Porodnice Krnov

, http://www.szzkrnov.cz/department.asp?mid=3&cid...

vrchní sestra: 554 690 411
oddělení: 554 690 412
horká linka kojení: 554 690 416

Primář: MUDr. Lumír Studený

Krnovská porodnice sídlí v moderně vybaveném areálu s vkusným a účelným zařízením. Z alternativních metod vedení porodu nabízí v Krnově epidurální analgezii, tedy bezbolestný porod a porod do vody. Na sál si lze vzít za doprovod otce dítěte, nebo třeba dulu.

Doporučují maminky porodnici Krnov?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Krnov

Rodila jste v porodnici Krnov?
nedoporučuje
Porodnice Krnov - Manaja 01.05.19 napsala :

Nedoporučuji.
Rodila jsem v Krnově už skoro před 5 lety v červenci 2014.
Měla jsem kontrakce už od pondělí, nejdříve po 4 minutách a druhý den po minutě. Vůbec jsem se neotevírala a veškeré bolesti mi šly do zad a kyčlí. Nevím, proč to tak bylo, ale přístroj na měření kontrakcí ty kontrakce neukazoval. Upozorňovala jsem personál na to, že čím víc mi kontrakce sílí, tím menší číslo na přístroji.
Měli mě spíše za hysterku..i když jsem byla naprosto klidná, spíš jen trochu zoufalá.
Byla jsem prvorodička, těmi bolestmi už naprosto zničená. V to pondělí večer mi něco píchli - prý od bolesti. V úterý večer na noc taky. Měli to trochu na háku. Jen mi vždycky řekli, že jsem stále otevřená na jeden prst a ještě nerodím, ale domů už mě přitom pustit nechtěli.
Po injekci v úterý mě přišla zkontrolovat sestra někdy po půlnoci, a když mě viděla brečet a stále zapisovat kontrakce po minutě, tak jen zavolala doktorku, které posléze řekla něco ve stylu „ona má asi vážně kontrakce, protože po té injekci vždycky každá usne“.. To mě tenkrát lehce šokovalo.
Tak mě tedy ve středu ráno vzali na milost, píchli mi epidural, po kterém jsem se otevřela na 4 cm, pak mi teda pomohli tak, že mi hrdlo otevírala doktorka ručně, což teda byla naprosto ukrtuná bolest.. A když už jsem konečně po té době byla otevřena na 10, objevil se pan primář a zavelel pouze „doneste vex“. Díky bohu jedna porodní asistentka vykřikla něco v tom stylu, že to zvládnu, a nechali mě aspoň zkusit tlačit. Té asistentce jsem vděčná do teď, protože jsem zatlačila snad 4× a dcera byla venku. Podařilo se mi porodit bez zranění. Kdyby se dalo na pana primáře, tak by ze mě malou vyloženě úplně zbytečně vyrvali vexem…
Neříkám - veškerý personál byl milý a některé sestry nebo asistentky neskutečně vstřícné.. Ale i přes to svůj porod dodnes vnímám neskutečně negativně.

Porodní asistentky mi tam přišly skvělé všechny, klobouk dolů před nimi. Byly milé a lidské. To se ale nedalo moc říct o některých lékařích a o sestrách z novorozeneckeho oddělení už vůbec ne.

Dnes už bych do Krnova rodit nešla. U druhého dítěte budu volit jinou porodnici a pokud na tom budu já a dítě dobře, tak zvolím ambulantní porod.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby sebou vzaly někoho, kdo je natolik silná osobnost, aby se jich zvládl zastat, pokud se k nim nebude personál chovat dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - esoter1 13.03.19 napsala :

Rodili jsme v na jaře 2018 a přestože jsme cestovali až z okresu Karviná, velmi pozitivní zkušenost. Rodili jsme s porodní asistentkou. Profesionální personál, využili jsme nadstandardní pokoj. Velmi odborný a milý přístup. Vše vysvětlí, na vše se můžete zeptat, vše, co při porodu dělají, řeknou předem. Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

partnera

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Mariemia 02.09.18 napsala :

Tuto porodnici jsem měla vybranou ještě před tím, než jsem otěhotněla, byli jsme se s manželem podovat na prohlídce a moc se mi tam líbilo a ještě víc přímý přístup personálu. Podruhé jsem tam jela po pěti dneh přenášení, manžel nás předem objednal. Velmi milé sestřičky nám udělaly potřebné vyšetření a manžel mohl být všude s námi. Bohužel byly zjištěny komplikace; ale sestřičky to vyřešily krásně, poslaly nás s manželem ještě projít, pak mne znovu vyšetřil zástupce primáře, který mi vysvětlil všechna úskalí.

S manželem jsme oba zůstali, sice neměli nadstandardní pokoj, ale nechali nás oba na standardním pokoji, nezasahovali nám do soukromí víc, než bylo nutné. Druhý den mi začala kontrakce a byli jsme přesunuti na vlastní pokoj.

Samotný porod proběhl tak rychle, že má osobní porodní asistentka ani nestihla dojet. :-) Na porodním sále jsme byli jen já, porodní asistentka, sestřička a manžel, který byl jen v pyžamu. Byl to takový fofr, že se nad tím ani nikdo nepozastavoval. Porodní asistentka nás nasměrovala na porodní židličku, protože už předem jsme se dohodli, že do lehu nechci. Náš malý přišel do mé milující náruče. Porodní asistentka mi pomohla si sáhnout na hlavičku a pak to šlo rychle a najednou byl u mne v náručí, sestřička mu přehodila deku přes zádíčka a pomohli mi s ním v náručí přejít na lehátko. Veškeré vyšetření malého proběhlo v mé náruči, lékaři mě pak rychle prohlídli a nechali nás s telefonem na pokoji se tulit všechny tři. Veškerá porodní přání byla splněna, tedy ta, co jsme stihli, a to stejné pokračovalo potom.

Manžel s námi byl po celou dobu, byl na všech prohlídkách, pomáhal nám v noci při kojení (já spala, on přidržoval malého u prsu, a když bylo dokojeno, dal ho zpátky do postýlky a mne přikryl). Manžel ty tři dny popisuje jako pobyt na hotelu s brzkým buzením.

Veškerý personál byl skvělý i přesto, že jsme měli obrovskou spotřebu nemocničního povlečení, nočních košili a oblečení pro malého, měli pochopení pro všechno. Při odchodu jsme byli upozorněni, že se nemusíme bát zavolat nebo přijet, když se bude něco dít, nebo když budeme mít problém v kojení.

Byl to pro nás nádherný začátek.

Rádi se vrátíme, pokud to stihneme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zavolat si, zda mají kapacitu, mít vyplněné papíry, aby nemuselo docházek k dlouhému vyplnění, dají se stáhnout na stránkách a nebo je vrchní sestra může zaslat na e-mail. Aby doprovod zjistil, kam zaparkovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, nemocnici stačí potvrzení v těhotenské průkazce od pediatra o přijmutí dítěte. Po ambulantním porodu nepotřebují žádná šílená lejstra.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 12.08.18 napsala :

Byla jsem přijatá s kontrakcemi večer před porodem. Na pokoji jsem byla sama až do pěti do rána. Kolem sedmé ranní se kontrakce zesílily natolik, že jsem měla potřebu tlačit. Nemohla jsem se dovolat pomoci, protože nefungoval telefon. Když se mi ani na pošesté nepovedlo dovolat (to už bylo cca 8:45, ale ten čas utekl moc rychle, jak to bolelo), musela o pomoc zavolat spoluležící. Zjistili, že jsem připravená rodit.

Na sále mi přestaly kontrakce. (No bodejť by ne, když mě hodili na krovky s nohama do praku a napojili mě na monitor.) Přišel primář (s prackama jak hodník, nezapomenu) a než jsem se nadála, rvali mi tam vex a tahali malého ven. Malému ozvy nepadaly, doteď nechápu, proč nepočkali. Já jsem se bohužel na nic nezmohla - bylo jich na mě šest a byla jsem celkově dost k.o. po té noci. Nějaké nenastřihávání, dotepání pupečníku nebo neodnášení dítěte v této instituci asi nehrozí, s panem plánem si vytřeli pr*el.

Novorozenecké oddělení je kapitola sama pro sebe. Do malého mi cpali horem dolem glukózu a cizí mateřské mléko a pak se divili, že hází chudák šavle. Čtvrtý den jsem se v noci dozvěděla, že zavolali o převoz do Ovy Poruby. Malému nebylo NIC, opravdu NIC! V Porubě mi řekli, že ho tak rozdráždili svou „péčí“ v Krnově. Chudák můj maličký musel ležet na JIPu zbytečně beze mě. Já jsem byla o patro níž. Domů jsem šla z Ostravy pátý den - celkem devět dní po porodu. Kojím jen proto, že malý je moje druhé dítě. Krnov je past na lesany.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní asistentku, manžela, kohokoli, kdo vás obhájí a stihne to na sál na rozdíl od mého muže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podepsané dříve vyslovené přání - porodní plán nerespektují… Jo a kopu jídla - tady dávají jídlo jen 3× denně a málo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Beckyttine5 05.06.18 napsala :

V této porodnici jsem absolvovala svůj první porod a celkově jsem byla se vším velmi spokojená.

Nejprve tedy porod - v době mého porodu měl službu primář Studený, ale vůbec jsem se s ním nesetkala, nenastaly žádné komplikace, takže nebylo třeba jakkoliv zasahovat, u porodu jsem měla vlastní dulu + pravidelně docházela místní porodní asistentka Věrka - byla skvělá, milý přístup, nic nevnucovala, určitě psychicky hodně podpořila, za mě člověk na svém místě.

Když srovnám realitu se svým očekáváním, tak jsem byla spokojená na 100 % - během porodu jsem měla klid, světla byla tlumená, paní Věrka mi pustila hudbu, kterou jsem chtěla (k dispozici je rádio s CD přehrávačem, žena si může dovézt vlastní CD), porod nikdo nenarušoval, nikdo mě nikam netlačil a nespěchal na mě, mohla jsem kdykoliv využít sprchu, na počátek jsem měla napuštěnou i vanu (pro tlumení bolestí), sondu na srdeční ozvy miminka mi Věrka dávala v pravidelných intervalech, aniž by mě tím nějak omezovala (mohla jsem být ve vaně, na WC, na podlaze - prostě mě nenutila jít si kvůli ní lehnout na záda), mohla jsem využít všechny pomůcky, co na sále byly, libovolně měnit polohu podle toho, jak jsem to zrovna potřebovala. Po narození dítěte se v klidu počkalo na porod placenty, nikdo ji ze mě nijak netlačil či jinak „nevytahoval“, jako se to stalo kamarádce v jiné porodnici, jen mi poradili hned začít kojit, aby placenta dříve vyšla sama.

Po porodu jsem zůstala dále na sále s miminkem, raná vazba by měla trvat dvě hodiny, nechali mě tam však skoro tři hodiny, protože mimčo bylo stále přisáté - což je super, žádný stres, klidný lidský přístup - když ještě miminko potřebuje, tak ho necháme - i díky tomu jsem potom neměla žádný problém s kojením, miminko se samo přisálo vždy a bez problémů. :-)

Poté mělo miminko základní vyšetření a já sprchu - na vše se ptají, nic neudělají bez vašeho souhlasu, do sprchy pomůžou, ze sprchy taky, na vše odpoví, prostě skvělý personál. :-)

Ohledně jídla - mnohé si stěžují - za sebe mohu říct, že jsem celkem vybíravá, takže jsou jídla, která prostě nejím, proto nemohu hodnotit - ale z toho, co jím a měla jsem, tak mi to velmi chutnalo. Jinak je tam pověšený jídelníček, takže dopředu víte, co kdy bude a podle toho se můžete zařídit (např. nechat si dovézt jídlo z domu) + funguje bufet, paní dokonce s ním přijela až na pokoj.

Co byl třeba trošku problém pro mě - dost velké porce, preferovala bych menší porci častěji - oběd je ve 12, večeře v 18, kolem 16 už jsem měla hlad - klidně bych si půlku oběda nechala na později, ale to nejde, nesnězené jídlo vám musí odnést, na pokoji nebyla lednička - tu mají myslím nadstandardy, ale ty byly v té době bohužel všechny plné.

Za těch pár dnů, co jsem v porodnici strávila, jsem se potkala s velkým množstvím personálu, kteří zajišťovali skutečně perfektní servis, novorozenecké oddělení jelo nonstop, na něm vždy usměvavá sestra připravena jakkoliv pomoct či poradit, takže se tam člověk vždy cítil příjemně. :-)

A co asi ocení mnohé prvorodičky - na začátku dostanete edukační plán a sestry vás na veškerou péči ohledně miminka zaškolí, vše vysvětlí, ukážou, zkontrolují, zda to ovládáte… takže nemusíte mít obavy, že byste to potom doma samy nezvládly. :-)

Hodnotím známkou 1*

Jediné, co bych trošku vytkla, je systém návštěvních hodin, kdy porodnice striktně netrvá na návštěvách v konkrétní dobu, ale umožňuje je kdykoliv mimo ranní vizitu - mně se stalo, že u maminky se na pokoji střídaly návštěvy od rána do večera, pořád tam někdo byl, tety, strejdové, bratránci apod. a člověk pak nemá s miminkem potřebné soukromí a klid, na pokojovou toaletu vám neustále chodí pro vás cizí lidé… - ale to určitě není kritika na porodnici, naopak, myslím, že je dobré, že si návštěva může přijít podle svých časových možností, ale je to o soudnosti těch maminek, které mohou jít s návštěvou na chodbu a respektovat tak klid těch ostatních (samozřejmě nemám nic proti hodinové návštěvě těch nejbližších, ale mluvím o těch, co se tam střídají od 10 dopoledne do 19 večer…).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě než do Krnova vyrazíte, tak zavolat a informovat se, zda je volná kapacita. A rozhodně doporučuji se u vrchní sestry objednat na prohlídku porodnice, ať víte co a jak ;) - mají 2 porodní sály, a když jsou oba volné, tak si můžete vybrat, tak je dobré si je prohlédnout už dopředu ;) a taky se na vše potřebné informovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, porodnické vložky + plenky pro mimčo, k porodu rozhodně láhev vody, a dobré je mít i něco na doplnění energie - hroznový cukr, pikao apod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Elfryt 24.04.18 napsala :

Osobně jsem s porodnicí velmi spokojená. Začal mi odcházet hlen s krví, a tak jsem raději jela. Dostala jsem něco od bolesti, abych se vyspala, a prášek na vyvolání - zatím to na porod nevypadalo. Když už bolesti byly silnější, kontrolovala mě sestřička s tím, že to nic není. Ve 2 jsem pak přišla za sestřičkou, vyšlo to bohužel blbě, no byla naštvaná, že mě bude muset odrodit před koncem její směny… Naštěstí příprava proběhla v klidu a pak už si mě přebrala porodní asistentka.

Ta byla opravdu parádní, neměla problém s manželem, dala mu pro mě i sklenku vody, byla příjemná, povzbuzovala. Radila. Malý byl za chvíli venku. Jediné, s čím jsem měla trochu problém, bylo, že mi doktorka stříkala jakýsi hnus, aniž by chvíli počkala a chtěla hned šít. Na druhý pokus teda počkala, aby se to stihlo umrtvit. Rodila jsem bez čehokoliv na bolest a měla jsem jen kosmetické stehy.

Co se týče lékařů po porodu, byli parádní. I sestry na dětském. Kojit jsem začla „sama“, jen mi ukázali, jak to upravit, aby to bylo v pořádku. Co se týče péče o malého po porodu, nemůžu si stěžovat. Stejně tak o mě. Trochu mi vadilo, že jednou po mně vyjela sestřička kvůli jídlu, ale chápu.

Za mě prostě spokojenost. Malého teda bolelo dost bříško, ale přišla sestřička, kdykoliv jsem jí to řekla a ukázala mi, jak malýmu pomoct. Jsem opravdu ráda, že jsem taky mohla mít malého hned u sebe, že jsem kdykoliv s čímkoliv mohla přijít a nikdo mě neposlal do háje. A taky mi nikdo nenutil nic na bolest u porodu. Za mě parádní přístup.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě papíry, ručníky, jemný toaletní papír, přebalovací podložky pod sebe, hygienické potřeby, vložky. Pro miminko plínky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Kristina111 07.12.17 napsala :

Tuto pordnici jsme vybrali cíleně, ackoliv nejsme ze spádové oblasti, chtěla jsem totiž rodit přirozenou cestou bez medikamentů a do vody. Bazén jsme bohužel nestihli, ale mohu potvrdit, že vše, co se o Krnovské porodnici v dobrém traduje, je pravda. Porod proběhl za účasti pouze mého partnera a duly, porodní sestra pouze občas nahlídla a komunikovala s dulou, jak jsem si to přála. Měla jsem tak prostor soustředit se pouze na porod samotný a ten také zůstane v mých vzpomínkách jako jeden z nejkrásnějších v mém životě.

Všem rodičkám doporučuji! Personál na poporodním oddělení je sehraýy, pozitivní, nápomocný a velice milý. Budete si připadat jako v hotelu. :) Jediné minus, ale to nejde na hlavu porodnímu oddělení, je strava. Určitě si připravte své vlastní zásoby v podobě ovoce a něčeho zdravého, menu je bohužel celošpitálová úsporná varianta bez výživové hodnoty.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Za mne bych rozhodně doporučila myslet na to, že po porodu přijde hlad. Vezměte si s sebou dostatečné zásoby jídla, které máte v plánu během nástupu mléka jíst. Kdyby partner nezafungoval, shořela bych i na nabídce nemocničního bufetu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Asi máme všechny nachystanou porodní tašku jak pro sebe, tak pro miminko. Nic extra jsem nepotřebovala.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Krnov - Anonymní 28.11.17 napsala :

Pan primář super člověk. Sestry si nedovolí být nepříjemné, ale najdou se i takové, co kroutí očima, když vychází z pokoje (stalo se a ne jednou, dvě asistentky) - a to jsem si vše dělala sama nebo pomáhal manžel. Pobyt v porodnici dobrý. Uklízečky stírající krev (sousedky) ze země v koupelně mi zároveň setřely pokoj stejným mopem, aniž by ho vypláchli.

Rodila jsem sekcí a považuji tlumení bolesti v této porodnici za docela nešťastné. Přístup: jakmile vám začnou bolesti, hned hlaste, by byl super, kdyby bylo z čeho vybírat. Novalgi a opiát i.m. (do zadku) nebo Indometacin čípek považuji za nedostatečné. Novalgin přestane účinkovat po 6 hodinách a buď čekáte 2 hodiny, než vám sestra může dát další, nebo máte na výběr opiát (čípek nepovažuji za dostačující na pooperační bolesti). Kdybych to věděla, tak jsem si vzala léky, co mi zbyly z 1. porodu. Taky bych ten Novalgin dávala do flexily, dokud ji pacient má a ne zbytečně i.m. Taky se mi nelíbilo hladovět 2 dny (1. den tekutiny, 2. tekutá). Už večer mě strašně bolel žaludek a vzala jsem si jogurt. U 1. porodu jsem dostala hned oběd a neměla potíže. Prostě jsem porodila a jelo se dál. Obě sekce ve spinále. Matka kojící 2 děti by neměla takto hladovět, si myslím.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Omobinrin 05.09.17 napsala :

Výborná zkušenost, dvakrát pohodový přirozený porod, příště opět jinam nejedu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - mirili 16.05.17 napsala :

Anděl paní Petřeková, Úžasný pan primář MUDr. Studený, zlaté sestřičky a nádherné prostředí.

Z obávaného pobytu v porodnici a druhého císaře se stala dovolená s manželem po boku. Moc jsme si ten týden u vás užili a děkujeme za Míšánka. Mrzí mě, že jsme to k vám nestihli i u prvního syna. Skvělá porodnice!

Personál: PA Petřeková, MUDr. Studený Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 07.06.16 napsala :

Rodila jsem v Krnově v lednu 2016 a byl to můj první porod. Proto nemohu podat srovnání s vybavením či personálem jiné porodnice. Sepsala jsem si porodní plán, a den po termínu jsem dorazila do penzionu kousek od nemocnice.

Čekala jsem na přirozený začátek porodu, který žel nepřišel a po 10 dnech „přenášení“ jsem tedy musela jít na vyvolání porodu. V den vyvolání jsem došla do nemocnice, kde si mě přebraly hned milé sestřičky a paní doktorka. Udělali mi vyšetření, zavedli medicínu a šla jsem čekat na pokoj. Sestřičky mi pomohly se zavazadly, jelikož můj muž se nacházel necelých 90 km daleko. Po dvou hodinách od zavedení mi udělali znovu vyšetření. Měla jsem kontrakce (které jsem necítila), ale ozvy plodu začaly klesat.

Stalo se to, čeho jsem se nejvíc děsila, musela jsem na akutní CS. A v tu chvíli nastal fičák, začali mi zavádět kanylu, rychle mě odvezli na sál a tam jsem celá klepající se žádala o spinální umrtvení, bohužel použili celkovou anestezii. Sestřičky byly skvělé, snažily se mě uklidnit a podpořit. Zákrok se podařil, a můj syn měl score 10,10,10, takže zcela zdravý kluk.

Po dvou hodinách jsem se probudila na pokoji. Začala jsem shánět svého syna. Nejdříve mi ho nechtěli dát, ale po několika upozorněních přes zvonek mi ho donesli. Nakonec jsem je přemluvila, a když přijel přítel, tak jsem se mohla plně spolu s ním starat o naše novorozeňátko. Bohužel můj porodní plán nebyl dodržen, protože ho nestihli ani přebrat.

Na oddělení mi zařídili nadstandard, ačkoliv menší pokoj, měli jsme své soukromí a klid. Sestřičky byly moc vstřícné i milé, snažili se mi pomáhat s kojením a koupáním. Pouze jejich vztah k používání syntetických tělových mlék a kosmetiky mi byl proti srsti.

Vyšetření od místních doktorů mohu označit jako velmi profesionální, komunikace na velmi dobré úrovni a milé vystupování.

Jediné, co mě zklamalo na oddělení, kde jsem pobyla 5 dní bylo jídlo. Měla jsem vegetariánskou stravu, bohužel v nemocnici mají za to, že vegetariáni konzumují kuřecí a ryby. V polévkách se nacházela kuřecí kůže a na druhé mi přinesli smažené paličky kuřete, strava téměř bez zeleniny a ovoce, pro člověka po operaci je to tak na zácpu (kvůli malému množství vlákniny), a to bych se asi zkroutila bolestí. Naštěstí jsem měla svou vlastní stravu, kterou mi vozil přítel, jinak bych asi byla pár dní o hladu.

Celkově mě tato zkušenost zklamala (byla jsem připravena na přirozený porod a dopadlo to CS), avšak přístup personálu mi moc pomohl.

Potkala jsem mezi doktory a sestřičkami pár andělů, kterým moc děkuji za jejich starostlivou péči a soucit s pacientkami.

Personál: MUDr. Mužná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní jídlo, pantofle, trpělivost a doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Atalanta 22.03.16 napsala :

Rodila jsem v Krnově před bezmála dvěma lety a letos bych si ten zážitek ráda zopakovala. :-) Přestože to máme do porodnice skoro dvě hodiny, byla jsem odhodlaná jen právě tam zejména kvůli možnosti přirozeného porodu.

U prvního dítěte v Ostravě jsem se setkala s naprostou arogancí, nikdo mě nebral v potaz, vyplňovala jsem dotazníky v největších bolestech a nakonec jsem porodila na chodbě nemocnice. Podruhé jsem jela do Krnova, a měla obavy, jak budou doktoři brát moji prosbu o možnost rodit raději ambulantně.

Ze strany personálu jsem se setkala s vřelým přístupem, pochopením a neskutečným respektem. Naslouchali mým požadavkům, konzultovali se mnou možné postupy a když porod druhý den nepostupoval, nikdo nevyvíjel tlak na urychlení. Dostali jsme s manželem nadstandardní pokoj, kde jsem v klidu čekali na miminko. Po dvou dnech jsem se zklidnila a porod se naplno rozběhl. Překvapilo mě, s jakou ochotou všichni povzbuzovali mě i tatínka, nabízeli nám bazén pro porod do vody, relaxační hudbu, aromaterapii, gymnastické míče…

Čas i poloha při porodu byla zcela v mé kompetenci, což mě neskutečně uklidňovalo. Při porodu jsem směla pít, něco si zobnout. Samotný porod jsem nakonec zvládla ve stoje, manžel mě podepíral, paní doktorka zachytila miminko a příštích hodinách se obětavě starala nejen o maličké, ale i o mě, což jsem nesmírně ocenila.

Vše probíhalo v přítmí, za zvuku hudby, v soukromí, jen s paní doktorkou Mužnou, které patří, spolu s paní Petřekovou, můj nekonečný dík!

Personál: MUDr. Mužná, Bc. Petřeková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby obavy, strach a nejistotu nechaly za dveřmi porodnice, důvěřovaly své schopnosti porodit a nebály se komunikovat své představy. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Laskavou oporu a trochu té trpělivosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - maminkaKatka 05.01.16 napsala :

S porodnicí v Krnově mám velmi dobré zkušenosti. Mé první dvě porodní zkušenosti (porodnice Třinec a Ostrava Vítkovice) nebyly zrovna dobré, a když jsem potřetí otěhotněla, chtěla jsem rodit jinak a uvědomila jsem si, že pro porod potřebuji jiné podmínky, než jaké mi porodnice dosud poskytly. Začala jsem se informovat a o přirozené porody více zajímat. Oslovila jsem dulu, která mne i mého muže doprovázela u porodu - duly, tatínci či jakýkoliv jiný doprovod jsou u porodu samozřejmostí a porodnice s tím nemá problém.

Cítila jsem že Krnov je porodnice, která odpovídá mým požadavkům a přáním a volila jsem ji, i když byla vzdálená 105 km od mého bydliště (hodina a půl cesty). Velmi důležité pro mě totiž bylo, že je nakloněná přirozeným porodům a personál je velmi empatický, milý a citlivý. Respektuje přání a potřeby rodící ženy a když není potřeba, do porodního procesu nijak nezasahuje a snaží se, aby vše probíhalo svým tempem, tak jak to žena cítí. Personál rodící ženu po celou dobu porodu nijak neruší, a když je potřeba, tak podporuje, povzbuzuje, respektuje potřebu intimity (minimální počet lidí u porodu) a vnímá ženu i její dítě jako jednu jednotku. To znamená, že dítě po porodu zůstává s maminkou a není nikam odnášeno.

Naprostá spokojenost i na odd. šestinedělí, kde mě podporovali v kojení a v kontaktu s mým dítětem. Chovali se ke mně jako ke kompetentní osobě, které se o své dítě umí postarat. Nic mi nevnucovali, ale respektovali mě jako matku. Když jsem potřebovala poradit či pomoci, byli velmi ochotní, trpěliví a milí.

Po celou dobu porodu i pobytu v porodnici byl můj porodní plán plněn do posledního detailu a nedovolili si udělat nic proti mé vůli nebo bez mého vědomí. Byla jsem velmi spokojená, a kdybych čekala čtvrté dítě, rodím opět v Krnově.

Tuto porodnici vřele doporučuji všem nastávajícím maminkám, které si přejí porodit dítě s respektem a úctou v lásce a v intimitě. Svou silou, svým tempem, v klidném a empatickém prostředí plném lásky a porozumění. Pokud chcete rodit bez zbytečných zásahů, zmatků, strachu a stresu, bez násilí a ponižování atd., Krnov je dobrá volba.

Personál: Vrchní sestra Lenka Petřeková, PA Kamila

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu, ale věřit si, že každá žena je schopná porodit své dítě a každé dítě se umí narodit, když pro to mají ty správné podmínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nebudu vypisovat ručníky, časopis či nabíječku… Myslím si, že mnohem důležitější je mít u porodu jako doprovod dulu nebo soukromou porodní asistentku, která je velkou oporou a pomocí během tak vzácného okamžiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - dortiky.ostrava 19.11.15 napsala :

V Krnově jsem rodila před 2 dny. I přesto, že jsem prvorodička, dostala jsem absolutní důvěru v sebe, nikdo mi neradil, neříkal, co mám a nemám. Pokud jsem měla dotaz, byl zodpovězen. Ohleduplnost personálu, naprostá volnost rozhodnutí, pohybu, všeho. :)

Na sále skoro až intimní prostředí - tma, teplo, ticho. Porodila jsem v manželově obětí -držela jsem ho kolem pasu, zatímco se náš drobeček pomalinku a svým tempem soukal ven. :) Po porodu 2 hodiny bonding na sále a další 2 na pokoji, než ho manžel odnesl zvážit a změřit. :) Manžel s námi na pokoji 2 noci i spal. :)

S malým jsem non-stop, veškerá vyšetření jsou v mé přítomnosti za mé asistence. Výsledkem byl bleskový porod, který mi neskutečně rychle utekl - od chvíle tlačení naopak v krásném klidném tempu… Bez poranění, bez léků, s nádherně přivítaným miminkem, které téměř nepláče a jen kouká kolem sebe. :)

Nemáme problém s kojením, přisál se hned při bondingu. :) Taky obrovské poděkování všem sestřičkám a personálu nevyjímaje - opravdu ochotné, milé, empatické! Ze svého porodu mám v hlavě jen pocity euforie a absolutně nic bych na něm neměnila! Nechápu teď, že jsem kdy měla z porodu obavy, pro mě silný a neskutečně zázračný zážitek!

Personál: sestra Šárka, dula Jana Čurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní příbor. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

My přijeli naprosto nepřipravení, v porodnici miminku zajistí pleny, oblečení, dečku, všechno, maminkám vložky a hygienu na první dny. Manžel až druhý den v místní lékárně kupoval, co bylo třeba. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 13.11.15 napsala :

Porod byl původně plánovaný na pátek 12.9.2014, po konzultaci s panem primářem byla domluvena i paní doktorka Mužná, kterou jsem si přála. Bohužel si to prcek naplánoval o den dříve.

O půlnoci mi praskla voda. V klidu jsme dojeli do porodnice, kde jsme byli ve 2 hod. nad ránem. Sloužící pan doktor mě vyšetřil a po všech možných i nemožných úkonech jsme se odebrali relaxovat do porodního boxu k vaně. Jenže jsme asi za 20 min. byly vyhozeni :D s tím, že ještě máme čas na porod a přišla jiná rodička-druhorodička, a ta to bude mít rychlejší. Tak jsme se přesunuli… takhle jsme se přesouvali asi 3×, protože se sešlo nad ránem asi 5 rodiček a doktoři měli docela fofry to ukočírovat. Takže jsem bolesti prodýchávala na chodbě a čekala, až se uvolní porodní box a sprchu si dávala ve vyšetřovacím pokoji. :D

Jakmile se uvolnil box, už jsme tam byli jen já s manželem a PA. Až když bylo potřeba, přišla… jako anděl… na mé přání… paní doktorka Mužná. :) A to podotýkám, rodit jsem měla o den později, ale pan primář vše zařídil bez jakéhokoliv upozornění! Ani mě nenapadlo se zeptat, kdo mě bude rodit. :D Úplně jsem se jim odevzdala. Mluvili na mě tiše a velmi klidným hlasem. Snažila jsem se řídit jejich radami a stále jsem si v duchu opakovala: „Však jdeš jen rodit, zvládli to ostatní, tak to zvládnu taky - a šla jsem tam s úsměvem!“

Po porodu mi ihned dali syna na 2 hodiny k prsu-bondingu a až následně ho šli změřit a zvážit - tomu asistoval tatínek. Měl ode mě pokyny, že nesmí prcka spustit z očí. :D Byl to neskutečný zážitek, který si přeji ještě jednou zažít. A určitě si tuto porodnici vyberu znova!

Personál: PA Schoberová a MUDr. Mužná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše je jen o domluvě a člověk se nesmí bát vyslovit své přání či požadavky!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, pozitivní myšlení a úsměv… s tím to jde líp.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Sillia 03.11.15 napsala :

Krnov je od nás 70 km, tak jsem samozřejmě zvažovala, zda ano, ale už po prohlídce bylo rozhodnuto. Dám na první dojem a ten byl nad mé očekávání. Měla jsem svůj porodní plán, který mi nikde ve všem neprošel, a tam mé body byly samozřejmostí a spíš se divili, že se vůbec ptám. :-)

Třeba i jméno bychom mohli dát až po porodu, což jsme zvažovali, ale nakonec jsme se rozhodli předem. Tohle nechtějí nikde jinde ani slyšet.

Příjem celkově klidný. Vybrali jsme si nadstandardní pokoj, kde byl manžel se mnou celkem 2 noci. Předporodní čas jsem tedy trávila v pokoji jen s manželem a na tel. s PA.

Na porodní sál jsme šli kolem šesté ráno, nechali mě volit si polohu jakou chci, zda chci sprchu, míč… Vše s klidem. Když šlo do poslední fáze, zeptaly se mě, jakou jsem si vybrala polohu a tak to bylo. Vybrala jsem si závěsné lano, i když původní plán byl porod do vody. Malá se narodila 15:22.

Po porodu mi hned malou dali na břicho a po chvíli přestěhovali na postel. Nic mě nebolelo, mohla jsme v pohodě chodit, žádný nástřih. Zatímco se malá drala k prsu - úžasný pohled, :-) čekalo se na placentu, která do 15 min. byla venku. Pupeční šňůru přestřihl manžel po dotepání. Pak nás nechali s malou 2 hod. Pak sprcha a odchod na pokoj - to tu prý ještě neměli, že by rodička odešla ze sálu po svých. :-) Já se šla najíst a manžel šel malou koupat. Vše super, pořád se nás ptali, jak to chceme my. Opravdu děkuji za tento přístup a nechápu porodnice, kde to takhle nedělají.

Za mě tedy Krnov super.

Jediné, co mě mrzí, že pro porod do vody není jiná „vana“, kde bych nemusela sedět. Říkám si, že kdyby byla nějaká sbírka třeba na bazének, určitě by se našlo více mamin a daly bychom to dohromady. :-D

Personál: Dula Jana Čurdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Kami-hami 26.05.15 napsala :

Rodila jsem zde třetí dítko. :-) Krásný zážitek společně s dulou a manželem. Přirozeně, ambulantně, v klidu…

Personál: Jana Čurdová-Dula

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 13.12.14 napsala :

V Krnovské porodnici jsem porodila své první dítě, i když žiji v Praze. Pokud budu někdy čekat další, určitě budu rodit opět v Krnově.

Při porodu jsme měli v porodním pokoji naprosté soukromí, jen občas mě přišla zkontrolovat porodní asistentka. Ta mi také pomáhala přivést dítě na svět. Ihned po porodu jsem ho dostala na břicho. Vše bylo dle porodního plánu, nikdo mi nic nenutil, pouze příjemně povzbuzovali. Protože jsem nechodila na žádný předporodní kurz, tak mi občas nějaké doporučení či rada pomohly.

Po porodu jsme mohli v pokoji cca 2 hodiny zůstat, užívat si radostné první chvíle s miminkem a odpočívat. Pak jsem se šla osprchovat a přítel šel se sestřičkou umýt a zvážit miminko. Už nebyly volné pokoje na odd. šestinedělí, tak jsem dostala velký pokoj pro sebe na gynekologickém oddělení. Přítel tam mohl po celou dobu pobytu zůstat se mnou, návštěvy mohly chodit kdykoliv. Porod samotný byl skvělý a krnovskou porodnici všude chválím a doporučuji.

S odstupem času mám pouze menší výhrady k návaznému pobytu v porodnici. Přece jen v nemocnici jsem nikdy před tím nebyla a moc nevím, jak to chodí, proto mě poněkud překvapilo, že sestry kontrolující mě či dítě, lékaři na vizitě atp. často vstupují do pokoje bez zaklepání a bez jakékoliv informace, kdo jsou a o co jde. V tomto jsem přístup shledala trochu rutinní. První den člověk vůbec neví, která bije. Domnívám se, že zaklepání a nějaká stručná informace při vstupu do pokoje jsou tím detailem, který by celkový dojem dotáhl na 100% spokojenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Atalanta 12.06.14 napsala :

Naše zkušenost s krnovskou porodnicí je skvělá! Rodila jsem podruhé právě tam a s prvním porodem absolutně nelze srovnávat.

Po prasknutí plodové vody v neděli jsme vyrazili a ještě celý jeden den čekali, až se spustí kontrakce. Všechny sestry i lékaři se nám s manželem trpělivě věnovali, povzbuzovali nás a tak zbavovali nervozity a napětí.

Dcerka nakonec přišla na svět až v úterý odpoledne (dala si na čas) a zážitek to byl fantastický. V poledne nás sestra zavedla na porodní sál, který připomínal spíše dětský pokojík, s velikou vanou, postelí, gym. míčem a žíněnkami, s nádhernou obrazovou výzdobou (připadala jsem si jako v zahradě orchidejí :-)). Pustila jsem si uklidňující hudbu, manžel mě masíroval a fakt, že u porodu samotného nám asistovala i nesmírně empatická paní doktorka, jsem vnímala spíše okrajově. Po celý čas byla k dispozici, povzbuzovala, byla zkrátka úžasná. Polohu jsem si volila sama, intuitivně, nikdo na mě nenaléhal, vše proběhlo přirozeně, a to i přes fakt, že byl u mě pozitivní nález na streptokoka a tudíž jsem měla infuzi antibiotik.

Po porodu mi paní doktorka položila malou na prsa, aby se mohla přisát, přitom nás s manželem stále chválila a oceňovala. Musím říct, že pocit, který nás v tu chvíli zaplavil, se nedá slovy popsat. :-) Ani dvě hodiny po porodu na nás nikdo nespěchal, odpočinuli jsme si a pak společně šli miminko okoupat a ošetřit. Byl to jednoznačně jeden z nejkrásnějších dnů našeho společného života, za což celému oddělení krnovské porodnice moc a moc děkujeme!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně být co nejvíce v pohodě. Důvěřovat svému tělu i svému děťátku. A v neposlední řadě důvěřovat lékařskému týmu, že pro maminky i jejich děti budou hledat to nejlepší. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - želvička19 23.03.14 napsala :

Jsem prvorodička a v Krnově jsem rodila, protože zde bydlíme. Byla jsem naprosto spokojena.

Při příjmu mě vyšetřovala velmi sympatická a milá doktorka Mužná. Od začátku se o mě velmi dobře starali. Celou první dobu porodní jsme strávili s manželem na porodním sále. Měla jsem epidurální anestezii. Sestry i porodní asistentky se chovaly velmi ohleduplně a příjemně. Naše porodní asistentka Šárka Janáčová byla naprosto perfektní. V klidu a pohodě mě provedla celým porodem a hlavně díky ní jsem neměla z porodu žádný stres. Neměla jsem žádná porodní zranění a porod trval asi 10 hodin.

Na oddělení šestinedělí se všichni také chovali velmi slušně a ohleduplně. Dětské sestry byly super. Všechno nám vysvětlili a miminko jsme mohli mít stále u sebe. Na všechna vyšetření i koupání a vizity jsme chodili s miminkem já i manžel. Měli jsme nadstandard a manžel byl celou dobu s námi (v nemocnici na pokoji i spával). Ohledně kojení se mi dostalo velké podpory a pomoci. Všechny otázky mi sestřičky vždy ochotně zodpověděly a pomohly mi.

Krnovskou porodnici můžu jen doporučit. K rodičkám i miminkům se chovají velmi slušně, ohleduplně a s úctou.

Personál: porodní asistentka Šárka Janáčová, MUDr. Mužná Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - taboracka 25.11.13 napsala :

Byla jsem maximálně spokojená. Se starší dcerkou začaly po porodu komplikace, měla potíže s dýcháním byla docela vážně nemocná a krnovská porodnice je 100% v tom, že když je s miminkem nějaký vážnější problém, pošlou ho na specializované pracoviště do Ostravské fakultky v Porubě. Opava nechává miminka na dětském oddělení, kde nejsou ani zdaleka tak vybavení a profesionální jako v Porubě. Jinak samotná porodnice je také velmi dobrá. Respektují soukromí před porodem i během něj a na péči jsem si také nemohla stěžovat. Rodila jsem tam dvakrát a jinde bych rodit nechtěla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si nějaké oblíbené CD s hudbou která vás dokáže uklidnit a uvolnit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela nebo partnera.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - martulka89 17.11.13 napsala :

Rodila jsem v Krnově letos koncem srpna a všichni se ke mně chovali velice výborně. Mají profesionální přístup a ve všem vám vyhoví. Se vším, co jsem potřebovala, mi pomohli a pořád mě i s miminkem chodili kontrolovat, jestli něco nepotřebujeme. Za mě je tato porodnice velice výborná. :) Doporučuji všem! :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Iman 14.09.13 napsala :

Rodila jsem v roce 2012, naprosto profi přístup a co víc - lidský. Malá, rodinná porodnice.

Porod skončil po dlouhých útrapách císařem, ale stále měli na vědomí, že tohle je poslední možnost, protože jsem celou dobu chtěla rodit přirozeně bez medikamentu. Po porodu jsem měla miminko u sebe, bondingoval manžel.

Sestry z porodního ochotné, sestry z dětského andělé. :-) Sestra mi pomáhala rozkojit, sestra Libuše - anděl, chodila mého malého řvouna uspávat, protože už jsem to nedávala. Poradí s kojením i o půlnoci, stále chodí kontrolovat rodičku i miminko. Měla jsem nadstandard, manžel byl dvě noci s námi. Pokud se nedaří kojit, dokrmují alternativně mateřským mlékem jiných maminek.

Půjdu tam rodit znovu, i když to byla hodina cesty. :-) Jsou skvělí a kdo chce klidnou, malou porodnici, kde máte miminko stále u sebe, dulu u porodu respektovanou či manžela na pokoji, jeďte tam. Na Moravě lepší není.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajet si na prohlídku, která se pořádá, připravit si otázky na vrchní sestru, nebát se zeptat. Novinka-snad na stránkách porodnice uvádějí formulář k příjmu-doporučuji doma v klidu vyplnit, ať nemusíte v rozjetých kontrakcich přemýšlet, jakými nemocemi trpí vaše matka a od kolika let máte menstruaci :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co se zapomene, koupí se v lékárně vedle nebo sestry zapůjčí. Zbytek věci doveze rodina při odchodu. Snad jen dostatek kojícího čaje a snad čokoládu na nervy a sílu. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Blandik 22.06.13 napsala :

Musím napsat, že se mi v Krnově rodilo dobře. Personál je připravený respektovat přání rodiček. Pokud s něčím nesouhlasí, tak informují o možných rizicích, ale rozhodnutí nechávají na rodičce a člověk nemá pocit, že jej za rozhodnutí nějak soudí nebo že by nějak tlačili. Po narození miminko okamžitě dávají na bříško, nechají dotepat pupečník, miminko přikryjí osuškou a pak ještě červenou dekou a miminko zůstává na bříšku dvě hodiny na samopřisátí. Poté je možné si miminko odnést na pokoj. My s manželem zůstali na nadstandardu 12 dní. Zůstali jsme, abych měla šanci se rozkojit. Měla jsem s kojením velké potíže i přes samopřisátí, mléko jsem měla až pátý den, bělaly mi bradavky, měla jsem křeče v prsou…sama bych to nikdy nezvládla. Kdyby nebylo pomoci sestřičky Libušky Olšínové (a dalších), která za námi celou dobu chodila na každé kojení a zůstavala celé kojení, pomáhala přikládat, hledala polohy, kde mlíčko teče, budila nás na kojení - nezvládla bych to.

Krnov můžu vřele doporučit všem, kteří chtějí v bezpečí nemocnice zažít co možná nejvíce přirozený porod a okamžitý nerušený kontakt s miminkem. Jedinkrát jsem neměla pocit, že by mě kdokoliv „nutil“ udělat něco, s čím bych nesouhlasila, ani náznak. Snaží se maximálně respektovat přáni maminek. A co více, snaží se rozvíjet v maminkách pocit vlastní kompetence - že jsou schopny se o dítě postarat. A pokud někdo má potíže s kojením jako já, tak některé sestry na novorozeneckém jsou současně laktační poradkyně. Neexistuje dokrm umělým mlíkem. Dokrmují, pokud je to nutné, jedině mateřským mlékem jiných maminek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Beru*Beru 22.04.13 napsala :

Porodnici Krnov jsme si vyhlédli pro její vyhlášený přístup k přirozeným porodům a všemu, co se toho týká. Našim přáním bylo rodit přirozeně, bez urychlujících zásahů a prožít to, co by mělo být samozřejmostí pro každou maminku a miminko - tedy bonding. Sice nám byla porodnice vzdálená 80 kilometrů, ale po prohlídce a promluvě s paní vrchní porodnického oddělení jsme byli nadšeni a věděli, že pokud rodit, tak jen zde. Právě proto, že jsme byli tak daleko, nám doporučila vrchní, abychom si před odjezdem do porodnice zavolali na porodní sál, aby o nás věděli a nachystali se.

V den D mi praskla voda o půlnoci, takže jsme si sbalili věci, zavolali na sál a vyjeli jsme. Na příjmu jsme sepsali důležité papíry a odevzdali náš porodní plán, který Krnov respektuje za závazný a plní jej do puntíku. Zavedli nás na porodní sál, kde byla možnost rodit i do vody, pokud je to přáním rodičů a žádné okolnosti tomu nebrání. Musím podotknout, že ač jsme přijeli po 1 hodině ráno, veškerý personál byl moc milý a ochotný, působil velice uklidňujícím dojmem. Byla jsme si jistá, že zde opravdu budu rodit přirozeně.

Bohužel tak tomu okolnosti nechtěly. Neotvírala jsem se a malý byl strašně vysoko, navíc po vaginálním vyšetření mu prudce klesly ozvy, takže primář s kolegy zhodnotili, že je syn omotaný pupečníkem a ten jej nechce pustit. Dali nám tedy na výběr, jestli ještě chceme počkat za předpokladu, že by to mohlo skončit akutním císařem, nebo rovnou kývneme na císařský řez, vyhneme se shonu a celkové anestezii a bude to probíhat vše více v klidu. Vrchní byla u toho a protože věděla, že moc chceme bonding, tak se osobně zaručila, že bude proveden i u císařského řezu. Takže mně nachystali na operaci, napíchli epidurál a manžela oblékli do operačního hábitu a posadili k mé hlavě.

Po vytažení syna ho jen zkontrolovali, oblékli mu naši čepičku a nahého mi jej dali na hrudník ještě na operačním stole. Byl to neskutečně krásný zážitek, syn neplakal, byl u mně úplně klidný. A protože se mi udělalo nevolno, dostal syna na nahou hruď i manžel, takže i on si prožil krásu bondingu.

Po zašití nás všechny tři společně převezli na nadstandardní pokoj, který jsme si zaplatili a na kterém mohl být ubytovaný i manžel. Takže neexistovalo žádné odnášení miminka pryč. Já ležela po operaci v posteli, přišla sestřička a proběhlo první přiložení miminka tak do 15 minut od porodu. Celý první den od operace, co jsem musela ležet, se o malého staral manžel, dokonce i přebaloval za mé asistence. Sestřičky jsme vůbec nepotřebovali. Takto společně jsme tam strávili celých 5 krásných dní.

Všichni byli neuvěřitelně milí, ochotní a usměvaví, neustále mě jako prvomaminku chválili. Náš porodní plán obsahoval i přání vůči našemu miminku, takže i novorozenecké oddělení neudělalo nic, o čem bychom nevěděli a co by nebylo našim přáním.

Krnovskou porodnici mohu jen a jen doporučit, především pro budoucí rodiče, kteří chtějí od porodu více.

Personál: vrchní sestra - Lenka Petřeková, MUDr. Lucie Mužná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně si sepsat svůj vlastní porodní plán, obsahující přání týkajících se porodu a péče o miminko. Opravdu je pro personál závazným dokumentem, kterého se drží, pokud nejsou komplikace. Pokud máte zájem, vezměte si vlastní koupací a ošetřující prostřed

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, vlastní kosmetiku pro miminko (není nutné), plínky a vlhčené ubrousky pro miminko, síťované poporodní kalhotky a poporodní vložky, toaletní papír.
 Kniha

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Alena Veličková 29.10.12 napsala :

Byť žijeme v Praze, vybrali jsme si pro porod našeho prvního syna Adama Krnovskou nemocnici.

Již předporodní péče byla špičková. I přes komplikace v průběhu porodu a ukončení císařským řezem, byl personál empatický, ochotný a vstřícný. Po porodu nám byly sestřičky z novorozeneckého odd. nápomocny ve všech směrech a s jakýmkoliv problémem pomohly.

Proto patří náš obrovský dík všem sestřičkám z gynekologicko-porodnické odd. a také MUDr. Mužné a prim. MUDr. Studenému - tomu především, bez Vašeho včasného rozhodnutí k CS by tady Adámek možná nebyl… DÍKY! :) Příště naviděnou :).

Personál: MUDr. Mužná, prim. MUDr. Studený

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemějte vůbec obavy, zvládly to jiné - vy taky.
Díky místnímu personálu vše zvládnete levou zadní ;).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Myslím, že seznam věcí už má každá těhulka nastudovaný… V krnovské porodnici mají k dispozici vše - od prádla pro maminky i miminka, tak dětskou kosmetiku.
Jedině tedy vzít malý balík dětských plenek :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - zelajda 11.09.12 napsala :

V Krnovské porodnici jsem rodila 12.7.2012, i když bydlím 80 km od Krnova.

Jak tady píší všichni, jak doktoři a tak i sestřičky byli moc mily a ochotny. Porod byl rychly, porodní asistentka važně skvela, malou jsem dostala na bricho okamžite po vyklouznutí a byli jsme jeste spojeny pupečnikem, neotirali jí, a cele dvě hodiny jsem měla malou u sebe, až pak jí teprve važily a měřily.

Měla jsem to štestí a byla na nadstandardu a važně jsem si připadala jako kdybych byla doma, až někdy na to jídlo. Vřele doporučuji tuto porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 11.08.12 napsala :

Do Krnovské porodnice jsem přijela 1. 5. 2012 s bolesti břicha v 34t těhotenství. Nechali si mě na oddělení gynekologie. Vyšetřil mě p. doktor Vlk (doporučuji), který mi doporučil vydržet ještě 2 týdny, aby miminko bylo vyvinuté. Ale co čert nechtěl 6. 5. 2012 1:00 ráno jsem začala mít obrovské bolesti, zavolala jsem sloužící sestry, které mě rychle vzaly na ozvičky a ty prokázaly slabé kontrakce. Po poradě se sloužícím doktorem, který mě podotknu ani nevyšetřil, poslaly spát na pokoj, píchly mi proti bolesti injekci, opět kapačky a řekly ať spím.

Bolesti přestaly, ráno jsem šla na vyšetření a pan primář (Studený) mi sdělil, že se otevírám a dneska porodím. Vůbec jsem tomu nerozuměla, od 11:00 hodin ráno jsem ležela na porodním sále. Bez toho aby mě něco bolelo nebo alespoň začalo bolet jsem porodila až 20:43 zdravou holčičku.

Co se týče porodní asistentky, velice hodná a hlavně ochotná osoba bohužel nevím, jak se jmenuje, ale v Krnově se potkáváme :-).

V nemocnici jsem byla 23 dnů, všichni gynekologové super hlavně pí. Mužná (sympatická a hodná - doporučuji). Na novorozeneckém jsem si připadala jako doma, super sestřičky, hodně mi pomohly s malou (moc zhubla a nechtěla sát) ochotné, pečlivé no prostě super, velká 1 celému šestinedělí.

Odcházela jsem s velkým dík :-).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na všechno se ptát, já to dělala a vůbec jsem nikoho neotravovala ba naopak všechen personál je moc ochotný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky (!), plenky pro mimčo, dostanete jen 5 startovních.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 15.07.12 napsala :

Do Krnovské nemocnice jsem přijela 16. 3. 2011 těsně před půlnocí. Byla jsem ve 32. týdnu a jsem velmi vděčná ošetřující sestřičce. Nebýt té, tak nevím, jak to s malou všechno dopadlo. Ještě doma mi totiž praskla plodová voda. A tekla v proudech. Kdykoliv jsem se postavila, tak to nebylo, jako když se počůráte, ale jako když na vás někdo vylije kýbel vody. Sestra hned věděla, že je zle a volala sloužícího lékaře. Zřejmě v důchodcovském věku, dřevňáky, které měl na noze byly ještě snad starší. Absolutně nevěděl, co se mnou má dělat. Kdyby mu všechno neporadila sestra, tak nevím.

Zděšení pro mě nastalo, když mě začal vyšetřovat bez rukavic. Navíc, velmi necitelně. Ani u samotného porodu, jsem tolik neřvala bolestí. Bylo to prostě hovado v bílém. Několikrát se mě zeptal, jestli opravdu ze mě jde plodová voda a nebo jenom nečůrám, to už jsem se musela smát. Ordinace byla plná vody. Sestra mu musela říct, že tak předčasné porody u nich nerodí, a tak ať mě předá na fakultku do Ostravy, na to se mě zeptal, jestli mě muž odveze osobním autem. Ják já se můžu v této záležitosti rozhodnout? Odpověď zněla: „Nebojte žena Vám do Ostravy neporodí.“ To už jsem měla infuzi. Sestra jej opět musela upozornit, že s infuzí mě nemůže poslat osobním autem. A tak jsem nakonec jela rychlou sanitkou.

V Ostravské fakultní nemocnici byl přístup naprosto jiný. Všichni mě uklidňovali, vysvětlovali, sestřičky i doktoři byli velmi příjemní, milí a nakonec jsem 18. 3. 2011 ve velmi brzkých raních hodinách porodila velmi malou Karolínku (1700 g). Chvilku jsme se pobyly v nemocnici, do 13. 4. 2011 a nyní mám doma velmi akční, veselou šikulku. Všechno rychle dohnala. Je to andílek s ďáblem v těle.
Momentálně jsem opět těhotná a věřte, že se Krnovské nemocnici budu vyhýbat jak čert kříži.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrátit se na jiné zdravotnické zařízení. Krnovská nemocnice je zrekonstruovaná, ale já budu raději v ošklivé nemocnici, ale s fundovaným, milým a ochotným personálem. Momentálně dokonce už nedělají ani screening ve 13. týdnu, protože jim odešli dva gyn.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 11.04.12 napsala :

Žijeme ve zvláštní době plné inovací a reforem a přetváření vytvořeného. V době mého těhotenství (3/3 roku 2011 a 1/3 roku 2012) byl neuvěřitelný bum boje vlády proti porodům doma. V médiích se až velmi často objevovaly zprávy o nepodařených porodech doma a nastiňovaly hazard s novorozenci. I já patřila k odpůrcům porodu doma, ale v průběhu těhotenství jsem pochopila, proč se k tomu ženy uchylují. I já se totiž málem uchýlila k tomuto činu a to pouze ze zoufalství. Měla jsem jednoduché a podle mého přirozené nároky na porodnici kde budu rodit. Hledala jsem porodnici, kde mi mé dítě po porodu dají hned na mě a nebudou ho otírat (nedej bože umývat) a kamkoli odnášet. Nevěřila jsem, že je to takový problém v dnešní době plné výzkumů a pokroku. Všude se člověk dočte, jak v mazu má dítě ochranné látky. Prsty dítěte voní stejně jako bradavky matky. Psychologie uvádí příklady traumatizovaných dětí, které byly odnášeny od matek po porodu. Atd. …Ale porodnictví, jak kdyby se zaseklo a nevidělo, neslyšelo, neumělo se vcítit do narozeného dítěte! Jednoduchá otázka: Co by jste jako dítě, které právě přišlo na svět chtěli?? Nechat se osahávat cizí osobou, která bude zkoušet, zda vám vše funguje, nedej bože natahovat a na konci vám dá sprchu. Nebo v klídku se položit na tělo matky a vzpamatovávat se z tak těžkého úkolu dostat se ven, do naprostého neznáma. (Mluvím samozřejmě o fyziologickém porodu, kterých je převážná většina).

Byla jsem v šoku, co jsem se na mé požadavky dozvídala v porodnicích a z úst lékařů. Pomalu jsem to vzdávala. Pak jsem se dozvěděla o KRNOVSKÉ PORODNICI. NEVĚŘILA BYCH, ŽE TATO ZAPADLÁ PORODNICE NA SEVERU, KOUSEK OD HRANIC S POLSKEM JE SVÝM MYŠLENÍM TAK POKROKOVÁ A SVÝM PŘÍSTUPEM TAK „VELKÁ“. Po návštěvě prohlídky porodnice jsem byla nadšená!! TO MÁLO, CO JSEM CHTĚLA PRO MĚ A DÍTĚ TU NABÍZÍ S OTEVŘENOU NÁRUČÍ.

A opravdu, realita taková byla. Byť porodnice byla hodně vzdálenou na dojezt, zvládli jsme to. A DOSTALI JSME TU MNOHEM VÍC, NEŽ „TO MÁLO“ CO JSEM PŮVODNĚ CHTĚLA. Jmenuje se to poporodní BONDING a je to nádherné splynutí matky a dítěte a i otce. MOC VÁM ZA TO DĚKUJI, JE TO PRO MĚ TEN NEJKRÁSNĚJŠÍ DAR, KTERÝ JSEM V ŽIVOTĚ DOSTALA.

PS: Nebuďte tak skromní, děláte pro rodiny opravdu mnoho!! A jak jsem zjistila, není to samozřejmostí. JSTE TAM ÚŽASNÝ KOLEKTIV A TA POHODA NA ODDĚLENÍ PORODNICTVÍ A NOVOROZENECKÉHO JDE OPRAVDU CÍTIT.
A PROSÍM, nenechávejte si tento přístup pro sebe a „naučte“ to i ostatní porodnice, abychom nejen já, ale i ostatní maminky nemuseli trávit první dobu porodní v autě a jet několik km pro něco, co je přirozené.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Všechny poplatky se platí až při odchodu domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Maby 11.04.12 napsala :

Porodnici Krnov můžu jen a jen doporučit…hlavně těm, co se nemocnic a doktorů bojí. Naprosto fantastické, až rodinné prostředí, personál od uklizeček až po doktory vstřícný a příjemný. Po pár hodinách jsem zjistila, že heslo celého oddělení je „nic není problém“ a spousta věcí, se kterými má hromada porodnic problém jsou zde samozřejmost, např. přiložení nahatého miminka bezprostředně po porodu mamince. Byť jsem měla dost těžký porod a nebylo mi dobře, tak s tím nebyl problém, užil si to i tatínek, který byl po celou dobu se mnou a když už jsem na tom byla špatně, tak miminko, tak jak bylo, si mohl přebrat on a po celou dobu porodu placenty a šití si mohl užívat první chvíle se svým synem.

Pro porodnici mluví i to, že maminky neváhají a jedou i 70 kilometrů, aby mohly rodit tam :o)

Personál: úžasná PA Kamila Pěčonková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, ono to nějak dopadne :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu, nemocniční čaje nejsou nic moc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Martina Ve. 07.04.12 napsala :

VELMI DĚKUJI KRNOVSKÉ PORODNICI za krásné prožití porodních a poporodních chvil. Milé maminky, co si vybíráte porodnici, VELMI VÁM DOPORUČUJI KRNOV. Opravdu nemám ani jednu výtku či malou nespokojenost z pobytu v této porodnici. Upřímně ani nemám pocit, že jsem rodila v porodnici. Přišla jsem si u nich jako v nějakém hotelu a následně, že jsme s přítelem a miminkem nějaké celebrity. Personál je od členů na úklid, přes sestry a doktory velmi příjemný, jak na porodním, tak na novorozeneckém.

Nevím čím to je, co je v této porodnici jinak, ale sestry se tu smějí od rána do večera, nic tu není problém a sestry slyší, co říkáte a reagují na vaše potřeby. Již při příjmu ve tři v noci vás vítá porodní asistentka s nadšením. Od sester na novorozeneckém neslyšíte žádnou výtku, i když jste v počátcích neohrabaná v péči o mimi a kojení vám vůbec nejde. Propouští vás z nemocnice domů a vy máte pocit, že jste ta nejlepší matka a vše umíte- kupu věcí mě tu naučili a nacvičili s námi (můj chlap koupe malého lépe než já). Velmi děkuji sestřičce, která mě trpělivě „rozkojovala“ ve 2 ráno po celou noc.

A milé maminky, pokud se bojíte porodu, zajděte si na prohlídku krnovské porodnice- provází se skupinově vrchní sestrou Lenkou Petřekovou a můžu vám garantovat, že to z vás úplně spadne. Já se tam po prohlídce začala dokonce i těšit. (Byla to už třetí porodnice, kde jsme se byli podívat a tady jsem se cítila opravdu dobře.A to co jsme celou dobu hledali- dítě po porodu k matce, dvě osoby jako doprovod- tady bylo samozřejmostí. Nikdo se na nás nedíval divně a neříkal slovo možná.)

Vřele taky doporučuji tuto porodnici pro maminky, které chtějí porod pro sebe a dítě trochu jinak než rutině - porodní plán berou jako samozřejmost. Bonding po porodu a doprovod duly i muže nebyl žádným problémem.
Za zkušenost bondingu jsem velmi vděčná, jsou to pro mě i muže nezapomenutelné chvíle.
A za doprovod jak duly, tak muže také (né ve všech porodnicích to jde). Nemusela jsem se rozhodovat, zda upřednostním otce, který uvidí své dítě, jak přichází na svět mezi mou pohodou a emoční podporou duly, která ví, co prožívám, znám ji a mám k ní důvěru.

…mám tak nádherné zážitky z celého procesu, že i přes tu příšernou bolest si to budu chtít opět zopakovat . Moc přeji krnovské porodnici, aby zůstali takoví, jací jsou…. Dáváte nádherné zážitky rodinám a uvádíte je tím do jejich společného života.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych oddělit věci na porodní sál s věcmi na pobyt. Zároveň uložení věcí v tašce projděte s osobou, která vás do porodnice doprovází, ať ví, kde co je uloženo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - verusav 31.03.12 napsala :

Jako prvorodička jsem rodila v březnu 2012 v této porodnici a musím napsat jen samá pozitiva. Hezký klidný přístup porodních asistentek, snažily se plnit všechna přání a jejich přístup byl profesionální. Intimní prostředí při porodu, úžasná dětská doktorka na novorozeneckém i sestřičky. S manželem jsme byli spokojeni s péčí a celkovým přístupem, nemám žádných výhrad a příště rodíme opět tady.

Personál: Mudr. Mužná Lucie, PA Hana Páníková, ostatní Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - mája812 04.03.12 napsala :

S Krnovskou nemocnicí jsem byla velice spokojená. Rodila jsem císařem neboť malá byla otočená dnem pánevním. Všichni se chovali skvěle. Předem mi vše vysvětlili. Na sále byla příjemná atmosféra, dokonce v rádiu hráli mou oblíbenou písničku :-) . Sestry i lékaři jak z gynekologie tak z novorozeneckého byli perfekní. Nemůžu si na nic ztěžovat. Příště budu rodit taky v Krnově :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - MM71 30.12.11 napsala :

Oddělení gynekologicko-porodní v Krnově disponuje skvělým personálem, který je profesionální a hlavně velice milý a příjemný. Mohu jen doporučit. Děkuji za veškerou péči, kterou mi věnovali, za narození syna Jakuba a za péči jemu věnovanou. Přeji celému oddělení vše nejlepší a mnoho úspěchů v jejich práci.

Ještě jednou bych chtěla poděkovat všem, kdo byli přítomni mému porodu a především pánům doktorům Vlkovi a Stejskalovi, všem sestřičkám v čele s paní Lenkou Petřekovou. Samozřejmě i sestřičkám a doktorům s novorozeneckého, kteří mi byli nápomocní v prvních dnech s mým novorozeným synem. A samozřejmě i sestřičkám a všem pánům doktorům a zbytku personálu na oddělení.

Personál: pán doktor Vlk, pán doktor Stejskal, vrchní sestra Lenka Petřeková a další Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - lukresia 22.12.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici plánovaným císařským řezem a vše proběhlo bez komplikací v nejlepším pořádku jak pro mě, tak pro miminko. Sestřičky z novorozeneckého byli ochotné, milé, všechno mi ukázaly, některé věci i víckrát :-), pomohly mi s kojením. Sestřičky na gyndě už tak super nebyly, až na dvě vyjímky se chovali chladně, povýšeně a neochotně. Pan doktor MUDr. Vlk a MUDr.Stejskal byli super.

Až tu budeme příště tak si určitě vezmeme nadstandart, tentokrát jsme ho neměli a litovali jsme, protože návštěvy jen do 17:00 se mi zdají příliš krátké a to soukromí na pokoji je také k nezaplacení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Menzy 12.09.11 napsala :

Tuto porodnici za sebe můžu jen doporučit. Sice jsem rodila v den, kdy nás bylo dohromady 5 rodících, ale PA to výborně zvládala. Tímto bych chtěla moc poděkovat PA Věrce Hrazdilové, byla naprosto úžasná, stále usměvavá a dokázala mě povzbudit. Na porodním sále jsme se střídaly dle aktuálního stavu (porodní sály jsou zde 2). Vlastně díky tomu jsem ani pořádně nestíhala vnímat co se semnou děje :-)
Sestřičky na odd. 6ti nedělí byly skvělé, sestřičky na novorozeneckém byly úžasné! Se vším pomohly, nikdy jsem se nemusela ostýchat se na něco zeptat.

Jelikož jsem rodila v době dovolených, narazila jsem pouze na 2 doktory (gynekologie) - dr. Lucie Mužná - velice příjemná a ohleduplná paní doktorka a pak dr. z Bruntálu - Zoltán Lošonci.Koho si nemůžu vynachválit byl pan doktor na novorozeneckém - MUDr. Petr Mylek. Naprosto úžasný přístup jak k malému, tak i ke mně a mé poporodní přecitlivělosti :-D

Jediné, co se mi opravdu nelíbilo byla strava - druhý den po porodu mít na oběd fazolovou polévku, další den guláš… to mi fakt příjde „divné“. Stejně tak kombinace másla a jogurtu :-)

Jinak sestřičky ochotně půjčovaly noční košile, zdrav. bratr měnil povlečení, dokonce i uklízečky byly velmi příjemné ;o)

Personál: PA Věra Hrazdilová, MUDr. Lucie Mužná, MUDr. Zoltán Lošonci, sestřička Lenka Bartáková, Libuše Olšinová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se komunikace, když něco nevíte nebo nepochopíte - raději se několikrát zeptejte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Peníze!!! Nezapomeňte, že na složenku lze dát jen regulační poplatek, ostatní se platí hned - epidural, otec u porodu, nadstandart atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - takacek 03.08.11 napsala :

Dovoluji si přidat i svou zkušenost. Můj porod byl vcelku rychlý a bezproblémový. PA byla úžasná, přesně co jsem potřebovala, vždy když jsem začala panikařit, postavila mě do latě a tím i zklidnila. Tímto jí velmi děkuji, moc mi pomohla :-) Moc se nám líbilo intimní prostředí, dostatek soukromí a pohoda :-) U samotného porodu jsem měla pouze PA a dětskou sestru, doktor přišel až na šití a teda s výrazem co mě kruci budíte (byli 3ráno). Byl dost protivný a takový necita, ale po zašití odešel a my měli dvě hodinky s drobečkem jen pro sebe a nikdo nás nerušil :-) Poporodní péče si myslím, že byla dobrá. Teda až na jeden zážitek. Měla jsem problém s rozjetím laktace a když přišla jedna sestřička z porodního, zatřepala mi s prsem a ušklíbla se s větou: „No moc tam toho nemáte.“ Tak mé hormony udělali své a dost jsme to oplakala… Ale to byl snad jediný nepříjemný zážitek. Sestřičky z novorozeneckého i paní doktorka byly perfektní, moc příjemné a bez problému poradili :-)

Takže tímto bych krnovskou porodnici doporučila, je to krásné prostředí a můj porod byl pro nás naprosto krásným zážitkem.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 02.07.11 napsala :

Moje zkušenost už tak pozitivní není a příště budeme rodit jinde.
Přístup personálu u porodu nebyl takový, jaký bych očekával. Netuším jakým způsobem se na tom mohla podílet dva měsíce stará akce „Děkujeme-odcházíme“ - do hlav lídí nevidím. Každopádně mě sestry z krnovské porodnice moc příjemné nepřišly - až na dvě světlé vyjímky z kojeneckého oddělení. Ty byly příjemné a ochotné. Ostatní mě přišly otrávené, nespokojené a když jsem je přišel o něco požádat, měl jsem pocit, že je obtěžuji.

Průběh první fáze byl asi standardní, i když bych očekával větší informovanost sestry co to píchá za injekci a proč, a co je to za kapačky a k čemu. Při samotném porodu to vypadalo, že se setra zaučuje. Místo hráze nastřihla bok (sám doktor při tom řekl „ježiši tam né“) a ještě ji nastřihla v momentě kdy netlačila (tedy ne na vrcholu kontrakce, kdy je to pro rodičku nejméně bolestivé) - bylo mě v tu chvíli přítelkyně líto, když jsem viděl jak poskčila bolestí. Doktor že je to OK, že to zašije.

Nejvic ouvej mě ale bylo po porodu, když jsem byl s mimčem na vážení a měření. Chtěl jsem s ním jít ještě na koupání a vyšetření, ale když jsem předtím viděl vyčerpanou přítelkyni, vrátil jsem se raději za ní - a dobře jsem udělal. Ležela na sále sama, ani ji nepřikryly nohy, aby ji nebyla zima. Tak jsem letěl za sestrou pro prostěradlo na přikrytí. Když jsem donesl prostěradlo, byla celá bledá a vypadala, že každou chvíli omdlí. Tak jsem znovu letěl pro sestru, ať se na ní podívají. Měla tlak 60 na 40. Najednou tam bylo pět sester a doktor a začali se o ní starat. Dali ji na kapačky a z břicha ji vytlačily snat půl litru krve.

Během následujících 24 hodin se za ni na pokoj přišla podívat sestra sama od sebe jen jednou. Ještě jsme dostali vynadáno, že zakrvácela prostěradlo na pokoji (protože ji jiná sestra pomohla špatně do prádla a vycpávky netěsnily).
To, že doktor dělal vizitu od futer už mě nepřekvapilo.

No po 6-ti nedělí jsme zjistili, že bude muset jít na plastickou operaci, protože je špatně srostlá a má na boku výrustek.

Co na závěr- jedna paní povídala, že nejmenovaný gynekolog co je velký kamarád jednoho nejmenovaného doktora z krnovské porodnice, prý nechá svou ženu rodit ve Šternberku. Možná asi ví proč.

Personál: bohužel nevím Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 11.06.11 napsala :

Rodila jsem v krnovské porodnici 9.2.2011 a byla jsem velice spokojená. Den před 40.týdnem těhotenství jsme se s panem doktorem rozhodli pro císařský řez,jelikož miminko bylo veliké. Vše před porodnem mi bylo srozumitelně a dostatečně vysvětleno. Personál na sále byl ÚŽASNÝ,otec byl přímo na sále, což bylo pro mě velice důležité. Narodil se nám chlapeček Ládiček s váhou 4385g a 51cm, troufám si říci, že v té době nejtěžším na oddělení. Pan primář odvedl skvělou práci a věděla jsem že jsem v dobrých rukou. Personál genekologie byl super. Sestry usměvavé, vstřícné, starostlivé. Personál z dětského byl o trochu horší.Jako prvorodičku mě nechali trochu potrápit s kojením, ale nakonec mi pomohly a to skvěle dvě sestry ( bohužel si nepamatuji jejich jména - obě blondýmky, jedna mladší, druhá starší),ale to byl jen jednem problém, jinak sestry byly vždy ochotné.Děkuji panu primáři za skvěle odvedenou práci.Jsem ráda za to, že jsem rodila v porodnici Krnov a u dalšího dítěte nebudu ani váhat.
Ládiček už těd má ve 4 měsících 7880g a 64,5cm - je to náš calíček pořád usměvavý, roli rodičů si užíváme a jsem za ní rádi :)

Personál: MUDr. Studený Lumír

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky, dostatek kalhotek - nejlépe síťkované, rukavičky pro miminko látkové…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - P-D-H 07.05.11 napsala :

Byla jsem na 100% spokojená. Největší dík,ale patří mojí porodní asistentce(bohužel nevím jméno :-( ) Personál úžasný od uklízečky po primáře!!! A sestřičky na novorozeneckém taky. I když jsem byla druhorodička se vším mi velice ochotně poradily od koupání po kojení. Po devíti letech se mi vše nejak vytratilo z paměti :-)

Personál: MUDr. Petr Vlk Nahlásit
neutrální
Porodnice Krnov - haninamamina 02.05.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici dvakrát a u porodu se o mě starali opravdu pečlivě. První porod byl trochu chaoz, byla jsem vystrašená a tím pádem jsem bolesti více prožívala. Porodní asistentka se mnou měla opravdu trpělivost :-). Přijeli jsme o půlnoci a v 6:13 byl malý na světě. Ovšem na oddělení pro maminky a miminka je sestřička, která by měla zvážit, jestli se chce o děti starat. S malým mi u koupání házela, byl tak křehoučký a ona si ho přehazovala z ruky na ruku jako by to byla panenka. Navíc byla nepříjemná.
U druhého porodu šlo všechno rychle, opět personál na porodním oddělení byl milý, starali se o mě, usmívali se, paní doktorka vyprávěla příhody se svým dítětem, atmosféra byla uvolněná a jelikož jsem rodila podruhé, bolesti jsem tak moc nevnímala. Přijeli jsme v 8 a malý se narodil v 10:30. Malý měl lepší apgar skore než jeho starší bratr,ale stejně mi ho dali až v 6 večer s tím, že má problémy s dýcháním a mluvili něco o zánětu a že ho převezou do Ostravy pokud zánět v krvi najdou. Taky jsem si vyslechla formou jakoby výčitky, že pátrají po tom, proč se narodil o dva týdny dřív a že je nedonošený. Toto mi opakovali stále dokola a stále nebyli schopni mi vysvětlit proč do něj pořád píchají. Měla jsem výčitky, co taky jiného.Na každé vizitě mi říkali že mi malý nepřibírá a to jsem také obrečela. Byla jsem opravdu v koncích. Nedonošené dítě, které mi nepřibírá a strach z toho co mu je, protože to mi stále nevysvětlili. Den před odchodem z nemocnice se malému zvýšila žloutenka a tak musel pod lampičku. Nakojila jsem ho a dala sestřičce. Ovšem když jsem se na něj byla podívat - sestřička ho zrovna vyslékla a dala mu na očíčka gázu - malý začal škytat. Řekla jsem, že ho ještě dokojím a ona že ne že to je dobrý a já že mu dám jen „cucnout“ že to bude chvilka. Ta paní, co pracuje dennodenně s dětmi´, mu prudce strhla čelenku z hlavy, plínku mu zapínala tak že s ním všelijak cukala a nakonec mě poslala zpátky na pokoj.Přitom jsem malého několikrát kojila přímo u lampičky na sesterně. Bylo na ní vidět,že se držela. Také měli malého první noc v inkubátoru a byl opruzený. Hodili to na mě a vyslechla jsem si proslov o utírání, umývání a mazání. Připadala jsem si tam fakt jako ..... Pediatrička mě zdeptala tak,že jsem zase brečela a pak mi ještě říkala proč brečím…Nakonec přišel jiný dětský lékař, který zhodnotil stav bilirubinu v krvi a pustil nás domů, protože malý konečně přibral. Sestřičky z porodního se divili co vyvádím, jak mi malý může přibírat, když se mi mléko teprve udělá…No horor. Porodnice skvělá,ale sestřičky na dětském náladové. Mladé jsou fajn,ale ty starší…

Personál: Emesi Janyová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, ručník, doklady

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Krnov - Majkic 01.05.11 napsala :

Jsou to partizáni, porod byl složitý, tahali dítě ven zvonem a dítě museli resuscitovat, to je holt osud. Jenže pak se člověk nedozvěděl vůbec nic. O pohmožděnine nožičky mi lékařka řekla, že je to pravděpodobně nějaký problém pigmentu (asi ze strachu, abych si někde nestěžoval). Do lékařské zprávy nenapsali ani pohmožděninu nožičky ani hlavičky. Jinak prostředí je fajn a sestry byly též příjemné.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Krnov - martulkasloník 26.04.11 napsala :

tuto porodnici nikdy více, porodnická část skvělá, sestry i asistentky super, doktor výborný milý(dr. stejskal) takže rodit bych tam šla klidně znovu zato novorozenecké odd. děs běs.
Ubytování sice pěkné ale přístup k mamině která nekojí naprostý hnus, sestry (až teda asi na dvě které tam byli skvělé) byly vlezlé, protivné, neustále jsem poslouchala od nich katastrofické scénáře jak moje dítě jako nekojené bude chudák, absolutně tam nedávají UM,(přímo mi řekli že bysme jim zkazili tabulky), radši nechají dítě vyhladovět(UM nasadili až 6. den po tom co malé dopadli špatně krevní testy protože byla vyhladovělá)jinak když už musí dávají na příkrmy cizí MM a to rozhodně nepasterizují, i když většinou zakáží i to protože primářka novorozeneckého hlásá teorii dítě vyhladovět, ono začne řvát a instinktivně se rozkojíte!!!!!!!!!!!!!!
Napsali malé do dětské průkazky špatnou krevní skupinu, musela jsem je na to upozornit sama(protože s krevních skupin rodičů 0 a B nikdy nevznikne A!!!!!!), a když jsem se jedné sestry ptala na instrukce v případě že by se dítě začlo dusit s úšklebkem mi řekla že děti se dusí málokdy a zase začla vykládat o kojení, odsávačkách ačkoliv jsme z porodnice odcházela jako nekojící!!!
jinak strava super, ovšem ne přímo určená pro novorozenecké odd. protože čočka a květáková polívka je fakt „skvělá“ varianta pro kojící maminky!!!!!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud existuje možnost že nebudete nebo nechcete kojit tak zde rozhodně nechoďte!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

větší oblečky pro miminko, protože pokud je dítě větší nemají ho do čeho oblíct

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - masik 04.04.11 napsala :

Rodila jsem v krnovske nemocnici v březnu 2011 a byla jsem velmi spokojena s personalem. Sestry s novorozeneckeho byly uzasne vzdy poradily i ukázaly co a jak no proste vstricne ja jsem byla na 100% spokojena.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Anonymní 22.03.11 napsala :

V porodnici v Krnove som bola veľmi spokojná. Personál, či už lekári, či sestričky, ktoré sa starali o mňa i miminko boli profesionálny a veľmi príjemný. Doporučujem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - pajulinkka22 17.02.11 napsala :

Musím jen souhlasit…Krnovská porodnice je super, perosnál z gynekologie úžasný, pan doktor Stejskal taky skvělý. Pomoc teda během přípravy na porod nic moc (málem sem jim pozvracela celý sál) ale jinak přístup v pohodě.
Velká poklona sestřičkám na novorozeneckém a šestinedělí. Super přístup, poradí, ukonejší :) vše ukážou…
Pokud příště rodit tak zase v Krnově

Personál: MUDr. Stejskal

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poslouchat :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nějakou sváču

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Sander 23.01.11 napsala :

Mám taky rozhodně pozitivní zkušenost s krnovskou porodnicí. Drželi se porodního plánu, vysvětlovali co se bude dít, radili, jak tlačit (to jsem nevěděla - byl to můj první porod :) ), jestli ještě stát u kontrakcí, aby se mimčo posunulo dost dolů nebo si už lehnout … myslím, že když posloucháte rady porodní asistentky, tak si porod hodně urychlíte, navíc s tou mojí nebylo potřeba ani šitíčka :) . Pan doktor byl taky příjemný, normální, při vyšetření ohleduplný (od něj jako chlapa bych to nečekala). Když jsme leželi na novorozeneckém, tak sestřičky chodili často a nabízeli pomoc, když budu potřebovat a to třeba i v noci. Kojení sestřičky vysvětlovaly, radily co a jak … paráda. Pediatři taky ochotní vysvětlit co je s miminkem, co dělají za vyšetření a proč. Po této zkušenosti bych si přála rodit zase v Krnově.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poslouchat personál na porodním sále, mně to doporučila kamarádka a byla jsem ráda, že jsem si nechtěla „vést porod sama“, ale poslouchala jsem asistentku

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svačinu pro tatínky :) můj muž chtěl zabalit 4 tatranky :) nakonec je ani nerozbalil, ale mohla jsem je dát do tašky hned, jak jsem si ji do porodnice chystala, houska by tam měsíc nevydržela :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - zuzulehele 10.11.10 napsala :

V krnovské porodnici jsem rodila už před osmi lety a již tehdy jsem byla spokojena-sestřičky a porodní asistentka byly skvělé,jen lékař přítomný u mého porodu byl vyloženě nepříjemný(jmenovat nebudu-naštěstí už tam není.Teď čekám své druhé dítě a opět půjdu rodit do Krnova a jsem zvědavá jak to všechno dopadne-chtěla bych rodit do vany a po porodu bych chtěla mít dítko u sebe(bonding)-slyšela jsem, že to je v Krnově možné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - baja2 14.09.10 napsala :

Nezapomenutelný zážitek podruhé
Po devíti letech, tehdy se narodila Radečka, jsem přivedla na svět 1.září 2010 dcerku Sofii, ve stejné nemocnici, jenom jsme se z přízemí, kde byla tenkrát porodnice, přestěhovali nahoru,do druhého patra. Přivítalo nás, stejně jako před léty, příjemné prostředí gynekologickoporodnického oddělení a útulné, téměř domácí prostředí porodního sálu. Porod probíhal téměř do puntíku podle porodního plánu, naše skvělá porodní asistentka Kateřina Lukášková nám ve všem vyšla vstříc, s manželem jsme cestu na svět naší Sofince spříjemňovali pouštěním oblíbené hudby, kterou už znala, když byla v bříšku. Houpaly jsme se na míči a Sofinka přišla na svět na pohodlném porodním lůžku, které se dá polohovat podle potřeb maminky, tak jak to během porodu cítí a potřebuje. A po porodu jsme si všichni tři užívali Bonding. A protože mám možnost srovnání tehdy (bez bondingu- Radečku odnesli na ošetření, změření, zvážení, vykoupání a já zůstala sama- netušila jsem, že to může být jinak) a dnes, kdy u mě maličká zůstala celé dvě hodiny, nikdo ji nikde neodnášel (vše bylo vpořádku- malá i já), pupíček se ošetřil, když jsem SOFINKU MĚLA V NÁRUČÍ, měřilo a vážilo se až poté. Malá celou dobu hledala kontakt očí a byla přisátá u prsu, neplakala. NÁDHERNÝ, nezapomenutelný ZÁŽITEK. A následná péče personálu na gyn.por.odď. a oddělení novorozeneckém byla vždy osobní, milá, vstřícná. Mohla jsem se na sestřičky obrátit s jakýmkoliv dotazem, nikdy jsem nebyla omítnuta. Všem budoucím maminkám Krnovskou porodnici doporučuji a přeji stejně krásné a nezapomenutelné vzpomínky na porod svého miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - lola.nova 15.07.10 napsala :

Moje zkušenost je rozhodně pozitivní. Všechno probíhalo tak něják přirozeně a bez nervů. Moc bych chtěla poděkovat porodní asistence Šárce Janáčové za pomocnou a trpělivou „průvodkyni“ během porodu. Myslím, že i muž si odnášel hezký zážitek a za to jsem jí velmi vděčná.
Také chci poděkovat panu doktorovi Kotrbovi za pěkné „šitíčko“ :-) No a pak zbytku personálu, který se kolem nás „motal“ I sestřičkám na novorozenecké oddělení. Prostě holky roďte v Krnově a neprohloupíte. Zdraví vás Soňa H.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

být co njevíce v poho…ono to něják dopadne a uvidíte, že dobře :-)))

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

svačinu pro tatínky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Františka Jakabovičová 03.06.10 napsala :

Dobrý den.
Už je to 23dní, co máme doma miminko :-)
Rodila jsem v krnovské porodnici a byla jsem maximálně spokojená !!Porod proběhl bez komplikací a relativně rychle, pan doktor Stejskal byl šikovný a sestřičky byly hrozně hodné a příjemné.....
Také sestřičky na novorozeneckém byly samá starost a péče. Dokonce i nemocniční jídlo bylo dobré :-)
Všem jim moc děkuji a jako porodnici,ji maminkám vřele doporučuji.

Františka a Gabriela Jakabovičová , Bruntál

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Lucyliu84 17.05.10 napsala :

Dobry den všem budoucím maminkam a tatínkum…S porodnici v Krnově jsem byla maximalně spokojena. Rodila jsem v Krnově dvojčátka a bylo to skvělí. Jsem rada,že jsem si vybrala porodnici v Krnově…

Personál: Všechny Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Gita123 08.01.10 napsala :

Moje zkušenosti s touto porodnicí jsou vynikající!V noci mi praskla voda,zavolala jsem do nemocnice,když jsme přijely byly na nás nachystaní. Velmi milý personál. Po nezbytném vyšetření jsem dostala kapačku a šla na pokoj.Pokoje a zařízení je nové a moc hezké, takže se člověk necítí jako v „klasické“ nemocnici. Koupelna i wc je na pokoji, což je příjemné. Jídlo se podává 3× denně a je chuťově dobré. Sestřičky Vás chodí kontrolovat co 2 hodiny i doktoři.Ptají se jak se cítíte a jsou velmi příjemní.Vybavení sálu je naprosto perfektní!Cítite se jako doma, je to velmi útulné. Máte k dispozici vanu,sprchu,různé pomůcky pro odpočinek při porodu.:-)Personál je velmi zkušený a hodně mi při porodu pomohl.Malého mi hned daly do náruče,potom jej omyly a manžel byl celou dobu při tom.Se vším Vám pomohou a jsou velmi ochotní.S péčí o miminko Vám take velmi rádi pomohou a s každou otázkou nebo prosbou o pomoc se na ně můžete obrátit, velmi ochotně a mile vám pomohou.Takže maminky, moje zkušenost byla výborná, mohu jen doporučit!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte si kvalitní vložky, ty porodnické stojí za prd.:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně všechny doklady.Vše potřebné jistě máte zbalené.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Krnov - Petisa 01.01.10 napsala :

Mám s touto porodnicí výbornou zkušenost!
Krásně zařízená, velmi milý personál, ochotní, ohleduplní!
Nemůžu si na nic stěžovat.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Druhý den po porodu v Krnově:-)

Pár minut po porodu v Krnově:-)

Pár minut po porodu v Krnově:-)

a už tě nedáme :)

vážení

první setkání

tatínek popisuje

před porodem :)

Alička nar.6.5.2012

Koupání

Bonding - nejkrásnější zážitek

rozkoukávám se...

....

spinkáme

náš poklad..

Nellinka s tatínkem....

Nellinka s maminkou....

První hodinka našeho drobečka.

Gábinka v den narození :-)

Je nam vedle sebe dobře

Dva balíčky

Spinkame

Haji

Konečně jsme na světě

Natálka a Samík

Po porodu

Přidejte Vaše fotky k porodnici Krnov.>

Děti z porodnice Krnov

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Krnov
Veronika 25 Bohušov Vojtech neznámé 08.06.2019
Děti narozené v porodnici Krnov
LencaKopka89 Bruntal Anička zoe neznámé 26.01.2019
30anet bruntal Matěj
48 cm, 3410g 07.08.2018
Steeny Ostrava Jeroným
48 cm, 3740g 01.06.2018
Brianek Brian
44 cm, 2600g 30.05.2018
Nikoolas Nikolas 47 cm, 2800g 21.05.2018
Mirina2804 Dominik
neznámé 28.04.2018
Elata Krnov Dominik
50 cm, 3600g 12.04.2018
smatlakova Maruška
neznámé 12.04.2018
E.serafinova Eliáš 50 cm, 3180g 25.03.2018
Klaudinky Klaudie
49 cm, 3715g 07.03.2018
Kubíček2018 Kubíček
47 cm, 3230g 03.03.2018
Weunkajirik Jiřík
46 cm, 2880g 14.02.2018
mama63 Melč Adelka, Ondra neznámé 05.02.2018
Lus223 Julie
45 cm, 2860g 23.01.2018
Miska2917 Michaela 48 cm, 3265g 29.12.2017
Mariemia Artur 50 cm, 3200g 21.12.2017
Elfryt Peťa
53 cm, 4080g 19.12.2017
Zuzajda M Leskovec nad Moravicí Adamek 48 cm, 3195g 15.11.2017
Alesim Kopřivnice Barbora 49 cm, 3655g 01.11.2017
kazzyy Bruntál Veronika
47 cm, 3035g 05.10.2017

Rodily v porodnici Krnov

Chystají se rodit v porodnici Krnov

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Krnov?