Nemocnice Ivančice, Gynekologicko - porodnické oddělení

Ivančická porodnice má přes sto let dlouho tradici. Je ovšem nově zrekonstruovaná, a tedy disponuje nejmodernějším zařízením. Zdejší standard péče je na vysoké úrovni, na porodní oddělení navazuje oddělení perinatální péče a různá operační oddělení.

Personál se snaží respektovat přání rodičky - sepsání porodního plánu vítají. Rodička má k dispozici širokou paletu porodnických pomůcek, např. žíněnky, polohovací postele, porodnické vaky, porodnickou stoličku, balony, vanu. Užívá se i aromaterapie. Porody do vody nejsou umožněny - ale v I. době porodní lze užít vana pro relaxaci a zmírnění bolestí.
Otec u porodu je vítán - a jeho přítomnost není zpoplatněna (platit budete pouze v případě přítomnosti otce u plánovaného císařského řezu).

Informace o předporodních kurzech vám ochotně poskytnou na tel. čísle 546 439 482.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Ivančice, Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 65x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Josef Pulkert

Porodní sál: +420 546 439 487

Ambulance porodního sálu: +420 546 439 488

Oddělení šestinedělí: +420 546 439 484

Adresa: Široká 16, Ivančice 664 95

URL: http://www.nspiv.cz/oddeleni-gynekologicko-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ivančice

21.06.20

V ivančické porodnici jsem rodila svou holčičku v srpnu 2018. Byl to můj první porod, teoreticky jsem byla připravená, porodnici v Ivančicích jsem si vybrala, protože jsem skoro místní, měla jsem dobré reference a pracuje zde i můj gynekolog. Ten měl měl ovšem v termín porodu dovolenou a nebyl tam.
Na jaře jsme byli i s manželem na „seznámení“ s porodnicí pro budoucí rodiče, takže jsem se setkala s novým primářem, vrchní sestřičkou i laktační sestrou/specialistkou, všichni na mě tehdy působili docela dobře, erudovaně a zkušeně. Bohužel zasedací místnost 5×3 m bez otevřených oken není úplně vhodná pro 20 těhulí a jejich doprovod. Měsíc před porodem jsem už do nemocnice chodila na kontroly, takže jsem se s většinou sestřiček a personálu trochu seznámila během této doby.
Rodit jsem přijela v noci, 2 dny po termínu a ač jsem měla pravidelné a časté (i když vcelku snesitelné) kontrakce, poslala mě noční směna ještě domů, abych si, cituji, ,,odpočinula´´ než se to rozjede. Dnes jsem ráda, že jsme ještě jeli domů, i když jsem samozřejmě už vůbec nespala, trávit v nemocnici více času než je nutné, nemám v plánu ani v budoucnu. Přesto mi tehdy přišlo, že se nás snažili spíš odbýt a přehodit ,,problém" na denní směnu.
Podruhé jsme dorazili kolem 9. hodiny ráno, protože se manžel bál, že porodím doma. To už mě naštěstí přijali na porodní box. V tuto chvíli mě pro změnu trochu naštvalo, že po nás opětovně chtěli vyplnit spoustu papírů, které jsem ovšem všechny vyplnila už při registraci, cca měsíc zpět. Přestože jsem byla prvorodička nikdo se mnou nijak neprošel, co se bude nebo nebude dít, na všechny své dotazy jsem se musela vyptat sama mezi kontrakcemi.
Porodní box byl v pohodě, sice ten první, průchozí, u porodního sálu, ale až na paní uklízečku v závěru, která dorazila uklidit porodní sál a docela nevybíravě tam komentovala nepořádek, se přes pokoj nikdo moc necoural. Spíš naopak, čas od času se objevila PA, zkontrolovala ozvy miminka a jak jsem otevřená, případně aby mi oznámila, že je tam až do 6. do večera. Cca 2 hodiny před tlačením mi nabídla a provedla klystýr. Když jsem oznámila, že mi praskla voda, dali mi podložku pod sebe a že jako ok, že to ještě chvilku potrvá, za hodinu byla dcera na světě.
Manžel byl většinu doby se mnou, kromě času kdy ho PA poslala odnést vzorky krve do laboratoře, v případě potřeby epidurálu, nebo jiného. Epidurál jsem původně nechtěla, ale souhlasila jsem s přípravou, kdyby náhodou. Když jsem cca 2 hodiny před tlačením o epidurál požádala, anesteziolog údajně neměl čas. Tohle se, jak jsem se později dozvěděla, stalo v tom roce více rodičkám.
Většinu kontrakcí jsem strávila na žíněnce na čtyrech, případně zavěšená o postel…nikdo se mi v tuto dobu moc nevěnoval. Ve vedlejším boxu byla další rodička a údajně jsme začaly rodit ve stejnou dobu, bohužel její porod se zkomplikoval a museli ji vézt na akutní císařský řez. Když personál zjistil, že už vlastně rodím, přesunuli mě na kozu do polosedu (pozice v kleče mi rozhodně vyhovovala víc) PA nepříjemně okomentovala, že mám strašně pevné pánevní dno a zase mě tam nechali samotnou s tím, ať tlačím. Po chvíli začali střídavě přibíhat a odbíhat pan primář i PA, občas se na mě podívala sestřička z novorozeneckého. Manžel stál mezi futry a nevěděl, co má dělat. Poté přiběhla PA i s panem primářem a že okamžitě musím porodit, protože oni musí k druhé rodičce na císařský řez. PA mi zkoušela řídit tlačení i dýchání, byla jsem naučená tlačit na výdech, nikoli na zádrž dechu, poté dokonce chtěla tlačit na břicho, což jsem okamžitě odmítla. Dcera už měla hlavičku skoro venku, takže mi pan primář udělal nástřih a malá byla na světě. Co moc oceňuji je, že mi ji hned dali na hrudník. Co mi naopak vadilo bylo, že pupečník nenechali dotepat a hned pupeční šňůru střihli, pak si dceru vzala sestřička z novorozeneckého, rychle jí dala náramek, zvážila, změřila, zabalila a dala ji tatínkovi. V tu chvíli už jen PA opravdu velmi jemně uvolnila placentu a nezašitou mě přesunula zpět do postele boxu, šili mě cca hodinu po porodu, protože všichni museli k zmíněnému císařskému řezu.
Co se týče oddělení šestinedělí, byla to jedna z nejhorších zkušeností mého života. Opravdu se divím, že se tam maminky nezblázní. Jídlo za moc nestálo, takže jsem z porodnice odcházela skoro se stejnou váhou jako před těhotenstvím. První noc jsem byla pokoji sama, ve vedlejším pokoji byla jen jedna maminka, která ale měla nějaké poporodní psychické problémy. Dcera byla první noc na novorozeneckém, abych se vyspala, na kojení a spol. mi ji dovezli až druhý den. Zmíněný první den měla službu mladá, velice milá a ochotná sestřička, na tu moc ráda vzpomínám. Další den se bohužel objevila nějaká šílená fašistka, která manžela, když v neděli přišel na návštěvu a dovezl mně i dceři nachystané věci, neustále vyhazovala. Taky mi pořád nadávala, že mám v pokoji nepořádek, ač jsem měla jen jídlo položené na stole a na přebalovacím pultu nachystané věci pro dceru. Personál novorozeneckého byl ochotný mi malou, kdykoli bylo potřeba, pohlídat. Instrukce kojení byla asi 30 vteřinová, vlastně žádná, nejdůležitější pro ně bylo, abych podepsala papír, že jsem byla v kojení instruována.
Sestřička z novorozeneckého mi ovšem moc ochotně ukazovala koupání, kterého se ale partner nesměl zúčastnit. Na ustřižení pupečního pahýlu se mě zeptali hned druhý den a provedli ho moc hezky. Celkově novorozenecké bylo super, primář je moc fajn, vyptal se mě, jak probíhal porod, kdy stříhali pupečník, jak jde kojení, apod. a celkově se zajímal o zdraví dcery.
Pustili nás o den dříve, než je běžné, protože potřebovali místo a obě jsme byly v pořádku. Poslední den se mnou na pokoji byla naprosto pohodová maminka, takže ani nevadilo, že jsem neměla pokoj pro sebe.

Personál:

MUDr. Pulkert, PA Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenoste si vlastní pyžamo, ani domácí oblečení, musíte být v nemocniční sterilní košili, kterou vám na požádání kdykoli vymění.
Zajděte si na „den otevřených dveří“, ať víte, co čeho tam jdete a koho můžete potkat, a zeptejte se na všechno, co vás napadne.
Pokud chcete porodní plán, klidně si ho udělejte a odevzdejte v nemocnici. Nedejte se odradit tím, že je to zbytečnost nebo výmysl. Jako pacient i rodič máte právo vědět, co se s vámi a vaším miminkem bude nebo nebude dít a pokud to jen trochu jde, máte právo o tom rozhodovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír
Poporodní kalhotky a vložky
Mýdlo na ruce, sprcháč, šampon
Kojící kloboučky
Gumové boty do sprchy, pantofle

09.06.20

V porodnici v Ivančicích už bych podruhé nerodila. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem rodila zrovna, když vypukla karanténa a všichni se obávali nakažení koronou, nebo tím, že nás v ten den rodilo asi poměrně dost, ale víceméně se tam o mě nikdo nezajímal po celou dobu. Na porodní přání se nikdo ani okem nepodíval (a to jsem tam měla 3 body, které jsem chtěla při porodu dodržet, žádné výmysly). PA přišla, aby zkusila ozvy a zase odešla. Bohužel jsem byla na porodním boxu, který byl průchozí, z obou stran tam přes něj chodily slečny/paní, co také rodily a potřebovaly si dojít třeba na záchod. Nemohla jsem při kontrakcích využít ani sprchu, ani míč na uvolnění - nic tam nebylo k dispozici ani mi nebylo za celou dobu nabídnuto).
Ve zkratce - porod probíhal krásně, přirozeně, ale nebyl čas, proto mi praskli vodu s tím, že na chodbě už čeká další rodička a proto mi to potřebují urychlit. PA mi napíchla oxytocin a už to jelo. Při kontrakci, kdy už jsem měla nutkání tlačit, jsem zazvonila na PA, která po chvíli došla a já ji řekla, že už musím tlačit, ona na to: „No tak si zatlačte“ a odešla.
Po chvíli jsem zvonila znovu, že už mám pocit, že rodím. Tak mě velice neochotně vyšetřila a naznala, že je čas zavolat doktorku. Přišla opravdu velmi milá a ochotná paní doktorka, pamatuju si i její jméno, byla to paní dr. Janzová. Konečně jsem s ní měla pocit, že se tam o mě někdo zajímá. Opravdu milá, usměvavá, vtipná, vše mi vysvětlila, poradila, jak nejlépe tlačit. Na čtyři zatlačení bylo mimčo venku. Dali mi syna na hrudník, ale jen na chvíli, protože bylo potřeba už konečně uvolnit ten porodní box.
Když to shrnu - žádala jsem ve svých přáních, aby nebyl použit oxytocin - píchli mi ho (myslela jsem, že to je příprava na zavedení Epiduralu, protože mi PA říká, že už mě nebudou trápit a ptala se mě, jestli jsem dala souhlas k Epiduralu, - No bohužel to byl oxytocin, takže informovanost rodičky žádná), chtěla jsem nechat dotepat pupečník - na to nebyl čas. A chtěla jsem bonding, hezky si s miminkem poležet a seznámit se ihned po porodu - na to též nebyl čas.
Paní doktorka Janzová perfektní, moc jí děkuji za pomoc a povzbuzování. Porodní asistentka, co tam byla, nebo spíš nebyla, po celou dobu porodní, byla hrozná, bohužel nevím jméno. Ale jen bych ji chtěla vzkázat - Když Vás ta práce obtěžuje, nedělejte ji. Nejsem člověk, který by potřeboval nějakou extra péči, opravdu nejsem náročná, ale byl to můj první porod a asi jsem očekávala, že PA bude více empatická a prohodí se mnou aspoň pár povzbuzujících slov, aspoň…
Pro příště budu moudřejší, a budu snad rodit v příjemnější době, bez roušky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si mýdlo na ruce, sprcháč, toaletní papír, ručníky (min. 2). Je dobré mít i papírové utěrky a těmi se po sprše osušovat tam dole. Hodně poporodních vložek. A přebalovací podložky, které si můžete dát na postel pod sebe. Pro miminko plínky, krém na prdelku a vlhčené ubrousky. Oblečení i zavinovačku můžete mít jejich. Vezměte si i vodu v pet lahvi, na šestinedělí je čaj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady.

28.12.19

V porodnici jsem rodila v říjnu 2019. Všechno proběhlo naprosto perfektně. I když se nás sešlo v jednu noc víc rodících (jsou zde jen 3 porodní boxy), personál si nás perfektně zorganizoval. Všichni byli ochotní, usměvaví, snažili se mi co nejvíce pomoct (i přes moje naprosto nemožné chování při bolestech). Pokud bude další dítě, určitě nebudu vůbec přemýšlet, kam jít rodit☺. Na poporodním oddělení to stejné, naprosto skvělá péče jak o miminko, tak o mě. Kdykoliv jsem potřebovala, sestry mimčo pohlídaly (poporodní odpočinek, sprcha..). Mně se neustále ptali, co potřebuju, jak mi je, hlídali zdravotní stav, až jsem si říkala, že bych si přála více klidu (na pokojích jsme byly po jedné). Opravdu nemám vůbec co vytknout! Všechny moje dotazy byly zodpovězeny, personál působil naprosto profesionálně, takže se člověk nestyděl na cokoliv zeptat (i když to máme většinou načteno z knížek). Mohu jedině doporučit!

Personál:

Bylo jich tam moc (střídání směny)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz, seznámíte se s porodnicí a budete vědět do čeho jdete. Nebrat žádnou kosmetiku pro dítě, dostala jsem tolik vzorků, že nebylo nic potřeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, toaleťák, mýdlo, papuče, vložky, vodu.

13.11.19

Porodnici jsem si vybrala na základě velmi dobré zkušenosti moji sestry, která zde rodila v březnu 2018. Chtěla jsem rodit v klidném prostředí, kde nepůjdou pacientky jak na „běžícím pásu“.

Nejdříve jsem se šla podívat na předporodní kurz, kde jsme nejdříve mohli vyslechnout povídání o porodnici od porodni asistentky a sestry z novorozenecekého oddělení. Poté jsem se mohli na cokoliv zeptat. Dále jsme se šli podívat na porodni sál (mají 3 porodni sály - dva jsou vybavené sprchou a třetí vanou), oddělení šestinedělí i novorozenecké oddělení.

Ve 38. týdnu jsem se zaregistrovala k porodu - vyplnila veškerou potřebnou dokumentaci a probrala svůj porodni plán. K registraci není potřeba žádanka od lékaře, pouze jsem si vzala těhotenský průkaz, občánku, kartičku pojišťovny, lékařské zprávy (ze screeningu miminka, a od lékařů u kterých se léčím), dokumenty pro matriku (jméno dítěte a určení otcovství) a porodni plán.

Porod jsem měla vyvolávaný ve 39 týdnu že zdravotních důvodů. Domluvili jsme se na termínu a přišla jsem na příjem o půl 6 ráno.
Setkala jsme se s porodní asistentkou a lékařkou, které budou u porodu a mohla jsem s nimi ještě probrat porodní plán. Většinu času mě chodila kontrolovat porodní asistentka. Porod jsem měla „krásný“, i když s komplikacemi. Veškerý personál byl velmi profesionální, milý a hlavně podpůrný. U porodu se mnou byl přítel. První den po porodu jsem dostala balíček s porodními vložkami (jinak musíte mít vlastní).

Z porodního plánu se mi snažili splnit vše, co šlo v rámci možností. Dostávala jsem veškeré informace o svém zdravotním stavu, prováděných úkonech, které jsem sama odsouhlasila.

Na oddělení šestinedělí jsem dostala samostatný pokoj, jak jsem si přála v porodním plánu. Personál se o mě pečlivě staral a pomáhal. Za celou dobu hospitalizace (porod v pondělí a propuštění ve čtvrtek dopoledne) jsem se nesetkala s nikým, kdo by neměl úsměv na tváři. Noční košile jsem dostala jejich (nechtějí, aby jsme měli vlastní z hygienických důvodů). Návštěvy jsou od 14:00 do 17:00 a mimo na návštěvní hodiny je to dle domluvy. Přítel se mnou byl na pokoji i mimo návštěvní hodiny.

Na novorozeneckém oddělení byli také všichni moc hodní. Cokoliv jsem potřebovala ukázat a poradit ohledně péče o dceru, tak byli velmi ochotní. Pokud nebudete kojit, tak v nemocnici dávají Nutrilon (když chcete nějaké jiné mlíčko, tak si musíte přinést vlastní). Vždy jsem přišla po 3 hodinách nebo dle potřeby za sestřičkami a ony mi nachystaly mlíčko pro malou. Také lahvičky mají své, ale je lepší si přinést vlastní, aby si na ni miminko hned zvykalo. Po porodu jsem nemohla mít malou u sebe, tak se o ní staraly sestřičky a měla veškerou péči. Další den už jsem ji měla. Z domu jsem si přivezla balíček plenek Pampers Premium Care vel. 0, přebalovací podložky, vlhčené ubrousky, Bepanthem Care mast, krém na tělíčko, dudlík. Oblečení mi dali také jejich, ale je možno mít vlastní. Vlastní jsem měla jen čepičku bez šňůrek, kterou jsme koupila u nemocnice v lékárně.

Takže abych to shrnula - Velmi DOPORUČUJI tuto porodnici, pokud chcete rodit v klidném prostředí s profesionální péčí.

Personál:

PA Pokorná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si na předporodní kurz,
Cvičit od ukončeného 36. týdne s Aniballem (byla jsem bez porodního poranění a nastřihnutí), který doporučují i porodní asistentky v této porodnici,
Registrovat se v porodnici před porodem,
Vzít si sebou poporodní vložky, síťované kalhotky, k porodu něco na doplnění energie (např. hroznový cukr, Coca-Cola…), 2× osuška, Intimní gel s dubovou kůrou, přezůvky, teplé ponožky, gumička do vlasů, balzám na rty, telefon a nabíječku, věci pro osobní hygienu a péči, pravidelně užívané léky, kdo bude kojit tak vložky do podprsenky, 2 role kuchyňských utěrek a láhev na vodu (je to dobré si vzít na WC a po každé toaletě se opláchnout a utřít ať nemusíte pořád chodit do sprchy a špinit ručníky), vlastní toaletní papír, sáček na špinavé prádlo, plovací kruh na sednutí a něco na zabavení třeba křížovky.
Doporučuji epidural.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Občánku,
Těhotenskou průkazku,
Výsledky vyšetření, ultrazvuků, záznamy z monitorů apod.,
Kartička zdravotní pojišťovny,
Vyplněný dotazník o jménu dítěte a určení otcovství,
Porodní plán.

12.11.19

Porodnici můžu jen doporučit, poprvé císařský řez s dr. Janzovou, ke které chodím i normálně na gynekologii, po druhé vyvollávaný porod s dr. Drábkovou a PA Veverkovou. Vše super, krásný, milý přístup, podpora. Horší dětské oddělení, některé sestřičky neměli zrovna skvělý přístup a měli by si ujednotit věci hlavně kolem kojení. když vám to nejde a od každé slyšíte jiný názor a žádná pomoc, tak je to smutné. Toto jediná nevýhoda.

Personál:

Janzová, Drábková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomenout si vzít mýdlo, toaletní papír a případně vodu. Na chodbě je k dispozici po celý den čaj pro kojící matky. A vložky. V den porodu balík dostanete, ale většinou je to málo. Jinak nic, na oddělení šestinedělí skvělý přístup, kdykoliv vám dají čisté prádlo nebo čistou noční košili.

08.10.19

Rodila jsem zde v červenci 2019 a rozhodně můžu porodnici jen DOPORUČIT. Od cca 36tt jsem zde docházela na pravidelné kontroly, kde jsem postupně poznávala jak doktory, tak porodní asistentky - všichni byli milí a vstřícní, vždycky vše krásně vysvětlili a nikdy nebyl žádný problém. Porod stále sám nepřicházel a 10 dní po termínu jsme se domluvili na vyvolání. Do nemocnice jsem nastoupila den předem, kdy mi byla přes noc podána tabletka na dozrání porodních cest a ráno v 7 hod první tabletka na vyvolání porodu. Porod probíhal “normálně” a celou dobu ho vedla úžasná porodní asistentka Anička. MUDr. Halaszová mě chodila kontrolovat cca po 1-2hod a do porodu vůbec nezasahovala. Kolem 10.30 mi praskla voda a 11.05 byla malá na světě.
Porodnici rozhodně doporučuju, lidský až rodinný přístup není nic, co bych tomuto oddělení vytkla.
Co se týká novorozeneckého, tam už jsem tolik spokojena nebyla, bohužel naopak docela zklamaná s přístupu sester k prvorodičce.

Personál:

Pulkert, Halaszova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji zajít na předporodní kurz, kde se dozvíte vše, co potřebujete

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše napsáno v seznamu z předporodního kurzu

05.08.19

Rodila jsem zde v červenci 2019 a opravdu nelituji. Ve 2 ráno mi začaly kontrakce po 5 min a malá byla v 7.30 venku. PA byla naprosto úžasná osoba, myslím, že bez ní bych to tak dobře nezvládla. A vůbec jsem měla asi štěstí na všechen personál předporodního odd., co tam byl, protože všichni byli milí, usměvaví, dodávali pohodu a klid. Přítel byl se mnou u porodu.
Poporodní péče výborná, sestřičky se vším pomůžou, vysvětlí, jsou opravdu hodní a snaží se.
Novorozenecká péče dobrá, většina dětských sester se opravdu hodně snaží pomoct s kojením a s miminkem, můžete za nimi přijít ve dne v noci, když máte problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji jít na prohlídku porodnice a přijít se zapsat před porodem. Budete tak mít všechno papírování za sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodním sále dostanete košili, balík vložek a podložky. Potřebovala jsem jen přezůvky, ručník, vodu a partnera
Odd šestinedělí - noční košili dostanete, vymění Vám ji kdykoliv za čistou.
Určitě si vezměte mýdlo na ruce, ručník, toal. papír, síťové kalhotky, vložky, ručníky, mastičku na bradavky, nabíječku na mobil, kojící čaj je k dispozici na chodbě ve várnici nonstop - teplý.
Pro mimi - plenky, vlhčené ubrousky, podložky, oblečení na cestu domů (po celou dobu Vám budou mimi oblékat do jejich oblečků).
Kosmetika - dostanete plno vzorečků, není třeba brát.

27.07.19

Rodila jsem v porodnici minulý rok. 11.8.2018. A nemůžu si stěžovat. Personál byl skvělý a hlavně Mudr. Aleš Soukal a sestřička Sabina Slepičková byli moc hodní a hlavně trpěliví, jak to se mnou dobře zvládali. Po porodu na šestinedělí bylo moc krásně a příjemně. Sestřičky moc příjemné. Cokoliv jsem potřebovala a nebo se chtěla jen zeptat, bylo vidět, jak jsou ochotné pomoci. Tímto chci poděkovat gynekologii-porodnici a šestinedělí za ochotu a krásné chování.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt ve stresu. Hodně skákat na balónu. (To pomáhá nejvíc).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťkované kalhotky, ručník, mýdlo,

23.07.19

Rodila jsem v únoru 2019 své první miminko. Váhala jsem mezi touto porodnicí a brněnskými Bohunicemi. Vzhledem k tomu, že mám ráda svou pohodičku a klid vybrala jsem si Ivančice a doufala jsem, že na porodním nebude takový frmol. To se taky splnilo a podařilo se mi rodit v době, kdy jsem na porodním byla jediná. Nevím, zda za to mohla zrovna probíhající hormonální bouře, ale personál jsem v ten moment milovala víc než partnera. Byl velmi milý, ochotný, cítila jsem se moc příjemně a bezpečně. Porodní asistentka, jejíž jméno jsem si bohužel nezapamatovala (jako ani to, kolik dokumentů jsem podepsala a co v nich bylo apod.), byla skvělá, starostlivá tak akorát - nechala mi svůj prostor, ale zajímala se. Pan primář v podstatě jen dozoroval závěr porodu a pak se chytil šitíčka.
Personál na oddělení šestinedělí taky velmi milý a ochotný. Nikdo mě nestresoval (jak slýchávám či čtu) a do ničeho netlačil. Možná bych jen ocenila trochu vysvětlení, o co při kojení v začátcích jde. (To, že když se miminko přisaje a bolí to tak, že se mi kroutí prsty u nohou, je celkem normální a jde o to jen seštelovat miminko a vydržet, po týdnu už to bylo dobré. Také to, že nemám málo mlíka, jen dravé miminko, které vypije, na co přijde :-).
Musím říct, že jen co malá doslova vystřelila ven, měla jsem chuť rodit znovu. Dost tomu pomohlo, že vše probíhalo bez komplikací a závratných bolestí. Jediná položka na porodním plánu byla porodit zdravé mimi, ostatní (drogy a jiné oblbováky, porod za úplňku, vůně ženšenu a levandule apod. ) jsem nechala na tom, jak se situace vyvine a vyvinula se tak, že jsem vyzkoušela vše z nabídky.
Za mě personál na jedničku, moc děkuji a příště si snad přijdeme pro toho chlapečka :)

Personál:

Primář MUDr. Josef Pulkert, Primář MUDr. Karel Mittner a jejich skvělý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se… Šla jsem rodit se zvláštním klidem a odevzdaností. Věděla jsem, že moje tělo ví co má dělat, miminko ví co má dělat a kdyby náhodou, byl tam personál, který věděl co má dělat. Co se kojení týče, ani mě nenapadlo, že bych neměla kojit. Věděla jsem, že vše bude v pořádku… Hodně štěstí :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní gel s Tea Tree, nejlepší osvěžení po šitíčku, vlastní mýdlo na ruce a ručník a zásoby vody (kdo nechce pít čaj). Kohoutková ujde, ale zázrak to není :) Dále dle doporučení.

24.06.19

V porodnici jsem rodila v květnu 2019 a bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem udělala. :) Nastoupila jsem v neděli a v pondělí ráno mi začali porod vyvolávat. Porodní asistentka byla strašně hodná, usměvavá snažila se jak jen to šlo. Průběžně se na mně vystřídal snad celý personál oddělení a i přesto, že porod skončil akutním císařem, byl to nejšťastnější den v mém životě. Na poporodní péči nemohu říci taky jediné slovo. Sestřičky, gynekologické i dětské, byly strašně hodné. Neobtěžuje je žádný dotaz, snaží se vám pomoci, najít ideální polohu pro kojení, vždy se usmívají .. Obdivuji je, že i přesto že jsem tam zrovna byla v době, kdy měli úplně plno, ani na chvilku sestřičky nedaly znát, že toho mají moc.. Jestli se splní mé přání mít 3 děti - jinou porodnici nechci a pevně věřím, že se personál nezmění.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

1)Aby neměly strach. Personál je opravdu úžasný a ví co dělá. 2)Aby se maminky šly podívat na předporodní kurz (ukážou vám pokoje, porodní boxy, odpoví na všechny otázky) 3)upozornit budoucí návštěvy, že živé kytky jsou zakázané.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, síťované kalhotky, plenky, vlhčené ubrousky, pantofle, oblečení pro miminko na cestu z porodnice (jinak máte oblečení zajištěné každý den, případně podle potřeby Vám miminko převléknou), osušku a ručník, toaletní papír a hygienické potřeby, balzám na rty, (kosmetiku na miminko jsem sice měla, ale dostanete spoustu vzorečku, takže je zbytečná)

13.01.19

Rodila jsem zde v srpnu 2018 a moje zkušenosti s touto porodnicí nejsou zrovna pozitivní. Na porodním oddělení jsem byla dlouho (2dny) a všechen personál byl víceméně v pořádku, ochotný a milý bohužel na na samotnou vypuzovací fázi se vyměnila směna a přišel tam jakýsi starý doktor (bohužel si nepamatuji jméno) a choval je jak arogantní kr---. Odborně byl asi OK, ale jinak to bylo ztělesnění pekla českého porodnictví, například hulvátsky na mě ječel, že on rodí už 50 let takže ví, že mě to nemůže bolet, tak ať nekřičím, když mě sešíval špatně umrtvenou.

Na poporodním a novorozeneckém oddělení je většina sestřiček jakože milá, ale vůbec se vám nevěnují, nic vám neřeknou, s výjimkou 1 sestřičky mi nikdo nebyl schopen pomoci pořádně s kojením.

Pokoje mají sice po 1-2, ale měli plno,takže jsme tam ležely 4.

Při propouštění nepodají v podstatě žádné informace, co čekat, jak může probíhat hojení.

12914
17.12.18

Byla jsem moc spokojená, všichni ochotní a vstřícní, snaživí splnit vše, co jsem potřebovala … a je tam „klid“, tím, že je malá, je taková „rodinná“ :)
Dopořučuji

18.10.18

Co se týče porodnického oddělení, nemohu si nijak stěžovat. Paní doktorka Janzová je naprosto zlatá, vše vysvětlila, popsala, dopředu si zkontrolovala (plánovaný císař). Na sále byla skvělá atmosféra, ani mi nepřišlo, že mi někdo řeže do břicha. Umrtvení jsem vůbec necítila. Manžel mohl být přítomen.

Bohužel horší zkušenost mám s novorozeneckým. Sestry nestíhají, a proto nemají čas cokoliv vysvětlit nebo ukázat. Sice to vypadá, že se snaží, ale v podstatě mě jen vydeptaly, že jsem si přišla jako nejhorší matka na světě. Jak toho mají hodně a já se necítila po císaři dobře, tak mi malého třeba donesly jen jednou denně. To se samozřejmě odrazilo na kojení a nutili mě dokrmovat. Doma se naštěstí vše srovnalo.

Personál:

MUDr. Janzová, Bc. Němcová, MUDr. Karel Mittner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s novorozeneckým a pokud jsou obavy o kojení, dopředu si zajistit laktační poradkyni. Trvat na přítomnosti miminka na pokoji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky, ručník na ruce, mýdlo, kojenecký polštář

24.08.18

V porodnici jsem rodila v říjnu 2015 a v dubnu 2018. První porod byl dlouhý a na konci dcera ztrácela ozvy, tak byl zakončen kleštěmi pana doktora Soukala. Během porodu všichni ochotní, nic mi nikdo nenutil, ani epidural apod.

Druhý porod od první kontrakce trval hodinku, tak na porodním nebylo ani co hodnotit, tentokrát druhá dcera venku na jednu kontrakci, přístup doktora i porodní asistentky super. Oba porody bez epiduralu, druhý i bez nástřihu a bez jakéhokoli zasahování do průběhu porodu.

Na novorozeneckém ochotní, pomáhaly s kojením, obě dcery odcházely z porodnice plně kojené. Kdykoli jsem potřebovala poradit, tak nebyl problém, ani v noci.

Strava za mě na jedničku, celý den možnost pití čaje pro kojicí maminky.

Oceňuji samostatný pokoj, kde je dostatek soukromí.

Kdybychom se náhodou někdy rozhodli zkusit ještě toho chlapečka, tak s radostí půjdu rodit opět do Ivančic.

Personál:

MUDr. Soukal, MUDr. Kuczman, MUDr. Janzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hygienické potřeby včetně toaletniho papíru, jelení lůj. Pro miminko plenky a vlhčené ubrousky, během pobytu oblečení pro miminko zajištuje porodnice. Mastičku na prsa, než se miminko rozkojí, tak to trochu bolí.

19.08.18

Bohužel ze své zkušenosti nemohu porodnici doporučit, a to především těm ženám, které si připravují porodní přání a o průběhu porodu mají jistá očekávání. V mém případě bylo k porodnímu přání přihlíženo jen minimálně a někteří zaměstnanci porodnice dávali najevo, že jim nejspíše celá myšlenka porodních plánů vadí, když oni svoji práci přeci dělají tak dlouho a vědí co je pro matku i dítě dobré. A to jsem se na předporodním kurzu a následně při prvních kontrolách ujišťovala, zda si přání mohu přinést.

Pokusím se svoji zkušenost velice stručně shrnout. Dojela jsem do porodnice s kontrakcemi cca po 10 minutách, byla jsem otevřená na 2-3 cm a řekli mi, že si mě tam nechají. Bylo mi často nabízeno urychlování porodu, přestože jsem říkala, že jej nechci, nechala jsem se k němu po pár hodinách dotlačit. Z mého pohledu to bylo naprosto zbytečné protože dítě i já jsme první dobu porodu, přestože již trvala déle (cca 10 hodin), zvládali dobře. V druhé době porodní mi byl napíchnut oxytocin, s tím že nemám dostatečné kontrakce, abych mohla tlačit. Z mého pohledu, prostě nebyla ještě první doba porodní u konce. Po oxytocinu se rozjely silné a bolestivé kontrakce. Co však bylo nejhorší, po oxytocinu mi najednou vypnula hlava, nemohla jsem nic a přestala jsem vnímat, to způsobilo, že mě museli dát na kozu, přestože jsem měla nacvičené a vybrané jiné polohy (připravovala jsem se s aniballem a tak jsem věděla, která poloha je pro mě ta nejvhodnější).

To nejhorší teprve přišlo. Vytlačila jsem dítěti hlavu a hned po tom mi byl proveden nástřih a tlačení na břicho. Ani u jednoho jsem dopředu nebyla informovaná a obojí jsem v porodním přání odmítla. Dále nenechali dítěti dotepat pupečník (i to jsem měla v porodním přání a také jsem na to opakovaně na sále upozorňovala). Co víc, krev z pupečníku byla odebrána a k tomu jsem tedy jistě nedala souhlas! Minimálně tím, že jsem jasně vyslovila, že chci pupečník nechat dotepat, a tedy krev byla určena pro mé dítě.

Dítě mi dali asi na 30 sekund na břicho odstřihli pupeční šňůru a dítě mi vzali. Nevím, co se dělo, nejspíše ho kontrolovali, měřili, vážili… Kontrolu dítěte jsem také chtěla provést na svém těle, aby ode mě nebylo odděleno. Dítě mi následně vrátili a dali přes něj jen jednu plenu. Bylo studené, a tak jsem musela žádat o další přikrývku. Na to mi nejspíše sestra z novorozeneckého (nebo pravdu nevím, kdo to byl, najednou se tam zjevilo na sále několik lidí) odvětila, že není divu že je studené, když ho chci na břicho, že se má oblést a dát do zavinovačky. Takže mi ho hned vzali a dali do zavinovačky. Tudíž bonding nula.

Špatně se odlučovala placenta, tak se na sále čekalo pak tedy někoho napadlo zkusit dát přisát dítě k prsu, že by to mohlo pomoci. Nevěřila jsem vlastním uším. Jasně jsem chtěla nechat dítě na bříše až po první samopřisátí, také proto, aby se mi dobře odloučila placenta. Dítě drželi, jen mi jej dali v té zabalené zavinovačce k prsu a divili se, že se dítě nechce přisát, a tak jej odnesli vedle do místnosti a dali ho partnerovi. Já se přes otevřené dveře hned po porodu, čekající na odloučení placenty a následně na zašití, dívala do vedlejší místnosti jak někde tam pod tou spoustou vrstev partner chová naše dítě, které jsem před chvilkou porodila. Měla jsem větší krevní ztrátu, a tak mi napíchli do obou rukou kapačky a nechali mě na oddělení až do rána. Dítě jsem viděla až následující den ráno.

Chápu, že mohlo dojít k nějakým komplikacím, ale bohužel mi nikdo nebyl schopen vysvětlit proč udělali tolik zásahů, přestože dítě bylo zdravé a já relativně také. Odpověď že to bylo potřeba mi nestačí. Nicméně, po porodu a následné péči o novorozence nemáte energii chodit po porodnici a ptát se. Mě všechno začlo docházet až doma. Ještě dodám, že šití nástřihu povolilo (a to jsem se informaovala hned po porodu, jestli se to může stát, abych věděla, jak moc si mohu sedat, doktor mi řekl, že jizva povolit nemůžu a pokud mě bolest pustí, tak ať si klidně sedám jak chci) no a tak se jizva rozjela. Jizvu mi zkontrolovali dvakrát, poslední den už se na to ani nikdo nepodíval, byla jsem odeslána domů. Tam jsem zjistila jak opravdu škaredě jizva vypadá a tak jsem se vydala ke své gynekoložce. Ta potvrdila že šití povolilo musela jsem to dávat dohromady a protože již to bylo pár dní po porodu nedalo se upravit vše a tak mě čeká plastika a přešití.

Na novorozeneckém oddělení to také nebyla žádná sláva. Ukázka manipulace s dítětem nula, ukázka kojení by měla být lepší, odcházela jsem domů sice rozkojená (nejspíše díky tomu, že jsem hodně četla a informace sama zjišťovala), ale i tak sem kojila přes kloboučky. Nechtěla jsem chirurgické odstranění pupečního pahýlu a stejně byl odstraněn, ani zde nikoho žádná přání nezajímají.

Na konec jen chci říct, že vím, že vše se naplánovat nedá, přichází určité komplikace a tak dále, ale šlo vidět, že personál má své postupy, jede si na svém a to co by jste chtěli vy, i když by to šlo, tak se nedělá.

Pokud tedy nemáte o porodu žádnou představu a jste ochotná do porodnice přijít a oddat se tomu co bude dělat a říkat personál, pak si myslím, že klidně do Ivančic můžete. Pokud ale čekáte a chcete nebo naopak nechcete určité věci, pak zvažte jestli jsou pro vás Ivančice skutečně vhodné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurzy, zjistit si co nejvíce informací a sepsat si svou porodní plán, který ve vybrané porodnici s doktorem prokonzultujete. Doporučuji cvičit s aniballem, nacvičila jsem 33 cm a dítě mělo obvod hlavy a hrudníku 34 cm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na telefon, čistou vodu a slazenou vodu pro doplnění energie.

01.06.18

Rodila jsem v této porodnici před 5 dny a byla jsem moc spokojená, nenarazila jsem za celou dobu pobytu na nepříjemnou sestru nebo lékaře. Porodní asistentka Svobodová byla výborná i s panem primářem. Na novorozeneckém byli taky všichni příjemní, cokoliv jsem potřebovala, tak nebylo problém. Maximální spokojenost.

Personál:

MUDr. Pulkert, PA Svobodová

78
31.12.17

Porodnici jsem si vybrala právě na základě pozitivního hodnocení a jsem moc vděčná, protože zkušenost je úžasná. Měla jsem už po termínu, tak jsem začala jezdit na kontroly a už jsme měli naplánovaný i termín vyvolání. Naštěstí v neděli, kdy jsme jeli na kontrolu, začaly už ráno pravidelné kontrakce a my byli přijati. O půl jedenácté dopoledne příjem, o půl druhé odpoledne byl drobeček na světě.

Měli jsme klid na sále, využila jsem vanu, personál měl vedle další porod, tak obdivuji, jak to všechno stíhali, protože byla jedna doktorka a jedna porodní asistentka. Já to chtěla zvládat sama, tak jsem si to vydýchala ve vaně, kde mi praskla voda a šup už na kozu… Prakticky byl malý venku za velké pomoci paní doktorky během 20 minut.

Bohužel jména si nepamatuji. Jsem hlava děravá. Po porodu mě odvezli na lehátku, kde mi cestou představili celé šestinedělí, kde co najdu. Na šestinedělí plné pokoje, jak na potvoru se rodily děti jak na běžícím pásu, :-) ale nevadí, na pokoji jsme se s maminkou shodly a bylo vše v pořádku.

Personál, včetně dětského lékaře, velmi pozitivní lidé, příjemní, všechno vysvětlili, se vším pomohli a chodili se stále ptát, zda je všechno v pořádku. Pomáhali nám i se správnou technikou kojení. Prostě musím říct, že kdybych měla mít ještě v budoucnu dítko, tak rozhodně volím Ivančice. Jelikož chlapeček Daniel byl můj třetí již po dvou dcerách po 12 letech, tak aspoň doporučuji vám ostatním, kdo ještě se nerozhodly. Děkuji ze srdce celému personálu z Ivančic… Rodili jsme 26.11.2017.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou plínky, ubrousky, ručník, osušku, poporodní vložky, poporodní síťové kalhotky, hygienu, toaletní papír, vše ostatní dostanete…

5
27.09.17

Do porodnice jsem docházela na monitory od 36. týdne těhotenství a poznala jsem většinu doktorů a porodních asistentek, kteří v porodnici pracují. Bohužel, když jsem v noci dojela do porodnice, mel službu MUDr. Nagy a porodní asistentka Svobodová, které jsem do té doby neznala. Oba působili, že je spíše obtěžuji a já se jako prvorodička necítila dobře. Porodní asistentka se tvářila, že se porod asi nekoná a ptala se mě, jestli chci zůstat, nebo raději jet domů a přijet, až to bude akutní. Manžel nakonec řekl, ať mě přijmou, a udělal dobře.

Kontrakce jsem měla silné a po pěti minutách, ale dle porodní asistentky na monitoru nic nebylo. Byla jsem uložena na pokoj, kam za mnou porodní asistentka docházela a vcelku nezúčastněně se o mě „starala“ (pouze monitory a prohmatání, tím veškerá komunikace skončila).

Porod se vším všudy trval asi 5,5 hodiny. Ke konci už jsem měla tak silné bolesti, že musel manžel pro porodní asistentku dojít, zda by mi dala epidural nebo alespoň píchla vodu, která neodtekla. Jen jsem skočila na kozu, tak voda praskla a malá se narodila na tři zatlačení. Pak se objevil MUDr. Nagy se svým otráveným výrazem a jal se mě šít.

Placenta do deseti minut neodcházela, a tak mi na břicho začali tlačit a tahat za pupeční šňůru. Potom jsem musela být uspána a dělali mi kyretáž, jelikož jsem krvácela. Nevím, jestli to bylo tím přístupem (končila jim směna), nebo byl opravdu problém s placentou. Po probuzení už jsem viděla milé tváře, paní vrchní sestru Štetinovou a další.

I přes tuto téměř negativní zkušenost z noci jsem ráda, že jsem v Ivančicích rodila. Pro mě byl naprosto perfektní přístup na monitorech, poté od pana primáře Pulkerta, doktorky Jouzové, na šestinedělí a novorozeneckém potom pan doktor Mittner a skvělá sestra Široká. Bohužel si nepamatuji všechna jména, ale až na mé dva průvodce během porodu, jsem byla se vším maximálně spokojená. Pokoje jednoduché, strava dobrá a chutná, skvělá péče o dítě i o mě. Velký důraz na kojení. Za to vše patří personálu velké díky.

Příště zde budu rodit zase, protože Ivančice jsou špičková porodnice v rodinném přístupu. Budu jen doufat, že nenatrefím na stejného doktora a porodní asistentku. Minimálně už budu vědět, co mě čeká, a o co si říci…

Personál:

PA Svobodová, MUDr. Nagy, MUDr. Pulkert, MUDr. Jouzová, sestra Široká, MUDr. Mittner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na kurz pořádaný porodnicí. Zbytečně se nestrachovat, v porodnici jsou odborníci a velká většina doktorů a sester je zde naprosto skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí: plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, síťované kalhotky, přezuvky, Herbalon gel do sprchy, šampon, balzám na rty, hřeben a další kosmetiku, kuchyňské utěrky místo ručníku, ručník na vlasy, toaletní papír.

K porodu jsem využila jen balzám na rty a ponožky na studené nohy. :)

240
26.03.17

Ivančice jsou klidná porodnice s individuálním přístupem. Snažili se respektovat můj porodní plán a snahu o přirozený porod, ale v případě potřeby zasáhli doktoři.

Velmi mi vyhovoval citlivý a přátelský přístup PA Hrabovské, která podporovala intimní a pozitivní atmosféru v prvních hodinách na porodním sále. Po výměně služeb nastoupila PA Jahodová, která byla zpočátku velmi odměřená, vůbec se neusmívala, téměř se mnou nekomunikovala a bylo poznat, že jí můj porodní plán nevyhovuje (i když ho nijak neporušila). Po vyšetření paní doktorkou Bodinovou mi bylo doporučeno urychlení porodu, což jsem sice neměla původně v plánu, ale po 14 hodinách nepostupujícího porodu jsem uznala, že by to bylo vhodné řešení. Od té doby jsem byla na posteli (většinu času na monitoru), což způsobilo radikální proměnu v chování PA Jahodové, která najednou byla samý úsměv, působila velmi výkonně a důvěryhodně a v dalších třech hodinách mi velmi pomáhala. Paní doktorka Bodinová byla perfektní, každý zákrok mi dopředu vysvětlila, poučila o rizicích, pokud bylo možné, tak dala čas na rozmyšlenou a vždy se zeptala na můj souhlas. I u poporodního ošetření a šití byla velmi šetrná a vše dopředu vysvětlila. Po narození miminka byl podporován bonding a samopřisátí.

Velká nevýhoda Ivančic je to, že nemají nadstandartní pokoje. Pan primář nás sice na dni otevřených dveří ujistil, že návštěvní doba je jen doporučení a platí nepsané pravidlo, že partner může trávit téměř celý den s maminkou, ale druhý den jsme se setkali se sestrou, která nám mimo návštěvní dobu návštěvu zakázala, že v žádném případě a že leda jen na chvilku. Bohužel jsem byla ubytovaná na průchozím dvojpokoji, který byl oddělený se sousedním jen skleněnou stěnou.

1. noc jsem kvůli mdlobám nemohla mít miminko u sebe, noční sestra mi ho nenosila na kojení a tišila ho glukózou, což vedlo k narušení našeho pouta a podle mého názoru i k potížím s kojením, protože mě miminko ráno vůbec nepoznávalo.

Přes den probíhala péče výborně, jídlo bylo chutné a vhodné pro kojící matky. Mile mě překvapily jogurty na druhé večeře. Každý den vyměňovali prádlo. Ráno probíhala vizita u pediatra, který byl velmi příjemný a citlivě hovořil s miminkem i maminkou. Školení probíhala vždy individuálně, pomáhali nám s koupáním, oblékáním, přebalováním i kojením. Některé sestry na pediatrii byly naprosto úžasné, uklidňovaly mě, když se přisávání nedařilo, pomáhaly během divoké noci a věnovaly se péči o tělo i duši. Moc mi nevyhovovala vrchní sestra, která byla velmi rázná a odměřená a miminku třeba při odběru nadávala, že má strašný žíly.

Největší problém nastal 3. noc, kdy mi do sousedního pokoje přidělili budoucí maminku, která měla jít druhý den ráno na vyvolávaný porod, což byl velký problém, protože nemohla odpočívat, když moje miminko vstávalo po dvou hodinách a plakalo u přebalování, což si myslím, že je naprosto běžné chování novorozeňat. Sestra z gynekologie si šla stěžovat na novorozenecké a ve 4 ráno mi sestra z novorozeneckého vzala neplačící miminko z náruče a moje odsáté mléko ve stříkačce a odnesla si ho k sobě na oddělení, ať si druhá maminka odpočine, což byl teda šíleně traumatický zážitek.

I přes některé negativní faktory hodnotím ivančickou porodnici velmi pozitivně.

Personál:

MUDr. Bodinová, PA Hrabovská, PA Jahodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a ubrousky pro mimi, poporodní vložky a kalhotky, 2 ručníky, mýdlo, toaletní papír.

197
19.12.16

Porod probíhal podle mého porodního přání, vše se mnou konzultovali a to i následnou péči o miminko. Personál byl milý a vstřícný, snažil se respektovat soukromí, návštěvy i přes návštěvní hodiny akceptovali. Protože nás bylo na šestinedělí hodně, ležela jsem na pokoji gynekologie.

Pokoje tu jsou pro dvě maminky, rozdělen je na dvě části odsunovací stěnou, která sice zajistí soukromí, ale vše pře ni slyšíte.

Jinak velká spokojenost, i jídlo se mi tu zdálo dobré.

Personál:

MUDr. Pulkert, PA Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte si porodní plán a proberte ho s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky a župan, moc se tu netopilo a zdálo se mi zima, dále svoje vložky, plenky pro miminko a podložky, toaletní papír a mýdlo na ruce.

2
25.10.16

Jsem moc ráda, že jsem zvolila porodnici v Ivančicích! Rodil mě pan primář Pulkert, který byl super! I jiné doktorky, se kterými jsem se setkala působily zkušeně a velmi příjemně. Porodní sál je prostorný, s vlastním WC a sprchou.

Poporodní oddělení bylo bezva, byla jsem sama na pokoji. Malou mi pořád chtěli hlídat, abych se vyspala. Já to tedy využila jen na pár hodin první noc, jinak ne. Pořád o vás pečují, zajímají se a ve všem vyjdou vstříc!

Jídlo bylo víc, než dobré!

Starají se o vás i o dítě bezvadně.

Personál:

MUDr. Pulkert

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je zbytečné si brát vlastní noční košili, protože musíte být v té jejich. Každý den vám vymění povlečení a dají novou košili.
Jinak samozřejmě, toaletní papír, mýdlo pro vás i pro návštěvy, poporodní vložky a 2 ručníky (na tělo a zvlášť na spodek).

17.06.16

V porodnici jsem se registrovala docela s předstihem, asi měsíc před termínem už jsem chodila na kontroly pouze tam. Vybrala jsem si porodnici kvůli klidnému a domáčtějšímu prostředí než ve velkých brněnských porodnicích.

Díky kontrolám jsem stihla potkat velkou část doktorů, sester a asistentek, takže jsem se tam cítila už docela příjemně.

Kvůli přenášení jsem šla nakonec na vyvolávání, kterého jsem se obávala, a tím pádem jsem nemohla očekávat stoprocentní splnění porodního plánu. Nastoupila jsem v neděli a další den ráno na vyvolávání. Měl mě na starosti pan primář, který byl velice profesionální a milý. PA se mnou byla pak po celou dobu porodu a místo primáře se mě dál ujala jiná doktorka, kterou jsem už taky znala.

K samotnému porodu…
Vyvolávání šlo naštěstí hladce a porod postupoval rychle. Nikdo mě do ničeho netlačil, PA se snažila co nejvíce respektovat můj aktuální stav (nemluvila na mě při kontrakcích, nechala mě tak, jak mi bylo dobře, nenabízela žádnou medikaci apod.), snažila se velice plnit můj porodní plán.

Porod trval od píchnutí vody 3 hodiny. Nástřih nakonec byl, ale doktorka mi ho pouze nabídla a nechala to na mě, opět respektovala můj porodní plán. Syna mi dali okamžitě na břicho, nechali mi ho, čekali na dotepání pupečníku a nikam mi syna neodváželi.

Bohužel jsem měla anémii, ztratila jsem krev a nemohla jsem pak den vůbec vstát z postele. Syna mi přesto nechali, jak jen to bylo možné (když se mnou byl přítel), a i přes můj nepříliš ideální stav se snažili pak i dále na pokoji, abych měla malého co nejdřív u sebe. Sestry ukázaly přebalování, koupání především partnerovi a byly velmi milé.

Celkově musím říct, že jsem byla spokojená, u porodu se všichni opravdu snažili respektovat má přání a celkově byl v porodnici klid a pohoda. Na pokoji jsem měla soukromí a nebyl problém se na čemkoliv domluvit se sestrami. Domácké prostředí.

Děkuju moc doktorce Bodinové, PA Hekrlové (doufám, že je to správné jméno) a skvělé sestře Jahodové, která mě nabila pozitivní energií, když jsem se nemohla postavit na nohy.

Personál:

MUDr. Bodinová, PA Herklová, sestra Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Registrujte se dopředu, ušetří to papírování a poznáte taky personál dřív než při porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V podstatě vše důležité vám dají v porodnici nebo budete mít napsané na papíru při registraci.

21.05.16

Ani nevím jak bych začala. Ale můj příspěvek nebude pozitivní. Nerada kritizuju, ale teď musím, protože porod je pro ženu jeden z nejsilnějších zážitků života. :)

Já nebyla s porodnicí skoro vůbec spokojená, a to jsem jela rodit o 50 km od domova. Od začátku se mi dostávalo dost málo informací, hlavně jsem se musela sama ptát, co přijde a jako prvorodička jsem občas vážně netušila, co mám dělat. Další věc je a ne, že by mi to úplně vadilo, ale představil se mi jen jeden jediný zdravotník z těch všech. Bylo by mi milejší aspoň to malé sblížení.

Vrhnu na zhodnocení mého porodu. Při kontrakcích jsem musela čekat zavěšená na zábradlí na oddělení, kde chodili ostatní. Sestřičky mi řekly, ať počkám tam, a tak mi to bylo dost nepříjemné být očumována cizími lidmi. Porod jsem měla docela komplikovaný a lékař, který mne měl na starost, byl naprosto neprofesionální, protivný a dost se divil, že je to pro mne tak bolestivé. Bolest byla nevydržitelná, hodně jsem krvácela, a kdyby nezasáhl už můj muž, nechci domyslet, co by se mnou bylo. Myslím si, že můj stav velmi zanedbal.

Porodní asistentku, musím moc pochválit. Byla výborná, laskavá a vstřícná. Na tu vzpomínám ráda. Vše mi vysvětlovala a povzbuzovala mne a hodně si s námi povídala v legraci, to mi opravdu pomáhalo. Po porodu mi dali dítě na hrudník a to mne moc potěšilo, že to udělali sami automaticky. Ale co je snad úplně ze všeho nejhorší, donesli mi potom miminko až za 10 hodin! I když jsem se na něj opakovaně ptala, to mě dodnes mrzí, že jsem si nevydupala:(ale to je normální?) Byla jsem už vyspaná, tak nevím v čem byl problém, kéž bych to tak mohla vrátit.

Potom mne mrzelo, že mají všichni na spěch a ani se to některé nesnažily skrývat. Bohužel nikdo ze sester mi neukázal kojení ani koupel miminka. Kojení jsem odkoukávala, když sestřička v rychlosti edukovala jinou maminku. Taky mě trošku zarazilo, když sestřička přišla, dala mi lék na stůl a odcházela. Vůbec jsem netušila na co mi to dává, myslím, že by mělo být samozřejmostí oznámit, co to je.

Vypadá to, že si jen a jen stěžuji, ale moc jsem se na porod těšila, miminko mám zdravé a to je nejdůležitější, ale i na to okolo bych ráda vzpomínala. Bývalého pana primáře moc komentovat nebudu. Byla jsem připravená na jeho občas hrozné řeči, ale přece jen se mne dotkly narážky na moji váhu. Přibrala jsem dost, ale nemusel to řešit, já sama z toho byla nešťastná. Ale jelikož jsem věděla jaký je, snažila jsem se, aby mě to nebolelo na duši, :) a jinak se mi zdál aspoň jako odborník. S novým panem primářem jsem v kontaktu moc nebyla, ale působil na mne dobře.

Kdybych věděla jména, určitě bych s radostí pochválila aspoň pár lidiček, co mi přišlo, že se opravdu snaží pomoci. Jinak jsem se cítila upřímně na obtíž. Zvlášť jedna sestřička z novorozeneckého se tak tvářila, když jsem potřebovala, aby mi miminko pohlídala, než si dojdu do pokoje pro věci (takže asi 3 minuty). Byla dost nepříjemná a musela jsem ji o to žádat 2×. Chápu, že je to ve zdravotnictví těžké, jenže základy by být měly všude. Ještě dodám, že nás pustili o den dříve, prý z důvodu nedostatku místa. Docela mne to zarazilo, ale nakonec jsem se už stejně těšila domů, protože jsem neměla samostatný pokoj. :)

Abych se vyjádřila i k ostatnímu, vybavení mi nevadilo, starší, ale funkční a o to jde, jídlo mi také chutnalo. Nevím jestli jsem něco zapomněla, možná ano, vím, že jsem byla dost zděšená, ale už zapomínám a mám teď krásnější věci na mysli i na práci. :)

Nějak mě teď mrzí, že příspěvek zveřejňuji, ale spokojená jsem nebyla a to myslím, že nejsem typ co si stěžuje. Nejsem konfliktní a nevyžaduji si pozornost. Ani nevím, jestli to někomu k něčemu bude, ale já rodit v Ivančicích již podruhé nechci a měla jsem potřebu se vyjádřit. Pro příště bych si jen já sama sobě vytkla, že jsem se měla více ptát, i když ostatní mohli více mluvit. :)

Na závěr děkuji za péči těm, kteří se o mne a moje miminko starali hezky a starostlivě, to jsme potřebovali nejvíce. :) Doufám, že ostatní maminky budou spokojené a dobře vše zvládnou. Přeji i hodně štěstí a síly personálu. :)

17.04.16

V Ivančické porodnici jsem loni v červenci rodila po 4. Nikdy bych do žádné jiné nešla. Je tam skvělý personál. Na jména si už nevzpomínám, ale mám pocit, že jsme snad vystřídali všechny. Ne všechny porody byly bez komplikací. U třetího mělo miminko omotaný pupečník kolem krku a přestávalo mu být srdíčko, ale díky včasnému zásahu lékařů (byli tam 3) a PA jsme i tento porod zvládli přirozeně, ostatně jako všechny.

Chci jen říct, že je tam rodinné prostředí. Po synech 12, 7 a 4 roky se nám narodila holčička a všichni tam z toho měli radost. Jedna sestřička dokonce přišla a poplácala manžela po zádech a řekla: „UMÍ, šikovnej kluk“. No kde jinde by se vám to stalo. A když donesla sestra naší holčičce bodíčko a ona v něm chudák plavala, tak řekla: „No jo, když ti vaši kluci měli všichni 4 kg.“ Já netušila, že princezna bude menší. Měla 3 kg.

Poporodní péče taky skvělá. S miminkem poradí. I když teď jsem tam už své spolubydlící radila i já trošku, když potřebovala. Takže já bych nedala 100% , ale kdyby to šlo, tak klidně 1000%.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se porodu. Je to přirozený proces. Nemusíte mít s sebou porodní plán. Vaše tělo si samo řekne. Nikdy dopředu nemůžete vědět, jak to bude probíhat, ale od toho jsou tam perfektní lékaři a PA. A dejte na jejich rady. Oni ví, co je pro vás a vaše miminko nejlepší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně toaletní papír, vložky, plenky, něco na pití. A možná bych doporučila odsávačku mléka. Já sem ji měla.

Chystají se rodit v porodnici Ivančice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici