodu mluvil ještě jeden doktor cizinec, který ho chtěl vést úplně jinak. Večer jsem si nechala dát epidurál a tento doktor mě strašil, že když si ho teď „vyplácám“, co budu dělat později, pokud neporodím do několika hodin atd…A že mi dá oxytocin, při kterém budou kontrakce ještě silnější, a aby to mělo pořádný efekt, tak pěkně bez epidurálu, no děs. Řekla jsem to PA i anesteziologům, že tomu nerozumím, vyhlídka, že dostanu další dávku (max jsou tři dávky) mě držela pohromadě a proč mi najednou tento doktor říká úplný opak toho, na čem jsem byla domluvená s PA. Nakonec zasáhl p. Leitmann a porod dovedl do zdárného konce. Navíc je fajn, že Vás v Brodě nebudou mučit a trápit nesmyslně dlouho, jako jsem slyšela příběhy z jiných porodnic. Pokud to bude vypadat, že opravdu přirozeně neporodíte, tak přistoupí k akutnímu CS. U mě už se k němu schylovalo, ale nakonec se porod rozběhl. Na porodním sále už to šlo docela rychle, proti první době porodní to byla „brnkačka“, prcek byl asi za 30 min venku. Porodní zranění jsem měla na pět stehů, pan doktor mě zašil perfektně a všechno se zhojilo. Po porodu Vám dají malého na bříško, proběhne krásný bondingm, první přisátí a cca dvě hodiny Vás s ním nechají ležet na manželské posteli. Pak miminko omyjí, zváží a zabalí do zavinovačky a už s ním jste pořád. Ještě chci zmínit anesteziology - mladá blonďatá žena a mladý muž, moc hodní, hotoví andělé. Tímto chci celému personálu, který se o mě staral, moc poděkovat!
Teď k oddělení šestinedělí. Pokoje tu jsou po dvou, nadstandardů je tam málo a je na ně pořadník, takže celkem bez šance, bohužel. V Brodě se rozhodně nedočkáte nějakých příkrmů, musíte se prostě a jednoduše rozkojit a zabojovat, když to nepůjde. Prala jsem se s tím v porodnici hodně, na tomto místě chci zmínit sestřičku Krpálkovou (snad to mám správně), moc hodná, ochotná, zachránila mi kojení, trpělivě ukazovala a pomáhala. Hodných sestřiček je tam více, ale tím, že je oddělení povětšinou narvané, nemají moc času se individuálně věnovat, což je problém, když Vám brečí miminko hlady a Vy neumíte správně přiložit atd…Bylo tam i pár neochotných sestřiček, na kterých bylo vidět, že je otravuji, když za nimi jdu s problémem. Nicméně pátý den se to zlomilo a už jsem kojila bez pomoci. Takže přeji hlavně pevné nervy a nevzdat se, i když budete mít pocit, že se to snad nikdy nenaučíte. Naučíte, chce to cvik, jak pro Vás, tak pro miminko, to se to také učí s Vámi. Zmínit chci ještě primářku pediatrie a tady budu dost kritická. Paní Weberová je sice odborník, to se jí upřít nedá, své práci opravdu rozumí, ale… přístup k lidem tragický. Rozbrečela nejednu maminku, poznámky typu „držíte ho jako prase kost“ , „co to děláte, chcete mít šišaté dítě? Vy neumíte ani správně polohovat!“, apod. jsou hlavně pro prvorodičky pořádné rány, hormony pracují a člověk se cítí jako ta nejnemožnější máma na světě. Kvůli téhle paní se budu rozmýšlet, jestli v Brodě znovu rodit. I když při druhém dítěti už asi budu celkově klidnější a paní Weberovou budu mít víc „na háku“. Děkuji i všem hodným a ochotným sestřičkám na šestinedělí! Vaše role je moc důležitá, buďte k nám prosím shovívavé a trpělivé ;)

Personál:

PA Musilová, zástupce primáře dr.Leitmann

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nečíst si příběhy z jiných porodů a děsit sama sebe, stejně se na to nelze nijak připravit a můžete být ta šťastná, která porodí za chvilku ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

partnera s sebou, vodu, toaletní papír, v budově je lékárna a dobře vybavený bufet (hned vedle oddělení šestinedělí) a automaty na kávu a bagety, bankomat, takže když něco zapomenete, dokoupíte

60
28.07.18

Absolutní top personál, jak na gynekologii, než jsem čekala na porod, tak šestinedělí; samozřejmě sestra od sestry, co se týče zájmu, chování atd., až na jednu jedinou výjimku.

A samozřejmě sestřičky, co se starají o miminka, nesmím zapomenout, hodnější jsem neviděla, hlavně jednu, černovlasou okatou, která dokáže podpořit, když už nevíte, kudy kam, třeba skrze kojení u prvního miminka.

Porodnice za mě super, i před plánovaným císařem, když už jsem čekala na sále, mě pan primář dokázal rozptýlit.

Takže kdo ještě váháte nad výběrem porodnice, neváhejte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenervovat kvůli jakýmkoli maličkostem. Soustředit se jen na miminko a sebe. :)

30.06.18

Rodila jsem zde první dítě v květnu 2015. Nebyla jsem rodička chytrolínka, která chce všechno jinak, ale 4 porodní přání jsem měla. Nechat dotepat pupečník, že dítě neodnesou bez doprovodu tatínka ani za závěs, nerodit na koze a nechtěla jsem klystýr, mám po něm příšerně křeče a to jsem ke kontrakcím fakt nepotřebovala.

Pupečník dotepat nemohl, dcera špatně dýchala, přesto se zeptali, jestli ho můžou přestřihnout. Tatínka sami pobídli, ať jde doprovodit miminko. Klystýr mi ani nenabídli. Rodit na koze mi nabídli s tím, že klidně mužů zůstat v posteli, záleží na mně. Po celou dobu porodu chodili potichu, nikdo s ničím neotravoval, nic mi necpali, nenutili, nechali mě v klidu rodit s tím, že kdybychom něco potřebovali, sedí vedle a zbytečně nám tam nepolezou. Všichni byli ochotní, milí, na konci směny se porodní asistentka přišla rozloučit a představit mi novou asistentku.

Stejně skvělé byly i sestry na šestinedělí. Přestože měli narváno, pomáhaly nám, s čím jsme potřebovaly, a nedělaly nic bez našeho souhlasu. Neexistovalo, aby si vzaly dítě a šly s ním na nějaké vyšetření. Maminko, připravte se, za hodinu si dovezete miminko tam a tam na vyšetření, já půjdu s vámi.

Určitě sem pojedu i po druhé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečtete si cizí porodní plány, napište si svůj. Není to slohová práce, stačí v bodech napsat, co je pro vás opravdu důležité.

25.06.18

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v červnu 2018 a porodnici mohu vřele doporučit. Ačkoliv jsem měla dlouhý porod a jako prvorodička jsem porodila téměř čtyřkilovou dceru, porod jsme zvládly bez nástřihu a pouze se 2 stehy. (Šití bylo umrtveno, takže nebolelo.)

Přístup porodních asistentek i lékařky byl profesionální a lidský, respektovaly mé přání, o všem mě předem informovaly a vyčkaly na souhlas. Příjemné bylo soukromí na samostatném pokoji (WC, sprcha, postel pro 2, křesla a stolek, gymnastický míč, tlumené světlo, klimatizace), i když byly slyšet rodičky z ostatních pokojů. Pokud jste slabší povahy, doporučuji vzít si sluchátka s příjemnou hudbou, což jsem já udělala a hodně mi to pomohlo.

Během porodu jsem byla instruována do úlevových poloh, které pomohly. Přála jsem si rodit na čtyřech, přání bylo respektováno, ale sama jsem brzy usoudila, že to nepůjde, proto jsme se přesunuli na porodní křeslo, kde to šlo dobře. Když se malá narodila, přiložili mi ji hned na hruď, nechali vytepat pupečník a po porodu jsme mohly být s malou a manželem 2 hodiny na samostatném pokoji a seznamovat se.

Poté nás odvezli na oddělení šestinedělí, kde mi nabídli možnost být s miminkem celou noc, nebo ho nechat v péči sester a odpočinout si, čehož jsem využila. Na kojení mi malou přivezli. Na pokoji jsme byly dvě, původně jsem chtěla nadstandard, ale nakonec byla společnost druhé maminky příjemná.

Musím velmi poděkovat sestřičkám, které nám věnovaly maximální péči a byly milé a ochotné pomoci, kdykoliv jsem za nimi přišla. Dokonce se za námi byly podívat obě porodní asistentky, které nás rodily a chvilku jsme popovídaly o dojmech z porodu a zajímala je má zpětná vazba. Měly jsme velké problémy s kojením, ale díky obětavému úžasnému přístupu primařky Weberové se nám podařilo rozkojit. Jezdila za námi ve dne v noci, aby upravila špatnou techniku kojení. Momentálně jsme týden doma a kojíme bez problémů a často si na sestry a paní primařku vzpomeneme. Porodnici v Havlíčkově Brodě všem doporučuji.

10.05.18

V Havlíčkově Brodě som rodila 2× v březnu 2018. Bolo to naozaj rýchle, keďže som dlho považovala porodné bolesti za silnejšie poslíčky a do porodnice sme dorazili na poslednú chvíľu.

V podstate som po príchode vpadla do vyšetrovne rovno na štyri predýchavajúc kontrakcie čo 1-2 minúty s hlavičkou na hrádzi.
Porodná asistentka bola profesionálna a príjemná. Prebrala odo mňa všetky dokumenty, pokúsila sa natočiť monitor, čo ale hneď uznala, že nepojde a je neskoro. Privolaná doktorka hneď začala konať, nasledovalo rýchle vyšetrenie, nemocničná nočná košeľa a presun na hekací pokoj. V tých 5 minutách ešte rýchlo listovali moj porodný plán a pýtali sa ma na najpodstatnejšie veci. Porodný plán a moje priania rešpektovali.

Na pokoji už zostali so mnou (doktorka a porodná asistentka), nechali ma vybrať si polohu k porodu, ale skutočne len asistovali - v zmysle, že mi napr. pridržali nohu pri tlačení atd. Do porodu nezasahovali, ale stále prízvukovali, aby som sa riadila svojim telom. Počas porodu si ešte porodné asistentky stihli vymeniť službu. Takže ma prijímala jedna, ale miminko sa už narodilo pri druhej. Porodila som 30 minút po príchode do porodnice. Presun na porodný sál sme nestihli, keďže po prasknutí vody som porodila na 2 kontrakcie. Porodné poranenie bol na viacerých miestach, ale doktorka Hůlková a doktor Hnulík odviedli precíznu prácu. Keďže som rýchlym porodom stratila dosť krvi, podali mi oxytocin. Ale najprv si vypýtali moj súhlas.

Počas pobytu na oddelení šestinedělí mi musela byť podaná transfúzia. Lekárka a sestrička mi vysvetlili dovody a prišli si vyžiadať súhlas/nesúhlas.

Miminko bolo celú dobu pobytu so mnou, sestričky kontrolovali sanie miminka a dotazovali sa, či nepotrebujeme pomoc. Pri prvom porode som mala s kojením problémy a sestričky sa nám venovali na 150%. Tentokrát sme pomoc nepotrebovali, ale videla som, že sa venujú spolupacientkám a ich prístup a snaha pomocť sa nezmenili.

Výborný bol mladučký detský doktor MUDr. Urbanec.

Celý personál bol profesionálny s ľudským prístupom a ochotou pomocť. V prípade dotazov vždy všetko ochotne vysvetlili.
Ak by som mala absolvovať ďalší porod, určite by som opať zvolila Havlíčkův Brod.

V nemocniciach býva kritizovaná strava. Tu by som povedala, že je to priemerné - niečo lepšie, niečo horšie. Na rovnakom poschodí ako šestinedělí je bufet a mamičkám je k dispozícii kuchynka, kde sa dá uvariť napr. čaj na kojenie plus je tam chladnička pre pacientky.

Ku konfortu pobytu prispievajú mamičkám nové elektronicky polohovateľné postele. Tie napr. pred 2 rokmi neboli. :-)

Personál:

MUDr. Hůlková, MUDr. Hnulík, PA Krátka (príjem, nie som si úplne istá menom) a mladá dlhovlasá blondýnka (porod)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavne veriť sama sebe a miminku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

porodné kalhotky, porodné vložky, toaletný papier, papuče, plienky pre miminko, knihu/časopisy, mobil… K porodu: vodu, balzam na rty

03.10.17

Rodila jsem v této porodnici podruhé začátkem září, nové sály jsem ještě nestihla.

Vzhledem k tomu, že jsem byla poprvé spokojená, znovu jsem si vybrala tuto porodnici i pro druhý porod. První porod byl však učebnicový, trval 10 hodin, učebnicově pomalu jsem se otevírala, takže se personál choval… no, učebnicově.

Podruhé jsem přijela v 0:40 a povídám: „Myslím, že rodím,“ a porodní asistentka pohrdavě říká „To si myslí každá…“. Už jsem si všimla, že mají ve zvyku myslet si a dávat to najevo, že rodička, která přijíždí s pravidelnými kontrakcemi, jaksi nerodí, nebo bude rodit za mnoho hodin. Moje rada: pokud víte, že rodíte, stůjte si za svým. :-D

Napojili mě na monitor, i když jsem je varovala, že poprvé jsem měla takhle silné kontrakce jen několik málo chvil před tlačením, a odešli.

Jenže při druhé kontrakci na monitoru se dítě už dralo ven. Ječela jsem jak na lesy, asistentky přiběhly rychle zpátky a táhly mě (doslova) na sál, kde ze mě sotva strhaly civilní oblečení a dítě bylo v 1:23 na světě, chudák, na zemi pod židlí na porodním sále, protože na té šílené stoličce prostě rodit neumím, přestože mě nutily mezi tlačením vylézt na tu židli, což už v té chvíli ani nešlo, s hlavou mezi nohama…

Mladičká doktorka pořád chtěla něco stříhat, což jednak ani nebylo třeba (děcko se valilo ven hlava nehlava i bez stříhání) a jednak toho na zemi ani nebyla schopná, naštěstí.

Takže porod byl sice super a bez problémů, ale bohužel, zásluhou poněkud zmateného personálu to rozhodně nebylo.

Šestinedělí je fajn, hlavně dětské sestřičky jsou opravdu velmi milé a nápomocné, až na paní MUDr. Weberovou, která se stala primářkou a udílí rady takovým způsobem, že maminku se mnou na pokoji rozplakala. Kdežto mladičký pan pediatr (Prošek?) byl učiněný anděl.

Přesto porodnici doporučuji - dokážu si představit, že to někde může být mnohem horší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a sebevědomím, vědět, co chcete a stát si za tím.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák. Je to tristní, ale eráru se nedočkáte. A to dokonce ani na porodním sále.

732
30.09.17

Ahoj, já rodila po hospitalizaci v termínu porodu v Brodě před pár týdny, ještě na provizóriu :) a první doba porodní mě tady těžce zklamala. Byla jsem bez manžela, porodní asistentka mi chodila dělat akorát monitory, já měla oba porody pouze křížové bolesti - byl to masakr. :D Myslela jsem, že mi asi prasknou záda. Porodní asistentka (taková starší paní se strašně dlouhým příjmením) mi nevěřila, že jaksi rodím, ukazovalo ji to na monitorech pouze malé kopečky, co se týše kontrakcí, a kdybych si nevyžádala doktora, tak mě tam snad na tom pokoji nechala dodnes.

Nechala mě ve vlastním oblečení (bílou košili jsem dostala až 15 minut před samotným finišem) - měla jsem jen pokoj, kde byly tři postele a možnost společně sprchy s někým ve vedlejším pokoji, žádná vana, míč, prakticky si mě všimla, až když už sem tam visela na madle s křížovými bolestmi a brečela bolesti a špatně dýchala, takže jsem celou první dobu porodní proležela na posteli na zádech, a visela na madle. Až pak mi poradila, asi 30 minut před samotným porodem, jak mám dýchat, cukrovku na inzulínu neřešila ani přes moje opakované urgence, naštěstí jsem aspoň že začátku zvládla měřit glymcu sama, abych nešla do hypa, a jediné, co mi řekla, ať jím, že klidně mužů jist ovoce.

Standartne se dávají kapačky s glukózou a inzulínem, pak už sem si na poněkolikáté vyžádala doktora, vyšetřila mě ta porodní asistentka, nic neřekla, koukla na doktorku, ta mě vyšetřila a řekla, že valíme na sál, píchli vodu a za 15 minut bylo odrozeno.

Na porodním sále jsem měla fajnovou doktorku (Gretzová) a jinou mladou porodní asistentku, blondýnku s čelenkou a někoho z dětského a všechny tři holky byly super. Pak už jsem byla v Brodě naprosto spokojená, ale ta první doba porodní a nezájem byl teda mazec. Tím víc mě to mrzelo, že jsem ji říkala, že manžel nemůže přijet a že nevím, zda to sama zvládnu (první porod vyvolávaný s křížovými kontrakcemi byl pro mě celkem výživný zážitek), takže tahle satrší porodní asistentka, co mi cca 1,5 hodiny před vytlačením prcka řekla, ať si teda dám sprchu, že uvidíme, zda jsou to poslíčci, mě těžce zklamala, i když jinak, když mě ubytovávala, byla moc milá a pěkně se s ní povídalo.

První porod byl jinde, a tam ta péče byla jaksi intenzivnější, přestože tohle bylo rizikové těhotenství a rizikový novorozenec. Ještě mi ta porodní asistentka řekla (bylo to cca 20 minut před narozením prcka, že mi asi teprv odešla hlenová zátka, koukala jsem na ni jak zjara, že dýl už ty bolsti asi nevydržím.

Tím, že jsem strávila první dobu porodní na posteli na zádech a nevěděla, jak si ulevit, tak při křížových kontrakcích miminko špatně narotovalo, ale naštěstí mi doktorka při porodu pomohla, dotočila ho a vytáhla ven, uff uff. Naštěstí, jak byl malinký, bylo to bez komplikací.

Ještě perlička na konec, přinesli mi super DIA oběd - plný cukru, nikdo neřešil nic, porodní asistentka mi ještě radila, ať se chvíli před narozením miminka navečeřím. :D

Tak bych tam asi rodila znovu - jen bych doufala, že dostanu hekací pokoj a porodní asistentku, která by mě trošku vnímala, :) jen v poradně pro těhotné měli čerstvou doktorku a nechali ji ordinovat samotnou. Bohužel neměla párů o cukrovkách apod. věcech, takže jsem se vše musela doptat sama, jinak by nic neřešila, ale zas byla milá a ochotná, a když nevěděla, zavolala pomoc. :)

Oddělení šestinedělí bylo fajn, naprostá spokojenost. :)

No a to jídlo, :D nemocniční klasika.

Personál:

MUDr. Gretzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní toaleťák. :)

82
09.01.17

Rodila jsem začátkem prosince sekcí, druhé dítě, ale poprvé v HB. Doporučuji a velice chválím, veškerý kolektiv gynekologie i porodnice super za 1. Naprostá spokojenost s nimi.

Ale katastrofa, teror, hrůza bylo dětské oddělení v čele s primářem. Vzít dítě a utéct, jinak přijdete o mléko.

Personál:

MUDr. Mašková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu se doma pořádně vyspat, pokud to jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co je v seznamu mi bohatě stačilo. Zbytek lze event. dokoupit v lékárně, zdravotních potřebách nebo bufetu.

19.12.16

Ráda bych přidala také svou velmi pozitivní zkušenost s porodem v Havlíčkově Brodě teď na konci listopadu.

Tuto porodnici jsem si vybrala na základě recenzí i přesto, že ji máme z Tábora cca 80 km a nelituju. Byl to můj první porod a chtěla jsem ho zažít pokud možno co nejvíc přirozeně, v klidu a v příjemné atmosféře a ono to vyšlo.

Skoro celou první dobu porodní (ráno mi odešla hlenová zátka a cítila jsem první ministahy) jsem strávila hezky v klidu doma, stahy žádná hrůza, ještě v 10 večer jsme se mrkli na film a u toho měřili interval mezi stahy – cca co 10, 20 minut. Potom procházka, čímž se to už asi fakt rozjelo, a tak jsme vyjeli. Stahy co 2-3 minuty celou cestu, prodýchávala jsem a poslouchala Norah Jones. Do porodnice jsem dojela na 9 cm otevřená 45 minut po půlnoci a naše Lea byla ve 2:05 na světě.

Nepříjemné byly ty úvodní formality a první natáčení monitoru – tam jsem si nemohla ulevovat, jak jsem potřebovala, ale od toho dál super. Prakticky mě odrodila porodní asistentka, doktorka spíš jen přihlížela z povzdálí. Všechno probíhalo při tlumeném světle, v příjemné místnosti, v naprostém klidu, PA krásně mluvila o malé, už když mě prohlížela a zjišťovala, jak na tom je.

Ve sprše mi praskla plodová voda, tak jsem přešla do toho porodního pokoje. Nejprve jsem zkoušela porodit na posteli – nebylo to ono, pak jsem přešla na porodní křeslo, rodila jsem v polosedě, nohy zapřené, šlo to skoro samo. Se samotným porodem mi porodní asistentka pomohla hodně, radila, jak nejlíp využít porodní stahy a jak se vyvarovat porodnímu zranění. Cítila jsem, že jsem já i dítě v bezpečí a zároveň respektovaná, pořád v partnerském postavení. Na druhé zatlačení byla Lea venku, naše krásné zdravé miminko.

Půl hoďky si poležela u mě na břiše hned po porodu (měla krátkou pupeční šňůru, takže na bradavku mi nedosáhla), PA mi zatím pomohly (přišla i druhá) porodit placentu (už jsem necítila stahy) a pak jsem si dala sprchu, tatínek byl zatím s malou a pak jsme měli ještě 2 hoďky všichni tři spolu na porodním pokojíku, kde se malá poprvé přisála. Škoda jen, že už mi ji oblékly a dětskou sestru, která nám s kojením měla pomoct, jsem musela ve vší slušnosti vyprovodit, abysme měli soukromí.

Z novorozeneckého oddělení už jsem tak nadšená nabyla, příště asi budu uvažovat o ambulantním porodu, když to zas všechno půjde takhle dobře. Malou jsem měla sice u sebe v posteli, nikdo nás nijak nekibicoval, ale klid jsme tam fakt neměli, snad od 6 od rána nám tam pořád někdo trajdal a my se chtěly vyspat… No a to jídlo, tak takovou hrůzu jsem ještě v žádné nemocnici nezažila, opravdu míň kvalitní potraviny už snad nejsou, než co podávají tam novopečeným maminkám… Naštěstí mi manžel dovezl nějaký tvrdý sýr, ovoce a zeleninu, takže řešit se to dalo. Druhý den nám vyšel nadstandard a to byl obrovský rozdíl, fakt doporučuju!

Porodní asistentka se na nás na novorozenecké ještě i přišla podívat, dala ocenění a podporu, byla zlatá a já jí děkuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vydržet co nejdéle doma - 5 minut interval mezi stahy, nacvičení relačních technik, důvěřovat dítěti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košili na rozepínání.

21.10.16

8.března tohoto roku jsem rodila císařským řezem, který se zkomplikoval operací (samozřejmě jsem se to dozvěděla až po probuzení z narkózy).

Veškerý personál byl naprosto úžasný a mohu jen doporučit. Prostředí a sestřičky byly naprosto perfektní a ráda bych jim tímto chtěla poděkovat, ale hlavně velké poděkování patří panu doktorovi Hnulíkovi za jeho péči, jak při porodu, tak i starostlivost po něm. Děkuji moc!

Personál:

MUDr. Josef Hnulík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedá se doporučit nic víc, než se snažit před nástupem pořádně vyspat - pokud to ještě jde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co dostanete na seznamu.

23.09.16

Porod samotný byl velmi rychlý,i když mi v půl 2 ráno praskla plodová voda. Žádné bolesti se nedostavily, ve 3:00 jsme dorazili do porodnice, kde nám řekli, že se jedná skutečně o plodovou vodu a že si mě tam nechají, jestli nepřijdou stahy přirozeně.

Čekali jsme na předporodním pokoji, kde to bylo nejvíc psychicky náročné pro mě, jako prvorodičku, poslouchat z porodního sálu,jak ostatní maminky rodí ve strašných bolestech a já tam furt přešlapovala. Plodovka odtékala, ale bolesti nikde a tak mi porod museli druhý den vyvolat kapačkou.

Po napíchnutí kapačky už měl porod rychlý průběh. Na porodní sál jsme došli v poslední vteřině, přišla kontrakce, já pak 2× zatlačila a hlavička byla venku. Malá byla za 2,5 hodiny od napíchnutí kapačky na světě.

Bohužel asi tím,že jsme na porodní sál došli jen taktak, nebyl proveden nástřih a já měla dost poporodních poranění, ale paní doktorka Hůlková vše perfektně zašila a já se dobře a rychle zahojila.

Personál:

MUDr. Hůlková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat chladnou hlavu, nebýt hysterická a s porodní asistentkou se (pokud to půjde) o všem poraďte. Být hlavně psychicky v pohodě, uvědomit si, že porod zvládly i jiné ženy (v třeba o dost horších podmínkách) a hlavně, když to šlo dovnitř, musí to jít za každou cenu určitě i ven!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťované kalhotky, toaletní papír, hygienické potřeby, ručník a osušku,vložky do podprsenky a kojící podprsenku, pití.

5
15.09.16

Rodila jsem zde začátkem srpna 2016. Na porodním naprosto za jedna, měla jsem štěstí na rychlý a nekomplikovaný porod. Dámy mě celou dobu jen pozorovaly, porodní přání četly a řídily se jimi, vše konzultovaly. Ani jsem ho vlastně nemusela sepisovat, protože můj vysněný porod, by byl i ten jejich (co nejméně zásahů). A díky nim jsem ho měla.

Celé to proběhlo na předporodním pokoji. Velký dík všem na porodním, včetně milých a šikovných praktikantek ze Slovenska, z nichž jedna (mladá blondýnka) mě v podstatě odrodila.

Na šestinedělí také v pohodě, ale personálu tam bylo tak požehnaně (já v rauši z nové situace), že si nikoho konkrétního nevybavím. U nás šlo vše celkem hladce, na požádání pomohly s čímkoliv a musím říct, že i jídlo mi chutnalo. Fajn, že po domluvě s kolegyní na pokoji je možnost návštěv až do „zavíračky“ v 8 večer - partner tak mohl být s námi.

Sečteno podtrženo - spokojenost veliká a příště doufám zase Havlíčkův Brod.

Personál:

MUDr. Tereza Hůlková, porodní asistentky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit jim a nenechat se vystrašit hororovými scénáři z internetu, uklidnit se a těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně poporodních vložek, partnera, někdy zavládne nedostatek oblečení pro mimčo a látkových plínek.

61
31.08.16

Já jsem byla velice spokojená, rodila jsem v Brodě dvakrát. Je tu příjemné prostředí, máte soukromí, můžete rodit i v posteli, jak chcete. Nikdo vás do ničeho nenutí.

V Brodě se rodí hodně, a i přesto jsou na vás příjemní. Jinam bych rodit do třetice nešla, takže určitě zase Brod.

4
15.07.16

V Havlíčkově Brodě jsem rodila v únoru 2016 a byla jsem velmi spokojená s
přístupem personálu (bohužel si nevybavím jména) jak na porodních sálech, tak
potom na porodnici.

Porod probíhal bez větších komplikací. V průběhu porodu se mnou vše probírali a
vysvětlovali. Porodní asistentky za mnou často chodily a kontrolovaly průběh.
Sestřičky na porodnici byly úžasné. Pomohou, poradí a vysvětlí vše, s čím si
nejste jisté a navíc s úsměvem. :)

Nemám s čím srovnávat, protože to byl můj první porod, ale doufám, že i ten
další bude v této nemocnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte doma porodní plány a spolehněte se lékařský personál. Vše s Vámi
proberou a neudělají nic, co by pro Vás a Vaše miminko nebylo nezbytné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek plen a ubrousků. Do tašky na sál teplé ponožky a teplý župan(po porodu Vám bude zima). Porodní vložky a kalhotky, dostatek vložek do podprsenky a kojící podprsenku, hygienické potřeby, hřeben a gumičky pro dlouhovlásky, pantofle, více ručníků (nebrala bych si bílé).

2398
15.04.16

V HB jsem rodila na začátku března. Rozhodla jsem se pro tuto porodnici na základě skvělých recenzi, a to i přes to, že to mám 70 km. Byla jsem naprosto spokojená.

Jeli jsme ve čtvrtek v 6 ráno, přijímala mě Mudr. Hůlková a protože sněžilo a měli jsme to domů daleko, rozhodla, že si mě tam už nechají.

Ubytovala jsem se na porodním pokoji. Cítila jsem se tam skoro jako doma. Byla mi přidělena porodní asistentka, která se o mě báječně starala (nevím jméno, ale prováděla nás po porodních pokojích). Nosila mi vonné olejíčky, čaj, byla jsem ve sprše, poslouchala jsem hudbu… nakonec se to vše zastavilo a přesunuli mě na gynekologické oddělení.

Tam byli všechny sestry i doktoři také úžasní. V noci se to opět rozjelo a dopoledne, když se uvolnil porodní pokoj, jsem se na něj přesunula. Ale pokojík byl jiný než předchozí, ale taky moc pěkný. Většinu času jsem trávila ve sprše, lehnout jsem si chodila jen kvůli monitoru.

Neustále mě asistentky i doktorka Hůlková kontrolovaly. Během dne se to začalo opět zklidňovat, zrovna se měnily směny a doktorka mě chtěla poslat opět na gyn. oddělení, naštěstí počkala na rozhodnutí doktora Stránského. Byla jsem už vyřízena, byla jsem vzhůru čtvrtka od 4 hodin ráno a byl pátek 4 odpoledne.

Doktor dlouho přemýšlel, co se mnou a naštěstí se rozhodl v můj prospěch. Udělal mi hmat a píchl vodu. Od té doby se začal porod pořádně rozjíždět a já mu byla vděčná. Neustále se o mě starala taková mladá porodní asistentka, bohužel si nepamatuji jméno (moc milá mlaďounká blondýnka s čelenkou ve vlasech). Byla úžasná, úplný anděl. Když jsem ji řekla, že jsem řada, že je tam s námi, klidně zůstala a neodcházela. Kazdou chvíli mě kontrolovala, uklidňovala a podporovala. Nabízela mi různé úlevové polohy a pomáhala s dýcháním.

Nakonec mi dala oxytocin, pak jsme se přesunuli na porodní sál do křesla a společně s přítelem mi pomáhala a drželi mě za nohy. U porodu byl doktor Stránský (opravdu kapacita, moc příjemný doktor) a nějaká doktorka (mladá blondýnka, myslím, že se jmenovala Zuzka). Po dlouhých 42 hodinách se nás brouček narodil.

Po 2 hodinách mě přesunuli na šestinedělí. Tam byly opět moc hodně a milé sestřičky. Co se týče dětských sestřiček, většina byla milá a ochotna. I jedna protivná se našla. Neustále neměla čas a pak si četla noviny a všichni ji obtěžovali. Jak jsem se těšila na kojení, tam mi ho zprotivili. Představovala jsem si to krásné, jak se miminko samo přisaje, ale řvali mi ho (většina sestřiček) na prso násilím a to se mi opravdu nelíbilo. Taky jsem kojila jen 10 dní. Nejúžasnější byla sestřička Žáková, moc hodná. Skvělá je taky dětská
primářka (dokáže maminky uklidnit a podpořit, hlavně neřve miminko na prso násilím) a laktační poradkyně, bohužel si nepamatuju jména.

Jen ta strava pokulhává… no, je šílená.

Tímto bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se o mě a mě miminko krásné postarali. Byla jsem až na výjimky moc spokojena, hlavně co se týče porodu. A hlavně velké dík patří mému příteli, bez něho bych to nezvládla. :-)

Personál:

MUDr. Stránský, PA mlada blondýnka s čelenkou s kytičkou ve vlasech, sestřička z dětského oddělení Jana Žáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se ničeho nebát a nestresovat se. Všichni tam jsou milí a vstřícní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, hodně vody a něco dobrého na zub, sušené švestky, plenky a ubrousky a alespoň 2 noční košile s krátkým rukávem, je tam příšerně vedro a v těch erárních se nedá být. Čokoládu na nervy. Balzám na rty k porodu.

133
11.04.16

V HB jsem rodila v únoru 2016. Ráno v 5:00 jsme přijely na porodní sály, kde nás s úsměvem přijala velmi milá asistentka. Velké poděkování patří panu doktoru Stránskému, který byl celou dobu naprosto úžasný, dále pak porodním asistentkám, u kterých si bohužel nepamatuji jméno.

Sestřičky na oddělení šestinedělí byly až na pár výjimek taky super. Byly ochotné, poradily s kojením a se vším, co bylo potřeba. Jsem přesvědčená, že podruhé budu rodit určitě zase v Havlíčkově Brodě.

Personál:

MUDr. Stránský

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek tekutin, porodní kalhotky ,poporodní vložky, nabíječku, plenky a vlhčené ubrousky pro miminko, doklady a samozřejmě manžela. :)

04.02.16

Do porodnice sme prišli 21.1. večer o 18:00, potom čo mi odtiekla plodová voda. Nemilé bolo, že v ten deň bolo skutočne veľa porodov a keď sme prišli, nebol voľný ani monitor, ani prípravný pokoj. Takže sme 45 minút čakali vonku na chodbe, kým sa uvoľnil monitor, potom sme natáčali 45 minút monitor, potom sme zase čakali na doktorku …

Kontrakcie som ešte nemala a potom len slabé, takže to šlo. Po cca. 3 hodinkách nás presunuli z vyšetrovne na prípravný pokoj. Porodná asistentka, ktorej meno si nepamatám, bola úplne úžasná. Radila, každú polhodinku chodila kontrolovať … Navrhla mi, keď videla, ako sa trasiem z kontrakcií, aby som šla do sprchy na míč. Takže som celú 1. dobu porodnú strávila pod teplou vodou, doniesla mi tam vonné oleje na ukľudnenie. Stále ma kontrolovala.

Približne uprostred porodu sa objavil MUDr. Rafaj - moj ošetrujúci lekár, čo bolo úplne skvelé. Spolu s PA boli úžasní, všetko vysvetlili, rešpektovali moj porodný plán, povzbudzovali … Malá sa narodila po 8 hodinách, ušlo to strašne rýchlo, bez komplikácií, ešte sme aj na porodnej sále požartovali …

Na oddelení šestinedelí sme mali problém s kojením a preto sme tam bolo týždeň. Všetky detské sestričky aj laktačná poradkyňa boli úžasné, fantasticky nám pomáhali a venovali sa. Nechceli nás pustiť domov, kým nekojíme. Keby nebolo ich, dcérka by sa zrejme nekojila.

Porodnicu v Havlíčkově Brodě určite doporučujem. Ako prvorodičke mi porod spríjemnili, ako sa len dalo a počas celého pobytu sa všetci ku mne chovali veľmi profesionálne, príjemne a milo. Človek nemal problém sa čokoľvek opýtať. Preto určite odporúčam.

Personál:

MUDr. Rafaj

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavne bez stresu, treba sa pripraviť na starostlivosť o Drobčeka, porod je oproti tomu maličkosť. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minerálku, porodnické vložky, jednorázové nohavičky, podprsenky na kojenie, plienky, čistiace obrúsky, Bepanthen, knihu, nabíjačku na mobil, toaletný papier. Nočné košele a oblečenie pre maličké v porodnice požičajú.

08.01.16

Do porodnice jsme přijeli v sobotu okolo 20. hodiny s kontrakcemi po cca 5 min. PA provedla monitor, následně pak vyšetření MUDr. Rafaj s tím, že to porod může, ale také nemusí být (bylo mi jasné, že je). Doporučili mi jet domů a že se pak uvidí.

Zhruba okolo 23. hod. mi už i praskla voda, takže bylo jasné, že to porod je! Navíc pro pozit. streptokoka mi bylo lékařem doporučeno v případě odtoku plodové vody jet bez otálení do porodnice, aby mi mohli podat ATB. Takže další příjem okolo půlnoci, to už si mě tam nechali.

Po cca 3 hodinách jsem se slibně otevírala. Personál byl příjemný o noční směně (jméno PA bohužel nevím). Bohužel jsem se však přestala otevírat a pak se vyměnila služba a nastoupila velice nepříjemná PA, která neustále opakovala, že do oběda neporodím ani náhodou, že jsou kontrakce příliš slabé (to je opravdu úžasné poslouchat po mnoha hodinách kontrakcí). Ani jako prvorodičce mi nepodávala dostatečné informace, jen mě pravidelně chodila kontrolovat.

Lékařka, která přišla na novou službu, se ani nepřišla ukázat, až po několika hodinách. Čekala jsem, že by mi mohla říct, jak to vypadá, zda už to bude k porodu nebo případně, zda by šlo porod urychlit. Opakovaně jsem žádala o epidurál nebo nějaký jiný prostředek na bolest, ale epidurál mi vůbec nechtěli dát, aby nenarušil přirozený porod, tak jen rajský plyn, který mi ale prakticky nepomohl (pro mě vyhozené peníze). Nic jiného nenabízí.

Nakonec mi okolo 10.30 podali oxytocin a dítě jsem do 40 min. porodila, přestože jsem menšího vzrůstu a malý měl ke 4 kg. Samotný porod byl hračka oproti nekonečné první fázi vyčerpávajících kontrakcí. A ještě mi nepříjemná PA říkala, že nebude jednoduché dítě porodit, že má velký váhový odhad (to jsou fakt příjemná slova pro prvorodičku, ale nakonec se sama divila, že to šlo pak hladce). Takže přístup personálu byl pro mě opravdu neprofesionální. A ještě jsem několikrát žádala o klystýr, jenže nejprve bylo moc brzy a pak zase moc pozdě…

30.12.15

Rodila jsem v HB 16.12.2015, malá šla sekcí. Jsem z Brodem velice spokojená, dokonce můžu říct, že to tam bylo jako doma.

Moje největší poděkování patří panu doktoru Paukovi. Je to úžasný profík, skvělý člověk, doktor. Dokonalý přístup, cítila jsem se dobře.

Paní doktorka z anesteziologie byla taky úžasná, jako i personál na ARU, poporodním i šestinedělí. Na to, že jsem byla po sekci, měla jsem možnost mít u sebe malou, kdykoliv jsem chtěla. V nemocnici podporují kojení, nechávají děti přisát hned po porodu, mají i svou laktační poradkyni. Poradí a pomůžou fakt se vším a i když jdete se sebevíc blbým dotazem, pomůžou. ;)

Až budu rodit příště, za každou cenu v Havlíčkově Brodě.

Personál:

MUDr. David Pauk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Až budete kupovat poporodní kalhotky, kupte raději v lékárně. Kupovala jsem v DM a nakonec je nevyužila a kupovala nové v lékárně.

21.12.15

Porodnici jsem měla vybranou dávno před porodem a pro pozitivní hodnocení jsem si ji uhájila i přes to, že bydlíme cca 40 km daleko a dve další porodnice máme do 20 km. Rodila jsem přirozeně cca 20 mesíců po císaři. Ani v nejmenším nelituji. Vše pozitivní, co je zde napsáno, se mi potvrdilo.

Přijeli jsme do porodnice s kontrakcemi po 3min. Při vyšetření mi paní doktorka s PA vše vysvětlily, poté nás s přítelem sestřička zavedla na luxusní „pokojíček“, kde jsem si dvě hodiny ulevovala ve vaně plné teplé vody. Sestřiča nebo PA nám uvařila i čaj. Pokojíček byl opravdu jako doma, útulný, barevný se všemi ulevujícími pomůckami jako míč, žebřiny, vak ze stropu, nechyběla ani velká manželská postel, přítmí … Nebýt té nelidské bolesti, tak romantika jako někde na hotelu. :-)

Jelikož jsem byla vlastně prvorodička, měla jsem spoustu otázek, na které mi PA ochotně odpovídala. Bohužel jméno toho anděla si nepamatuji, ale jako andělé se chovaly všechny přítomné včetně paní doktorky a sestřičky. Na pokojíčku nás nechali samotné a PA chodila pravidelně kontrolovat. S takovým přenosným monitorem si pípla miminko, jestli je vše v pořádku. Klasický monitor točila jednou za dvě hodiny.

Při natáčení monitoru mě nikdo nenutil, abych ležela (ani jsem si to nedokázala představit) a PA za mnou doslova běhala s prodlužovačkou s monitorem - opravdu moc ochotná a chápavá, i když to evidentně trvalo o dost déle, než kdybych ležela na lůžku.

Co se týká druhé fáze porodu … v onom pokojíčku na posteli mě paní doktorka vždy zkoukla a když jsem byla otevřená zůstali jsme na té posteli, když přišlo na tlačení. byla jsem zprvu na boku a hlavou a rukama jsem ležela příteli na ramenou a paní doktorka ležela na posteli za mnou, PA u monitoru, obě velice klidné a podporující, na vše mi odpověděly povzbudily, radily, mluvily klidně tiše. Polohu jsem si volila já podle toho, jak mi bylo příjemné. Kdybych chtěla, porodit bych mohla i v kleče na zemi, nikdo mě nikam nehonil do ničeho netlačil na nic nepospíchal, vše bylo tak klidné a přirozené, což mi opravdu strašně pomáhalo a dodávalo sílu. Slyšela jsem „vše je v pořádku, tak to má být, všechno jde hezky, přesně tak jak má“.

Nakonec jsem řekla, že chci zkusit na tu jejich kozu, tak jsme přešly do vedlejší místnosti a i tam mi pomáhaly najít pro mě šikovnou polohu a držet nohy apod. Nastřihnutí tuším nebylo automatické, ale až dle potřeby, trhnutá jsem byla i vevnitř a vše mi krásně MUDr. zašila a hezky se zahojilo. Chlapečka jsem dostala hnedle na prsa. K přisátí mi ho daly sestřičky po chviličce, co ho omyly a trošku zabalily.

Když bylo po všem, nechali nás všechny tři spolu ještě asi 2hod odpočívat v tom pokojíčku. Z porodu mám nádherný zážitek.. Ano, nikdy jsem nezažila větší bolest, ale tak nějak to k tomu patří a já mám díky úžasným dámám, které mi pomáhaly u porodu, na porod našeho druhého chlapečka nádherné vzpomínky.

Dále musím říct, že v havlíčkobrodské nemocnici jsem se na všech odděleních, se kterými jsem přišla do styku, setkala jen s velice příjemným a ochotným personálem (porodnice, gynekologie, novorozenecké, rehabilitační). Paní primářka novorozeneckého odd. by podle mě rozkojila i chlapa - její neuvěřitelně citlivý a odborný přístup sálá z celého jejího oddělení! Doufám, že se nám ještě poštěstí počít dalšího potomka a na porod v této porodnici se skutečně těším!

Personál:

MUDr. Bukowinská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně hodně poporodních vložek, toaletní papír.

Chystají se rodit v porodnici Havlíčkův Brod

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici