Masarykova městská nemocnice Jilemnice, Gynekologicko - porodnické oddělení

V jilemnické porodnici uskuteční zhruba 1 000 porodů ročně.
Porodnice vám umožní u fyziologických, tedy nekomplikovaných porodů polohu, kterou si vyberete. Také lze využít možnost epidurální analgezie. Relaxační pomůcky jsou nastávajícím maminkám k dispozici na sálech pro první dobu porodní (rehabilitační balony, masážní pomůcky, porodní stolička, vana, ribstole…). Po celou dobu porodu je přítomna přidělená porodní asistentka.

Porodnice nabízí jak pokoje standardní, tak pokoje vybavené nadstandardně.
K porodu lze samozřejmě vzít i doprovod. Pro tatínky, kteří chtějí u porodu být, vypracovala porodnice krátké povídání. Porodnice zajišťuje i tzv. „rooming-in“.

Seznam věcí, které je třeba si připravit na pobyt v porodnici naleznete na internetových stránkách.

Na webu porodnice Jilemnice najdete dokumenty k porodu a ceník zákroků.

Doporučují maminky porodnici Masarykovu městskou nemocnici Jilemnice, Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 78x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Zdeněk Vocásek

Porodní sál: +420 481 551 284

Sesterna šestinedělí: +420 481 551 281

Lékaři porodnice: +420 481 551 285

Adresa: Metyšova 465, Jilemnice 514 15

URL: http://www.nemjil.cz/cz/oddeleni-nemocnice/gynekologicko-porodnicke-oddeleni/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jilemnice

9
30.01.20

Moje zkušenost nebyla nejlepší. V porodnici mají nejspíš rádi bezproblemové těhotenství i samotný porod. Porod celkem dobrý. Ale jsem smutná z přístupu během asi problémového těhotenství a asi i problémové prvorodičky, která asi často otravovala a byla za hysterku. Já takovej flegmouš.. JINAK BYLI SKVĚLÍ, PŘÁTELŠTÍ až i na zlomenou výtěrovou štětku v mém přirození, asi by měla paní doktorka ubrat na síle..ale jak řÍkám, pokud je to všechno bezproblémové, tak to je asi dobrý. Dost mě to zklamalo a vůbec nevím, co si o tom všem myslet.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte bezproblémové těhotenství, je to asi ok

14.03.19

V Jilemnické porodnici jsem rodila třikrát a velmi jsem ocenila prostředí, ve kterém vládl klid a mír, nepanoval stres a většina personálu byla velice laskavá a vstřícná. Kromě toho, že mám problém s fungováním na šestinedělí obecně (vizity, kde vás hromadně a ve spěchu prohlíží několik lidí najednou jsou pro mě dost stresující), si nemůžu na nic a na nikoho stěžovat, ba naopak. Porodem jsem vždy prošla s manželem a nějakou empatickou a citlivou porodní asistentkou. Závěr, kdy přišel na sál lékař, jsem už stejně vnímala jen v mlze. Za mě určitě doporučuji všem, kdo nemají rádi uspěchané kvantum lidí a ocení klid a pohodu při sepisování porodopisu, při jakékoliv komunikaci před, při i po samotném porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše dle doporučovaných seznamů na webu porodnice plus z vlastní zkušenosti nějakou zásobičku sušenek či něčeho podobného. Po porodu totiž často nastává vlčí hlad a nebo potřeba doplnit energii.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si k porodu něco, co vám dodá energii (někdy se to může dost protáhnout a třeba taková čokoláda se může hodit) a pokud nechcete rodit v nemocniční košili, pořiďte si něco, v čem vám bude dobře.

3632
21.02.19

Nemůžu si stěžovat, všichni super, milí, příjemní, ochotní, od porodu až po lůžkové odd… Nebýt těch bolestí z porodu, je to tu jak na dovolené all inclusive :) ještě jednou děkuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše tu tak nějak je, aspoň pár kusů (plenky), zbytek mít vlastní + ubrousky, krém .. oblečení na prcka také lepší vlastní. Vložky jsou a denně doplňují. Nějaký dobroty zabalit s sebou, když budete potřebovat cukr :)

31.10.18

V Jilemnické porodnici jsem rodila obě dcery a pokud bych ještě někdy rodila, tak bych volila opět tuto porodnici. Všichni jsou zde velice profesionální a vstřícní, ať už lékaři či sestřičky.
Této porodnici nemohu vytknout ani půl slova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přestože je dnes v módě dělat si porodní plán, nechte raději vše na lékaři a porodní asistentce, protože ti nejlépe vědí, co kdy a jak dělat.

31.10.18

V Jilemnické porodnici jsem rodila obě dcery a pokud bych ještě někdy rodila, tak bych volila opět tuto porodnici. Všichni jsou zde velice profesionální a vstřícní, ať už lékaři či sestřičky.
Této porodnici nemohu vytknout ani půl slova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přestože je dnes v módě dělat si porodní plán, nechte raději vše na lékaři a porodní asistentce, protože ti nejlépe vědí, co kdy a jak dělat.

23.01.18

V porodnici v Jilemnici jsem rodila čtyřikrát. Vždy jsem se setkala jen se samým skvělým personálem. První porod v roce 2002 rychlý a skvěle zvládnutý jak sestřičkami, tak lékařem. Druhý 2005 opět super. Třetí po delší době 2016 a opět super a čtvrtý 2017 zase fajn - jak sestřičky, tak lékaři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, plenky, poporodní vložky.

03.12.17

Jako prvorodička jsem byla s porodnicí i s personálem naprosto spokojená.

  • partner u porodu (nikdo nás zbytečně nerušil)
  • přijetí (příjemná vrchní sestra, usměvavá a milá)
  • průběh porodu (porodní asistentka Sojková, na tu ženskou nikdy nezapomenu, člověk na správném místě, vše vysvětlila, ještě jsme stihly dělat srandičky), :) na super porod můžu vzpomínat diky ní. A veliké diky MUDr. Karáskovi

Všem můžu jen doporučit, po porodu jsem měla nadstandardní pokoj, takže jsme s malou měli soukromí.
Porodnice a personál na jedničku. :)

Personál:

MUDr. Karásek, PA Pavlínka Sojková, vrchní sestra Zuzanková

3613
08.10.17

Rodila jsem tam dvakrát a naprostá spokojenost, mam v plánu tam rodit i po třetí. Líbí se mi, že se každý, kdo jde na pokoj, se představí a večer se vždy přijde podívat a optat se lékař, zda je vše v pořádku. Já si tam vždy velice dobře po porodu odpočinula. O syny bylo vždy krásně postaráno.

66
08.09.17

Každý jilemnickou porodnici chválil, tudíž jsem se na porod moc těšila. Nicméně tak světoborné to nebylo. Neříkám, že by byl personál špatný, ale já asi zrovna narazila na tu horší část zaměstnanců. Můj porod skončil sekcí po dvou dnech kontrakcí. Pořád do mě cpali epidurál a oxytocin, který jsem nechtěla a dala jsem jim to jasně najevo. Jinou alternativu na bolest mi dát nechtěli - první mínus. Vodu mě praskli na 2 cm - nechala jsem se přemluvit, další mínus, znovu bych to neudělala. Jizvu mě řízli 20 cm dlouhou, nevím proč, nechápu - další mínus.

Nechci závěr svého porodu dávat za vinu jilemnické porodnici, ale myslím, že tomu jen přidali. Navíc povzbuzení žádné. Jen pořád, že se neotvírám, nemám bolesti, nerodím… a tak pořád dokola. Což je opravdu povzbuzující, když už skoro „umíráte“. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem mladá a chytla jsem samé staré doktory a porodní asistentky, a proto takový přístup, nebo nevím.

Navíc mě po sekci hodili na nadstandard, což jsem byla moc ráda, jelikož jsem ho chtěla, ale nakonec jsme tam byli dvě! Jelikož měli plno, takže žádný prostor. To mě po tom císaři mohli dát aspoň na normální pokoj a normální postel, kde bych měla pomůcky ke zvednutí. Z nízké klasické postele to šlo dost blbě, když jsem tam ani nemohla mít chlapa. Pravidelně mi zapomínali píchat heparin, o který jsem si chodila říkat.

A to, jak se starat o miminko, mi taky nikdo neukázal. Naštěstí jsem již měla nějaké zkušenosti, tak jsem to zvládla i jako prvorodička.

A na závěr mi neustřihli stehy, které mi začaly hnisat, a tak jsem si je musela po 3 týdnech vyoperovat sama (ptala jsem se jich na to, jestli mi je vyndají, říkali, že ne a pak se divili, když jsem tam po 3 týdnech volala, že je stále mám, načež mě poslali k mému doktorovi, nebo ať si je ustřihnu sama).

Závěrem… nechci hodnotit jilemnickou nemocnici špatně, jelikož měli opravdu dost práce, ale vidím víc negativ, než pozitiv. Bohužel.

  • Jako plus beru celkem dobré jídlo, velká zásoba vložek, oblečení pro miminko, kojících košil, dětských plenek. Milý personál na dětském a rozhodně maminku s miminkem nemučí v nemocnici dlouho. Mě pustili 3. den po operaci, jelikož bylo vše v pořádku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše jsem dostala, nevím o ničem speciálním.

30.08.17

Nejlepší. Porod probíhal rychle, takže jsem nestačila využít žádné pomůcky. Veškerý personál neuvěřitelně milý a ochotný. Dobré jídlo, hezký nadstandard s koupelnou jen pro mě s možností tatínka i přes noc. Nikdo nekecal do péče o miminko, každá maminka se mohla starat podle sebe. Byla jsem nadmíru spokojená a všem mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a nebát se zeptat na cokoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky - nemocnice poskytuje denně 10 ks. Jednorázové kalhotky. Kojící košili - nemocnice poskytuje, ale není to žádná trendy móda. :-) Instantní čaj od Hipp pro kojící na rozkojení. Jednorázovou přebalovací podložku, plenky - nemocnice poskytuje 5 ks, vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky.

12.06.17

Nejlepší hlavně bylo, když u mého porodu byla moje gynekoložka, to mě hodně potěšilo.

30.03.17

Perfektní, žádné zbytečné zásahy, komunikace ok. Chtěla jsem využít pomůcky, ale nestihla jsem to.

Jediné mínus hodnotím, že jsem rodila na křesle a nechtěla jsem, nicméně paní asistentka mě po samovolném prasknutí vody poprosila o monitor na křesle, souhlasila jsem a pak už jsme opravdu nestíhali nic. Ale asi kdyby bylo času více a rozhodla bych se slézt, problém by to nebyl. A pravdou je, že se velmi pečlivě postarala díky dobrému přístupu o ochranu hráze, takže se to obešlo bez zranění. Po porodu dvě nerušené hodiny s tátou a miminkem.

Na šestinedělí také perfektní, obdivuji, že měli absolutně natřískáno a přesto jsem se nesetkala s nikým nepříjemným nebo neochotným.

Personál:

Porodní asistentka Pohořalá

01.12.16

Pro porod v Jilemnici jsem se rozhodla hned na začátku těhotenství a rozhodně nelituji. K porodu jsem nastoupila 22.11. na vyvolávaný porod.

V 7:30 mi byla zavedena jedna tabletka, která rozjela porod, následoval klystýr, prasknutí vody a v 15:51 se narodil malý.
Bohužel si nepamatuji celá jména - porodní asistentka byla Petra a mladý doktor byl Radek. Oba hrozně milý, citlivý, lidští. Porod proběhl bez komplikací a v naprosté pohodě.

Nadstandard byl jen pro mě i se sociálním zařízením a plně vybaven.

Sestřičky, jak dětské, tak na šestinedělí, byly úžasné, se vším poradily, pomohly, ukázaly.

Takže za mě super a vím, že jednou tam budu rodit znovu.

09.10.16

Milý, příjemný personál, výborné jídlo, krásné pokoje se sociálkou.

Spokojenost na 100%.

07.10.16

Opět super zkušenost, milé jednání s velkou péčí od celého oddělení, včetně novorozeneckého.

VELKÁ ÚCTA A DÍKY VŠEM!

Personál:

MUDr. Drobníková, MUDr. Břeský, MUDr. Vocásek, PA Sojková, sestra Zuzánková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, vlhčené ubrousky.

21.09.16

Rodila jsem loni v Jilemnici a byla jsem velice spokojená. Přístup personálu výborný a super komunikace.

Všem maminkám mohu jen doporučit.

27.06.16

Byla jsem nadmíru spokojená a určitě jestli bude ještě nějaké mimi, půjdu tam znova. Rodila jsem CS a pak doktor mi vše vysvětlil, a když jsem se potřebovala na něco zeptat, tak sestřičky mě vše ochotně vysvětlily!

Personál:

MUDr. Vocásek ,vrchní sestra Eva Zuzánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Říkat, co vás bolí nebo trápí. Hlavně i když je vám zle, se snažit být na sestřičky hodné a nepomlouvat je, když se na sesterně spolu baví. Jsou to taky maminky a ví, čím si všechny procházíme.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plínky a vložky.

624
14.10.15

Pro mě byl personál i lékaři na 1.

Pokud bude další mimi, jen tam… i když to nemám nejblíž. Prostě komunikace lékař, personál a maminka s miminkem byla výborná. Po narození byla dcera u mě až do odjezdu domů. Což je velké +. Takže za mě DOPORUČUJI! :-)

Personál:

MUDr. Břeský, MUDr. Karásek, MUDr. Muller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

To je individuální… Možná plíky pro mimčo, mně se po nich oprudila.

12.09.15

Za mě taky samá chvála. Rodila jsem zde už po druhé, sice pokaždé císařským řezem. Všichni tu jsou moc milí, ochotní, vše vysvětlí a člověk se nemusí bát na cokoliv zeptat!

Pokoje pěkné, max. obsazení 2 osoby. Já využila u 1. dítěte nadstandard a u 2. mimča jsem si zaplatila obyčejný pokoj s tím, že ho neobsadí (je to levnější než nadstandard). Jídlo dobré. Hlavně pěkná, klidná atmosféra.

Personál:

MUDr. Pavel Bresky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na čtení, hudbu, foťák.

10.09.15

Byla jsem tam v květnu. Na základě recenzí jsem si tuhle nemocnici vybrala jako asi nejlepší z toho, co je poblíž.

Co mě překvapilo - otec u porodu byl v civilním oblečení, nějakou hygienu nikdo neřešil. :-( Kontakt novorozence s matkou kůže na kůži nebyl umožněn. I přesto, že jistě vědí, jakou paseku to může napáchat, novorozence dokrmují, naštěstí ze stříkačky a ne lahve. Většina personálu celkem příjemná. Nástřih nedělají rutinně.

V globále doporučit asi můžu, nemám srovnání s jinými porodnicemi. Chtěla jsem samostatný pokoj a bylo mi to umožněno.

27.05.15

Jednoznačně doporučuji! Upřednostnila jsem Jilemnici před porodnicí v Jičíně, neboť ze zkušeností mých blízkých jsem věděla, že personál v Jičíně je někdy OK, někdy NE. Personál v Jilemnici byl po celou mou týdenní hospitalizaci na jedničku - bez výjimky! Lékaři vstřícní, sestry bezkonkurenčně příjemné a pohodové!

4199
27.04.15

Rodila jsem zde před 14 dní - i přes porod, který trval 13 hodin, jsem byla moc spokojená.

Personál byl příjemný a milý i přes to, že tu měli dost velký fofr a všechny sály byly plné. Jména sestřiček si bohužel nepamatuji, ale chovaly se profesionálně a byly moc příjemné a dodávaly mi kolikrát sílu a odvahu i když jsem myslela, že už to nedám.

Mohu jenom doporučit. Malého mi přinesli a přiložili hned po mém sešití. A dvě hodiny nás nechali s přítelem v klidu. S porodem jsem byla spokojená.

Na „šestinedělí“ se chovali ještě lépe. První noc měli synka u sebe, protože jsem byla vážně unavená, ale potom jsem ho měla u sebe a vždy když jsem si s něčím nevěděla rady, tak mi sestřičky ochotně pomohly a ve všem poradily.

Pokud bych měla shrnout pobyt, tak jídlo bylo dobré, péče jak o mě tak o synka úžasná. Nenašla jsem nic, na co bych si mohla stěžovat.

Personál:

MUDr. Karásek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a ničeho se nebát - péče v Jilemnici je vážně skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

U mě určitě vodu - jelikož ten čaj mi moc nechutnal, :) jinak jsem měla vše dle seznamu a nic zvláštního mě nenapadá.

2
17.03.15

Když čtu, co píše většina ostatních maminek, tak nevím.

Mne dali nejdříve na pokoj, pak jsem se musela přestěhovat na jiný pokoj, takže 2 x vybalovat s kontrakcemi. Na sál jsem se dostala až po 8 hodinách, a to nevím, kde bych hledala toaletu a ostatní vymoženosti, které tu píšete, u mne na sále nebylo nic. Tak kdoví, kam mne to vlastně dali. A nebýt manžela, který tam byl se mnou celou dobu, tak bych na celý porod byla úplně sama, občas někdo nakoukl do dveří a nic, spíš ať se uklidním, že jsem hlasitá? Nevím, nepřipadala jsem si tak.

Pak najednou přiběhla doktorka a asi 2 nebo 3 sestry a rychle to musí jít ven. Nasadili mi kyslíkové brýle, něco mně píchly do žíly, nevím co, a skočili mi na břicho. Nevím, jestli mi udělali nástřih, či jsem se roztrhla sama… Už jsem toho měla tak dost, že jsem to pomalu vzdávala.

Syn se narodil pak už rychle, ale donesli mi ho až za 4 hodiny, musel být v inkubátoru, aby se pěkně rozdýchal. Chce se mi z toho spíš jen brečet.

16.01.15

Příjemné prostředí, přátelský a profesionální personál.

Pokoje max. po 2. Porodnice je vyhlášena úspěchy, patří mezi porodnice s nejnižší úmrtností a velkým počtem porodů vzhledem k její kapacitě. Nejskvělejší sestřička je Simča, se kterou ztratíte veškerý strach a obavy. Personál vám vše dopředu vysvětlí a nic není problém.

Domů můžete jít pokud je vše v pořádku po 3 dnech po spontánním porodu a po 4 dnech po sekci. Doporučuji doktory - Vocásek, Karásek, Muller, které jsem osobně potkala a PA Simona je opravdu jednička. Škoda, že tyto internetové weby nenavštěvují.

Personál:

MUDr. Vocásek, PA Simča, MUDr. Karásek, MUDr. Muller

Chystají se rodit v porodnici Jilemnice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici