Porodnice Ivančice

, http://www.nspiv.cz/oddeleni/gynekologicko-poro...

Porodní sál, ambulance porodního sálu: 546 439 487
Ambulance porodního sálu: 546 439 488 (denně od 7:00 hod. do 15:00 hod.)
Gynekologické oddělení, šestinedělí: 546 439 484
Cvičení pro těhotné: 546 439 583

Primář: MUDr. Josef Pulkert

Ivančická porodnice má přes sto let dlouho tradici. Je ovšem nově zrekonstruovaná, a tedy disponuje nejmodernějším zařízením. Zdejší standard péče je na vysoké úrovni, na porodní oddělení navazuje oddělení perinatální péče a různá operační oddělení.

Doporučují maminky porodnici Ivančice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Ivančice

Rodila jste v porodnici Ivančice?
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 13.01.19 napsala :

Rodila jsem zde v srpnu 2018 a moje zkušenosti s touto porodnicí nejsou zrovna pozitivní. Na porodním oddělení jsem byla dlouho (2dny) a všechen personál byl víceméně v pořádku, ochotný a milý bohužel na na samotnou vypuzovací fázi se vyměnila směna a přišel tam jakýsi starý doktor (bohužel si nepamatuji jméno) a choval je jak arogantní kr---. Odborně byl asi OK, ale jinak to bylo ztělesnění pekla českého porodnictví, například hulvátsky na mě ječel, že on rodí už 50 let takže ví, že mě to nemůže bolet, tak ať nekřičím, když mě sešíval špatně umrtvenou.

Na poporodním a novorozeneckém oddělení je většina sestřiček jakože milá, ale vůbec se vám nevěnují, nic vám neřeknou, s výjimkou 1 sestřičky mi nikdo nebyl schopen pomoci pořádně s kojením.

Pokoje mají sice po 1-2, ale měli plno,takže jsme tam ležely 4.

Při propouštění nepodají v podstatě žádné informace, co čekat, jak může probíhat hojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - ilca 17.12.18 napsala :

Byla jsem moc spokojená, všichni ochotní a vstřícní, snaživí splnit vše, co jsem potřebovala … a je tam „klid“, tím, že je malá, je taková „rodinná“ :)
Dopořučuji

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 18.10.18 napsala :

Co se týče porodnického oddělení, nemohu si nijak stěžovat. Paní doktorka Janzová je naprosto zlatá, vše vysvětlila, popsala, dopředu si zkontrolovala (plánovaný císař). Na sále byla skvělá atmosféra, ani mi nepřišlo, že mi někdo řeže do břicha. Umrtvení jsem vůbec necítila. Manžel mohl být přítomen.

Bohužel horší zkušenost mám s novorozeneckým. Sestry nestíhají, a proto nemají čas cokoliv vysvětlit nebo ukázat. Sice to vypadá, že se snaží, ale v podstatě mě jen vydeptaly, že jsem si přišla jako nejhorší matka na světě. Jak toho mají hodně a já se necítila po císaři dobře, tak mi malého třeba donesly jen jednou denně. To se samozřejmě odrazilo na kojení a nutili mě dokrmovat. Doma se naštěstí vše srovnalo.

Personál: MUDr. Janzová, Bc. Němcová, MUDr. Karel Mittner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s novorozeneckým a pokud jsou obavy o kojení, dopředu si zajistit laktační poradkyni. Trvat na přítomnosti miminka na pokoji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky, ručník na ruce, mýdlo, kojenecký polštář

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 24.08.18 napsala :

V porodnici jsem rodila v říjnu 2015 a v dubnu 2018. První porod byl dlouhý a na konci dcera ztrácela ozvy, tak byl zakončen kleštěmi pana doktora Soukala. Během porodu všichni ochotní, nic mi nikdo nenutil, ani epidural apod.

Druhý porod od první kontrakce trval hodinku, tak na porodním nebylo ani co hodnotit, tentokrát druhá dcera venku na jednu kontrakci, přístup doktora i porodní asistentky super. Oba porody bez epiduralu, druhý i bez nástřihu a bez jakéhokoli zasahování do průběhu porodu.

Na novorozeneckém ochotní, pomáhaly s kojením, obě dcery odcházely z porodnice plně kojené. Kdykoli jsem potřebovala poradit, tak nebyl problém, ani v noci.

Strava za mě na jedničku, celý den možnost pití čaje pro kojicí maminky.

Oceňuji samostatný pokoj, kde je dostatek soukromí.

Kdybychom se náhodou někdy rozhodli zkusit ještě toho chlapečka, tak s radostí půjdu rodit opět do Ivančic.

Personál: MUDr. Soukal, MUDr. Kuczman, MUDr. Janzová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hygienické potřeby včetně toaletniho papíru, jelení lůj. Pro miminko plenky a vlhčené ubrousky, během pobytu oblečení pro miminko zajištuje porodnice. Mastičku na prsa, než se miminko rozkojí, tak to trochu bolí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - arihacko 19.08.18 napsala :

Bohužel ze své zkušenosti nemohu porodnici doporučit, a to především těm ženám, které si připravují porodní přání a o průběhu porodu mají jistá očekávání. V mém případě bylo k porodnímu přání přihlíženo jen minimálně a někteří zaměstnanci porodnice dávali najevo, že jim nejspíše celá myšlenka porodních plánů vadí, když oni svoji práci přeci dělají tak dlouho a vědí co je pro matku i dítě dobré. A to jsem se na předporodním kurzu a následně při prvních kontrolách ujišťovala, zda si přání mohu přinést.

Pokusím se svoji zkušenost velice stručně shrnout. Dojela jsem do porodnice s kontrakcemi cca po 10 minutách, byla jsem otevřená na 2-3 cm a řekli mi, že si mě tam nechají. Bylo mi často nabízeno urychlování porodu, přestože jsem říkala, že jej nechci, nechala jsem se k němu po pár hodinách dotlačit. Z mého pohledu to bylo naprosto zbytečné protože dítě i já jsme první dobu porodu, přestože již trvala déle (cca 10 hodin), zvládali dobře. V druhé době porodní mi byl napíchnut oxytocin, s tím že nemám dostatečné kontrakce, abych mohla tlačit. Z mého pohledu, prostě nebyla ještě první doba porodní u konce. Po oxytocinu se rozjely silné a bolestivé kontrakce. Co však bylo nejhorší, po oxytocinu mi najednou vypnula hlava, nemohla jsem nic a přestala jsem vnímat, to způsobilo, že mě museli dát na kozu, přestože jsem měla nacvičené a vybrané jiné polohy (připravovala jsem se s aniballem a tak jsem věděla, která poloha je pro mě ta nejvhodnější).

To nejhorší teprve přišlo. Vytlačila jsem dítěti hlavu a hned po tom mi byl proveden nástřih a tlačení na břicho. Ani u jednoho jsem dopředu nebyla informovaná a obojí jsem v porodním přání odmítla. Dále nenechali dítěti dotepat pupečník (i to jsem měla v porodním přání a také jsem na to opakovaně na sále upozorňovala). Co víc, krev z pupečníku byla odebrána a k tomu jsem tedy jistě nedala souhlas! Minimálně tím, že jsem jasně vyslovila, že chci pupečník nechat dotepat, a tedy krev byla určena pro mé dítě.

Dítě mi dali asi na 30 sekund na břicho odstřihli pupeční šňůru a dítě mi vzali. Nevím, co se dělo, nejspíše ho kontrolovali, měřili, vážili… Kontrolu dítěte jsem také chtěla provést na svém těle, aby ode mě nebylo odděleno. Dítě mi následně vrátili a dali přes něj jen jednu plenu. Bylo studené, a tak jsem musela žádat o další přikrývku. Na to mi nejspíše sestra z novorozeneckého (nebo pravdu nevím, kdo to byl, najednou se tam zjevilo na sále několik lidí) odvětila, že není divu že je studené, když ho chci na břicho, že se má oblést a dát do zavinovačky. Takže mi ho hned vzali a dali do zavinovačky. Tudíž bonding nula.

Špatně se odlučovala placenta, tak se na sále čekalo pak tedy někoho napadlo zkusit dát přisát dítě k prsu, že by to mohlo pomoci. Nevěřila jsem vlastním uším. Jasně jsem chtěla nechat dítě na bříše až po první samopřisátí, také proto, aby se mi dobře odloučila placenta. Dítě drželi, jen mi jej dali v té zabalené zavinovačce k prsu a divili se, že se dítě nechce přisát, a tak jej odnesli vedle do místnosti a dali ho partnerovi. Já se přes otevřené dveře hned po porodu, čekající na odloučení placenty a následně na zašití, dívala do vedlejší místnosti jak někde tam pod tou spoustou vrstev partner chová naše dítě, které jsem před chvilkou porodila. Měla jsem větší krevní ztrátu, a tak mi napíchli do obou rukou kapačky a nechali mě na oddělení až do rána. Dítě jsem viděla až následující den ráno.

Chápu, že mohlo dojít k nějakým komplikacím, ale bohužel mi nikdo nebyl schopen vysvětlit proč udělali tolik zásahů, přestože dítě bylo zdravé a já relativně také. Odpověď že to bylo potřeba mi nestačí. Nicméně, po porodu a následné péči o novorozence nemáte energii chodit po porodnici a ptát se. Mě všechno začlo docházet až doma. Ještě dodám, že šití nástřihu povolilo (a to jsem se informaovala hned po porodu, jestli se to může stát, abych věděla, jak moc si mohu sedat, doktor mi řekl, že jizva povolit nemůžu a pokud mě bolest pustí, tak ať si klidně sedám jak chci) no a tak se jizva rozjela. Jizvu mi zkontrolovali dvakrát, poslední den už se na to ani nikdo nepodíval, byla jsem odeslána domů. Tam jsem zjistila jak opravdu škaredě jizva vypadá a tak jsem se vydala ke své gynekoložce. Ta potvrdila že šití povolilo musela jsem to dávat dohromady a protože již to bylo pár dní po porodu nedalo se upravit vše a tak mě čeká plastika a přešití.

Na novorozeneckém oddělení to také nebyla žádná sláva. Ukázka manipulace s dítětem nula, ukázka kojení by měla být lepší, odcházela jsem domů sice rozkojená (nejspíše díky tomu, že jsem hodně četla a informace sama zjišťovala), ale i tak sem kojila přes kloboučky. Nechtěla jsem chirurgické odstranění pupečního pahýlu a stejně byl odstraněn, ani zde nikoho žádná přání nezajímají.

Na konec jen chci říct, že vím, že vše se naplánovat nedá, přichází určité komplikace a tak dále, ale šlo vidět, že personál má své postupy, jede si na svém a to co by jste chtěli vy, i když by to šlo, tak se nedělá.

Pokud tedy nemáte o porodu žádnou představu a jste ochotná do porodnice přijít a oddat se tomu co bude dělat a říkat personál, pak si myslím, že klidně do Ivančic můžete. Pokud ale čekáte a chcete nebo naopak nechcete určité věci, pak zvažte jestli jsou pro vás Ivančice skutečně vhodné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurzy, zjistit si co nejvíce informací a sepsat si svou porodní plán, který ve vybrané porodnici s doktorem prokonzultujete. Doporučuji cvičit s aniballem, nacvičila jsem 33 cm a dítě mělo obvod hlavy a hrudníku 34 cm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na telefon, čistou vodu a slazenou vodu pro doplnění energie.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - bohumila85 01.06.18 napsala :

Rodila jsem v této porodnici před 5 dny a byla jsem moc spokojená, nenarazila jsem za celou dobu pobytu na nepříjemnou sestru nebo lékaře. Porodní asistentka Svobodová byla výborná i s panem primářem. Na novorozeneckém byli taky všichni příjemní, cokoliv jsem potřebovala, tak nebylo problém. Maximální spokojenost.

Personál: MUDr. Pulkert, PA Svobodová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Greneia 31.12.17 napsala :

Porodnici jsem si vybrala právě na základě pozitivního hodnocení a jsem moc vděčná, protože zkušenost je úžasná. Měla jsem už po termínu, tak jsem začala jezdit na kontroly a už jsme měli naplánovaný i termín vyvolání. Naštěstí v neděli, kdy jsme jeli na kontrolu, začaly už ráno pravidelné kontrakce a my byli přijati. O půl jedenácté dopoledne příjem, o půl druhé odpoledne byl drobeček na světě.

Měli jsme klid na sále, využila jsem vanu, personál měl vedle další porod, tak obdivuji, jak to všechno stíhali, protože byla jedna doktorka a jedna porodní asistentka. Já to chtěla zvládat sama, tak jsem si to vydýchala ve vaně, kde mi praskla voda a šup už na kozu… Prakticky byl malý venku za velké pomoci paní doktorky během 20 minut.

Bohužel jména si nepamatuji. Jsem hlava děravá. Po porodu mě odvezli na lehátku, kde mi cestou představili celé šestinedělí, kde co najdu. Na šestinedělí plné pokoje, jak na potvoru se rodily děti jak na běžícím pásu, :-) ale nevadí, na pokoji jsme se s maminkou shodly a bylo vše v pořádku.

Personál, včetně dětského lékaře, velmi pozitivní lidé, příjemní, všechno vysvětlili, se vším pomohli a chodili se stále ptát, zda je všechno v pořádku. Pomáhali nám i se správnou technikou kojení. Prostě musím říct, že kdybych měla mít ještě v budoucnu dítko, tak rozhodně volím Ivančice. Jelikož chlapeček Daniel byl můj třetí již po dvou dcerách po 12 letech, tak aspoň doporučuji vám ostatním, kdo ještě se nerozhodly. Děkuji ze srdce celému personálu z Ivančic… Rodili jsme 26.11.2017.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou plínky, ubrousky, ručník, osušku, poporodní vložky, poporodní síťové kalhotky, hygienu, toaletní papír, vše ostatní dostanete…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 21.11.17 napsala :

Do porodnice jsem docházela na monitory od 36. týdne těhotenství a poznala jsem většinu doktorů a porodních asistentek, kteří v porodnici pracují. Bohužel, když jsem v noci dojela do porodnice, mel službu MUDr. Nagy a porodní asistentka Svobodová, které jsem do té doby neznala. Oba působili, že je spíše obtěžuji a já se jako prvorodička necítila dobře. Porodní asistentka se tvářila, že se porod asi nekoná a ptala se mě, jestli chci zůstat, nebo raději jet domů a přijet, až to bude akutní. Manžel nakonec řekl, ať mě přijmou, a udělal dobře.

Kontrakce jsem měla silné a po pěti minutách, ale dle porodní asistentky na monitoru nic nebylo. Byla jsem uložena na pokoj, kam za mnou porodní asistentka docházela a vcelku nezúčastněně se o mě „starala“ (pouze monitory a prohmatání, tím veškerá komunikace skončila).

Porod se vším všudy trval asi 5,5 hodiny. Ke konci už jsem měla tak silné bolesti, že musel manžel pro porodní asistentku dojít, zda by mi dala epidural nebo alespoň píchla vodu, která neodtekla. Jen jsem skočila na kozu, tak voda praskla a malá se narodila na tři zatlačení. Pak se objevil MUDr. Nagy se svým otráveným výrazem a jal se mě šít.

Placenta do deseti minut neodcházela, a tak mi na břicho začali tlačit a tahat za pupeční šňůru. Potom jsem musela být uspána a dělali mi kyretáž, jelikož jsem krvácela. Nevím, jestli to bylo tím přístupem (končila jim směna), nebo byl opravdu problém s placentou. Po probuzení už jsem viděla milé tváře, paní vrchní sestru Štetinovou a další.

I přes tuto téměř negativní zkušenost z noci jsem ráda, že jsem v Ivančicích rodila. Pro mě byl naprosto perfektní přístup na monitorech, poté od pana primáře Pulkerta, doktorky Jouzové, na šestinedělí a novorozeneckém potom pan doktor Mittner a skvělá sestra Široká. Bohužel si nepamatuji všechna jména, ale až na mé dva průvodce během porodu, jsem byla se vším maximálně spokojená. Pokoje jednoduché, strava dobrá a chutná, skvělá péče o dítě i o mě. Velký důraz na kojení. Za to vše patří personálu velké díky.

Příště zde budu rodit zase, protože Ivančice jsou špičková porodnice v rodinném přístupu. Budu jen doufat, že nenatrefím na stejného doktora a porodní asistentku. Minimálně už budu vědět, co mě čeká, a o co si říct…

Personál: PA Svobodová, MUDr. Nagy, MUDr. Pulkert, MUDr. Jouzová, sestra Široká, MUDr. Mittner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na kurz pořádaný porodnicí. Zbytečně se nestrachovat, v porodnici jsou odborníci a velká většina doktorů a sester je zde naprosto skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí: plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, síťované kalhotky, přezuvky, Herbalon gel do sprchy, šampon, balzám na rty, hřeben a další kosmetiku, kuchyňské utěrky místo ručníku, ručník na vlasy, toaletní papír.

K porodu jsem využila jen balzám na rty a ponožky na studené nohy. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Petfruf 27.09.17 napsala :

Do porodnice jsem docházela na monitory od 36. týdne těhotenství a poznala jsem většinu doktorů a porodních asistentek, kteří v porodnici pracují. Bohužel, když jsem v noci dojela do porodnice, mel službu MUDr. Nagy a porodní asistentka Svobodová, které jsem do té doby neznala. Oba působili, že je spíše obtěžuji a já se jako prvorodička necítila dobře. Porodní asistentka se tvářila, že se porod asi nekoná a ptala se mě, jestli chci zůstat, nebo raději jet domů a přijet, až to bude akutní. Manžel nakonec řekl, ať mě přijmou, a udělal dobře.

Kontrakce jsem měla silné a po pěti minutách, ale dle porodní asistentky na monitoru nic nebylo. Byla jsem uložena na pokoj, kam za mnou porodní asistentka docházela a vcelku nezúčastněně se o mě „starala“ (pouze monitory a prohmatání, tím veškerá komunikace skončila).

Porod se vším všudy trval asi 5,5 hodiny. Ke konci už jsem měla tak silné bolesti, že musel manžel pro porodní asistentku dojít, zda by mi dala epidural nebo alespoň píchla vodu, která neodtekla. Jen jsem skočila na kozu, tak voda praskla a malá se narodila na tři zatlačení. Pak se objevil MUDr. Nagy se svým otráveným výrazem a jal se mě šít.

Placenta do deseti minut neodcházela, a tak mi na břicho začali tlačit a tahat za pupeční šňůru. Potom jsem musela být uspána a dělali mi kyretáž, jelikož jsem krvácela. Nevím, jestli to bylo tím přístupem (končila jim směna), nebo byl opravdu problém s placentou. Po probuzení už jsem viděla milé tváře, paní vrchní sestru Štetinovou a další.

I přes tuto téměř negativní zkušenost z noci jsem ráda, že jsem v Ivančicích rodila. Pro mě byl naprosto perfektní přístup na monitorech, poté od pana primáře Pulkerta, doktorky Jouzové, na šestinedělí a novorozeneckém potom pan doktor Mittner a skvělá sestra Široká. Bohužel si nepamatuji všechna jména, ale až na mé dva průvodce během porodu, jsem byla se vším maximálně spokojená. Pokoje jednoduché, strava dobrá a chutná, skvělá péče o dítě i o mě. Velký důraz na kojení. Za to vše patří personálu velké díky.

Příště zde budu rodit zase, protože Ivančice jsou špičková porodnice v rodinném přístupu. Budu jen doufat, že nenatrefím na stejného doktora a porodní asistentku. Minimálně už budu vědět, co mě čeká, a o co si říci…

Personál: PA Svobodová, MUDr. Nagy, MUDr. Pulkert, MUDr. Jouzová, sestra Široká, MUDr. Mittner

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na kurz pořádaný porodnicí. Zbytečně se nestrachovat, v porodnici jsou odborníci a velká většina doktorů a sester je zde naprosto skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na šestinedělí: plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, poporodní vložky, síťované kalhotky, přezuvky, Herbalon gel do sprchy, šampon, balzám na rty, hřeben a další kosmetiku, kuchyňské utěrky místo ručníku, ručník na vlasy, toaletní papír.

K porodu jsem využila jen balzám na rty a ponožky na studené nohy. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - petuleaaaa 26.03.17 napsala :

Ivančice jsou klidná porodnice s individuálním přístupem. Snažili se respektovat můj porodní plán a snahu o přirozený porod, ale v případě potřeby zasáhli doktoři.

Velmi mi vyhovoval citlivý a přátelský přístup PA Hrabovské, která podporovala intimní a pozitivní atmosféru v prvních hodinách na porodním sále. Po výměně služeb nastoupila PA Jahodová, která byla zpočátku velmi odměřená, vůbec se neusmívala, téměř se mnou nekomunikovala a bylo poznat, že jí můj porodní plán nevyhovuje (i když ho nijak neporušila). Po vyšetření paní doktorkou Bodinovou mi bylo doporučeno urychlení porodu, což jsem sice neměla původně v plánu, ale po 14 hodinách nepostupujícího porodu jsem uznala, že by to bylo vhodné řešení. Od té doby jsem byla na posteli (většinu času na monitoru), což způsobilo radikální proměnu v chování PA Jahodové, která najednou byla samý úsměv, působila velmi výkonně a důvěryhodně a v dalších třech hodinách mi velmi pomáhala. Paní doktorka Bodinová byla perfektní, každý zákrok mi dopředu vysvětlila, poučila o rizicích, pokud bylo možné, tak dala čas na rozmyšlenou a vždy se zeptala na můj souhlas. I u poporodního ošetření a šití byla velmi šetrná a vše dopředu vysvětlila. Po narození miminka byl podporován bonding a samopřisátí.

Velká nevýhoda Ivančic je to, že nemají nadstandartní pokoje. Pan primář nás sice na dni otevřených dveří ujistil, že návštěvní doba je jen doporučení a platí nepsané pravidlo, že partner může trávit téměř celý den s maminkou, ale druhý den jsme se setkali se sestrou, která nám mimo návštěvní dobu návštěvu zakázala, že v žádném případě a že leda jen na chvilku. Bohužel jsem byla ubytovaná na průchozím dvojpokoji, který byl oddělený se sousedním jen skleněnou stěnou.

1. noc jsem kvůli mdlobám nemohla mít miminko u sebe, noční sestra mi ho nenosila na kojení a tišila ho glukózou, což vedlo k narušení našeho pouta a podle mého názoru i k potížím s kojením, protože mě miminko ráno vůbec nepoznávalo.

Přes den probíhala péče výborně, jídlo bylo chutné a vhodné pro kojící matky. Mile mě překvapily jogurty na druhé večeře. Každý den vyměňovali prádlo. Ráno probíhala vizita u pediatra, který byl velmi příjemný a citlivě hovořil s miminkem i maminkou. Školení probíhala vždy individuálně, pomáhali nám s koupáním, oblékáním, přebalováním i kojením. Některé sestry na pediatrii byly naprosto úžasné, uklidňovaly mě, když se přisávání nedařilo, pomáhaly během divoké noci a věnovaly se péči o tělo i duši. Moc mi nevyhovovala vrchní sestra, která byla velmi rázná a odměřená a miminku třeba při odběru nadávala, že má strašný žíly.

Největší problém nastal 3. noc, kdy mi do sousedního pokoje přidělili budoucí maminku, která měla jít druhý den ráno na vyvolávaný porod, což byl velký problém, protože nemohla odpočívat, když moje miminko vstávalo po dvou hodinách a plakalo u přebalování, což si myslím, že je naprosto běžné chování novorozeňat. Sestra z gynekologie si šla stěžovat na novorozenecké a ve 4 ráno mi sestra z novorozeneckého vzala neplačící miminko z náruče a moje odsáté mléko ve stříkačce a odnesla si ho k sobě na oddělení, ať si druhá maminka odpočine, což byl teda šíleně traumatický zážitek.

I přes některé negativní faktory hodnotím ivančickou porodnici velmi pozitivně.

Personál: MUDr. Bodinová, PA Hrabovská, PA Jahodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky a ubrousky pro mimi, poporodní vložky a kalhotky, 2 ručníky, mýdlo, toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Floflo 19.12.16 napsala :

Porod probíhal podle mého porodního přání, vše se mnou konzultovali a to i následnou péči o miminko. Personál byl milý a vstřícný, snažil se respektovat soukromí, návštěvy i přes návštěvní hodiny akceptovali. Protože nás bylo na šestinedělí hodně, ležela jsem na pokoji gynekologie.

Pokoje tu jsou pro dvě maminky, rozdělen je na dvě části odsunovací stěnou, která sice zajistí soukromí, ale vše pře ni slyšíte.

Jinak velká spokojenost, i jídlo se mi tu zdálo dobré.

Personál: MUDr. Pulkert, PA Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte si porodní plán a proberte ho s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky a župan, moc se tu netopilo a zdálo se mi zima, dále svoje vložky, plenky pro miminko a podložky, toaletní papír a mýdlo na ruce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Ola_lala 25.10.16 napsala :

Jsem moc ráda, že jsem zvolila porodnici v Ivančicích! Rodil mě pan primář Pulkert, který byl super! I jiné doktorky, se kterými jsem se setkala působily zkušeně a velmi příjemně. Porodní sál je prostorný, s vlastním WC a sprchou.

Poporodní oddělení bylo bezva, byla jsem sama na pokoji. Malou mi pořád chtěli hlídat, abych se vyspala. Já to tedy využila jen na pár hodin první noc, jinak ne. Pořád o vás pečují, zajímají se a ve všem vyjdou vstříc!

Jídlo bylo víc, než dobré!

Starají se o vás i o dítě bezvadně.

Personál: MUDr. Pulkert

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je zbytečné si brát vlastní noční košili, protože musíte být v té jejich. Každý den vám vymění povlečení a dají novou košili.
Jinak samozřejmě, toaletní papír, mýdlo pro vás i pro návštěvy, poporodní vložky a 2 ručníky (na tělo a zvlášť na spodek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 17.06.16 napsala :

V porodnici jsem se registrovala docela s předstihem, asi měsíc před termínem už jsem chodila na kontroly pouze tam. Vybrala jsem si porodnici kvůli klidnému a domáčtějšímu prostředí než ve velkých brněnských porodnicích.

Díky kontrolám jsem stihla potkat velkou část doktorů, sester a asistentek, takže jsem se tam cítila už docela příjemně.

Kvůli přenášení jsem šla nakonec na vyvolávání, kterého jsem se obávala, a tím pádem jsem nemohla očekávat stoprocentní splnění porodního plánu. Nastoupila jsem v neděli a další den ráno na vyvolávání. Měl mě na starosti pan primář, který byl velice profesionální a milý. PA se mnou byla pak po celou dobu porodu a místo primáře se mě dál ujala jiná doktorka, kterou jsem už taky znala.

K samotnému porodu…
Vyvolávání šlo naštěstí hladce a porod postupoval rychle. Nikdo mě do ničeho netlačil, PA se snažila co nejvíce respektovat můj aktuální stav (nemluvila na mě při kontrakcích, nechala mě tak, jak mi bylo dobře, nenabízela žádnou medikaci apod.), snažila se velice plnit můj porodní plán.

Porod trval od píchnutí vody 3 hodiny. Nástřih nakonec byl, ale doktorka mi ho pouze nabídla a nechala to na mě, opět respektovala můj porodní plán. Syna mi dali okamžitě na břicho, nechali mi ho, čekali na dotepání pupečníku a nikam mi syna neodváželi.

Bohužel jsem měla anémii, ztratila jsem krev a nemohla jsem pak den vůbec vstát z postele. Syna mi přesto nechali, jak jen to bylo možné (když se mnou byl přítel), a i přes můj nepříliš ideální stav se snažili pak i dále na pokoji, abych měla malého co nejdřív u sebe. Sestry ukázaly přebalování, koupání především partnerovi a byly velmi milé.

Celkově musím říct, že jsem byla spokojená, u porodu se všichni opravdu snažili respektovat má přání a celkově byl v porodnici klid a pohoda. Na pokoji jsem měla soukromí a nebyl problém se na čemkoliv domluvit se sestrami. Domácké prostředí.

Děkuju moc doktorce Bodinové, PA Hekrlové (doufám, že je to správné jméno) a skvělé sestře Jahodové, která mě nabila pozitivní energií, když jsem se nemohla postavit na nohy.

Personál: MUDr. Bodinová, PA Herklová, sestra Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Registrujte se dopředu, ušetří to papírování a poznáte taky personál dřív než při porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V podstatě vše důležité vám dají v porodnici nebo budete mít napsané na papíru při registraci.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 21.05.16 napsala :

Ani nevím jak bych začala. Ale můj příspěvek nebude pozitivní. Nerada kritizuju, ale teď musím, protože porod je pro ženu jeden z nejsilnějších zážitků života. :)

Já nebyla s porodnicí skoro vůbec spokojená, a to jsem jela rodit o 50 km od domova. Od začátku se mi dostávalo dost málo informací, hlavně jsem se musela sama ptát, co přijde a jako prvorodička jsem občas vážně netušila, co mám dělat. Další věc je a ne, že by mi to úplně vadilo, ale představil se mi jen jeden jediný zdravotník z těch všech. Bylo by mi milejší aspoň to malé sblížení.

Vrhnu na zhodnocení mého porodu. Při kontrakcích jsem musela čekat zavěšená na zábradlí na oddělení, kde chodili ostatní. Sestřičky mi řekly, ať počkám tam, a tak mi to bylo dost nepříjemné být očumována cizími lidmi. Porod jsem měla docela komplikovaný a lékař, který mne měl na starost, byl naprosto neprofesionální, protivný a dost se divil, že je to pro mne tak bolestivé. Bolest byla nevydržitelná, hodně jsem krvácela, a kdyby nezasáhl už můj muž, nechci domyslet, co by se mnou bylo. Myslím si, že můj stav velmi zanedbal.

Porodní asistentku, musím moc pochválit. Byla výborná, laskavá a vstřícná. Na tu vzpomínám ráda. Vše mi vysvětlovala a povzbuzovala mne a hodně si s námi povídala v legraci, to mi opravdu pomáhalo. Po porodu mi dali dítě na hrudník a to mne moc potěšilo, že to udělali sami automaticky. Ale co je snad úplně ze všeho nejhorší, donesli mi potom miminko až za 10 hodin! I když jsem se na něj opakovaně ptala, to mě dodnes mrzí, že jsem si nevydupala:(ale to je normální?) Byla jsem už vyspaná, tak nevím v čem byl problém, kéž bych to tak mohla vrátit.

Potom mne mrzelo, že mají všichni na spěch a ani se to některé nesnažily skrývat. Bohužel nikdo ze sester mi neukázal kojení ani koupel miminka. Kojení jsem odkoukávala, když sestřička v rychlosti edukovala jinou maminku. Taky mě trošku zarazilo, když sestřička přišla, dala mi lék na stůl a odcházela. Vůbec jsem netušila na co mi to dává, myslím, že by mělo být samozřejmostí oznámit, co to je.

Vypadá to, že si jen a jen stěžuji, ale moc jsem se na porod těšila, miminko mám zdravé a to je nejdůležitější, ale i na to okolo bych ráda vzpomínala. Bývalého pana primáře moc komentovat nebudu. Byla jsem připravená na jeho občas hrozné řeči, ale přece jen se mne dotkly narážky na moji váhu. Přibrala jsem dost, ale nemusel to řešit, já sama z toho byla nešťastná. Ale jelikož jsem věděla jaký je, snažila jsem se, aby mě to nebolelo na duši, :) a jinak se mi zdál aspoň jako odborník. S novým panem primářem jsem v kontaktu moc nebyla, ale působil na mne dobře.

Kdybych věděla jména, určitě bych s radostí pochválila aspoň pár lidiček, co mi přišlo, že se opravdu snaží pomoci. Jinak jsem se cítila upřímně na obtíž. Zvlášť jedna sestřička z novorozeneckého se tak tvářila, když jsem potřebovala, aby mi miminko pohlídala, než si dojdu do pokoje pro věci (takže asi 3 minuty). Byla dost nepříjemná a musela jsem ji o to žádat 2×. Chápu, že je to ve zdravotnictví těžké, jenže základy by být měly všude. Ještě dodám, že nás pustili o den dříve, prý z důvodu nedostatku místa. Docela mne to zarazilo, ale nakonec jsem se už stejně těšila domů, protože jsem neměla samostatný pokoj. :)

Abych se vyjádřila i k ostatnímu, vybavení mi nevadilo, starší, ale funkční a o to jde, jídlo mi také chutnalo. Nevím jestli jsem něco zapomněla, možná ano, vím, že jsem byla dost zděšená, ale už zapomínám a mám teď krásnější věci na mysli i na práci. :)

Nějak mě teď mrzí, že příspěvek zveřejňuji, ale spokojená jsem nebyla a to myslím, že nejsem typ co si stěžuje. Nejsem konfliktní a nevyžaduji si pozornost. Ani nevím, jestli to někomu k něčemu bude, ale já rodit v Ivančicích již podruhé nechci a měla jsem potřebu se vyjádřit. Pro příště bych si jen já sama sobě vytkla, že jsem se měla více ptát, i když ostatní mohli více mluvit. :)

Na závěr děkuji za péči těm, kteří se o mne a moje miminko starali hezky a starostlivě, to jsme potřebovali nejvíce. :) Doufám, že ostatní maminky budou spokojené a dobře vše zvládnou. Přeji i hodně štěstí a síly personálu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - nedja 17.04.16 napsala :

V Ivančické porodnici jsem loni v červenci rodila po 4. Nikdy bych do žádné jiné nešla. Je tam skvělý personál. Na jména si už nevzpomínám, ale mám pocit, že jsme snad vystřídali všechny. Ne všechny porody byly bez komplikací. U třetího mělo miminko omotaný pupečník kolem krku a přestávalo mu být srdíčko, ale díky včasnému zásahu lékařů (byli tam 3) a PA jsme i tento porod zvládli přirozeně, ostatně jako všechny.

Chci jen říct, že je tam rodinné prostředí. Po synech 12, 7 a 4 roky se nám narodila holčička a všichni tam z toho měli radost. Jedna sestřička dokonce přišla a poplácala manžela po zádech a řekla: „UMÍ, šikovnej kluk“. No kde jinde by se vám to stalo. A když donesla sestra naší holčičce bodíčko a ona v něm chudák plavala, tak řekla: „No jo, když ti vaši kluci měli všichni 4 kg.“ Já netušila, že princezna bude menší. Měla 3 kg.

Poporodní péče taky skvělá. S miminkem poradí. I když teď jsem tam už své spolubydlící radila i já trošku, když potřebovala. Takže já bych nedala 100% , ale kdyby to šlo, tak klidně 1000%.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, nebojte se porodu. Je to přirozený proces. Nemusíte mít s sebou porodní plán. Vaše tělo si samo řekne. Nikdy dopředu nemůžete vědět, jak to bude probíhat, ale od toho jsou tam perfektní lékaři a PA. A dejte na jejich rady. Oni ví, co je pro vás a vaše miminko nejlepší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně toaletní papír, vložky, plenky, něco na pití. A možná bych doporučila odsávačku mléka. Já sem ji měla.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Tatika 24.03.16 napsala :

Já jsem byla také velice spokojená jak s personálem, tak i se samotným zařízením. Vzhledem k délce porodu se u mě vystřídalo trochu víc lékařů a sestřiček, proto nikoho neuvádím, vážně si na ně nepamatuji. :-) Měla jsem jiné věci na práci. :-)

V každém případě jsem u sebe mohla mít manžela po celou dobu porodu (bez příplatku, v některých nemocnicích se za to platí:-( ) a mohla jsem navštívit jak vanu, tak i sprchu. Co se týče pokoje, snažili se, aby měla každá maminka svůj, ale vzhledem k přestavbě, která se konala (výměna oken), to bylo možné jen první den, pak už jsme byly po dvou.

Sestřičky i lékaři na porodním, novorozeneckém i poporodním oddělení super. Všem tam děkuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vzít si pití, bez bublinek, čaj tam sice byl, ale občas jej zapomněli doplnit, a tak jsem tam byla občas na suchu. :-( Dále si nezapomeňte vzít toaletní papír, ten je pouze na porodním oddělení. Plenky pro miminko a jinak vám tam se vším pomohou a dodají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 25.02.16 napsala :

V Ivančicích jsem rodila po třetí. Byla jsem spokojená jak na porodním, tak na novorozeneckém oddělení. Sestřičky byly milé, se vším pomohly. Strava dostatečná a chutná.

Nemám co vytknout, tuto porodnici doporučuji.

Personál: MUDr. Pokorná, MUDr. Soukal

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, podložka pro dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Ivetacekkk 06.12.15 napsala :

S porodnicí Ivančice jsem byla velice spokojena.

Zvolila jsem si ji už před porodem a byla se tam předem registrovat. Což doporučuji, protože pak, jak přijedete k porodu, nemusíte už řešit formality a zdlouhavé papírování.
Měla jsem napsaný porodní, plán který všichni respektovali, každý úkon se mnou a s manželem konzultovali a nechali nám vždy čas na rozmyšlenou, o všem jsme si mohli sami rozhodnout. Během porodu je možné využít spoustu pomůcek, balon, vak apod. nejvíce jsem ocenila velkou vanu a teplou sprchu na zmírnění bolestí.

Bolesti mně začaly 3 dny před porodem. První den pravidelně po 10 min, druhý den po 8 min. To jsme po tel. domluvě jeli do porodnice na kontrolu, ale ještě nás poslali domů. Další den už byli kontrakce po 5 min a už si nás v porodnici nechali. Měla jsem neskutečné bolesti v zádech, nešlo mně to vůbec do břicha. Protože sama neodtekla plodová voda a bolesti už trvaly strašně dlouho, tak mi nabídli, že mi ji prasknou a tím by se měl porod urychlit. I když jsem to původně nechtěla, tak jsme nakonec souhlasili, ale bohužel to k urychlení porodu nevedlo. Nakonec jsme se dohodli, že mi dají oxytocin, porod se zase rozběhl.

Bolest přešla víc do břicha a zvládala jsem ji lépe, takže jsem to vydržela bez epiduralu, který mi nabízeli a který jsem byla rozhodnutá si nevzít a vydržet co to jen půjde. Nakonec jsem porodila krásného chlapečka. PA mi pomáhala a říkala, jak dýchat a jak tlačit. Tuto pomoc jsem uvítala a jsem jí za ni moc vděčná. I když porod trval hodně dlouho, všichni byli po celou dobu moc milí, nápomocní a trpěliví.

Po porodu jsem malého dostala hned na břicho. Pak přestřihli pupeční šňůru a dali mi ho zase na bříško, aby se mohl pěkně sám přisát. Měření, vážení apod. proběhlo až později, pak jsem ho měla ještě cca 2 hodiny na bříšku, pak ho odnesli na umytí apod.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni vstřícní a ochotní. Pořád se chodili ptát, jestli je všechno v pořádku a jestli něco nepotřebuji. Někdy mi to přišlo až moc, protože jsem byla hodně unavená a chtěla jsem spát a jak do pokoje pořád někdo nahlížel, tak to moc nešlo. Miminko jsem měla hned u sebe na pokoji. Pokoje jsou vždy pro jednu maminku a miminko, takže máte soukromí. S kojením mi byli všichni ochotní pomoci, poradit a ukázat, všem za to moc děkuji.

Takže pokud to mám shrnout, tak Ivančickou porodnici mohu jedině doporučit. Pracují tam profesionálové s lidským a milým přístupem. Bla jsem velice spokojená. Pokud znovu rodit, tak jedině tam, všem doporučuji.

Personál: MUDr. Bodinová, PA pí. Jahodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu něco na posílení - hroznový cukr, čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Osušku, pokud chcete použít vanu nebo sprchu. Neperlivou vodu. Po porodu na oddělení jsem velmi ocenila poporodní jednorázové síťované kalhotky, porodnické vložky. Sušené švestky na posílení peristaltiky střev. Čaj pro kojící matky na posílení tvorby mléka. Neperlivou vodu. Nafukovací kruh nebo měkký polštář na pohodlnější sezení vzhledem k porodnímu poranění. Neparfémovaný sprchový gel, aby případná vůně gelu na těle neodrazovala miminko od kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - SnoopyRocky 28.11.15 napsala :

Pro porodnici jsem se rozhodla na poslední chvíli. Začala jsem rodit o 9 dnů dříve a ještě jsem tam nebyla ani zaregistrovaná a vůbec to nevadilo.

Byla jsem prvorodička, porod byl docela rychlý, a proto bez epidurálu a nebo něčeho jiného od bolesti. Přesto, že jsem tam děsně ječela (podle mne :-)) a neuměla jsem správně tlačit, museli mě to naučit. Taky porodní asistentka (bohužel si nepamatuji jméno) byla velmi milá, zajímala se a poradila. Pan doktor byl také skvělý.

Ani na sestry na novorozeneckém oddělení nemůžu říct něco špatného. Všichni příjemní, a když jsem potřebovala poradit, tak s tím neměly problém. Všem tam moc děkuji. :-)

Personál: MUDr. Mikuláš Kuczman Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Aši Petra 15.11.15 napsala :

Začala jsem jezdit do Ivančic na monitoring a měla lehké problémy s tlakem.
Obávali se preeklempsie. Ale testy byly v pořádku. Také se spekulovalo nad
termínem porodu, jelikož jsem neměla mentruaci v době otěhotnění, termín byl
stanoven na základě ultrazvuku. Paní doktorka říkala, že jí příjde, že nejsem
37. tt ale 39tt. A asi to tak bylo, přesně na den o 14 dní dříve jsem porodila.

Byl to můj první porod a díky personálu to pro mě byl nádherný zážitek.
Porodní asistentka paní Svobodová byla naprosto briliantni, stejně jako pan
primář Josef Pulkert.

Všichni na mě byli nejhodnější od příjmů až po propouštění. Cítila jsem se jako
v bavlnce. I přesto, že mi je 26 let, vypadám nenamalovaná asi tak na 15… a často se setkávám s nepříjemným přístupem, jak k děcku. To se mi v Ivančicích
nestalo.

I sestřičky a ostatní lékaři byli po celou dobu neskutečnou oporou. Těším se na
další porod. :) Rozhodně bude v Ivančicích.

Personál: PA Svobodová, MUDr. Pulkert

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těště se, :) jsou naprosto úžasní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, clazenou plechovku coly k porodu, po porodu teplé fušky.
Na šestinedělí pro vás: mě strašně pomohl nafukovací kruh, petlahev se
sportovním uzávěrem na oplachování poranění, gel s dubovou kůrou z lékárny,
vložky.
Pro miminko: plenky, látkové plenky, ubrousky… Bepanthen apod. dostanete jako
vzorky. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - petra.69 03.08.15 napsala :

Doporučuji, vše bylo v pořádku. Personál milý a ochotný. Žádná negativa mě nenapadají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - tereza12345 01.08.15 napsala :

Porodnici v Ivančicích, jsem si vybrala po dlouhém rozhodování. Nakonec zvítězila nad porodnicí v Brně-Bohunicích, i přes uzavírku a objížďku, která se mi při kontrakcích v autě zdála nekonečná.

Už dojíždění na kontrolní monitory bylo příjemné, žádné hodinové čekání, přišla jsem, zaklepala a šla na řadu. Porodní asistentky jsem tam myslím vystřídala všechny. Všechny byly milé a na mé dotazy odpovídaly odborně a slušně.
Při samotném porodu nemohu hodnotit pobyt na porodním sále, protože jsem, neplánovaně, přijela přímo přichystaná k porodu. Ale porodní asistentky byly vždy příjemné, takže si troufám tvrdit, že by i to bylo v pořádku.

Porod vedl sám pan primář, spolu s porodní asistentkou mi radili, co a jak, aby bylo miminko už na světě. Dostala jsem miminko hned na bříško a potom jsme si ho užívali skoro 2 hodiny na pokoji.

Oddělení šestinedělí je příjemné. Když je míň rodiček, je pro každou samostatný pokoj. Sestry i lékaři milí, před propuštěním udělali kontrolní UZ dělohy.

Novorozeneckému odd. také nemám co vytknout, všechno ukážou, vysvětlí.

Celkově jsem byla v porodnici maximálně spokojená a jsem ráda, že jsem se rozhodla rodit tam. I když mě se týkala spíš poporodní péče než ta porodní. :-)

Jo a také pořádají předporodní prohlídku oddělení a besedu, kde se můžete na všechno zeptat. - viz web porodnice.

Personál: MUDr. Josef Pulkert, Vrchní sestra na novorozeneckém odd. Pavla Vavříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Myslete pozitivně. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby pro sebe, poporodní kalhotky a vložky, toal.papír, ručníky. Hygienické potřeby pro mimčo - plenky, ubrousky, podložky, mastičku na zadeček.
Jinak nic nepotřebujete, oblečení pro vás (nabízeli nám pořád čisté košile) i miminko dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - sema007 17.06.15 napsala :

Porod jsem měla vyvolávaný, celou dobu na mě dohlížel pan primář, tak všechno proběhlo dobře.

Personál byl velice ochotný a příjemný (i v noci). Jen sestry na novorozeneckém oddělení mi nedokázaly pomoci s kojením. Hodně mě to bolelo a jediná jejich rada byla - nedá se nic dělat, musíte to vydržet. Doma jsem pak vyhledala laktační poradkyni, se kterou jsme to zvládly a rozkojila jsem se.

Až na tohle jsem byla naprosto spokojená a jestli budu ještě někdy rodit, tak jedině tam.

Personál: MUDr. Josef Pulkert Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - DominiqueBlack 05.05.15 napsala :

Na to, že jsem původně chtěla rodit doma, tak mi zachránili život. Po třech dnech kontrakcí byl porod zdlouhavý, nepostupoval a po porodu jsem měla vnitřní krvácení, ztratila jsem velké množství krve, takže jsem urychleně jela na sál.

Péče příjemná, personál milý, komfort. Co se prostředí týče, má však hodně co dohánět.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - hanulineczka1898 30.04.15 napsala :

Personál byl úžasný! Rodili jsme s úžasnou paní doktorkou Bodínovou a skvělou sestřičkou (její příjmení mi vypadlo…). Přesně věděly co dělat, jelikož jsem se neotvírala a průběh porodu vypadal stejně, jako první, který před třemi lety skončil sekcí. Narodila se nám přirozenou cestou zdravá holčička. Přirozený porod po první sekci doporučuji, zotavení je daleko kratší a příjemnější!

Péče po porodu byla báječná, sestřička mě chodila často kontrolovat, dávat napít, měnit vložky a ptát se jak se cítím. Šestinedělí se mi moc líbilo, jelikož je žena na pokoji sama (což v moc nemocnicích není).

Sestřičky moc milé. Ráda bych zdůraznila, že se mi líbí přístup celého personálu. Dbají na to, co si žena přeje, a tak postupuje celý průběh i pobyt. Nemusíte vážit dítě před a po kojení (což bylo v brněnské nemocnici dost nepříjemné, když se miminko celou dobu hýbe, plače, protože má hlad a ručička na váze skáče. Potom dostanete nadané, že to nemáte přesně). Žádný monitor dechu, ovšem pokud si přejete, na vyžádání Vám ho rádi poskytnou. Takže žádný stres. Pěkně jste s miminkem a okolo jsou „kamarádi“.

Personál: MUDr. Bodinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšte se do téhle porodnice, jsou úžasní!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - evak12 09.07.14 napsala :

V porodnici v Ivančicích jsem letos v březnu rodila plánovaným císařským řezem své druhé dítě a byla jsem zde maximálně spokojená.

První dítko jsem rodila v Brně a pokud bych někdy čekala třetí, rozhodnu se zase pro Ivančice. První porod byl komplikovaný a tentokrát zůstal syn koncem pánevním a jedině v Ivančicích se doktoři zajímali o to, jak vůbec probíhal první porod.

Staraly se o mě 3 PA, bohužel si nevybavuji jejich jména, jen mně utkvěla v paměti PA Pavla Svobodová - velice fajn ženská, lidská, osobitá. Nicméně bezvadné byly všechny, neustále mě chodily kontrolovat a ptaly se, jestli něco nepotřebuji.

Na novorozeneckém byly sestřičky ochotné, milé. O malého se staraly 3 dny, kdy mi ho nosily pouze na kojení. 4. den už jsem zvládala sama a bylo mi nabídnuto, že pokud bych se chtěla večer vyspat, malého si zase vezmou. Díky sestrám, které nosily malého na kojení, jsem se i po císaři rozkojila a plně kojím dodnes.

Byla jsem na jednolůžkovém pokoji, kde byla sprcha a WC společná s druhým jednolůžkovým pokojem. Nejvíce jsem ocenila po císaři polohovatelnou postel na ovládání. WC a sprchy již něco pamatují, ale zase taková hrůza to nebyla. Za jednolůžkový pokoj se nic neplatí a manžel platil tuším 300 Kč za přítomnost u porodu. Jídlo odpovídá nemocniční stravě, ale mně docela chutnalo, bodejďť by ne, po 2 dnech bez jídla. :-)

V Ivančicích je takové rodinné prostředí, je tam klídek, žádný stres, nikdo na vás nehučí. Personál je k pacientům opravdu milý a lidský. Takže já jen doporučuji.

Personál: MUDr. Soukal, MUDr. Kuczman, MUDr. Bodinová, PA Pavla Svobodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, toaletní papír. Brala jsem si po zkušenostech v porodnici v Brně dost oblečků pro miminko, je to zbytečné, oblečky pro miminka mají vlastní (i bavlněné plenky).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - BlondysGirl 24.02.14 napsala :

Můj porod jsem si představovala trochu jinak. Kdo ne? Vše jsem měla sepsané v porodním plánu - jako nenastřihovat hráz, rodit na porodním vaku, hlavně žádné medikamenty, přiložit dítě hned na hrudník, nechat dotepat pupečník.

Ráno mi praskla voda, říkala jsem si, no nic, času dost, dokud nezačnou bolesti. Jaký to byl omyl, když jsem koukla sem na diskuze. Došla jsem do porodnice, tam mi udělali vyšetření a řekli mi, že opravdu odrodím dnes. Porod. asistentka Jahodová byla velmi milá, vše mi vysvětlila a se vším mi pomáhala. V klidu jsem se převlékla, prošly jsme spolu porodní plán, udělala mi klystýr a já si v klidu prodýchávala kontrakce, které jsem měla po 8 minutách.

Vše se změnilo ve chvíli, kdy mi dali nitrožilně oxytocin. Kontrakce byly silnější a delší. Vyvrcholilo to kontrakcemi dlouhými třičtvrtě minuty a po minutě další. Zjištění, že po 3 hodinách ukrutných bolestí, kdy mě neustále museli monitorovat, tudíž jsem se nemohla ani sprchovat, ani chodit, jen ležet, jsem se otevřela o 1 cm, bylo naprostým zděšením. PA Jahodová mi doporučila epidural. Od chvíle, kdy zabral, jsem bolesti absolutně necítila. Za 2 hodiny jsem byla připravená na porod.

Rodila jsem s pomocí manžela, který se mezitím vrátil z práce, zavěšená do jeho náručí. Ve chvíli, kdy mi pí. Jahodová a pí. Kouřilová řekly, ať si vylezu na kozu a že jdeme rodit naplno, jako by se ve mě všechno bloklo a já absolutně nevěděla, kdy mám tlačit. Nakonec se to tak nějak povedlo a malý byl venku. Ošetření dětským doktorem manžel nahrál na video, po změření a zvážení mi jej dali do náruče, a mezitím mi sešívali nástřih (pí. Jahodová se bála, aby mě nepotrhal, tak mi ho udělali, hlavičku měl 36.5 cm). Po sešití mi malého dali hned k prsu a pak mě nechali odpočívat. Poté co jsem se v 9 večer opláchla s pomocí sestřiček, malého mi znovu přinesly k prsu.

Všechny sestřičky z porodního byly velmi ochotné, sestřička z novorozeneckého neměly problém, když jsem pro ně ve 2 ráno přišla, že bych potřebovala poradit s kojením. Půjčení odsávačky také nebyl problém.

Myslím, že i když mi mnoho věcí u porodu nevyšlo dle představ, tak nemohu na ivančickou porodnici říct nic špatného.

Personál: MUDr. Křoustek, MUDr. Kouřilová, PA Jahodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porod se nedá naplánovat. Hodně odpočívat, porod pro mě byl velmi fyzicky náročný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Měkký toaletní papír, věci na miminko, poporodní vložky, jednorázové kalhotky (jsou super i na doma).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - merzedes 08.01.14 napsala :

Sice prostředí není nejmodernější, ale přístup jak na porodním, tak na šestinedělí byl perfektní. Sestřičky pomohly, poradily. Neměla jsem žádnou výtku, jen to prostředí je starší.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně hodně síly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a speciální kalhotky, hygienické potřeby, na cestu zpět oblečení pro mimi a sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Katharos 27.09.13 napsala :

V porodnici jsem porodila 23.7. 2013 svoje první dítě - Beátku. :)

Přenášela jsem 10. den, a proto byl porod vyvolávaný. Musím pochválit všechen personál nemocnice. Během porodu se o mě a posléze o Beátku velmi dobře starali. Můj porod nebyl zrovna nejlehčí (ztratila jsem hodně krve - anémie), i tak po desíti hodinách se narodila malá Beátka. :) A nejvíce jsem vděčná za to, že u porodu mohl být můj partner (u normálního porodu se za jeho přítomnost neplatí). :)

Po porodu jsem měla tu nejlepší péči, neustále se mě ptali, jestli něco nepotřebuji. O malou bylo také hned velmi dobře postaráno. Kojení mi bylo dobře vysvětleno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud to jen jde, mít u porodu partnera. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Skoro všechno Vám dají, až na plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Jannys 17.03.13 napsala :

Tak jsem rodila své první miminko v porodnici Ivančice v červnu roku 2012.

Měla jsem to tam za „domov“, jelikož jsem tam chodila od začátku až do úplného konce. Připadala jsem si tam domácky, milé prostředí, sestřičky, asistentky a i doktoři a doktorky. Chodila jsem tam také na monitor, kde jsem byla naprosto spokojená, přístup milý. Nikdy nebyl problém se na čemkoliv domluvit, jelikož jsem chodila do porodky od začátku, měli o mně veškerou dokumentaci a vše založené.

Když začal den „D“ nemusela jsem nic extra vypisovat. Jen porodní asistentka udělala příjem, šla jsem rovnou na porodní box. Mile se chovali, cokoliv nabízeli - pomůcky jak usnadnit porod, sprchu. Tu můžete využívat jakkoliv chcete, prostě fajn. Každou chvíli za vámi někdo přijde zkontrolovat jak Vás, tak i miminko.

Při samotném porodu jsem u sebe měla pana doktora Mikuláše Kuczmana, myslím, že lepšího doktora jsem si přát nemohla. Miminko ihned po narození otřou a dají vám ho na hruď - moc krásný pocit. U všeho je i paní doktorka z dětského odd., nebo samotný doktor., PA a sestřička z novorozeneckého odd. Po porodu jsem měla syna na pokoji cca 1,5 hodiny, než ho odvezli na různá vyšetření. Po 2 hodinách mě odvezli na oddělení šestinedělí, kde jsem se „zotavovala“. :-)

Sestřičky z novorozeneckého milé. Kojení nám bohužel nešlo tak, jak jsem si představovala (mají certifikát co se týče kojení). Mně moc nikdo nepomáhal až na pár výjimečných úžasných sester z novorozeneckého, které jsem tam milovala.Vždy dokázaly slovy povzbudit a kdykoliv byl problém, nebyl problém za nimi přijít a poradit se, popřípadě ukázaly, co a jak.

Celkově jsem byla spokojená se vším. :-) Až jednou budu mít zase miminko, doufám, že tam bude stejný kolektiv jako byl před pomalu rokem. Můžu jedině doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebojte, je tam milý domácký přístup. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě mít zabalenou tašku. Při prvních chvílích budete potřebovat toaletní papír, vodu, nějakou tu mňamku, veškeré vložky Vám dají nebo si tam můžete vzít. Pak samozřejmě věci pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 25.01.13 napsala :

Rodila jsem v Ivančicích 14.1.2013 neplánovaně plánovaným císařským řezem (praskla mi voda 2 dny před domluveným termínem). I přes sněhovou kalamitu a nutnost manželova dojíždění z Brna jsem moc ráda za tento výběr. Pan primář Soukal je svéráz, jehož styl humoru a vyjadřování mi ale vyhovuje. Všichni ostatní lékaři i na novorozeneckém jsou moc milí. Kromě jedné sestry na poporodním a jedné na šestinedělí i všechny sestřičky mají super přístup - pořád se ptají, starají, projevují empatii.

Dostanete košili (povinně) i župan (nepovinně), který jsem teda nepotřebovala, protože pokoje byly hodně vytopené. K dispozici je 1 celé balení hygienických vložek a taky vše pro mimčo - oblečení, zavinovačka, kosmetika (Johnson - můžete dodat svou). Pokoje jsou čisté, relativně prostorné, byla jsem sice v průchozím, ale šlo to. Záleží, jak ohleduplné jsou návštěvy u sousedky.

Jídlo je slabinou ve většině nemocnic a i tady je znát, že celý špitál vaří to samé bez ohledu na konkrétní potřeby daného oddělení. Obědové menu typu „hrachová polévka + vepřo-knedlo-zelo“ je bohužel běžné. Je na vás, jestli do toho půjdete, nebo si necháte přilepšit z domu. (Kapičky na nadýmání pro mimčo i Espumisan pro vás sestřičky rády dodají.)

Rozhodně nehrozí, že by vás poslali domů předčasně z nutnosti uvolnit postel další rodičce (jak je běžné v Brně). Po porodu zůstanete 4 nebo 7 dnů, což se může zdát dlouho, ale získáte dost času se s mimčem pod odborným dozorem sžít a na všechno se zeptat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V zimě sněhové řetězy, dobrého řidiče a zatnuté zuby. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky do podprsenky, poporodní kalhotky a vložky, plíny a jednorázové ubrousky, pití, případně něco na mlsku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Bauli 18.12.12 napsala :

Porodnici v Ivančicích jsem si vybrala po několika doporučeních a při osobní návštěv jsem se utvrdila, že tam to bude opravdu „to ono“.

U porodu jsem měla pana primáře, protože jsme se shodli, že to zkusíme bez císaře (mám oční vadu), že si nás pohlídá a malou vytáhne kleštěma, abych netlačila. Nikomu jinýmu bych takhle nedůvěřovala, ale pan primář Soukal je opravdu člověk na svém místě, ač s ním někteří mají problém, že je jako člověk „hovado“, tak mě to ani nepřišlo. Nesmí si člověk všechno hned tolik brát.

Takže maličká šla opravdu kleštěma, já mám nástřih, obě jsme naprosto v pořádku (i oči) a hned jsem se mohla o malou starat. Škoda, že si nepamatuji jméno PA, protože ta byla naprosto úžasná, milá a ochotná, všechno mi vysvětlila, prostě takovou jsem si přála.

Na šestinedělí jsem potkala jen 2 sestřičky, co mi nesedly, ale zbytek byl úžasný a paní vrchní naprosto skvělá. Sestřičky na poporodním, co se staraly o mě super, žádný problém. Rehabilitační sestra je neuvěřitelně milá a moc mě uklidnila poté, co malou vyšetřil dětský neurolog Vacuška - dojíždí z Brna Obilňáku (po klešťovém porodu automaticky), podle kterého necelé čtyři dny po narození by měla malá pást koníčky jak o život. Takže nám napsal rehabilitace a oznámil mi to stylem, jako by malá byla postižená. Naštěstí byla vrchní na šestinedělí tak akční, že nás hned poslala za rehabilitační a ta mě uklidnila, že malá je naprosto v pořádku, ukázala, jak trénovat koníky a v lednu se máme přijít ukázat, jak jsme šikovný (a malá dělá pokroky den za dnem).

Co se týče jídla, tak ač se snaží, aby bylo pro kojící maminky, tak ne vždy to úplně vyjde (drožďová polévka, nivová pomazánka, makové buchty), ale jinak nebylo jídlo špatné. Ale nemít s sebou pomazánkové máslo, sýr a jogurty, tak bych asi trpěla.

Personál: primář Soukal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se zajděte podívat, seznámíte se s prostředím a personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák (klasika :D ), jogurty, něco na chleba, neperlivé vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - kasperka 19.11.12 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2012, ambulantní kontroly bez problémů, vždy na čas, porodní asistentky skvělé, lékaři též.

Porod po odtoku plodové vody byl vyvolávaný, bohužel jsem se neotevírala, takže jsem byla nakonec na akutním císaři v celkové anestezii. Operatér sám primář. Personál a lékaři báječní, 6 den po operaci domů, 3 den po operaci mi dali teprve malou na pokoj, abych se o ni mohla starat, ale kdykoliv jsem ji mohla sestřičkám dát. Hodně dbají na kojení. Opravdu všem doporučuji, bylo to tam prima i přesto, že mě bolel celej člověk. :)

Personál: Prim. Soukal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, opravdu profesionální a lidský přístup.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Sidinka 19.07.12 napsala :

V porodnici mě přijali po prasknutí vody s úsměvem. Dali mě na monitor, ale protože tam zrovna někdo rodil, tak na mě trochu zapomněli. Takže jsem tam seděla a voda ze mě tekla proudem. Ale pak mě dali na sál a sestřičky byly moc příjemné, na začátku a na konci směny mě přišli pozdravit a pěkně se o mě starali. Všechno mi vysvětlily, co mě čeká a tak.

Porodily mě taky sestřičky, protože to bylo fofrem, tak žádný doktor to nestihl :).

Po převezení na šestinedělí se to trosku změnilo, byla jsem tam trochu zmatená z personálu (bylo jich tam moc), ale po pár dnech jsem se zorientovala. Taky se tam o nás pěkně starali i o miminka se pečovalo. Opět mi bylo vše vysvětlováno i několikrát, protože toho bylo trochu moc na poprvé :).

Jídlo mě osobně moc chutnalo. I když na snídani byly dva suché rohlíky/chleby a jedno malé másílko, ale k obědu polévky a druhé a pak dvě večeře.

Sestřičky i doktoři v pohodě. Osobně jestli budu rodit znovu tak tam. Snad se to tam nezmění k horšímu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid :) a udělat si vlastní úsudek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně pití a toaleťák. Foťák a něco na zabavení času, pokud ovšem nebudete mít bolesti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Verca1989 07.04.12 napsala :

Rodila jsem v Ivančicích nedávno, 23.3.2012 se nám tam narodila dcera Anička a musím říct, že jsem velmi ráda, že jsem Ivančice zvolila, lépe jsem si vybrat nemohla. Odjeli jsme do porodnice kvůli podezření na odtok plodové vody, přijímala nás PA paní Svobodová a ač bylo kolem půlnoci, byla moc milá a ochotná, vše nám vysvětlila a nakonec jsem tam už zůstala, protože se plodovka potvrdila. Ráno po vystřídání směn se mě ujala PA paní Hrabovská, která nakonec přivedla naši Aničku na svět, tímto jí chci poděkovat za její profesionální ale zároveň lidský a milý přístup, za její ochotu kdykoliv poradit a za velkou podporu při druhé době porodní. Velký dík patří také panu doktorovi Křoustkovi, jeho pozitivní přístup a dobrá nálada nás s přítelem nakazila a ač mi chvilkama opravdu nebylo do smíchu, díky němu jsem to zvládala mnohem lépe. Díky těmto dvěma lidem jsem si užila krásný porod, nezapomenutelný zážitek, přesně jak jsem si přála.
S pobytem na šestinedělí jsem taktéž byla spokojená, sestřičky byly moc ochotné a milé.
Na novorozeneckém patří velký dík všem sestřičkám, péči o miminko mi vysvětlily dostatečně a kdykoliv byl nějaký problém, ochotně poradily, pomohly nám s kojením a vše dostatečně vysvětlily.
Jediné minus pro mě byla kvalita jídla, ne vždy bylo vhodné pro kojící ženu ale to pro mě byla maličkost, jinak jsem byla s celým pobytem v Ivančicích naprosto spokojená a pokud bude další dítko, tak volím opět jednoznačně Ivančice.

Personál: PA Svobodová, PA Hrabovská, MUDr. Křoustek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju vzít si svou kosmetiku na miminko, vzala jsem si s sebou Bepanthen na bradavky a nakonec jsem ho použila i při přebalování, na novorozeneckém poskytují kosmetiku Johnson, na kterou si maminky dost stěžují a naše malá po ní byla opruzená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 16.03.12 napsala :

Ráda bych touto cestou upozornila maminky v očekávání na porodnici v nemocnici Ivančice. Čekala jsem své druhé děťátko a po velmi špatné zkušenosti s porodnicí v Brně-Bohunicích jsem uvažovala, kde budu moci důstojně odrodit a v klidu prožít nutný týden na porodním oddělení. Můj pan gynekolog mi tehdy řekl" Jděte do Ivančic, budete se tam cítit jako v rodinném sanatoriu." A měl pravdu.
Tuto porodnici mohu jenom doporučit. Sestřičky i lékaři poskytnou maximální profesionální péči maminkám i novorozencům, ve dne i v noci. Byla jsem překvapena, že jsou sestřičky ochotny vzít si k sobě často plačící děťátko, aby si maminka mohla odpočinout. Ačkoli se to může zdát automatické, věřte, že tomu tak všude není. V Ivančicích se Vám nestane, že budete na konci svých sil, když Vám malé prořve tři noci, protože mamince bez laktace není sestra ochotná vysvětlit, kolik příkrmu děťátko potřebuje.
Sestřičky jsou velmi laskavé, snaží se pomoci a zodpovědět všechny vaše otázky. Oddělení je perfektně vybavené, personál příjemný.
Milé maminky, Ivančice vřele doporučuji a přeji Vám stejně dobré zkušenosti, jako jsem měla já. A když něco nebude přesně podle vašich představ, protože přece jen máme každá jiné, pamatujte, že všude dělají jen lidé a každý je chybující.
s pozdravem P.B.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 05.03.12 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2010 (prvorodička).
Přijeli jsme do porodnice (já a manžel) se smíšenými pocity. Nebyla jsem si jistá zda rodím nebo jsou to teprve poslíčci. Byla jsem nervozní a hormony byly na pochodu. Personál mě přijal velice mile. V tu dobu mě moje smíšené pocity z očekávání neznáma donutily vnímat někoho více či méně sympatického. Ale nyní děkuji moc za vše a za všechny s kterými jsem se zde setkala. Přijatá jsem byla v 15 hodin a kolem 7 večer byla malá na světě. Po celou dobu se snažili vcítit do mých pocitů a vyjít mi se vším vstříc, a v době kdy už jsem myslela že to nezvládnu dokázali svojí mírnou přísností ve mě najít znovu chuť bojovat. Porod byl poměrně rychlí, bolest…kdo rodil ví jaký porod je a výsledek byl nádherný.
Na poporodní mám jen příjemné vzpomínky. Všichni zde byli velice příjemní a i přes mou melancholickou matřskou hormonální vlnu vnitřích pocitů mi dokázali vždycky pomoct a poradit, ať už s kojením, péčí o miminko tak s tím, abych se tam cítila dobře. Za vše MOOOOC VELKÉ DIIIK.
Zřejmě mě čeká opět porod. Měl by být v říjnu. A ikdyž se doslýchám, že by se údajně měla porodnice v Ivančicích zavírat pro nedostatek porodů, dooufám že jde pouze o drby ale né o realitu. Mně je tato rodinné porodnice velice příjemná a rodit jinde se mi opravdu nechce

Personál: Už si je nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se na cokoliv se zeptat, s jakoukoliv obavou se svěřit. Oni to znají s těmito pocity se setkávají každý den a pomohou vám pokud to bude v jejich moci, ať jenom slovem tak jinak.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně nosili z domu laktační čaj a možná pomohl. I plovací kruh pod zadeček není na škodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - gabcaaaaaa 27.10.11 napsala :

Když mě přijímali tak sem od samého začátku věděla, že cokoliv budu potřebovat, mám se ptát atd… Velice pěknej přístup.
Před proodem mě velice pomohli,když jsem začala rodit v klidu mi řikali, co a jak mám dělat i když mě šili, tak si se mnou povídali, takže já vůbec nevěděla, že už su zašitá,a na šestinedělí mě nechali odpočinout, jak sem si odpočinula, mě vzali do sprchy a pak odvedli na pokoj, kde mi po par hodinách přinesli moji dceru.Tím bych chtěla podekovat celému personálu za krásný přístup a zato, že má dcera přišla na svět bez nějakých komplikací a hlavně zdravá.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Z čehokoliv máte strach, ptejte se!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spodní prádlo,hygienu,a věci pro dítě

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Janaskop 25.10.11 napsala :

Rodila jsem v Ivančicích už celkem třikrát a chystám se tam rodit znovu.Naprostá spokojenost jak v péči předporodním,během porodu,tak i po porodu.
Bohužel už si nevzpomínám na příjmení,tak aspoň ty tři LÉKAŘI:Křoustek,Vaňatka…porodní asistentka Jahodová..
stejně byli pro mě ti nejlepší:)

Personál: Křoustek,Vaňatka,Jahodová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - PavluškaH 10.10.11 napsala :

Já jsem rodila v Ivančicích letos v srpnu a byla jsem moc spokojená.Porod jsem měla vyvolávaný a bolesti jsem měla 13h.Hrozně pomalu jsem se otevírala,dávali mi oxytocin a to byl teda hnus,bolesti snad po minutě a musela jsem si u toho i zařvat,byla jsem po 5 hodinách otevřená na 2cm a malej už hodně naléhal,takže to byly dost hrozný bolesti,dostala jsem epidurál a po půl hodině jsem se otevřela na 9cm.Pak jsem asi 2 hodiny tlačila,ale vůbec mi ho nešlo vytlačit,měla jsem moc úzkou pánev,nakonec jsem šla na císař,ale aspoň,že jsem nemusela být uspaná a mohla jsem malýho hned vidět.Byl to krásnej zážitek.Porodní asistentka byla super a pan primář byl nakonec taky fajn,sice občas řekl něco co nemusel,ale přesto jsem mu vděčná,že mi malýho vpořádku dostal na svět.Na šestinedělí jsem byla na jednolůžkovém pokoji,takže jsem měla svůj klid.Sestřičky byly hodné a i s dětskýma jsem byla spokojená a moc mi pomohli s kojením.

Personál: MUDr.Soukal a PA Hrabovská Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - zou 28.09.11 napsala :

Rodila jsem v Ivančicích v říjnu 2009 a už bych se tam asi nevrátila. Porodní asistentky byly výborné, paní doktorka Svobodová taky, doktor Kuczman děs, ale jiní si ho chváli, tak jsme si asi nesedli. Co se týče porodu tak bych řekla, že vcelku dobrá péče, ale novorozenecké katastrofa!!! Sestřičky neochotné, kojení vůbec nevysvětlily a ani většinu ostatních věcí kolem miminka. Když jsem se na něco zeptala, tak mi bylo jasně řečeno: „Že se naotravuju“. Celých pět dní jsem protrpěla, nebýt podpory manžela, tak bych se tam asi zbláznila.

Personál: Svobodová, Kuczman Nahlásit
neutrální
Porodnice Ivančice - sonislavka 30.07.11 napsala :

Ahoj

v březnu jsem tam rodila svoje první miminko.Na porodním sále jsem byla velice spokojená,perfektní péče a komunikace s porodní asistentkou .I doktor byl v pohodě-vtipálek Když si zavčas řekneš,co bys ráda a co ne,tak není problém.myslím tím třeba epidural,klystýr apod.
Gynekolog.sestřičky byly velice hodné,pořád za mnou chodily jestli něco nepotřebuju.
Ale novorozenecké sestry teda nic moc Nebyla to sice žádná katastrofa,některé byly i příjemné,ale moc se nezajímali,jestli mi jde kojení(snad jen jedna mi trochu pomohla),spousty maminek potřebují v prvních dnech poradit,jak na to,i já mezi ně patřila,ale sestry to moc nezajímalo.Šlo jim hlavně o to,abych tam byla ,co nejmíň dní a brzo vypadla,aby s o mě nemusely starat.Takže malou narvaly umělou výživou bez mého vědomí a ta se mi potom tak poblinkala,že jí to lítalo vrchem i spodem,až zmodrala.Tak jsem tam s ní letěla na sesternu a ony dělaly,jakoby nic.Nepřiznaly se,že jí to daly.Jen aby přibrala a táhly jsme omů Nebo jí tak nasvítily pod UV lampou(kvůli žloutence)že jsem si ji vezla domů úplně fialovou Takže tam to byl děs,teda z mého pohledu a tak jak jsem to vnímala já Jinak jídlo a domácí přístup mě moc vyhovoval a pokud můžu poradit,řekni si o jednolůžkový pokoj,pokud bude volny.Je to lepší nikdo tě neruší a ty nikoho taky ne

Personál: MuDr.Kuczman,porodní asistentka Hrabovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Terrys2 08.07.11 napsala :

V Ivancicich sem rodila v lednu tohoto roku. Predporodni prohlidky Ok.. Kdyz sem prijela „asi“ rodit, tak si me tam teda nechali s tim, ze to nebude urcite dneska, ze sem prvorodicka a tem to trva dyl :) ale ouha…za nakou hodinku mi praskla voda…a za dalsi chvilku sem porodila. Porod byl rychli bez komplikaci, vyborna porodni asistentka! Doktor jen prisel, zasil, odesel :) A co se tyce novorozeneckyho..katastrofa!! Sestricky byli protivny, az na jednu mladou slecnu. Na vse sem se musela ptat, pripadala sem si ze je otravuju… nevedela sem co mam delat. O jidle ani nemluvim, nevari tam pro kojici matky, jidlo mi nosil manzel. A co me stvalo nejvic bylo to, ze nikdo neumel zavirat dvere, kazdej praskla dverma a mimisci se budili tim leknutim. Tot asi vse. Druhe dite planujem zachvilku a jeste nejsem rozhodnuta jestli budu rodit v Ivancicich nebo v brne :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ivančice - SiiMaa 22.06.11 napsala :

Dobrý den, taky by jsem chtěla přispět názorem na tuhne nemocici:)
Do Ivančic jsem chodila od začátků těhotenství, nechala jsem se napsat k panu primářovi a to byla velká chyba, protože byl nepříjemný, ultrazvuky nedělal, protože se mu ,,nechtělo,, tak jsem tam čekala třeba 3h, než pan primář zavolal nějakého jiného doktora!! Hrůza!!
Měla jsem to štěstí, že byl primář zrovna na dovolený, když jsem rodila:) Proto jsem si celý porod (v rámci možností) vychutnala, protože jsem od kamarádek slyšela, že není zrovna nejpříjemější k rodičkám a dětem.:(((
Dokonce byl i odvolaný ale nakonec se tam vrátil((nechápu:((
Tuhle porodnici by jsem doporučila ale jedině kdyby tam NEBYL PRIMAŘ!!

Personál: MUDr. Križan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nafukovací kruh

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - Anonymní 04.05.11 napsala :

rodila jsem v ivančicích v roce 2008,porod rzchlý,bez komplikací,úžasná p.a.i doktor,opravdu lidé na správném místě.dodneška si to v hlavě přemítám,jak to bylo super.ovšem na novorozeneckém-katastrofa!!!!!ani jedna sestra se neobtěžovala mi ukázat kojení,malá řvala a řvala,k prsu se ne ne chytnout,psycicky totálně vyčerpaná jsem šla za sestrou,a ona mi řekla,že je dítě neurotické,a že mám na pokoji plakát s kojením.nevím co navykládaly primářovi,ale na vizitě se mě zeptal,zda chci prášky na uklidnění,v tu chvíli jsem věděla,že to musí jít ze mě ven,a najednou to šlo,sestry mi donesly odsávačku,mojí mamince jsem řekla,at mi koupí lahvičku,a vyvařenou mi ji přinese.no ale dopadlo to tak že jsme odcházely po týdnu domů a sestry mě nebyly schopny ani říct,kterou značkou u.m.ji dokrmovaly,abych ji nedělala binec v žaludku.fakt strašný,doma jsem kojila asi týden,a pak najednou odstříkávám,a nic,takže jsme skončily stejně na umělém.rodit v ivančicích určitě,ale po porodu okamžitě někam do jiné porodnice.kdyby to tak ale šlo vidte?

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy,a milé sestry.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Evvaa 21.04.11 napsala :

Chtěla bych se podělit o zkušenost s porodnicí v Ivančicích. Tato porodnice mi byla doporučena kamarádkou, která zde rodila již 2×. Já jsem zde jako prvorodička dne 11.4.2011 porodila syna. Musím napsat, že přístup veškerého personálu byl úžasný. Měsíc před porodem jsem chodila do porodnice na monitory a vždy tam byla milá PA. Samotný porod jsem měla rychlý a bez komplikací, ale musím napsat, že vše od příjmu až po odvoz na pokoj šestinedělí byl velice profesionální. Veškerý personál příjemný, snažil se ve všem vyhovět. Na pokoji jsem po celou dobu byla sama jen s miminkem, což mi velice vyhovovalo. Sestřička mi říkala, že se snaží maminky nechávat samotné, aby měly klid. Což mi přišlo jako velmi vstřícné. Na novorozeneckém oddělení se snaží o to, naučit maminky správně kojit a nikdy jsem neměla žádný problém, pokud jsem se na něco zeptala. Nemůžu si na nic stěžovat, dokonce i jídlo mi celkem chutnalo. Není to žádný hotel, ale jako nemocniční strava vyhovující.

Personál: Mudr. Križan, PA Pokorná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

neperlivou vodu na pití,

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Ivančice - jasama 17.02.11 napsala :

Holky, já jsem tam byla 2× na návštěvě za kamarádkou a přišlo mi to tam teda naprosto katastrofické!!!!Sama bych tam po srovnání s Brnem, kde jsem měla vždy při porodu i po něm maximální a odbornou péči, nešla ani za milion. Nevím,možná jsem se v Ivančicích zrovna vždy nějak netrefila.Ale.. Jednou křičel prim. na nějakou maminku na ošetřovně /slyšela jsem až na chodbě a nedovedu si představit, že by tak řval někdo před či těsně po porodu na mě/, podruhé vynadal mé kamarádce před cizíma lidma přímo na pokoji- to je nevýhoda těch průchozích pokojů a žádného soukromí. Slušně se ho ptala na nějakou podrobnost k porodu,styděla se před cizím pánem, on to vzal po svém. Hrůza!!! O kvalitě ani nemluvím.Obě kamarádky si tam párkrát pěkně pobrečely. Ta péče je prostě v Brně nutně lepší, o jednání vůbec nemluvím. A už to, že mají v Brně víc lidí, zkušeností i vybavení a lepší techniku. Nevím, nezkusila jsem, ale tohle mi dokonale stačilo. Ale než se rozhodnete pro Ivančice, rozhodně si přečtěte třeba i příspěvky na serveru rodina.cz. Je toho tam hodně. Stojí to za to a ty maminky nemají podle mého důvod vymýšlet si. Přeji šťastnou ruku při výběru Já měla v Bohunicích i na Obilňáku úplně super porody. Tak at se zadaří.

Personál: Soukal Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - lídaV 07.12.10 napsala :

Pro Ivančice jsem byla rozhodnutá od začátku těhotenství. Nechtěla jsem rodit v Brně a Znojmo je moc daleko.
Do porodnice jsem chodila již na monitory od 36 tt a už od 32 tt jsem měla Elišku otočenou hlavičkou nahoru, takže při každé návštěvě si mě právě sloužící doktor prohlídl a 2 x jsme s MUDr. Križanem měřili velikost Elišky. S MUDr. Križanem jsem také probírala výhody a rizika spontáního porodu miminka v poloze KP a císařským řezem. Výběr způsobu porodu nechávali na mě, protože odhad Elišky byl max. 3,4 kg a císař se doporučuje až od 3,5 kg.
Zase jsem byla už od začátku rozhodnutá pro spontání porod, pokud se něco nezhorší.
Termín porodu jsem měla 3.11.2010, ale Elišce se nechtělo (možná proto, že jsem jí řekla, že pokud se neotočí, tak ji neporodím ;-) Při kontrole 11.11. mi zjistili menší množství plodové vody a tak se MUDr. Križan s primářem MUDr. Soukalem domluvili, že si mě tam nechají a zítra vyvolají porod. Na noc mi dali tabletu na dozrání porodních cest a ráno před sedmou mě odvedli na porodní sál, kde mi primář zavedl vyvolávací tabletu (to teda nebylo vůbec příjemné, ale co bych pro Elišku nevydržela ;-) Samozřejmě jsem měla ještě nějaké kapačky atd. Asi za hodinku a půl mi praskla voda, ani tomu nechtěla PA věřit, že to jde tak rychle. Kolem 10 přijel za náma táta, abych mu mohla mačkat ruku při kontrakcích a aby mi mohl podávat vodu na pití.
V 11 jsem se přesunula za pomocí PA na porodní postel, kde mě nachystala na porod a volala primáře, ať už jde za náma rodit. Chvilku mu to trvalo, ale jakmile přišel, byla Eliška během chvilky v pořádku na světě (v 11:25). Jelikož jsme byli s Eliškou ryzikový porod bylo tam mnoho doktorů a sestřiček a přístrojů. Prostě profesionální přístup.

Jako přednosti uvádím:
1. možnost výběru způsobu porodu při poloze miminka KP
2. vstřícnost a možnost konzultace s doktorem
3. profesionální přístup, díky kterému si získali moji 100% důvěru

Jako nedostatky uvedu:
1. celá budova, ve které je v 6 p. gynekologicko-porodnické oddělení umístěné by si zasloužila rekonstrukci, tak jak jsou opraveny už snad všechny ostatní části nemocnice
2. na pokoji mi chyběly hodiny a tlumené světlo na noc

Timto chci poděkovat především primáři MUDr. Soukalovi a MUDr. Križanovi, za jejich přístup. Dík patří i PA, ale jméno si nevzpomenu.

Personál: primář MUDr. Soukal a MUDr. Križan

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlhčený toaletní papír a vše ostatní, co je běžně uváděno

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vodu na pití, pokud možno neochucenou a bez bublinek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - bartiva 23.06.10 napsala :

Před třemi lety jsem zde porodila krásného a zdravého chlapečka. Jako prvorodička jsem byla dost vypleštěná a vyděšená, co mě čeká. Porodní asistentka nebyla zrovna nejvstřícnější, ale zpětně musím uznat, že jsem tam nebyla zrovna sama. Na epidurál se mě nikdo nezeptal. Po píchnutí vody, kdy byly bolesti hodně intenzivní, sprcha ani nic jiného nepomáhalo, jsem byla sestrou upozorněna, abych se ztišila, že tam nejsem sama a že to tak hned nebude. Po několika nástřizích jsem dostala kapačku a kyslík s tím, že se malej zapříčil a byl přivolán doktor, který konstatoval, že jinak než kleštěma to nepůjde. Za chvíli byl malej na světě, šití jsem skoro necítila.
Měla jsem štěstí na personál na novorozeneckém odd., sestřička mi ochotně pomohla a poradila, mohla jsem se na cokoli ohledně malého a kojení zeptat a díky citlivému přístupu jsem se necítila jako totální trotl.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Informovat se na všechno, co můžete požadovat a mít s sebou partnera, který to může prosadit za Vás, když nemáte dost sil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady,plínky a ubrousky pro prtě, vložky a síťové kalhotky a tampony do podprsenky, popřípadě dubovou kůru a krém na ruce a tělo

Nahlásit
neutrální
Porodnice Ivančice - Anonymní 17.04.10 napsala :

V Ivančicích jsem rodila v listopadu roku 2009 a to jako provorodička. Musím říct, že přístup porodní asistentky a lékařů byl skvělý. Paní doktorka mě ke konci držela za ruku, prcek byl větší, tak to bylo náročný. Porodní oddělení mohu jen a jen chválit. :-)
Přístup sester a lékařů na šestinedělí byl také bez potíží, sestry ochotné, vstřícné.
Nelíbil se mi ale přístup některých sester na novorozeneckým oddělení. Přišlo mi, že je většinou obtěžuji, pokud jsem měla nějaký dotaz, či problém s miminkem. Jediná sestra při příchodu na směnu obešla všechny maminky a optala se, zda rozumí kojení, zda nejsou nějaké potíže apod. - to bylo skvělý a určitě tím povzbudila nejen mě, ale i ostatní maminky.
Hrozné bylo to, že jednu paní ve vedlejším pokoji jedna sestra urážela stylem: vy nemáte žádnou školu, co? To jde ihned poznat. Navíc ji stresovala tím, že její dítě je žluté a nepustí ji domů - stylem ten je úplně žlutej, to dom teda nepůjdete. Samozřejmě, že nakonec domů paní šla.
Tímto a celkově přístupem některých sester novorozeneckého oddělení se mi pohled na porodnici v Ivančicích pokazil, přesto bych tam rodila znovu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Zebra 08.03.10 napsala :

Rodila jsem tam dvakrát - poprvé akutním císařem, podruhé přirozeně. Musím jen doporučit !!! Doktoři i sestry jsou úžasní profesionálové. I když jsem podruhé přijela moc brzo (kontrakce teprve začínaly), tak mě neposlali zpět domů, což si v Brně neumím představit. Poprvé jsem měla po císaři automaticky vlastní pokoj.
Jediné, co mi vadilo byly postele (na matraci igelit), ale to bude ve všech nemocnicích stejný :-)))
Jídla bylo na můj vkus málo, ale bylo dobrý (až na pár „úletů“ jako kapusta a kiwi - to mi pro kojící matky přišlo trochu zvláštní :-)) Ale zase je k dispozici lednice, takže návštěvy můžou jídlo donést
Určitě bych tam rodila znovu. Sice nemůžu srovnávat, ale co jsem slyšela třeba o porodnicích v Brně, tak jsem ráda, že jsem jela do Ivančic :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Kateřina Škorpilová 16.02.10 napsala :

Dobrý den. Rodila jsem 5.Prosince a měla vyvolávaný porod. Celý můj porod vedl Pan Primář Soukal byl vyvolávaný jak už jsem napsala ale byl můj první a trval pouze jen 6 hodinek. Večer mi sestřička zaváděla pilulku a píchla injekci abych se prospala,ale to nešlo jelikož se moje malá Natálka těšila na svět a hodně kopala. Jinak si pro mě přišla hned ráno jedna výborná porodní asistentka,která vzala moji přikrývku a polštář a odvedla mě na porodní sál. Tam mi donesla snídani a kakao:-)V 8 hodin ráno přišel pan Primář za mnou a zavedl mi další pilulku, to už se mi rozjeli stahy. Pak přišel v 10 hodin a zavedl další pilulku. Po chvíli mi píchl vodu a to jsem dostávala ty nejsilnější stahy ale stojí to za to!!!! Pak se mě zeptali jestli chci EPIDURAL já řekla že třeba jo tak mi odebrali krev a poslali na rozbor jestli ho můžu mít. Po další chvíli mi ho přišli píchnout(píchá se do páteře) no a řekli mi že se aspon´ 2 hodinky prospím. HA ha ha jenže malá Natálka se začala pořádně drát na svět a ani mi nazačal účinkovat epidural a malá byla do 15 minut po epiduralu na světě:-)Krásnej zážitek a Pan Primář je strašně dobrej doktor:-)Děkuji vám za krásný porod a úžasní lidičky myslím personál

Personál: Primář Aleš Soukal porodní asistentka Alena Hrabovská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nemusíte se ničeho bát,porod bude takový jak na tom budete psychicky by se dalo říct:-)a nejhežčí je když konečně vidíte to své krásné miminko po těch dlouhých 9 měsících:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní vložky,čistící plet´ovou vodu,hodně spodních kalhotek:-)plenky pro malé,kosmetiku pro malé,oblečení pro malé vám tam dají:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Kateřina Škorpilová 16.02.10 napsala :

Dobrý den. Rodila jsem 5.Prosince a měla vyvolávaný porod. Celý můj porod vedl Pan Primář Soukal byl vyvolávaný jak už jsem napsala ale byl můj první a trval pouze jen 6 hodinek. Večer mi sestřička zaváděla pilulku a píchla injekci abych se prospala,ale to nešlo jelikož se moje malá Natálka těšila na svět a hodně kopala. Jinak si pro mě přišla hned ráno jedna výborná porodní asistentka,která vzala moji přikrývku a polštář a odvedla mě na porodní sál. Tam mi donesla snídani a kakao:-)V 8 hodin ráno přišel pan Primář za mnou a zavedl mi další pilulku, to už se mi rozjeli stahy. Pak přišel v 10 hodin a zavedl další pilulku. Po chvíli mi píchl vodu a to jsem dostávala ty nejsilnější stahy ale stojí to za to!!!! Pak se mě zeptali jestli chci EPIDURAL já řekla že třeba jo tak mi odebrali krev a poslali na rozbor jestli ho můžu mít. Po další chvíli mi ho přišli píchnout(píchá se do páteře) no a řekli mi že se aspon´ 2 hodinky prospím. HA ha ha jenže malá Natálka se začala pořádně drát na svět a ani mi nazačal účinkovat epidural a malá byla do 15 minut po epiduralu na světě:-)Krásnej zážitek a Pan Primář je strašně dobrej doktor:-)Děkuji vám za krásný porod

Personál: Primář Aleš Soukal bohužel si nevpomenu na porodní asistenku jménem ale jakmile si vzpomenu napíšu:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nemusíte se ničeho bát,porod bude takový jak na tom budete psychicky by se dalo říct:-)a nejhežčí je když konečně vidíte to své krásné miminko po těch dlouhých 9 měsících:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní vložky,čistící plet´ovou vodu,hodně spodních kalhotek:-)plenky pro malé,kosmetiku pro malé,oblečení pro malé vám tam dají:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Kateřina Škorpilová 16.02.10 napsala :

Dobrý den. Rodila jsem 5.Prosince a měla vyvolávaný porod. Celý můj porod vedl Pan Primář Soukal byl vyvolávaný jak už jsem napsala ale byl můj první a trval pouze jen 6 hodinek. Večer mi sestřička zaváděla pilulku a píchla injekci abych se prospala,ale to nešlo jelikož se moje malá Natálka těšila na svět a hodně kopala. Jinak si pro mě přišla hned ráno jedna výborná porodní asistentka,která vzala moji přikrývku a polštář a odvedla mě na porodní sál. Tam mi donesla snídani a kakao:-)V 8 hodin ráno přišel pan Primář za mnou a zavedl mi další pilulku, to už se mi rozjeli stahy. Pak přišel v 10 hodin a zavedl další pilulku. Po chvíli mi píchl vodu a to jsem dostávala ty nejsilnější stahy ale stojí to za to!!!! Pak se mě zeptali jestli chci EPIDURAL já řekla že třeba jo tak mi odebrali krev a poslali na rozbor jestli ho můžu mít. Po další chvíli mi ho přišli píchnout(píchá se do páteře) no a řekli mi že se aspon´ 2 hodinky prospím. HA ha ha jenže malá Natálka se začala pořádně drát na svět a ani mi nazačal účinkovat epidural a malá byla do 15 minut po epiduralu na světě:-)Krásnej zážitek a Pan Primář je strašně dobrej doktor:-)Děkuji vám za krásný porod

Personál: Primář Aleš Soukal bohužel si nevpomenu na porodní asistenku jménem ale jakmile si vzpomenu napíšu:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nemusíte se ničeho bát,porod bude takový jak na tom budete psychicky by se dalo říct:-)a nejhežčí je když konečně vidíte to své krásné miminko po těch dlouhých 9 měsících:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

poporodní vložky,čistící plet´ovou vodu,hodně spodních kalhotek:-)plenky pro malé,kosmetiku pro malé,oblečení pro malé vám tam dají:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - Edita27 21.01.10 napsala :

V porodnici v Ivančicích jsem rodila na konci prosince v roce 2009.
Nemůžu na tuto porodnici říct nic záporného.Rodil mě pan primář,porodní asistentky jsem poznala za porodu dvě,protože jsem neměla až tak krátký porod,u ani jedné neznám jméno,ale na ani jednu si nemůžu stěžovat.Perfektní přístup,vše co jsem potřebovala udělali a z 80% jsem si ani nemusela říkat,prostě automaticky jako by četli myšlenky.Ten den co jsem rodila měli celkem frmol,ale i přesto se mě nestalo,že by na mě neměli čas.Tuto porodnici mohu jen doporučit.Jediné co jim zpětně trochu vytýkám,tak že mě nechali tak dlouho přenášet ze "slovy třeba se to rozjede!
Přenášela jsem 13 dní.Do té doby mě informovali,že vyvolávání se provádí 13.den přenášení,že je to normální.Dělala bych to dřív,je potom menší riziko pro miminko viz špatná plodová voda.Naštěstí se nic nestalo a my máme doma zdravého chlapečka.
Jinak mohu jen doporučit.Všichni moc příjemní a ochotní ve všem vyhovět.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Ivančice - chuanitka 31.12.09 napsala :

V Ivančicích jsem rodila v říjnu 2009 a celkově jsem byla spokojená.
Příjem normálka, z příjmu jsem šla hned na porodní sál, takže vybavení pro přípravu na porod nemůžu hodnotit.
Pan doktor, který mě rodil, byl velmi příjemný, vtipkovali jsme a díky němu byla skvělá atmosféra. Na nástřih se mě zeptali, vždy mi oznámili, co dělají a proč.
Bohužel pan doktor byl zřejmě unavený, protože
a) ve mně zapomněl tampon
b) sešil mě o něco víc, než jsem byla původně „rostlá“ a mám s tím problémy. Můj dr to komentoval:„No nesešili vás zrovna anatomicky“

Šestinedělí bylo fajn. Pokoje jsou po dvou, sprchy a toalety společné pro dva pokoje, tedy 4 pacientky. Ale myslím, že jsou i menší pokoje, že dvě pacientky mají společné sociálky. Vybavení porodnice je starší, ale mně na tom houby záleželo. Všichni byli moc příjemní, sestry si dokonce pamatovaly jména pacientek a jejich miminek. Výborná je dětská dr. Valíčková, ze které přímo srší energie a láska k miminkům. Podporuje kojení, pořádá besedy. Výborná je i vrchní dětská sestra, hrozně milá ženská, jméno si bohužel nepamatuju.
Když o něco požádáte, sestry vám ochotně poradí, pomůžou.
Dokonce (když mají čas) obcházejí pokoje a ptají se, jestli něco nepotřebujete. Hodně pomáhají s kojením.

PLUSY:

  • porodnice podporuje přirozené porody
  • personál je příjemný, vládne rodinná atmosféra
  • dá se ledacos domluvit
  • dobře vaří (fakt mi tam chutnalo a ocenila jsem teplé večeře)
  • před odchodem kontrolují děložní čípek (tak se přišlo na můj tampon… grrr) a zavinovaní dělohy
  • nenutí vás vážit miminka před a po kojení a jiné nesmysly

MÍNUSY:

  • porodnice podporuje přirozené porody - to myslím vážně jako minus… moje spolubydlící vyslechla rozhovor rodičky a doktora, kdy rodička prosila o císaře a on jí zoufale vysvětloval, že nemůže, že by ho primář zabil
  • dá se ledacos domluvit… i to bylo minus třeba v tom, že za rodičkou ve vedlejším pokoji přišel manžel každý den v jednu odpoledne a odcházel v osm večer. Neustále musel courat přes náš pokoj a my jsme tudíž nemohly v klidu větrat stehy a jiné intimnosti :(
  • personál byl hodně unavený. Asi by potřebovali posily. Celé 4 dny dělal vizitu stejný doktor (třeba je to normální, nevím) a čtvrtý den už sotva stál na nohou.

Když to shrnu, bylo to fajn, až na to zkažené šití :(

Nahlásit

Fotky z porodnice

Moje sluníčko 3810g a 51 cm

naše malá Beátka :) narozená 23. 7. 2013 v Ivančicích :)

Ihne dpo porodu :-)

a to sem ja po porodu

tak roste

To je muj andilek narozena v ivancicich

Porodnice

Přidejte Vaše fotky k porodnici Ivančice.>

Děti z porodnice Ivančice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Ivančice
Žanet32 Lilianka
45 cm, 2040g 16.10.2018
petravenhodova Sára
44 cm, 2200g 24.09.2018
rivikr Honzík neznámé 28.08.2018
LAN901318 Amálie
50 cm, 3340g 14.08.2018
KJK Jakub 50 cm, 3750g 09.08.2018
Adelius Adelka
47 cm, 3000g 09.05.2018
Ewca123 Filip Němec 44 cm, 2029g 02.05.2018
Niky941989 Karolínka 49 cm, 3230g 18.04.2018
Reichová M Jiřík
50 cm, 3100g 07.04.2018
Janderis Matyas 51 cm, 3190g 31.03.2018
Sabina19111988 Mathias Petr
52 cm, 3600g 27.02.2018
Noomi Laura
51 cm, 3190g 24.02.2018
Pekinka Honzík 50 cm, 2950g 18.12.2017
Kristýnka17 Laura
46 cm, 2700g 16.12.2017
Greneia Brno Daniel neznámé 26.11.2017
Malinkydablik Hrotovice Katrinka
neznámé 10.11.2017
Labubu Tomášek 51 cm, 3800g 20.09.2017
bebekeksy Nela neznámé 07.09.2017
IIvvaannaaU Zuzana neznámé 04.09.2017
Nunik86 Brno David neznámé 23.06.2017

Rodily v porodnici Ivančice

Chystají se rodit v porodnici Ivančice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Ivančice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Ivančice?