Porodnice Mulačova

, http://www.mulacovanemocnice.cz/oddeleni/gyneko...

porodní sál: 377 677 182
lůžkové oddělení: 377 677 183
novorozenecké oddělení: 377 677 190
předporodní maxi lekce za 250 Kč: 377 677 182

Primář: MUDr. Zdeněk Knaizl

Na zdejších porodních sálech je k dispozici pro 1. dobu porodní stolička, žíněnka, míče, ripstole, sprcha, aromaterapie a hudba pro lepší navození uvolněné atmosféry. Doprovod na sál bude umožněn maximálně jedné osobě. V Mulačově porodnici dbá personál na poporodní péči tak, aby byla rodička a dítě v co nejtěsnějším kontaktu ihned po porodu. Na poporodním oddělení naleznete jak nadstandardní, tak standardní pokoje.

Doporučují maminky porodnici Mulačova?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mulačova

Rodila jste v porodnici Mulačova?
doporučuje
Porodnice Mulačova - Lucieeeeeeee 05.05.19 napsala :

Rodila jsem v únoru v této porodnici a mohu doporučit pro ty, které chtějí přirozený porod bez zbytečných zásahů. Respektovali porodní plán (soukromí bez zbytečného vyrušování v 1.době porodní, dotepání pupečníku, bez nástřihu hráze, miminko po porodu hned na prsa, miminko nekoupat, neodstraňovat pupeční pahýl). Prostředí hezké, personál příjemný .

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Eldar 21.01.19 napsala :

Celkově byl personál velmi vstřícný, všichni byli moc hodní a hlavně klidní. Porodní asistentka byla skvělá, bez ní bych snad ještě teď neporodila. Vše mi s trpělivostí říkala, starala se o mě. Porodní plán jsem připravený měla, ale nikomu jsem ho nedala. Komunikace mezi mnou a personálem byla výborná, takže plán nebyl potřeba. Vše se řídilo aktuálním stavem. Sestřičky na šestinedělí jsou moc hodné, se vším ochotně poradily, ptaly se a vždy se usmívaly :) Z porodnice jsem odcházela dostatečně informovaná a spokojená.

Personál: Eva, Bára

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše bylo k dispozici v dostatečném množství. Pro miminko jsem nepotřebovala vůbec nic, vše nám stačilo. Pro sebe tenký župánek na šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si malou lahev na pití, na sále můžete trochu pít a s menší flaštičkou to půjde lépe :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - BigGold7 08.01.19 napsala :

Příjem v porodnici rychlý, ptali se zda mám porodní plán, zda chci klystýr, dirupci plodových obalů…
Na porodním pokoji pěkné vybavení, možnost koupání v napuštěné vaně, celou dobu přítomnost manžela.
Cíleně jsem se musela dožadovat analgetika, podána jen poloviční dávka a další analgetika jsem již nedostala, ač jsem o ně žádala
porodní asistentka mi neřekla, jak správně dýchat při kontrakcích, byla odměřená, prý ať si dýchám jak chci.
Péče o novorozence špičková, příjemné prostředí na oddělení šestinedělí, ochotný personál, dobrá strava, pěkně vybavený jednolůžkový pokoj
negativa - poplatek za přítomnost osoby u porodu, málo parkovacích míst před nemocnicí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě navštivte pořádané setkání budoucích maminek, nemocnice je pravidelně vypisuje na svých stránkách, zde se můžete na vše zeptat, prohlídnout porodní pokoje

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a dokumentaci, kojící podprsenku a vložky do podprsenky,

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Andysecek83 14.08.18 napsala :

V porodnici jsem byla spokojená. Doktoři a sestřičky byli strašně fajn a strašně mi pomohli všichni. Porodnice prošla rekonstrukcí, takže porodní pokoje super. Na každém porodní lůžko. Žíněnka, křesla, míče, sprcha a masážní vana. Na šestinedělí tři postele, ale byly jsme tam dvě, toaleta a sprchový kout. Za mě super. Prvně jsem rodila ve FN na Lochotíně a Mulačům se bránila zuby nehty. Dnes mě mrzí, že i s první jsem nešla k Mulačům. Rozhodně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík plenek, jinak na prcka nic.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Wenasta11 31.07.18 napsala :

Veliké zklamání! Mulačovu nemocnici jsem měla vybranou vlastně od začátku těhotenství, byli jsme tam s partnerem na předporodní maxi lekci, pak jsem čekala, až bude hotová rekonstrukce a mezitím se modlila, abych nezačala rodit předčasně a nemusela do lochotínské velkofabriky. Dnes bych tam možná šla ještě ráda!

Byla jsem na vyvolání porodu, již při příjmu se paní paní asistentka Froydová nezalekla dát najevo své antipatie k vedení, k lékařům, k paní doktorce, nevím, prostě jsem si všimla, že v týmu něco nehraje. Skvělé zjištění pro rodičku! Po dvou tabletách a stále stejnému nálezu, tedy nijakému a menším bolestem v podbřišku jsme byla převezena na lůžkové oddělení gynekologie (což mi dost vadilo, vůbec jsem nechápala, proč nemůžu být na předporodním pokoji, který byl prázdný, takže bych určitě nikomu nezabírala místo, navíc tam se mnou nemohl být partner, takže jel domů po ujištění, že i kdyby se porod rozběhl, do hodiny, jak mu to trvá z domova, by to stihl v pohodě, protože u prvorodičky nehrozí v žádném případě překotný porod. Tak jsem se odebrala na gynekologii a přítel domů.

Před čtvrtou hodinou mi praskla voda, mírně jsem zakrvácela a ejhle, dostavily se kontrakce, sice jen v podbřišku, ale po dvou minutách, jenže nález stále stejný, hrdlo se neotevíralo a nevypadalo to, že by ještě ten den se něco začalo dít. To ještě nikdo netušil, že do hodiny bude miminko na světě. Byla jsem poslána zpět na gynekologické oddělení s tím, ať jdu do sprchy, že se to buď rozjede, nebo utlumí. Po pár minutách ve sprše, ne ovšem na porodním sále nebo předporodním pokoji, takže skvělá atmosféra na chodbě gynekologického oddělení, se mi rozběhly kontrakce a nutkání na tlačení. Chodily za mnou sestřičky, ať nekřičím, ale rozdýchávám, skvělá rada, ale nutkání bylo silnější než moje vědomé touhy je poslechnout. Nakonec se někdo rozhodl, že se přesunu na porodní sál. Tam se zjistilo, že rodím.

Čekala jsem, že zavolají oni partnerovi, ale kdeže, já toho nebyla schopná, protože jsem co dvě minuty měla silné kontrakce, tak jsme mu poslala sms. Na porodním sále bylo veselo. Jen bych doporučila paní porodní asistentce Froydové dvě věci. Za prvé, opravdu není vhodné před rodičkou, která se chystá rodit, probírat na sále svoje personální problémy v práci, naštěstí porodní asistentka Pešlová měla více rozumu a řekla, jí, že „teď bych tohle asi nerozebírala“. Děkuji! Za druhé, pokud se rodička, která je tam bez partnera a nejtěžší část porodu strávila ne na krásném rekonstruovaném porodním sále nebo na předporodním pokoji a je tedy bez partnera a bez podpory, zeptá, jestli vše dobře dopadne, opravdu není vhodné jí říkat, že NE! A pak dodat: „Proč by to jako nemělo dopadnout dobře?“ To byl vrchol neprofesionality!

Jako prvorodička se přiznám, že jsem měla strach a naivně jsem si myslela, že porodní asistentky jsou tam od toho, aby rodičku uklidnily, ne z ní dělaly debila, že se tak neskutečně blbě ptá! Na paní doktorku Hofmanovou nemohu říct nic špatného, svoji práci odvedla profesionálně, přivedla mi na svět zdravého chlapečka, za porodní poranění nemůže, porod byl překotný a miminko bohužel protrhalo cestou, co se dalo, takže šití trvalo déle než samotný porod. Takže za mě byla příprava na porod jedno veliké zklamání, byla jsem bez partnera a on přišel o možnost být u toho, když se chlapeček narodil. Ale co toleruji a za co neodsuzuji, je fakt, že paní doktorka rozhodla podle aktuálního stavu, všechny nakonec překvapilo, jakou to vzalo rychlost, vždyť ještě hodinu před porodem mi tvrdila, ať počítám s tím, že se syn narodí až druhý den. V tomhle se bohužel nedá předvídat, jak to nakonec dopadne.

Novorozenecké oddělení mi připravilo akorát poporodní depresi, za což děkuji! Neměla jsem mléko, syn se nechtěl přisát, takže mi ho sestry držely u prsa násilím, až malej zrudl a řval jako blázen. Když jsme si asi třetí den požádala o příkrm, protože malej měl hlad a já nebyla schopná jej nakojit (nebylo z čeho), tak mi sestra vmetla do tváře, že jsme mladá a jsem pořád na internetu, tak můžu vědět, že kojení je to nejlepší, co můžu svému dítěti dát. Jak jsem na tohle mohla zareagovat? Rozbrečela jsem se. Takovou věc si nemůžou dovolit tohle říct ženě pár dní po porodu, která prostě není schopná kojit, protože má málo mléka. I když mi na lékaři „naordinovali“ příkrmy, protože třetí den už by to bylo potřeba, aby malej začal přibírat, většina sester mi je nedávala, že prý „desítka“ nakojeného mléka stačí. Takže syn měl hlad. Nakonec poslední noc jsem měla štěstí na sestřičku, která měla rozum na pravém místě a dávala mi celou noc příkrmy v plné míře, malej byl konečně najezen, já byla za celé ty čtyři dny nejklidnější.

Takže celkový dojem z porodnice veliké zklamání oproti mým představám a očekáváním. Znovu už zde rodit nechci.
Ještě detail. Zvonek je pouze pro gynekologii, na novorozenecké si musíte dojít samy, což po císaři nebo velkých poporodních poranění, jako jsem měla já, je v prvních dnech trochu obtížné. Některým sestrám na gynekologii vadí, že si na ně zvoníte, jestli by vám mohly někoho zavolat z novorozeneckého. Vrcholem bylo natrefení na prudérní sestru, na kterou jsem si zazvonila, jestli by mi mohla přinést Algifen proti bolesti a ona mi ukázala, kde mají sesternu a příště že si mám dojít sama, ať mi to nemusí nosit. Kdybych si mohla dojít někam sama, nepotřebuji něco proti bolesti. Takže celkově díky za skvělý zážitek. Nejlepší den byl den mého odjezdu!

Personál: MUDr. Barbora Hofmanová, PA Froydová, PA Pešlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Schopnost umět si dupnout, pokud se nerozjede kojení, jinak vám nechají dítě hladovět, než abyste dostali příkrm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné jsme měly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - anetka89 26.07.16 napsala :

Rodila jsem u Mulačů s prvním mimčem koncem roku 2013. Vše naprosto v pořádku.

Na pokoji jsme byli tři maminky, bylo i vlastní WC a sprcha. To mnoho lidí neví a nechce rodit právě tady. Většina to odsoudí, protože je to stará nemocnice, ale kdyby byla tak stará asi by tam tolik maminek nerodilo. Pro mě je tam vše v pořádku. Přístup doktorů a sestřiček na 1*.

Minus je již zmiňované jídlo pro kojící. Do fakultní nemocnice jsem nechtěla, ikdyž tam mají vše potřebné (v případě předčasně narozených hodně brzy).

Druhý porod jsem měla taktéž u Mulačů, a to letos v dubnu. Porodní asistentka Vališová zvládla odrodit sama a porod s malou byl rychlý. Sestřičky na šestinedělí super.

Jinam bych nešla, a to malá byla předčasně (ale jen o 3 týdny), takže super. Kdyby to bylo ještě dřív musela bych bohužel do fakultní nemocnice. V Mulačovce je příjem k porodu od ukončeného 35 týdne těhotenství. Je ale na každém, jak se rozhodne.

Personál: PA Vališová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - DomísH 15.06.16 napsala :

Dne 15.6.2016 jsem jsme přijeli, že rodíme, a v 7 byl malý na světě. Zatím si nemohu na nic stěžovat. Porod supr, lidi tady ochotní, velice pomohli hlavně psychicky.

Porod není žádná sranda, ale s dobrým kolektivem je to lepší. :-)

Pddělení po porodu zatím supr, na nic si nemůžu stěžovat. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen osobní věci - o vše je zde postaráno a já si vzala tedy vlastní polštář. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mulačova - Anonymní 29.05.16 napsala :

Dlouho jsem zvažovala, zda jít rodit do FN Lochotín či k Mulačům. První porod proběhl na Lochotíně, kde jsem jako prvorodička neměla téměř žádná očekávání .. Nicméně na Lochotíně přístup lékařů a sester na JIP skvělý. Oddělení šestinedělí už bylo rozhodně slabší. Dětské sestry neměli čas se nám věnovat a pomoci s kojením. Vše bylo letem světem, pokud člověk požádal o pomoc, tak se dočkal „konzultace“ až za půl dne, a to asi během 2 minut. Proto jsem zvolila teď Mulačovku.

Věřím, že pokud mají na oddělení 2-3 maminky, tak je o ně skvěle postaráno. Bohužel jsem měla tu smůlu, že jsem rodila v době, kdy bylo oddělení zcela přeplněné … Bonding při CS - je zde nemožný, nejde ani přiložení .. Nicméně dítě mi přivezli k přiložení cca do dvou hodin od porodu (ve FN to bylo po 16 hodinách). Poté pokud to dovolila personální situace, tak po třech hodinách. (Bohužel jsme tam měli 8 hodinový výpadek - právě z nedostatku personálu). Na pokoji 3-4 maminky, takže soukromí téměř žádné. Nicméně mají zde dva jednolůžkové pokoje.

Personál - jsou zde dvě skupiny: :-) 1) velmi příjemné a ochotné sestřičky, doktoři 2) skupina lidí, kteří se alespoň snaží být příjemní. :-) Jídlo: tragédie - strava pro kojící matky absolutně nevyhovující (čerstvé pečivo, malé porce - minimum masa, ŽÁDNÉ OVOCE, ZELENINA). To, ale je problém asi celé republiky. Doporučuji zásobování rodinou!

Zásadní problém však vidím v tom, že novorozencům je podávána glukóza, UM či MM z lahve! Než došlo ke spuštění laktace, tak dítě dostalo 3× glukózu z lahve. Do té doby krásně sálo z prsu, po použití lahve ztratilo zájem o prso. Podávala jsem sama přes injekční stříkačku… Prý je to zažitý postup, který se používá x let a dítě buď má být kojeno (pak nevadí lahev) a nebo nemá být kojeno. Nějaká lahev to prý neovlivní -zásadně nesouhlasím. Na Lochotíně i přes plné oddělení krmili vždy přes stříkačku. Doba pobytu zde bývá běžně o jeden den delší než na Lochotíně.

Závěrem, nevím zda porodnici doporučit či ne. Chybějící lékařské vybavení se snaží většina personálu vynahradit ochotou a nadstandardním přístupem. Nicméně jsou to jen lidé, kteří mají určitou kapacitu. Pokud je na noční službu jedna dětská sestřička, tak velmi těžko může pomáhat 10 maminkám a starat se o děti, které nemohou mít v péči matky. Tohle je zamyšlení spíše pro vedení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Homeopatika.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vlastních poporodních kalhotek, vlastní plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Evina84 19.05.16 napsala :

Dne 22.1. se nám u Mulačů narodil chlapeček. Porodnici jsme si vybrali předem kvůli rodinnému prostředí, chtěli jsme se vyhnout „kolosu FN“. Na porodním sále jsme byli jediní a měli jsme báječnou porodní asistentku, ale pamatuju si jen jméno Dana. :-)

Máme jedinou drobnou výhradu, že nebyl plně dodržen porodní plán (přiložení hned po porodu a dotepání pupečníku). Ale mohlo být způsobeno tím, že jsme na konci hodně pospíchali - ustávali mi kontrakce a malej ses nalokal plodovky.

Jinak se k nám všichni chovali skvěle nejen během porodu, ale i na oddělení šestinedělí. Návštěvní hodiny se v potaz nebraly, pokud se návštěvy chovaly slušně, mohli zůstat, jak dlouho chtěly. Takže pokud bude příště, tak určitě zase tam! :-)

Personál: PA Dana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

U Mulačů PA pracují s homeopatiky. Doporučuji předporodní Maxilekci, kde k nim dostanete veškeré informace.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko. Příděl hrazený pojišťovnou je 5 ks na den a nám to fakt nestačilo. :-) A pokud čekáte větší miminko, jako jsme měli my (ke 4 kg), tak raději něco na sebe. Mají málo větších oblečků pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 03.05.16 napsala :

Musím ocenit perfektní přístup sester i lékařů, zejména na oddělení šestinedělí.

Byla jsem po císařském řezu, dceru mi nosili hned od začátku pravidelně na kojení, se vším ochotně poradili, pomohli, s úsměvem a pochopením, i když měli plné oddělení. Sestry pomohly s kojením, dokrmování UM bylo ponecháno na mém rozhodnutí, nikdo mi nic nenutil. Vřele doporučuji.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - sweeticko 06.03.16 napsala :

Bohužel jsem po porodu byla nucena napsat otevřený dopis vedení Mulačovy nemocnice - z toho poznáte i to, jaký mám na celou věc názor…

Vážené vedení,
Dnes je to přesně 6. týdnů, co jsem ve Vaší porodnici porodila prvorozeného syna Kryštofa. Dlouze jsem váhala, zda vám napsat a podělit se o to, co mne bohužel velmi mrzelo a mrzí do teď či nikoli. Až recenze, které jsem našla na různých diskuzních fórech mne o tom trochu přesvědčily…

Vaši nemocnici jsem si vybrala hned z několika důvodů – hlavní byly ty, že ji mám blízko, je malá, tedy rodinná a hlavně jsem znala velkou část lékařů/lékařek z různých vyšetření a porodní asistentky. Neměla jsem tedy strach, že by přístup z Vaší strany byl špatný. Opravdu jsem se nepletla – celý váš tým je milý, vlídný a opravdu si myslím, že děláte svou práci rádi a s chutí, čehož si vážím. Nicméně jste podle mého udělali obrovskou chybu, na kterou možná teď doplácím já i můj syn a asi nejsem jediná.

Ačkoli máte k dispozici porodní plán, který podporujete, vůbec popravdě nechápu, proč jsem ho psala… Plán jsme si s porodní asistentkou v době přijímání prošly – nebylo v něm nic neobvyklého – chtěla jsem jen zkusit porodit bez tlumících léků, nástřihu, nechat dotepat pupečník a přiložit malého okamžité po porodu… Právě poslední dvě zmiňované věci absolutně neprošly a nechápu proč.

Jsem ochotna tolerovat to, že nedotepal pupečník, ačkoli si myslím, že to zase není taková práce, ale opravdu nepřenesu přes srdce a obrovsky mě mrzí, že mi malého okamžitě po porodu ani neukázali a hned ho odnesli pryč na vážení, mytí atd. a já čekala 15 minut na to, abych svého syna viděla a hlavně, aby se zkusil přisát… Když mi ho potom zdravotní sestra přinese v zavinovačce, ani mi ho nepůjčila do ruky a z boku mi ho zkusila přiložit k bradavce, nemůže se nikdo divit, že se dítě nechytnulo.

To, že jste mi ho na pokoj přivezli až v 10 hodin, ačkoli se narodil ve 3.55 a nikdo se ani nezeptal, jestli si odpočinout potřebuji či nikoli, je další věc, kterou nechápu… Ještě podotýkám, že porod jsem měla naprosto bez komplikací, řekla bych až snadný, bez léků a nástřihu a po porodu jsem se hned pohybovala úplně samostatně.

Kryštof se poté už nepřisál, mléko se mi začalo tvořit později. Dostal hned glukózu z lahvičky, já klobouček, takže se ani jednou nepokusil přisát na mé prso, protože podle slov zdravotních sester, mám špatné bradavky – taková s prominutím hloupost… Ale jako prvorodička jsem opravdu nevěděla o prsou nic. Po noci strávené v solárku se žloutenkou, jsem opět zjistila, že ačkoli mi sestry řekly, že mi malého přinesou na kojení, přinesly mi ho pouze jednou, a když jsem se zeptala proč, řekly mi, že tam měly v lahvičce mé mléko, které jsem odstříkávala, protože si malý příliš nebral a měla jsem ho moc – takže potom další den trvalo, než se znovu přisál alespoň na klobouček.

Doma už to nešlo skoro vůbec a po třech dnech byl malý vyhladovělý a skončil na umělé stravě a já přišla postupem času o mléko.

Nevím, jestli by to takhle dopadlo, kdyby došlo k okamžitému přiložení, přisátí, pokud by sestry hned necpaly dítěti do pusy lahev atd. Myslím si, že ne a opravdu mne mrzí, že jste mě možná okradli o jednu z nejhezčích věcí a to KOJIT SVÉ DÍTĚ (o tom, že nás měsíční strava v současné době vyjde na 2500,–Kč ani nemluvě).

Po debatě se sousedkou z pokoje, jsem zjistila, že to není výjimka – ona sama si velmi stěžovala na to, že manžel chtěl přestříhnout pupeční šňůru a sestra se ani nezeptala a bylo to (popravdě u mne to bylo podobně – manžel nevěděl před porodem, jestli chce nebo ne – bylo to napsané i v porodním plánu, vy jste řekla, že uvidíme… pak už se nás nikdo neptal, šmik a šňůru někdo přestříhl). Nehledě na to, že se jí malá Molly narodila v deset večer a dostala ji také až v devět ráno…

A tak se ptám… je taková obrovská práce přiložit dítě matce na prsa hned po porodu? Popravdě… vůbec nechápu, jak je možné, že to tu řešíme, protože tohle se snad dělá i v předpotopní porodnici jako základ!

Na závěr… Jste všichni moc milí, fajn, máte vždy dobrou náladu, ale výše psané mne přesvědčilo o tom, že vaši porodnici doporučovat nebudu a už se k vám nevrátím. A k tomu, abyste měli pozitivní hodnocení, přeci nechybí tak moc… jen dát rodičkám víc času být se SVÝM DÍTĚTEM a nepřivlastňovat si právo na to, že můžete rozhodnout o tom, kde a jak MOJE DÍTĚ bude a co bude dělat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvejte na svém!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek nočních košilek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Stromák 29.12.15 napsala :

V Mulačově porodnici jsem porodila svého syna. Předtím, než jsem se definitivně rozhodla pro tuto porodnici, jsem byla 100% přesvědčená, že budu rodit ve fakultce, kvůli novému vybavení a velké pravděpodobnosti volnosti nadstandardního pokoje. Nakonec vše dopadlo úplně jinak. :-)

Byla jsem na prohlídce „rodinné“ porodnice u Mulačů a bylo rozhodnuto. Počet porodů denně cca 2 - 3. Nikdo na mne nespěchal, vše bylo v klidu a měla jsem ještě to štěstí, že zrovna měla službu moje PA, ke které jsem chodila na kurz. O všem jsem byla vždy informována, mohla jsem libovolně používat sprchu, dostala jsem na výběr v jaké poloze chci rodit (upřímně jsem byla ráda v polosedu na porodním lůžku, protože jsem každá jiná poloha byla ještě víc nesnesitelná).

Jediné, co mne mrzelo, že nebyl dodržen můj porodní plán (položení miminka na břicho, dotepání pupečníku), ale vzhledem k tomu, že jsem ke konci musela dostat infuzi na posílení kontrakcí (ty mé už končily) a nemožnosti vytlačení prcka (obmotaný pupečník kolem krku, který ho nechtěl pustit ven) jsem ráda, že vše dobře dopadlo a miminko je zdravé. Přiložen byl k prsu po ošetření paní dr.

Personál byl velmi vstřícný a sestřičky na šestinedělí úžasné. Měla jsem i to štěstí, že jsem dostala nadstandard.

Takže pro shrnutí, ohromná spokojenost a určitě bych zde chtěla rodit i své druhé dítě. :-)

Personál: Bc. Monika Plačková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek poporodních kalhotek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Linusz 16.11.15 napsala :

Akutně zde ošetřena v neděli 8. 11. 2015 panem primářem Knaizlem, který byl ve službě. Velmi vstřícný přístup a přesná diagnóza. Doporučuji všem.

Personál: MUDr. Zdeněk Knaizl Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - mplivova 11.11.15 napsala :

S touto porodnicí mám velmi dobrou zkušenost. Porod proběhl bez komplikací.

Cením si zejména vstřícného a pozitivního přístupu porodních asistentek. U porodu samotného byl přítomen primář oddělení. Pokud se to o porodu dá vůbec prohlásit, byla to vlastně docela příjemná zkušenost. Nesrovnatelné s prvním porodem v jiné nemocnici.

Pokud bude někdy třetí, tak určitě u Mulačů.

Personál: MUDr. Knaizl Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 22.10.15 napsala :

Po setkání s paní doktorkou Bardějovskou, která prohlásila, že do večera nepřežije ani dítě ani já a nebyla schopná vysvětlit proč (mimochodem ještě ten den jsem navštívila jiného gynekologa a ten nenašel žádný problém), jsem raději šla rodit jinam.

Moc mne to zklamalo, protože první porod u Mulačů byl naprosto bez problémů a přístup personálu úplně ukázkový. Ale za těch pár let se vyměnili lékaři a já měla asi jen prostě smůlu, nebo se paní (slečna doktorka) špatně vyspala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Alexa1985 14.07.15 napsala :

Skvělý přístup jak na sále, tak na oddělení šestinedělí. Domácí prostředí a skvěle se starají jak o maminky, tak miminka. Sestřičky byly vždy usměvavé a ochotně pomáhaly ve dne i v noci. Příště opět jedině tam. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, pohodlnou podprsenku, košilky, kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Jeanne86 06.06.15 napsala :

Výborná péče, skvělé sestřičky na novorozeneckém, můžu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, hodně košilek a ručníků.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 14.01.15 napsala :

V Mulačově nemocnici jsem rodila své první dítě a musím říct, že už bych tam rodit nešla. O porodu jsem toho nastudovala dost, ale synek si řekl, že na články kašle a vše bude po jeho.

Navečer mě chytli silné bolesti v zádech o chvilku později jsem začala krvácet, tak jsme šli do porodnice. A tam začal můj porodní „horor“. Nejdříve jsme s přítelem museli čekat než si pro nás někdo přijde na vrátnici, sestra mě odvedla do místnosti na vyšetření, řekla mi, že se mám sama s porodními bolestmi převléct do jejich pyžama. Sotva jsem se udržela na nohou, pak vyšetření, po chvilce mi řekli, že rodím a že si musím dojít na porodní sál, který byl hned vedle.

Ve zkratce: byl to rychlý porod při kterém doktorka, která mě rodila, usínala, sestra která na mě koukala, že jsem líná rodit, takže vše odtlačila sestra, která mi velkým tlakem způsobila větší poranění než jaká bych měla za normálních okolností. Aby toho nebylo málo, tak doktorka mě špatně začínala zašívat, tak musel přijít primář a „přešít“ mě a k tomu byl na mě hrubý, že se neuvolním, že pořád melu jedno a to samé dokola atd.

Ovšem personál na dětském oddělení se hezky staral o synka a na poporodní péči si také nemohu stěžovat. Potom bylo vše příjemné (chování personálu).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a trpělivost s nepříjemným personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro dítko, hygienické potřeby, nějaké vody a nějakou malou svačinku. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Hlavsová 07.01.15 napsala :

Rodila jsem zde 15. 10. 2014 a chtěla bych tímto ještě jednou poděkovat doktoru panu MUDr. Radimu Skalkovi. Ve své profesi naprostý odborník a byla jsem maximálně se vším spokojená. Vždy příjemný, milý, usměvavý a hlavně vše co se dělo popisoval a člověk nebyl v nevědomí.

Také porodní asistentce Míše(bohužel nevím jak dále - blondýnka, měla červené brýle, ale ne celou dobu). Byla skvělá, že to vydržela, hezky jsme si povídaly a moc mě podporovala. :-) Také mi udělala spoustu fotek ihned po porodu, za což jsem jí moc vděčná! Děkuji oběma! Shrnutí gynekologicko-porodnického oddělení: 1*

Bohužel tomu tak nebylo na oddělení šestinedělí. Na pokoji jsme byly 3 prvorodičky a o kojení jsme nevěděly nic a nenašel se nikdo kdo by se nám více věnoval. Chápu, že jsme tam nebyly samy, ale dopadly jsme tak, že dvě jsme musely mléko odstříkávat a jednu sestru (bohužel nevím jméno - měla barevný melír a brýle) jsme po nocích „obtěžovaly“ s lahvičkami. Sice se smála, ale za dveřmi si asi myslela svoje. No a kojení skončilo bohužel velmi brzo, jak já, tak i druhá paní, co byla se mnou na pokoji. Ta třetí nevím, nebyly jsme ve spojení. Je to škoda, ale kojení nezačalo v nemocnici a už se to vezlo. Taky je ale naše chyba, že jsme si o tom dopředu více nepřečetly.

Jedna jediná sestra která nám toho řekla nejvíce a opravdu se nám věnovala, je paní: Ivana Čechurová. Té bych tímto také chtěla velice za vše poděkovat. Paní se mi ihned po porodu také postarala o malého a když ho umyla, tak mi ho ještě ihned přinesla na sál, kde mi ho nechala u sebe. :-) Skvělá sestřička!

Personál: MUDr. Radim Skalka, PA Míša, sestra Ivana Čechurová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně přečíst o kojení. Samo to jen tak nepůjde, jak jsem si myslela já.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a něco k jídlu (svačinku).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - kufnerka 11.09.14 napsala :

Rodila jsem zde podruhé a opět jen a jen spokojenost. I když jsme přijeli ve 2 hodiny ráno, nikdo se neškaredil ani nepříjemný. Během porodu vše v pořádku, ani mi nemuseli dávat nic na rozběhnutí, i když to zpočátku tak vypadalo, ale pak se porod rozběhl a malá byla na tři zatlačení venku. Tatínek to měl jen tak tak. :-)

Oddělení šestinedělí naprosto v pořádku. Pokoje jsou po třech s vlastním WC a sprchou, ne jako před třemi lety, když jsem tu byla, to byly sprchy a WC na chodbě. Novorozenecké oddělení super. Nebyl problém půjčit si odsávačku MM.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a myslet pozitivně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, partnera u porodu, pár vlastních jednorázových plenek pro mimčo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Kováříci 27.08.14 napsala :

Porodnici mohu jedině doporučit. Rodila jsem zde své druhé dítě plánovaným císařským řezem (příčná poloha plodu). První dítě jsem rodila na Lochotíně a přístup sester ani lékařů se nedá srovnat.

Odborný a velmi lidský přístup mě pozitivně překvapil, jinam bych už rodit nešla. Ležela jsem na jednolůžkovém pokoji s televizí, jediné, co bych vytkla, jsou záchody na chodbě, ale alespoň jsem jizvu rychleji „rozchodila“.

Tímto bych chtěla velice poděkovat personálu gynekologického i novorozeneckého oddělení za příkladnou péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres, dobře se o Vás postarají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji vzít si s sebou tatínka nebo blízkou osobu, nebudete se tak nervovat z nemocničního prostředí. Dále jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 30.07.14 napsala :

Rodila jsem zde v březnu své první dítě. Byla jsem moc spokojená. Porod proběhl v pořádku, PA i paní doktorka se mi to snažily co nejvíce usnadnit. Přístup sester, doktorů a doktorek k nezaplacení, byli milí a ochotní. Na vše, co potřebujete vědět a zeptáte se, Vám rádi odpoví, poradí i pomohou.

Mohu jen doporučit. Pokud půjdu rodit po druhé, tak jedině sem. Ano vybavení není nejnovější, ale o to přece nejde. Důležité je, že se postarají o Vás i o Vaše miminko a nemáte tím pádem žádný stres a můžete se radovat z nového života, který máte v náručí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se ničeho nebát, není to tak strašné, jak se povídá. Je to přirozená věc, která byla, je a bude a naše těla i psychika to dokážou zvládnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě tatínka. Není nad to mít u sebe někoho blízkého, který s Vámi bude po celou dobu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 15.07.14 napsala :

Jednoznačně výborná. Přístup lékařů i sester lidský a vstřícný. Rodila jsem první dítě na Lochotíně, další u Mulačů a jinam bych už nešla. Vybavení porodního a hekárny pochopitelně starší, ale to, jak se k vám personál chová a co se odbornosti týče, je k nezaplacení. Takže děkuji a doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - moncaz 27.03.14 napsala :

Rodila jsem tady v roce 2010 v svou prvorozenou dcerku.

Byla jsem zde maximálně spokojená. PA vynikající včetně neustále dobré nálady, pan doktor se snažil mi to co nejvíce ulehčit, opravdu není na co si stěžovat. Nakonec se dcerka narodila císařským řezem a byla naprosto v pořádku.

Na oddělení šestinedělí byly sestřičky a celý personál bezvadný, stejně tak i dětské.

Všem opravdu vřele doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osobní věci, větší zásobu plenek, protože dávaly jen 5 na den, což nám tedy nestačilo. Dobrou náladu a odvahu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 28.02.14 napsala :

Také doporučuji nemocnici u Mulače. Skvělí doktoři, sestřičky a pomocníci. Prostředí úžasné, klidné, rodinné. Rodila jsem tam v 28.2.2014 mého chlapečka. Na fakultce mi říkali, že musím na císařský řez, protože jsem moc hubená a porod bych nezvládla. To dopadlo úplně jinak, ve 20:30 mne chytly kontrakce a ve 21:40 jsem porodila úplně v pohodě bez komplikace. Chtěla bych moc poděkovat všem za obrovskou podporu!

Personál: MUDr. H.Jahnová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - miska156 05.02.14 napsala :

Chtěla bych touto cestou poděkovat všem na gynekologicko - porodnickém a novorozeneckém oddělení. V roce 2007 jsem tam porodila dceru a v lednu 2014 syna. Měla jsem štěstí, že jsem rodila pokaždé se stejnou por. asistentkou i panem doktorem. Oba byli moc fajn.

Také všichni z novorozeneckého oddělení byli skvělí. Pomohou Vám s péčí o miminko i kojením. Pokoje jsou zrekonstruované, navíc si můžete zažádat o jednolůžkový pokoj s televizí, který se neplatí. Rodinné prostředí.

Rodit u Mulače rozhodně všem doporučuji.

Personál: PA Dana Hodinářová, MUDr. Michal Junk

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, se vším Vám pomohou i poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady a lékařské zprávy, na mimi nepotřebujete nic.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Chiřdlová 16.01.14 napsala :

Naprostá spokojenost s personálem i prostředím, sice to tam není nejnovější, ale zato komornější a rodinné. Sestřičky i doktoři mi vyšli vstříc, vše mi vysvětlili, pomohli. V květnu se tam chystám rodit znovu. :) Moc doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si užijí ty dny, než jim doma nastane kolotoč. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Lékařské zprávy, těhu průkazku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Lenka Svobodova 08.11.13 napsala :

První kontakt s porodní asistentkou a lékařkou byl pro mě trochu šok, porod byl ale bezproblémový právě díky ním. Personál na jedničku, prostředí by zasloužilo investici.

Personál: MUDr. Cibulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zapomeňte na vlastní porodní plán, tady vědí víc než vy a porod vedou skvěle.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Eli-miki 30.10.13 napsala :

Byla jsem moc spokojená se vším. Příjem ihned. Předporodní vše, jak má být - sprcha, balón a svoboda. Po porodu pomoc s miminkem, dle přání si vzali miminko a já se mohla vyspat, užila jsem si těch pár dní, než mi doma nastal kolotoč. Příští měsíc tam jdu rodit podruhé a už se těším.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Budete se mít jako v bavlnce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předepsané potřeby, co se tak obecně píše. Ale základní potřeby dostanete všechny - od oblečení pro mimi, vložky i jednorázovky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 15.10.13 napsala :

Byla jsem zde letos v září na operaci. Všichni byli moc fajn, děkuji za bezva přístup a milé úsměvy. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - beky 13 14.09.13 napsala :

6.9.2013 se nám narodila dcera Rebeka a chtěla bych vyjádřit poděkování celému kolektivu porodnice v čele s primářem MUDr. Knaizlem. Konkrétně jemu, porodní asistentce, jejíž jméno jsem bohužel nestihla zaregistrovat a všem sestřičkám, které se o nás během pobytu staraly. Paní porodní asistentce obzvlášť, věnovala se mi jak odborně, tak i přátelským přístupem a celý porod mně znatelně usnadnila. Celkové prostředí velice příjemné a nenucené. Přeji touto formou panu primářovi Knaizlovi a celému kolektivu hodně úspěchů a miminek do dalších let.

Personál: primář MUDr. Knaizl

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se rozhodnete pro Mulačovku, tak stres nechte doma, nebudete ho potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To už přece máte sbaleno.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Hazdrová 07.06.13 napsala :

Vynikající zkušenost. Porodila jsem zde v květnu své třetí dítě, každé v jiné porodnici a žádná se nedá srovnat s Mulačovou.

Skvělý přístup, milý a kamarádský personál, všechno vysvětlí, neustále se chodí ptát, jestli je vše v pořádku (hlavně co se týká dětských sester). Své dvě první děti jsem nekojila, ale s pomocí zdejšího personálu, jsem jela „rozkojená“ už z porodnice. Na sále při porodu nabízena homeopatika. Prostě velká pochvala!

Ještě chci dodat, že není pravda, že vybavení je tam jako za „krála klacka“. Na pokojích jsou nové WC a koupelny a nový koutek na koupání a přebalování dětí. K dispozici Nanynky a všechny vymoženosti. Jediné, co je staré, jsou noční stolky, a to asi na funkci nemá vliv. :-)

Maminky neváhejte a roďte u Mulačů, není to továrna na děti jako na Lochotíně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny zprávy od lékařů. Vše tam dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Monk 29.04.13 napsala :

Byla jsem v této nemocnici v dubnu 2013 na 7 dní na laparoskopii. Operoval mě můj lékař, který tam dochází na operace 1× do týdne.

Po celou dobu se o mě všechny sestřičky pěkně staraly. Já jsem to ani moc nepotřebovala. Večer po operaci už jsem si došla, kam jsem potřebovala. Viděla jsem ale jak hezky se starají o paní, co se mnou byla na nadstandardu. Ta měla vážnější operaci. Jedna sestra mě trošku naštvala. Zapomněla mi dát jednu dávku antibiotik, když jsem se o to přihlásila, snažila se ze mě udělat tak trochu blázna místo omluvy.

Lékaři byli docela fajn. Vysvětlili co jsem potřebovala vědět, před zákrokem se ptali, jestli je mi vše jasné. Při propouštění už mi tolik péče nevěnovali. Na následné léčbě jsem se domlouvala zase s mým lékařem po propuštění.

Potvrzuji kouření na záchodě. Záchody a sprchy jsou nově zrekonstruované a oddělené pro šestinedělí. Já sem za týden odešla o 3 kg lehčí, ale jídlo zas tak špatné nebylo.

Také se mi nelíbilo vyšetření při přijmu na odd. Stáli tam tři doktoři a dvě sestry, takže nic příjemného, ale asi to k tomu patří a dalo se to vydržet.
Klystýr mě taky neminul, naštěstí jsem ten večer byla na pokoji sama a měla jsem tak záchod sama pro sebe. Litovala jsem ale ty ostatní. Bylo jich 5 a záchody 4, tak nevím, jak to udělali.

Nadstandard obyčejný s malinkou televizí, ledničkou, ale hlavně záchod a sprcha. Na pokoji jsme byly dvě a já jsem za to ráda. Sama bych tam být nechtěla. Prach se tam moc neutírá, ale jinak je tam čisto.
Všude jsou tabulky s omezením návštěv, ale nebyl problém ani večer ani brzo ráno.
Ven z odd. se nesmí, to by bylo dobré aspoň pro ty kuřačky.

Já bych se tam klidně kvůli porodu vrátila.

Co mi tam opravdu chybělo byla WiFi, kterou bych si i rada zaplatila, i když by mohla byt zahrnuta do nadstandardu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ten totiž u Mulačů nestojí za nic. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Lonna 20.03.13 napsala :

Přikláním se k anonymní z 14.12.11:

Taky jsem byla u Mulačů na laparoskopii kvůli neprůchodnosti vaječníků a srůsty. Až na pár výjimek personál neochotný, protivný. Na pokoji jsme byly 4. S paní jsme též dostaly klystýr najednou, takže jsme strávily ony chvilky na toaletě spolu. Nic příjemného mít průjem před cizí osobou a nemoct s tím nic dělat.

Sprchy a toalety samozřejmě společné pro gynekologii a porodní. Na toaletách neustále otevřené okno (zima) a smrad z cigaret. Chodily tam kouřit jak sestry, tak pacientky. Když jsem na to upozornila lékaře, tak mi bylo řečeno, že s tím nic neudělá, že je lepší, když pacientka kouří na záchodě na oddělení, než aby kouřila před nemocnicí. Udělá se jí špatně, omdlí a co pak s ní. Perfektní odpověď. :-/ Jídlo nošené v igelitových sáčcích.

Nelíbilo se mi tam a už by mě tam nikdo nikdy nedostal.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - motýlek 1 05.03.13 napsala :

Dobrý den, porodnici u Mulačů můžu vřele doporučit! Rodila jsem zde 22.2.2013 císařským řezem (naštěstí, jinak by to dopadlo asi špatně).

Ve čtvrtek jsem šla na kontrolu na ambulanci a už si mě tam nechali. Na ambulanci se sice čeká, ale je to pochopitelné, plno pacientek a někdy odvolají lékaře na sál apod. Pan primář byl příjemný, vyšetření zcela bezbolestné, což se nedá říct o Rokycanech, kde jsem rodila poprvé.

Porodní asistentka paní Pešlová (tedy doufám, že jsem nezkomolila jména) byla neskutečně milá a ohleduplná. Nabídla mi, ale nenutila, homeopatické přípravky, které mi pomohly se lépe zhojit po císaři a rozkojit se. Chtěla bych dodat, že homeopatii někdo věří, někdo ne. Mně rozhodně pomohla, věřím tomu, že i kdyby to bylo jen placebo, tak proč ne, když to pomůže.

Nemohu si ale rozhodně stěžovat ani na ostatní sestřičky, které se o mě staraly po porodu. Pamatuji si paní Ulčovou (taky velice milá) a další, které bohužel neznám všechny jménem. Nestalo se mi, že by byla nějaká sestřička nepříjemná. Stejně tak velké díky sestřičkám z novorozeneckého! Personál prostě perfektní! Maminkám doporučuji se ptát - sestřičky si třeba hned na všechno, co vás zajímá, nevzpomenou, a na vše vám ochotně odpoví a poradí!

Jediné minus pro mě bylo, že jsem z jednolůžkového pokoje musela na záchod na chodbě. Ale slyšela jsem, že to tam stále vylepšují, takže i tohle se asi časem změní. Pro mě není důležité mít super luxus pokoj, jako spíš mít kolem sebe lidi, kteří vás podrží, když vám není dobře, a kteří se netváří, jako kdybyste je obtěžovali.

Velké díky i paní doktorce anestezioložce (jméno bohužel nevím)-říkala mi, co se se mnou děje na sále(měla jsem epidurál). Dále panu primáři Liškovi za péči o dětičky, a hlavně panu primáři Kestřánkovi, který nám zachránil miminko, byl velmi ochotný! Pokud si někdo stěžoval na aroganci z jeho strany, tak já jsem rozhodně nic takového nezažila, právě naopak!

Personál: Primář MUDr. Liška, Primář MUDr. Zdeněk Kestřánek, por. as. Irena Pešlová, Šárka Ulčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka či jinou psychickou podporu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebnou dokumentaci, běžný seznam věcí do porodnice, plenky navíc, neuškodí mýdlo na ruce (já jsem používala to na pokoji, než jsem zjistila, že je určené pro lékaře).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - BarboraN 02.03.13 napsala :

Mulačova nemocnice je porodnice na jedničku, ráda bych ještě druhé dítě a půjdu opět sem. Malá soukromá nemocnice, žádný neosobní kolos. Absolvovala jsem tam na gynekologii i předporodní vyšetření, monitorování srdce miminka - sestřičky velice ochotné, lékaři příjemní.

Při příjezdu do porodnice k porodu v půl deváté večer se mě na zavolání z recepce ihned ujala sestřička, která se mnou vypořádala přijímací formality. Poté mě převzala porodní asistentka (PA) a vyšetřoval lékař. Měla jsem sepsaná porodní přání, která si přečetla PA i doktor a neměli námitek - přála jsem si maximálně přirozený průběh porodu bez různých berliček, anestezie, oxytocinu apod.

Po monitoru srdíčka a kontrakcí konstatovali rozjetý porod a přesunuli mě na přípravnu - k dispozici bylo lehátko, sprcha, balón, žebřina, žíněnka a toaleta. Bez námitek jsem absolvovala klystýr, nic hrozného. Partner byl přítomen v přípravně pak i na porodním sále. Průběžně mě kontrolovali, první dobu porodní jsem trávila na balonu pod teplou sprchou, partner mě masíroval vlastním aromaterapeutickým olejem. PA doporučovala úlevné polohy, cca po 2 hodinách kontrakcí jsem byla dostatečně otevřená na porod a přesunuli jsme se na porodní sál.

Po celou dobu byla přítomná PA a sestra, lékař chodil na průběžné kontroly průběhu. Všichni mi vyšli vstříc v polohách. Místy to bylo celkem cvičení, v leže, na stoličce, v kleče, v závěsu o partnera, na lůžku na čtyřech… snažili se mi vše maximálně usnadnit a vedli mě ke správnému dýchání i tlačení, zapojili partnera. Po cca čtyřech a půl hodinách na sále už to vypadalo, že miminko jde ven. Ale dostavily se komplikace, miminko se sklouzlo zpět, kontrakce zpomalili a při další kontrakci se mimču vzpříčila hlavička a muselo jít ven akutní sekcí. Dostavil se pan primář, v rychlosti mi vše vysvětlil, poté rychlý rozhovor s anesteziologem, mezitím mě zacévkovali, šup na lůžku a jelo se na vedlejší operační sál, desinfikovali a honem uspat do celkové anestezie (v akutním případě nelze jinak).

Sekce trvala 5 minut, chlapeček se narodil v pořádku a místo mě si ho první pochoval tatínek, poté putoval na kojenecké odd. do inkubátoru. Probrala jsem se na pokoji za cca 2 hodiny a syna mi hned přiložili a poté kdykoliv jsem požádala, první den nosili na kojení, druhý den už jsem ho mohla mít u sebe, ale pod častým dozorem sestřiček - přeci jen po zápřahu z porodu a s operovaným břichem není člověk úplně fit, i když hormony dodají spoustu neuvěřitelné energie. Byla jsem na samostatném pokoji s WC a sprchou, tak jak jsem si požádala při příjmu, ale na odd. pooperační gynekologie, ne na šestinedělí.

V porodnici jsem strávila týden a co se týče péče a ochoty personálu - bylo to naprosto perfektní. Skvělé sestřičky jak z pooperační gynekologie, tak z kojeneckého oddělení. Stejně tak lékaři ve službě. Všichni komunikativní, vše naučí, vysvětlí. Nenechají vás bezradnou v žádnou hodinu, ať už řešíte dítě nebo sebe, bojujete s kojením, koupáním, nevíte, proč mimčo pláče, jak přebalit, obléci, zabalit apod. Byli velmi pečliví v podávání prostředků proti bolesti, nic jsem nepociťovala. Když jsem měla jít domů, bála jsem se vnějšího světa, tady jsem byla pod ochrannými křídly. ;-) Také mi sestřičky a PA velmi pomohly, chlapeček se nechtěl přisát, nenutily mě do umělého mléka, opravdu se snažily a z porodnice jsme šli rozkojení. :-)

Od druhého dne po porodu jsem na pokoji byla se stejně starou mamkou a její malou dcerou, pomáhali jsme si, radili se, vše společně probírali, dětem je dnes půl roku a pravidelně se všichni vídáme, vzniklo tam vážné hezké a neopakovatelné přátelství! Nedoporučuji být na pokoji sama.

Vybavení bylo téměř vše nové, útulné, i když skromné. Nemocniční postel byla klasicky nemocniční, tvrdá a nic moc pohodlná. Chybělo nějaké pohodlné místo na kojení. Všude bylo čisto, teplo.

Vybavení pro miminko všechno poskytly, nebylo třeba nic vlastního, po dobu pobytu zapůjčili i el. odsávačku a monitoring dechu. Pro matky byly hygienické prostředky, pooperační kalhotky apod. Obvyklé velké mínus bylo nemocniční jídlo, zásobovali mě návštěvy, na pokoji byla lednice.

Personál: Porodník dr. Humplík, primář dr. Kestřánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji předem prohlídku sálu a zázemí, mně je ukazovala velmi příjemná porodní asistentka a probrala se mnou i možnosti alternativ u porodu, byli víceméně nakloněni všemu. Dala jsem na radu lékaře a k porodu jela při častých a pravidelných kontrakcích

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně potřebné doklady, seznam ostatního najdete na netu, pokud chcete zpříjemňovače porodu typu aromaterapie, vlastní pohodlnou košili na porod, bačkory, kojící polštář a hlavně blízkou osobu, která vás bude podporovat a vše ohlídá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - LucieHrubanova 14.02.13 napsala :

Dobrý den.
Dnes už máme doma tříměsíční Danielku. Koncem září 2012 mi nebylo moc dobře, tak jsem jela do nemocnice a tam už si mě nechali. Šest týdnů se o mě úžasně starali, sestřičky a lékaři od pana primáře Kestřánka byli naprosto skvělí (i on sám)! Nejen profesionální péče byla na výbornou, ale i vztah, který mají lékaři a sestřičky k pacientkám, je k nezaplacení.

Ju a co se týče jídla? Určitě jsem tam nezhubla. ;o) Na 14 dní jsem jela domů a po 14 dnech jsem se vracela do porodnice k porodu. Danielce na svět pomáhal pan primář Kestřánek a u příjmu byl pan doktor Anděl (také skvělý lékař). Pan primář a sestřička u porodu byli skvělí. Poradili mi, co mám dělat, říkali mi, co přijde (krok za krokem). Danielka přišla na svět po pěti hodinách. :o)

Z porodnice jsem odcházela šťastná, spokojená a plná informací. Věděla jsem, co se děje v mém těle a věděla jsem, co mám dělat doma s miminkem. Ve zkratce - celé oddělení gynekologicko-porodnické v Mulačově nemocnici mohu jen doporučit!
Všem moc děkuju!

Personál: primář Kestřánek, MUDr. Anděl Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - follynda 08.11.12 napsala :

Rodila jsem zde 10.10.2012.

Při přijetí se mě ujala velmi příjemná postarší sestřička. První kontrolu udělala paní doktorka Cibulková. Při křížových bolestech jsem také využila sprchu a přítomnost manžela. Ráda bych poděkovala panu doktoru Humplíkovi, při porodu velmi milý, a hlavně tolerantní. Opravdový borec jak má být. Jsem ráda, že se můj syn narodil do rukou takového profesionála.

Porodní asistentky jsem u porodu měla 2, těm bych také ráda poděkovala, ale bohužel nevím jejich jméno. Velice milé slečny, chápavé. Vše jak má být. Po porodu malého změřili, zvážili, zabalili do zavinovačky a přinesli přiložit k prsu. Pak mi ho chvíli nechali na pochování.

Poporodní péče naprosto úžasná. Veliký dík patří celému týmu novorozeneckého oddělení v čele s panem primářem Liškou. Včas odhalili u malého infekci a včas zaléčili. Pobyt se mi protáhl o 4 dny, ale syn měl tu nejlepší péči, jakou mohl mít. Všechny sestřičky velice příjemné, poradili se vším, pomohli, vysvětlili.

Ranní a večerní kontroly lékařů také probíhaly příjemně. Všichni podávali informace o průběhu hojení, jak děti rostou a přibírají na váze. Nemůžu si na nic stěžovat. Všem skoromaminkám Mulačovku doporučuji, opravdu komornější prostředí, ale péče o rodičku vše vynahradí.

Proto ještě jednou veliké díky panu doktoru Humplíkovi, kterého si určitě zamluvím někdy i u druhého porodu :-) a všem z oddělení novorozenců, kteří se mi postarali o malého.

Personál: MUDr. Jan Humplík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a pár plenek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - janher 31.08.12 napsala :

Chtěla bych moc poděkovat personálu v Mulačově nemocnici.

Rodila jsem tam podruhé, a musím říct že opravdu bez problémů. Byla jsem poslaná od svého dr, z návštěvy poradny hned do nemocnice, protože jsem měla vysoký krevní tlak. Byla jsem v pátek hospitalizována všichni mě kontrolovali a prý pokud nezačnu v noci rodit, ráno porod vyvolají.

Porod se nerozběhl, tak dopo začli vyvolávat a malej byl za hodinu a půl na světě, ani tatínek porod nestihl, přijel o deset minut pozdě :-). Chválím personál, opravdu všichni do jednoho milí a všechno vysvětlovali už od toho pátku. Rodila mě paní Dr. Cibulková - opravdu chvála, paní dr na svém místě. Na to, že jsem druhorodička, měla jsem strach, že se se mnou nikdo mazlit nebude tak paráda.

I poporodní péče super, nešlo nám kojit, ale sestřičky pomáhali jak mohli i v noci, nestalo se mi, aby byl někdo nepříjemný. Prostě Mulačova nemocnice má ode mne jedničku s hvězdičkou. Díky moc

Personál: Mudr. Cibulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Max. pár plenek, jinak nic.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 16.07.12 napsala :

Do porodnice jsem jela v 38. tt po předchozím telefonátu s neurčitými bolestmi a velkým tlakem na spodek, kontrakce to nebyly, ale nedovolovaly mi ani rovně stát. Jako druhorodičce mi návštěvu a prohlídku doporučili s tím, že bych odpolední kontrolu u svého lékaře nemusela stihnout. Ambulance narvaná, tak mě přijmuli na porodním. Dodnes jsem nepochopila proč.

Po celý 24-hodinový pobyt jsem musela mít tak úžasně napíchnutou kanylu, že znemožňovala pokrčení v lokti jedné ruky (při vyndavání stejně shledali, že byla uvnitř tak pokroucená, že by v případě náhlého zákroku byla nefunkční), na příčinu bolestí se nikdo nesnažil přijít, ještě jsem poslouchala jedovaté poznámky PA, že snad jako druhorodička bych mohla poznat začátek porodu a kontrakce a co prý tam jako hodlám dělat… Sama jsem nevěděla :). Vyšetření bylo bolestivé (Hamilton, na kterého jsem nebyla upozorněna), krvácela jsem až do porodu.

Když jsem viděla, že se několik hodin (cca 6) jinak nic nezjišťuje a neděje, žádala jsem o propuštění. To prý není možné a léčebným prostředkem bylo naordinování klystýru - stav se neměnil. Propustili mě až ráno a řádně hladovou -najíst jsem nedostala, prý co kdyby se něco začalo dít.

Rodila jsem o 4 dny později na Lochotíně, porod bez komplikací, trval 2 hodinky od první kontrakce.

Bolesti posledních několika dnů mohl vyvolat veliký a těžký plod.
DÍKY TÉTO ZKUŠENOSTI MULAČOVU PORODNICI NIKOMU NEDOPORUČUJI, hlavně pro personál, který si zřejmě (doufám jen ve slabších chvílích) nevidí do úst. Taktéž mne velmi zarazilo, že jsem přijela s problémem, na který se nikdo nesnažil najít odpověď.

Naopak porodnici na Lochotíně jen chválím - PA byla velmi milá, porod vedla citlivě (o všem předem informovala), zbytečně do průběhu porodu nezasahovala, ale dokázala intenzivně pomoci ve chvíli, kdy jsem to potřebovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - telenka 12.04.12 napsala :

My jsme byli maximálně spokojení a vřele všem doporučuji. Personál naprosto úžasný - nejen, že díky sestřičce, která mi mezi kontrakcemi na porodním sále podávala k uchu telefon, aby tatínek stihl dorazit, ale i na pokojích šestinedělí mi byl jako prvorodičce každý problém řádně vysvětlen. Navíc jsem ocenila, že nás pustili domů až po řádném spuštění kojení, takže se nám sice pobyt malinko prodloužil, ale nechtěla bych být doma stresovaná, jestli má prcek dost. Doktoři i pan primář naprostá špička! Opravdu moc doporučuji!!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 26.03.12 napsala :

Nejhorší nemocnice do které by mě už nikdy nidko nedostal. Nepříjemní,arogantní a protivní. Jednání,jak z kusem hadru. Rodila jsem zde poprvé a naposledy. Doktoři jsou velice nepříjemní,protivní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - lulinka10 02.02.12 napsala :

Byla jsem jako prvorodička velice spokojená, neměnila bych :-D
Personál na sále super i na šestinedělí. Dětské sestřičky ochotně vysvětlovaly a učily správně kojit.
Měla jsem tehdy štěstí, že jsem rodila sama :-D pak se roztrhl pytel a bylo plné oddělení mamínek :-D.

Velice doporučuji, je to tam takové rodinné. Sice to nemá přepich jako FN Lochotín, ale důležitější je přístup :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - martinavotka 12.01.12 napsala :

Do nemocnice jsem přijela jen tak tak,mále jsem potratila,Ale moc mi tam pomohli.Sice jsem tam nějakou dobu,ležela.Ale perosnál suprovej i lékaři.Chodila jsem i na předporodní kurzy,mohu jen doporučit.2dny jsem ležela na porodním sále,jak sestřičky,doktoři všichni moc přijemný,staraly se tam o mě.Mohu jen doporučit
to samé i na pokojích v šestinedělí.Opradu super,pokud budu rodit,jdu jen tam.Nemohu si to tam vynachválit. a kamarádka taky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály,je to tam super.byla jsem jako doma

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vzít plenky,ponožky,a nějaké bodíčko.Stalo se mi,že byl stop stav.Moc dětí a málo věcí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 14.12.11 napsala :

U Mulačů jsem sice nerodila, ale byla jsem tam na laparoskopii kvůli neprůchodnosti vaječníků a musím říct, že tam už mne nikdo neuvidí.

Personál katastrofa až na jednu paní doktorku, jinak všichni arogantní, nepříjemní a neochotní. Na pokoji se mnou ležela paní z těžší operací a nemohla se ani hnout natož chodit a pro jídlo a pití jsem jí chodila já, protože ráno nám přinesly jen prázdné hrnky a dojděte si na druhý konec sami…

Jídlo mi museli vozit z domova protože nic horšího jsem nezažila. Např. večeře přinesená v igelitovém sáčku se skládala z housky a pár koleček salámu…
Před operací nám dali klystýr oběma najednou takže mazec (byla jsem na nadstandartním pokoji takže jsme tam byly jen dvě)

Chování doktorů a i pana primáře byl vrchol arogance, předoperační vyšetření proběhlo na malém pokjíku, ve kterém bylo asi 10 lidí a mě nechali rozcapenou a bavili se tam jako bych tam ani nebyla. Nikdo mi nic nevysvětlil, neřekl jak to bude probíhat a výsledky operace jsem se dozvěděla až druhý den večer když měla službu paní doktorka.

Vím, že i paní co ležela se mnou sepisovala stížnost na personál.
Pro mě Mulačové hororový zážitek a obloukem se tomu místu vyhýbám
Představa, že bych tam měla rodit nemyslitelná

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 11.11.11 napsala :

Byla jsem v porodnici 2×, nejdřív na planý poplach, to mě pustili druhý den domů a pak jsem za 5 dní přijela na ostro:) Personál výbornej, až na jeden malej zádrhel, ale to se dalo přehlídnout, byla jsem velmi spokojená jak na porodním sále, tak na šestinedělí, vše vysvětlili do podrobna, sestřičky milý, vstřícný, doktoři jak na dětským, tak na gynekologii bezvadný, druhý mimčo půjdu určitě rodit zase do Mulačovky:)

Personál: Mudr. Humplík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vzali určitě tatínka k porodu, je to velká psychická podpora.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - andrlik 11.10.11 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici 1.9.2011-narodila se Nám krásná ,zdravá dcerka Justýnka-)tímto chci moc poděkovat panu primářovi- Mudr.Z.Kestřánkovi-za vstřícné-profesionální jednání a veškerou péči - která mi byla poskytnuta jeho osobou-zároven mé velké poděkování patří porodníkovi-Mudr. M.Junkovi a porodním asist.,sestřičkám na novorozeneckém oddělení.Celý personál je bezva a patří jim velké díky za obětavou péči… Jsem moc rada,že jsem si vybrala tuto nemocnici.J@J Vojtěchovi.

Personál: Mudr.Michal Junk,por.as.Martina Hájková,Pavla Baumruková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a nebát se-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko-¨)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Denino 05.10.11 napsala :

S porodnicí mám úžasné zkušenosti. Tak doktor Havránek (externí) byl u porodu úplně úžasný a porodní asistentka i ostatní personál také úžasní, příjemní a milý (na to že byla neděle) Všichni se o nás starali a pořád se na něco ptali. Nenarazila jsem tam na jedinou nepříjemnou osobu. I na šesti nedělí byli všichni úžasní. S takovým přístupem bych klidně odrodila i na kameni. Ono také vybavení není vše. Všechny své děti hodlám odrodit u Mulačů.

Personál: Mudr. Havránek, Mudr. Cibulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně žádný strach, všichni jsou opravdu úžasní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - katerina2095 18.08.11 napsala :

Ma zkusenost s porodnici jako takovou byla celkem dobra. Prijemny personal a hlavne vyborny detsky pediatr tedy primar detskeho oddeleni novorozeneckeho.na gynekologickoporodnickem tez super primar. Porod byl vyvolavan a personal vstricny a ochotny. Muzu jen doporucit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporucit se neda asi nic.Kazda maminka at se nedesi pribehama jinych maminek. Jedine co snad mohu doporucit je sila a trpelivost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Jitule84 10.08.11 napsala :

Jezdila jsem do Mulačovi nemocnice celé těhotenství a sestřičky byly vždycky hrozně milé a ochotné. Můj doktor MUDr. Kuneš nám hodně pomohl, abych otěhotněla a výborně se o mě staral.

Na příjmu byly bezvadné PA a díky tomu, se člověk uvolnil a tolik se nebál. Vzhledem k tomu, že jsem na příjmu a sále strávila jen 3 hodiny a z toho jsem hodinu a půl měla kontrakce, tak si nemám na co stěžovat. Porod proběhl rychle a všichni kolem běhali a starali se. Sice tam není moc soukromí, protože jsme rodily 3 najednou, ale v tu chvíli je Vám to stejně jedno. Důležité je, že jsou kolem profesionálové a výborné vybavení.

Na oddělení je to podobné. Pokoje sice nic moc, ale vše vyzdvihuje personál. Sestřičky a MUDr. Liška z novorozeneckého jsou báječný. Všichni se starají, chodí se ptát, zda něco nepotřebujete a jsou strašně lidský!!!
Všem doporučuji :)

Personál: MUDr. Kuneš, MUDr. Jahnová, MUDr. Liška

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály, že jsou v dobrých rukách

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen pár jednorázových plenek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - myschka 04.08.11 napsala :

Po svém druhém porodu musím napsat, že sem si nemohla lépe vybrat.
Byla jsem spokojená už v těhotenství, v poradně všechny sestřičky milé a ochotné a můj gynekolog MUDr.Kuneš velmi starostlivý a pečlivý.
Na příjmu milá PA a studentky, všechny ochotné, každá se představila stejně jako veškerý personál.
Dr. Jung naprostý profesionál, snažil se odlehčit situaci a celý vyvolávaný porod, který trval 49hodin chodil a o všem, co se dělo referoval. PA na sále milá a natolik profesionální, že zvládla i hysterickou ženskou, která už ke konci moc nespolupracovala :-P
Na oddělení opět všechen personál milý. Každá směna se přišla představit, nikdo mě neodbyl a vždy se mi všichni snažili vyjít vstříc.
Hned bych u Mulačů rodila znova :-)

Personál: MUDr. Kuneš, MUDr. Jung , PA Rossi Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - verusnerus 12.07.11 napsala :

jelikož máme nemocnici ulici od baráku rozhodla jsem se rodit tady a musím říct,že jsem byla opravdu spokojená,jediné co mi trošku vadilo bylo,že občas netekla teplá voda..takže před porodem jsem se nemohla ani pořádně osprchnout..ale co se týče personálu všichni byli velmi milí a ochotní.rodit už znovu nechci, ale kdybych náhodou změnila za nějaký čas názor určitě půjdu zase do Mulačovky :))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Laura22 25.06.11 napsala :

Podle mého názoru jde o porodnici pro nenáročné pacientky. Nemají zde žádné úžasné vybavení ani moc soukromí při porodu, ale vše převálcuje úžasný personál, zkušení porodníci a v neposlední řadě úroveň neonatologie, kterou vede Doc. Liška, který se dlouhodobě zabývá vzniku alergií u novorozenců. Oddělení šestinedělí také postrádá komfort, ale během svých dvou pobytů zde si nemohu vůbec stěžovat na personál a profesionalitu. Nestane se vám, že by vás poslali s miminkem domů, kdyby si stoprocentně nebyli jisti, že jste oba úplně v pořádku.

Personál: MUDr. Kuneš

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neočekávat žádný luxus. Ale během těch čtyř až pěti dnů strávených v porodnici je pro vás stejně nejdůležitější miminko a ne prostorná sprcha a nejmodernější dlaždičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Běžné věci pro osobní hygienu a oblečení. Na miminko vám všechno dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - kufnerka 08.06.11 napsala :

Rodila jsem poprvé takže jsem byla strašně vyplašená, ale porodní asistentky, paní doktorka na příjmu i pan doktor Humplík byli skvělí a profesionální a hlavně lidští. Musím vyzdvihnout skvělou péči, jak o maminky tak i o miminka. Poradí a pochválí úspěchy třeba při kojení. Sestřičky na šestinedělí úžasné. Takže závěrem, doporučuji tuto porodnici všem nastávajícím maminkám. I když jsem při porodu křičela jako blázen nikdo mě neosočoval a neřval na mě.

Personál: MUDr.Humplík, PA Dana Hodinářová,MUDr.Liška a spousta dalších

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se, protože je zde skvělý personál

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pro mimi mají vše, akorát přibalit nějakou plenku navíc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - VerčaE 29.05.11 napsala :

Super, super, super!!! Co dodat :o) Všem doporučuji Mulačovku! Výborný přístup před, při a po porodu! Pro prvorodičky i vícerodičky :o) ideální! S dětičkama pomůžou a ve všem skvěle poradí. Třetí mimčo půjdu rodit jedině sem!
Děkuji všem, co podporují tuto nemocnici!!!

Personál: PA Dana dětská sestra Lenka Herbstová a spousta dalších super lidí!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše pro mimi mají, ale vzít si pár plenek navíc a ubrousky neuškodí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela :o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Anonymní 04.04.11 napsala :

Skvělý přístup personálu. Chci poděkovat hlavně panu primáři Kestřánkovi a MUDr. Humplíkovi. Stejně tak všem setřičkám a to nejen z porodního, ale i z novorozenockého oddělení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - VěrkaKT 07.10.10 napsala :

Dobrý den,rodila jsem v této nemocnici 6.9.2010 a můžu říct,že jsem se nikdy nesetkala s takovou ochotou personálu nemocnice. Jak v porodnici, tak na šestinedělí. Lékaři jsou profíci a sestry dělají svou práci dokonale, takže můžu rozhodně doporučit rodit tam. Nikdy mě neodbyli, vše vysvětlili, v případě potřeby ochotně pomohli a to vše s úsměvem.
Jsem ráda za to, že v této porodnici nekoukají na to, aby maminka s dítětem byli pokud možno co nejdříve doma. Domů jsme jeli pátý den po porodu s veškerými vyšetřeními. Za tuto dobu jsem se též od trpělivých sestřiček naučila, jak se o miminko starat. Což je pro prvorodičku zvlášť důležité.
V porodnici nám nic nechybělo, i jídlo bylo dobré. Byla jsem ráda, že malý měl v postýlce monitor dechu Nanny, takže jsem mohla klidněji spát.
Pokud máte možnost, doporučuji vzít si nadstandardní pokoj. Výhodou je soukromí a také to, že za vámi může přijít návštěva kdykoliv (ofic. 12 – 19 hod.). U normálních pokojů jsou možné návštěvy jen od 15. do 16. hodiny a pouze na chodbě, což je vzhledem k nutnému soukromí ostatních maminek na pokojích pochopitelné.
Ještě jednou celému personálu porodnice Mulačovy nemocnice moc děkujeme
Věrka, Karel a Tomášek

Personál: Dipl. por. as. Dana Hodinářová, MUDr. J.Humplík, Prim. MUDr. Z.Kestřánek, sestřička L.Jakešová, MUDr. J.Švarc

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, budete v dobrých rukách.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - AmálkaM. 05.10.10 napsala :

V této porodnici jsem rodila už 2×. V roce 1993 a 1998. Byla jsem velmi spokojená s personálem. Byli ochotní a vstřícní. Je pravda, že není z nejmodernějších, ale to předčí dobré chování sester i lékařů. Co jsem zde ocenila dodatečně je, že návštěvy nesměli na pokoj. Maminky i miminka mají svůj klid, nikdo je neočumuje a co je nejdůležitější, je tím zaručena maximální hygiena a klid. Jako návštěva jsem byla v jiných porodnicích a bohužel musím konstatovat, že některé návštěvy na pokojích se chovají nevhodně, kašlou a zapáchájí kouřem. Je ,,hezké", že všichni můžou celý den na návštěvu, ale mě by to rozhodně vadilo. Nechtěla bych, aby se mi celý den po pokoji někdo poflakoval. Člověk si po porodu rád odpočine, udělá pohodlí, v klidu nakojí… Jsem asi staromódní, ale pořád si myslím, že na pokojích rodiček nená nikdo co dělat, a to je hlavní důvod, proč jsem si i do třetice vybrala pro svůj porod tuto nemocnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - mamča09 26.08.10 napsala :

SESTRY SE STARAJÍ,VŠICHNI JSOU PŘÍJEMNÍ.............

Personál: PRIM.MUDR Z.KESTŘÁNEK Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Keton 10.07.10 napsala :

Rodila jsem u Mulače v květnu 2010 a mohu říci, že jsem byla plně spokojena jak s průběhem před porodem, kde jsem na „hekárně“ mohla využít sprchy, míče, ribstole. Sestřičky a lékaři jsou velmi příjemní. Porodní sál je dobře vybaven a rodí se skvěle :-). Na pokojích je využíván rooming-in, což je super. Kdykoli cokoli kdo potřebuje sestřičky rádi pomohou, ukážou i několikrát jak správně přikládat k prsu, jak dlouho trvá optimální kojení a hlavně Vás žádným způsobem neosočují, neokřikují apod., dále jak koupat dítě, pokud jste prvorodička a další nezbytné věci ohledně miminka. Lékaři každý den přijdou říci jak se miminko vyvíjí, kolik váží, jestli se vyskytuje nějaký problém atd. K dispozici přebalovací pult, váha, ubrousky, dávají 5 plen na den, košilky atd. Mohu vřele doporučit. Standartní pokoje jsou po 4. Jídlo je vcelku dobré, čaj po celý den :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - tubifex 28.04.10 napsala :

Na porod druhého dítěte mi přijde ideální. Komornější prostředí, i když my se trefili zrovna do pár méně nabitých dní.
Najdou se samozřejmě mouchy, ale je to vše o konkrétních lidech. Větřina sestřiček a doktorů byla moc milá. A i o našeho o měsíc dřív narozeného broučka se vzorně starali.
Vybavení samozřejmě nenítakové jako na Lochotíně, ale zase to není taková velkotovárna. Návštěvy jsou trochu nedomyšlené, ale to asi všichni víte.
Na Slovanech více dbali na hygienu (mytí rukou desinfekcí aj.) a lépe poradili prvorodičkám, ale pro vícerodičky je to u Mulačů bez problémů, myslím.
Moc děkuji paní doktorce Regině Nováková i panu docentu Liškovi, jak se o nás vzorně starali (a nechali nás tam o pár dní déle, abychom měli už hotová všechna potřebná vyšetření a nemuseli zase za tři dny do mrazu).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Mulačova - Perma 31.01.10 napsala :

Ahoj,
já jsem rodila v Mulačově nemocnici v květnu 2008 kvůli rizikovému průběhu konce těhotenství a kvůli nestabilní situaci v mé „spádové“ nemocnici v Klatovech. Bohužel v době mého pobytu v porodnici byla doba boomu dětí, fakultní nemocnice na Lochotíně nepřijímala a vše přijímala Mulačova nemocnice. To trochu omlouvá tu skutečnost, že personál, který jistě v ten okamžik byl velmi vytížen a jinak byl příjemný, neměl pořádně čas mi pomoci s mimčem. Vše podstatné mě vlastně naučily „spolubydlící“ maminky na pokoji. Jak jsem ale psala, byl personál velmi příjemný a ochotný. První dojem nemocnice je skutečně jak z minulého století, ovšem porodní sál i pokoje jsou nově předělané a sestřičky na porodním sále perfektní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Látkové plenky, vlastní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Rafaela 29.01.10 napsala :

Personál je opravdu bezva. Jediná věc, která mi teda dost vadila, bylo, že z novorozeneckého oddělení nadávali a koukali blbě, když člověk chtěl ukázat dítě tatínkovi, nedejbože babičce nebo dědovi, při návštěvách. Návštěva na pokoj nesmí a vy nesmíte zase s dítětem ven. Jinak si nemůžu na nic stěžovat a vše ostatní chválím :-). Už je to 4 roky, tak nevím jestli se něco nezměnilo…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Mulačova - Paradise 11.01.10 napsala :

Jedná se sice o starší typ porodnice,ale to plně vynahrazuje personál,který se o vás celou dobu pečlivě stará,záleží mu na vašich pocitech,snaží se vyhovět každé prosbě od dítěte,po návštevy.Intimní a rodiiné místo,vřele doporučuji,příště budu rodit jedině tam.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Hanička s novorozeneckou žloutenkou - svícení na speciálním lůžku přímo na...

s tatinkou :)

:)

Vojtíšek

Mulačova nemocnice


1 komentář

Přidejte Vaše fotky k porodnici Mulačova.>

Děti z porodnice Mulačova

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Mulačova
zLenka Ellen neznámé 27.04.2019
Terulli Plzeň Oliver
52 cm, 4370g 26.01.2019
petraff Adéla 49 cm, 3410g 30.12.2018
BigGold7 Plzeň Leoš 50 cm, 3260g 08.12.2018
leitlova ? neznámé 16.11.2018
matejkanela Plzeň Laura 50 cm, 4125g 30.10.2018
Stresují matka Plzeň Honzíček neznámé 25.10.2018
Lukas2303 Plzeň Lukynka
46 cm, 2700g 25.10.2018
NataliSt Plzeň Frenk 50 cm, 3220g 09.10.2018
Tynusetyna Sofie Šimková
49 cm, 3200g 03.09.2018
Suchapetulka Holoubkov Martin Adam
50 cm, 3320g 23.07.2018
Andysecek83 Plzeň Lucinka
49 cm, 3120g 13.07.2018
Nikolee taa Nikol Story
49 cm, 2900g 17.06.2018
Nikolkor Vašík neznámé 25.05.2018
Karolina Hoblova Plzeň Karolinka
52 cm, 3950g 13.04.2018
ViktorieF Viktorka
52 cm, 3340g 28.03.2018
petraa.z7 Plzeň Eliška
50 cm, 4000g 25.01.2018
Pandalena Dominik
49 cm, 3200g 17.12.2017
majda.bednarova Šlovice Anna 50 cm, 3400g 18.11.2017
michell85 Plzeň Antonín
50 cm, 3650g 27.10.2017

Rodily v porodnici Mulačova

Chystají se rodit v porodnici Mulačova

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Mulačova (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Mulačova?