Porodnice Jilemnice

, http://www.nemjil.cz/cz/oddeleni-nemocnice/gyne...

porodní sál: 481 551 284
sesterna šestinedělí: 481 551 281
primář / lékaři: 481 551 280 / 481 551 285
telefon pro pacientky: 481 551 282
novorozenecké oddělení: 481 551 283

Primář: MUDr. Zdeněk Vocásek

Porodnice vám umožní u fyziologických, tedy nekomplikovaných porodů polohu, kterou si vyberete. Také lze využít možnost epidurální analgezie. Relaxační pomůcky jsou nastávajícím maminkám k dispozici na sálech pro první dobu porodní (rehabilitační balony, masážní pomůcky, porodní stolička, vana, ribstole…). Po celou dobu porodu je přítomna přidělená porodní asistentka. K porodu lze samozřejmě vzít i doprovod. Porodnice zajišťuje i tzv. „rooming-in“. Na webu porodnice Jilemnice najdete dokumenty k porodu a ceník zákroků.

Doporučují maminky porodnici Jilemnice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jilemnice

Rodila jste v porodnici Jilemnice?
doporučuje
Porodnice Jilemnice - klarissita 14.03.19 napsala :

V Jilemnické porodnici jsem rodila třikrát a velmi jsem ocenila prostředí, ve kterém vládl klid a mír, nepanoval stres a většina personálu byla velice laskavá a vstřícná. Kromě toho, že mám problém s fungováním na šestinedělí obecně (vizity, kde vás hromadně a ve spěchu prohlíží několik lidí najednou jsou pro mě dost stresující), si nemůžu na nic a na nikoho stěžovat, ba naopak. Porodem jsem vždy prošla s manželem a nějakou empatickou a citlivou porodní asistentkou. Závěr, kdy přišel na sál lékař, jsem už stejně vnímala jen v mlze. Za mě určitě doporučuji všem, kdo nemají rádi uspěchané kvantum lidí a ocení klid a pohodu při sepisování porodopisu, při jakékoliv komunikaci před, při i po samotném porodu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše dle doporučovaných seznamů na webu porodnice plus z vlastní zkušenosti nějakou zásobičku sušenek či něčeho podobného. Po porodu totiž často nastává vlčí hlad a nebo potřeba doplnit energii.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si k porodu něco, co vám dodá energii (někdy se to může dost protáhnout a třeba taková čokoláda se může hodit) a pokud nechcete rodit v nemocniční košili, pořiďte si něco, v čem vám bude dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Lainaire8 21.02.19 napsala :

Nemůžu si stěžovat, všichni super, milí, příjemní, ochotní, od porodu až po lůžkové odd… Nebýt těch bolestí z porodu, je to tu jak na dovolené all inclusive :) ještě jednou děkuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše tu tak nějak je, aspoň pár kusů (plenky), zbytek mít vlastní + ubrousky, krém .. oblečení na prcka také lepší vlastní. Vložky jsou a denně doplňují. Nějaký dobroty zabalit s sebou, když budete potřebovat cukr :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 31.10.18 napsala :

V Jilemnické porodnici jsem rodila obě dcery a pokud bych ještě někdy rodila, tak bych volila opět tuto porodnici. Všichni jsou zde velice profesionální a vstřícní, ať už lékaři či sestřičky.
Této porodnici nemohu vytknout ani půl slova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přestože je dnes v módě dělat si porodní plán, nechte raději vše na lékaři a porodní asistentce, protože ti nejlépe vědí, co kdy a jak dělat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 31.10.18 napsala :

V Jilemnické porodnici jsem rodila obě dcery a pokud bych ještě někdy rodila, tak bych volila opět tuto porodnici. Všichni jsou zde velice profesionální a vstřícní, ať už lékaři či sestřičky.
Této porodnici nemohu vytknout ani půl slova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přestože je dnes v módě dělat si porodní plán, nechte raději vše na lékaři a porodní asistentce, protože ti nejlépe vědí, co kdy a jak dělat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Pe tulas 23.01.18 napsala :

V porodnici v Jilemnici jsem rodila čtyřikrát. Vždy jsem se setkala jen se samým skvělým personálem. První porod v roce 2002 rychlý a skvěle zvládnutý jak sestřičkami, tak lékařem. Druhý 2005 opět super. Třetí po delší době 2016 a opět super a čtvrtý 2017 zase fajn - jak sestřičky, tak lékaři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, plenky, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 03.12.17 napsala :

Jako prvorodička jsem byla s porodnicí i s personálem naprosto spokojená.

  • partner u porodu (nikdo nás zbytečně nerušil)
  • přijetí (příjemná vrchní sestra, usměvavá a milá)
  • průběh porodu (porodní asistentka Sojková, na tu ženskou nikdy nezapomenu, člověk na správném místě, vše vysvětlila, ještě jsme stihly dělat srandičky), :) na super porod můžu vzpomínat diky ní. A veliké diky MUDr. Karáskovi

Všem můžu jen doporučit, po porodu jsem měla nadstandardní pokoj, takže jsme s malou měli soukromí.
Porodnice a personál na jedničku. :)

Personál: MUDr. Karásek, PA Pavlínka Sojková, vrchní sestra Zuzanková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Marcepan 08.10.17 napsala :

Rodila jsem tam dvakrát a naprostá spokojenost, mam v plánu tam rodit i po třetí. Líbí se mi, že se každý, kdo jde na pokoj, se představí a večer se vždy přijde podívat a optat se lékař, zda je vše v pořádku. Já si tam vždy velice dobře po porodu odpočinula. O syny bylo vždy krásně postaráno.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Vittorie 08.09.17 napsala :

Každý jilemnickou porodnici chválil, tudíž jsem se na porod moc těšila. Nicméně tak světoborné to nebylo. Neříkám, že by byl personál špatný, ale já asi zrovna narazila na tu horší část zaměstnanců. Můj porod skončil sekcí po dvou dnech kontrakcí. Pořád do mě cpali epidurál a oxytocin, který jsem nechtěla a dala jsem jim to jasně najevo. Jinou alternativu na bolest mi dát nechtěli - první mínus. Vodu mě praskli na 2 cm - nechala jsem se přemluvit, další mínus, znovu bych to neudělala. Jizvu mě řízli 20 cm dlouhou, nevím proč, nechápu - další mínus.

Nechci závěr svého porodu dávat za vinu jilemnické porodnici, ale myslím, že tomu jen přidali. Navíc povzbuzení žádné. Jen pořád, že se neotvírám, nemám bolesti, nerodím… a tak pořád dokola. Což je opravdu povzbuzující, když už skoro „umíráte“. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem mladá a chytla jsem samé staré doktory a porodní asistentky, a proto takový přístup, nebo nevím.

Navíc mě po sekci hodili na nadstandard, což jsem byla moc ráda, jelikož jsem ho chtěla, ale nakonec jsme tam byli dvě! Jelikož měli plno, takže žádný prostor. To mě po tom císaři mohli dát aspoň na normální pokoj a normální postel, kde bych měla pomůcky ke zvednutí. Z nízké klasické postele to šlo dost blbě, když jsem tam ani nemohla mít chlapa. Pravidelně mi zapomínali píchat heparin, o který jsem si chodila říkat.

A to, jak se starat o miminko, mi taky nikdo neukázal. Naštěstí jsem již měla nějaké zkušenosti, tak jsem to zvládla i jako prvorodička.

A na závěr mi neustřihli stehy, které mi začaly hnisat, a tak jsem si je musela po 3 týdnech vyoperovat sama (ptala jsem se jich na to, jestli mi je vyndají, říkali, že ne a pak se divili, když jsem tam po 3 týdnech volala, že je stále mám, načež mě poslali k mému doktorovi, nebo ať si je ustřihnu sama).

Závěrem… nechci hodnotit jilemnickou nemocnici špatně, jelikož měli opravdu dost práce, ale vidím víc negativ, než pozitiv. Bohužel.

  • Jako plus beru celkem dobré jídlo, velká zásoba vložek, oblečení pro miminko, kojících košil, dětských plenek. Milý personál na dětském a rozhodně maminku s miminkem nemučí v nemocnici dlouho. Mě pustili 3. den po operaci, jelikož bylo vše v pořádku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše jsem dostala, nevím o ničem speciálním.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 30.08.17 napsala :

Nejlepší. Porod probíhal rychle, takže jsem nestačila využít žádné pomůcky. Veškerý personál neuvěřitelně milý a ochotný. Dobré jídlo, hezký nadstandard s koupelnou jen pro mě s možností tatínka i přes noc. Nikdo nekecal do péče o miminko, každá maminka se mohla starat podle sebe. Byla jsem nadmíru spokojená a všem mohu jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát a nebát se zeptat na cokoli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky - nemocnice poskytuje denně 10 ks. Jednorázové kalhotky. Kojící košili - nemocnice poskytuje, ale není to žádná trendy móda. :-) Instantní čaj od Hipp pro kojící na rozkojení. Jednorázovou přebalovací podložku, plenky - nemocnice poskytuje 5 ks, vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Michaela.ella 12.06.17 napsala :

Nejlepší hlavně bylo, když u mého porodu byla moje gynekoložka, to mě hodně potěšilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 30.03.17 napsala :

Perfektní, žádné zbytečné zásahy, komunikace ok. Chtěla jsem využít pomůcky, ale nestihla jsem to.

Jediné mínus hodnotím, že jsem rodila na křesle a nechtěla jsem, nicméně paní asistentka mě po samovolném prasknutí vody poprosila o monitor na křesle, souhlasila jsem a pak už jsme opravdu nestíhali nic. Ale asi kdyby bylo času více a rozhodla bych se slézt, problém by to nebyl. A pravdou je, že se velmi pečlivě postarala díky dobrému přístupu o ochranu hráze, takže se to obešlo bez zranění. Po porodu dvě nerušené hodiny s tátou a miminkem.

Na šestinedělí také perfektní, obdivuji, že měli absolutně natřískáno a přesto jsem se nesetkala s nikým nepříjemným nebo neochotným.

Personál: Porodní asistentka Pohořalá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Kristyna.Vechtova 01.12.16 napsala :

Pro porod v Jilemnici jsem se rozhodla hned na začátku těhotenství a rozhodně nelituji. K porodu jsem nastoupila 22.11. na vyvolávaný porod.

V 7:30 mi byla zavedena jedna tabletka, která rozjela porod, následoval klystýr, prasknutí vody a v 15:51 se narodil malý.
Bohužel si nepamatuji celá jména - porodní asistentka byla Petra a mladý doktor byl Radek. Oba hrozně milý, citlivý, lidští. Porod proběhl bez komplikací a v naprosté pohodě.

Nadstandard byl jen pro mě i se sociálním zařízením a plně vybaven.

Sestřičky, jak dětské, tak na šestinedělí, byly úžasné, se vším poradily, pomohly, ukázaly.

Takže za mě super a vím, že jednou tam budu rodit znovu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Luciášek Pucik 09.10.16 napsala :

Milý, příjemný personál, výborné jídlo, krásné pokoje se sociálkou.

Spokojenost na 100%.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Petra Kaňková 07.10.16 napsala :

Opět super zkušenost, milé jednání s velkou péčí od celého oddělení, včetně novorozeneckého.

VELKÁ ÚCTA A DÍKY VŠEM!

Personál: MUDr. Drobníková, MUDr. Břeský, MUDr. Vocásek, PA Sojková, sestra Zuzánková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - nemika 21.09.16 napsala :

Rodila jsem loni v Jilemnici a byla jsem velice spokojená. Přístup personálu výborný a super komunikace.

Všem maminkám mohu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Růženka1984 27.06.16 napsala :

Byla jsem nadmíru spokojená a určitě jestli bude ještě nějaké mimi, půjdu tam znova. Rodila jsem CS a pak doktor mi vše vysvětlil, a když jsem se potřebovala na něco zeptat, tak sestřičky mě vše ochotně vysvětlily!

Personál: MUDr. Vocásek ,vrchní sestra Eva Zuzánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Říkat, co vás bolí nebo trápí. Hlavně i když je vám zle, se snažit být na sestřičky hodné a nepomlouvat je, když se na sesterně spolu baví. Jsou to taky maminky a ví, čím si všechny procházíme.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plínky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Dr.Hell 14.10.15 napsala :

Pro mě byl personál i lékaři na 1.

Pokud bude další mimi, jen tam… i když to nemám nejblíž. Prostě komunikace lékař, personál a maminka s miminkem byla výborná. Po narození byla dcera u mě až do odjezdu domů. Což je velké +. Takže za mě DOPORUČUJI! :-)

Personál: MUDr. Břeský, MUDr. Karásek, MUDr. Muller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

To je individuální… Možná plíky pro mimčo, mně se po nich oprudila.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 12.09.15 napsala :

Za mě taky samá chvála. Rodila jsem zde už po druhé, sice pokaždé císařským řezem. Všichni tu jsou moc milí, ochotní, vše vysvětlí a člověk se nemusí bát na cokoliv zeptat!

Pokoje pěkné, max. obsazení 2 osoby. Já využila u 1. dítěte nadstandard a u 2. mimča jsem si zaplatila obyčejný pokoj s tím, že ho neobsadí (je to levnější než nadstandard). Jídlo dobré. Hlavně pěkná, klidná atmosféra.

Personál: MUDr. Pavel Bresky

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na čtení, hudbu, foťák.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Anonymní 10.09.15 napsala :

Byla jsem tam v květnu. Na základě recenzí jsem si tuhle nemocnici vybrala jako asi nejlepší z toho, co je poblíž.

Co mě překvapilo - otec u porodu byl v civilním oblečení, nějakou hygienu nikdo neřešil. :-( Kontakt novorozence s matkou kůže na kůži nebyl umožněn. I přesto, že jistě vědí, jakou paseku to může napáchat, novorozence dokrmují, naštěstí ze stříkačky a ne lahve. Většina personálu celkem příjemná. Nástřih nedělají rutinně.

V globále doporučit asi můžu, nemám srovnání s jinými porodnicemi. Chtěla jsem samostatný pokoj a bylo mi to umožněno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Kateřina Seďová 27.05.15 napsala :

Jednoznačně doporučuji! Upřednostnila jsem Jilemnici před porodnicí v Jičíně, neboť ze zkušeností mých blízkých jsem věděla, že personál v Jičíně je někdy OK, někdy NE. Personál v Jilemnici byl po celou mou týdenní hospitalizaci na jedničku - bez výjimky! Lékaři vstřícní, sestry bezkonkurenčně příjemné a pohodové!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - LucieLho 27.04.15 napsala :

Rodila jsem zde před 14 dní - i přes porod, který trval 13 hodin, jsem byla moc spokojená.

Personál byl příjemný a milý i přes to, že tu měli dost velký fofr a všechny sály byly plné. Jména sestřiček si bohužel nepamatuji, ale chovaly se profesionálně a byly moc příjemné a dodávaly mi kolikrát sílu a odvahu i když jsem myslela, že už to nedám.

Mohu jenom doporučit. Malého mi přinesli a přiložili hned po mém sešití. A dvě hodiny nás nechali s přítelem v klidu. S porodem jsem byla spokojená.

Na „šestinedělí“ se chovali ještě lépe. První noc měli synka u sebe, protože jsem byla vážně unavená, ale potom jsem ho měla u sebe a vždy když jsem si s něčím nevěděla rady, tak mi sestřičky ochotně pomohly a ve všem poradily.

Pokud bych měla shrnout pobyt, tak jídlo bylo dobré, péče jak o mě tak o synka úžasná. Nenašla jsem nic, na co bych si mohla stěžovat.

Personál: MUDr. Karásek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být v klidu a ničeho se nebát - péče v Jilemnici je vážně skvělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

U mě určitě vodu - jelikož ten čaj mi moc nechutnal, :) jinak jsem měla vše dle seznamu a nic zvláštního mě nenapadá.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Leninas 17.03.15 napsala :

Když čtu, co píše většina ostatních maminek, tak nevím.

Mne dali nejdříve na pokoj, pak jsem se musela přestěhovat na jiný pokoj, takže 2 x vybalovat s kontrakcemi. Na sál jsem se dostala až po 8 hodinách, a to nevím, kde bych hledala toaletu a ostatní vymoženosti, které tu píšete, u mne na sále nebylo nic. Tak kdoví, kam mne to vlastně dali. A nebýt manžela, který tam byl se mnou celou dobu, tak bych na celý porod byla úplně sama, občas někdo nakoukl do dveří a nic, spíš ať se uklidním, že jsem hlasitá? Nevím, nepřipadala jsem si tak.

Pak najednou přiběhla doktorka a asi 2 nebo 3 sestry a rychle to musí jít ven. Nasadili mi kyslíkové brýle, něco mně píchly do žíly, nevím co, a skočili mi na břicho. Nevím, jestli mi udělali nástřih, či jsem se roztrhla sama… Už jsem toho měla tak dost, že jsem to pomalu vzdávala.

Syn se narodil pak už rychle, ale donesli mi ho až za 4 hodiny, musel být v inkubátoru, aby se pěkně rozdýchal. Chce se mi z toho spíš jen brečet.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 16.01.15 napsala :

Příjemné prostředí, přátelský a profesionální personál.

Pokoje max. po 2. Porodnice je vyhlášena úspěchy, patří mezi porodnice s nejnižší úmrtností a velkým počtem porodů vzhledem k její kapacitě. Nejskvělejší sestřička je Simča, se kterou ztratíte veškerý strach a obavy. Personál vám vše dopředu vysvětlí a nic není problém.

Domů můžete jít pokud je vše v pořádku po 3 dnech po spontánním porodu a po 4 dnech po sekci. Doporučuji doktory - Vocásek, Karásek, Muller, které jsem osobně potkala a PA Simona je opravdu jednička. Škoda, že tyto internetové weby nenavštěvují.

Personál: MUDr. Vocásek, PA Simča, MUDr. Karásek, MUDr. Muller Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Gioi 04.01.15 napsala :

Papíry jsem si byla sepsat dva týdny před termínem. Do porodnice jsem jela v den termínu porodu kvůli zvýšeným jaterním testům. Po prohlídce navržený postup: „Dneska si vás tady už necháme a zítra v 7h dostanete tabletku, souhlasíte?“ Zůstala jsem, v návštěvní místnosti jsme si od 19h - 21h udělali předporodní piknik s rodinou. :)Smích se linul z místnosti a nikomu to nevadilo, ještě se doktor se sestřičkami smáli s námi, že je tam tak veselo. :)

Druhý den jsem se v 5:45 musela poškrábat na noze a v tom mi praskla voda. :) V 6h monitor, V 7h mi zbytek rupnul doktor a začaly kontrakce. Už na sále, který jsem si mohla sama vybrat. Rodila jsem poprvé, porod trval celkem 3 hod 43 min, na sále se mnou byl přítel a PA. Musím ji opravdu vynést do oblak. Velice pečlivá, jemná, empatická, profesionální. Dala mi přesně to, co jsem v kterou chvíli potřebovala. Cítila jsem obrovskou podporu, naprosto odevzdaně a s důvěrou jsem dělala to, co mi radila a porod jsem prožila opravdu ukázkově. Obrovsky mi vycházela vstříc se vším, co mě napadlo, chtěla jsem absolutní ticho - měla jsem ho mít, chtěla jsem přítmí - měla jsem ho, chtěla jsem se vyvarovat nástřihu - řekla to panu doktorovi a nebyl problém.

Malou jsem měla ihned u sebe, po provedení poporodních úkonů jsme měli sál na dvě hodiny sami tři pro sebe. Dokonce k nám na půl hodiny pustila na pokoj moji maminku a bráchu s přítelkyní a to bylo moc fajn.:) Potom jsme pokračovali všichni na pokoj. Od druhého dne nadstandard, úplně super. Vlastně celý pobyt (6 dní) v porodnici byla jako dovolená. Klid, doktoři úžasní a sestřičky žůžo. Připadala jsem si líp než doma. :) Podruhé určitě Jilemnice!

Personál: MUDr. Karásek, PA Simonka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a nebát se ptát se:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Tahina 26.10.14 napsala :

Naprosto úžasné, perfektní přístup, profesionalita a cítila jsem se tam velmi příjemně. Poradili mi se vším, co bylo potřeba. Velká pomoc při porodu, při kojení a péči o miminko. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jde o odborníky na svém místě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 22.10.14 napsala :

Naše miminko přišlo na svět v jilemnické porodnici 10. 9. 2014 a na porod vzpomínám jako na jednoznačně pozitivní a krásný zážitek. Může za to jednak příjemné, téměř rodinné prostředí, ale především tehdejší přítomnost skvělé porodní asistentky Simony (bohužel jsem si nezapamatovala její příjmení). Pokusím se tedy stručně popsat svoji zkušenost.

Do porodnice jsme přijeli v jednu hodinu v noci s prasklou vodou a po krátkých úřednických formalitách a monitoru jsme odešli na porodní pokoj vybavený lůžkem, relaxačními pomůckami, vanou a porodním křeslem. Po šesti hodinách kontrakcí mi byla pro urychlení navržena infuze oxytocinu, kterou jsem ale odmítla a moje přání bylo respektováno a porodní asistentka Simona mě ujistila, že to krásně zvládneme i bez něj. A měla pravdu. :-)

Zbývající tři hodiny do narození miminka jsem strávila ve vaně a sprchou si masírovala bříško. Bolesti byly sice otravné, ale daleko méně intenzivní než předtím. Během celé té doby mě PA povzbuzovala, jak porod krásně postupuje, což mi moc pomáhalo. Myslím, že pobyt ve vaně s teplou vodou pomohl i při samotném finále, kdy jsem si skutečně neuvědomovala žádnou bolest.

Vedení porodu v jeho závěrečné fázi převzala paní doktorka Novotná, která byla velmi příjemná a profesionální. Miminko mi bylo hned po narození přiloženo k prsu a celý proces jeho ošetření proběhl na porodním pokoji. Musím uznat, že fakt, že všechen přítomný zdravotní personál byly ženy, na mě osobně působil velmi pozitivně.

Následující pobyt na oddělení šestinedělí byl pro mě potvrzením toho, že v jilemnické porodnici jsou milí asi úplně všichni - lékaři z porodnického i dětského oddělení, jejich sestřičky i paní na úklid. :-) Miminko na pokoji je tu samozřejmost, ale pokud si třeba maminka chce odpočinout, miminko si na noc vezmou sestřičky na přilehlé dětské oddělení.

Na základě této své osobní zkušenosti, kdy porod neprovázely žádné komplikace, jilemnickou porodnici doporučuji, kde mohu. :-)

Personál: MUDr. Marie Novotná, PA Simona

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se komunikovat s lékaři. Já jsem např. odmítla infuzi oxytocinu a poté i požádala, jestli by to šlo bez epiziotomie, pokud to nebude nutné. A ono to nutné nebylo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, dětské vlhčené ubrousky, dětské plenky, v případě epiziotomie se hodí i kruh na sezení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Hana Zajícová 01.10.14 napsala :

Rodila jsem v Jilemnici sedmkrát a mohu jen doporučit. Je to tam OK, vřele doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 01.08.14 napsala :

S jilemnickou porodnicí jsem velmi spokojená! Především chci vyzdvihnout přístup personálu, jsou velice hodní a empatičtí! :) Vřele doporučuji! ;)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jilemnice - Sněhurka3 29.06.14 napsala :

Rodila jsem v Jilemnici podruhé před rokem - v dubnu 2013. Po prvním porodu a dlouhém srovnávání co a jak proběhlo, jsem se rozhodla, že bych chtěla rodit ve Vrchlabí. Nicméně osud chtěl jinak. Vrchlabí jsem nestihla, dorazila jsem do Jilemnice s prasklou vodou, kontrakcemi po minutě a otevřená, jak by řekli „na deset“. Do dneška lituji, že jsem raději neporodila v klidu v autě.

I přes krásně rozjetý porod a mé výslovné přání nerodit vleže na křesle jsem tak musela rodit - bezdůvodné tlačení na břicho a nástřih, na který se nikdo neptal. Bohužel lékaři dělají, co je učí, a nevnímají nás rodičky. :( Toť má zkušenost. Při prvním porodu mi dělali masáž dělohy a placentu ze mě vytrhly, takže jsem skončila druhý den na revizi. :( Možná by se dalo s nimi dohodnout, ale mně se to nepodařilo. Do porodnice, kde dělají metody „non lege artis“, se mi příště jít nechce.

Pobyt ne šestinedělí byl naprosto v pohodě, neboť jsem měla nadstandard. Jelikož jsem byla druhorodička, tak se ani moc neptaly, což mi vyhovovalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, papírové pleny, vložky pro sebe (nemusí stačit ty, co dávají na den), knihu a dobrou náladu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - katuninka 22.05.14 napsala :

Dne 12.5.2014 se nám v této porodnici narodil syn Mikuláš.

Byla jsem přijata dva dny před prvním termínem porodu. Když přišel den D, tak jsem si celou první dobu porodní prožila na pokoji (i s partnerem, protože jsme měli nadstandardní pokoj, který mohu jenom doporučit) a později na porodním sále. Mohla jsem si vybrat porodní sál a použít veškeré relaxační pomůcky, které tam byly k dispozici. PA nám byla neustále k dispozici. Po celou dobu 1. doby porodní jsem měla volnost pohybu kromě chvíle, kdy jsem musela na křivku. 2. doba porodní proběhla hladce za přítomnosti PA a paní doktorky.

Po porodu jsme se vraceli do pokoje na oddělení šestinedělí, kde se po celou dobu pobytu k nám chovali velice příjemně jak doktoři, tak sestry z gynekologie i dětského oddělení. Pokaždé byli ochotni všechno vysvětlit a případně pomoci s miminkem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte žádný strach, protože Vy i Vaše miminko jste v rukách bezvadného personálu nemocnice. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Není nic, co by se nedalo dodatečně přivézt. Ale určitě pleny, vlhčené ubrousky, nějakou kosmetiku na miminko a pro sebe prsní vložky a porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Evull 04.05.14 napsala :

V této porodnici jsem 31.3.2014 přivedla na svět dceru Ninu.

Rodila jsem v 41. týdnu a kousek (ikdyž podle dne početí to bylo přesně 9 měsíců ;)). V této porodnici jsem se byla podívat již dříve a velmi mě nadchl přístup personálu a veškeré zázemí. Porodní sál je vybaven vanou, sociálním zařízením, míčem, žíněnkou - zkrátka na co si vzpomenete, že byste mohly využít během 1. doby porodní.

Rodila jsem přes noc, tedy pouze s PA a doktorem. Po příjezdu mi byl natočen monitor a doplnila jsem potřebné informace, poté jsem byla přemístěna na porodní sál. Manžel mohl být se mnou, v pozdějších hodinách se přesunul na pokoj (měla jsem nadstandard a mohu jen doporučit). Co se týče porodu, je to pro každou ženu individuální zkušenost, ale velkou podporu jsem měla v PA - společně jsme probraly mé porodní přání a dle možností jej plnily. S východem slunce se Ninuška narodila. Byla mi hned přiložena na bříško, poté rychle zabalena a následně přiložena k prsu. Po dvě hodiny na porodním sále jsem měla dceru u sebe.

Na oddělení šestinedělí jsem se setkala pouze s pozitivním přístupem - pokud jsem něco potřebovala - s miminkem poradit, pomoci či se jen utvrdit, že je vše v pořádku, sestřičky byly k dispozici a ochotné.

Personál: PA Jana Bezstarostová, MUDr. Karásek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Komunikujte s personálem, jsou ochotni naslouchat a dle možností plnit vaše přání a prosby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, plenky pro mimčo, vlhčené ubrousky, pohodlnou noční košili nebo tričko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Petra Kaňková 24.04.14 napsala :

Rodila jsem zde v prosinci 2012.

Byla jsem odeslána na vyvolání porodu. Měla jsem vysoký tlak a otoky. Věnovala se mi PA Horáčková, milá sestřička, která mě neustále kontrolovala, byla usměvavá. Při píchnutí plodové vody jsem poznala porodníka - MUDr. Štěpán Gazda. Nejdříve se mi představil a řekl, co bude následovat. Byl příjemný, nabídl mi i epidural, že se tady ničemu nebrání. Nakonec to byl po píchnutí vody takový fofr, že se pan doktor hned vracel z oddělení. Po poporodním ošetření nám s manželem podal ruku a pogratuloval. Stejně tak porodní asistentka a dětská sestřička. Byl to hezký pocit a všichni se s námi usmívali, prožívali to. Po celou dobu pobytu nenechali nic náhodě a stále mi kontrolovali tlak a otoky.

Porodní pokoje jsou útulné (mohla jsem si vybrat, ve kterém chci být). Báječná křesla na porod - jsou velmi pohodlná, rodila jsem v polosedu, takže báječně fungovala i gravitace. Po porodu jsme si chovali malého a pan doktor poprosil PA, aby mi pouze zvedla křeslo v zadní části a šil mě. Takže maximální spokojenost.

Na oddělení dobrý servis - výběr ze dvou jídel, donáška jídla na pokoj, na pití čaj slazený i neslazený. 2× denně úklid, každý den doplnění plen, vložek, prádélka pro malé. V případě potřeby nebyl problém dostat další prádlo. Sestřičky byly usměvavé, ochotné.

Personál: MUDr. Gazda, PA Horáčková, MUDr. Břeský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlenky, že vše v pohodě zvládnete. V této porodnici jsou dobře naladěni a se vším pomohou. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všeho bylo dostatek, max. pro jistotu porodnické vložky, vlhčené ubrousky a krém na tělo - nemocniční vzduch a neustálé sprchování vysušuje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Mamamka 17.03.14 napsala :

V Jilemnici jsem rodila již 3×, vždy byl personál ochotný s rodinným přístupem. Zbytečně nezasahovali, vše dobře vysvětlili. Budu rodit počtvrté a jinam bych nechtěla.

Péče po porodu byla také vynikající, jen jedna pediatrička je trochu náročná na miminka i maminky, ale to je jedna z těch všech mnoha. Zažila jsem pouze jednu nepříjemnost, kdy po druhém porodu poradili, abych co nejvíc chodila na bolavé kyčle. Ale problém byl jiný, než domýšleli, a chůze mi naopak škodila - to jsem zjistila až po návratu domů, kdy jsem zašla k ortopedovi. Radím proto všem ženám, pokud máte po porodu problém s kyčlemi, vyžadujte rentgen a ortopeda.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - zuzlinka92 30.01.14 napsala :

Rodila jsem 9.7.2013 první dítě podle miminka v 41. týdnu a podle měsíčků v 39. týdnů. Miminko bylo větší o necelé dva týdny a mělo podle ultrazvuku přes 4 kila. Tak mi pan doktor domluvil vyvolání.

Ráno jsem se dostavila, zkusili mi dát k čípku tabletu na vyvolání, ale přes nízko položenou hlavu miminka to moc nešlo. Tak se na mně 3 doktoři vystřídali, až se to povedlo. Musím se přiznat, chytala jsem strach. S bolestí jsem to vydržela. Ale přišly slabé kontrakce a já je únavou zaspala. Tak po několika vyšetření mi dali kapačku a to šlo rychleji.

Výborná porodní asistentka, moc hodná. Neustále mě kontrolovala, i když se mnou rodili dvě paní. Voda mi nechtěla prasknout, a tak ji doktor zkusil protrhnout a pořad nic. A pak muselo jít všechno rychle, protože jsem rodila už pomalu celý den a malý neměl moc kyslíku. Je to chlapeček a měl 4,5 kg. Byla to fuška, ale doktoři skvělí a se vším mi pomohli. Sice jsem byla nastříhnutá docela dost. Tak vše bylo dobré, až na některé nepříjemné dětské sestřičky. Jinak gynekologie dobrá!

Teď mu bude 7 měsíců a má něco kolem 9,5 kg a 76 cm. Je to chlápák, jenom chudák dlouho měl plný nos plodové vody a pak rýmy. Ale už se to zlepšilo.

Personál: MUDr. Karásek, MUDr. Müller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Otevřeně mluvit s doktory, jsou hrozně v pohodě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si spoustu věcí na miminko sebou, protože na našeho macíčka měli jedno bodýčko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - nedita 23.10.13 napsala :

S jilemnickou porodnicí jsme byli maximálně spokojeni po všech stránkách. Byla jsem prvorodička a syn Tibor se nám narodil 8.10. 2013.

Po celou dobu porodu s námi byla porodní asistentka paní Bezstarostová, která byla velmi přátelská, pozorná, zodpovědná a koncentrovaná. V době příjmu jsem byla třetí rodičkou v daný čas, tedy na nás „zbyl“ nejmenší a nejméně vybavený porodní sál. Nebylo tedy možné v první době porodní použít vanu, což bylo ale vykompenzováno možností využití sprchy, která je na chodbě - velmi jsem to ocenila. Mohla jsem použít velký míč, žíněnku a měla jsem velkou volnost pohybu.

V druhé době porodní (fáze tlačení) pravidelně přicházel pan doktor a situaci kontroloval, v druhé polovině již byl přítomen stále. Po dvou hodinách neúspěšného tlačení v různých polohách (měla jsem slabé kontrakce), kdy mi sestry i průběžně tlačily na břicho (bylo to velmi nepříjemné a obtížné, ale chápala jsem to jako nutné), musel pan doktor malého vytáhnout kleštěmi (hlavička nemohla projít pánví - porodní hmotnost malého byla 4320 g). Byla jsem ráda, že tento zásah provedl právě on - dle mého tak rozhodl v pravou chvíli a naprosto jsem mu věřila (přestože to se mnou neměl lehké). Nevýhodou v průběhu porodu bylo, že jsme zároveň rodily tři, tedy porodní asistentka neustále musela odbíhat i k dalším dvěma porodům, tak jsem tam občas byla s manželem sama (bylo super, že tam byl).

Vzhledem ke klešťovému porodu jsem poté potřebovala více ošetření (bezprostředně poté i v dalších dnech), které jsem dostala a jsem za ně velmi vděčná (velmi časté kontroly, starostlivost ze strany lékařů i sester, pozornost pana primáře). Malého po porodu odvezli na pozorování do inkubátoru, což jsem chápala jako nutné. Bylo těžké ho nemít u sebe, ale manžel se na něho chodil pravidelně dívat a i nám ho sestřička přivezla na chvíli na pokoj. Bohužel jsem stejně neměla dost sil ho mít u sebe a do rána se o něho postarat (přestože jsem původně velmi chtěla být od porodu s ním). Hned od dalšího dne ráno už jsme ho u sebe měli a „oddělenou“ noc si vynahradili. :-)

Na oddělení šestinedělí byly všechny sestry velmi milé. Bezva bylo, že přestože nebyl volný nadstandard, tak jsme s manželem pro sebe mohli mít celý pokoj, tedy manžel tam byl po porodu cca 4 dny s námi, což bylo skvělé (i to, že jsme se s nikým nerušili a mohli jsme mít na pokoji návštěvy - jinak jsou možné pouze v návštěvní místnosti).

Přestože jsem byla původně maximální zastánkyní co nejpřirozenějšího porodu bez jakýchkoliv zásahů, tak jsem ráda, že jsem byla v rukou odborníků, kteří dle svého nejlepšího vědomí a svědomí do mého „přirozeného“ průběhu zasáhli a porod dopadl tak, jak dopadl.

Personál: porodník MUDr. Břeský, porodní asistentka Jana Bezstarostová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chcete-li skutečně fyziologický a přirozený porod bez jakýchkoliv vnějších zásahů, předem o tom s porodníkem hovořte (já to s ním nějak víc nediskutovala, nechala jsem to spíše na něm a drobné zásahy proběhly - v průběhu první doby porodní protržení vaku blan a v druhé době porodní aplikace oxytocinu - tedy ale nakonec k mé spokojenosti; jinak byl ponechán volný průběh).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně bodýček pro mimčo, dost papírových plenek a vlhčených ubrousků, vícero ručníků a nočních košil (vše se rychle propotí, ušpiní apod.).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jilemnice - Amalka00 09.09.13 napsala :

Po dlouhém přemýšlení jsem se odhodlala, že napíši svou zkušenost s touto porodnicí. Byl to můj první porod a do dnes mám trauma z této metody, kterou jsem zde zažila - metoda Kristellerova exprese plodu. Když mi sestra skočila vší silou na břicho, tak jsem myslela, že je po mně. Po jejich nástřihu jsem ještě praskla, a to hodně. Hojila jsem se ještě 2 měsíce a dost špatně. Kvůli této metodě a hlavně rizikům, které má tato metoda, do této porodnice už nepůjdu ani za nic. Při poloze na zádech s vystrčenýma nohama a zadkem do vzduchu by neměl šanci miminko nikdo porodit. Dcera měla téměř 4 kg a nikdo se mě ani neptal, zda to podstoupím, prostě na vás nečekaně skočí sestra a vy se s tím musíte poprat. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se chystáte do jilemnické porodnice, zajistěte, aby vám nedělali „nebolestivý“ nástřih a Kristellerovu expresi plodu, protože oni se nezeptají!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Nikoletka2323 21.08.13 napsala :

Bylo to tam moc skvělé. Všichni byli moc příjemní, s nikým nebyly žádné problémy. Moc se mi tam líbilo s mým chlapečkem. Nejradši bych se tam vrátila, kdyby to šlo. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No tak určitě občanku, list z matriky. Vložky, župánek, ručník, pak nějaké oblečení (např. košile atd., kdyby se náhodou někam jelo, tak oblečení na sebe). No a na malého věci apod. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Siisule 25.06.13 napsala :

Pobyt v Jilemnické porodnici byl super! Personál byl od lékařů, přes sestry až po paní uklízečku strašně fajn. Za celou dobu, co jsem v porodnici se synkem byla (4 dny), jsem se jedinkrát nesetkala s nepříjemným člověkem. Kdykoliv jsem potřebovala pomoct (např. s kojením), vždy za mnou někdo přišel a ukázal mi „jak na to“. :-)

Sály jsou moc pěkné, barevně vymalované (my měli oranžový s výhledem na les), s postelí, křeslem, porodnickým křeslem, vanou, WC a sprchou.

Při porodu byli všichni strašně hodní, pěkně radili, co mám dělat, co ne (byla jsem prvorodička), všechno klidným hlasem.

Jídlo bylo moc chutné, ale jediná jeho nevýhoda byla, že to byl jídelníček pro celou nemocnici, tudíž knedlíky, hrachová kaše apod. nebyly výjimkou. Ale vzhledem k tomu, že bylo možné vybrat si ze dvou jídel, vždy jsem vybrala „menší zlo“.

Na oddělení šestinedělí jsou na dva pokoje o dvou postelích jedno WC + sprcha. Ale je možnost za příplatek požádat o nadstandardní pokoj (400 Kč/noc), který jsem hned od druhého dne využila. Tam je samozřejmě sprcha a WC, 2 postele + noční stolky (pro případ, že by s vámi chtěl bydlet i tatínek - za další příplatek), stůl, židle, skříň, umyvadlo, zrcadlo, přebalovací pult, lednička.

Synka jsem měla celou dobu u sebe 24 hodin denně (až na druhou noc, kdy jsem byla strašně unavená a sestřičky si vzaly synka k sobě). Jen na krmení mi ho nosily.

Při odchodu z porodnice jsem díky krásnému zážitku a díky zkušenosti s personálem byla po psychické stránce byla připravená rodit druhý den znovu. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec jsem nelitovala příplatku za nadstandardní pokoj, který bohužel nejde objednat dopředu. Máte božský klid. Jako doma. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic speciálního není potřeba, možná jen nějaký šikovné poporodní vložky. Sice Vám je tam pořád doplňují, ale jsou bez lepítek a docela krátké. Spíš jsem využívala ty svoje.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - leicka 04.05.13 napsala :

Rodila jsem zde dvakrát a jednou potratila. S přístupem lékařů i sestřiček a porodních asistentek jsem byla nadmíru spokojena.

První porod byl náročný, velký synek s velkým hrudníkem, zasekl se nám ručičkou, MUDr. Brežský dokázal pomoci a vše bylo bez komplikací.

Druhý porod letos byl velmi rychlý, nečekali jsme ho a lékaři měli honičku, ale i přesto jsem byla se vším spokojena jako poprvé. Děti jsem mohla mít u sebe hned a nebo požádat o chvíli odpočinku, vše vysvětlili, pomáhali.

Jsem s Jilemnicí naprosto spokojena. Volila bych ji zas. Nejsme z toho kraje, i když za pár let poblíž budeme bydlet, ale byli jsme rádi, že jsme zvolili dobře.

Personál: MUDr. Brežský a MUDr. Říhová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - dašule8 27.03.13 napsala :

Přidám se s chválou na jilemnickou porodnici.

Šla jsem tam na vyvolání porodu. Byla jsem strašně vystrašená (prvorodička). Už jen přístup doktorů mě strašně potěšil a uklidnil. Dokonce pan primář Vocásek mě přišel uklidnit. :-D A porodní asistentka to jen podpořila. Bohužel se v průběhu porodu přestalo dařit malé, takže jsme museli ven císařem, ale opět si nemůžu vynachválit rychlost a profesionalitu. Vše mi při přejezdu na sál vysvětlili a uklidňovali mě.

Po probuzení (zrovna na pokoji šestinedělí) na mě čekal manžel a během chvilky mi přinesli malou na první pochování. V průběhu pobytu na šestinedělí sestřičky jak na dětském, tak na gynekologickém úplně super. Pomohly mi se rozkojit a takový zájem, jestli je všechno v pořádku a jestli s něčím pomoc, jsem sama nečekala. A jídlo? No kdybych tam byla ještě týden, tak jsme na váze před porodem (a to jsme měla dietu). :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všem doktorům věřte a nebojte se, opravdu pomohou a vysvětlí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, vlastní jednorázové plenky (po erárních jsme se osypali) a nějaké to oblečení pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - KláraR. 21.01.13 napsala :

Porodnici můžu jen doporučit, všichni jsou zde moc milí a ochotní. Milejší dětské sestry jsme si snad ani nemohli přát, se vším poradí a pomohou. Vaří tu líp než v kdejaké restauraci, připravte se na výkrmnu. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a pro miminko vlhčené ubrousky a pár plínek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Skytafka 23.11.12 napsala :

Personál v porodnici Jilemnice byl velice příjemný. Nesetkala jsem se zde s nikým, kdo by nebyl milý a ochotný mi kdykoli pomoct.

Hned při příjmu se mě ujala velice hodná sestřička, která mě jakožto prvorodičku obeznámila s tím, co mě čeká, a vzbudila ve mně pocit klidu a bezpečí. Na oddělení šestinedělí mi tamní sestřičky byly velkou oporou a také útěchou při mém pobytu.

Zkrátka a dobře, porodnici Jilemnice mohu všem nastávajícím maminkám vřele doporučit :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Mishell 25.10.12 napsala :

Rodila jsem v Jilemnici minulý rok v říjnu a naprostá spokojenost.

Sestřičky a doktoři velmi milí a ochotní. Rádi tam se vším pomohou a poradí. Nemocnice nemám moc v lásce, ale s personálem jako je v Jilemnici, je těch pár dní v nemocnici hned příjemnějších.

Nyní čekáme druhé mimčo a rozhodně budu opět rodit v Jilemnické porodnici. Takže všem mohu jen doporučit. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prsní vložky, poporodní vložky, vlhčené ubrousky pro mimčo,koj.podprsenku apod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - mrnousekjaninka 21.09.12 napsala :

Na porodnici i personál si nemůžu stěžovat. Rodila jsem poprvé, 11.9. - den před tím mě hospitalizovali s preeklampsií s tím, že v nemocnici zůstanu až do porodu (což bude buď rychle, když se můj stav zhorší anebo pomalu, pokud bude stav udržitelný). Od té chvíle byl ve hře i císař.

Stav se mi rapidně zhoršil a tak bylo rozhodnuto, v úterý ráno vyvolávačka. Ale bez jídla a pití - kdyby došlo nakonec k cs - miminko mi nesestoupilo za celou dobu těhotenstí. Po deseti hodinách vyvolávaných kontrakcí kdy mi každý doktor tvrdil, že se nic neděje a ještě počkáme sem zoufale škemrala o CS, který mi nakonec provedli. Během tohoto dne sem proklínala naprosto všechen personál, který tam byl.

Od druhého dne bylo ale vše naprosto perfektní. Všechny sestřičky milé, ochotné, moc mi s malým pomáhali, na kontroly chodil vždy stejný doktor (Mudr. Karásek) s kterým jsem si pak i příjemně povídala. Nerada budu vzpomínat na porodní den, ale všechno další okolo bylo skvělé a já jsem moc ráda, že jsem si tuto porodnici vybrala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Plenky, vlhčené ubrousky, balenou vodu a něco na čtení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše se dá dovést další den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Lucca2020 02.06.12 napsala :

Moje návštěvy v Jilemnici začaly začátkem dubna(po 36.TT) první dojmy byli dosti rozpačité, všude to je jiné, takže rady od kamarádek, co rodili jinde mi byli k prdu :) Úplně na první návštěvě s Vámi sepíší porodopis - Vaše iniciály popř. i od otce včetně bydliště, zaměstnání s adresou(u toho jsem se dosti zapotila :) ), následuje sledování miminka - Kardiotokografie je vyšetření, při kterém speciální přístroj současně zaznamenává jednak srdeční frekvenci plodu + kontrakce, na bříško Vám připevní dva elastické pásy, pod které zasunou sondy a na závěr Vás Dr. vyšetří na „koze“ - ultrazvuk spíše nepoužívají. Další návštěvy zase bývají o kardiotokografii a vyšetření doktorem…

Jinak porod jsem měla vyvolávaný, takže skoro vše okolo naplánovaný :) a nemohu si vůbec stěžovat jak na pana Z. Vocáska, který mi zaváděl tabletku tak i na pana V. Karáska a ani na moji porodní asistentku - jméno mi bohužel vypadlo :(

Na oddělení šestinedělí vše fungovalo jak mělo, mě „sněm“ sestřiček vůbec nevadil, spíše naopak pak alespoň byli příjemně naladěné :)
Jen malý mínus bych dala dětskému oddělení - na některých sestřičkách bylo navek vidět, že jim tato práce asi už nic moc neříká, škoda.

Takže pro mě:… ikdyž v době porodní jsem si říkala, že už nikdy rodit nebudu, tak po přiložení miminka na bříško (26.4.)jsem ten názor hned změnila… už teď se těším na PŘIVEDENÍ DALŠÍHO ČLOVÍČKA NA SVĚT ZASE V JILEMNICI :)

Držím všem palečky!

Personál: Mudr. V. Karásek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky, ubrousky, poporodní vložky(ty, co si kupujeme normálně - nejsou vhodné, já je nepoužívala ani doma).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Mlejnice 30.05.12 napsala :

Tak i já se přidávám s porodem v Jilemnici. Musím přiznat, že jsem s porodnicí ve výsledku byla celkem spokojená, ikdyž nějaké ty mouchy by se našly.

Porod byl naprosto v pořádku, měla jsem strašně hodnou a milou paní asistentku, ale bohužel už si nepamatuji jméno. Poté mě ošetřoval mladý doktor MuDr. Karásek, který mě pak kontroval i na šestinedělí a maximální spokojenost.

Na oddělení šestinedělí už to bylo malinko horší, protože maje malá Miška nechtěla ze začátku vůbec pít, takže jsem z toho byla celá hotová a vyplašená (provorodička). Musím říct, že sestřičky se tady s tím někdy (a jak která) nemazaly, ale zase na druhou stranu chápu, že toho tam mají moc a když si jim tam maminky takhle stěžujou, tak z toho musejí být asi taky na větvi :)). Vždycky se ale snažily pomoct a nenechaly mě v tom.

Co mě ale vadilo hodně bylo, že sestřičky na sesterně snad pořádaly „mejdany“…vždycky při obědě a po něm byly slyšet hrozné salvy smíchu přes celé oddělení. To jsem byla opravdu vytočená, když jsme s malou chtěly spát.

Se vším ostatním naprostá spokojenost - jídlo (bylo na výběr ze 3 možností), vybavení, prostředí, povolení návštěv, hodně letáčků s informacemi na pokojích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat hodně o kojení, abyste nebyly zaskočené. Tak jako já, i když jsem toho hodně nastudovala :)).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, plínky a něco na zabavení - časopisy, knížku atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Bloncka0201 07.04.12 napsala :

Ahoj. Já sem rodila v září 2011 v Jilemnici. Bydlím sice v Rudníku mam to kousek do Vrchlabí i do Trutnova ale chtěla jsem do Jilemnice byla jsem tam na gynekologickém zákroku tak sem se rozhodla pro Jilemnici. A jsem moc ráda že sem se tak rozhodla. Porodní asistentka vynikajicí pí doktorka Patrmanová super. Nakonec mě ale rodil pan doktor Břeský. Je to můj známý a byla sem moc ráda že mě odrodil teda nakonec šel malej císařem normální porod nebyl možný díky jizvě po zákroku. Jedna špatná zkušenost s pí doktorkou nevím jméno ale vystřídali se služby a přišla pí doktorka nepříjemná. Já jsem se snažila rodit a ona tam zívala byla sem poslední ten den. Když jsem jí řekla že to asi jinak než císařem nepůjde tak i porodní asistentka hodila takovej oblyčej že mě to v tu chvíli přišlo jako bych byla asi pitomá. Nakonec přišel Pavel Břeský podíval se na mě a řekl že jinak než císařem to nepůjde. Byla sem opravdu moc ráda už sem vážně nemohla celý den kontrakce tak císař byl poslední a hlavně jediná možnost. Jinak personál na šestinedělí vynikajicí vrchní sestra super a celkově všichni super. Takže můžu jen doporuči. Ještě chceme jedno děcko a jedině Jilemnice.

Personál: doktor Břeský, Vocásek, Muller, Patrmanová a všechny setřičky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlhčené ubrousky, plýny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Matulajzka 19.03.12 napsala :

Porod díky pa Kuhnové a panu primáři nejúžasnější zážitek :-) i když jsem asi nebyla nejvzornější pacientka (když ono to opravdu bolelo :-D), tak jim patří můj obrovský dík, byli opravdu zlatíčka :-) Absolutně suprový přístup, sestřičky milé, vstřícné, ochotné. Hlavně trpělivé a klidné… Prostě co si víc přát. Co se týče jídla bylo na výběr z více jídel a doporučovali nám co a jak.

Když budu (snad) ještě někdy vybírat, tak jedině v Jilemnici!

Jediné minus byla jedna (jediná) sestřička u miminek, která byla neochotná, nepříjemná strohá a evidentně bylo vidět, že jí se vším otravuji (jméno si bohužel nepamatuji)… Ale jinak ostatní sestřičky to 100násobně vynahradí ;-)

Personál: Kuhnová a i ostatní sestřičky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přečíst si instrukce, co mají na každém pokoji - spousta fajn užitečných info ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ubrousky na zadeček :-) a dudlík pro prcka ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - trinitysm 12.01.12 napsala :

Dobrý den,
V této porodnici přišli na svět oba naši synové.První před 17 ti lety,druhý před dvěma.
Od té doby se mnoho změnilo,z pana doktora Vocáska je dnes primář oddělení a vede ho opravdu velmi dobře.Rodil prvního syna,druhého mudr.Hauschwitzová a musím říci,že to byla naprostá pohoda. Od chvíle přijetí jsem pocítila klid,možná to bylo i tím,že byla hluboká noc.Byla jsem do rána jediná maminka,takže snámi mohl být manžel několik hodin.Sluncem oddělení je sestřička vrchní,sama jsem zažila,když maminku,se kterou jsem byla na pokoji,utěšovala a pomáhala s kojením.Každý den při vizitě se nás ptali,jak se nám daří a jestli něco nepotřebujeme,vždy nám bylo vyhověno.
Hlavní je milé maminky se ptát na vše,co vás zajimá a nestydět se.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály ptát se na vše,co je zajímá

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pár plenek,až půjdete domů,vložky,hygienické potřeby,klidně i fén,tak abyste se cítila dobře a něco na čtení,na poslech aspoň dvě noční košile a podprsenky na kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - HanSed 06.01.12 napsala :

Skutečnost předčila moje představy. Na příjmu milá PA, během monitoru mi natočila křivku, pak nás s manželem zavedla na porodní box, což je samostatný pokoj s postelí, por. křeslem, koženým křeslem pro tatínky, WC a sprchou. Součástí boxu je i vyhřívané lůžko na první ošetření novorozeněte a samotné ošetření, zvážení apod. se koná ve vedlejší místnosti, kam miminko může doprovodit tatínek.
Když pominu, že jsem měla bolesti, které mi křivily i prsty u nohou (měla jsem indukci), porod jsem si užila, i díky skvělé PA a panu doktorovi, který je skvělý. Hned jsme si u nich zamluvili další miminko :-D
Porod vede doktor (i když u nás to skoro nestihl a začátek tlačení vedla PA), placenta se nerodí násilím, ale čeká se na kontrakce, doktoři neprovádí zbytečné nástřihy (což jsem po porodu ocenila, když jsem mohla hned sedět). Miminko je dětskou sestrou v rychlosti ošetřeno, položeno matce do náruče, po chvíli ho sestra s tatínkem odnese na ošetření, zvážení…
Po ošetření porodních poranění se maminka přesouvá na postel, na které tráví 2 hodiny i se svým miminkem a tatínkem.
Oddělení šestinedělí je velmi hezky zařízené, pokoje jsou po 2, soc. zařízení vždy pro 2 pokoje, ale mě to nepřišlo jako velký problém. Návštěvy na pokoje nesmí, je pro ně vyhrazena místnost. Sestra každý všední den dává na vybranou ze 3 jídel k obědu, ve všední dny je i teplá večeře.
Sestry na novorozeneckém boxu by měly chodit po pokojích a pomáhat maminkám s kojením, já nezažila ani jednu, která by přišla s radou. Musela jsem si pro ni dojít, že mě bolí bradavky…podle ní ale kojím dobře, dítě je dobře přisáto..a výsledkem jsou popraskané bradavky. Takže jediné, co bych celé nemocnici vytkla je, že sestry s kojením moc nepomáhají (ale je možnost zavolat PA Pohořalou - laktační poradkyni) a pokud dítě do 3 dnů nezačne přibírat, šoupnou vám dokrm.

Personál: PA Mašková, MUDr. Müller

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si vše o kojení, abyste nebyly zaskočené

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro miminko (denní příděl 5 ks), vlhčené ubrousky, alespoň 1 balík vložek (sestry doplňují příděly, ale nám se stalo, že jeden den vložky nebyly) a samozřejmě tatínka :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - nela77 02.01.12 napsala :

25.12. jsem tady rodila potřetí, naši třetí dcerku.
Musím ohodnotit vše kladně na 100%… Potřetí mě přesvědčili, že jsou tady profesionálové, s perfektním lidským přístupem a můžu jim opravdu na 100% věřit.

Děkuji PA Heleně Horáčkové, která mi byla oporou po celou dobu porodu, byla opravdu skvělá.

Mudr. Lence Zálabské děkuji za perfektní přístup, děkuji, že jste přiběhla z domovat tak rychle :-) a velice děkuji za zvolení správného postupu při našich komplikacích a za to, že tu malou třetí princeznu máme doma :-) a že se narodila spontánně a nemusela jsem na sekci… jsem ráda, že jsme to společně takhle zvládli

Mudr. Vojtěchu Karáskovi děkuji za milé a profesionální přijetí k porodu, a přestože je na tomto oddělení velmi krátce, přeji mu hodně štěstí do budoucna a věřím, že jeho lékařská kariéra bude velice úspěšná :-)

Mudr. Radku Mullerovi děkuji za péči v předporodní ambulanci a na CTG, jeho dobrá nálada nakazí úplně každého, jeho nadhled naprosto odboural můj strach z porodu. Na oddělení šestinedělí jsme se spolu hodně nasmáli, naše kolísající - hormony nevyrovnané nálady zvládal s nadhledem a profesionálně :-)

Přestože je porodnice menší, pro mě a spoustu mých známých je v okolí nejlepší volbou a tuto porodnici DOPORUČUJI po všech zkušenostech na 100%přidávám další zkušenost, a to z 3.1.2011 - musela jsem se vrátit na revizi dělohy.

Příjimala mě mudr.Marie Novotná ,při výkonu byla také ona a Mudr. Štěpán Gazda.

opět musím velice poděkovat Mudr. Novotné za perfektní péči a rychlost, s jakou byla schopná moji situaci vyřešit. Velice děkuji i za milé jednání, za možnost mít miminko u sebe na gyn.oddělení ( musela jsem přespat, protože výkon se prováděl v podvečer a kojila jsem ) a také děkuji za přístup sestřiček z gynekologického oddělení.
Pane Karásku, opět děkuji za bezchybnou péči :-)tentokrát jsme se setkali na tomto odd.

Myslím si, že gyn-por.oddělení vede primář Mudr. Vocásek velice dobře, má sestavený bezvadný tým lidí ( aspoň to tak na mě - coby pacientku působí ) a do budoucna jim přeju hodně úspěchů.

Personál: Mudr.Lenka Zálabská, Mudr. Vojtěch Karásek , PA.Helena Horáčková, Mudr. Radek Muller, Mudr. Marie Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, komunikujte s personálem, důvěřujte jim, vědí co je potřeba udělat, nikdo si nedovolí ohrozit vás ani miminko.
Jsou ochotní přistoupit na vaše přání ohledně porodu, tlumení bolestí apod.. epidurál je k dispozici na požádání, pokud situace dov

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na zabavení, na šestinedělí byla chvílemi nuda :)
Jinak plenky jsou k dispozici 5 ks na den, vložky 10 ks na den, jídla je podle mě dostatek… já jsem neřešila nic v tomto směru a vyhovovalo mi to tam .
nezapomeňte si vzít vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 14.12.11 napsala :

V Jilemnici jsem rodila v březnu 2011 své druhé dítě. Prvni v Mladé Boleslavi. V Jilemnici se mi líbilo. Předporodní péče výborná a porod bezproblémový. Porod celkem rychlý, porodní asistentka byla hodná a vycházela nám se všim vstříc. Každou chvilku mne byla kontrolovat, často natáčela ozvy malého, jen mi nechtěla dát nic na bolest, když jsem si řekla. Porod se neobešel bez nástřihu hráze, paní doktorka říkala, že je to potřeba, ale kdo ví. Nástřih naprosto bezbolestný a šití také. Poporodní péče výborná, jen, pokud si maminka ušpiní povlečení nebo prostěradlo, musí si jej sama vyměnit! Měla jsem nadstandardní pokoj, takže paráda, jen jsou otočené na sever a bylo v nich málo přirozeného světla, já rodila na jaře, takže jsem chodila chytat sluníčko na chodbu. Na nadst. je na výběr ze dvou jídel. Péče o novorozence výborná, velmi milá paní doktorka Daniela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporočuji tatínka s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všeho je tam dostatek, dětské pleny 5 ks na den. Vemte si vlhčené ubrousky.Určitě nezapomenout doklady. Ale i bez toho byste porodila :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Jana Lamačová 11.12.11 napsala :

Je to sice už pár let,v Jilemnici jsem rodila 8.3.2006,ale mohu jen a jen chválit.Četla jsem tu negativní odkaz na mudr.Říhovou.Je to moje gynekoložka,která mi po dvouletém trápení pomohla otěhotnět a poté s mudr.Březským pomohla na svět dvojčatům.Její přístup k těhotenství(rodila jsem císařem dvojčata v termínu),porodu i péči v porodnici mám neustále v paměti.Celé těhotenství mi byla nesmírnou oporou a při porodu nemluvě.Mám v ní dodnes obrovskou důvěru!!!Co se týče personálu porodnice, nemám slov.Velmi milý,ochotný a příjemný .Asi už další děti mít nebudu(dva kluci nám opravdu stačí),ale do Jilemnické porodnice bych šla přivést na svět miminko znovu.Ve svém okolí má pár maminek,které tu rodily,několik i mudr.Říhová a všechny byly spokojené.
Jana Lamačová-Desná

Personál: mudr.Říhová,mudr.Březský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost,sílu a pokud možno tatínka…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kartáček na zuba(ten jsem zapoměla…)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - martina lh. 07.12.11 napsala :

Rodila jsem poprvé a 13.5 2011 moje přišla na svět moje dcera. Jilemnici doporučuji,všichni byli moc milí a za dobré slovo je člověk opravdu rád. Porod proběhl bez komplikací a i péče poté byla perfektní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšit se na miminko a tím zaplašit strach,ten není na místě,dá se to vydržet!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Andulka 32 31.08.11 napsala :

Rodila jsem v Jilemnici podruhé v červenci 2011.
Personál naprosto ÚŽASNÝ. Nové porodnické sály Vám zaručí být s partnerem až do porodu a jsou moc hezky udělané. Nemám sebemenší výtku. Jen by to nemusela tak dlouho trvat a tolik bolet. Ale za to porodnice nemůže :-)))
Vzala jsem si nadstandardní pokoj a všem ho vřele doporučuju. Máte soukromí a sprchu jen pro sebe.
Pokud bych rodila po třetí, určitě bych volila Jilemnici.Také bych zmínila jméno porodní asistentky, která se mnou strávila celou svou směnu, tj.12 hod. a půl hod. před odchodem jsme to konečně dotáhly do konce. Byla skvělá, ale nepamatuji se na jméno, myslím, že to by Věra.Dodatečně velké díky.
Je moc důležité, jak se k Vám v porodnici chovají. Spousta z nás neví do čeho jde a co má dělat. V Jilemnici se opravdu bát nemusíte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte partnera, aby věděl, co to obnáší. Ten můj se klepal ještě týden.A když mě viděl několik hodin řvát, tak brečel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny papíry, průkazku. Vše ostatní Vám dají. Snad jen vlhčené ubrousky.Plínek dostanete 5 ks.na den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - 2.kiwi 07.08.11 napsala :

Rodila jsem Jilemnici 22.7.2011. Na svět jsem přivedla malého Davídka. S porodnicí jsem byla moc spokojena, jen bych si pro příště vybrala nadstandartní pokoj, už i kvůli soukromí. Když vaše dítko spí, tak dítě od spolubydlící je vzhůru nebo naopak, prostě se moc nevyspíte. A toalety jsou společné pro 2 pokoje, což je pro 4 lidi, a když se po porodu chodíte často sprchovat, tak se tam střetáváte s ostatními.
Sestřičky byly moc ochotné, jména uvádět nemohu, jelikož si je nepamatuji:( A jinak porod, tak doufám, že pokud budu rodit podruhé, bude to rychlejší než jak jsem tomu měla u Davídka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si nadstandartní pokoj, pokud vám vyloženě nevadí, že budete na pokoji sami

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, své porodnické vložky,( sice jich je v nemocnici dostatek),nafukovací kruh( pouze při nástřihu, já ho využila),noční košile( vadilo mi, že ty nemocniční jsou moc volné),sprch.gel na intimní hygienu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - stranskam 27.07.11 napsala :

Rodila jsem v Jilemnici 6.1.2011 - bohužel na císaře a musím říct, že tam byli všichni velice příjemní a ochotní a chovali se lidsky. Všechno mi vysvětlili. V této porodnici mají tzv. porodní boxy (bohužel jsem ho sama nezkusila) které jsou vybavené vším možným, co může rodící mamince pomoct. Od vany, přes míč až po moderní porodní křeslo, na němž rodička může zvolit sama polohu, která jí nejvíce vyhovuje. Bohužel vana se smí používat při kontrakcích, ale vlastní porod do vody zde umožněn není. Je zde možnost pustit si relaxační hudbu či zapálit aromalampu. Byla jsem na předporodním kurzu u por. asistentky Pohořalé, která nás o všem informovala.
Na odd. šestinedělí byly taky velice milé sestřičky, které se snažily se vším poradit či pomoci. Rovněž na dětské sestry si nemůžu stěžovat.
Jídlo bylo taky dobré.
Pokoje jsou po 2 postelích s 1 vanou na mytí miminek a přebalovacím pultem.
Vždy pro 2 pokoje (čili pro 4 ženy) je společné sociální zařízení - sprchový kout + WC, kam se vstupuje přímo z pokoje, nikoli přes chodbu. My jsme byly na pokoji 2 a na vedlejším nikdo nebyl, takže jsme je měly jen pro sebe.
Každý den jsme dostaly příděl por. vložek a plenek pro miminko. Zároveň jsme ve skříňce pod přebalovacím pultem měly k dispozici erární oblečení i látkové pleny pro miminko, které jsme použité házely do koše na šp. prádlo a mohly jsme si kdykoli dojít vyfasovat jiné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si s sebou kojící polštář. Polštáře na spaní jsou slabé a nelze jimi podložit miminko při kojení. Použijte v porodnici erární noční košili, abyste neměly svoje špinavé a nemusely je doma hned prát. Masážní olejíček (nebo mast)pro miminko, hlavně n

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky! Bepanten (dostali jsme jen malý vzoreček)Pro jistotu balík por. vložek a i nějaké plenky, kdyby vám denní příděl nestačil. Prsní tampony nebo raději misky k zachytávání mléka (sběrače mléka) tampony se mi hned nasákly a mléko protékalo s

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Winksi 03.07.11 napsala :

Ahoj,rodila jsem v Jilemnici 26.6 2011 a jsem na 100% spokojena,jak s personalem tak co se tyka porodu.

  • jako asi vsude i Jilemnice ma nejakou tu neprijemnou sestru o ktere se mluvi ale tu jsem nastesti nepotkala :)
  • vytknout muzu jen jidlo :( moc se to jist nedalo

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostali jsme plenky pro mimi,vlozky,kosmetika na koupani(koupali jsme jednou),obleceni pro mimi a popr.kosilka pro maminku.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Anonymní 25.06.11 napsala :

V Jilemnici jsem rodila v prosinci 2009. Musím říct, že i s odstupem času mám špatné vzpomínky na samotný porod. Přijeli jsme do porodnice s tím, že mi odtéká plodová voda, ale neměla jsem kontrakce. PA velice milá a příjemná. Bohužel se vystřídali směny a to, co následovalo mě bude strašit do konce života! Při každém vyšetření se mi zbytek plodové vody více a více zbarvoval do zeleno černa.....miminko mělo špatné ozvy, já horečku 39 stupńů z kapaček na meningokoka..... Stále bez kontrakcí (po 10 hodinách na hekárně) PA neustále říkala, že se ji ozvy nelíbí, ale nic nedělala. Nezavolala doktorku, prostě nic. V 11 večer (po 13 hodinách) přišla, ať se v pohodě vyspím, že mi v 8 ráno přijdou píchnout vyvolávačku. Já se rozklepala, začala hystericky brečet, ať už se mnou něco dělají,že se bojím o malého a ona byla akorát ještě více nepříjemná. Naštěstí to ale slyšela doktorka, která mi okamžitě píchla oxitocin a PA řekla, že jako na co hodlala čekat?!?! (dle mého názoru chtěla mít PA klidnou noční směnu, protože jsem byla poslední rodička) Oxitocin mi napíchli o půlnoci a již po půl hodině jsem měla kontrakce kolem 100. Prosila jsem PA, aby mě pustila do sprchy, ale kvůli horečce nedovolila. Opět přišla doktorka, která mě beze všeho do sprchy poslala. Ve 2:45 jsem již cítila tlaky a poslala jsem manžela pro doktorku. Bohužel přišla PA a suše mi oznámila, že na porod je ještě hodně času.........že si ještě nějakých 5 hodin počkám a odcházela. Já na ni hodně ostrým hlasem křikla, ať se honem vrátí, že už to je asi tady. No, podívala se a nevěřila svým očím!! Honem honem na sál- budeme rodit!!! Ani nevím, jak jsem vylezla ze sprchy, přešla chodbu a vylezla na kozu… Doktorka mi vysvětlila, jak tlačit. Aby toho nebylo málo, nemohla jsem se pořádně nadechnout a při kontrakcích jsem omdlévala. Nejhorší bolest v životě jsem zažila při nástřihu!! Při kontrakci jsem už neměla sílu tkačit a v tom mě střihli!!! Každopádně na 4 kontrakce byl malej venku a já zažila ten nejkrásnější pocit štěstí!!! Na oddělení šestinedělí bylo vše naprosto v pořádku!! A vždy, když měl službu ona PA, chodila za námi a pořád mi malého chválila- jaký je to krásný blonďáček atd......Prostě věděla,že to pořádně zpackala. Pokud budu mít někdy opět rodit, budu velice váhat, zda zvolím Jilemnici.....

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě vlhčené ubrousky a raději i náhradní plenky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 24.06.11 napsala :

Rodila jsem tam tedy už v roce 2008 a doufám, že se tam mnohé změnilo. Byla jsem provorodička, nikdo se mnou žádný postup nekonzultoval ani nevysvětlil, pouze oznámení a u samotného porodu ani to!! Rodila sem s nohama na rozdrbané koze a tlačila do kopce (ano poloha výborná pro personál, nikoliv pro rodící). Umělé praskunutí vody, nástřih, ke konci mi dokonce nějaká sestra tlačila na břicho!! - oxytocin, prostě vše jen ne pohodový a přirozený porod. Dítě mi nebylo na břicho položeno jen na mikrosekundu ukázáno. No podpora kojení absolutně žádná.

Personál: u samotného porodu snad 10lidí na střídačku - žádné sukromí, jak na václaváku

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ti co vědí co chtějí Jilemnici nedoporučuji (podruhé sem věděla a šla radši do Vrchlabí, tam naprostá spokojenost)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - martina1980 17.06.11 napsala :

Prvního kluka jsem rodila v Jičíně, žádné problémy jsme tam neměli, druhého syna jsem musela rodit v Jilemnici. Jičínská porodnice byla zavřená. Ale nedá se to srovnat. Milionová Jilemnická porodnice. Kdybych měla jít rodit potřetí určitě bych šla znova do Jilemnice

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Jitulinek26 10.06.11 napsala :

V Jilemnici jsem letos na jaře rodila své druhé dítko. S porodem jako takovým jsem byla velice spokojena, porodní asistentka byla velice milá a moc mi pomohla, všechno mi vysvělili, několikrát se mě ptali, zda souhlasím s tím, co navrhují… opravdu spokojenost (první miminko jsem rodila v Turnově, tam se mnou nikdo o ničem nediskutoval, prostě to bylo tak, jak řekli a hotovo, takže jsem byla i mile překvapená).
Sestřičky z gynekologie taky moc příjemné, nemůžu vytknout ani slovo.
Ovšem novorozenecké… z mojí strany velká nespokojenost. 2 dny jsem nevěděla, jaké má náš malý už hotová vyšetření, zda jsou v pořádku, dětský doktor za mnou žádný nepřišel a když jsem se dotazovala sestry, tak jsem dostala jen držkovou, že asi v pořádku je. Vůbec se tam na můj vkus štěkalo víc než je zdrávo, připadala jsem si jak malá holka, né jako maminka dvou dětí. Neříkám, že takové byly všechny sestry, první noc po porodu jsme měli štěstí na úplně úžasnou sestřičku, ale ty nepříjemné mi bohužel úplně zkazily příjemný dojem z porodnice, takže jsem byla šťastná jako blecha, když jsme 4. den po porodu razili domů.
Navíc podpora kojení skoro žádná, než se mi spustilo mléko, tak malému jednoduše strčili lahev a dudlík, takže jsme pak doma další 3 týdny bojovali, abychom začali plně kojit, protože se mi samozřejmě malý, zvyklý na lahvičku, u prsa zlobil. Naštěstí plně kojíme, ale rozhodně ne zásluhou porodnice :-(

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Andulka32 17.05.11 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Jilemnici a byla jsem mírně nespokojena. Ale to bylo nejspíš tím, že jsem přenášela a už jsem si šla lehnout do nemocnice, aniž by mi něco bylo a chytla jsem tam nějakou mladou doktorku, která mi to dávala trochu „sežrat“. Jako prvorodička jsem nic netušila a byla jsem z toho zaskočená. Když pak k porodu konečně došlo, nebyl nikdo k dispozici, všichni byli na obědě. V tom se zázrakem objevila moje tehdejší gynekoložka p.Říhová, aniž by měla službu a pomohla porodit moji dceru. Já si jí na rozdíl od níže zmíněného příspěvku nemohu vynachválit. A krom té mladé doktorky a jednoho protivného doktora si stěžovat nemůžu. Hlavně sestřičky byly báječné,milé a ochotné.Nyní čekám druhé dítě a chtěla jsem vyzkoušet porodnici v Jičíně, ale po tom, co jsem slyšela úplné báje o tamní paní Kučerové, která prý dělá z porodu peklo každé mamince (potvrdil mi to i můj gynekolog), zvolím opět Jilemnici. Budu doufat, že tentokráte přijde porod sám od sebe:-))

Personál: Nina Říhová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně síly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sama bych potřebovala poradit, je to už pár let a nepamatuji si to.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Sněhurka3 15.09.10 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit. Personál je profesionální a usměvavý. Vždy mi pomohl, pokud jsem to potřebovala. Jediné co by se opravdu dalo vytknout byla strava, ale to se dá obětovat, pokud máte okolo sebe lidi jako jsou v té Jilemnické porodnici.
Porod byl v pohodě a už na příjmu se ke mně chovali mile, to samé na sále i na oddělení šestinedělí. Sestry vždy se vším rády pomohly a poradily.
Kdo váhate, jděte tam, jinam bych opravdu nešla.

Personál: Všichni:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové pleny na miminko - k dispozici jich je pět kusů na den a také vlhčené ubrousky na miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 02.08.10 napsala :

Všem moc doporučuji, všechen personál vsřícný a všichni velice hodní a milí. Ochotně poradí a pomůžou se vším. byla jsem velice spokojná! Jinam bych nikdy rodit nešla. Porodní asistentka se mnou byla od začátku porodu až dokonce i když už měla dávno po pracovní době. Moc oceňuji lidský přístup a ochotu se kterou jsem se tam setkala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vlhčené ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 15.05.10 napsala :

Nikam jinam rodit nepůjdu je do té Jilemnické,sestřičky a doktoři jsou skvělí

Personál: Hana a Eva Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 15.05.10 napsala :

Libereckou porodnici mám 10 min od baráku,a přesto jsem šla porodit do Jilemnické.Udělala jsem velice dobře.Personál perfektní a také tím to chci poděkovat Haničce Pohořalé že pomohla mě i mé dcerce na svět.Této paní patří velké DĚKUJEME.Samozřejmě i ostatním je to super parta,hlavně si tam člověk připadá jako doma a ne v nemocnici,a to dělá hlavně personál

Personál: Hana Pohořalá a všichni

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Když něco zapomenete tak vám to tam dají nebo pučí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - werca002 26.04.10 napsala :

Zkušenosti parádní. Jako prvorodička sem se fakt bála, ale personál super a porod byl tak rychlý, že to manžel skoro nestihl. Celou dobu se mnou mohl být manžel, teda kdyby přijel dřív :). O mimi po porodu skvěle postaráno, sestřičky paráda… A skoro samý doktorky, což mě fakt překvapilo. Jestli budeme mít další mimi tak jedině Jilemnice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nestresovat, nestojí to za to :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - estrea 09.03.10 napsala :

Ahoj,
já rodila v Jilemnici v říjnu 2007 a neměnila bych.
Byla jsem na 100% spokojená jak s personálem s doktory tak s ubytováním (vzala jsem si nadstandard, holt jsem rozmazlená)
Doktoři i sestřičky se mi věnoval jak to jen šlo, usměv a pohoda prostě nechyběl.
Teď čekáme druhé mimi, zase na říjen a hádejte kde budu rodit…no jasně že zase v Jilemnici.

S těmito Gynekologi osobní zkušenost:
Dr. Vocásek
Dr. Břeský (můj osobní)
Dr. Mojžíšová
Dr. Patrmanová
Dr. Holcová

Nejskvělejší doktoři 100% doporučuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já měla všeho dostatek, skoro všechno co jsem si do porodnice vezla jsem si zase odvezla…plínky, vložky, toal. papír

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Snad jen těh. průkazku a občanku, všechno ostatní vám přiveze taťka

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - zarka 17.02.10 napsala :

Mám 3 holčičky a porodnici v Jilemnici, kde jsem rodila 2 mladší po příšerné zkušenosti s porodnicí v Turnově si nemohu vynachválit.
Veškerý personál je velmi vstřícný. Zajímají se o Vás jako
o člověka. Doktor přijde i večer před spaním zeptat se zda
něco nepotřebujete zda je Vám dobře a popřeje dobrou noc.Stejně tak sestřičky. Po Turnovské porodnici hotový ráj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic moc mě nenapadá.Snad jen jemný toaletní papír:-)Hm a taky je tam možné koupit si gel na hojení hráze - můžu vřele doporučit je výborný.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jilemnice - Anonymní 20.01.10 napsala :

Já nechci nikoho strašit ani odrazovat.Pokud ale bude u porodu vašeho dítěte tato osoba(Říhová) tak vám bůh pomáhej.Totální katastrofa(s následky).Ostatní doktoři i personál chválím.Porodnice i nemocnice je fajn.

Personál: Nina Říhová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se této osobě, a hlavně se zeptat jak to bude celé probíhat, co si přejete a co ne,budou vás strašit příp.riziky ale pozor chtějí to mít taky snadný a bez komplik.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Hozyna 20.01.10 napsala :

I mně se narodil v jilemnické porodnici syn,10.5.2008,a musím říct,že byl to krásný zážitek,i když jsem měla trošku obavy/je to mé třetí dítě,po 13 letech/ale přístup personálu byl skvělý,na to jsem měla štěstí ale vždy,ono člověk nesmí být taky moc rozcapený,což mi v dnešní době připadá,to mimi totiž musíme porodit MY,to za nás nikdo neudělá,ani sestra ani doktor,hodně pomůže těšit se na to,myslet hlavně na dítě a pořádně se uvolnit.Ale myslím,že v Jilemnici jsou profíci,měla jsem u porodu samě baby,jména si bohužel nepamatuju,pan doktor Březký mi dělal při příjmu ultrazvuk,a pripadal mi hodně unavený,a nevrlý,ale byla jedna v noci, je to sympaťák,tak jsem mu odpustila, u porodu už pak nebyl,byla jsem tam 12hod,tak se to prostřídalo.Měla jsem u sebe partnera,a to byla asi nejlepší asistentka,dělal mi masáže,sprchoval,rozptyloval,pak usnul,DOPORUČUJI vzít chlapa s sebou,,ani nepotřebujete sestru.Když už mi začalo být krušno a škemrala jsem o epidurál,žádný problém,dají ho na požádní,ale nakonec se to ani nestihlo.Při porodu se dá užít i legrace a v té jilemnické určitě,ale musíte komunikovat,popovídat se,opadne tak nervozita a vše jde líp.Pokoje jsou po dvou,i jeden super nadstandart,návštěvy kdykoli,a když jste sama na pokoji,můžou i tam,dvě hod po porodu už tam s námi byli i brácha se ségrou a bába s dědou,takže doporučuji.Jen co považuji za trošku bolavé místo,a to asi všude,jsou dětský doktoři,pediatři,ale to i tehdy ve Vrchlabí,kde se narodili ti starší,připadá mi,že jsou někdy nepříjemní,všechno vědí líp,tady mi doktor vynadal,kvůli kojení, a pak přišla jiná doktorka/připadala mi jako ukrajinka/,a zas nadávala,říkala zas úplný opak,než doktor,prcek se narodil o měsíc dřív,a neměl sací reflex,nechtěl jíst,tak to byl trošku boj,ale pro mě je dúležitý spíš to kolem porodu,s miminkem to pak už máma zvládne i bez doktorů,ale být mladší a prvorodička,asi by mě to rozhodilo.Takže kdyby náhodou bylo někdy čtvrté,pojedeme zase tam:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlevně se moc nebát,stejně tomu neuniknete,tak si to aspoň pořádně užít,pokud porod netrvá moc dlouho,dá se celkem dobře vydržet,uvidíte,jak na sebe pak budete hrdá,a to miminko…no nádhera:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ikdyž zapomenete úplně všechno,partner Vám to tam může druhý den dovézt,hlavně mít všechny ty papíry,těh.průkazku,kojící podprsenku,ručník,vložky,atd.v průkazce je vše napsáno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Kajdula1 11.01.10 napsala :

Jilemnickou porodnici bych doporučila všem maminkám-ve všem mi vyšli vstříc:o)A to doslova - porodní asistentka (bohužel nevím jméno) stála tvrdě za tím,aby mi nebyl proveden nástřih, který jsem si nepřála, ale Dr.se k němu přikláněla.Nakonec jsme to zvládli i bez něj!!!:o)Byla jsem na předporodním kurzu u porodnéí asistenky pí.Pohořelé - skvělý přístup, krásně vše vysvětlila, poradila…Je to lidský člověk na svém místě.

Já Jilemnické porodnici děkuji za skvělou dcerku Amélku:o)
Při dalším těhotenství mám rozhodnuto, kde přivedu na svět další miminko:o)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré potřebné dokumenty, papírové utěrky, jednorázové kalhotky pro mamku a i své oblečení pro mimi:o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - nenca 09.01.10 napsala :

Výborná, skvělí lidé. Porod indukovaný kvůli těhu cukrovce, epidural - anesteziolog velice příjemný. Asistentka profi, lékař také a po porodu také bezva péče, dětští lékaři i sestry bez vady. Takže já tam chci znovu (prý mají i nové sály), byť jsem z Trutnova. Seznámila jsem se tam i s bezva mamčou se kterou jsme v kontaktu do dnešního dne.

Přidávám další zkušenost s touto porodnicí. Opět jsem spokojená, rodila jsem s MUDr. Němcovou a MUDr. Minářem a porodní asistentkou Evičkou (bohužel nepamatuji si příjmení) a opět všichni na jedničku. Nové porodní sály jsou super, určitě se časem dostane i na šestinedělko, které je mírně zastaralé, ale čisté a funkční.
Personál je i na šestinedělí bezva, osobně jsem se nesetkala s nikým kyselým, či nabubřelým, naopak, já jsem tam měla pocit takového domácího prostředí. A když se sejdou na pokoji prima holky, pak je to vůbec super.

Takže opět vřele doporučuji. Popis porodu a podrobnosti jsou v mém deníčku.

Co vzít sebou
ručník malý a osušku
vlhčené ubrousky (i pro sebe, na bolavý zadek je toaleťák jaksi drsoň)
porodnické kalhotky a pak pevné bavlněné
jeden balík Sama (porodnické vložky) určitě neuškodí
noční košile (pokud nechcete chodit v eráru)- ty bych si vzala klidně čtyři
vložky do podprsenky a mateřskou podprdu
oddací list (matrika)
mazání na prdelku a na prsa (erár je koupel a mléko od Johnsonu pro miminka)+ dostanete kufřík se různými vzorky (takový ten růžový papírový)
plínky (erár je 5ks na den)
pleny bavlněné (erár jsou 2ks, určitě by vám dali další, když si poprosíte)
jednorázové přebalovací podložky (2–3ks)
uvolňující olejík na bolavé bříško můžete vzít sebou také
župan
a ............ už mne nic nenapadá
Personál: MUDr. Minář, porodní asistentka pí. Pohořalá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 30.12.09 napsala :
doporučuje
Porodnice Jilemnice - Lucink_a 29.12.09 napsala :

Já jsem byla moc spokojená, porodní asistenka byla moc milá a hodná, a dr. byla od začátku tlačení se mnou. Všichni mě moc povzbuzovaly a pomáhaly, nemůžu si stěžovat ani na oddělení šestinedělí. Takže za mě určitě kladně.
Jen mi je trošku líto toho, že někdo hodnotí nemocnici a ani se podepíše.

Personál: Nina Říhová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jilemnice - Anonymní 28.12.09 napsala :

Dvakrát jsem rodila a po třetí budu rodit jinde. Bohužel nejsem někdo, kdo by odpověděl kladně.

Personál: všeobecně Nahlásit

Fotky z porodnice

S maminou :D :)

To je jak jsme přijely z porodnice domů :D tak nahatinka naše :P

Hehe :)

Kuk :P

Můj malý šmudla Péééťa :-*

Veronika 23 dní od narození .-)

Verunka 25.12.2011 3220 g a 49 cm

Takovéhle mají v Jilemnici vozíčky pro miminka. Růžové pro holčičky a modré...

Naše Violka :)

první minuty

Eliška narozena 5.2.2010
1 komentář

přebalovací pult a nákup z marketu :-)

pokoj

předsíň pokoje s vaničkou a umyvadlem

Už jsem v gala..

Tak je mi asi pět minut..:)
1 komentář

Kačenka nar. 22.2. 2007 "na přebalovacím stole"

Přidejte Vaše fotky k porodnici Jilemnice.>

Děti z porodnice Jilemnice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Jilemnice
Lainaire8 Jilemnice Václav 50 cm, 3520g 19.02.2019
Baccara Jablonec nad Nisou Štěpán
49 cm, 3100g 10.02.2019
Penny23 Mia
49 cm, 3300g 21.12.2018
Mish_Ellie Michal 51 cm, 3370g 30.10.2018
Nela96 Junior neznámé 20.10.2018
winkye Natálka neznámé 10.10.2018
Martina Juzova Aneta 50 cm, 3815g 30.09.2018
Kristýnatobiasek Tobiáš
51 cm, 3655g 18.09.2018
Kmotra12 Sára 44 cm, 2195g 12.09.2018
janastar.s matyas 43 cm, 3050g 01.09.2018
Flexina Isabella
51 cm, 3280g 20.07.2018
Laivine8 Žofie
53 cm, 3720g 05.07.2018
Dorriana Košťálov Jasmína/Damián
neznámé 29.06.2018
Nifredil.nif Johana 50 cm, 3440g 17.06.2018
adri22 Jilemnice Emma neznámé 15.06.2018
Princezna12 Hradec Králové Kristýnka 53 cm, 4300g 13.06.2018
Amalkova Kristýnka
52 cm, 3290g 08.04.2018
Tynakob Toníček
neznámé 20.03.2018
Olousek1 Chotevice Andulka
50 cm, 3280g 05.03.2018
Lenii1 Tobias 50 cm, 3010g 24.02.2018

Rodily v porodnici Jilemnice

Chystají se rodit v porodnici Jilemnice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Jilemnice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Jilemnice?