Porodnice Jablonec

Jablonecká porodnice získala nové moderní prostory v roce 2002. Lůžková část s porodními boxy i ambulance jsou zařízeny novým nábytkem a přístroji. Výhodou porodnice je také spolupráce s centrem asistované reprodukce Pronatal Praha.

Doprovod u porodu je samozřejmostí a můžete si přivést až dvě osoby, které jsou povinny respektovat pravidla nemocnice. Porodnice může do jisté míry, v závislosti na konkrétní situaci, respektovat porodní plán rodičky. Ten můžete ke konzultaci zaslat s kontaktem na vás na email: porodni.plan@nemjbc.cz.

Porodnice pořádá kurzy předporodní přípravy, kterých se mohou zúčastnit ženy od 30. týdne těhotenství. Pro více informací můžete volat v pracovní dny od 8 do 14 hodin an tel. číslo: 606 044 690.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Jablonec nad Nisou, p.o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 63x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Bohumil Svoboda

kurzy pro těhotné: 724 902 991
prohlídka porodnického sálu: 483 345 504
vrchní sestra: 483 345 501
telefonní ústředna nemocnice: 483 345 111

Adresa: Nemocniční 15, 466 60 Jablonec nad Nisou

URL: http://www.nemjbc.cz/cs/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jablonec

24.09.19

V srpnu jsem tu porodila své druhé dítě a musím říci, že vše za 1*.
Do porodnice jsme dorazili kolem 23:00. Nebyla jsem si jistá, jestli nás nepošlou domu, protože jsem neměla pravidelné kontrakce, ale sestřička byla moc milá, povídaly jsme si i s paní doktorkou u monitoru a vše bylo příjemné. Porod byl velmi rychlý, bez nástřihu.
Na oddělení šestinedělí bylo plno, tak jsem ležela na porodnici ještě s jednou paní, které se narodilo také druhé miminko. Ale vůbec to nevadilo jen pokoj byl menší a hůře se s miminkem dostávalo k posteli.
Jídlo výborné, ke každé snídani či obědu bylo i jablko nebo jogurt, což bylo fajn na noc, když miminko nechtělo spinkat.
Když jsem měla problém s kojením sestry stále chodily a pomáhaly, opravdu super.
Nemůžu vytknout vůbec nic.

Personál:

MUDr Krausová, PA Štempecová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Za mě určitě kojící čaj a homeopatika na kojení, hodně mi to pomohlo rozkojit se. Dále hodně vložek a nějakou sladkost na večery, abyste měly energii, když jste v noci vzhůru

Anonymní
02.08.19

Rodila jsem u nich syna v roce 2017 a na přístup personálu si nemůžu stěžovat. Paní doktorka mě krásně provedla celým porodem, všechno v pořádku. Když jsem něco nevěděla, ochotně vysvělili a ukázali. Jen s tím kojením to u mě detské sestry trochu zanedbaly bych řekla. Ukázali mi to jednou a já si absolutně nevěděla rady, takže jsem si musela zvonit.

Druhé dítě teď 2019 též jedině tam. Před pár dny jsem byla v noci na pohotovosti a musím říct, že průstup sestřičky i pana dotkora N. bezkonkureční, až se mi z toho chtělo brečet, jak jsou hodní. To v Liberci prostě nezažijete. Jsem ráda, že jsou mezi doktory a sestry stále lidé na svém místě :)

Personál:

Mudr. Koťátková, Mudr. Nožička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, když si nejsem jistá, třeba se desetkrát zeptat a nechat si poradit :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout se zapsat, jinak lahev pití a příbor.

Anonymní
30.07.19

V porodnici jsem rodila v roce 2017
Porod nechal personál plynout, žádné velké zásahy se nekonaly, jen mě každou hodinu přišli zkontrolovat a zeptat se jestli nechci něco na bolesti, statečně jsem odmítala, ale po hodinách kontrakcí a stále malém nálezu, mi doporučila paní doktorka epidural a řekla jeho výhody v mém případě, nechala jsem si ho podat a dobře jsem udělala, do 2hodin od podání se mohlo jít tlačit. PA byly úžasné - obě, na žádný kurz jsem nechodila a krásně mě porodem provedly.
I když byl porod dlouhý, celkem 20h, tak na něj vzpomínám ráda, bolest to sice byla velká, ale zpětně nevybavitelná, myslím, že i díky příjemnému personálu a prostředí.
Mohla jsem do poslední chvíle chodit a jakkoli si ulevovat.
Všichni byli příjemní a všichni mě povzbuzovali a chválili, což je velká psychická podpora.
Porodní box byl menší, ale stačil.

Na 6N jsem byla na nadstandardu, ale i normální pokoje jsou v pohodě.
Tam byla jen jedna sestra taková nepříjemná někdy, ale já si z ní nic nedělala a ptala se případně jiné. Naštěstí jsem nic moc nepotřebovala a vše šlo hladce.

Děkuji za péči a ještě jednou se vrátím…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše, co mají na seznamu, co si vzít s sebou.

27.04.19

Pokud se rozhodujete mezi Libercem a Jabloncem neváhejte a určitě volte Jabloneckou porodnici, rodila jsem jak v Liberci a teď to jsou 2 měsíce co jsem porodila v Jablonci a ten rozdíl je neskutečný. Naprosto skvělý personál se vším poradí, pomohou chovají se úžasně až jsem tomu nemohla uvěřit, že to vůbec jde. Z Liberce jsem odcházela s poporodní depresí, protože se chovali úplně příšerně, vše jim bylo na obtíž. Z Jablonce jsem odcházela odpočatá a šťastná. Takže za mě jedině Jablonec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě příbor, bez něj se nenajíte. A hodně poporodních vložek, jinak klasika

23.03.19

Zdravím holky, chtěla bych se s vámi podělit o zkušenost s Jabloneckou porodnicí. Za mě tedy 10 hvězdiček z 10. Naprosto skvělej personál i přístup. A to musím říct, že já jsem hroznej pacient. Lékaři i sestry ohleduplní a tolerantní. Opravdu máte pocit, že jsou tady kdykoliv pro vás a ne opačně. Měla jsem indukovaný porod, který jsem si prosadila za každou cenu, jelikož jsem nechtěla přenášet a i přes to, že to bylo mnohem více bolestivé a já jsem byla maximálně urvaná a hysterická, se personál choval vstřícně, ochotně, ohleduplně…Byla jsem opravdu velmi spokojená.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příbor, toaletní papír, plenky a vložky.

04.02.19

Za mě velké ANO.. Byla jsem velmi spokojená. Můžu jen doporučit…

04.01.19

Jsem opravdu ráda, že jsem se rozhodla pro tuto porodnici, i když bydlím v Liberci. Podle mě je velmi důležité v těchto chvílích mít kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a snaží se pro vás udělat maximum.
Na sál jsem šla 15.12.2018 kolem 23:00, hned se mě ujala nejúžasnější PA, které za její péči upřímně děkuji. Kolem 7 ráno se střídaly směny, tak se za mnou přišla ještě rozloučit a říct mi, že jsem velmi statečná a všechno zvládnu. Taková podpora znamená hodně, když je člověk u porodu sám.
Ranní směna byla také skvělá, bez porodních asistentek a lékařů bych to asi nezvládla, jelikož po 3 dnech beze spánku díky kontrakcím jsem na tlačení neměla dost sil, takže trvalo přes hodinu, ale trochu se tomu pomohlo a 16.12.2018 v 9:10 byl můj anděl na světě 0:)
A mají tam snad nejhezčího doktora na světě, který mi byl u porodu a následně mě šil :D
Na oddělení šestinedělí také nemám co vytknout, zajistili mi nadstandardní pokoj, který se vážně vyplatil a mohla jsem si své miminko v klidu užívat naplno :)
Sice můj porod probíhal úplně jinak, než jsem si představovala a vše nakonec bylo přesně naopak, než jsem měla v porodním plánu, který jsem naštěstí zapomněla dát PA, jinak bych trpěla mnohem více a déle. Ale i tak to pro mě byl nepopsatelný zážitek a na porodní bolesti a kontrakce jsem zapomněla tak po 2 hodinách.
Psychicky jsem byla v pohodě hned, myslím si, že právě díky personálu. Kdyby na mě u porodu a po něm byl někdo nepříjemný a cítila bych se tam na obtíž, tak bych na tom byla mnohem hůř. Lituji maminky, které to zažily :(
Velmi děkuji za úžasný přístup a perfektní péči! Bohužel absolutně nevím jména personálu.

09.10.18

Pro tuto porodnici, jsem se rozhodla, protože jsem na ni slyšela jen samou chválu. No nevěděla jsem, že je skutečně tak suprová, jako říkali lidi v mém okolí.
Nastoupila jsem tam na plánovaný císařský řez. A musím říct, že po celou dobu mého pobytu byl personál neskutečně milý, příjemný a profesionální.
Nastoupila jsem den před porodem (plánovanou sekcí), personál opravdu skvělý, vše vysvětlil, poradil, na otázky každý bez problémů odpovídal.
V den porodu se dělo vše přesně podle informací z předešlého dne. Jediné co bylo, že časově jsem šla na sál dříve než bylo v plánu, ale to nikdo samozřejmě neovlivní :)
Na sále opět, personál příjemný, ochotný vše vysvětlit, odpovědět na veškeré otázky a schopný vás dostat do pohody. Řez probíhal v epidurální anestezii. Takže při mém plném vědomí. Anesteziolog příjemě popisoval co se bude dít, jaké mohu mít pocity a samozřejmě jsem musela každou změnu, kterou jsem na těle pociťovala hlásit, aby se podle toho mohli zařídit.
Po porodu jsem byla do druhého dne na JIPce. Sestry úžasné, milé, nápomocné. Jelikož po císaři dlouho necítíte nohy, nemůžete s nimi hýbat, je obtížné vstát (vstát můžete až po několika hodinách) se vším poradily, pomohly, vysvětlily. Pravidelně chodily, dávaly injekce na bolest. Sestry z oddělení šestinedělí mi nosily malou cca co 3hodiny přikládat a pomazlit.
Poté na oddělení šestinedělí přístup také opravdu skvělý. Je pravdou, že co sestra, to jiný názor a proto je třeba je poslouchat, vnímat a ptát se. Všichni jsou tam velice ochotní.
Po celou dobu pobytu na oddělení šestinedělí chodily sestry z gynekologie a nabízeli injekce na bolest nebo kapičky. Bylo jen na rodičce, zda je bude chtít nebo ne. Za celou dobu jsem se nesetkala s tím, že by na mě někdo špatně koukal, za to, že jsem si něco na bolest vzala, ba naopak, spíš se snažili nám od bolestí co nejvíce ulevit, aby si rodičky co nejvíce odpočinuly.
Po porodu, závisí jen na matce, zda chce mít miminko u sebe a chce se o něj plně starat nebo ho dá k sestrám. Ať už na noc nebo na hodinku aby si odpočinula.
Za mě naprosto profesionální přístup jak doktorů, tak sester.
Ale také ostatního personálu.
Mít takový přístup všude, České zdravotnictví je úplně někde jinde.
Opravdu obrovská spokojenost a pokud by jsem měla rodit znovu. Jablonec je jasná volba.
Děkuju!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Je dobré si s sebou do porodnice vzít
jednorázové plenky (v porodnici dostanete 5ks)
Vlhčené ubrousky
Bepanthen (na bradavky a miminku na zadeček)
Ponožtičky a rukavičky pro miminko
Klidně i kojící čaj, meltu cokoli co pomůže se rozkojit (samozřejmě ale konzultovat se sestrami použití)
Welleda olej na masáž prsou (podporuje tvorbu mateřského mléka a ulevuje prsům)
Oblečení pro miminko (stačí jen na cestu domů, v porodnici oblečení pro miminka mají) Župan (košile můžete používat interní)
Hodně silné vložky
Svůj toaletní papír
Nabíječku na telefon
Vhodný je i nějaký dáreček jako poděkování personálu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je dobré si s sebou do porodnice vzít
jednorázové plenky (v porodnici dostanete 5ks)
Vlhčené ubrousky
Bepanthen (na bradavky a miminku na zadeček)
Ponožtičky a rukavičky pro miminko
Klidně i kojící čaj, meltu… Cokoli, co pomůže se rozkojit (samozřejmě ale konzultovat se sestrami použití)
Welleda olej na masáž prsou (podporuje tvorbu mateřského mléka a ulevuje prsům)
Oblečení pro miminko (stačí jen na cestu domů, v porodnici oblečení pro miminka mají) Župan (košile můžete používat interní)
Hodně silné vložky
Svůj toaletní papír
Nabíječku na telefon
Vhodný je i nějaký dáreček jako poděkování personálu

03.07.18

Rodila jsem v 31. 1. 2018 v Jablonecké porodnici. Porod mi byl vyvolán, byla jsem v 41+1tt . Prošla jsem rukama několika lékařů a nemůžu si stěžovat, všichni vše vysvětlili a byli moc milí. Akorát nemám dobrou zkušenost s MUDr. Karáskem. Byl velice arogantní a lituji toho, že jsem se neozvala a něco mu nerekla. Rodila jsem opravdu dlouho, 48 hodin, a porod nakonec skončil sekcí. Na pooperačním byli úžasní, pomohli mi se vším.

Na oddělení šestinedělí to bylo jak kdy, podle toho která sestra měla službu. Každopádně pokud se nám zadaří mít druhé miminko, tak do Jablonce půjdu ráda znovu, ale budu si stát za svým. A asi bude nejlepší, když budeme v pořádku rodit ambulantně. Na oddělení šestinedělí už bych se nerada vracela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se oponovat, říci svůj názor lékařům.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, příbor, vložky, toaletní papír, plenky pro miminko, Bepanthen mast na zadeček miminka, Lanolin mast na bradavky, hydrogelové polštářky na bradavky.

08.05.18

Jako prvorodička jsem o porodnici dlouho přemýšlela, neznala jsem nikoho osobně, kdo rodil v Jablonci, ale na základě blízkosti a recenzí jsem se pro ni rozhodla. :) Musím říct že jsem byla spokojená na oddělení gynekologicko-porodnickém (nikdo mi nic při porodu nenutil a čekali, jak se to vyvine. Hlídali mě o něco více, protože už jsem přenášela a voda byla zkalená. Porod proběhl bez komplikací, bez nástřihu a poranění a trval cca 3 hodiny. Na novorozencích sestry vždy ochotně přišly na pomoc, když jsem potřebovala a poradily. Takže doktoři, sestry, asistentky, dokonce i uklízečky musím pochválit za jejich profesionalitu. :) Cítila jsem se tam výborně. Díky všem! :)

15.12.17

Super! Personál od doktorů přes sestřičky až po údržbáře úžasný. Všichni byli milí. Když jsme cokoli potřebovali, nebyl to problém - pomohli, vysvětlili. Za 5 dní jsem tam nepotkala otrávený personál. Malej nechtěl přibírat - byla jsem už z toho zoufalá a pán, co převlékal postele, si udělal chvíli čas, aby mě uklidnil. Prostě super ve všech ohledech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hlavně příbor, nabíječku na telefon. :) Já příbor i nabíječku neměla (sestřička mi sehnala, ale dalo jí to zabrat).

16.08.17

Jsem prvorodička a měla jsem spousty komplikací už v těhu, ale můžu říci, že porodnice Jablonec je úžasná. Sestry a doktoři/doktorky jsou milé. Vše je krásně čisté, uklizené. Personál se Vám snaží se vším pomoci. Mají krásné oblečení pro miminka. Už se těším na druhé mimi a porodnici Jablonec. Snad tam pro nás bude místo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou nějaký dáreček pro personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

05.05.17

Obě děti jsem rodila v Jablonci, první před 3 lety a druhé před necelým měsícem. Do porodnice jsem se po pěkné první zkušenosti těšila (navzdory tomu, co mě tam čekalo) a ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

Veškerý personál, se kterým jsem se setkala, lékaři, lékařky, sestřičky (dokonce i pan opravář) byl milý, profesionální a věřím, že nejen se mnou jednal se zájmem a úctou. Kromě toho pěkně prostředí - nové, čistě a světle prostory, pokoje po 2 a bezproblémové přidělení nadstandardu (pokud kapacity dovolí).

Jídlo bylo opravdu dobré. Nechápu, na co si některé maminky stěžují. Je to nemocnice, ne 5* hotel… A jídlo bylo chutné - ovoce, jogurty. Přispělo to k tomu, že jsem si za ty 4 dny pěkně odpočinula a sžila se s miminkem. Neměla jsem žádné neobvyklé požadavky, nicméně personál se snažil vycházet vstříc, jak jen to šlo.

Dětské sestřičky ochotně pomohly s kojením a byly k dispozici pro dotazy. Jablonecká porodnice je pro mě důkazem, že nadstandard může být standardem a že české zdravotnictví
na tom zdaleka není tak špatně, jak se někdy říká.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych novopečeným maminkám nebát se ptát, každý potřebuje jinou míru informací. Např. technika přebalování je pro někoho samozřejmost a jiní ji potřebují ukázat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vložek a toaletního papírů, mýdlo na ruce. Nějaké dobroty a ovoce na přilepšenou. Při porodu se mi osvědčil hroznový cukr: dodal energii ale nebylo mi špatně (před prvním porodem jsem lehce jedla a bylo mi pak dost zlé, při druhém jsem jen jedla hroznový cukr a bylo to mnohem lepší).

02.04.17

Porodnici v Jablonci jsem si vybrala na doporučení kamarádky, která tam již absolvovala dva porody a vždy byla spokojená. Jako osobni zkušenost musím napsat to samé, spokojenost od začátku do konce. Příjem proběhl kolem poledne a malá se narodila ve 23h. Bohužel nebyl volný jednolůžkový pokoj, kapacity omezeny asi jako v každé nemocnici. A i celkově bylo na oddělení plno.

Ale stejně jsem byla zalezlá pořád na pokoji, max. na návštěvu si jdete na chodbu či do jidelny. Při samotném porodu jsem ocenila trpělivost jak porodní asistentky, tak pani Mudr. Podzimkové. Milá mladá doktorka, nepospíchala na mě, mluvila klidně a nechala vše na mě, jak se cítím a že na mě počkají.

Na 4. zatlačení byla malá venku, bez poranění, bez šití. Mimochodem, doporučuji pomůcku Aniball. Nebýt vyčerpání z porodu a pak i nasledneho spánkového deficitu, bylo vše fajn. Tedy až na kojeni. Sestřičky byly fajn, všehcny ochotně vysvetlovaly dotazy prvorodicek, nebyl problém na ně zazvonit v noci a ihned přišly pomoci.

Personál:

Mudr.Podzimkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Používat Aniball či Epino před porodem, mne pomohlo psychicky jako prvodoričce a evidentně i fyzicky, druhý den jsem v pohodě seděla na židli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsávačku! Když se mi v noci nalily prsa, vyloženě jsem ji ocenila, než prsa polevila. Na doporučení sestry jsem odsávala i během dne a kombinovala krmení od sebe a přes stříkačku. Malá měla žloutenku, byla líná na pití a já aspoň viděla, kolik toho sní a nemusel se řešit umělý dokrm.
Příbor, vložky(dostala jsem pouze na porodním sále a pak uz nic), plenky pro prcka, ubrousky na zadeček,oblečení pro mimčo není potřeba, dostanete všeho dost.
Na porodni sale fucela klimatizace, ocenila jsem zupan, po nekolika hodinach mi bylo uz chladno.

Anonymní
22.03.17

Strávila jsem v této porodnici dlouhých devět dní a všechny více či méně pozitivní zážitky těžko shrnout do pár vět, ale celkové porodnici doporučuji.

V těhotenské poradně se střídají velmi mladé lékařky. Ocenila bych spíše, kdyby tam byl stále stejný lékař a ne každý den někdo jiný, ale chápu, že v nemocničním provozu to asi jinak nejde. Chyběla mi tam nějaká převlékací kabinka nebo aspoň paravan, aby se člověk nemusel vysvlékat před lékařem. Ale to je jenom drobnost. Jinak péče v poradně ok. Objednací časy byly vždy dodrženy, žádné dlouhé čekání.
Všechny lékařky a sestry, se kterými jsem se setkala, byly vždy milé s vstřícné.

K porodu jsem neměla žádný porodní plán, ani konkrétní představy.
Kvůli preeklampsii mě hospitalizovali již před porodem. Původně pouze na pozorování, ale hned druhý den jsme se dohodli na vyvolávání. Vyvolávali mi porod dva dny nejdříve tabletami, které nezabíraly. Třetí den mi byla píchnutá voda a podán oxytocín. Na bolest jsem si vyžádala epidural. Trvalo dlouhou hodinu a půl, než dorazil lékař z oddělení ARA, protože musel být u jiné operace (nechápu tedy, jestli je snad vždy jediný anesteziolog v celé nemocnici…?) Přivolaný lékař se mi ale velmi omlouval a jeho chování bylo velice milé a profesionální. Kvůli stále nepostupujícímu porodu byl ve finále ukončen za pomocí kleští. Poranění a nástřih nebyl vzhledem ke klešťovému porodu velký a po pár týdnech již nejsou jizvy téměř vidět. Ani na dítěti nezanechalo použití kleští absolutně žádné následky. Všechny postupy a léky byly vždy se mnou předem konzultovány a vysvětleny jejich účinky. Mohla jsem cokoliv kdykoliv odmítnout.

Pobyt na novorozeneckém oddělení hodnotím vesměs pozitivně. Péče a přístup gynekologických sester na výbornou. Dětské sestry byly také vždy vstřícné a ochotné, ale v postupech péče o novorozence si občas odporovaly. (Například některé prosazovaly buzení dítěte v přesný čas na kojení v noci, některé ne.)

Návštěvy na pokojích nejsou dovoleny. Ale pokud tam člověk nemá další spolubydlící, tak návštěvy můžou i na pokoj. Jinak lze využít k návštěvám jídelnu - doporučuji. Nebo čekárnu před vchodem, ale tam je poněkud zima a nepohodlí.

Kvalita jídla byla nic moc. Taková horší školní jídelna. Doporučuji si nechat přinést z domova něco na přilepšenou. Jogurty apod. Na každém pokoji je malá lednička, kde si lze cokoliv vlastního uschovat a ve společné jídelně je i mikrovlnka a rychlovarná konvice k volnému použití.

Další servis jako například čisté prádlo a úklid na pokoji super.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, dostatek vložek a čistých ručníků.

18.01.17

Porodila jsem v Jablonci své druhé dítě. První jsem rodila v Hořovicích. V obou porodnicích jsem toužila po co nejvíce přirozeném porodu. V obou jsem měla porodní plán. Přístup byl ale rozhodně jiný.

V Jablonci poměrně ochotně dodrželi vše, co jsem v porodním plánu měla, a za to jsem jim opravdu vděčná. Pravda je, že jsem přijela otevřená na 9 cm, a porod byl rychlý a nekomplikovaný. Přesto - byla mi doporučena, až tlačena, disrupce vaku plodových blan - a to několikrát - respektovali ale, že jsem nechtěla a měla jsem možnost „zažít“, jaké to je, když si tělo poradí samo. Tak, jak je to pohodlné miminku a rodičce.

To byl obrovský rozdíl oproti hrůzné zkušenosti z prvního porodu. Dalším, a pro mne podstatným rozdílem, byla ochota nechat mě v pozici, která mě byla příjemná. Většinu porodu jsem strávila v kleče (většinou na křesle, které tomu bylo uzpůsobeno), ke konci na doporučení PA na boku pro lepší rotaci miminka a nakonec v sedě - porodní stolička mi nebyla zakázána, ale opět tomu bylo uzpůsobeno křeslo.

V Hořovicích, seč se snaží působit jako porodnice, která podporuje přirozený způsob porodu, mi byla dovolena pouze pozice v pololeže nebo polosedě. Takže to nešlo :-( Celý porod byl v Jablonci zvládnut bez léků, zásahů, kanyl, s minimálním měřením, (mohla jsem se volně pohybovat) a vyšetřením. Dokonce mi bylo umožněno nechat uvolnit placentu a PA mi masírovala břicho olejíčkem - to mne opravdu nesmírně překvapilo.

Bohužel jediný nepříjemný zážitek byl opětovný nástřih, který prý byl opravdu nevyhnutelný (nedokážu ohodnotit). Porod dozorovala pouze PA, měla jsem pocit soukromí a celkově to bylo příjemné. Až nakonec mne přišla zašít mladá paní doktorka, která byla velmi příjemná a sympatická. Velké mínus celé zkušenosti bylo chování pana (tuším primáře), který posměšně reagoval na můj požadavek, aby mi nebyla píchnutý vak plodových blan. V pozici kleče v téměř úplném otevření to bylo poměrně ponižující. Jeho reakci na moje vysvětlení, že „minule to po dirupci bylo hodně hnusné“ - „to bude stejně hnusné i tak“ ponechám snad bez komentáře. Miminko mi bylo okamžitě přiloženo, nemyto, nechán dotepán pupečník a já jsem velmi vděčná, že jsme s dcerkou obě mohly prožít tak krásný porod.

Byla jsem na rozdíl od prvního porodu schopná vnímat vše, co se děje, jak venku, ale především uvnitř. Předpokládám ovšem, že vše je podmíněno porodním přáním a možná také přítomností duly, která mi hodně radila. Bez porodního plánu, který je hodně důležitý, budou také v Jablonci zřejmě postupovat hodně rutinně. Ale od toho porodní plán je, a je skvělé, že respekt k jeho znění v Jablonci funguje! Poslední zmínka šestinedělí - to, že nejsou k dispozici poporodní vložky, plenky a příbory k jídlu je trochu ostuda, ale dá se to přežít.

Neměla jsem naštěstí potřebu radit s kojením, ale vedle mne ležela mladá paní, která měla prsa nalité k prasknutí a její dítě prs nepřijímalo a bylo dokrmováno stříkačkou, protože bylo, podle mne, podceněno dostatečné přikládání k prsu první den. Za šestinedělí bych tedy ruku do ohně nedala, sestry nemají čas, ne vždy radí dobře a laktační poradkyně by byla na místě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Velmi dobře napsaný porodí plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor - a ne jeden! Dostatek poporodních vložek a plenek pro dítě.

30.11.16

Porodní asistentka i lékař naprosto super! I následná péče byla perketní. Je to taková rodinná nemocnice!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Porodní asistentky jsou tam úžasné a jsou velkou oporou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, příbor, toaletní papír a vlastni oblečení pro miminko + zavinovačku - lepší jak erární, jednorázové plenky.

26.09.16

Byla jsem naprosto spokojená.

Všichni byli velice milí a ochotní, porod probíhal přesně podle mého sestaveného porodního plánu, a hlavně jsem od první chvíle byla s tím malým uzlíčkem mého štěstí.

Za mě super, a jinam bych rodit ani nešla.

Personál:

MUDr. Nožička, MUDr. Koťátková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte strach, lidé jsou tam úžasní, nejen doktoři jako odborníci, ale i sestřičky tam jsou báječné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbory a vlastní oblečky pro miminko, (pokud čekáte drobečka) a plenky.

22.09.16

Jabloneckou porodnici jsem si vybrala na doporučení svých blízkých kamarádek a udělala jsem dobře. Byla jsem moc spokojená, jak s prohlídkami v poradně před samotným porodem, které tomu předcházely, tak s přístupem lékařů a personálu v době porodu a na oddělení šestinedělí. Ohleduplné vyšetření, trpělivé vysvětlování, úsměvy jako bonus.

Porodní plán jsem neměla, přitom se porodní asistentka sama při přijetí ptala, zda ho chci předložit. Oceňuji porodní box, na kterém jsme s přítelem trávili jak první dobu porodní, tak později samotný porod. Nikam vás nestěhují, už jste v „zabydleném“ prostoru. Velmi oceňuji přístup MUDr. Nožičky. Rodila jsem třetí dítě, čekal do poslední chvíle, aby nemusel zbytečně provádět nástřih. Ten musel být nakonec proveden, ale šití mě vůbec nebolelo, na rozdíl u předchozích dvou porodů, konaných v jiné porodnici.

Jablonecká porodnice je vyhlášená, proto do ní jezdí i maminky z Liberce - můj případ. To je jediné, co mě trochu mrzelo, že sestřičkám občas uniklo, že liberecké rodičky zabírají místo jabloneckým, a ty musí někdy i posílat rodit jinam. Ale chápu to.

Personál:

MUDr. Nožička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V případě zvýšené kapacity maminek můžete očekávat, že budete sice přijati, ale umístěni na gynekologické oddělení. Porodnice opravdu často „praská ve švech“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo! Nemocniční strava není moc pestrá a zvláště snídaně byly dost chudé. Na pokoji je lednička, ať tatínek přiveze šunku, sýr nebo ovoce. Dále nezapomenout příbor, nafukovací kruh, balenou vodu, poporodní vložky, nabíječku na mobil, svoje látkové plenky ( moje miminko často ublinkávalo a látkovek erárních je málo ), malé ponožtičky, rukavičky, i slabá čepička se hodí.

01.08.16

Byla jsem nadšená! Skvělý přístup, úžasné porodní asistentky (stihla jsem dvě směny). Nikdo během porodu zbytečně neotravoval, nikdo mi nic nenutil, žádný zbytečný oxytocin, nic, co jsem nechtěla.

Paní doktorka Macenauerová byla skvělá, rodila mě i šila. Kudy chodím, tudy chválím a určitě zde budu rodit i příště. :)

Jediné, co bych vytkla, že přiložení k prsu proběhlo až po hodině. Já jakožto prvorodička, jsem sama nevěděla jak a než si na mě udělaly čas, uběhla hodina. Ale nijak nám to rozkojení nezkazilo.

Také oceňuji, že mi malou nevzali ani na chvíli, jako to dělají v Liberci. Jen ji vážili zatímco mě šili a pak už byla jen se mnou.

Personál:

MUDr. Macenauerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát na cokoli zeptat, jak na sále, tak na šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Všichni jsou moc milí a ochotní. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní příbor, ale když nebudete mít (jako já), půjčí vám ho bez problému.

06.06.16

Rodila jsem v Jablonci v dubnu 2016. Přítel mohl být po celou dobu od příjmu do porodnice až do porodu a po porodu se mnou. Měla jsem připravený PP, který byl ze strany lékařů dodržen. Můj porod trval 23 h. (po odtoku PV se nedostavily kontrakce) a porod byl nakonec vyvoláván (oxytocin do žíly). Za několik hodin se vystřídaly 4 směny doktorů a PA a všichni byli velice milí a vstřícní.

Co se týká gynekologicko-porodnického oddělení, si nemohu stěžovat a porodnici mohu jen chválit a doporučit. Dcerka mi byla po porodu hned položena na břicho a po umytí a zvážení hned přiložena. Paní doktorka byla velice milá a dodávala mi pocit jistoty, že jsem ve správných rukou, o všem mě informovala.

PA byla též velmi milá a komunikativní.

Co se týká novorozeneckého oddělení, mohu jen chválit a velké díky sestrám které mi pomáhaly s problémy s kojením (Horčičková, Vojtíšková). Je škoda, že na tomto oddělení jsou 2-3 sestry, které „buď úplně neměly náladu“, nebo je práce prostě nebaví a přístup bych hodnotila asi tak, že novopečené mamince dokáží radost s příchodu dětátka na svět zkazit.

Celkově DOPORUČUJI a hodnotím jako velmi příjemné až rodinné prostředí s vřelým a profesionálním přístupem a nedivím se, že v porodnici je stále plno.

Personál:

MUDr. Jana Koťátková, PA Renata Abrahamová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Menší oblečky (mimi pod 3 kg), příbor, toaletní papír, vody.

04.05.16

V říjnu 2015 jsem jako prvorodička v Jablonci přivedla na svět syna. Během porodu jsem se potkala s dvěma lékaři a několika sestřičkami. Všichni byli milí, usměvaví, snažili se pomoci. Neměla jsem sepsaný porodní plán, ale vše se mnou konzultovali. Naprosto jsem jim všem důvěřovala. Porod od prvních kontrakcí trval cca 9 hodin, přítel mohl být celou dobu se mnou. Po porodu nás nechali ještě nějakou dobu samotné na sále, kde jsme si synka užívali. Za mě velká spokojenost.

Na šestinedělí jsem se potkala pouze s jednou sestřičkou, která zrovna neměla svůj den, ale to se dá pochopit. Jinak vše v pořádku. Jakékoli dotazy byly zodpovězeny.

Co se týče stravování, na pokoj jsem se po porodu dostala kolem 23:30 a přinesli mi ještě svačinu/studenou večeři (?). Jídlo mi moc nechutnalo, ale přiznávám, že jsem vybíravá. Takže neříkám, že je špatné.

Doporučuju a chválím jabloneckou porodnici, kudy chodím. :-) Pokud se poštěstí, bude příště má volba jasná.

Personál:

MUDr. Karásek, ostatní si bohužel nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, na vše se zeptat - klidně třikrát a hlavně klid - jsou to odborníci a snaží se nám pomoct.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, příbor.

18.02.16

Rodila jsem zde v r. 2012 a poté v r. 2015.

Napoprvé to vcelku šlo. PA příjemné a s paní doktorkou to bylo také v pohodě. Na odd. šestinedělí to byl blázinec a některé sestřičky taky nebyly úplně na 1. ¨

Podruhé se to obrátilo. PA se chovaly odměřeně a nerespektovaly mě. Pan doktor pospíchal na placentu, tak jsem měla komplikace a u nápravného zákroku bez umrtvení jsem byla okřiknuta, že to snad vydržím. Po větší ztrátě krve mi bylo slabo a tak jsem u sebe nemohla mít mimi, to mi přinesli až druhý den, a odluka a stres mi zkomplikovaly kojení. Hrozili mi cévkováním, ale tomu jsem se ubránila.

Na odd. šestinedělí bylo tentokrát vše na 1. Až na ten úklid a stravu, v tom se tedy zhoršili. O miminka je postaráno skvěle.

Personál:

MUDr. Podzimková, MUDr. Zachoval

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se říct, že vám něco nevyhovuje. Jsou tam pro vás a ne pro sebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě věcí ze seznamu ,pokud očekáváte mimčo 3 kg a méně, tak své oblečky vel. 50. Jinak jsou jejich věci velké. Ostatní vám taťka doveze.

13.02.16

V nemocnici jsem jako pacient byla před porodem jen jednou a to mi bylo 6 let. :) Takže nemám s čím srovnávat.

Z porodnice jsem ale byla vyloženě nadšená. Strávila jsem tu i s porodem 5 dní a absolutně se mi nestalo, že by na mě byl někdo z personálu jen trochu nepříjemný. Všichni byli milí, ochotní a kdykoliv poradili. Celkově jsem měla z pobytu v porodnici velmi dobrý pocit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci ze seznamu + mně se velmi hodil kruh na sezení. :)

Chystají se rodit v porodnici Jablonec

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici