Porodnice Jablonec

, http://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/gynekologicko-...

kurzy pro těhotné: 724 902 991
prohlídka porodnického sálu: 483 345 504
vrchní sestra: 483 345 501
telefonní ústředna nemocnice: 483 345 111

Primář: MUDr. Bohumil Svoboda

Jablonecká porodnice získala nové moderní prostory v roce 2002. Lůžková část s porodními boxy i ambulance jsou zařízeny novým nábytkem a přístroji. Výhodou porodnice je také spolupráce s centrem asistované reprodukce Pronatal Praha.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Jablonec?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jablonec

Rodila jste v porodnici Jablonec?
doporučuje
Porodnice Jablonec - Logo bell 27.04.19 napsala :

Pokud se rozhodujete mezi Libercem a Jabloncem neváhejte a určitě volte Jabloneckou porodnici, rodila jsem jak v Liberci a teď to jsou 2 měsíce co jsem porodila v Jablonci a ten rozdíl je neskutečný. Naprosto skvělý personál se vším poradí, pomohou chovají se úžasně až jsem tomu nemohla uvěřit, že to vůbec jde. Z Liberce jsem odcházela s poporodní depresí, protože se chovali úplně příšerně, vše jim bylo na obtíž. Z Jablonce jsem odcházela odpočatá a šťastná. Takže za mě jedině Jablonec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě příbor, bez něj se nenajíte. A hodně poporodních vložek, jinak klasika

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Valentová 88 23.03.19 napsala :

Zdravím holky, chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost s Jabloneckou porodnicí. Za mě tedy 10 hvězdiček z 10. Naprosto skvělej personál i přístup. A to musím říct, že já jsem hroznej pacient. Lékaři i sestry ohleduplní a tolerantní. Opravdu máte pocit, že jsou tady kdykoliv pro vás a ne opačně. Měla jsem indukovaný porod, který jsem si prosadila za každou cenu, jelikož jsem nechtěla přenášet a i přes to, že to bylo mnohem více bolestivé a já jsem byla maximálně urvaná a hysterická, se personál choval vstřícně, ochotně, ohleduplně…Byla jsem opravdu velmi spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příbor, toaletní papír, plenky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Onka27 04.02.19 napsala :

Za mě velké ANO.. Byla jsem velmi spokojená. Můžu jen doporučit…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Thea96 04.01.19 napsala :

Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla pro tuto porodnici, i když bydlím v Liberci. Podle mě je velmi důležité v těchto chvílích mít kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a snaží se pro vás udělat maximum.
Na sál jsem šla 15.12.2018 kolem 23:00, hned se mě ujala nejúžasnější PA, které za její péči upřímně děkuji. Kolem 7 ráno se střídaly směny, tak se za mnou přišla ještě rozloučit a říct mi, že jsem velmi statečná a všechno zvládnu. Taková podpora znamená hodně, když je člověk u porodu sám.
Ranní směna byla také skvělá, bez porodních asistentek a lékařů bych to asi nezvládla, jelikož po 3 dnech beze spánku díky kontrakcím jsem na tlačení neměla dost sil, takže trvalo přes hodinu, ale trochu se tomu pomohlo a 16.12.2018 v 9:10 byl můj anděl na světě 0:)
A mají tam snad nejhezčího doktora na světě, který mi byl u porodu a následně mě šil :D
Na oddělení šestinedělí také nemám co vytknout, zajistili mi nadstandardní pokoj, který se vážně vyplatil a mohla jsem si své miminko v klidu užívat naplno :)
Sice můj porod probíhal úplně jinak, než jsem si představovala a vše nakonec bylo přesně naopak, než jsem měla v porodním plánu, který jsem naštěstí zapomněla dát PA, jinak bych trpěla mnohem více a déle. Ale i tak to pro mě byl nepopsatelný zážitek a na porodní bolesti a kontrakce jsem zapomněla tak po 2 hodinách.
Psychicky jsem byla v pohodě hned, myslím si, že právě díky personálu. Kdyby na mě u porodu a po něm byl někdo nepříjemný a cítila bych se tam na obtíž, tak bych na tom byla mnohem hůř. Lituji maminky, které to zažily :(
Velmi děkuji za úžasný přístup a perfektní péči! Bohužel absolutně nevím jména personálu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - svecanna 09.10.18 napsala :

Pro tuto porodnici, jsem se rozhodla, protože jsem na ni slyšela jen samou chválu. No nevěděla jsem, že je skutečně tak suprová, jako říkali lidi v mém okolí.
Nastoupila jsem tam na plánovaný císařský řez. A musím říct, že po celou dobu mého pobytu byl personál neskutečně milý, příjemný a profesionální.
Nastoupila jsem den před porodem (plánovanou sekcí), personál opravdu skvělý, vše vysvětlil, poradil, na otázky každý bez problémů odpovídal.
V den porodu se dělo vše přesně podle informací z předešlého dne. Jediné co bylo, že časově jsem šla na sál dříve než bylo v plánu, ale to nikdo samozřejmě neovlivní :)
Na sále opět, personál příjemný, ochotný vše vysvětlit, odpovědět na veškeré otázky a schopný vás dostat do pohody. Řez probíhal v epidurální anestezii. Takže při mém plném vědomí. Anesteziolog příjemě popisoval co se bude dít, jaké mohu mít pocity a samozřejmě jsem musela každou změnu, kterou jsem na těle pociťovala hlásit, aby se podle toho mohli zařídit.
Po porodu jsem byla do druhého dne na JIPce. Sestry úžasné, milé, nápomocné. Jelikož po císaři dlouho necítíte nohy, nemůžete s nimi hýbat, je obtížné vstát (vstát můžete až po několika hodinách) se vším poradily, pomohly, vysvětlily. Pravidelně chodily, dávaly injekce na bolest. Sestry z oddělení šestinedělí mi nosily malou cca co 3hodiny přikládat a pomazlit.
Poté na oddělení šestinedělí přístup také opravdu skvělý. Je pravdou, že co sestra, to jiný názor a proto je třeba je poslouchat, vnímat a ptát se. Všichni jsou tam velice ochotní.
Po celou dobu pobytu na oddělení šestinedělí chodily sestry z gynekologie a nabízeli injekce na bolest nebo kapičky. Bylo jen na rodičce, zda je bude chtít nebo ne. Za celou dobu jsem se nesetkala s tím, že by na mě někdo špatně koukal, za to, že jsem si něco na bolest vzala, ba naopak, spíš se snažili nám od bolestí co nejvíce ulevit, aby si rodičky co nejvíce odpočinuly.
Po porodu, závisí jen na matce, zda chce mít miminko u sebe a chce se o něj plně starat nebo ho dá k sestrám. Ať už na noc nebo na hodinku aby si odpočinula.
Za mě naprosto profesionální přístup jak doktorů, tak sester.
Ale také ostatního personálu.
Mít takový přístup všude, České zdravotnictví je úplně někde jinde.
Opravdu obrovská spokojenost a pokud by jsem měla rodit znovu. Jablonec je jasná volba.
Děkuju!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je dobré si s sebou do porodnice vzít
jednorázové plenky (v porodnici dostanete 5ks)
Vlhčené ubrousky
Bepanthen (na bradavky a miminku na zadeček)
Ponožtičky a rukavičky pro miminko
Klidně i kojící čaj, meltu cokoli co pomůže se rozkojit (samozřejmě ale konzultovat se sestrami použití)
Welleda olej na masáž prsou (podporuje tvorbu mateřského mléka a ulevuje prsům)
Oblečení pro miminko (stačí jen na cestu domů, v porodnici oblečení pro miminka mají) Župan (košile můžete používat interní)
Hodně silné vložky
Svůj toaletní papír
Nabíječku na telefon
Vhodný je i nějaký dáreček jako poděkování personálu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je dobré si s sebou do porodnice vzít
jednorázové plenky (v porodnici dostanete 5ks)
Vlhčené ubrousky
Bepanthen (na bradavky a miminku na zadeček)
Ponožtičky a rukavičky pro miminko
Klidně i kojící čaj, meltu… Cokoli, co pomůže se rozkojit (samozřejmě ale konzultovat se sestrami použití)
Welleda olej na masáž prsou (podporuje tvorbu mateřského mléka a ulevuje prsům)
Oblečení pro miminko (stačí jen na cestu domů, v porodnici oblečení pro miminka mají) Župan (košile můžete používat interní)
Hodně silné vložky
Svůj toaletní papír
Nabíječku na telefon
Vhodný je i nějaký dáreček jako poděkování personálu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Káťa96 03.07.18 napsala :

Rodila jsem v 31. 1. 2018 v Jablonecké porodnici. Porod mi byl vyvolán, byla jsem v 41+1tt . Prošla jsem rukama několika lékařů a nemůžu si stěžovat, všichni vše vysvětlili a byli moc milí. Akorát nemám dobrou zkušenost s MUDr. Karáskem. Byl velice arogantní a lituji toho, že jsem se neozvala a něco mu nerekla. Rodila jsem opravdu dlouho, 48 hodin, a porod nakonec skončil sekcí. Na pooperačním byli úžasní, pomohli mi se vším.

Na oddělení šestinedělí to bylo jak kdy, podle toho která sestra měla službu. Každopádně pokud se nám zadaří mít druhé miminko, tak do Jablonce půjdu ráda znovu, ale budu si stát za svým. A asi bude nejlepší, když budeme v pořádku rodit ambulantně. Na oddělení šestinedělí už bych se nerada vracela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se oponovat, říci svůj názor lékařům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, příbor, vložky, toaletní papír, plenky pro miminko, Bepanthen mast na zadeček miminka, Lanolin mast na bradavky, hydrogelové polštářky na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Ruzenka121 08.05.18 napsala :

Jako prvorodička jsem o porodnici dlouho přemýšlela, neznala jsem nikoho osobně, kdo rodil v Jablonci, ale na základě blízkosti a recenzí jsem se pro ni rozhodla. :) Musím říct že jsem byla spokojená na oddělení gynekologicko-porodnickém (nikdo mi nic při porodu nenutil a čekali, jak se to vyvine. Hlídali mě o něco více, protože už jsem přenášela a voda byla zkalená. Porod proběhl bez komplikací, bez nástřihu a poranění a trval cca 3 hodiny. Na novorozencích sestry vždy ochotně přišly na pomoc, když jsem potřebovala a poradily. Takže doktoři, sestry, asistentky, dokonce i uklízečky musím pochválit za jejich profesionalitu. :) Cítila jsem se tam výborně. Díky všem! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Paaajina 15.12.17 napsala :

Super! Personál od doktorů přes sestřičky až po údržbáře úžasný. Všichni byli milí. Když jsme cokoli potřebovali, nebyl to problém - pomohli, vysvětlili. Za 5 dní jsem tam nepotkala otrávený personál. Malej nechtěl přibírat - byla jsem už z toho zoufalá a pán, co převlékal postele, si udělal chvíli čas, aby mě uklidnil. Prostě super ve všech ohledech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hlavně příbor, nabíječku na telefon. :) Já příbor i nabíječku neměla (sestřička mi sehnala, ale dalo jí to zabrat).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Jironymou 16.08.17 napsala :

Jsem prvorodička a měla jsem spousty komplikací už v těhu, ale můžu říci, že porodnice Jablonec je úžasná. Sestry a doktoři/doktorky jsou milé. Vše je krásně čisté, uklizené. Personál se Vám snaží se vším pomoci. Mají krásné oblečení pro miminka. Už se těším na druhé mimi a porodnici Jablonec. Snad tam pro nás bude místo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou nějaký dáreček pro personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - KamilaaaM 05.05.17 napsala :

Obě děti jsem rodila v Jablonci, první před 3 lety a druhé před necelým měsícem. Do porodnice jsem se po pěkné první zkušenosti těšila (navzdory tomu, co mě tam čekalo) a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

Veškerý personál, se kterým jsem se setkala, lékaři, lékařky, sestřičky (dokonce i pan opravář) byl milý, profesionální a věřím, že nejen se mnou jednal se zájmem a úctou. Kromě toho pěkně prostředí - nové, čistě a světle prostory, pokoje po 2 a bezproblémové přidělení nadstandardu (pokud kapacity dovolí).

Jídlo bylo opravdu dobré. Nechápu, na co si některé maminky stěžují. Je to nemocnice, ne 5* hotel… A jídlo bylo chutné - ovoce, jogurty. Přispělo to k tomu, že jsem si za ty 4 dny pěkně odpočinula a sžila se s miminkem. Neměla jsem žádné neobvyklé požadavky, nicméně personál se snažil vycházet vstříc, jak jen to šlo.

Dětské sestřičky ochotně pomohly s kojením a byly k dispozici pro dotazy. Jablonecká porodnice je pro mě důkazem, že nadstandard může být standardem a že české zdravotnictví
na tom zdaleka není tak špatně, jak se někdy říká.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych novopečeným maminkám nebát se ptát, každý potřebuje jinou míru informací. Např. technika přebalování je pro někoho samozřejmost a jiní ji potřebují ukázat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek a toaletního papírů, mýdlo na ruce. Nějaké dobroty a ovoce na přilepšenou. Při porodu se mi osvědčil hroznový cukr: dodal energii ale nebylo mi špatně (před prvním porodem jsem lehce jedla a bylo mi pak dost zlé, při druhém jsem jen jedla hroznový cukr a bylo to mnohem lepší).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - MankaCipiskova 02.04.17 napsala :

Porodnici v Jablonci jsem si vybrala na doporučení kamarádky, která tam již absolvovala dva porody a vždy byla spokojená. Jako osobni zkušenost musím napsat to samé, spokojenost od začátku do konce. Příjem proběhl kolem poledne a malá se narodila ve 23h. Bohužel nebyl volný jednolůžkový pokoj, kapacity omezeny asi jako v každé nemocnici. A i celkově bylo na oddělení plno.

Ale stejně jsem byla zalezlá pořád na pokoji, max. na návštěvu si jdete na chodbu či do jidelny. Při samotném porodu jsem ocenila trpělivost jak porodní asistentky, tak pani Mudr. Podzimkové. Milá mladá doktorka, nepospíchala na mě, mluvila klidně a nechala vše na mě, jak se cítím a že na mě počkají.

Na 4. zatlačení byla malá venku, bez poranění, bez šití. Mimochodem, doporučuji pomůcku Aniball. Nebýt vyčerpání z porodu a pak i nasledneho spánkového deficitu, bylo vše fajn. Tedy až na kojeni. Sestřičky byly fajn, všehcny ochotně vysvetlovaly dotazy prvorodicek, nebyl problém na ně zazvonit v noci a ihned přišly pomoci.

Personál: Mudr.Podzimkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Používat Aniball či Epino před porodem, mne pomohlo psychicky jako prvodoričce a evidentně i fyzicky, druhý den jsem v pohodě seděla na židli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsávačku! Když se mi v noci nalily prsa, vyloženě jsem ji ocenila, než prsa polevila. Na doporučení sestry jsem odsávala i během dne a kombinovala krmení od sebe a přes stříkačku. Malá měla žloutenku, byla líná na pití a já aspoň viděla, kolik toho sní a nemusel se řešit umělý dokrm.
Příbor, vložky(dostala jsem pouze na porodním sále a pak uz nic), plenky pro prcka, ubrousky na zadeček,oblečení pro mimčo není potřeba, dostanete všeho dost.
Na porodni sale fucela klimatizace, ocenila jsem zupan, po nekolika hodinach mi bylo uz chladno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 22.03.17 napsala :

Strávila jsem v této porodnici dlouhých devět dní a všechny více či méně pozitivní zážitky těžko shrnout do pár vět, ale celkové porodnici doporučuji.

V těhotenské poradně se střídají velmi mladé lékařky. Ocenila bych spíše, kdyby tam byl stále stejný lékař a ne každý den někdo jiný, ale chápu, že v nemocničním provozu to asi jinak nejde. Chyběla mi tam nějaká převlékací kabinka nebo aspoň paravan, aby se člověk nemusel vysvlékat před lékařem. Ale to je jenom drobnost. Jinak péče v poradně ok. Objednací časy byly vždy dodrženy, žádné dlouhé čekání.
Všechny lékařky a sestry, se kterými jsem se setkala, byly vždy milé s vstřícné.

K porodu jsem neměla žádný porodní plán, ani konkrétní představy.
Kvůli preeklampsii mě hospitalizovali již před porodem. Původně pouze na pozorování, ale hned druhý den jsme se dohodli na vyvolávání. Vyvolávali mi porod dva dny nejdříve tabletami, které nezabíraly. Třetí den mi byla píchnutá voda a podán oxytocín. Na bolest jsem si vyžádala epidural. Trvalo dlouhou hodinu a půl, než dorazil lékař z oddělení ARA, protože musel být u jiné operace (nechápu tedy, jestli je snad vždy jediný anesteziolog v celé nemocnici…?) Přivolaný lékař se mi ale velmi omlouval a jeho chování bylo velice milé a profesionální. Kvůli stále nepostupujícímu porodu byl ve finále ukončen za pomocí kleští. Poranění a nástřih nebyl vzhledem ke klešťovému porodu velký a po pár týdnech již nejsou jizvy téměř vidět. Ani na dítěti nezanechalo použití kleští absolutně žádné následky. Všechny postupy a léky byly vždy se mnou předem konzultovány a vysvětleny jejich účinky. Mohla jsem cokoliv kdykoliv odmítnout.

Pobyt na novorozeneckém oddělení hodnotím vesměs pozitivně. Péče a přístup gynekologických sester na výbornou. Dětské sestry byly také vždy vstřícné a ochotné, ale v postupech péče o novorozence si občas odporovaly. (Například některé prosazovaly buzení dítěte v přesný čas na kojení v noci, některé ne.)

Návštěvy na pokojích nejsou dovoleny. Ale pokud tam člověk nemá další spolubydlící, tak návštěvy můžou i na pokoj. Jinak lze využít k návštěvám jídelnu - doporučuji. Nebo čekárnu před vchodem, ale tam je poněkud zima a nepohodlí.

Kvalita jídla byla nic moc. Taková horší školní jídelna. Doporučuji si nechat přinést z domova něco na přilepšenou. Jogurty apod. Na každém pokoji je malá lednička, kde si lze cokoliv vlastního uschovat a ve společné jídelně je i mikrovlnka a rychlovarná konvice k volnému použití.

Další servis jako například čisté prádlo a úklid na pokoji super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, dostatek vložek a čistých ručníků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - LaMar 18.01.17 napsala :

Porodila jsem v Jablonci své druhé dítě. První jsem rodila v Hořovicích. V obou porodnicích jsem toužila po co nejvíce přirozeném porodu. V obou jsem měla porodní plán. Přístup byl ale rozhodně jiný.

V Jablonci poměrně ochotně dodrželi vše, co jsem v porodním plánu měla, a za to jsem jim opravdu vděčná. Pravda je, že jsem přijela otevřená na 9 cm, a porod byl rychlý a nekomplikovaný. Přesto - byla mi doporučena, až tlačena, disrupce vaku plodových blan - a to několikrát - respektovali ale, že jsem nechtěla a měla jsem možnost „zažít“, jaké to je, když si tělo poradí samo. Tak, jak je to pohodlné miminku a rodičce.

To byl obrovský rozdíl oproti hrůzné zkušenosti z prvního porodu. Dalším, a pro mne podstatným rozdílem, byla ochota nechat mě v pozici, která mě byla příjemná. Většinu porodu jsem strávila v kleče (většinou na křesle, které tomu bylo uzpůsobeno), ke konci na doporučení PA na boku pro lepší rotaci miminka a nakonec v sedě - porodní stolička mi nebyla zakázána, ale opět tomu bylo uzpůsobeno křeslo.

V Hořovicích, seč se snaží působit jako porodnice, která podporuje přirozený způsob porodu, mi byla dovolena pouze pozice v pololeže nebo polosedě. Takže to nešlo :-( Celý porod byl v Jablonci zvládnut bez léků, zásahů, kanyl, s minimálním měřením, (mohla jsem se volně pohybovat) a vyšetřením. Dokonce mi bylo umožněno nechat uvolnit placentu a PA mi masírovala břicho olejíčkem - to mne opravdu nesmírně překvapilo.

Bohužel jediný nepříjemný zážitek byl opětovný nástřih, který prý byl opravdu nevyhnutelný (nedokážu ohodnotit). Porod dozorovala pouze PA, měla jsem pocit soukromí a celkově to bylo příjemné. Až nakonec mne přišla zašít mladá paní doktorka, která byla velmi příjemná a sympatická. Velké mínus celé zkušenosti bylo chování pana (tuším primáře), který posměšně reagoval na můj požadavek, aby mi nebyla píchnutý vak plodových blan. V pozici kleče v téměř úplném otevření to bylo poměrně ponižující. Jeho reakci na moje vysvětlení, že „minule to po dirupci bylo hodně hnusné“ - „to bude stejně hnusné i tak“ ponechám snad bez komentáře. Miminko mi bylo okamžitě přiloženo, nemyto, nechán dotepán pupečník a já jsem velmi vděčná, že jsme s dcerkou obě mohly prožít tak krásný porod.

Byla jsem na rozdíl od prvního porodu schopná vnímat vše, co se děje, jak venku, ale především uvnitř. Předpokládám ovšem, že vše je podmíněno porodním přáním a možná také přítomností duly, která mi hodně radila. Bez porodního plánu, který je hodně důležitý, budou také v Jablonci zřejmě postupovat hodně rutinně. Ale od toho porodní plán je, a je skvělé, že respekt k jeho znění v Jablonci funguje! Poslední zmínka šestinedělí - to, že nejsou k dispozici poporodní vložky, plenky a příbory k jídlu je trochu ostuda, ale dá se to přežít.

Neměla jsem naštěstí potřebu radit s kojením, ale vedle mne ležela mladá paní, která měla prsa nalité k prasknutí a její dítě prs nepřijímalo a bylo dokrmováno stříkačkou, protože bylo, podle mne, podceněno dostatečné přikládání k prsu první den. Za šestinedělí bych tedy ruku do ohně nedala, sestry nemají čas, ne vždy radí dobře a laktační poradkyně by byla na místě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velmi dobře napsaný porodí plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor - a ne jeden! Dostatek poporodních vložek a plenek pro dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Barus92 30.11.16 napsala :

Porodní asistentka i lékař naprosto super! I následná péče byla perketní. Je to taková rodinná nemocnice!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Porodní asistentky jsou tam úžasné a jsou velkou oporou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, příbor, toaletní papír a vlastni oblečení pro miminko + zavinovačku - lepší jak erární, jednorázové plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Barus92 26.09.16 napsala :

Byla jsem naprosto spokojená.

Všichni byli velice milí a ochotní, porod probíhal přesně podle mého sestaveného porodního plánu, a hlavně jsem od první chvíle byla s tím malým uzlíčkem mého štěstí.

Za mě super, a jinam bych rodit ani nešla.

Personál: MUDr. Nožička, MUDr. Koťátková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach, lidé jsou tam úžasní, nejen doktoři jako odborníci, ale i sestřičky tam jsou báječné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbory a vlastní oblečky pro miminko, (pokud čekáte drobečka) a plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Ajamateridouska 22.09.16 napsala :

Jabloneckou porodnici jsem si vybrala na doporučení svých blízkých kamarádek a udělala jsem dobře. Byla jsem moc spokojená, jak s prohlídkami v poradně před samotným porodem, které tomu předcházely, tak s přístupem lékařů a personálu v době porodu a na oddělení šestinedělí. Ohleduplné vyšetření, trpělivé vysvětlování, úsměvy jako bonus.

Porodní plán jsem neměla, přitom se porodní asistentka sama při přijetí ptala, zda ho chci předložit. Oceňuji porodní box, na kterém jsme s přítelem trávili jak první dobu porodní, tak později samotný porod. Nikam vás nestěhují, už jste v „zabydleném“ prostoru. Velmi oceňuji přístup MUDr. Nožičky. Rodila jsem třetí dítě, čekal do poslední chvíle, aby nemusel zbytečně provádět nástřih. Ten musel být nakonec proveden, ale šití mě vůbec nebolelo, na rozdíl u předchozích dvou porodů, konaných v jiné porodnici.

Jablonecká porodnice je vyhlášená, proto do ní jezdí i maminky z Liberce - můj případ. To je jediné, co mě trochu mrzelo, že sestřičkám občas uniklo, že liberecké rodičky zabírají místo jabloneckým, a ty musí někdy i posílat rodit jinam. Ale chápu to.

Personál: MUDr. Nožička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V případě zvýšené kapacity maminek můžete očekávat, že budete sice přijati, ale umístěni na gynekologické oddělení. Porodnice opravdu často „praská ve švech“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo! Nemocniční strava není moc pestrá a zvláště snídaně byly dost chudé. Na pokoji je lednička, ať tatínek přiveze šunku, sýr nebo ovoce. Dále nezapomenout příbor, nafukovací kruh, balenou vodu, poporodní vložky, nabíječku na mobil, svoje látkové plenky ( moje miminko často ublinkávalo a látkovek erárních je málo ), malé ponožtičky, rukavičky, i slabá čepička se hodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - PHV 01.08.16 napsala :

Byla jsem nadšená! Skvělý přístup, úžasné porodní asistentky (stihla jsem dvě směny). Nikdo během porodu zbytečně neotravoval, nikdo mi nic nenutil, žádný zbytečný oxytocin, nic, co jsem nechtěla.

Paní doktorka Macenauerová byla skvělá, rodila mě i šila. Kudy chodím, tudy chválím a určitě zde budu rodit i příště. :)

Jediné, co bych vytkla, že přiložení k prsu proběhlo až po hodině. Já jakožto prvorodička, jsem sama nevěděla jak a než si na mě udělaly čas, uběhla hodina. Ale nijak nám to rozkojení nezkazilo.

Také oceňuji, že mi malou nevzali ani na chvíli, jako to dělají v Liberci. Jen ji vážili zatímco mě šili a pak už byla jen se mnou.

Personál: MUDr. Macenauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát na cokoli zeptat, jak na sále, tak na šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Všichni jsou moc milí a ochotní. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní příbor, ale když nebudete mít (jako já), půjčí vám ho bez problému.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - 3.pokus 06.06.16 napsala :

Rodila jsem v Jablonci v dubnu 2016. Přítel mohl být po celou dobu od příjmu do porodnice až do porodu a po porodu se mnou. Měla jsem připravený PP, který byl ze strany lékařů dodržen. Můj porod trval 23 h. (po odtoku PV se nedostavily kontrakce) a porod byl nakonec vyvoláván (oxytocin do žíly). Za několik hodin se vystřídaly 4 směny doktorů a PA a všichni byli velice milí a vstřícní.

Co se týká gynekologicko-porodnického oddělení, si nemohu stěžovat a porodnici mohu jen chválit a doporučit. Dcerka mi byla po porodu hned položena na břicho a po umytí a zvážení hned přiložena. Paní doktorka byla velice milá a dodávala mi pocit jistoty, že jsem ve správných rukou, o všem mě informovala.

PA byla též velmi milá a komunikativní.

Co se týká novorozeneckého oddělení, mohu jen chválit a velké díky sestrám které mi pomáhaly s problémy s kojením (Horčičková, Vojtíšková). Je škoda, že na tomto oddělení jsou 2-3 sestry, které „buď úplně neměly náladu“, nebo je práce prostě nebaví a přístup bych hodnotila asi tak, že novopečené mamince dokáží radost s příchodu dětátka na svět zkazit.

Celkově DOPORUČUJI a hodnotím jako velmi příjemné až rodinné prostředí s vřelým a profesionálním přístupem a nedivím se, že v porodnici je stále plno.

Personál: MUDr. Jana Koťátková, PA Renata Abrahamová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Menší oblečky (mimi pod 3 kg), příbor, toaletní papír, vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Aaajuska 04.05.16 napsala :

V říjnu 2015 jsem jako prvorodička v Jablonci přivedla na svět syna. Během porodu jsem se potkala s dvěma lékaři a několika sestřičkami. Všichni byli milí, usměvaví, snažili se pomoci. Neměla jsem sepsaný porodní plán, ale vše se mnou konzultovali. Naprosto jsem jim všem důvěřovala. Porod od prvních kontrakcí trval cca 9 hodin, přítel mohl být celou dobu se mnou. Po porodu nás nechali ještě nějakou dobu samotné na sále, kde jsme si synka užívali. Za mě velká spokojenost.

Na šestinedělí jsem se potkala pouze s jednou sestřičkou, která zrovna neměla svůj den, ale to se dá pochopit. Jinak vše v pořádku. Jakékoli dotazy byly zodpovězeny.

Co se týče stravování, na pokoj jsem se po porodu dostala kolem 23:30 a přinesli mi ještě svačinu/studenou večeři (?). Jídlo mi moc nechutnalo, ale přiznávám, že jsem vybíravá. Takže neříkám, že je špatné.

Doporučuju a chválím jabloneckou porodnici, kudy chodím. :-) Pokud se poštěstí, bude příště má volba jasná.

Personál: MUDr. Karásek, ostatní si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, na vše se zeptat - klidně třikrát a hlavně klid - jsou to odborníci a snaží se nám pomoct.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, příbor.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jablonec - Mataka.p 18.02.16 napsala :

Rodila jsem zde v r. 2012 a poté v r. 2015.

Napoprvé to vcelku šlo. PA příjemné a s paní doktorkou to bylo také v pohodě. Na odd. šestinedělí to byl blázinec a některé sestřičky taky nebyly úplně na 1. ¨

Podruhé se to obrátilo. PA se chovaly odměřeně a nerespektovaly mě. Pan doktor pospíchal na placentu, tak jsem měla komplikace a u nápravného zákroku bez umrtvení jsem byla okřiknuta, že to snad vydržím. Po větší ztrátě krve mi bylo slabo a tak jsem u sebe nemohla mít mimi, to mi přinesli až druhý den, a odluka a stres mi zkomplikovaly kojení. Hrozili mi cévkováním, ale tomu jsem se ubránila.

Na odd. šestinedělí bylo tentokrát vše na 1. Až na ten úklid a stravu, v tom se tedy zhoršili. O miminka je postaráno skvěle.

Personál: MUDr. Podzimková, MUDr. Zachoval

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct, že vám něco nevyhovuje. Jsou tam pro vás a ne pro sebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě věcí ze seznamu ,pokud očekáváte mimčo 3 kg a méně, tak své oblečky vel. 50. Jinak jsou jejich věci velké. Ostatní vám taťka doveze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Kintaro 13.02.16 napsala :

V nemocnici jsem jako pacient byla před porodem jen jednou a to mi bylo 6 let. :) Takže nemám s čím srovnávat.

Z porodnice jsem ale byla vyloženě nadšená. Strávila jsem tu i s porodem 5 dní a absolutně se mi nestalo, že by na mě byl někdo z personálu jen trochu nepříjemný. Všichni byli milí, ochotní a kdykoliv poradili. Celkově jsem měla z pobytu v porodnici velmi dobrý pocit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci ze seznamu + mně se velmi hodil kruh na sezení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Safira001 06.02.16 napsala :

Rodila jsem zde letos v lednu a jedním slovem spokojenost. Všichni tu jsou moc hodní, ochotní a vstřícní. Vřele všem doporučuji.

Personál: MUDr. Maryšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, toaletní papír a dostatečné množství vložek a plenek pro miminko, přebalovací podložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jablonec - Anonymní 31.12.15 napsala :

Čekala jsem víc. Porodnici všichni chválí, ale neřekla bych, že je nějak zvlášť dobrá. Je to jak ne běžícím páse.

Rodila jsem v prosinci 2015. Rodiček bylo asi 6. Málem jsem nerodila sama na porodním sále. Žádná komunikace…

Jediné, s čím jsem byla spokojená, byly dětské sestřičky. Jsou většinou super.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - truda4 18.12.15 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit. Během porodu se mi vystřídaly dvě PA, protože jsme na porodním boxu byli přes 12h. Jméno první si bohužel nevybavuji. Obě byly ochotné, vše mi vysvětlovaly a byly přístupné k mým přáním. Kdykoliv jsem potřebovala, přišly. Měla jsem tedy i štěstí, že jsem zrovna rodila jediná.

Při samotném porodu mi všichni moc pomohli. Po porodu nás všechny nechali 3h v klidu společně na porodním boxu.

Na šestinedělí byli všichni moc milí. Žádné stresování s vážením miminka před a po kojení, do ničeho nás netlačili, ale co jsme potřebovali, vždy vysvětlili.

Personál: MUDr. Nožička, PA Volfová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou svačinu po porodu než bude první společné jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Myška1395 16.12.15 napsala :

Porod úžasný, nechali nás skoro furt o samotě. :) Po prasknutí vody byla Nella za 10 a půl hodinky venku. :)

Sestřičky na šestinedělí úžasné, co se miminek týče. :) Jen po převozu z poradního sálu jsem narazila na nepříjemnou a neochotou sestru, která si prostě nedala říct a zvětšil se mi díky tomu hematom a miminko jsem u sebe díky ní mela až druhou noc. :/

Ale jinak ohromná spokojenost a maminky, nenechte se odbýt, když vás něco bolí a prostě cítíte, že to být tak nemá, tak buďte klidně za hysterku, aby nedošlo k nějakému problému jako u mě. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid na duši, :) neplašit, pak jde všechno v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jíííídlo, :D i když člověk moc ani nemá, ale kvůli mlíčku musí a kolikrát to jídlo vypadalo, jakoby ho už někdo jednou jedl :D a hodně moc vložek. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 03.12.15 napsala :

Vynikající. Trpělivý personál, při porodu i následná péče byla velmi kvalitní. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svačinu a pořádné bačkory. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - astrib 14.09.15 napsala :

Byla mi doporučena se slovy „tam budeš jako v lázních“ a je to pravda.

Porod byl strašný, komplikace a uznávám, byla jsem trochu fňukna, ale doktorka i ostatní personál byli skvělí. Pořád mě uklidňovali a byli celou dobu se mnou.

Stejně tak následná péče byla super, nadstandart výborný, doktoři se starali, sestry vše vysvětlily a pokud ne, mohla jsem se zeptat třeba 3× a i v noci a pokaždé mi bez problémů vše znova vysvětlily. Hlavně dík sestrám, naučily nás kojit bez jediného problému.

Personál: MUDr. Maryšková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kašlete na plán, vše je jinak než si plánujete a doktor i asistentka vědí, co mají dělat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, hodně vložek a něco na svačinu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - zamlklinka 01.06.15 napsala :

Dne 15.05.2015 se nám v jablonecké porodnici narodila holčička.

Porod byl krásný, a to především díky profesionálnímu, empatickému a hlavně lidskému přístupu celého personálu. Samozřejmostí bylo respektování porodního plánu, ač jsem jim ho předávala se slovy, že jde o představy prvorodičky a v případě komplikací se zcela podřídím jejich názoru. Porod nakonec vedla MUDr. Příhodová, která přebírala směnu. Lékařka plně respektovala mé přání o nenastřihávání hráze - jsem bez nástřihu i bez poranění, takže žádné šití.

Veškerý personál této nemocnice byl velmi milý a jsem šťastná, že jsem se nakonec rozhodla rodit v Jablonci a nikoliv v Mladé Boleslavi.

Pokud budeme mít to štěstí, podruhé určitě pojedu rodit zase do Jablonce. Všem moc děkuji za krásný porod, na který budu s láskou vzpomínat!

Personál: MUDr. Podzimková, MUDr. Příhodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše, co je napsané v seznamu porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně pozitivní přístup k porodu, opravdu může být krásný!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 30.04.15 napsala :

Naprostá spokojenost. Poprvé jsem v Jablonci rodila V roce 2012, podruhé 2014. PA paní Volfová byla naprosto super, byla u obou porodů a nemůžu si na nic stěžovat, vše proběhlo rychle, hladce a bez zbytečných zásahu. Paní doktorky přišly jen na posledních pár minut.

Na šestinedělí paráda, sestřičky příjemné, pomohly, poradily. Od primáře po uklízečku za jedna. Doporučuji.

Personál: MUDr. Radka Podzimková, MUDr. Jana Macenauerová, PA Marcela Volfová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, příbor.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 13.04.15 napsala :

Dobrý den, poprvé jsem v JBC rodila v roce 2012 s paní dr. Příhodovu a podruhé v roce 2014 s dr. Macenauerovou. Obě super, sestřičky si nepamatuji jménem, ale celému kolektivu patří velké díky. Nechystám se rodit po třetí, ale kdyby náhodou, tak jedině tam.

Personál: MUDr. Příhodová, MUDr. Macenauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat personálu o radu. Hodně vložek. Odpočinek v porodnici, doma už nebude. ☺

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jablonec - offi 18.03.15 napsala :

Poradna děs, pokaždé jiný doktor, jiný názor. Doktor mě poslal s žádankou pro vyvolání porodu před termínem, protože miminko bylo velké. Na poradně mi bylo řečeno každým doktorem něco jiného. Nakonec jsem se rozrodila, díky bohu, sama.

Porod super, nemohu si stěžovat. Všichni moc hodní a ochotní. Po porodu nás nechali přes 2 hodiny osamotě a pak mě tatínek mohl doprovodit až na pokoj.

Šestinedělí: první dny hrozné a personál katastrofa. Ztratila jsem skoro litr krve, jsem dost štíhlá, takže pro mě to bylo hodně, takže mi bylo dost zle, ale transfuzi jsem nedostala. Asi tak 4 hodiny po porodu mě sestra nutila jít na záchod, řekla jsem jí, že nepotřebuji, no tak že mě teda nechá a v 5 ráno pro mě přijde a na ten záchod už budu muset. Ráno v 5 přišly, a i když jsem nepotřebovala, tak mě tam donutila jít. Když jsem si sedla, bylo mi šíleně, tak jsem jí řekla, že nemohu, že omdlím, tak mi vrazila skleničku s čajem, ať to vypiji a že za 10 minut přijde. Vypila, přišla a znova říkám, že mi je furt zle a ona, že na ten záchod prostě půjdu nebo mě vycévkují.

Tak jsem se na ten záchod dobelhala,sestra přede mnou stála a poslouchala, zda opravdu čůrám,ze strachu, že to bude bolet a z toho, že na mě čumí, jsem neudělala ani kapku, a když jsem řekla, zda mohu ve sprše, aby to tak nebolelo, tak že ano a šla mi pomoct. Jenže já omdlela, tak mě na té podlaze nechaly ležet, dokud se neproberu, pak mi pomohly vstát a řekly: „Utíkejte, než zase omdlíte znova.“ No a takhle se to s tím omdléváním opakovalo ještě párkrát. Jinak mi bylo řečeno, že mi transfuzi nedají, že to tak hrozný není a že mám pít a chodit v rámci rehabilitace.

Jelikož mi bylo zle, tak jsem malého na pokoji neměla. Sestry mi ho nosily na kojení a pak mi ho tam nechaly, že si mám zazvonit. Po 3 hodinách jsem na ně zvonila a byly dost protivné, některé mě seřvaly. Bylo mi hrozně, chtělo se mi odtamtud pryč. Dělaly ze mě matku, která odmítá své dítě, ale to není pravda. Mně bylo zle, že 3 dny při každém vstávání z postele jsem omdlévala, takže jsem ho nemohla přebalit. Mlazivo se mi nechtělo spustit, takže jsem dítě nemohla nakrmit.

Poslední den jsem dítě dostala s tím, že tatínek tam přespí, aby věděli, že se o to dítě spolu dokážeme postarat. Jelikož jsem ještě úplně fit nebyla, sestra mi ukázala, jak mám připravit malému jídlo, jak ho přebalit, ale věc z které jsem měla strach, a to je koupání, mi neukázala.

Propouštěcí den byla vizita,zrovna když jsem byla na záchodě, takže doktor na mě ani nepočkal a už se ani nevrátil, tak jsem to musela oběhat sama, zda mě teda pustí nebo ne. Nakonec jim po telefonu tedy řekl, že mě pouští, aniž by mě viděl.

Ještě chci dodat, pokud trpíte nějakou potravinovou alergii, raději si noste své jídlo. Mám alergii na lepek, a i když mají na netu video, jak vaří bezlepkově atd., tak jsem dostala jídlo s lepkem. Mám i alergii na mléko, každý den k snídani jsem dostala meltu s mlékem (melta je z lepku ) a k tomu máslo a sýr.

Personál: Dr Podzimková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno, nic vám tam nedají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - vetoma89 12.02.15 napsala :

Rodila jsem v Jablonci n/N a nemůžu si vynachválit. Rodila mě sestra Hrubá a
dr. Zachoval. Úžasný přístup - na oddělení šestinedělí a novorozeneckém.

Vše ohledně malého mi ukázali, vysvětlili… Nemám, co vytknout.

Personál: MUDr. Zachoval, PA Hrubá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - zuluk 05.01.15 napsala :

S porodnicí v Jablonci mám výborné zkušenosti. Přestože mám k domovu blíž jinou porodnici, rozhodla jsem se pro tuto, jelikož v té bližší se se mnou o možnosti alternativní polohy při porodu (sed, dřep) naprosto odmítli bavit.

Poprvé jsem rodila v roce 2009. V tu dobu byla porodnice doslova přeplněná - při příjmu mi pan doktor „vyhrožoval“, že tu sice můžu odrodit, ale bydlet asi budu muset na chodbě, protože mají plné pokoje. Vypadalo to, že i přes můj nesouhlas budu převezena do jiné porodnice. Ale jelikož v té nejbližší už bylo také plno :-), zůstala jsem v Jablonci (a na chodbě nespala :-)).

Veškerou péči během porodu i na oddělení šestinedělí bych hodnotila 1*. Jídlo výborné, personál velice ochotný a vstřícný. Veškerou péči o miminko mi vysvětlili, ukázali, ochotně se věnovali i mým hodně nateklým a k zbláznění bolavým prsům, ochotně mi pomáhali např. i při chůzi do sprchy (po porodu jsem byla taková „nestabilní“).

Pokud tu někdo negativně hodnotil starší sestřičku, za sebe mohu říct, že mne dostala na starosti - vše mi v pohodě vysvětlila, ukázala. Asi jsme byly naladěné na stejné vlně - to, že na každého nedělá cukrbliky, neznamená, že je neochotná. Mně její přístup naprosto vyhovoval a vzpomínám na ni jedině v dobrém.

Také nelze opomenout ochotu a vstřícnost odborníků, kteří po dobu našeho pobytu v porodnici miminka kontrolovali. Už tehdy jsem byla rozhodnutá, že pokud budu ještě někdy rodit, tak jedině v Jablonci.

A tak jsem se tam v roce 2012 ocitla znovu. :-) A ani po tomto pobytu zde svůj předešlý názor nezměním - Jablonci jedině 1*.

Už to sice v našem rodinném plánu není, ale kdyby náhodou… tak opět Jablonec!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prvorodičkám bych doporučila, aby se příliš neupínaly na svůj porodní plán. Ony se pocity, emoce a názory během porodu mohou změnit tak, že byste svůj porodní plán nejraději roztrhala. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spoustu porodnických vložek a něco na čtení (Když je mimčo spáč, není do čeho píchnout :-)).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Pavčus 22.12.14 napsala :

Naprosto profesionální přístup na přijmu, na porodním boxu a na oddělení šestinedělí. Doktoři, porodní asistentky, sestřičky - všichni naprosto příjemní, milí, usměvaví.

Myslím, že pobyt zde lze přirovnat k hotelu s plným servisem. :-) Děkuji všem za skvělou péči o mě a mého prťouska.

Personál: MUDr. Kuklová , MUDr. Tala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nachystat příbor. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - poiuz 02.12.14 napsala :

Když si porod a pobyt v porodnici přehraji zpětně, tak bych tam šla rodit i podruhé. Byla jsem vyjukaná a vynervovaná prvorodička, ačkoli vše šlo jak po másle, porodní cesty se učebnicově otevíraly. Jen jsem v sobě měla nějaký strach, že to nezvládnu a ten bezproblémový porod se změní v drama.

Tady oceňuji obě PA, které se mnou u porodu byly, které mě podporovaly, snažily se mě uklidnit, vše vysvětlovaly. Trochu chladnější byl už přístup pana doktora, ale jak jsem se pak dozvěděla, tak ten den i noc se nezastavil, neb byly neustále obsazeny všechny porodní boxy, takže toho personál měl také nad hlavu (a tady právě oceňuji PA, které se mi doopravdy věnovaly a chápaly mě). Porodní plán jsem neměla, přesto mi malého po prvotním změření, vážení apod. ihned přinesli a strávili jsme ještě skoro 3 hodiny na boxu, kde nás oba nechali po porodu v přítmí prospat.

Na odd. šestinedělí byla jedna méně sympatická postarší sestra (která je tu už jednou jmenovaná ve starším komentáři), u které nácvik kojení probíhal poněkud hrubě a z rychlíku - zvlášť porovnáváno s ostatními úžasnými sestřičkami. I když mi kojení nejdříve vůbec nešlo, tak jejich trpělivost a praktické rady mi hodně pomohly, žádné „to musíte zkoušet/chtít/atd.“, ale opravdu si na mě udělaly čas, aniž bych si připadala, že je obtěžuji.

Gynekologické sestřičky jsou všechny moc fajn, tam se doopravdy nemusí člověk bát o něco poprosit, zeptat se atd.

Personál: MUDr. Tala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit personálu a nenervovat se zbytečně jako já, bude-li to možné. Nebát se zeptat, poprosit o radu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, pleny, oblečení pro miminko (pokud nechcete erární - občas bylo poněkud větších velikostí, některé kusy děravé). Balenou vodu (ten jejich čaj se moc nedá pít), ovoce, zeleninu a nějaké sladkosti (rychlá energie :) ). Oblečení pro sebe (i když je k dispozici erární noční košile), přezůvky, dostatek jednorázových kalhotek, župan!

A doprovod k porodu - přezůvky (muž je neměl a mrznul tam v ponožkách), balenou vodu, hroznový cukr na cumlání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 13.11.14 napsala :

Porod byl bezproblémový, personál ochotný a trpělivý, píchnutí VP na mou žádost posunuli oproti svému plánu. Dítě mi dali hned po změření Apgar skóre a už prakticky nevzali.

Na oddělení šestinedělí byli všichni ochotní a trpěliví, kdybych hodně hledala, co vytknout, asi bych něco našla. První dítě jsem rodila v pražském Podolí a musím říct, že tady to ze strany přístupu personálu bylo nesrovnatelně lepší!

Personál: MUDr. Maryšková, Bc. Brožková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - L. Podařiová 11.09.14 napsala :

Byla jsem odeslána mým gynekologem do porodnice na termín mého třetího porodu s doporučením na indukci kvůli velikosti miminka. Skutečně mě přijali, vše bylo v pořádku, časté natáčení monitoru a druhý den porod vyvolali tabletkou. Malý se narodil po necelých 12 hodinách s váhou 4,58 kg, krásný a zdravý. Jediný zásek byl u porodního plánu, který četla doktorka na příjmu, ale zřejmě již nikdo další.

Bohužel si nepamatuji jména všech lékařů a sestřiček, ale děkuji MUDr. Karáskovi s asistentkami, kteří přivedli syna na svět, MUDr. Podzimkové za respektování doporučení mého gynekologa, následný příjem a vyvolání porodu. Velké díky sestřičkám z novorozeneckého oddělení za péči a čas, který nám věnovaly.

Nabízená strava je určitě těžší na trávení a rodit po půlkilu boloňských špaget není to pravé. :-)

V jablonecké porodnici se rodí opravdu hodně, často jsou obsazené všechny porodní boxy najednou, v noci nevyjímaje. Porodní asistentky odvádějí skvělou práci.

Personál: MUDr. Karásek, MUDr. Podzimková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro zdravě se stravující nebo vegetariánky - při delším pobytu si zajistit donášku lehčí a zdravější stravy, ovoce a zeleninu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jablonec - Kačabka711 05.06.14 napsala :

Nikdy nezapomenu jméno této paní doktorky. Přenášela jsem už více jak týden a nejenom proto, ale i pro jiné komplikace nedostatečně vyživující placentu, kazící se polodovou vodu, špatné hodnoty na monitoringu dítěte a veliké bolesti, potíže z TK a s tím i související obavy, jež jsou přirozené - každý se bojí o to jaký porod bude, aby bylo všechno v pořádku atd. - jsme byla odeslána mojí gynekoložkou na indukci. Plod byl dostatečně velký a navzájem jsme si už spíše škodili, nebyl jediný důvod pokračovat, bylo jasné, že už se sama nerozrodím.

V jablonecké nemocnici, kde jsem měla sepsaný porodopis, jsem ale narazila na paní doktorku Podzimkovou, která mi udělala UZ. Dle něho usoudila, že plod je menší a že rodit nebudu sama ještě hodně dlouho, nicméně že mě nebude trápit vyvolavačkami, mám jít radši domů, najíst se a počkat, než se mi změní nález. Navíc prý stejně neměli místo. Toto mě velice znepokojilo a poprosila jsem ji, zda by se nepodívala na to doporoučení od mé gynekoložky, která mě přece jen viděla častěji a déle než 5 minut. Také jsem ji požádala, aby nedělala ukvapené závěry, že mi jde o to, že placenta nedostatečně vyživuje miminko a že mám strach, když už je takto velké, že to může mít za následky postižení dítěte a tak podobně. Nerada bych si vyčítala celý život, že jsem něco neudělala správně, když jsem mohla. Odpověděla mi, že placenta je unavená z přenášení, ale co čekám v takovém stadiu těhotenství, že je to normální.

Byla jsem tam ve čtvrtek a paní doktorka usoudila, že stačí jednou denně na monitor a na indukci, že půjdu příští středu, tedy pokud se nerozrodím dříve sama. Objednala mě do nějaké knihy na tu středu, ale já jsem jí řekla, že to takhle nenechám, že nemohu riskovat zdraví mé a mého syna a že bych chtěla na indukci hned, jak píše paní doktorka v doporučení pro hospitalizaci. Také jsem řekla: „Pokud je důvod, že máte plno, dejte mi překladovou zprávu a já dojedu kamkoliv, ale nebudu riskovat.“ Vysmály se mi společně se setrou a já s hroznými obavami odcházím.

Zkoušela jsem obvolat známého lékaře, že mu zaplatím, když mi udělá objektivní UZ a zhodnotí to, že je vše v pořádku. On ale mou nabídku nepřijal, že to prý kolegyni nemůže udělat, že určitě jednala správně. Nezbývala mi jiná varianta, než hledat kde porodím jinde. Chlapeček se narodil v sobotu 41. tt (+5) se zkaženou plodovou vodou, ale ještě včas a bez následků. Tudíž v ten čtvrtek jsem musela být 41. tt (+3). Opravdu týden už mi nezbýval, jsem ráda, že jsem dala na svůj instiknt a jednala, protože to opravdu nemuselo dopadnout dobře.

Personál: MUDr. Podzimková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat ze sebe dělat blbce.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Leniczka23 15.05.14 napsala :

Jedním slovem skvělé! Personál úžasný, nezažila jsem za celý pobyt ani jednou protivnou sestru. Porodní box příjemný, měli jsme s manželem naprosté soukromí. Pořád někdo chodil a ptal se mě, jestli něco nepotřebuji, komunikovali se mnou o průběhu porodu.

Na šestinedělí super péče jak o mě, tak o miminko. Pokoje luxusní i s vaničkou pro děti. Jestli ještě někdy budu rodit, tak jedině Jablonec. Jsem docela náročná a i přesto jsem byla 100% spokojená. Vřele doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Lucy88 24.04.14 napsala :

Z běžné kontroly se stal příjem pro patologický nález na monitoru. Přetočíme a když tak půjdete druhý den domů. No mám takový pocit, že už na kontrole mi udělali Hamiltona, jelikož se mi rozjeli kontrakce. Ve 21:00 mi píchli vodu, ale neotevírala jsem, takže o půlnoci, že udělají císaře. Malý se narodil v půl druhé ráno, prvně jsem ho viděla až někdy v deset.

Jak ho přiložit mi ukázali jen jednou, pak jsme bojovali, protože malý nechtěl sát. Celý pobyt v nemocnici jsem probrečela, pěkný poporodní blues. Malého mi začali bez zeptání dokrmovat Nutrilonem. Sestry jinak byly až na výjimky moc hodné. Ovšem nejlepší byla sestra, která mi poslední noc, kdy jsem měla prvně malého u sebe, řekla, abych už na ně nezvonila, takže asi tak. Pak už jsem se nerozkojila vůbec, ale za to asi mlže hlavně moje psychika.

Celkově to hodnotím průměrně.

Personál: MUDr. Karásek, MUDr. Tala Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 03.04.14 napsala :

Jsem Jablonečák, ač momentálně žiji v Praze. O jiné porodnici jsem nepřemýšlela, chodím do ordinace k MUDr. Svobodovi. Rodila jsem loni na jaře.

Měla jsem čtyři dny po termínu, tak si mě tam při pravidelných kontrakcích už v sobotu večer nechali. Do rána se porod nerozjel, a tak mi ho vyvolali. Bohužel v neděli bylo personálu málo. Sloužila MUDr. Macenauerová, která je moc milá, ale všeho všudy jsem ji viděla za celý den jednou. Porodní asistentka byla také milá, ale taková šmudlinka, jen se usmívala a informace žádné. Zkrátím to, porod se nerozjel, epidural nezabíral, tak v 18 hodin jsme to po domluvě s MUDr. Talou ukončili císařem. Pan doktor je moc příjemný člověk a jsem ráda, že večer nastoupil do služby.

Na JIPce super péče. Dětské sestry bych rozdělila na dvě skupiny. Mladé sestřičky bez výhrad. Starší, ty byly dost od rány, naštěstí nám kojení šlo, ale kamarádce vůbec nepomohly a ta už se pak moc nerozkojila. :( Záleží, kdo zrovna slouží, ale to je všude.

Tak krom té neinformovanosti v průběhu neděle od porodní asistentky, která tam přišla akorát na zavolání, si nemůžu na nic stěžovat. :) Jen mě napadá ještě dietní strava pro maminky, to uvidíte samy. :)

Personál: MUDr. Svoboda, MUDr. Macenauerová, MUDr. Tala

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Radunka83 05.12.13 napsala :

Nemůžu na jabloneckou porodnici a především její personál říct křivého slova. Za svůj týdenní pobyt (a byl to pobyt provázený jednou komplikací za druhou) jsem se nesetkala s ničím jiným než pozitivním přístupem, ochotou, úsměvy a profesionalitou jak od sester starajících se o mě, od dětských sester, ale i od lékařů.

Personál: MUDr. Svoboda, Tala, Jorgová, Macenauerová, Podzimková, Zachoval Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - StelaB 02.12.13 napsala :

Rodila jsem v červnu 2013 a naprostá spokojenost! Při porodu všichni vstřícní, byl zodpovězen každý můj dotaz. Krásně se starali o mě i o malého. Miminko mi bylo přiloženo k prsu po 20 minutách po porodu. Na šestinedělí super rodinný přístup. Za mě spokojenost a druhé mimi budu rodit jedině v Jablonci.

Personál: MUDr. Macenauerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vlastní příbor, toaletní papír a něco na zub. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jablonec - Simonaaa 28.11.13 napsala :

Já tedy zatím nerodila (TP jsem měla 20.11.), teprve mě to čeká, ale už teď jsem z nemocnice docela zaskočená a zklamaná. Nejsem z Jablonce, mám to tam 70 km, porodnici jsem si vybrala podle diskuzí a zkušeností jiných maminek a zatím teda nic moc. Akorát mě vystrašili a zítra tam jedu s hrůzou, co mě čeká.

Byla jsem tam v poradně 20.11., když jsem měla termín. MUDr. Macenauerová mě prohlédla s tím, že je vše v pořádku a že mám přijet do další poradny v sobotu 23.11. Tam bylo též vše v pořádku, tak mi opět ta samá doktorka jen sdělila další termín do poradny. Na mou otázku, jestli se bude muset vyvolávat porod, mi odpověděla, že to by velice nerada, že mám přijet 27.11. zatím jen na další kontrolu a natáčky.

Ve středu 27.11. dopoledne jsem tedy jela, cítila jsem se do té doby skvěle. V ordinaci byla už jiná doktorka - MUDr.Kuklová Ta mi, aniž by se mě zeptala, provedla Hamiltonův hmat. Až když jsem ji při zákroku škubla, tak mi jen sdělila, že mě trošku popožene. Že to byl Hamilton jsem si přečetla až ve zprávě, kterou mi dala. Příčí se mi takový přístup, nemocnice se chlubí tím, že pacienty o všem informuje. Na školení, které jsem si zaplatila vykládali o tom, jak rodičku o každém zákroku, který by měl být proveden informují, domluví se, přitom to není pravda!

Paní doktorka mi dál vysvětlila, že asi budu špinit, krvácet, že se mám zdržovat v okolí nemocnice. Na čtvrtou hodinu mám přijít zase na natáčky s tím, že když bude vše ok, tak pojedu domů. A když to bude něco ukazovat, tak že by si mě tam už nechali a vyvolali vložením tabletky + kapačkou Oxytocinu.

Přála jsem si přirozený porod, pokud nebudou samozřejmě komplikace, to byl taky jeden z důvodů, proč jsem si nemocnici vybrala. Odcházela jsem vyklepaná, jak můžu mít pak natáčky v pořádku, když jsem tak rozhozená a vynervovaná z představy, že mě budou vyvolávat po celodenním lítání po Jablonci, když mě tam nechala čekat až do odpoledne. Nebyla jsem připravená, neměla jsem s sebou věci, nechtěla jsem vyvolávat. Do toho mě bolel spodek po tom jejím Hamiltonu.

Na čtvrtou jsem se tedy vrátila zmrzlá, unavená na natáčky, díky bohu dopadly dobře. V ordinaci byla opět jiná doktorka MUDr. Podzimková. Ta mi řekla, že mám vše v pořádku, ať jedu domů. Ptala jsem se, jak to je s přenášením a říkala, že běžně nechávají maminky 10 - 14 dní po termínu, když nejsou komplikace. Já mám teprv 8 dnů po. Ptala jsem se jí také na to vyvolávání (ale už jsem jí neřekla, jak mi doktorka před ní hrozila ten den tabletkou a kapačkou). Řekla mi, že jsem dole hezky otevřená na dva prsty, že se čípek připravuje, tak že by stačilo bohatě prasknout vodu a tím by se měly rozjet kontrakce, ale pokud bude v pátek 29.11. vše ok, tak ještě ne.

Byla jsem hotová, 3 doktorky a 3 názory, jak jsem měla vědět, co je správně. Bojím se tam zítra jet, kdo tam zase bude a co mi řeknou. To, jak se nemocnice prezentuje, je podle mě jen komedie.

Personál: MUDr. Macenauerová, MUDr. Kuklová, MUDr. Podzimková Nahlásit
neutrální
Porodnice Jablonec - Emeří 20.11.13 napsala :

Zážitek z jablonecké porodnice se mi těžko hodnotí. Myslím, že personál dělal maximum, ale systém je tak zoufalý, že jsem si sáhla na dno - fyzicky i psychicky. Raději budu riskovat život svůj i případných dalších dětí, než bych se podobnému molochu zase svěřila.

Z prvního porodu (FN HK) jsem si odnesla trauma a do Jablonce nastupovala už jako psychiatrický pacient léčený na deprese. Na to, že jsou těhotenské deprese relativně obvyklý problém, tvářili se, jako kdyby něco podobného viděli poprvé. Vůbec neměli možnost se nějak přizpůsobit - musela jsem vysadit všechny léky a partner se mnou nemohl být po příjmu ani na šestinedělí. Na doporučení psychiatričky, že nesmím být sama, reagovali tím, že je se mnou přece skoro pořád nějaká další pacientka. Nadstandardní pokoj se nedá přidělit ze zdravotních důvodů (aby se mnou mohl být partner a dítě).

Kvůli KP se mi dostalo standardní císařské péče. Veškeré projevy lidskosti jsou nehygienické. Kytku nesmíte mít ani dřevěnou. Partner nesmí přijít na pokoj, ani když to spolubydlící nevadí. Když je plný stav, tak přece musíte pochopit, že vám dítě nebudou nosit na kojení podle jeho potřeb. V noci přikrmují bez dovolení matky. Výslovně jsem žádala, aby mě na kojení budili, ale nevyhověli mi.

Souhlasím s maminkami, co oceňují vstřícnost i ty, co si stěžují na hrubé zacházení. Většinou byl personál v první polovině směny úžasně laskavý a na konci směny vyčerpaný a nerudný. Když od nich nic nepotřebujete a ve všem jim ustoupíte, tak můžete projít takřka bez problému.

Personál: MUDr. Macenauerová, MUDr. Tala, MUDr. Příhodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si, na co máte právo, výslově to uvést v porodním plánu a mít na telefonu právníka v případě, že se vás někdo snaží rutinně odbýt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si jen to, co mají uvedeno na webu - opakovaně na mě útočili, že mám moc zavazadel a že mám vlastní i věci, které půjčují (oblečení na sebe a na miminko, látkové plínky, kojicí polštář).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - milujicimáma 15.11.13 napsala :

Luxus! Chovali se ke mě s takovou úctou a laskavostí, že jsem opravdu byla dojatá!
Nejlepší byla paní doktorka Příhodová, která mě kontrolovala od prvních bolestí do samotného porodu. I když už jí skončila služba a šla si mě jen zkontrolovat, tak už neodešla a přivedla mi na svět mou dcerku.

Na šestinedělí bomba! Laktační sestřičky, denně na vizitě a během dne radily i pomáhaly.

Naprostá krása a vstřícnost! Já být znovu těhotná, tak rodím jen a jen tam, i kdybych byla 100 km daleko. :-D

Personál: MUDr. Jana Příhodová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach, je to tam velice příjemné a s ochotou radí. Nemusíte se bát, ptát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To jako všude jinde. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Evina 1977 07.08.13 napsala :

V jablonecké porodnici jsem rodila letos 14. července, takže mám opravdu čerstvou zkušenost a mohu jen a jen doporučit.

Přenášela jsem 8 dní a na druhý den jsem byla objednaná na vyvolání porodu. Ovšem naše malá si to na poslední chvilku rozmyslela a rozhodla se, že teda půjde raději ven sama. :) Bolesti začaly nenápadně kolem 11. hodiny večer, bylo to zhruba po dvaceti minutách a dalo se to úplně v pohodě prodýchat. Miláček vedle mě spokojeně chrněl a absolutně netušil, že se něco začíná dít. Napustila jsem si plnou vanu a hupla do ní. Intervaly mezi bolestmi se zkracovaly, nejdřív na 10 minut, pak na 7, za chvilku už jsem byla na 3 minutách, ale pořád snesitelné. Usoudila jsem ale, že je nejvyšší čas vyrazit směr porodnice.

„Miláčku vstávej, rodíme,“ budím svého vyvoleného. Mžourá, jak kočka na slunci, „Cože? Po kolika minutách máš bolesti, po deseti?“ „Po třech.“ „Coo?“ Najednou už nemžoural, oči jak tenisáky, oblečení na sebe natáhl jedním tahem, jak hasiči při poplachu. Ještě tašku a jedem. Byla jedna hodina ráno. Uháněli jsme noční prázdnou silnicí, co to dalo. Brouček se křečovitě držel volantu, zřejmě, aby se nezvrátil za jízdy a neustále se mě přeptával, jestli ještě jako něco neleze ven. Ujistila jsem ho, že ven nic neleze, ale sama jsem cítila, že začíná jít do tuhého.

Ve čtvrt na dvě jsme se přiřítili do porodnice, zvonek na sestřičky, prohlídka a natáčení miminka. Nález jak hrom, otevřená na 6 cm, bolesti po dvou minutách, to bude fofr. Nestihneme ani přípravu a šup na sál. Vyfasovali jsme slušivé oblečky a putovali do porodního boxu, byly dvě hodiny a deset minut. Porodní asistentka mi protrhla plodovku, no nic moc teda, ale pořád se to dalo. Za pár minut už to byl ale „sajgon“. Bolesti jak…no veliké. Přišla doktorka, koukla na to a povídá, že budeme tlačit. Zaplať pánubohu, že mám svolení, tlačila bych stejně, jinak to prostě nešlo. Jedna z por. asistentek mi hupla na pupek, ještě tlačte a nemručte. „Se ti řekne,“ myslím si, ale zatlačím tak, jakoby na tom záležel osud celého světa. Najednou úleva, slyším pláč našeho malého pokladu. Jsou 2 hodiny a 51 minut. Jsme neskonale šťastní. Tam dole to mám jak po výbuchu atomovky, doktorka šije jak drak, ale mě je všechno fuk, užívám si ty první slastné okamžiky s naší Verunkou.

Veškerému personálu jablonecké porodnice touto cestou ze srdíčka děkuji za perfektní a profesionální přístup k maminkám jak při samotném porodu, tak i při následném pobytu na oddělení. Děkuji také dětským lékařům a sestřičkám za milý přístup k nám maminám, za jejich krásný přístup k mimískům. Po celou dobu pobytu jsem se nesetkala s neochotou a neprofesionalitou. Všem ještě jednou díky. Eva Kadlecová a Verunka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si sebou partnera, pokud má zájem být u porodu, mě byl velkou oporou a navíc jsme ty krásné první okamžiky zažili všichni tři spolu. Nezapomeňte těhu průkaz a možná něco malého k snědku, já byla po porodu hladová jak vlk, doporučuji přesnídávky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jablonec - Toscannii 18.07.13 napsala :

Tak já tuto porodnici bohužel doporučit nemohu. Rodila jsem 05/2013 a pobyla si tam 16 dní.

Porod samotný skončil císařským řezem - za to samozřejmě nikdo nemůže, ale co se dělo potom, to bych fakt nedoporučila ani nepříteli.

Malý se narodil s malou vadou, která byla ještě v porodnici odstraněna. Nikdo se ale nenamáhal mi za celý den přijít tuto skutečnost oznámit. Musela jsem na to přijít sama až když mi malého na mé xté naléhání konečně přinesli na pokoj ukázat a přiložit - krve by se ve mně tenkrát nedořezal.

Týden v horečkách 38+ řešili doktoři slovy - nebojte, už půjdete brzo domů - jinak nic. Když mi pak nasadili atb a šití mi prasklo tak, že mi udělali ještě jednu díru a měnili denně drény (dost bolestivé), vytékalo ze mě 5 dní cosi (krev). Nakonec mně znovu otevřeli a vyčistili - měla jsem krevní sraženiny, ale utz nebyl potřeba dělat. Toto bylo samozřejmě až poté, co proběhlo pár telefonátů a diskuzí s lékaři a primářem.

Pro kojící matky opravdu nedostatek a nevhodné jídlo - dost kořeněné a nevyhovující složení (nadýmavé).

Čistota půl zdraví, že? To rozhodně neplatí o JBC. Tam mi za celou dobu nikdo neotřel ani noční stolek, na kterém se dalo kreslit v prachu. Stírala se pouze podlaha a čistil pultík na koupání a přebalování prcků. Jinak jsou z hygienických důvodů zakázané návštěvy na pokojích - k smíchu! Možná proto, aby tam někdo něco z toho prachu nechytl. Prostě opravdu skvělé oddělení šestinedělí.

Sestřičky pro kojence - jak která. Některé se snažily opravdu pomoci, ale některé mi přišlo, že se s Vámi nechtějí ani namáhat Vám něco vysvětlovat - jako by to považovaly předem za zbytečné. Nikdo mi nic neukázal - přebalování, odříhnutí atd., vše jsem musela odkoukat (kromě koupání).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvažte ještě jednou, zda opravdu chcete rodit v této porodnici. Pokud víte s jistotou, že odrodíte bez problémů a nebudete potřebovat následnou péči tamních lékařů, tak tam běžte.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jablonec - bara 1 15.07.13 napsala :

Porod super, PA ochotné, doktor taky super.

Šestinedělí hrozné. Obzvlášť pozor na sestřičku Hanu Benešovou, je neochotná, hrubá. Jinak ostatní byly vstřícné. Neukázaly mi přebalování a základní péči o miminko.

Tuto porodnici nedoporučuji!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dudlík, jídlo, kruh, doklady, hygiena, porodnické vložky a kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 17.03.13 napsala :

Do jablonecké porodnice mě přijali od mého gynekologa ze vzdálenějšího města v posledním měsíci těhotenství. Poradny byly příjemné, každý můj (někdy i hloupý) dotaz byl trpělivě zodpovězen, myslím, že mi věnovali dostatek péče i času.

K porodu jsem přijela trochu dřív, ale protože jsme měli dlouhou cestu domů, přijali mě. Porodní sál byl příjemný, k dispozici byly běžné ulevovací prostředky (sprcha, vana, balony, žebřiny, stoličky). Během porodu byl přítomen partner, první dobu porodní jsme strávili v „intimitě“ jen zřídka přerušované zdravotnickým personálem při kontrolách miminka.
Porod mě zastihl neodpočatou a tak jsem do druhé doby porodní vstupovala notně vyčerpaná. Musím (kromě svého partnera) tedy velmi poděkovat veškerému personálu za vydatnou pomoc a udržování dobré nálady během celého procesu. Čerstvé miminko nám krátce opláchli a zkontrolovali a ještě během „spravování“ už jsem je měla i s partnerem u sebe.

Na oddělení šestinedělí/novorozeneckém nám také bylo příjemně. Pokoje byly čisté, pohodlné, lidské, k dispozici bylo vše, co je pro první dny s miminkem potřeba. Návštěvní hodiny jsou oficiálně poměrně krátké, ale v praxi se rozumná návštěva může dostavit kdykoliv a pokud je maminka na pokoji sama, pustí návštěvu i na pokoj. Tato benevolence se mi hodila i ve vztahu k jídlu - když jsem nestihla dojíst včas, jídlo mi na pokoji nechali do příštího kola bez „remcání“.

Veškerý personál byl velmi milý a přátelský, bylo znát, že svou práci mají rádi. Jediné, co bych takhle zpětně ocenila, je více pozornosti ohledně kojení. Jako prvorodička jsem si s tím „nějak“ poradila, ale špatná technika mi způsobila problémy s prsy, které bych jinak nejspíš nemusela řešit. Takže v tomhle případě doporučuji hodně se ptát a pro jistotu a klid v duši vyžadovat kontrolu od sester. Druhá maminka na pokoji se ptala víc, až na jednu výjimku jsem nezaznamenala jakoukoliv neochotu odpovědět i na opakovaný dotaz. Tudíž beze strachu, od toho tam jsou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zeptat se na cokoliv, co Vás zajímá a nebo s čím si nevíte rady.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nepodcenit množství hygienické výbavy vč. toaletního papíru. Po nástřihu mi byl oporou nafukovací kruh. Bez vlastního příboru se skutečně nenajíte. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 18.12.12 napsala :

Mám takmer čerstvú skúsenosť s touto porodnicou a velmi príjemnú. Príjemný personál už od prvých dní, ked sme tam chodili na natáčanie, boli všetci milí, starostliví. A to som sa bála, že budú ku mne pristupovať ako ku „cudzinke“.

Rodili sme nakoniec cisárskym rezom pre nepostupujúci pôrod, ale ten sa velmi vydaril, dieťatko mi bolo dané akonáhle to šlo a začalo sa kojiť.

Pooperačný pokoj- sestry velmi staroslivé - nakolko som prvýkrát ležala vobec v nemocnici, neviem síce posudiť, či aj na iných oddeleniach sa tak o vás staraju, ale tam to bol vážne úžasný pristup. Chodia okolo vas, pýtajú sa, čo potrebujete poprípade vám dajú niečo od bolesti, ak sa necitíte dobre. S kojením a všetkými otázkami týkajúcimi sa starosti o mimčo vám poradia sestričky, nemajú problém príst a poradiť vám, aj neskoro v noci. :) Naozaj sa niet na čo sťažovať.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemajte strach.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - barushka2 26.09.12 napsala :

16/9 jsem rodila v Jablonci císařským řezem. Původně jsem měla termín kvůli KP na 27/9 ale praskla voda a tak se jelo. Přijeli jsme do porodnice v noci, připojili mě na monitor aby zjistili, jak se mimčo má a co se děje. Protože bylo vše o.k. rozhodli se počkat do rána. V 8:00 mě odvezli na sál, manžel u porodu, na sále absolutně žádný problém.

Pooperační pokoj - skvělý personál

Jelikož jsem byla po císaři neměla jsem miminko u sebe, ale sestry z novorozeneckého ho nosili opravdu jak to bylo možné. Neměla jsem s nimi jediný problém, jedna směna byla ráznější, ale nic hrozného. Vždy ochotně poradili, pomohli. Já neměla problém s kojením, ale co jsem viděla u ostatních, v případě problémů byli sestřičky vždy po ruce. Personál gynekologie také velice milý a ochotný. Jak lékaři tak setřičky.

Za pár let si tam určitě pojedu pro druhé dítko :-).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po císařském řezu doporučuji vzít si s sebou balík dětských piškot. Člověk je na dietě a nemocniční strava nic moc. Piškoty s čajem mě první dva dny zachránily.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 05.09.12 napsala :

Po předešlých dvou zkušenostech v jiné porodnici jsem se rozhodla porodit třetí dítě v Jablonci a určitě nelituji.

Rodila jsem zde letos v červnu. Porod mi kvůli přenášení a vysokému tlaku vyvolávali. PA milá ochotná, doktor Nožička velmi hodný s lidským přístupem. Vše vysvětlovali a skvěle povzbuzovali. Jediné co mě mrzí, že mi nedali po porodu miminko na břicho. Pan doktor se mě sice zeptal zda ho chci, ale dětská sestřička řekla, že ho musí hned odnést a pak mi ho přinesl tatínek už zabaleného. No asi to bylo fakt třeba.

S druhou maminkou a mimčama jsme pak byli na předporodním pokoji, protože bylo plno. Hlavně jsem byla ráda, že se zadařilo a přijali nás protože jsme taky zažili noc kdy posílali troje budoucí rodiče do jiné porodnice. Prostě bylo narváno a to jedni jeli až z Prahy chudáci.

Za celou dobu hospitalizace jsem se nesetkala s někým nepříjemným nebo neochotným od lékařů počínaje přes sestřičky ženské či dětské, sanitáře až po uklízečky. Prostředí je moderní, útulné a čisté. Návštěvy mohou přijít vlastně kdykoliv. Jídlo nemocniční úrovně, ale to myslím není pro maminy tak prioritní, každá je hlavně šťastná, že už má toho svého drobečka konečně v náruči.

Vřele tuto porodnici doporučuji a přeji všem rychlý a krásný porod zdravého miminka.

Personál: MUDr.Nožička,PA bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kruh na sezení po případném nástřihu. Jsou i speciální, ale bohatě stačí obyčejný dětský do vody za pár kaček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - we 22.08.12 napsala :

Moje zkušenosti jsou dobré, měla jsem tam plánovaný císařský řez, který teda sám přišel o týden dřív. Byli ochotní a dobře se tam o mě starali i o mimi, jelikož jsem ho tři dny u sebe neměla, abych si odpočala, takže supr.

Sestřičky hodný a furt se ptaly, jestli něco nepotřebujeme.

Takže já osobně doporučuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neberte si věci na mimi,jenom na odjezd domů. Půjčují tam. A hlavně si vemte plínky na mimi, dají vám tam je základních pět.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si všechno svoje, je to lepší.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 07.08.12 napsala :

Rodila jsem zde letos. Měla jsem představu přirozeného porodu, celé těhotenství tomu nasvědčovalo, že to i tak dopadne, leč opak je pravdou (tudíž, není dobré spoléhat na to, že naše plány, co se týče porodu, se vyplní, teď už to vím také).

Do péče porodnice mě předal můj gynekolog na 39. tt, na KO jsem tedy začala chodit ještě před termínem. První, co mě zarazilo bylo, že mě všichni lékaři, co mě prohlíželi před termínem a i po něm, vždy upozorňovali na to, že po překročení termínu porodu do 10. dne po něm porod vyvolávají. Docela mě tento přístup šokoval, protože ve mně tohle akorát vyvolalo nelibost a nepříjemný pocit, že jsem si místo pro porod nezvolila správně. Domnívám se, že není nutné předem rodičku upozorňovat na možná rizika, když se nic neděje, a to ještě v době, kdy nedošlo k dovršení termínu porodu.

Další, za co tuto porodnici nemohu doporučit, je provádění Hamiltona bez vědomí a svolení rodičky. Bohužel, mně byl proveden 2× (prvně mi byl proveden 3. den po termínu, resp. 2. den po druhém termínu porodu, pak mi byl proveden 5. den). Na to, že mi tento zákrok lékaři provedli, jsem přišla až později (říkala jsem si, sakra, proč to vyšetření tak bolí???), jelikož se mi po něm do dalšího dne rozběhly kontrakce, ale na porod jsem připravená nebyla, neotvírala jsem se. S poměrně pravidelnými kontrakcemi jsem se ráno do porodnice vypravila s tím, že už se mi rozbíhá porod, bohužel, jak jsem psala, neotvírala jsem se.

V této stresující situaci mi vylítl tlak, který by mě normálně přešel, bohužel, po vyšetření si mě tam nechali s tím, že není dobré riskovat. Tlak mi do hodiny klesnul na normál. Hospitalizace probíhala tak, že mě sloužící PA nechala na běžném pokoji 8 hodin se silnými kontrakcemi bez toho, aniž by se mi někdo věnoval. Jediné, co mi bylo na mou žádost doporučeno, byla sprcha a několikrát proveden monitor. Po 8 hodinách jsem byla otevřena ze 2 na 4 cm, podle lékařky porod začal a i já jsem se tak cítila, kontrakce byly pravidelné. Přijel můj doprovod k porodu a už to vypadalo, že je vše ok, změnila se i služba PA, která byla milá a vstřícná, nechala nás samotné v porodním boxu, vše konečně vypadalo, že jde tak, jak má.

Kontrakce sílily, pomáhala jsem si aktivitami, střídáním poloh, vanou, stoličkou. PA chodila pravidelně na měření monitoru a ptala se, jestli něco nepotřebuji. MUDr. u porodu nebyla, rodila jsem v noci a sama, tudíž byl klid a pohoda. O půlnoci jsem požádala PA o vyšetření a nastal šok, jelikož jsem se otevřela pouze o 1 cm. I přes veškerou snahu, už přicházela obrovská únava, jelikož jsem k ránu rodila už 24 hodin. Nebýt vyčerpanosti, asi bych vše ustála a s malou dopomocí porodila normálně, bohužel, došlo k dirupci, injekci s lékem na bolest a na otevření děložního hrdla (ta zabírala, ale už bylo pozdě). Nakonec nastupivší ranní směna v čele s MUDr. Talou mi navrhla porod sekcí (aplikovat oxytocin již nedoporučili), což během půl hodiny nastalo. Pro císaře se rozhodli na základě měření OP z monitoru, který cca od půlnoci neměřil správně a PA to věděla a neustále mě na něm držela, i když jí bylo jasné, že toto měření nemá žádnou vypovídající hodnotu. Takže na základě tohoto měření a v mém stavu, když už jsem pod vlivem léků pomalu o sobě nevěděla, jsem „odrodila“ pod epidurálem sekcí.

Personál JIPu, ženské sestry a dětské sestry byly bezvadné. Co se týče lékařů, domnívám se, že díky jejich špatně načasované a nevhodné intervenci, jsme zbytečně, já i mé dítě, podstoupily porod sekcí s aplikací všemožných léků během a po porodu. Co mě ale nejvíce na celém porodu mrzí je stav, který jsem zažívala bez dcery po porodu na JIPu, to, co pro mě bylo nejdůležitější, být se svým dítětem od začátku, mi nebylo umožněno.

Z výše uvedených důvodů; zbytečné zásahy lékařů před porodem v těhotenství, které nevykazovalo, až na výjimečně vyšší TK ze stresu ze situace okolo porodu, žádná rizika, jsem podstoupila porod sekcí, který nejspíš následně vyvolal i hormonální výkyv a poruchu fce štítné žlázy, se kterou jsem bojovala skoro 3 měsíce po porodu. Proto tuto porodnici nedoporučuji a to zejména těm, které chtějí mít nad svým porodem „kontrolu“ a nechtějí být jen pacientkou v rukou lékaře. Je mi jasné, že každá máme jiné požadavky a zkušenosti, ale třeba moje zkušenost někomu pomůže při rozhodování, zda jet do porodnice, která je o 60 km dál, ale mít zaručeno, že se k vám lékaři budou chovat s ohledem a s respektem k vašemu přání, možnostem a zdravotnímu stavu.

Ale abych i ocenila, což také chci, protože i tato porodnice má své klady, byl zdravotnický a pomocný personál, ti byli skvělí a díky nim mi to vše přišlo snesitelnější. Další plus je v celku příjemné a rodinné prostředí, což mi vyhovovalo. Jako plus jsem také uvítala pomoc a podporu dětských sester (a to i na požádání) s kojením.

Jen malá poznámka na závěr, za dobu pobytu v porodnici jsem si všimla, že nebyl den, kdy by neproběhly vícečetné porody sekcí. Domnívám se, že to také o něčem svědčí.

Personál: MUDr. Tala, MUDr. Jörgová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zvážit, zda porodnice splňuje to, co od ní očekávám. Doporučuji nedělat kompromisy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - paam 07.07.12 napsala :

Ahojda, 20.6.2012 jsem v Jablonci porodila syna, přenášela jsem, tak mi tam píchli vodu, vůbec mě necpali žádnými injekcemi atd. Zanedlouho se rozjel porod, PA byla úžasná a a krásně doplňovala mého partnera, byla jsem hýčkaná jak nikdy, a paní doktorka byla taky super, pořád mě chválili, i když vím, že tak skvělá jak říkali jsem nebyla, ale hrozně mi to pomohlo.

Pak když mě paní doktorka hodinu šila, tak si se mnou povídala, na mou žádost mi ukázala i placentu (moc mě zajímalo jak vypadá) no prostě super.

Potom na šestinedělí byly všechny sestřičky (dětské i z gyn.) super, měly trpělivosti až až, někdy mi jich bylo až líto, jak byly pořád ve střehu, snad si ani kafčo nedaly za celou šichtu.

Vizity probíhali taky dobře, lékaři vždy usměvaví… No fakt nemám co bych Jablonecké porodnici vytkla. Snad jen, že mají málo oblečků na miminka a látkových plenek, tak doporučuji si vzít i svoje vlastní. A až nám mimča z těch 56 vyrostou, nebuďme lakomé a darujme jim je.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně pokud s vámi bude partner tak nějakou sváču nebo alespoň drobné mince do automatu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - materinka 23.04.12 napsala :

Zkušenost s porodnicí v jablonci výborná. Jen maličkost, protože bylo plno, zůstala jsme po porodu na přeporodním a neměla jsme pro mimčo k dispozicui vaničku. Za 3 dny byl koupaný tedy jen jednou. Ale 4. den jsme si vykoupala už doma. Jinak personál i prostředí výborné, doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - simirek89 10.04.12 napsala :

Určitě 100% doporučuji!! Rodila jsem prvně, nemohu tedy osobně srovnávat, ale prvorodičky určitě ocení profesionální přístup celého personálu - jak doktora, tak PA, sestřiček v čele s lidským a osobním přístupem.
Opravdu není co vytknout, péče úžásná, porod v příjemném prostředí, personál ochotný, milý, vstřícný. Neustále jsem byla pod dohledem a příjemnou péčí. I přítel řikal, že takový přístup ještě neviděl a chválil.

Takže nebojte se, pokud pujdete rodit sem, nemáte se čeho bát. Naopak, těšte se na péči a komfort, spojený s tim nejkrásnějším co vás potkalo.

Personál: MUDr. Mairich

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Průkazku, doklady, dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - doubravka.h 03.02.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu 2008 - do porodnice jsem jela s tím, že mám trochu bolesti, ale do porodu ještě 2 týdny, takže mě jako nezkušenou prvorodičku pošlou domu s tím, že se jedná o poslíčky.

Po vyšetření na monitoru nic neukazovalo na porod, ale sestřička mi řekla, ať vydržím, že si mě prohlédne pan primář. Ani on neměl pocit, že by se blížil porod, ale protože jsem měla bolesti, rozhodl, že si mě nechají přes noc u nich.

Automaticky jsem byla odvedena usměvavou sestřičkou na porodní pokoj - toto vše jsem samozřejmě absolvovala se svým přítelem, což personál bral jako samozřžejmost.

Každou půl hodinu mě chodila sestra kontrolovat, nabídla mi na sezení míč a že mohu kdykoliv použít sprchu, která byla součástí pokoje.

Syn se narodil necelých 5 hodin po příjmu :-) Přítel byl celou dobu přítomen, trochu ho mrzelo, že nemohl přestřihnout pupeční šňůru, ale sestry mu to vynahradily - nechaly ho jít s nima, takže mohl být u prvního mytí malého a hned mu ho šouply v zavinovačce do ruky, aby se mi mohli přijít pochlubit jak jsou krásní :-)

Nikdo na mě nepospíchal a ještě víc jak hodinu mě nechali na tomto pokoji, a oni přítele nevyháněli :-)

co se týče personálu na šestinedělí - úžasné sestry, které kdykoliv přišly, chodily nás kontrolovat i v noci a všechno ochotně vysvětlily - mnohdy dřív než jsem stačila otázku vyslovit. Milé žákyňky a i uklízečky byly fajn

Stejně tak i ošetřující lékaři :-)

Mohu jedině doporučit - příště bych chtěla rodit zase v Jablonci

Byla jsem velmi spokojena

Personál: Nepamatuji se

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat strach doma, nebát se na cokoliv optat, dobře přečíst pokyny a seznam věcí, které dostanou při zápisu (je tam vše potřebné)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ubrousky, vložky, hlavně partnera ať na to nejsou samy :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - střapáček 29.01.12 napsala :

Nikdy jsem nezažila tak bezvadný přístup VEŠKERÉHO personálu od uklízeček až po primáře. Jako pacientka jsem dost náročná, ale na Jabloneckou porodnici nemůžu říct křivého slova. Vše bylo naprosto perfektní. Všem moc děkuji.

Personál: Příhodová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu, flašku a kafe pro personál :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Sissin 16.12.11 napsala :

Rodila jsem v Jablonci v červnu 2010 po dlouhém rozmýšlení jestli Lbc nebo Jbc. Jsem ráda, že jsem se rozhodla správně :-)

Přijela jsem na příjem s manželem jako totálně vyplašená prvorodička. Měli stop stav, proto ze mě sestra na příjmu nebyla nadšená, ale měla jsem už porod „v zatáčce“ :-) tak mě ihned vzala se převlíknout a rovnou bez přípravy na sál. Stačila jsem jim tam plodovou vodou zacákat kde co, ale nikdo neřekl ani slovo :-) Sál na mě zbyl opravdu poslední a malinký, nicméně s vlastní sprchou a wc. Na sále byla malá kamerka, kterou mě mohli sledovat, kdyby se cokoliv stalo, ale jak to bylo rychlé, tak jsem ani sama nebyla. Stihla se i vyměnit směna a přesto se na mě co chvíli přišel někdo podívat. Trpělivě mi vysvětlovali jak tlačit, co dělat, utěšovali mě v bolesti, tak nějak jsem tajně doufala, že to takto bude.

Nikdo neřekl křivého slova, samá pozitivní nálada. Žádný porodní plán jsem neměla sepsaný, asi by si to personál ani nestihnul říct, v 7 se změnila směna a v 7,20 byla malá na světě. Na všechno se mě zeptali, miminko jsem měla po porodu hned v náručí, úkolovali i tatínka ať už fotí, „musel“ jít se sestřičkama vážit a měřit a mýt :-) Jediný „divný“ byl přesun z porodního sálu na pokoj - šla jsem po svých, ve značně upravené ústavní košily po chodbě, kde probíhaly návštěvy - já jsem to teda ani tak nevnímala, ale musel na mě být teda ohromný pohled.

Pokoj dvojlůžák s vlastní sprchou i wc, neměla jsem úplně štěstí na spolubydlící a příště už nebudu „líná huba“ a určitě se zeptám na nadstandard. Ale i tak to šlo. Jídlo na pokoj je tedy neocenitelné, než to odnesou, tak se vás zeptají jestli ještě budete a nechají vám to tam jak dlouho chcete. Od uklízeček, po žákyňky na praxi byli všichni v pohodě, chválili děti jako by to měli v popisu práce :-) Jedinou negativní zkušenost jsem měla s postarší dětskou sestrou, to byla fakt „komunistická kráva“. Jako druhomaminka už bych jí uměla uzemnit, jako čerstvá prvomaminka jsem si ještě myslela, že mi radí opravdu dobře :-)

Vcelku to hodnotím opravdu pozitivně, je to sice dál a horší cesta, ale vyplatí se to ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Návštěvy se můžou přijímat i v jídelně, která se při donáškách jídel na pokoj jinak nevyužívá. Je to lepší, než venku na chodbě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela, mě byl velkou oporou i přesto, že moc práce tam neudělal :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - evinax 26.11.11 napsala :

Od sepsání porodopisu až po odchod z porodnice jsem byla moc spokojená. Absolvovali jsme s maželem předporodní kurz, kde nám všechno ukázali a vysvětlili. Ležela jsem na předporodním týden před porodem. Po porodu , protože na šestinedělí bylo plno, jsem s miminkem zůstala na předporodním, byl tam úplně skvělý personál, všichni byli moc hodní, přitom profesionální, ale jejich lidský přístup je neocenitelný, opravdu moc všem děkuji ! Byla jsem tam moc spokojená, prostředí hezké, 2lůžkové pokoje, jídlo se nosí až na pokoj, jsem moc ráda, že jsem si jabloneckou porodnici vybrala !

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - marcellia 31.08.11 napsala :

Rodila jsem zde koncem července, od přijetí, pobytu a propuštění jsem byla moc spokojená. Před porodem, který byl císařem, jsem tam ležela 2 dny, kdy mi porod zkoušeli vyvolat, a každou chvíli mně a mimčo kontrolovali, točili monitor, jestli je vše ok, ptali se jak mi je atd… Fakt úžasný! Je vidět, že si personál dává záležet na tom, jak se chová. Taky musim pochválit sestry, které se o mě starali na pooperačnim, byl to pro mně záhul a bolest fakt děsná, a ony byly moc příjemné, vše vysvětlili, odpověděli.. Sestry na novorozeneckém taky fajn!!! Pokoje jsou pěkně zařízené, sprcha a wc na pokoji..
Kdybych měla ještě někdy rodit, jedu tam bez váhání :-)

Personál: Svoboda,Karásek,Macenauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plenky,nějaké vám dají,ale nestačí.Jinak každá maminka dostane dárkovou krabici,kde jsou i vzorky různých krémíků,i na zadeček,a tělíčko,tak tohle si nosit nemusíte..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - tyluca 19.08.11 napsala :

1.2.2010 jsem byla dopoledne v Jablonci na vyšetření.Malý náznat otevření tam byl, ale prý je možné, že ten den to ještě nebude.Měla jsem si zajít na nákupy a třeba by se to rozběhlo.Odpoledne jsem již byla zpět.Na přijmu mi moc nevěřili, že už je vše na spadnutí, svíjela jsem se v křesle při monitorování miminka a přišlo mi , že všichni mají dost častu. Potom přišla doktorka a vše šlo ráz na ráz :).Nestihli mi dát ani antibiotika a malý už byl venku.Opravdu skvělý přístup veškerého personálu, příjemné rodinné prostředí, prostě fajn.Sestry na příjmu docela chápu,v té době byl babyboom a pravděpodobně tam přichází spousta provorodiček, které si myslí, že už rodi…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, všechno vám zodpoví

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - kucirka 09.08.11 napsala :

Moje zkušenost je skvělá. Přijeli jsme o půlnoci a v půl 3 byl Matěj na světě. I když se střídal personál pořád,všichni byli milí, se vším poradili,ohledně kojení,koupání atd. Doporučuji!

Personál: Dr.Nožička

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír! příbor! plenky,vložky poporodní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - acimedaca 15.07.11 napsala :

16.6. se v Jablonecké porodnici narodila moje dcerka Katka.
Na příjmu mladá paní doktorka, pak monitor - bohužel v křesle, docela jsem se kroutila. Pak už hned na porodní box, klystýr a epidurál - anesteziolog byl fajn, vše vysvětlil. Porod probíhal docela rychle, porodní asistentka byla milá a příjemná. Bohužel jsem se potrhala, takže po porodu následovalo šití, které bylo hodně nepříjemné,pak doktor (bohužel nevím jméno) byl docela drsný, nemluvil - možná to bylo proto,že jsem hodně krvácela, tak se snažil šít rychle :-). To byla jediná negativní zkušenost. Oddělení šestinedělí v pohodě, ženské sestry taktéž, to samé sestry dětské.Byla jsem na běžném pokoji - po 2 a se sprchou a sociálkou - super. Jediné co bych „doporučila“ - umístit do sprchy nějaké sedátko- bylo mi po pordu špatně a stát jsem nedokázala a sprchovat se v sedě na dlaždičkách taky ne. Jídlo klasika, něco horší, něco lepší.
V celkovém hodnocení můžu porodnici v Jablonci vřele doporučit

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se, všechno se zvládne

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 12.06.11 napsala :

Rodila jsem v dubnu 2011, bylo to pro mě poprvé, mimčo větší a nechtělo se mu ven. Porod trval přes 24 hodin, díky přístupu personálu od příjmu po konec samého porodu vše vnímám jako pozitivní zážitek. Na každý dotaz odpověděli, vysvětlovali všechny úkony, snažili se mi ve všem vyhovět a ještě byli milí. Pobytu není také co vytknout, nicméně doma je doma. Bylo poněkud plno a tak jsem nebyla na oddělení šestinedělí, ale na gynekologii - nevýhoda byla třeba v tom, že koupat mimčo jsem musela na sesterně na novorozeneckém, ale to koneckonců ničemu nevadilo. Sestry z novorozeneckého až na drobnosti také v pohodě. Problém byl u mě kojení, ale věnovaly se mi a pomáhaly. Líbil se mi přístup veškerého personálu, který není v každé porodnici samozřejmostí (srovnávám se zkušenostmi kamarádek).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

větší množství plínek pro mimčo - erární a doporučené množství nestačilo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Jcink 24.05.11 napsala :

Krásné den
Tak 16.5. v 10:30 jsme byla přijata do porodnice.
Ráno 16.5. ve 2:00 mě začala odtékat voda.Jinak nic se nědělo.Po příjezdu do porodnice mě začala odtékat zelená plodová voda a tak si mě tam nechali.Začali do mě cpát kapačky s penicilínem.Dále do mě vložili tabletku na otevírání,pač jsem nebyla ani kousek otevřená.Dále následovali rozbory krve.Ty dopali dobře bez nálezu.Večer jsem zas dostala iněkci a uklidnění.Následovali další kapačky s penicilínem.Ráno v sedm jsem dostala další prášek na otevírání a pak už se to rozběhlo.Ve 12:00 jsem prosila už o epidural. Pak už jsme se začala otevírat.A v 15:53 byla naša beruška na světě.
Doktoři-bohužel neznám jména a sestřičky byli skvělí.Moc mě pomáhali a vše vysvětlovali.
V porodnici je to krásné a vybavení luxusní.
Když budu rodit tak jedině v Jablonci.
Všem čekatelkám moc doporučuji
S pozdravem Janča

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Holky nebojte se.Ve všem Vám pomůžou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - laurinkaxxx 18.03.11 napsala :

Milé nastávající maminky,jsem ráda, že vám mohu vřele doporučit porodnici v Jablonci n.N. Má zkušenost jako prvorodičky se možná odvíjí a je částečně ovlivněna délkou porodu,který trval pouhé tři hodiny bez jakýchkoli komplikací či velkých bolestí,ale přesto odbornost,vstřícnost a přístup veškerého personálu určitě uvítá každá těhulka. Tato porodnice zaměstnává několik mladých lékařů/ek a porodních asistentů/tek,kteří jsou milí,vyškolení a zkušení,dle mého názoru. Poporodní péči a péči o naši malou Sárinku si také chválím. A co se týče oddělení šestinedělí,tak s úsměvem podotýkám,že tato nemocnice je špičkou mezi nejlepšími. Tento můj názor mimo jiné sdílely i pacientky,které se na pokoji za mého pobytu vystřídaly. Kdybych se znovu rozhodovala,zda rodit v Jablonci n.N.a pocházela bych ze vzdálenějšího města,určitě bych neváhala. Pro zajímavost bych nakonec sdělila,že jednou z pacientek na našem pokoji byla i maminka,která přijela rodit z Rumburka,který je od Jablonce vzdálený asi 60km.
Andrea Dubská,Liberec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně nemít strach a nebýt ve stresu,říkat si,že je vše přirozené a zároveň se těšit na nového človíčka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Každá maminka dostane seznam,ale vezměte si s sebou jedno oblečení,ať se mimi navštěvám líbí ještě víc.Oblečky,které vám zapůjčí je zkrátka jen erární.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Jana Kučerová 14.11.10 napsala :

Já jsem rodila dcerku 24.7.2009 v Jablonecké porodnici,měla jsem plánovaný císařský řez kvůli špatné poloze miminka.Nebyl důvod se něčeho obávat.Už před porodem se mnou všecko důležité probrali,včetně anesteziologa,odpověděli i na mé otázky,které jsem měla.Samotný porod byl krásný,vše trvalo jenom 45 minut.Na sále byla dokonce i sranda s personálem:)Můj manžel mohl být na sále se mnou,já si na přání dala jenom epidurál do zad,abych byla při vědomí.Jinak je možná i celková anestezie.Je tam dovolené i focení ihned po vyndání miminka z dělohy,krásná vzpomínka:)
Pobyt na Jip byl prvních 24 hodin,pak jsem i s malou byla umístěna na pokoj šestinedělí,kde se o nás sestřičky perfektně staraly a byly ochotné i poradit.Jelikož byl v té době Babyboom,tak nás pustili už 4 den ráno domů,jinak se chodí až 5-6 den po sekci.Nám to ale nevadilo,vše bylo v pořádku a tak jsme mohli nemocnici opustit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat,klidně i 2 krát,když vám není něco jasné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku,veškerou zdravotní dokumentaci,pokud je k dispozici

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 15.10.10 napsala :

porodnice jablonec je vyhlasena za vynikajici jsou tam hodny sestricky a doktori

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavne mit pevne nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hygienu atd

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 15.10.10 napsala :

porodnice jablonec je vyhlasena za vynikajici jsou tam hodny sestricky a doktori

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavne mit pevne nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hygienu atd

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 14.10.10 napsala :

Slyšela sem že je výborna porodnice proto jdu tam rodit listopadu 26.11. mozná i dřív těším se tam slyšela sem samou chválu na jabloneckou porodnicí porodím tam kluka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

at jdou rodit do jablonecké porodnice já tam taky budu rodit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavne hygienu atd a neco dobrého na zub

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 11.10.10 napsala :

Ahojda porodnice Jablonec proste uza vrele doporucuji od zacatku do konce.Personal skvelej citila jsem se tam temer jako doma.Kdyby nahodou by se potreti zadarilo frcim tam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavne klid a pohodu zadny nervy ven to musi

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

neco dobreho na zub to se osvedcilo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - ivet81 11.04.10 napsala :

V této porodnici jsem porodila 24.1.2010 krásného zdravého chlapečka. Byla jsem absolutně spokojena s personálem na porodnici,vše je velmi profesionální. Porodní asistentky i lékaři jsou skvělí. Sestry na oddělení šestinedělí taky super,horší již to bylo s personálem na dětském oddělení. Nebylo to však nijak strašné,jen to tam bylo jak na běžícím páse. Porodnici mohu vřele doporučit a kdybych rodila podruhé,nebudu přemýšlet nad jinou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné je perfektně sepsáno na informačním letáku z porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - ADA76 06.03.10 napsala :

V Jablonecké porodnici jsem rodila v srpnu 2008, a ikdyž pobyt byl na začátku dlouhý (komplikace) a naopak na konci krátký (Babyboom), tak jsem byla velmi spokojená :)
Měli v té době cca 6 porodů denně a všichni lítali a nestíhali, ale byli hodní a i pak na šestinedělí vše vysvětlili a pomohli :)
Je to malá porodnice - rodinného tipu a naprosto moderně vybavená. Další dítě neplánuju, ale kdyby ano, tak bych tam rodila i po druhé. Všem doporučuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku porodnice a mít sebou dostatek tekutin po porodu na šestinedělí :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku !!!!
A jinak seznam věcí Vám dají při prohlídce porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - Anonymní 22.02.10 napsala :

ahojky! v Jablonecké porodnici jsem rodila 2.11.2007 a byla jsem spokojená.Měla jsem těžký porod, rodila mě paní doktorka Jörgová a byla super. Druhé mimčo se chystám porodit také tam a to nejspíš 8.7.2010.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebojte se a věřte doktorům

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

těhotenský průkaz a dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jablonec - RENYZ 14.01.10 napsala :

KRÁSNÝ DOBRÝ DEN!!!V JABLONECKÉ PORODNICI JSEM PORODILA 24.09.2009 NAŠEHO FILÍPKA!!!S TOUTO PORODNICÍ JSEM BYLA NA 100% SPOKOJENA!!!!SESTŘIČKY BYLY SKVĚLÉ!!!OCHOTNÉ PORADIT!!VŠECHNO MI UKÁZALY!A CO SE TÝKÁ DOKTORŮ,TAK BYLY PŘÍJEMNÍ,PROFESIONÁLNÍ!NO PROSTĚ SUPER!!!TUTO PORODNICI MOHU JEN DOPORUČIT!!!RENATA Z.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

HLAVNĚ SE NEBOJTE!!!!!!!!!!VŠE DOBŘE DOPADNE!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

HLAVNĚ SI NEZAPOMEŇTE PORODNICKÉ VLOŽKY,PLÍNKY NA MIMKO(DOSTANETE JEN PÁR KUSŮ),A TĚHOTENSKÝ PRŮKAZ!!!

Nahlásit

Fotky z porodnice

pokoj i s naším tatou .

Porodní Box

Část té rýže nasypali i do vody a to měla být polévka . Jinak toto je prosím...

Verunka.. už doma z porodnice 4. den..

V den narození

Třetí den po narození

Lucinka druhý den po narození po kojení

Lucinka na oddělení šestinedělí

Lucinka v den narození

Přidejte Vaše fotky k porodnici Jablonec.>

Děti z porodnice Jablonec

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Jablonec
PHV Tadeášek
47 cm, 2440g 07.04.2019
n-i-k-y Liberec Toník 48 cm, 2560g 19.02.2019
n-i-k-y Liberec Vašík 46 cm, 2445g 19.02.2019
Lenik84 Terezka neznámé 17.01.2019
Thea96 Daniel 52 cm, 3505g 16.12.2018
Lucik31393 Jablonec nad Nisou Jakub neznámé 12.11.2018
Mst-Lucie Rumburk Jakub Strecker
51 cm, 3480g 30.09.2018
VERČA.19 Frýdlant Veronika
45 cm, 2465g 28.09.2018
Míša_Vítková Jablonec nad Nisou Dominik
49 cm, 3430g 03.09.2018
Soffe Sofe
49 cm, 3500g 02.09.2018
Linda5687 Viktorka 53 cm, 4435g 17.08.2018
Crocodylice Ríšánek
49 cm, 2920g 02.08.2018
Stánička90 Adéla Kovačková
49 cm, 3405g 29.07.2018
Kepha Libuše 49 cm, 3220g 08.07.2018
DanielFox Sebastian
neznámé 08.07.2018
Niky Bora Barunka
62 cm, 4100g 06.07.2018
Miša.Purova Sára 50 cm, 3985g 30.06.2018
Linhem Michal Jakubík
50 cm, 3370g 24.06.2018
Kristýna1899 Viktorie Izabela Cilichová
51 cm, 3g 04.06.2018
Leontynka2018 Leontýnka
49 cm, 3265g 24.05.2018

Rodily v porodnici Jablonec

Chystají se rodit v porodnici Jablonec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Jablonec (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Jablonec?