Mulačova nemocnice, s.r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice prošla kompletní rekonstrukcí koncem roku 2018.

Na zdejších porodních sálech je k dispozici pro 1. dobu porodní stolička, žíněnka, míče, ripstole, sprcha, aromaterapie a hudba pro lepší navození uvolněné atmosféry. Doprovod na sál bude umožněn maximálně jedné osobě. V Mulačově porodnici dbá personál na poporodní péči tak, aby byla rodička a dítě v co nejtěsnějším kontaktu ihned po porodu. Na poporodním oddělení naleznete jak nadstandardní, tak standardní pokoje.

Předporodní kurz můžete absolvovat v rámci tzv. Maxi lekce.

Na telefonu 377 677 182 nebo na e – mailu: mkapoun@mulacovanemocnice.cz si můžete domluvit účast na setkání těhotných žen s vedením porodnice.

Seznam toho, co si sebou vzít do porodnice naleznete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Mulačovu nemocnici, s.r.o., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 70x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Zdeněk Knaizl

Porodní sál: +420 377 677 182

Novorozenecké oddělení: +420 377 677 190

Lůžkové oddělení: +420 377 677 183

Adresa: Dvořákova 17, Plzeň 301 00

URL: http://www.mulacovanemocnice.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Mulačova

24.05.20

EDIT: V této porodnici mi PO porodu porodní asistentka přivázala nohy ke třmenům porodního křesla po celou dobu ošetřování po porodu. Bez ptaní a jakéhokoliv vysvětlení. Dle vyjádření vedení (primář + ředitel nemocnice) je toto běžné a je to z důvodu bezpečnosti rodičky, aby jí nespadla noha a neporanila se. Na dotaz, proč by mi měla padat noha a jak bych se tím mohla zranit a proč nebezpečí spadnutí nohy vzniklo až po porodu (šitá jsem nebyla a normálně jsem na sobě držela dítě), mi již nepřišla žádná odpověď. Zřejmě proto, protože je to totální nesmysl. A ne, nevykopávala jsem ani nikoho jinak neohrožovala.

Porodní asistentka byla na porodním sále velmi namachrovaná (nevím proč, já s jejími službami nebyla vůbec spokojena), ale když byla konfrontována se svými blbými řečmi, tak zapírala jak malá holka.

Jména personálu si moc dobře pamatuju (ne, že by se mi někdo z nich představil), záměrně neuvádím, protože na rozdíl od nich mám nějaké morální zásady.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře informovat svůj doprovod, vzít si s sebou někoho hodně asertivního, jelikož při porodu a bezprostředně po porodu nemusíte být schopna se bránit.

20.04.20

Měla jsem štěstí, že jsem ten den rodila sama. V každém případě příjem proběhl v pořádku včetně všech vyšetření, vše mi bylo vysvětleno a měla jsem dostatek času si pročíst formuláře apod.
Porodní šálek je rekonstruovaný a přístup porodní asistentky byl skvělý. Nebýt těch kontrakcí, připadám si spíš jako v lázních:) Vonný olej, připravená vana, aroma lampa, tlumené světlo, veškeré přípravné úkony po domluvě, pravidelně mě kontrolovaly a když se pak vyskytly komplikace, doktoři rychle zakročili a tak se můžu těšit ze zdraví svého chlapečka.
První noc se o miminko postarali a já se tak mohla po sekci vyspat a načerpat síly po narkóze a dlouhém porodu.
Na šestinedělí se mi na můj vkus věnovali dostatečně. Poradili s přikládáním, koupáním apod. Mamince, se kterou jsem sdílela pokoj a která měla s kojením potíže, pomáhali několikrát denně.
Jedinou malou výtku bych měla ke stravě. Sice jsem ocenila možnost vegetariánské stravy, nicméně kvalita jídel nebyla, i přes mou shovívavost, moc dobrá.

01.01.20

U Mulačů jsem rodila v létě 2019 a znovu už bych si tuhle porodnici nezvolila. Přístup na příjmu byl velice neprofesionální, sestra o rodící ženě prohlásila, že je moc hlučná a že když tak zavře dveře. Doktor, který byl ke mně přivolán na prohlídku, byl vzbuzen a do telefonu řekl, jestli je fakt nutný, aby přišel, že se mu nechce. Na porodním sále mě nechali vysvléknutou ležet při zapnuté klimatizaci na 18 stupňů a péče na oddělení šestinedělí byla ještě horší. Spolurodičkám, které rodily v noci, ráno zapomněli přivézt děti, jednomu chlapečkovi dali příkrm bez souhlasu matky, na kojení nikdo nechodil, aby pomohl, nebo poradil a když mi ráno došly plenky, přinesla je sestra až večer s tím, že je málo personálu a nestíhají. Jeden den mi děťátko chtěli zasypat pudrem, že měl po sobě flíčky, to jsem odmítla, tak za chvilku přišla sestra, že ho aspoň promažou, to jsem taky odmítla a druhý den flíčky zmizely.
Díky nepřítomnosti personálu byly prvorodičky celkem dost vystrašené a bezradné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji budoucím maminkám nenechat se vystrašit personálem, používat selský rozum, spoustu trpělivosti a nebát se říct si o pomoct, vždyť od toho jsou tam!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozum do hrsti

575
21.11.19

Spokojenost. Pan doktor měl velmi milý a profesionální přístup. Hezký a příjemný porodní box. S personálem nebyl žádný problém. Jen se musí člověk ozvat, když něco potřebuje vysvětlit.

Personál:

Mudr. Kapoun

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na oddělení šestinedělí se nebát ptát a připomínat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní poporodní vložky

26.08.19

Mohu jen doporučit.
Rozhodovala jsem se mezi Mulačem a Lochotínem, mínus u Mulače je, že ne na vše bohužel mají vybavení. I s tímto rizikem, že v případě „velkého průseru“ budou miminko či mě převážet, jsem se rozhodla pro Mulače. Lochotín je oproti tomu opravdu fabrika, ale se skvělým vybavením.
U Mulačů jsem chodila do ambulance na vyšetření několik posledních týdnů (měla jsem těhotenskou cukrovku) a i zde musím pochválit jak sestřičku, která měla neskutečnou trpělivost i když na ní někteří nebyli příjemní, tak i doktoři skvělý přístup.
Byl mi zde udělán Hamilton, který bohužel nepomohl k uspíšení porodu. A mělo se přistoupit na vyvolání nejpozději v den porodu, syn se rozhodl den před termínem, že se začne chystat na svět. Nakonec se narodil v den termínu.
Byla jsem v porodnici od půlnoci, kde jsem dostala injekci, abych se prospala, bohužel nezabrala, sprchy nepomáhaly, a tak mi jedna z porodních asistentek vzala na sál, které byly prázdné, kde jsem mohla využít vanu (bez které bych to nedala), v té jsem strávila většinu času až do 11 hodin, kdy se syn narodil. Porodní asistentky mě vždy jen zkontrolovaly, zbytek času jsme byli z partnerem sami. Obě asistentky byly naprosto skvělé, druhá mi nabídla nějaký tišící lék, který mě malinko pomohl od bolestí a zvládla jsem to díky tomu líp, díky za něj, po bolestech od předchozího dne 4:30 a syn se narodil až druhý den v 11, jsem byla ráda za trochu úlevy (původně jsem měla představu, že to zvládnu bez léků).
Na lepší otvírání mě ke konci „uvázali“ do závěsu a posadili na stoličku. Až když už byla vidět hlavička přišla sestra a šlo to ráz na ráz, najednou vběhlo dost doktorů a sester, do té doby jsem měla opravdu soukromí.
Rodila jsem na porodním křesle v polosedě, syn měl dvakrát pevně omotanou pupeční šňůru kolem krku, naštěstí dostatečně dlouhou, díky bohu za doktory. Skóre měl jednu 9 a desítky. Žádné nástřihy se nekonaly a čekaly mě pouze dva symbolické štychy a to byl syn opravdu veliký 3,81kg a dlouhý.
Na sále jsem si odpočinula a poté mě přesunuly na pokoj.
Bohužel se ještě večer vše zkomplikovalo a syn musel být převezen na Lochotín, kvůli zrychlenému dýchání, kdyby se něco s ním dělo, aby měl rychlejší pomoc. Ne na vše jsou bohužel u Mulače připraveni. Později se zjistilo, že měl infekci dýchacích cest, ze zkažené vody. Všichni se mě snažili uklidnit a předem mi zjistili, zda mě na Lochotíně přijmou i se synem. Hned druhý den mě tedy z Mulače propustili a jela jsem za synem na Lochotín, kde jsme strávili ještě dalších 10 dnů (JIRP, JIP, a pokoj).
Jediné mínus bylo, že mi u Mulačů nikdo neřekl, ať prsa masíruji a snažím se rozjet laktaci i bez syna, ani mě to v tu chvíli vůbec nenapadlo, bála jsem se jen o syna. Naštěstí pak sestřička na JIRP na Lochotíně po „vynadání“ přišla a nakonec i s úsměvem proškolila.
V ten samý termín byl prý Lochotín dost „natřískaný“ porody, jak mi řekla jedna ze spolubydlících, takže by se tam žádná „pohoda“ ve vaně nekonala, jako jsem měla u Mulače.
Lochotín je sice novější, vybavenější, ale je to větší továrna.
U Mulačů je to zase víc komornější, a klidnější, sál, ale naprosto špičkový a výborně vybavený.
Personál v obou nemocnicích skvělý, ale jak to bývá pár výjimek se taky našlo.
I přes komplikace a pozdější přejezd, se příště znova chystám rodit u Mulačů.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žínku na otírání čela.
Osušky, košilka, toaletní potřeby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předvypnit si papíry, ptají se opravdu na věci, které člověk v tu chvíli ani neví.

2
13.08.19

Rodila jsem zde v březnu 2015. Přenášela jsem, takže porod byl nakonec vyvolávaný. 19.3. mě přijali, 20.3. mi zavedli první tabletku. Bohužel zavedli tabletku 24 hodinovou, takže když se ani po dvou hodinách nerozpustila (všichni se hrozně divili), tak jsme museli prostě čekat. 21.3. ve 3:30 mi naštěstí praskla voda sama, kontrakce nastoupily až v 10 hodin a byly po pěti minutách. Ale nebolely. Dostala jsem oběd, prý to bude na dlouho. No tak jsem nic nesnědla, kontrakce byly už po třech minutách. Pořád mě to nebolelo. Bolely mě ozvy, kdy jsem musela ležet na zádech. Dokud jsem nezačala říkat, že mě kontrakce bolí, tak nikdo moc neřešil. Dostala jsem klystýr. Oxytocin do kapačky. V jednu jsem volala mužovi ať přijede, chtěla jsem ho mít u sebe. Měli jsme štěstí, že jsme ten den rodili sami.
Bylo to ještě před rekonstrukcí a sprchy byly společné. Takhle jsme měli všechny místnosti jen pro sebe. PA byla hrozně milá. Pak už to dost tlačilo na spodek a nedalo se to moc prodýchávat. Nicméně ještě jsem nebyla úplně otevřená. Další oxytocín, to už mě vzali na sál. Ozvy byly v pořádku, ale začaly se zmenšovat kontrakce. Takže pak už to byl docela fofr, a že teda tlačíme.
Dr. byl hrozně fajn. Muž říkal, že nejdřív to vypadalo, že to bude bez nástřihu a nakonec přeci jen malý udělal. Malá se narodila v 17:37 a přiložili mi ji hned na břicho a muž stříhal pupečník. Nechali ji přisát ještě na sále. Čekali jsme dlouho na placentu, tak jsme si povídali s Dr.. Placenta vyšla, Dr. mi zašil - to docela bolelo, ale dalo se to přežít. Chtělo se mi pak hrozně čůrat, ale nešlo to, tak jsem požádala o cévkování a hrozně se mi ulevilo. Po nějakých dvou hodinách mě převezli na pokoj a muž otravoval na dětském, že chceme malou k sobě, tak nám ji pak přinesli a znovu přiložili. Bohužel ale špatně - asi i kvůli poloze vleže. Malou si vzali na noc k sobě. Tuším, že po šesti hodinách mě přišla sestřička pomoct vstát do sprchy.
Po ranní vizitě mi malou přivezli. Snažila jsem se kojit, ale moc to nešlo, pořád jsem se ptala sestřiček, jestli to dělám dobře a vždy jen odpověděli, že ano. No ale bolelo to, takže to dobře nebylo a bradavky tak začaly bolet obě a byly dost poničené. (Nakonec to trvalo tři týdny než se zahojily) V nemocnici jsem brečela pokaždé, když jsem měla začít kojit. Malá byla hodně spavá, měla jsem ji budit co dvě hodiny na kojení, ale kolikrát si jen cucla a usnula. Nakonec to bylo proto, že dostala novorozeneckou žloutenku, takže jsme si pobyt prodloužily a malou vzali na svícení. Poslední den hospitalizace už jsme plně kojily. Ale bylo to až 5. den po porodu. Celkově můžu říct, že jsem byla spokojená. Postarali se o nás a byli celkově fajn, i když se všude najde někdo nepříjemný.

Personál:

MuDr. Ruslan Botsyurko zbytek nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si načíst a nadívat, jak správně kojit. To prostě nevysvětlí a to vidím, jako největší problém porodnic. Navíc když působí hormony a tak, tak je to fakt masakr na psychiku, když se to pak nedaří. Neházet flintu do žita, doma se to většinou upraví samo…

05.05.19

Rodila jsem v únoru v této porodnici a mohu doporučit pro ty, které chtějí přirozený porod bez zbytečných zásahů. Respektovali porodní plán (soukromí bez zbytečného vyrušování v 1.době porodní, dotepání pupečníku, bez nástřihu hráze, miminko po porodu hned na prsa, miminko nekoupat, neodstraňovat pupeční pahýl). Prostředí hezké, personál příjemný .

21.01.19

Celkově byl personál velmi vstřícný, všichni byli moc hodní a hlavně klidní. Porodní asistentka byla skvělá, bez ní bych snad ještě teď neporodila. Vše mi s trpělivostí říkala, starala se o mě. Porodní plán jsem připravený měla, ale nikomu jsem ho nedala. Komunikace mezi mnou a personálem byla výborná, takže plán nebyl potřeba. Vše se řídilo aktuálním stavem. Sestřičky na šestinedělí jsou moc hodné, se vším ochotně poradily, ptaly se a vždy se usmívaly :) Z porodnice jsem odcházela dostatečně informovaná a spokojená.

Personál:

Eva, Bára

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše bylo k dispozici v dostatečném množství. Pro miminko jsem nepotřebovala vůbec nic, vše nám stačilo. Pro sebe tenký župánek na šestinedělí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si malou lahev na pití, na sále můžete trochu pít a s menší flaštičkou to půjde lépe :)

313
08.01.19

Příjem v porodnici rychlý, ptali se zda mám porodní plán, zda chci klystýr, dirupci plodových obalů…
Na porodním pokoji pěkné vybavení, možnost koupání v napuštěné vaně, celou dobu přítomnost manžela.
Cíleně jsem se musela dožadovat analgetika, podána jen poloviční dávka a další analgetika jsem již nedostala, ač jsem o ně žádala
porodní asistentka mi neřekla, jak správně dýchat při kontrakcích, byla odměřená, prý ať si dýchám jak chci.
Péče o novorozence špičková, příjemné prostředí na oddělení šestinedělí, ochotný personál, dobrá strava, pěkně vybavený jednolůžkový pokoj
negativa - poplatek za přítomnost osoby u porodu, málo parkovacích míst před nemocnicí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě navštivte pořádané setkání budoucích maminek, nemocnice je pravidelně vypisuje na svých stránkách, zde se můžete na vše zeptat, prohlídnout porodní pokoje

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré doklady a dokumentaci, kojící podprsenku a vložky do podprsenky,

14.08.18

V porodnici jsem byla spokojená. Doktoři a sestřičky byli strašně fajn a strašně mi pomohli všichni. Porodnice prošla rekonstrukcí, takže porodní pokoje super. Na každém porodní lůžko. Žíněnka, křesla, míče, sprcha a masážní vana. Na šestinedělí tři postele, ale byly jsme tam dvě, toaleta a sprchový kout. Za mě super. Prvně jsem rodila ve FN na Lochotíně a Mulačům se bránila zuby nehty. Dnes mě mrzí, že i s první jsem nešla k Mulačům. Rozhodně doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi nic

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík plenek, jinak na prcka nic.

91
31.07.18

Veliké zklamání! Mulačovu nemocnici jsem měla vybranou vlastně od začátku těhotenství, byli jsme tam s partnerem na předporodní maxi lekci, pak jsem čekala, až bude hotová rekonstrukce a mezitím se modlila, abych nezačala rodit předčasně a nemusela do lochotínské velkofabriky. Dnes bych tam možná šla ještě ráda!

Byla jsem na vyvolání porodu, již při příjmu se paní paní asistentka Froydová nezalekla dát najevo své antipatie k vedení, k lékařům, k paní doktorce, nevím, prostě jsem si všimla, že v týmu něco nehraje. Skvělé zjištění pro rodičku! Po dvou tabletách a stále stejnému nálezu, tedy nijakému a menším bolestem v podbřišku jsme byla převezena na lůžkové oddělení gynekologie (což mi dost vadilo, vůbec jsem nechápala, proč nemůžu být na předporodním pokoji, který byl prázdný, takže bych určitě nikomu nezabírala místo, navíc tam se mnou nemohl být partner, takže jel domů po ujištění, že i kdyby se porod rozběhl, do hodiny, jak mu to trvá z domova, by to stihl v pohodě, protože u prvorodičky nehrozí v žádném případě překotný porod. Tak jsem se odebrala na gynekologii a přítel domů.

Před čtvrtou hodinou mi praskla voda, mírně jsem zakrvácela a ejhle, dostavily se kontrakce, sice jen v podbřišku, ale po dvou minutách, jenže nález stále stejný, hrdlo se neotevíralo a nevypadalo to, že by ještě ten den se něco začalo dít. To ještě nikdo netušil, že do hodiny bude miminko na světě. Byla jsem poslána zpět na gynekologické oddělení s tím, ať jdu do sprchy, že se to buď rozjede, nebo utlumí. Po pár minutách ve sprše, ne ovšem na porodním sále nebo předporodním pokoji, takže skvělá atmosféra na chodbě gynekologického oddělení, se mi rozběhly kontrakce a nutkání na tlačení. Chodily za mnou sestřičky, ať nekřičím, ale rozdýchávám, skvělá rada, ale nutkání bylo silnější než moje vědomé touhy je poslechnout. Nakonec se někdo rozhodl, že se přesunu na porodní sál. Tam se zjistilo, že rodím.

Čekala jsem, že zavolají oni partnerovi, ale kdeže, já toho nebyla schopná, protože jsem co dvě minuty měla silné kontrakce, tak jsme mu poslala sms. Na porodním sále bylo veselo. Jen bych doporučila paní porodní asistentce Froydové dvě věci. Za prvé, opravdu není vhodné před rodičkou, která se chystá rodit, probírat na sále svoje personální problémy v práci, naštěstí porodní asistentka Pešlová měla více rozumu a řekla, jí, že „teď bych tohle asi nerozebírala“. Děkuji! Za druhé, pokud se rodička, která je tam bez partnera a nejtěžší část porodu strávila ne na krásném rekonstruovaném porodním sále nebo na předporodním pokoji a je tedy bez partnera a bez podpory, zeptá, jestli vše dobře dopadne, opravdu není vhodné jí říkat, že NE! A pak dodat: „Proč by to jako nemělo dopadnout dobře?“ To byl vrchol neprofesionality!

Jako prvorodička se přiznám, že jsem měla strach a naivně jsem si myslela, že porodní asistentky jsou tam od toho, aby rodičku uklidnily, ne z ní dělaly debila, že se tak neskutečně blbě ptá! Na paní doktorku Hofmanovou nemohu říct nic špatného, svoji práci odvedla profesionálně, přivedla mi na svět zdravého chlapečka, za porodní poranění nemůže, porod byl překotný a miminko bohužel protrhalo cestou, co se dalo, takže šití trvalo déle než samotný porod. Takže za mě byla příprava na porod jedno veliké zklamání, byla jsem bez partnera a on přišel o možnost být u toho, když se chlapeček narodil. Ale co toleruji a za co neodsuzuji, je fakt, že paní doktorka rozhodla podle aktuálního stavu, všechny nakonec překvapilo, jakou to vzalo rychlost, vždyť ještě hodinu před porodem mi tvrdila, ať počítám s tím, že se syn narodí až druhý den. V tomhle se bohužel nedá předvídat, jak to nakonec dopadne.

Novorozenecké oddělení mi připravilo akorát poporodní depresi, za což děkuji! Neměla jsem mléko, syn se nechtěl přisát, takže mi ho sestry držely u prsa násilím, až malej zrudl a řval jako blázen. Když jsme si asi třetí den požádala o příkrm, protože malej měl hlad a já nebyla schopná jej nakojit (nebylo z čeho), tak mi sestra vmetla do tváře, že jsme mladá a jsem pořád na internetu, tak můžu vědět, že kojení je to nejlepší, co můžu svému dítěti dát. Jak jsem na tohle mohla zareagovat? Rozbrečela jsem se. Takovou věc si nemůžou dovolit tohle říct ženě pár dní po porodu, která prostě není schopná kojit, protože má málo mléka. I když mi na lékaři „naordinovali“ příkrmy, protože třetí den už by to bylo potřeba, aby malej začal přibírat, většina sester mi je nedávala, že prý „desítka“ nakojeného mléka stačí. Takže syn měl hlad. Nakonec poslední noc jsem měla štěstí na sestřičku, která měla rozum na pravém místě a dávala mi celou noc příkrmy v plné míře, malej byl konečně najezen, já byla za celé ty čtyři dny nejklidnější.

Takže celkový dojem z porodnice veliké zklamání oproti mým představám a očekáváním. Znovu už zde rodit nechci.
Ještě detail. Zvonek je pouze pro gynekologii, na novorozenecké si musíte dojít samy, což po císaři nebo velkých poporodních poranění, jako jsem měla já, je v prvních dnech trochu obtížné. Některým sestrám na gynekologii vadí, že si na ně zvoníte, jestli by vám mohly někoho zavolat z novorozeneckého. Vrcholem bylo natrefení na prudérní sestru, na kterou jsem si zazvonila, jestli by mi mohla přinést Algifen proti bolesti a ona mi ukázala, kde mají sesternu a příště že si mám dojít sama, ať mi to nemusí nosit. Kdybych si mohla dojít někam sama, nepotřebuji něco proti bolesti. Takže celkově díky za skvělý zážitek. Nejlepší den byl den mého odjezdu!

Personál:

MUDr. Barbora Hofmanová, PA Froydová, PA Pešlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Schopnost umět si dupnout, pokud se nerozjede kojení, jinak vám nechají dítě hladovět, než abyste dostali příkrm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše potřebné jsme měly.

41
26.07.16

Rodila jsem u Mulačů s prvním mimčem koncem roku 2013. Vše naprosto v pořádku.

Na pokoji jsme byli tři maminky, bylo i vlastní WC a sprcha. To mnoho lidí neví a nechce rodit právě tady. Většina to odsoudí, protože je to stará nemocnice, ale kdyby byla tak stará asi by tam tolik maminek nerodilo. Pro mě je tam vše v pořádku. Přístup doktorů a sestřiček na 1*.

Minus je již zmiňované jídlo pro kojící. Do fakultní nemocnice jsem nechtěla, ikdyž tam mají vše potřebné (v případě předčasně narozených hodně brzy).

Druhý porod jsem měla taktéž u Mulačů, a to letos v dubnu. Porodní asistentka Vališová zvládla odrodit sama a porod s malou byl rychlý. Sestřičky na šestinedělí super.

Jinam bych nešla, a to malá byla předčasně (ale jen o 3 týdny), takže super. Kdyby to bylo ještě dřív musela bych bohužel do fakultní nemocnice. V Mulačovce je příjem k porodu od ukončeného 35 týdne těhotenství. Je ale na každém, jak se rozhodne.

Personál:

PA Vališová

589
15.06.16

Dne 15.6.2016 jsem jsme přijeli, že rodíme, a v 7 byl malý na světě. Zatím si nemohu na nic stěžovat. Porod supr, lidi tady ochotní, velice pomohli hlavně psychicky.

Porod není žádná sranda, ale s dobrým kolektivem je to lepší. :-)

Pddělení po porodu zatím supr, na nic si nemůžu stěžovat. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen osobní věci - o vše je zde postaráno a já si vzala tedy vlastní polštář. :-)

29.05.16

Dlouho jsem zvažovala, zda jít rodit do FN Lochotín či k Mulačům. První porod proběhl na Lochotíně, kde jsem jako prvorodička neměla téměř žádná očekávání .. Nicméně na Lochotíně přístup lékařů a sester na JIP skvělý. Oddělení šestinedělí už bylo rozhodně slabší. Dětské sestry neměli čas se nám věnovat a pomoci s kojením. Vše bylo letem světem, pokud člověk požádal o pomoc, tak se dočkal „konzultace“ až za půl dne, a to asi během 2 minut. Proto jsem zvolila teď Mulačovku.

Věřím, že pokud mají na oddělení 2-3 maminky, tak je o ně skvěle postaráno. Bohužel jsem měla tu smůlu, že jsem rodila v době, kdy bylo oddělení zcela přeplněné … Bonding při CS - je zde nemožný, nejde ani přiložení .. Nicméně dítě mi přivezli k přiložení cca do dvou hodin od porodu (ve FN to bylo po 16 hodinách). Poté pokud to dovolila personální situace, tak po třech hodinách. (Bohužel jsme tam měli 8 hodinový výpadek - právě z nedostatku personálu). Na pokoji 3-4 maminky, takže soukromí téměř žádné. Nicméně mají zde dva jednolůžkové pokoje.

Personál - jsou zde dvě skupiny: :-) 1) velmi příjemné a ochotné sestřičky, doktoři 2) skupina lidí, kteří se alespoň snaží být příjemní. :-) Jídlo: tragédie - strava pro kojící matky absolutně nevyhovující (čerstvé pečivo, malé porce - minimum masa, ŽÁDNÉ OVOCE, ZELENINA). To, ale je problém asi celé republiky. Doporučuji zásobování rodinou!

Zásadní problém však vidím v tom, že novorozencům je podávána glukóza, UM či MM z lahve! Než došlo ke spuštění laktace, tak dítě dostalo 3× glukózu z lahve. Do té doby krásně sálo z prsu, po použití lahve ztratilo zájem o prso. Podávala jsem sama přes injekční stříkačku… Prý je to zažitý postup, který se používá x let a dítě buď má být kojeno (pak nevadí lahev) a nebo nemá být kojeno. Nějaká lahev to prý neovlivní -zásadně nesouhlasím. Na Lochotíně i přes plné oddělení krmili vždy přes stříkačku. Doba pobytu zde bývá běžně o jeden den delší než na Lochotíně.

Závěrem, nevím zda porodnici doporučit či ne. Chybějící lékařské vybavení se snaží většina personálu vynahradit ochotou a nadstandardním přístupem. Nicméně jsou to jen lidé, kteří mají určitou kapacitu. Pokud je na noční službu jedna dětská sestřička, tak velmi těžko může pomáhat 10 maminkám a starat se o děti, které nemohou mít v péči matky. Tohle je zamyšlení spíše pro vedení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Homeopatika.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek vlastních poporodních kalhotek, vlastní plenky.

387
19.05.16

Dne 22.1. se nám u Mulačů narodil chlapeček. Porodnici jsme si vybrali předem kvůli rodinnému prostředí, chtěli jsme se vyhnout „kolosu FN“. Na porodním sále jsme byli jediní a měli jsme báječnou porodní asistentku, ale pamatuju si jen jméno Dana. :-)

Máme jedinou drobnou výhradu, že nebyl plně dodržen porodní plán (přiložení hned po porodu a dotepání pupečníku). Ale mohlo být způsobeno tím, že jsme na konci hodně pospíchali - ustávali mi kontrakce a malej ses nalokal plodovky.

Jinak se k nám všichni chovali skvěle nejen během porodu, ale i na oddělení šestinedělí. Návštěvní hodiny se v potaz nebraly, pokud se návštěvy chovaly slušně, mohli zůstat, jak dlouho chtěly. Takže pokud bude příště, tak určitě zase tam! :-)

Personál:

PA Dana

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

U Mulačů PA pracují s homeopatiky. Doporučuji předporodní Maxilekci, kde k nim dostanete veškeré informace.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro miminko. Příděl hrazený pojišťovnou je 5 ks na den a nám to fakt nestačilo. :-) A pokud čekáte větší miminko, jako jsme měli my (ke 4 kg), tak raději něco na sebe. Mají málo větších oblečků pro mimi.

03.05.16

Musím ocenit perfektní přístup sester i lékařů, zejména na oddělení šestinedělí.

Byla jsem po císařském řezu, dceru mi nosili hned od začátku pravidelně na kojení, se vším ochotně poradili, pomohli, s úsměvem a pochopením, i když měli plné oddělení. Sestry pomohly s kojením, dokrmování UM bylo ponecháno na mém rozhodnutí, nikdo mi nic nenutil. Vřele doporučuji.

4
06.03.16

Bohužel jsem po porodu byla nucena napsat otevřený dopis vedení Mulačovy nemocnice - z toho poznáte i to, jaký mám na celou věc názor…

Vážené vedení,
Dnes je to přesně 6. týdnů, co jsem ve Vaší porodnici porodila prvorozeného syna Kryštofa. Dlouze jsem váhala, zda vám napsat a podělit se o to, co mne bohužel velmi mrzelo a mrzí do teď či nikoli. Až recenze, které jsem našla na různých diskuzních fórech mne o tom trochu přesvědčily…

Vaši nemocnici jsem si vybrala hned z několika důvodů – hlavní byly ty, že ji mám blízko, je malá, tedy rodinná a hlavně jsem znala velkou část lékařů/lékařek z různých vyšetření a porodní asistentky. Neměla jsem tedy strach, že by přístup z Vaší strany byl špatný. Opravdu jsem se nepletla – celý váš tým je milý, vlídný a opravdu si myslím, že děláte svou práci rádi a s chutí, čehož si vážím. Nicméně jste podle mého udělali obrovskou chybu, na kterou možná teď doplácím já i můj syn a asi nejsem jediná.

Ačkoli máte k dispozici porodní plán, který podporujete, vůbec popravdě nechápu, proč jsem ho psala… Plán jsme si s porodní asistentkou v době přijímání prošly – nebylo v něm nic neobvyklého – chtěla jsem jen zkusit porodit bez tlumících léků, nástřihu, nechat dotepat pupečník a přiložit malého okamžité po porodu… Právě poslední dvě zmiňované věci absolutně neprošly a nechápu proč.

Jsem ochotna tolerovat to, že nedotepal pupečník, ačkoli si myslím, že to zase není taková práce, ale opravdu nepřenesu přes srdce a obrovsky mě mrzí, že mi malého okamžitě po porodu ani neukázali a hned ho odnesli pryč na vážení, mytí atd. a já čekala 15 minut na to, abych svého syna viděla a hlavně, aby se zkusil přisát… Když mi ho potom zdravotní sestra přinese v zavinovačce, ani mi ho nepůjčila do ruky a z boku mi ho zkusila přiložit k bradavce, nemůže se nikdo divit, že se dítě nechytnulo.

To, že jste mi ho na pokoj přivezli až v 10 hodin, ačkoli se narodil ve 3.55 a nikdo se ani nezeptal, jestli si odpočinout potřebuji či nikoli, je další věc, kterou nechápu… Ještě podotýkám, že porod jsem měla naprosto bez komplikací, řekla bych až snadný, bez léků a nástřihu a po porodu jsem se hned pohybovala úplně samostatně.

Kryštof se poté už nepřisál, mléko se mi začalo tvořit později. Dostal hned glukózu z lahvičky, já klobouček, takže se ani jednou nepokusil přisát na mé prso, protože podle slov zdravotních sester, mám špatné bradavky – taková s prominutím hloupost… Ale jako prvorodička jsem opravdu nevěděla o prsou nic. Po noci strávené v solárku se žloutenkou, jsem opět zjistila, že ačkoli mi sestry řekly, že mi malého přinesou na kojení, přinesly mi ho pouze jednou, a když jsem se zeptala proč, řekly mi, že tam měly v lahvičce mé mléko, které jsem odstříkávala, protože si malý příliš nebral a měla jsem ho moc – takže potom další den trvalo, než se znovu přisál alespoň na klobouček.

Doma už to nešlo skoro vůbec a po třech dnech byl malý vyhladovělý a skončil na umělé stravě a já přišla postupem času o mléko.

Nevím, jestli by to takhle dopadlo, kdyby došlo k okamžitému přiložení, přisátí, pokud by sestry hned necpaly dítěti do pusy lahev atd. Myslím si, že ne a opravdu mne mrzí, že jste mě možná okradli o jednu z nejhezčích věcí a to KOJIT SVÉ DÍTĚ (o tom, že nás měsíční strava v současné době vyjde na 2500,–Kč ani nemluvě).

Po debatě se sousedkou z pokoje, jsem zjistila, že to není výjimka – ona sama si velmi stěžovala na to, že manžel chtěl přestříhnout pupeční šňůru a sestra se ani nezeptala a bylo to (popravdě u mne to bylo podobně – manžel nevěděl před porodem, jestli chce nebo ne – bylo to napsané i v porodním plánu, vy jste řekla, že uvidíme… pak už se nás nikdo neptal, šmik a šňůru někdo přestříhl). Nehledě na to, že se jí malá Molly narodila v deset večer a dostala ji také až v devět ráno…

A tak se ptám… je taková obrovská práce přiložit dítě matce na prsa hned po porodu? Popravdě… vůbec nechápu, jak je možné, že to tu řešíme, protože tohle se snad dělá i v předpotopní porodnici jako základ!

Na závěr… Jste všichni moc milí, fajn, máte vždy dobrou náladu, ale výše psané mne přesvědčilo o tom, že vaši porodnici doporučovat nebudu a už se k vám nevrátím. A k tomu, abyste měli pozitivní hodnocení, přeci nechybí tak moc… jen dát rodičkám víc času být se SVÝM DÍTĚTEM a nepřivlastňovat si právo na to, že můžete rozhodnout o tom, kde a jak MOJE DÍTĚ bude a co bude dělat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trvejte na svém!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek nočních košilek.

29.12.15

V Mulačově porodnici jsem porodila svého syna. Předtím, než jsem se definitivně rozhodla pro tuto porodnici, jsem byla 100% přesvědčená, že budu rodit ve fakultce, kvůli novému vybavení a velké pravděpodobnosti volnosti nadstandardního pokoje. Nakonec vše dopadlo úplně jinak. :-)

Byla jsem na prohlídce „rodinné“ porodnice u Mulačů a bylo rozhodnuto. Počet porodů denně cca 2 - 3. Nikdo na mne nespěchal, vše bylo v klidu a měla jsem ještě to štěstí, že zrovna měla službu moje PA, ke které jsem chodila na kurz. O všem jsem byla vždy informována, mohla jsem libovolně používat sprchu, dostala jsem na výběr v jaké poloze chci rodit (upřímně jsem byla ráda v polosedu na porodním lůžku, protože jsem každá jiná poloha byla ještě víc nesnesitelná).

Jediné, co mne mrzelo, že nebyl dodržen můj porodní plán (položení miminka na břicho, dotepání pupečníku), ale vzhledem k tomu, že jsem ke konci musela dostat infuzi na posílení kontrakcí (ty mé už končily) a nemožnosti vytlačení prcka (obmotaný pupečník kolem krku, který ho nechtěl pustit ven) jsem ráda, že vše dobře dopadlo a miminko je zdravé. Přiložen byl k prsu po ošetření paní dr.

Personál byl velmi vstřícný a sestřičky na šestinedělí úžasné. Měla jsem i to štěstí, že jsem dostala nadstandard.

Takže pro shrnutí, ohromná spokojenost a určitě bych zde chtěla rodit i své druhé dítě. :-)

Personál:

Bc. Monika Plačková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek poporodních kalhotek.

16.11.15

Akutně zde ošetřena v neděli 8. 11. 2015 panem primářem Knaizlem, který byl ve službě. Velmi vstřícný přístup a přesná diagnóza. Doporučuji všem.

Personál:

MUDr. Zdeněk Knaizl

11.11.15

S touto porodnicí mám velmi dobrou zkušenost. Porod proběhl bez komplikací.

Cením si zejména vstřícného a pozitivního přístupu porodních asistentek. U porodu samotného byl přítomen primář oddělení. Pokud se to o porodu dá vůbec prohlásit, byla to vlastně docela příjemná zkušenost. Nesrovnatelné s prvním porodem v jiné nemocnici.

Pokud bude někdy třetí, tak určitě u Mulačů.

Personál:

MUDr. Knaizl

22.10.15

Po setkání s paní doktorkou Bardějovskou, která prohlásila, že do večera nepřežije ani dítě ani já a nebyla schopná vysvětlit proč (mimochodem ještě ten den jsem navštívila jiného gynekologa a ten nenašel žádný problém), jsem raději šla rodit jinam.

Moc mne to zklamalo, protože první porod u Mulačů byl naprosto bez problémů a přístup personálu úplně ukázkový. Ale za těch pár let se vyměnili lékaři a já měla asi jen prostě smůlu, nebo se paní (slečna doktorka) špatně vyspala.

15
14.07.15

Skvělý přístup jak na sále, tak na oddělení šestinedělí. Domácí prostředí a skvěle se starají jak o maminky, tak miminka. Sestřičky byly vždy usměvavé a ochotně pomáhaly ve dne i v noci. Příště opět jedině tam. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, pohodlnou podprsenku, košilky, kalhotky.

06.06.15

Výborná péče, skvělé sestřičky na novorozeneckém, můžu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Síťované kalhotky, hodně košilek a ručníků.

14.01.15

V Mulačově nemocnici jsem rodila své první dítě a musím říct, že už bych tam rodit nešla. O porodu jsem toho nastudovala dost, ale synek si řekl, že na články kašle a vše bude po jeho.

Navečer mě chytli silné bolesti v zádech o chvilku později jsem začala krvácet, tak jsme šli do porodnice. A tam začal můj porodní „horor“. Nejdříve jsme s přítelem museli čekat než si pro nás někdo přijde na vrátnici, sestra mě odvedla do místnosti na vyšetření, řekla mi, že se mám sama s porodními bolestmi převléct do jejich pyžama. Sotva jsem se udržela na nohou, pak vyšetření, po chvilce mi řekli, že rodím a že si musím dojít na porodní sál, který byl hned vedle.

Ve zkratce: byl to rychlý porod při kterém doktorka, která mě rodila, usínala, sestra která na mě koukala, že jsem líná rodit, takže vše odtlačila sestra, která mi velkým tlakem způsobila větší poranění než jaká bych měla za normálních okolností. Aby toho nebylo málo, tak doktorka mě špatně začínala zašívat, tak musel přijít primář a „přešít“ mě a k tomu byl na mě hrubý, že se neuvolním, že pořád melu jedno a to samé dokola atd.

Ovšem personál na dětském oddělení se hezky staral o synka a na poporodní péči si také nemohu stěžovat. Potom bylo vše příjemné (chování personálu).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a trpělivost s nepříjemným personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci pro dítko, hygienické potřeby, nějaké vody a nějakou malou svačinku. :-)

Chystají se rodit v porodnici Mulačova

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici