Porodnice Krnov

Krnovská porodnice sídlí v moderně vybaveném areálu s vkusným a účelným zařízením. Z alternativních metod vedení porodu nabízí v Krnově epidurální analgezii, tedy bezbolestný porod a porod do vody. Na sál si lze vzít za doprovod otce dítěte, nebo třeba dulu.

Doporučují maminky porodnici Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 40x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Lumír Studený

vrchní sestra: 554 690 411
oddělení: 554 690 412
horká linka kojení: 554 690 416

Adresa: aI . P. Pavlova 9, Krnov 794 01

URL: http://www.szzkrnov.cz/department.asp?mid=3&cid=1&sid=27

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Krnov

01.05.19

Nedoporučuji.
Rodila jsem v Krnově už skoro před 5 lety v červenci 2014.
Měla jsem kontrakce už od pondělí, nejdříve po 4 minutách a druhý den po minutě. Vůbec jsem se neotevírala a veškeré bolesti mi šly do zad a kyčlí. Nevím, proč to tak bylo, ale přístroj na měření kontrakcí ty kontrakce neukazoval. Upozorňovala jsem personál na to, že čím víc mi kontrakce sílí, tím menší číslo na přístroji.
Měli mě spíše za hysterku..i když jsem byla naprosto klidná, spíš jen trochu zoufalá.
Byla jsem prvorodička, těmi bolestmi už naprosto zničená. V to pondělí večer mi něco píchli - prý od bolesti. V úterý večer na noc taky. Měli to trochu na háku. Jen mi vždycky řekli, že jsem stále otevřená na jeden prst a ještě nerodím, ale domů už mě přitom pustit nechtěli.
Po injekci v úterý mě přišla zkontrolovat sestra někdy po půlnoci, a když mě viděla brečet a stále zapisovat kontrakce po minutě, tak jen zavolala doktorku, které posléze řekla něco ve stylu „ona má asi vážně kontrakce, protože po té injekci vždycky každá usne“.. To mě tenkrát lehce šokovalo.
Tak mě tedy ve středu ráno vzali na milost, píchli mi epidural, po kterém jsem se otevřela na 4 cm, pak mi teda pomohli tak, že mi hrdlo otevírala doktorka ručně, což teda byla naprosto ukrtuná bolest.. A když už jsem konečně po té době byla otevřena na 10, objevil se pan primář a zavelel pouze „doneste vex“. Díky bohu jedna porodní asistentka vykřikla něco v tom stylu, že to zvládnu, a nechali mě aspoň zkusit tlačit. Té asistentce jsem vděčná do teď, protože jsem zatlačila snad 4× a dcera byla venku. Podařilo se mi porodit bez zranění. Kdyby se dalo na pana primáře, tak by ze mě malou vyloženě úplně zbytečně vyrvali vexem…
Neříkám - veškerý personál byl milý a některé sestry nebo asistentky neskutečně vstřícné.. Ale i přes to svůj porod dodnes vnímám neskutečně negativně.

Porodní asistentky mi tam přišly skvělé všechny, klobouk dolů před nimi. Byly milé a lidské. To se ale nedalo moc říct o některých lékařích a o sestrách z novorozeneckeho oddělení už vůbec ne.

Dnes už bych do Krnova rodit nešla. U druhého dítěte budu volit jinou porodnici a pokud na tom budu já a dítě dobře, tak zvolím ambulantní porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby sebou vzaly někoho, kdo je natolik silná osobnost, aby se jich zvládl zastat, pokud se k nim nebude personál chovat dobře.

13.03.19

Rodili jsme v na jaře 2018 a přestože jsme cestovali až z okresu Karviná, velmi pozitivní zkušenost. Rodili jsme s porodní asistentkou. Profesionální personál, využili jsme nadstandardní pokoj. Velmi odborný a milý přístup. Vše vysvětlí, na vše se můžete zeptat, vše, co při porodu dělají, řeknou předem. Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

partnera

02.09.18

Tuto porodnici jsem měla vybranou ještě před tím, než jsem otěhotněla, byli jsme se s manželem podovat na prohlídce a moc se mi tam líbilo a ještě víc přímý přístup personálu. Podruhé jsem tam jela po pěti dneh přenášení, manžel nás předem objednal. Velmi milé sestřičky nám udělaly potřebné vyšetření a manžel mohl být všude s námi. Bohužel byly zjištěny komplikace; ale sestřičky to vyřešily krásně, poslaly nás s manželem ještě projít, pak mne znovu vyšetřil zástupce primáře, který mi vysvětlil všechna úskalí.

S manželem jsme oba zůstali, sice neměli nadstandardní pokoj, ale nechali nás oba na standardním pokoji, nezasahovali nám do soukromí víc, než bylo nutné. Druhý den mi začala kontrakce a byli jsme přesunuti na vlastní pokoj.

Samotný porod proběhl tak rychle, že má osobní porodní asistentka ani nestihla dojet. :-) Na porodním sále jsme byli jen já, porodní asistentka, sestřička a manžel, který byl jen v pyžamu. Byl to takový fofr, že se nad tím ani nikdo nepozastavoval. Porodní asistentka nás nasměrovala na porodní židličku, protože už předem jsme se dohodli, že do lehu nechci. Náš malý přišel do mé milující náruče. Porodní asistentka mi pomohla si sáhnout na hlavičku a pak to šlo rychle a najednou byl u mne v náručí, sestřička mu přehodila deku přes zádíčka a pomohli mi s ním v náručí přejít na lehátko. Veškeré vyšetření malého proběhlo v mé náruči, lékaři mě pak rychle prohlídli a nechali nás s telefonem na pokoji se tulit všechny tři. Veškerá porodní přání byla splněna, tedy ta, co jsme stihli, a to stejné pokračovalo potom.

Manžel s námi byl po celou dobu, byl na všech prohlídkách, pomáhal nám v noci při kojení (já spala, on přidržoval malého u prsu, a když bylo dokojeno, dal ho zpátky do postýlky a mne přikryl). Manžel ty tři dny popisuje jako pobyt na hotelu s brzkým buzením.

Veškerý personál byl skvělý i přesto, že jsme měli obrovskou spotřebu nemocničního povlečení, nočních košili a oblečení pro malého, měli pochopení pro všechno. Při odchodu jsme byli upozorněni, že se nemusíme bát zavolat nebo přijet, když se bude něco dít, nebo když budeme mít problém v kojení.

Byl to pro nás nádherný začátek.

Rádi se vrátíme, pokud to stihneme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zavolat si, zda mají kapacitu, mít vyplněné papíry, aby nemuselo docházek k dlouhému vyplnění, dají se stáhnout na stránkách a nebo je vrchní sestra může zaslat na e-mail. Aby doprovod zjistil, kam zaparkovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, nemocnici stačí potvrzení v těhotenské průkazce od pediatra o přijmutí dítěte. Po ambulantním porodu nepotřebují žádná šílená lejstra.

Anonymní
12.08.18

Byla jsem přijatá s kontrakcemi večer před porodem. Na pokoji jsem byla sama až do pěti do rána. Kolem sedmé ranní se kontrakce zesílily natolik, že jsem měla potřebu tlačit. Nemohla jsem se dovolat pomoci, protože nefungoval telefon. Když se mi ani na pošesté nepovedlo dovolat (to už bylo cca 8:45, ale ten čas utekl moc rychle, jak to bolelo), musela o pomoc zavolat spoluležící. Zjistili, že jsem připravená rodit.

Na sále mi přestaly kontrakce. (No bodejť by ne, když mě hodili na krovky s nohama do praku a napojili mě na monitor.) Přišel primář (s prackama jak hodník, nezapomenu) a než jsem se nadála, rvali mi tam vex a tahali malého ven. Malému ozvy nepadaly, doteď nechápu, proč nepočkali. Já jsem se bohužel na nic nezmohla - bylo jich na mě šest a byla jsem celkově dost k.o. po té noci. Nějaké nenastřihávání, dotepání pupečníku nebo neodnášení dítěte v této instituci asi nehrozí, s panem plánem si vytřeli pr*el.

Novorozenecké oddělení je kapitola sama pro sebe. Do malého mi cpali horem dolem glukózu a cizí mateřské mléko a pak se divili, že hází chudák šavle. Čtvrtý den jsem se v noci dozvěděla, že zavolali o převoz do Ovy Poruby. Malému nebylo NIC, opravdu NIC! V Porubě mi řekli, že ho tak rozdráždili svou „péčí“ v Krnově. Chudák můj maličký musel ležet na JIPu zbytečně beze mě. Já jsem byla o patro níž. Domů jsem šla z Ostravy pátý den - celkem devět dní po porodu. Kojím jen proto, že malý je moje druhé dítě. Krnov je past na lesany.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní asistentku, manžela, kohokoli, kdo vás obhájí a stihne to na sál na rozdíl od mého muže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podepsané dříve vyslovené přání - porodní plán nerespektují… Jo a kopu jídla - tady dávají jídlo jen 3× denně a málo.

05.06.18

V této porodnici jsem absolvovala svůj první porod a celkově jsem byla se vším velmi spokojená.

Nejprve tedy porod - v době mého porodu měl službu primář Studený, ale vůbec jsem se s ním nesetkala, nenastaly žádné komplikace, takže nebylo třeba jakkoliv zasahovat, u porodu jsem měla vlastní dulu + pravidelně docházela místní porodní asistentka Věrka - byla skvělá, milý přístup, nic nevnucovala, určitě psychicky hodně podpořila, za mě člověk na svém místě.

Když srovnám realitu se svým očekáváním, tak jsem byla spokojená na 100 % - během porodu jsem měla klid, světla byla tlumená, paní Věrka mi pustila hudbu, kterou jsem chtěla (k dispozici je rádio s CD přehrávačem, žena si může dovézt vlastní CD), porod nikdo nenarušoval, nikdo mě nikam netlačil a nespěchal na mě, mohla jsem kdykoliv využít sprchu, na počátek jsem měla napuštěnou i vanu (pro tlumení bolestí), sondu na srdeční ozvy miminka mi Věrka dávala v pravidelných intervalech, aniž by mě tím nějak omezovala (mohla jsem být ve vaně, na WC, na podlaze - prostě mě nenutila jít si kvůli ní lehnout na záda), mohla jsem využít všechny pomůcky, co na sále byly, libovolně měnit polohu podle toho, jak jsem to zrovna potřebovala. Po narození dítěte se v klidu počkalo na porod placenty, nikdo ji ze mě nijak netlačil či jinak „nevytahoval“, jako se to stalo kamarádce v jiné porodnici, jen mi poradili hned začít kojit, aby placenta dříve vyšla sama.

Po porodu jsem zůstala dále na sále s miminkem, raná vazba by měla trvat dvě hodiny, nechali mě tam však skoro tři hodiny, protože mimčo bylo stále přisáté - což je super, žádný stres, klidný lidský přístup - když ještě miminko potřebuje, tak ho necháme - i díky tomu jsem potom neměla žádný problém s kojením, miminko se samo přisálo vždy a bez problémů. :-)

Poté mělo miminko základní vyšetření a já sprchu - na vše se ptají, nic neudělají bez vašeho souhlasu, do sprchy pomůžou, ze sprchy taky, na vše odpoví, prostě skvělý personál. :-)

Ohledně jídla - mnohé si stěžují - za sebe mohu říct, že jsem celkem vybíravá, takže jsou jídla, která prostě nejím, proto nemohu hodnotit - ale z toho, co jím a měla jsem, tak mi to velmi chutnalo. Jinak je tam pověšený jídelníček, takže dopředu víte, co kdy bude a podle toho se můžete zařídit (např. nechat si dovézt jídlo z domu) + funguje bufet, paní dokonce s ním přijela až na pokoj.

Co byl třeba trošku problém pro mě - dost velké porce, preferovala bych menší porci častěji - oběd je ve 12, večeře v 18, kolem 16 už jsem měla hlad - klidně bych si půlku oběda nechala na později, ale to nejde, nesnězené jídlo vám musí odnést, na pokoji nebyla lednička - tu mají myslím nadstandardy, ale ty byly v té době bohužel všechny plné.

Za těch pár dnů, co jsem v porodnici strávila, jsem se potkala s velkým množstvím personálu, kteří zajišťovali skutečně perfektní servis, novorozenecké oddělení jelo nonstop, na něm vždy usměvavá sestra připravena jakkoliv pomoct či poradit, takže se tam člověk vždy cítil příjemně. :-)

A co asi ocení mnohé prvorodičky - na začátku dostanete edukační plán a sestry vás na veškerou péči ohledně miminka zaškolí, vše vysvětlí, ukážou, zkontrolují, zda to ovládáte… takže nemusíte mít obavy, že byste to potom doma samy nezvládly. :-)

Hodnotím známkou 1*

Jediné, co bych trošku vytkla, je systém návštěvních hodin, kdy porodnice striktně netrvá na návštěvách v konkrétní dobu, ale umožňuje je kdykoliv mimo ranní vizitu - mně se stalo, že u maminky se na pokoji střídaly návštěvy od rána do večera, pořád tam někdo byl, tety, strejdové, bratránci apod. a člověk pak nemá s miminkem potřebné soukromí a klid, na pokojovou toaletu vám neustále chodí pro vás cizí lidé… - ale to určitě není kritika na porodnici, naopak, myslím, že je dobré, že si návštěva může přijít podle svých časových možností, ale je to o soudnosti těch maminek, které mohou jít s návštěvou na chodbu a respektovat tak klid těch ostatních (samozřejmě nemám nic proti hodinové návštěvě těch nejbližších, ale mluvím o těch, co se tam střídají od 10 dopoledne do 19 večer…).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě než do Krnova vyrazíte, tak zavolat a informovat se, zda je volná kapacita. A rozhodně doporučuji se u vrchní sestry objednat na prohlídku porodnice, ať víte co a jak ;) - mají 2 porodní sály, a když jsou oba volné, tak si můžete vybrat, tak je dobré si je prohlédnout už dopředu ;) a taky se na vše potřebné informovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, porodnické vložky + plenky pro mimčo, k porodu rozhodně láhev vody, a dobré je mít i něco na doplnění energie - hroznový cukr, pikao apod.

24.04.18

Osobně jsem s porodnicí velmi spokojená. Začal mi odcházet hlen s krví, a tak jsem raději jela. Dostala jsem něco od bolesti, abych se vyspala, a prášek na vyvolání - zatím to na porod nevypadalo. Když už bolesti byly silnější, kontrolovala mě sestřička s tím, že to nic není. Ve 2 jsem pak přišla za sestřičkou, vyšlo to bohužel blbě, no byla naštvaná, že mě bude muset odrodit před koncem její směny… Naštěstí příprava proběhla v klidu a pak už si mě přebrala porodní asistentka.

Ta byla opravdu parádní, neměla problém s manželem, dala mu pro mě i sklenku vody, byla příjemná, povzbuzovala. Radila. Malý byl za chvíli venku. Jediné, s čím jsem měla trochu problém, bylo, že mi doktorka stříkala jakýsi hnus, aniž by chvíli počkala a chtěla hned šít. Na druhý pokus teda počkala, aby se to stihlo umrtvit. Rodila jsem bez čehokoliv na bolest a měla jsem jen kosmetické stehy.

Co se týče lékařů po porodu, byli parádní. I sestry na dětském. Kojit jsem začla „sama“, jen mi ukázali, jak to upravit, aby to bylo v pořádku. Co se týče péče o malého po porodu, nemůžu si stěžovat. Stejně tak o mě. Trochu mi vadilo, že jednou po mně vyjela sestřička kvůli jídlu, ale chápu.

Za mě prostě spokojenost. Malého teda bolelo dost bříško, ale přišla sestřička, kdykoliv jsem jí to řekla a ukázala mi, jak malýmu pomoct. Jsem opravdu ráda, že jsem taky mohla mít malého hned u sebe, že jsem kdykoliv s čímkoliv mohla přijít a nikdo mě neposlal do háje. A taky mi nikdo nenutil nic na bolest u porodu. Za mě parádní přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě papíry, ručníky, jemný toaletní papír, přebalovací podložky pod sebe, hygienické potřeby, vložky. Pro miminko plínky.

07.12.17

Tuto pordnici jsme vybrali cíleně, ackoliv nejsme ze spádové oblasti, chtěla jsem totiž rodit přirozenou cestou bez medikamentů a do vody. Bazén jsme bohužel nestihli, ale mohu potvrdit, že vše, co se o Krnovské porodnici v dobrém traduje, je pravda. Porod proběhl za účasti pouze mého partnera a duly, porodní sestra pouze občas nahlídla a komunikovala s dulou, jak jsem si to přála. Měla jsem tak prostor soustředit se pouze na porod samotný a ten také zůstane v mých vzpomínkách jako jeden z nejkrásnějších v mém životě.

Všem rodičkám doporučuji! Personál na poporodním oddělení je sehraýy, pozitivní, nápomocný a velice milý. Budete si připadat jako v hotelu. :) Jediné minus, ale to nejde na hlavu porodnímu oddělení, je strava. Určitě si připravte své vlastní zásoby v podobě ovoce a něčeho zdravého, menu je bohužel celošpitálová úsporná varianta bez výživové hodnoty.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za mne bych rozhodně doporučila myslet na to, že po porodu přijde hlad. Vezměte si s sebou dostatečné zásoby jídla, které máte v plánu během nástupu mléka jíst. Kdyby partner nezafungoval, shořela bych i na nabídce nemocničního bufetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi máme všechny nachystanou porodní tašku jak pro sebe, tak pro miminko. Nic extra jsem nepotřebovala.

Anonymní
28.11.17

Pan primář super člověk. Sestry si nedovolí být nepříjemné, ale najdou se i takové, co kroutí očima, když vychází z pokoje (stalo se a ne jednou, dvě asistentky) - a to jsem si vše dělala sama nebo pomáhal manžel. Pobyt v porodnici dobrý. Uklízečky stírající krev (sousedky) ze země v koupelně mi zároveň setřely pokoj stejným mopem, aniž by ho vypláchli.

Rodila jsem sekcí a považuji tlumení bolesti v této porodnici za docela nešťastné. Přístup: jakmile vám začnou bolesti, hned hlaste, by byl super, kdyby bylo z čeho vybírat. Novalgi a opiát i.m. (do zadku) nebo Indometacin čípek považuji za nedostatečné. Novalgin přestane účinkovat po 6 hodinách a buď čekáte 2 hodiny, než vám sestra může dát další, nebo máte na výběr opiát (čípek nepovažuji za dostačující na pooperační bolesti). Kdybych to věděla, tak jsem si vzala léky, co mi zbyly z 1. porodu. Taky bych ten Novalgin dávala do flexily, dokud ji pacient má a ne zbytečně i.m. Taky se mi nelíbilo hladovět 2 dny (1. den tekutiny, 2. tekutá). Už večer mě strašně bolel žaludek a vzala jsem si jogurt. U 1. porodu jsem dostala hned oběd a neměla potíže. Prostě jsem porodila a jelo se dál. Obě sekce ve spinále. Matka kojící 2 děti by neměla takto hladovět, si myslím.

05.09.17

Výborná zkušenost, dvakrát pohodový přirozený porod, příště opět jinam nejedu. :-)

16.05.17

Anděl paní Petřeková, Úžasný pan primář MUDr. Studený, zlaté sestřičky a nádherné prostředí.

Z obávaného pobytu v porodnici a druhého císaře se stala dovolená s manželem po boku. Moc jsme si ten týden u vás užili a děkujeme za Míšánka. Mrzí mě, že jsme to k vám nestihli i u prvního syna. Skvělá porodnice!

Personál:

PA Petřeková, MUDr. Studený

Anonymní
07.06.16

Rodila jsem v Krnově v lednu 2016 a byl to můj první porod. Proto nemohu podat srovnání s vybavením či personálem jiné porodnice. Sepsala jsem si porodní plán, a den po termínu jsem dorazila do penzionu kousek od nemocnice.

Čekala jsem na přirozený začátek porodu, který žel nepřišel a po 10 dnech „přenášení“ jsem tedy musela jít na vyvolání porodu. V den vyvolání jsem došla do nemocnice, kde si mě přebraly hned milé sestřičky a paní doktorka. Udělali mi vyšetření, zavedli medicínu a šla jsem čekat na pokoj. Sestřičky mi pomohly se zavazadly, jelikož můj muž se nacházel necelých 90 km daleko. Po dvou hodinách od zavedení mi udělali znovu vyšetření. Měla jsem kontrakce (které jsem necítila), ale ozvy plodu začaly klesat.

Stalo se to, čeho jsem se nejvíc děsila, musela jsem na akutní CS. A v tu chvíli nastal fičák, začali mi zavádět kanylu, rychle mě odvezli na sál a tam jsem celá klepající se žádala o spinální umrtvení, bohužel použili celkovou anestezii. Sestřičky byly skvělé, snažily se mě uklidnit a podpořit. Zákrok se podařil, a můj syn měl score 10,10,10, takže zcela zdravý kluk.

Po dvou hodinách jsem se probudila na pokoji. Začala jsem shánět svého syna. Nejdříve mi ho nechtěli dát, ale po několika upozorněních přes zvonek mi ho donesli. Nakonec jsem je přemluvila, a když přijel přítel, tak jsem se mohla plně spolu s ním starat o naše novorozeňátko. Bohužel můj porodní plán nebyl dodržen, protože ho nestihli ani přebrat.

Na oddělení mi zařídili nadstandard, ačkoliv menší pokoj, měli jsme své soukromí a klid. Sestřičky byly moc vstřícné i milé, snažili se mi pomáhat s kojením a koupáním. Pouze jejich vztah k používání syntetických tělových mlék a kosmetiky mi byl proti srsti.

Vyšetření od místních doktorů mohu označit jako velmi profesionální, komunikace na velmi dobré úrovni a milé vystupování.

Jediné, co mě zklamalo na oddělení, kde jsem pobyla 5 dní bylo jídlo. Měla jsem vegetariánskou stravu, bohužel v nemocnici mají za to, že vegetariáni konzumují kuřecí a ryby. V polévkách se nacházela kuřecí kůže a na druhé mi přinesli smažené paličky kuřete, strava téměř bez zeleniny a ovoce, pro člověka po operaci je to tak na zácpu (kvůli malému množství vlákniny), a to bych se asi zkroutila bolestí. Naštěstí jsem měla svou vlastní stravu, kterou mi vozil přítel, jinak bych asi byla pár dní o hladu.

Celkově mě tato zkušenost zklamala (byla jsem připravena na přirozený porod a dopadlo to CS), avšak přístup personálu mi moc pomohl.

Potkala jsem mezi doktory a sestřičkami pár andělů, kterým moc děkuji za jejich starostlivou péči a soucit s pacientkami.

Personál:

MUDr. Mužná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní jídlo, pantofle, trpělivost a doklady.

22.03.16

Rodila jsem v Krnově před bezmála dvěma lety a letos bych si ten zážitek ráda zopakovala. :-) Přestože to máme do porodnice skoro dvě hodiny, byla jsem odhodlaná jen právě tam zejména kvůli možnosti přirozeného porodu.

U prvního dítěte v Ostravě jsem se setkala s naprostou arogancí, nikdo mě nebral v potaz, vyplňovala jsem dotazníky v největších bolestech a nakonec jsem porodila na chodbě nemocnice. Podruhé jsem jela do Krnova, a měla obavy, jak budou doktoři brát moji prosbu o možnost rodit raději ambulantně.

Ze strany personálu jsem se setkala s vřelým přístupem, pochopením a neskutečným respektem. Naslouchali mým požadavkům, konzultovali se mnou možné postupy a když porod druhý den nepostupoval, nikdo nevyvíjel tlak na urychlení. Dostali jsme s manželem nadstandardní pokoj, kde jsem v klidu čekali na miminko. Po dvou dnech jsem se zklidnila a porod se naplno rozběhl. Překvapilo mě, s jakou ochotou všichni povzbuzovali mě i tatínka, nabízeli nám bazén pro porod do vody, relaxační hudbu, aromaterapii, gymnastické míče…

Čas i poloha při porodu byla zcela v mé kompetenci, což mě neskutečně uklidňovalo. Při porodu jsem směla pít, něco si zobnout. Samotný porod jsem nakonec zvládla ve stoje, manžel mě podepíral, paní doktorka zachytila miminko a příštích hodinách se obětavě starala nejen o maličké, ale i o mě, což jsem nesmírně ocenila.

Vše probíhalo v přítmí, za zvuku hudby, v soukromí, jen s paní doktorkou Mužnou, které patří, spolu s paní Petřekovou, můj nekonečný dík!

Personál:

MUDr. Mužná, Bc. Petřeková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby obavy, strach a nejistotu nechaly za dveřmi porodnice, důvěřovaly své schopnosti porodit a nebály se komunikovat své představy. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Laskavou oporu a trochu té trpělivosti.

05.01.16

S porodnicí v Krnově mám velmi dobré zkušenosti. Mé první dvě porodní zkušenosti (porodnice Třinec a Ostrava Vítkovice) nebyly zrovna dobré, a když jsem potřetí otěhotněla, chtěla jsem rodit jinak a uvědomila jsem si, že pro porod potřebuji jiné podmínky, než jaké mi porodnice dosud poskytly. Začala jsem se informovat a o přirozené porody více zajímat. Oslovila jsem dulu, která mne i mého muže doprovázela u porodu - duly, tatínci či jakýkoliv jiný doprovod jsou u porodu samozřejmostí a porodnice s tím nemá problém.

Cítila jsem že Krnov je porodnice, která odpovídá mým požadavkům a přáním a volila jsem ji, i když byla vzdálená 105 km od mého bydliště (hodina a půl cesty). Velmi důležité pro mě totiž bylo, že je nakloněná přirozeným porodům a personál je velmi empatický, milý a citlivý. Respektuje přání a potřeby rodící ženy a když není potřeba, do porodního procesu nijak nezasahuje a snaží se, aby vše probíhalo svým tempem, tak jak to žena cítí. Personál rodící ženu po celou dobu porodu nijak neruší, a když je potřeba, tak podporuje, povzbuzuje, respektuje potřebu intimity (minimální počet lidí u porodu) a vnímá ženu i její dítě jako jednu jednotku. To znamená, že dítě po porodu zůstává s maminkou a není nikam odnášeno.

Naprostá spokojenost i na odd. šestinedělí, kde mě podporovali v kojení a v kontaktu s mým dítětem. Chovali se ke mně jako ke kompetentní osobě, které se o své dítě umí postarat. Nic mi nevnucovali, ale respektovali mě jako matku. Když jsem potřebovala poradit či pomoci, byli velmi ochotní, trpěliví a milí.

Po celou dobu porodu i pobytu v porodnici byl můj porodní plán plněn do posledního detailu a nedovolili si udělat nic proti mé vůli nebo bez mého vědomí. Byla jsem velmi spokojená, a kdybych čekala čtvrté dítě, rodím opět v Krnově.

Tuto porodnici vřele doporučuji všem nastávajícím maminkám, které si přejí porodit dítě s respektem a úctou v lásce a v intimitě. Svou silou, svým tempem, v klidném a empatickém prostředí plném lásky a porozumění. Pokud chcete rodit bez zbytečných zásahů, zmatků, strachu a stresu, bez násilí a ponižování atd., Krnov je dobrá volba.

Personál:

Vrchní sestra Lenka Petřeková, PA Kamila

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu, ale věřit si, že každá žena je schopná porodit své dítě a každé dítě se umí narodit, když pro to mají ty správné podmínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nebudu vypisovat ručníky, časopis či nabíječku… Myslím si, že mnohem důležitější je mít u porodu jako doprovod dulu nebo soukromou porodní asistentku, která je velkou oporou a pomocí během tak vzácného okamžiku.

19.11.15

V Krnově jsem rodila před 2 dny. I přesto, že jsem prvorodička, dostala jsem absolutní důvěru v sebe, nikdo mi neradil, neříkal, co mám a nemám. Pokud jsem měla dotaz, byl zodpovězen. Ohleduplnost personálu, naprostá volnost rozhodnutí, pohybu, všeho. :)

Na sále skoro až intimní prostředí - tma, teplo, ticho. Porodila jsem v manželově obětí -držela jsem ho kolem pasu, zatímco se náš drobeček pomalinku a svým tempem soukal ven. :) Po porodu 2 hodiny bonding na sále a další 2 na pokoji, než ho manžel odnesl zvážit a změřit. :) Manžel s námi na pokoji 2 noci i spal. :)

S malým jsem non-stop, veškerá vyšetření jsou v mé přítomnosti za mé asistence. Výsledkem byl bleskový porod, který mi neskutečně rychle utekl - od chvíle tlačení naopak v krásném klidném tempu… Bez poranění, bez léků, s nádherně přivítaným miminkem, které téměř nepláče a jen kouká kolem sebe. :)

Nemáme problém s kojením, přisál se hned při bondingu. :) Taky obrovské poděkování všem sestřičkám a personálu nevyjímaje - opravdu ochotné, milé, empatické! Ze svého porodu mám v hlavě jen pocity euforie a absolutně nic bych na něm neměnila! Nechápu teď, že jsem kdy měla z porodu obavy, pro mě silný a neskutečně zázračný zážitek!

Personál:

sestra Šárka, dula Jana Čurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní příbor. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

My přijeli naprosto nepřipravení, v porodnici miminku zajistí pleny, oblečení, dečku, všechno, maminkám vložky a hygienu na první dny. Manžel až druhý den v místní lékárně kupoval, co bylo třeba. :)

Anonymní
13.11.15

Porod byl původně plánovaný na pátek 12.9.2014, po konzultaci s panem primářem byla domluvena i paní doktorka Mužná, kterou jsem si přála. Bohužel si to prcek naplánoval o den dříve.

O půlnoci mi praskla voda. V klidu jsme dojeli do porodnice, kde jsme byli ve 2 hod. nad ránem. Sloužící pan doktor mě vyšetřil a po všech možných i nemožných úkonech jsme se odebrali relaxovat do porodního boxu k vaně. Jenže jsme asi za 20 min. byly vyhozeni :D s tím, že ještě máme čas na porod a přišla jiná rodička-druhorodička, a ta to bude mít rychlejší. Tak jsme se přesunuli… takhle jsme se přesouvali asi 3×, protože se sešlo nad ránem asi 5 rodiček a doktoři měli docela fofry to ukočírovat. Takže jsem bolesti prodýchávala na chodbě a čekala, až se uvolní porodní box a sprchu si dávala ve vyšetřovacím pokoji. :D

Jakmile se uvolnil box, už jsme tam byli jen já s manželem a PA. Až když bylo potřeba, přišla… jako anděl… na mé přání… paní doktorka Mužná. :) A to podotýkám, rodit jsem měla o den později, ale pan primář vše zařídil bez jakéhokoliv upozornění! Ani mě nenapadlo se zeptat, kdo mě bude rodit. :D Úplně jsem se jim odevzdala. Mluvili na mě tiše a velmi klidným hlasem. Snažila jsem se řídit jejich radami a stále jsem si v duchu opakovala: „Však jdeš jen rodit, zvládli to ostatní, tak to zvládnu taky - a šla jsem tam s úsměvem!“

Po porodu mi ihned dali syna na 2 hodiny k prsu-bondingu a až následně ho šli změřit a zvážit - tomu asistoval tatínek. Měl ode mě pokyny, že nesmí prcka spustit z očí. :D Byl to neskutečný zážitek, který si přeji ještě jednou zažít. A určitě si tuto porodnici vyberu znova!

Personál:

PA Schoberová a MUDr. Mužná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen o domluvě a člověk se nesmí bát vyslovit své přání či požadavky!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, pozitivní myšlení a úsměv… s tím to jde líp.

03.11.15

Krnov je od nás 70 km, tak jsem samozřejmě zvažovala, zda ano, ale už po prohlídce bylo rozhodnuto. Dám na první dojem a ten byl nad mé očekávání. Měla jsem svůj porodní plán, který mi nikde ve všem neprošel, a tam mé body byly samozřejmostí a spíš se divili, že se vůbec ptám. :-)

Třeba i jméno bychom mohli dát až po porodu, což jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli předem. Tohle nechtějí nikde jinde ani slyšet.

Příjem celkově klidný. Vybrali jsme si nadstandardní pokoj, kde byl manžel se mnou celkem 2 noci. Předporodní čas jsem tedy trávila v pokoji jen s manželem a na tel. s PA.

Na porodní sál jsme šli kolem šesté ráno, nechali mě volit si polohu jakou chci, zda chci sprchu, míč… Vše s klidem. Když šlo do poslední fáze, zeptaly se mě, jakou jsem si vybrala polohu a tak to bylo. Vybrala jsem si závěsné lano, i když původní plán byl porod do vody. Malá se narodila 15:22.

Po porodu mi hned malou dali na břicho a po chvíli přestěhovali na postel. Nic mě nebolelo, mohla jsme v pohodě chodit, žádný nástřih. Zatímco se malá drala k prsu - úžasný pohled, :-) čekalo se na placentu, která do 15 min. byla venku. Pupeční šňůru přestřihl manžel po dotepání. Pak nás nechali s malou 2 hod. Pak sprcha a odchod na pokoj - to tu prý ještě neměli, že by rodička odešla ze sálu po svých. :-) Já se šla najíst a manžel šel malou koupat. Vše super, pořád se nás ptali, jak to chceme my. Opravdu děkuji za tento přístup a nechápu porodnice, kde to takhle nedělají.

Za mě tedy Krnov super.

Jediné, co mě mrzí, že pro porod do vody není jiná „vana“, kde bych nemusela sedět. Říkám si, že kdyby byla nějaká sbírka třeba na bazének, určitě by se našlo více mamin a daly bychom to dohromady. :-D

Personál:

Dula Jana Čurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Kami-hami
26.05.15

Rodila jsem zde třetí dítko. :-) Krásný zážitek společně s dulou a manželem. Přirozeně, ambulantně, v klidu…

Personál:

Jana Čurdová-Dula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Anonymní
13.12.14

V Krnovské porodnici jsem porodila své první dítě, i když žiji v Praze. Pokud budu někdy čekat další, určitě budu rodit opět v Krnově.

Při porodu jsme měli v porodním pokoji naprosté soukromí, jen občas mě přišla zkontrolovat porodní asistentka. Ta mi také pomáhala přivést dítě na svět. Ihned po porodu jsem ho dostala na břicho. Vše bylo dle porodního plánu, nikdo mi nic nenutil, pouze příjemně povzbuzovali. Protože jsem nechodila na žádný předporodní kurz, tak mi občas nějaké doporučení či rada pomohly.

Po porodu jsme mohli v pokoji cca 2 hodiny zůstat, užívat si radostné první chvíle s miminkem a odpočívat. Pak jsem se šla osprchovat a přítel šel se sestřičkou umýt a zvážit miminko. Už nebyly volné pokoje na odd. šestinedělí, tak jsem dostala velký pokoj pro sebe na gynekologickém oddělení. Přítel tam mohl po celou dobu pobytu zůstat se mnou, návštěvy mohly chodit kdykoliv. Porod samotný byl skvělý a krnovskou porodnici všude chválím a doporučuji.

S odstupem času mám pouze menší výhrady k návaznému pobytu v porodnici. Přece jen v nemocnici jsem nikdy před tím nebyla a moc nevím, jak to chodí, proto mě poněkud překvapilo, že sestry kontrolující mě či dítě, lékaři na vizitě atp. často vstupují do pokoje bez zaklepání a bez jakékoliv informace, kdo jsou a o co jde. V tomto jsem přístup shledala trochu rutinní. První den člověk vůbec neví, která bije. Domnívám se, že zaklepání a nějaká stručná informace při vstupu do pokoje jsou tím detailem, který by celkový dojem dotáhl na 100% spokojenost.

Atalanta
12.06.14

Naše zkušenost s krnovskou porodnicí je skvělá! Rodila jsem podruhé právě tam a s prvním porodem absolutně nelze srovnávat.

Po prasknutí plodové vody v neděli jsme vyrazili a ještě celý jeden den čekali, až se spustí kontrakce. Všechny sestry i lékaři se nám s manželem trpělivě věnovali, povzbuzovali nás a tak zbavovali nervozity a napětí.

Dcerka nakonec přišla na svět až v úterý odpoledne (dala si na čas) a zážitek to byl fantastický. V poledne nás sestra zavedla na porodní sál, který připomínal spíše dětský pokojík, s velikou vanou, postelí, gym. míčem a žíněnkami, s nádhernou obrazovou výzdobou (připadala jsem si jako v zahradě orchidejí :-)). Pustila jsem si uklidňující hudbu, manžel mě masíroval a fakt, že u porodu samotného nám asistovala i nesmírně empatická paní doktorka, jsem vnímala spíše okrajově. Po celý čas byla k dispozici, povzbuzovala, byla zkrátka úžasná. Polohu jsem si volila sama, intuitivně, nikdo na mě nenaléhal, vše proběhlo přirozeně, a to i přes fakt, že byl u mě pozitivní nález na streptokoka a tudíž jsem měla infuzi antibiotik.

Po porodu mi paní doktorka položila malou na prsa, aby se mohla přisát, přitom nás s manželem stále chválila a oceňovala. Musím říct, že pocit, který nás v tu chvíli zaplavil, se nedá slovy popsat. :-) Ani dvě hodiny po porodu na nás nikdo nespěchal, odpočinuli jsme si a pak společně šli miminko okoupat a ošetřit. Byl to jednoznačně jeden z nejkrásnějších dnů našeho společného života, za což celému oddělení krnovské porodnice moc a moc děkujeme!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být co nejvíce v pohodě. Důvěřovat svému tělu i svému děťátku. A v neposlední řadě důvěřovat lékařskému týmu, že pro maminky i jejich děti budou hledat to nejlepší. :-)

23.03.14

Jsem prvorodička a v Krnově jsem rodila, protože zde bydlíme. Byla jsem naprosto spokojena.

Při příjmu mě vyšetřovala velmi sympatická a milá doktorka Mužná. Od začátku se o mě velmi dobře starali. Celou první dobu porodní jsme strávili s manželem na porodním sále. Měla jsem epidurální anestezii. Sestry i porodní asistentky se chovaly velmi ohleduplně a příjemně. Naše porodní asistentka Šárka Janáčová byla naprosto perfektní. V klidu a pohodě mě provedla celým porodem a hlavně díky ní jsem neměla z porodu žádný stres. Neměla jsem žádná porodní zranění a porod trval asi 10 hodin.

Na oddělení šestinedělí se všichni také chovali velmi slušně a ohleduplně. Dětské sestry byly super. Všechno nám vysvětlili a miminko jsme mohli mít stále u sebe. Na všechna vyšetření i koupání a vizity jsme chodili s miminkem já i manžel. Měli jsme nadstandard a manžel byl celou dobu s námi (v nemocnici na pokoji i spával). Ohledně kojení se mi dostalo velké podpory a pomoci. Všechny otázky mi sestřičky vždy ochotně zodpověděly a pomohly mi.

Krnovskou porodnici můžu jen doporučit. K rodičkám i miminkům se chovají velmi slušně, ohleduplně a s úctou.

Personál:

porodní asistentka Šárka Janáčová, MUDr. Mužná

25.11.13

Byla jsem maximálně spokojená. Se starší dcerkou začaly po porodu komplikace, měla potíže s dýcháním byla docela vážně nemocná a krnovská porodnice je 100% v tom, že když je s miminkem nějaký vážnější problém, pošlou ho na specializované pracoviště do Ostravské fakultky v Porubě. Opava nechává miminka na dětském oddělení, kde nejsou ani zdaleka tak vybavení a profesionální jako v Porubě. Jinak samotná porodnice je také velmi dobrá. Respektují soukromí před porodem i během něj a na péči jsem si také nemohla stěžovat. Rodila jsem tam dvakrát a jinde bych rodit nechtěla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si nějaké oblíbené CD s hudbou která vás dokáže uklidnit a uvolnit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela nebo partnera.

martulka89
17.11.13

Rodila jsem v Krnově letos koncem srpna a všichni se ke mně chovali velice výborně. Mají profesionální přístup a ve všem vám vyhoví. Se vším, co jsem potřebovala, mi pomohli a pořád mě i s miminkem chodili kontrolovat, jestli něco nepotřebujeme. Za mě je tato porodnice velice výborná. :) Doporučuji všem! :)

14.09.13

Rodila jsem v roce 2012, naprosto profi přístup a co víc - lidský. Malá, rodinná porodnice.

Porod skončil po dlouhých útrapách císařem, ale stále měli na vědomí, že tohle je poslední možnost, protože jsem celou dobu chtěla rodit přirozeně bez medikamentu. Po porodu jsem měla miminko u sebe, bondingoval manžel.

Sestry z porodního ochotné, sestry z dětského andělé. :-) Sestra mi pomáhala rozkojit, sestra Libuše - anděl, chodila mého malého řvouna uspávat, protože už jsem to nedávala. Poradí s kojením i o půlnoci, stále chodí kontrolovat rodičku i miminko. Měla jsem nadstandard, manžel byl dvě noci s námi. Pokud se nedaří kojit, dokrmují alternativně mateřským mlékem jiných maminek.

Půjdu tam rodit znovu, i když to byla hodina cesty. :-) Jsou skvělí a kdo chce klidnou, malou porodnici, kde máte miminko stále u sebe, dulu u porodu respektovanou či manžela na pokoji, jeďte tam. Na Moravě lepší není.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajet si na prohlídku, která se pořádá, připravit si otázky na vrchní sestru, nebát se zeptat. Novinka-snad na stránkách porodnice uvádějí formulář k příjmu-doporučuji doma v klidu vyplnit, ať nemusíte v rozjetých kontrakcich přemýšlet, jakými nemocemi trpí vaše matka a od kolika let máte menstruaci :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co se zapomene, koupí se v lékárně vedle nebo sestry zapůjčí. Zbytek věci doveze rodina při odchodu. Snad jen dostatek kojícího čaje a snad čokoládu na nervy a sílu. :-)

22.06.13

Musím napsat, že se mi v Krnově rodilo dobře. Personál je připravený respektovat přání rodiček. Pokud s něčím nesouhlasí, tak informují o možných rizicích, ale rozhodnutí nechávají na rodičce a člověk nemá pocit, že jej za rozhodnutí nějak soudí nebo že by nějak tlačili. Po narození miminko okamžitě dávají na bříško, nechají dotepat pupečník, miminko přikryjí osuškou a pak ještě červenou dekou a miminko zůstává na bříšku dvě hodiny na samopřisátí. Poté je možné si miminko odnést na pokoj. My s manželem zůstali na nadstandardu 12 dní. Zůstali jsme, abych měla šanci se rozkojit. Měla jsem s kojením velké potíže i přes samopřisátí, mléko jsem měla až pátý den, bělaly mi bradavky, měla jsem křeče v prsou…sama bych to nikdy nezvládla. Kdyby nebylo pomoci sestřičky Libušky Olšínové (a dalších), která za námi celou dobu chodila na každé kojení a zůstavala celé kojení, pomáhala přikládat, hledala polohy, kde mlíčko teče, budila nás na kojení - nezvládla bych to.

Krnov můžu vřele doporučit všem, kteří chtějí v bezpečí nemocnice zažít co možná nejvíce přirozený porod a okamžitý nerušený kontakt s miminkem. Jedinkrát jsem neměla pocit, že by mě kdokoliv „nutil“ udělat něco, s čím bych nesouhlasila, ani náznak. Snaží se maximálně respektovat přáni maminek. A co více, snaží se rozvíjet v maminkách pocit vlastní kompetence - že jsou schopny se o dítě postarat. A pokud někdo má potíže s kojením jako já, tak některé sestry na novorozeneckém jsou současně laktační poradkyně. Neexistuje dokrm umělým mlíkem. Dokrmují, pokud je to nutné, jedině mateřským mlékem jiných maminek.

Chystají se rodit v porodnici Krnov

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici