Porodnice Příbram

, http://www.nemocnicepribram.cz/oddeleni/gynekol...

Gynekologické odd. + rizikové těhotenství: 318 641 838
Porodní sál: 318 641 692
Oddělení šestinedělí: 318 641 867
Novorozenci: 318 641 869

Primář: MUDr. Pavel Marček

Tato porodnice disponuje nejen moderním zařízením, ale i individuálním přístupem k rodičkám. Každé je přidělena jedna porodní asistentka. O komfort maminek se má postarat rozsáhlé relaxační zařízení, do kterého patří hydromasážní vana, míče, žíněnky, kožené vaky a jiné. Během porodu si můžete zvolit z mnoha poloh na různých zařízeních, kterými nemocnice disponuje.

Doporučují maminky porodnici Příbram?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Příbram

Rodila jste v porodnici Příbram?
doporučuje
Porodnice Příbram - Martinka21 25.01.19 napsala :

V této porodnici sem byla hospitalizována cca 14 dní, kdy jsme pak ukončovali těhotenství císařským řezem. Poznala sem veškerý personál na gynekologii, porodnici i šestinedělí. Všichni, od uklízeček po lékaře, byli neskutečně milí, vstřícní a vše mi pořád vysvětlovali. Císařský řez vedla skvělá Mudr. Benešová a všichni mě neustále uklidňovali a celkově byla na sále legrace. O miminko se ze začátku starali zdravotní sestry, ty byly moc milé. Zde bych měla jedinou výtku a to přístup ke kojení. Všem neustále připomínaly, že mají špatné bradavky a celkovým negativním přístupem spíše kojení zastavovaly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Pevajs 20.01.19 napsala :

Jednou větou úžasnej zážitek!
Při příjmu klasika, partner musí počkat venku, super je to, že nemusíte ležet. Napíchnou vás na kabely, které jsou celkem dlouhé, tak můžete klidně pochodovat, klečet atd.
Porodní pokoje luxusní, tlumené osvětlení, pohodlné křeslo pro partnera, jeden pokoj má i vanu.
Monitor dělá porodní asistentka překládacím malým přístrojem, takže naprostá volnost pohybu během celého porodu.
K dispozici žíněnka, porodní stolička, lano, míč atp.
Polohu si můžete zvolit, já nakonec šla klasicky na křeslo, protože jsem to tak chtěla.
Personál naprosto skvělý, porodní asistentka (už bohužel nevím, jak se jmenovala) mě tak krásně při porodu hladila a namotivovala, že šlo vše jak po másle. Nikdo na mě nijak netlačil, vše šlo přirozeně. Pouze na nastřižení se mě 2× ptali, že prý jsem ouzká, poprvé jsem odmítla, podruhé už jsem nebyla úplně při smyslech, naštěstí akceptovali můj porodní plán, takže nenastřihli, a nakonec vše v pohodě.
Bonding, přisátí, pupeční šňůra přestřižena až po dotepání (nabídnuto tatínkovi), zeptali se, jestli můžou zvážit, zabalili a zase bonding celé 2 hodiny na porodním pokoji. Po 2 h převoz na šestinedělí, opět nikdo celou dobu nijak netlačil, co se času týče, ty 2 h jsme měli naprosté soukromí. Šestinedělí úplně nově zrekonstruované, krásné, čisté. Měla jsem nadstandard, což je obrovský pokoj se 2 postelemi, partner tam může být celou dobu s vámi (spal tam se mnou 2 noci, jednu byl zapíjet).
První směna na šestinedělí nic moc, mladá sestra nebyla úplně příjemná (ovšem nebyl žádný problém!), možná už toho měla plné kecky. Jakmile se směna vyměnila, naprostá paráda! Velmi příjemné a zkušené sestry. Pomáhaly mi s kojením, nabídly odsávačku, abych se rozkojila, poradily, co dělat, aby malej neměl žloutenku a jak se zbavit pupínků … Ukázali mi koupání. Vše naprosto Ok.
Jedinou výtku bych měla k tomu, že malej byl prvních 24h na vyhřívaném lůžku v jiné místnosti než my a nosili mi ho na chvilku jen cca každé 4 h. Možná to tedy byla i má chyba, že jsem po personálu nechtěla víc informací a přístup k dítěti. Příště bych s ním určitě chtěla být, alespoň na něj koukat.

Příbram jednoznačně doporučuji, já sama bych tam jela ráda znovu, i když nevím, jestli bych dojela

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vemte si plan, v Příbrami ho nejen akceptují (tedy pokud je rozumný), ale dokonce jsou za něj rádi!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 15.10.18 napsala :

Dobrý den,

jako citlivá duše bych se s vámi ráda podělila o svůj traumatický zážitek z Příbramské nemocnice.

Byl krásný slunečný den, 10 hodin dopoledne, chystala jsem se na svou poslední zkoušku do Prahy. Praskla mi plodová voda. Byl to šok, protože termín jsem měla až za 17 dní, ale cítila jsem se výborně. Byla jsem šťastná, zavolala manželovi, ať v klidu vyrazí z Prahy z práce pro mne, že vyrazíme do porodnice. Manžel byl za 20 minut u mě a jelo se. Cesta byla nádherná. Dělali jsme si legraci a já sice cítila strach, ale užívala si to. Moc jsem se těšila. Celé těhotenství bylo nádherné, tak jsem byla přesvědčená, že to zvládneme i nyní.

Příchod do porodnice byl stále super, ještě jsme byli velmi pozitivně naladěni. Při příjmu ale bohužel mé nadšení nesdíleli. Paní doktorka byla chladná a první vyšetření se rovnalo jejími obřími prsty pozdějším porodním bolestem. Její výsměšná slova: ,,Vy se stále smějete, tak to ještě nerodíte" mě dostala. Odvětila jsem, že se hodlám smát až do konce. Porodní plán jsem měla připraven - při přečtení asi třetího bodu, kdy chtěla diskutovat a z jejího výrazu bylo jasné, co si o mě a mém přístupu myslí, jsem porodní plán sbalila, že to nemá cenu a že to zvládnu i bez něj(Byla jsem v plné síle a netušila co mě čeká). Dnes bych na porodním plánu trvala zuby nehty, ale nechtěla jsem dělat scény a byla jak poslušná holčička. Dohadovat se s někým, kdo vám nerozumí a ani se o to nesnaží je náročné i normálně, natož když zrovna rodíte.

Poté jsem byla přesunuta na takzvanou ,,hekárnu". Ano, materiální zázemí a vybavení se musí Příbramské nemocnici nechat, to je na jedničku. Ovšem lidské teplo jsem našla jen stěží.

Dostala jsem přidělenou první porodní asiatentku - mladou dívku, která byla jedinou pozitivní vzpomínkou na onen zážitek. Byla milá, laskavá, hodná, hladila mě. Když mě musela vyšetřit, byla citlivá, o všem mě informovala a moje tělo se jí otevřelo, takže vyšetření od ní nebolelo ani trochu. Moc jí děkuji a škoda, že se mnou nezůstala celých mých 28 hodin.

Zaujala jsem postoj, že s touto paní doktorkou neporodím a hodlám čekat na další směnu. Že svoje dítě nevystavím jejím hrozným rukám. A tak jsme čekali. V noci kdy jsem byla stále otevřená jen na 2cm, mi paní doktorka přišla nabízet injeknci ,,provokovačku". Moc jsem se jí bála a nechtěla jsem jí. Tam už asi i paní doktorka začala nesnášet mě. Přemlouvala mě. Řekla mi, že buď to porod zklidní a já se vyspím nebo ho rozběhne a já porodím. Nabídla mi příbalový leták, který jsem tedy okamžitě chtěla. Když uviděla mé nadšení pro něj, vytasila se s tím, že se tam dočtu o hrozící zástavě srdce a dalších vedlejších účincích. Takže jsem leták už číst nepotřebovala a byla vyděšená ještě víc. Po několika hodinách, kdy se blížily ranní hodiny a já doufala ve výměnu směny, jsem selhala poprvé. Nechala jsem si onu provokovačku píchnout, bylo mi po ní zle. Klepala jsem se. (Nemuselo to být z ní, začala jsem být velmi nervózní a bolesti sílily.)

Nastalo ráno, výměna porodních asistentek. Má druhá asistentka již tak citlivá nebyla. Byla drsnějšího rázu.
Po 24 hodinách jsem zažádala o epidural. Křičela jsem bolestí už i při jeho aplikaci. Bolest trochu polevila asi na hodinu. Po hodině se bolesti vrátily v snad ještě větší síle a další dávky epiduralu již nezabraly. Nastala výměna paní doktorky za mladší a sice milejší, ale bohužel mě ,,dostala" v zuboženém a hysterickém stavu. Ta původní si ještě stihla rýpnout: ,,No vidíte, už se nesmějete".

V těchto posledních krizových čtyřech hodinách jsem začala prosit o císařský řez nebo o smrt. Císařský řez mi udělat nechtěli, že už je to škoda, když už jsem se konečně trochu pootevřela a miminko mělo celou dobu krásný monitor. Bila jsem bolestí hlavou o zeď, ale za to nikdo nemůže. Byla to moje bolest a s tou jsem srovnána.

Když se schylovalo k závěru, musela jsem si lehnout na tu otřesnou tvrdou porodní postel. Byla jsem hysteričtější a hysteričtější a oni zlejší a tvrdší. Prosila jsem o změnu polohy, že si kleknu, nebo sednu na porodní stoličku. Změna polohy mi byla striktně zakázána. Bez upozornění mě rozstřihali. Bez upozornění mi porodní asistentka začala skákat po břiše - nikdy jsem nezažila nic horšího… moje ruka jí začala bít po zádech. Nevěděla jsem, co to dělá a proč to dělá. Takže moje dítě vytlačila násilím z mého břicha ven.

Dítě bylo klidné (jako celé těhotenství). Odebrali mi ho. Slyšela jsem sestru, jak mu říká: ,,Dělej, zařvi" a klepe s ním. Miminko teda zaplakalo, ale bylo zcela v pořádku, nebylo to nutné. Dali mi ho na hrudník zabaleného, v čepici, takže žádný klasický bonding nemohl proběhnout. Miminko se hned přicuclo. Po pár minutách mi ho odnesli na oddělení šestinedělí. Byla jsem bez něj ještě přes hodinu na porodním sále. Trvalo to tak dvě hodiny, než mi ho přivezli ukázat umyteho a oblečeného. Nic z toho jsem nechtěla. Ale nikdo se neptal. Nechtěla jsem vitamin K do patičky. Nechtěla jsem nic. Po chvíli mi ho odvezli a nedali celou noc. Nemohla jsem spát. Měla jsem prázdné břicho a nebyla s ním. Ráno mi ho přivezli a už jsme byli spolu.

O kojení jsem hodně hledala na internetu, protože jinak bych kojit asi nezačala. Rady sester byly nedostatečné. Apelovaly na mě, ať hlavně kojím maximálně 5 minut. A ať stále střídám prsa. Před každým kojením jsem musela miminko zvážit, zapsat váhu. Nakojit a zase zvážit a zapsat, změřit mu teplotu. Vše jsem dělala a bylo to na palici. Chtěla jsem jen ležet a být. Být se svým synem, který může být přicucnutý k prsu třeba 24 hodin.

Koupání - sestřička, v dobré víře, mi šla ukázat, jak se umývá miminko. Nalila půl litru šampónu do umyvadla a v té pěně myla a myla. Malý strašně křičel. Voněl pak na dva kilometry úžasnou chemií.

Nejvíce mi vadil asi přístup, který se neptal, nezajímal, ale dělal, diktoval a oznamoval.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechystat se tam. Případně se svou porodní asistentkou či dulou nebo někým opravdu asertivním, kdo zná vaše práva.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Svojí svobodnou vůli. Naslouchání svým pocitům. Svojí asertivitu a odvahu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - emamka89 14.10.18 napsala :

Milé maminky, ráda bych se s vámi podělila o svou čerstvou zkušenost s porodnicí v Příbrami.

Ani nevím, kde začít, ale vezmu to asi úplně popořadě.
Druhé těhotenství s dcerou probíhalo zcela normálně, jen se mi nevyhla těhotenská cukrovka. Byla jsem na dietě a měsíc před termínem mi dr. raději nasadila lek medtformin. S cukrovkou se nedoporučuje přenášet, to jsem dopředu věděla a ani přenášet nechtěla, i když moje dr. mi říkala, že v posledních letech už můžou maminky i přenášet, pokud je vše v pořádku a jsou více sledovány.

Jelikož u mé dr. je možnost využívat i monitoring, na prohlídku, do porodnice jsem dorazila až v 37. týdnu. Byla jsem registrovana v Podolí, stejně jako předtím u syna. Klasicky jsme vyřídili všechny formality a čekala jsem na prohlídku. Doktorka mě prohlídla, vše v pořádku a malá se jí zdála v normě, i když u mé dr. byla větší.
Upravila mi ale termín na 10.10. podle prvniho UTZ. Termin podle MS jsem mela 14.10. a s tím jsem žila celé těhotenství. Moc jsem to neřešila, měla jsem hodně časté poslíčky a myslela si, že to bude třeba i dříve.

Bohužel termín se blížil a já stále v celku. Řešila jsem tedy se svou dr. tu úpravu termínu a ona se divila, neboť pokud nejsou teríny rozdílné o 5 a více dnů, nechava se ten původní. Takže na další kontrole v Podoli jsem se dovolila na to přeptat a tím začalo celé me přesouvání porodu do Příbrami.

Kdo v Podolí rodil, ví, že je tu frmol, na nějaké vykecávání a osobní přístup není moc času, jedou prostě jak roboti, ne všichni, ale tvrda většina ano. U prvního porodu jsem to bud tolik nevnímala nebo měla štěstí na lidi nebo to bylo taky tím, že jsem je na slovo ve všem poslechla. Nevím, každopádně o termínu a vůbec o čemkoliv se se mnou odmítali bavit, prostě za týden přijdete na vyvolávání, jinak vám dítě umře. To jsem si vyslechla i další týden, kdy se mnou jina dr. mluvila jak s debilem, když jsem pouze chtěla ještě vyšetřit a počkat alespoň další dva dny, neboť jsem cítila, že se porod rozjíždí. Podepsala jsem tedy negativní reverz s ohrožením plodu na životě a druhý den vyrazila s mužem do Příbrami, kde nás ochotně takhle na poslední chvíli nacpali na kontrolu i na UTZ.

To, co se odehrávalo zde, mě naprosto fascinovalo. Sestricka me s ÚSMĚVEM přivítala, natočila monitor, vše sepsala, na vše se přeptala, povídali jsme si. O mé rodině, o její rodině, úžasná empatie. Pak jsem pokracovala za dr., která by mohla mít přezdívku slunce nebeské, vše jsme probraly a nabídla mi, že neboť nejsem na inzulínu a když bude UTZ a vše v pořádku, můžeme vyčkat do puvodního termínu.

Jelikož ale byla malá větší a nález pokročilejší, domluvily jsme se na vyvolání ten den večer, tedy 11.10., ale zatím jen nehormonalne, pomocí nafouknuteho balonku, který by měl vše přirozeně nastartovat. Tuto metodu pry využívají půl roku a je velmi úspěšná, no to tedy byla:)

V sedm jsme s mužem dorazili na příjem po nádherném dnu stráveném v Příbrami, byli jsme na obědě, na procházce v lese a užívali si den ve dvou, což se nám se synem nepoštěstilo ani nepamatuji.
Na přijmu nás přivítaly dvě PA a doktorka. Zase mě vyšetřily, povídali jsme si, s mužem vtipkovali a panoval zde klid, nikdo nerodil, na šestinedělí 10 maminek z toho 3 k porodu.

Doktorka odhadla malou na 3800, zavedla balonek a převezli mě na šestinedělí o patro výše. Vzali jsme si s mužem nadstandard za 1600,– na noc, který byl jak hotelový pokoj. Přivítala mě milá PA, vše vysvětlila a pak nás nechala o samotě. Shodli jsme se s mužem, že tohle bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat, porodit v klidu a míru.

Porod samotný se krásně díky balonku rozběhl a v pět ráno byla 3880g malá na světě. Na sále mě všichni chaválili a pak mi ve všem moc pomáhali, kontrolovali, a tak. Nenarazila jsem tu na jediného nepříjemného člověka. Dětské sestřicky se tu s malou mazlily a vše mi ochotně ukázaly, i když už je to druhé dítě. Žádné časté vizity, kontroly, vážení dítete, atd.
Malou po porodu ani neměřili, jen zvážili. Všechna vyšetření dělají najednou, takže jsem ji nemusela pořád budit jako v Podolí, kde byla pořád nějaká kontrola na pokojích. Za mě tedy vše na výbornou.

Jen, co se týká jídla, tak hlavně hodně pečiva ráno a večer, takže jsem měla celkem hlad, ocenila bych víc šunky, sýru, ovoce. Obědy jsou dobré.

Navstevy vše doplnily :).Kdo tedy chce rodit v klidu, bez stresu a v přátelském prostředí, kde vědí, jak hlavně v této lékařské sféře je důležitá empatie, nechť sem s radostí vyrazí. Jinak obdobné zkušenosti mají kamarádky z Mělníku a Neratovic.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, osušku na miminko, jidlo :), bepanthen, ubrousky. Oblečení a plínky jsou k dispozici, stejně tak kosmetika a líh.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určení o otcovstvi u svobodných

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Maryshine03 12.06.18 napsala :

Ahoj všichni,

opět vám jdu sepsat svou zkušenost s porodnicí v Příbrami. Rodila jsem zde v říjnu 2015 syna, to bylo před rekonstrukcí, a nyní 11. 5. 2018 dcerku, to již bylo po rekonstrukci. Moji starší recenzi si můžete jednoduše najít níže.

Předně bych vám chtěla říct, že luxus, který porodnice nabízí po rekonstrukci, je dokonalej. V 2. patře se nachází porodní sály. Jsou tam celkem, dá se říct, 4. Jeden, ten nejluxusnější, je vybaven vanou a stoličkou na alternativní porody, kde se žena může zavěsit za „šátek“. Všechny disponují sprchovými kouty a záchodem. V každém sprchovém koutě se nachází skákací míč.

Já do porodnice vyrazila díky pravidelným kontrakcem v pátek brzo ráno. Za celou noc jsem naspala asi hodinku a půl. Dva dny předtím mi byl v nemocnici v poradně proveden Hamiltonův hmat. Paní doktorka mi ho udělala s mým souhlasem. Vše, na co jsem se zeptala, mi vysvětlila. V poradnách jsem se nikdy nesetkala s neochotou sester ani lékařek. Naopak, když jsem přijela asi o půl hodiny déle, byly v absolutní pohodě. Nikdy jsem tam nečekala délel jak 10 minut.

Když jsem do porodnice přijela rodit, bylo cca 7 hodin ráno. Jeli jsme až z Plzně-jihu a cesta nám trvala cca hodinku a kousek. Na příjmu mi ale kontrakce začaly ustávat. Řekli, že si mě tam nechají do druhého dne, jestli se to opět nrozjede, pak že by mě případně propustili a poslali mě na porodní pokoj číslo 4, takzvaný vyvolávací. Byla tam porodní postel, klasická postel a již zmiňovaný sprcháč se záchodem. Přinesli mi čaj. Po pár desítkách minut přišla porodní asistentka, radila, že mám zkusit sprchu, chodit, atd., že se to třeba rozjede. Nerozjelo. Byla jsem šíleně unavená, chtělo se mi spát. Když přišla podruhé, tak mi řekla, že musím do jiného pokoje, že zde budou vyvolávat porod. Vzala mě do toho nejluxusnějšího. Připadala jsem si jako princezna, ani nerodím a mám ten nejlepší pokoj. Každopádně mi řekla, že ten den prostě porodíme, že kdyžtak můžou třeba píchnout vodu a porod se rozjede. Porodní plán se mnou konzultovali hned při příjezdu a i v poradnách. S ničím neměli problém. Čemu nerozuměli, na to se zeptali.

Na porodní pokoj mi dokonce přinesli oběd. Točili pravidelně monitor či jen v rychlosti poslechli srdíčko miminka. Občas udělali vaginální vyšetření, zda porod nepostupuje. Kontrakce ale jen občas. Cca po 20 min. Nakonec, když jsem nemohla jíst, ani spát, protože mě občas chytla bolest, tak jsem si šla napustit vanu. Říkala jsem si, že by byl hřích ji nevyužít. Ve vaně přišla bolest za tu půl hoďku, co jsem tam byla, asi jen 2×. Pořád jsem si psala a volala s manželem, ty jsem se synem poslala domů. Když jsem vylezla z vany, začaly pořádné bolesti, ale všechny se mi dařilo krásně prodýchávat, i když to nebyl samozřejmě žádný med. Přišla doktorka a prohlásila, že to nechápe, že jsem před vanou nerodila a teď najednou 7 cm! Jedny antibiltika mi dali vykapat po příchodu na tento pokoj (měla jsem pozitivního streptokoka), po tomto nálezu mi ve 14 dali vykapat druhá, píchli vodu a v 14:54 se nám narodila dcera.

Během bolestí jsem pořádně dýchala, ležela v posteli, pár mi jich nechali prodýchat na záchodě, chtělo se mi strašně čůrat, no a pak už jsem tlačila. Dcera měla po narození 53 cm a 4030 g, takže se tlačila mnohem obtížněji než syn, který měl 3550 g. Nestihli mi dát klistýr, takže jsem se u porodu po…ale vůbec to neřešili. Nic na bolest mi dát nestihli, chtěla jsem Euthonox. Při porodu mi tam přišla odrodit doktorka, co mi dělala ve středu Hamilton, a teď řekla, že si mě tedy přijde sama odrodit, že se se všema domluví, že má stejně směnu a že mi to říkala, že si mě v pátek odrodí. Sestra zase v ty 14 řekla, že porodím do 15 a to jsme stihli porodit malou i placentu.

Při porodu se zasekly malé ramínka, doktorka byla vyděšená, já hodně zatlačila a ramínka se prorvaly. Malou mi hned podala, ale ta mi zůstala mezi nohama. Měla krátký pupečník a díky tomu byla modrá jak švestka, prý je to pro miminka stejný, jako když mají šňůru kolem krku. Řekla, že ji šňůru přestřihne a dá mi ji na bříško, ja jsem byla vystrašená ze všeho, tak jsem řekla, ať si ji vezme sestra a první ji zkontroluje, atd. Tak mi ji dali po pár minutkách zabalenou nahatou v prostěradýlku, už s čepičkou a otřenou. I mi ji sestřička nafotila.

Během porodu mě nikdo nevyrušoval, nechávali mě tam samotnou, měla jsem klid na sebe a miminko. Na malou jsem se dívala, potom jsem ji fotila, nechali jsme ji přisát. Byla úžasná! Po hodině, co jsem tam s ní byla sama, přišla dětská sestra, dala jí prst do pusinky, vyndala jí bradavku a že ji vezme ošetřit a za doktorkou. Malá měla přes 4 kila, takže řikali, že jí musí udělat test na cukrovku. V Příbrami na prohlídce mi v tom roce 2015 říkali, že se musí udělat do hoďky a pak je potřeba, aby ji viděl lékař. Už si to přesně nepamatuju, každopádně todle mě mrzelo. Se synem jsme měli bonding 2 hodiny a pamatuju si, že mi ho odnášela tadle stejná sestra. V plánu jsem měla, že mi ji nemají koupat, u syna dodrželi, u dcerky ne. Hodinu jsem ještě ležela na pokoji, musí se na zádech. Zavinování dělohy bolelo snad víc jak porod, jak musí být člověk na zádech. Pak mě odvezli na nejlepší nadstandard, který jsem si vybrala.

Mají celkem asi 5 nadstandardů v nové části ve 4 patře. 2 jsou se sedačkou rozkládací za 1950, potom mají nějaký bez sedačky za 1600 a pak za 1000, ale ten je blbej, protože když mají narváno, tak vám tam někoho mohou šoupnout k vám. Na tom se sedačkou by mi dovolili nechat přespat i manžela a syna 2,5 roku, na příjmu tvrdili, že ne, ale porodní asistenkta říkala, že když to povolí primář, tak že ano. To jsme nevyužili, malý by se tam nudil. Nechali mě ležet na posteli s tím, že jsem sestře řekla, že mám po.. košilku, tak mi ji sundala a já že musím na záchod. Ona že nesmím, že mi přinese mísu. Tak říkám, že zvládnu dojít do koupelny. Přivedla si ještě jednu jako posilu, nechali mě dojít do sprchy, tam jsem se umyla, na bobku vyčůrala, pak se utřela, s nohama a spodkem mi pomohli no a šíleně se divili, že jsem po porodu a že se mi nemotá hlava a že jsem prakticky hned samostatná. Uložili mě a že mám hodně pít. Malou mi potom hned přivezli a řekli, jestli ji budu chtít přes noc a ať to kdyžtak řeknu noční směně. Malou jsem si nechala. :) Potom se na mě chodili dívat různé sestry, jak z gyndy, tak dětské a i doktorka, co mě rodila a vůbec nechápaly, jak jsem mohla porodit 4030 g bez nástřihu a bez šití i bez poranění. Ještě se vzpříčenejma ramínkama. Můj porod ve zprávě označili jako rizikový. Prý jsem vypadala, jak kdybych přijela z wellness a né z porodu.

Příbramská porodnice měla nově monitory dechu, takže mi každou chvíli šíleně houkal, zapomínala jsem ho vypínat, když jsem vyndavala malou. Dále jsem malou měla na 18 hodin na fototerapii kvůli žloutence. Chodila jsem si pro ni po 3 hodinách, ale většinouji přivezli dřív na kojení, protože plakala. V noci mi ji vozili sami. Po fototerapii nás propustili. Velká vizita proběhla v pondělí a primář byl super. Nic nekontrolovali, jen se ptali, jak se mám. Do pokojů hodně chodili uklízet, měnit sáčky v koších, doplňovat pleny, atd. Pokoj je na blbou stranu, takže při žloutence moc dítě nenasluníte, nesvítí tam. Je tam pořád potemnělo. Pokoj má klímu, takže super! Dole naproti je jídelna, takže při otevřených oknech tam je slyšet pořád třískání nádobí. Na rozloučenou nám dali kufřík s věcmi, tentokrát tam byla skleněná flaštička na pití a ještě dóza od Hippu se vzorečkama.

Co se týče vizit, chodila doktorka a sestra na mě i na malou. Mně koukli na bříško a nohy, břicho prohmatali. Jen jedna doktorka chtěla vidět vložku, jak odchází očistky. Po poranění a šití to kontrolují.

PS.: Postel polohovací, na ovladač. Má bočnice, abyste mohli spát s mimčem, nikdo to nekomentuje.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec se ničeho nebojte! Porod v Příbrmské porodnici je krása!!!! Mě prosili, ať tam jezdím rodit každý rok, že tak krásné porody vidí rádi, vše je to o pozitivním přístupu a hlavně se nebát!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro mimčo jak látkové, tak jednorázové, já měla svoje oblečky, toaletní papíry, pokud nechcete pořád lítat do sprchy nebo prosit o další. Dávají ho ale ochotně. Porodní vložky, pořádné! Mně například Batiste absolutně nevyhovují! Nemají lepítka. Ty jejich taky ne, navíc jich dají jen pár. Župan když neni zrovna květen, mně tam byl k ničemu. Já měla ledové kávy a vody. Dají vám čaj na výběr slazený, neslazený a kojící. Pravidelně doplňují, nebo si můžete řikat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - TRG 08.03.18 napsala :

Zdravím, chtěla bych všem porodnici v Příbrami doporučit. Doufám, že délku popisu zkušeností spíš přivítáte. :D

Jak na předporodním oddělení / porodním sále, tak na oddělení šestinedělí, tak na kontrolách před porodem - setkala jsem se vesměs jen s dobrým personálem. Někdo byl milejší, někdo byl unavený, někdo vtipný, ale nikdy jsem neměla problém. Velmi mile mě překvapil přístup k individuálním potřebám, i když já sama jsem si toho moc „nenavymýšlela“. Na oddělení šestinedělí jsem strávila poměrně dlouhou dobu, tak mám těch zkušeností dost a dost. (Já: spontánní porod po termínu v roce 2016, bez nástřihu i poranění, komplikace u miminka, celkově jsem byla v porodnici skoro 2 týdny.)

Co konkrétně mě potěšilo nejvíc:

 • Nesmírně příjemná porodní asistentka i doktorka (jména teď nevím, obě hodně mladé), velmi šikovné.
 • Já nebo manžel jsme s novorozeným miminkem byli neustále 2 hodiny, většinou nás nechali o samotě, jen se přišli zeptat, jestli není potřeba pomoct např. s přisátím a rychle zkontrolovat můj stav.
 • Manžel šel s miminkem na pokoj, mně tam odvezli krátce po nich, sestřička se starala, jestli nepotřebuju pomoc a jak mi je atp.
 • Pokoje jsou po 2, nadstandard možný, teď to tam rekonstruovali, tak to bude asi ještě lepší.
 • Sestřičky zdůrazňující, že kdyby mi každá radila něco jiného, ať se nebojím ozvat, že na věci mají sice různé názory, ale ať se nenechám zmást a domluvíme se, co a jak.
 • Vyhovuje mi jejich přístup - příklad 1: Na pravidelných prohlídkách (jednou za týden mají „den otevřených dveří“) se ptala jedna maminka, jestli může poprosit o nepíchání vit. K do patičky apod. a vrchní sestra jí to v klidu a pohodě s úsměvem odkývala a ptala se v návaznosti na jeden její dotaz, jak to měla v porodnici při předchozích porodech (maminka čekala 4. dítě). A prý že nijak, že rodila doma. Sestřička se nezhrozila, naopak se zasmála, proč chce tedy maminka čtvrté rodit v porodnici, když jí to doma jde dobře?
 • Vyhovuje mi jejich přístup - příklad 2: Doktor chválící maminku, že se po prvním císaři nebála zkusit druhý porod přirozeně.

Vytkla bych jen přístup ke kojení, je pravda, že s tím bych byla bývala potřebovala pomoc víc a trochu víc trpělivosti, ale zase kdykoliv jsem si řekla, někdo přišel a snažil se.

Celkově super pocit z celého „pobytu“!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se tam podívat na prohlídku, poptat se, na co člověk potřebuje. (Není nutná registrace; pokud není miminko KP, nebo nejsou jiné komplikace / problémy, vezmou člověka třeba z Ostravy i pokud u nich předtím žádnou kontrolu neabsolvoval - říkali to sami v rámci instrukcí.)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Standard. Pokud něco zapomenete, dá se dokoupit v lékárně nebo zdravotnických potřebách, je to v rámci areálu, dá se tam dojít z šestinedělí bez nutnosti sundat bačkory. :) Oblečení na miminko půjčí, pokud někdo chce, „fasuje se“ 5 plenek na den, odsávačku půjčí (elektrickou Medelu)… Fajn je mít kojící polštář (i když těch tam taky pár měli), kruh na sezení (kdyby bylo poranění), aspoň tak 2-3 noční košile (zamažou / propotí se rychle), takové ty kuchyňské papírové utěrky nebo tužší tahací kapesníčky (na utírání „spodku“ po sprchování - nezmažete ručník), přebalovací podložky pod zadek (jednu tam dostanete automaticky), kdyby protekly vložky, nebo kdybyste chtěly „větrat“, je to příjemnější, než si říkat o převlečení postele. :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Tynak22 18.02.18 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala i přes značnou vzdálenost na základě dobrých referencí a také předchozí špatné zkušenosti v Benešově. Za mě opravdu 100% spokojenost. Vytknout bych mohla snad jen dlouhé čekání v těhotenské poradně, které téměř vždy trvalo přes 3 hodiny, ačkoliv jsme byli objednané.

Bylo pro mě velmi důležité mít po celou dobu porodu dostatek soukromí spolu s manželem, což bylo splněno k absolutní spokojenosti. Přijela jsem ve fázi, kdy jsem byla otevřená na 5 cm a po vyšetření ve vyšetřovně jsme přešli na pokoj, kde jsme byli až do převezení na novorozenecké oddělení. Po celou dobu porodu mě citlivě kontrolovala jediná porodní asistentka. Strašně ráda bych jí poděkovala, ale nevím její jméno. Jsem jí moc vděčná.

Šla jsem do porodnice s porodním plánem a vše plně respektovali. Žádný zbytečný monitoring či zásahy. Nechali mě, abych podle vlastní potřeby prodýchávala kontrakce ve sprše. Když jsem cítila, že děťátko sestupuje do porodních cest, manžel došel pro sestřičku (sesterna byla přes chodbu naproti). Ta mě vyšetřila, potom zavolala doktorku a zase zůstala u mě. Vše bez stresu, úplně v klidu. Já jsem již měla nutkání tlačit. Doktorku jsme vlastně vůbec nepotřebovali, přišla až když byla venku hlavička a zbývalo poslední tlačení. Nebyla jsem ani šitá, všechno šlo hladce. A to byl můj první porod opravdu strašný a dlouhý.

Myslím, že na tom má velký podíl právě klid a možnost ,,rodit po svém". :) Vážení miminka jsme odložili až po dvou hodinách, změřeno bylo až před odchodem domů. Bonding byl přerušen pouze na dobu přejezdu na novorozenecké. Malou jsem s asistencí sestřičky koupala až druhý den, na mou žádost. Po celou dobu jsem neviděla jediný protáhlý obličej… Prostě doporučuji. :)

Personál: bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít porodní plán a vlastní představu porodu, máte velkou šanci, že se vám splní :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - efea 06.05.17 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je velmi milá. Byla jsem moc spokojená se vším - už od příjmu, co mě přivezla rychlá, bylo vše v pořádku. Vše bylo v pořádku až teda na jednu sestru, která se moc netvářila na mojí váhu a měla takovou připomínku. Ale to jsem nějak neřešila.

Pan doktor byl velmi milý, příjemný a moc sympaťák. Když mi udělali veškerá vyšetření, tak mě uložili na porodní pokoj, který byl moc příjemný. Kdyby manžel nemusel hlídat doma syna, tak by tam mohl být krásně se mnou. Vše bylo po ruce: sprcha, míč, wc, televize. Příjem byl v sobotu ráno kolem 1.00 hod a syn se narodil v 10.51. Za tu celou dobu bylo vše v pořádku, nemohu si na nic stěžovat. I když mi dělali něco nepříjemného, tak sestřičky říkaly, ať jim klidně nadávám, ale věděla jsem, že to není nutné, že to je prostě potřeba udělat.

Samotný porod byl pak velmi rychlý. Syna mi hned přiložili na hrudník. Byl to moc krásný pocit. Potom ho vedle mě očistili, manžel si syna podepsal a pak jsem si ho už jen chovali. Byli jsme dvě hod na pokoji, syna mi pak odvezli na oddělení šestinedělí. Já jsem se naobědvala a za chvilku jsem jela taky na šestinedělí.

Když mě dali na pokoj, tak úplná paráda. Na pokoji byla ještě jedna maminka. Měli jsme tam sprchu a wc na pokoji a televizi. Jen co jsem se zabydlela, tak jsem si hned šla vyzvednout syna a měla jsem ho u sebe. Personál byl příjemný, milý, ochotný. Večer mi syna odvezli k sobě na novorozenecké, abych si odpočinula a prospala se. Souhlasila jsem, docela mi to i vyhovovala a druhý den ráno mi ho dovezli a už jsme byli jen pořád spolu.

Sestřičky nám pomáhaly, co se týká kojení, jelikož jsme měli trošku problém, tak nám to moc nešlo, ale díly jedné sestřičce se zadařilo a malý se krásně přisál, takže to bylo fajn. Měli jsme novorozeneckou žloutenku, tak malý musel na světýlko. Říkali jsme, že jel na dovolenou.

Když to shrnu: za mě veliká spokojenost a doporučuji všem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si vzali poporodní vložky. Tady dají asi 5 ks a pak už nedávají, takže si udělat zásoby. Látkových dávají asi 3 ks, tak aby bylo po jídle na utření, když se miminko poblinká.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - kaca.koca 26.02.17 napsala :

V Příbrami jsem rodila své třetí dítě. Přijali mě v neděli v sedm ráno, bez kontrakcí, pouze s prasklou vodou.

Porodní pokoj byl malý, ale s dostatečným vybavením. Ihned se mi představila PA, nabídla mi čaj a probraly jsme mé představy o porodu. Můj muž mohl volně vycházet z oddělení (do bufetu na chlebíček třeba), dostal k zapůjčení i papuče.

PA mě kontrolovala asi v dvouhodinových intervalech, protože porod byl v začátcích. V pokoji televize, záchod, sprcha, míč, popruh pro úlevové polohy, dostala jsem neomezené množství vložek kvůli unikající plodové vodě a doporučení chodit co nejčastěji čurat. Byl mi nabídnut klystýr a při rozběhlém porodu (2.doba) i injekce spasmolytik, na což jsem přistoupila, ale rozhodně to byla má volba a nebyla jsem PA nijak nucena.

Po celou dobu jsem nebyla rušena jiným personálem, jen při samotném porodu byl přítomen i doktor, ale nijak do něj nezasahoval, jediný jeho zákrok bylo šití hráze střižené na mé přání (ačkoli ji v Příbrami u třetích dětí nikdy nedělají, já ji mám dost vysoko a nechtěla jsem riskovat nekontrolované poranění - po předchozí zkušenosti, blbě se to šije, jizva je větší a déle se to hojí.

Po porodu jsem dostala chlapečka hned na hruď, neustále nás brali jako jednotku, ne dva rozdílné pacienty, odnesen z místnosti byl až po mém souhlasu, ihned poté jsem dostala oběd, rodila jsem v půl druhé, po necelých dvou hodinách v klidu jsem mohla jít do sprchy, na šestinedělí jsme byli přesunutí s chlapečkem spolu, nebyla jsem bez něj ani o minutu déle, než bylo nezbytně nutné.

Mám zkušenost z Kladna i Podolí, a doporučuju Příbram. Registrace není nutná, z Prahy se to dá zvládnout za hodinu, a opravdu to za to stojí. Vybavení standardních pokojů je nadstandardní, respekt k rodičce i dítěti, mám jen nejlepší zkušenosti a chci moc pochválit personál. Každá sestra se při začátku směny představila, sanitářky, uklízečky, laktační i lékařky každý den opakovaly, že jsou zde pro nás, ať klidně zvoníme, máme dotazy a přání.

Zároveň se nevnucovaly a respektovaly moji zkušenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se a mluvte. Personál nevidí porod poprvé, jestli máte s něčím problém, oni většinou ví, co s tím, nebo minimálně ví, koho se zeptat. Když něco chcete, řekněte to. Když něco nechcete, řekněte to taky, dá se s tím něco dělat. Fakt.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty o těhotenství, papuče pro sebe i partnera, něco na zub. Porodnické vložky nejsou v neomezeném množství, není možnost nemocničních košil, nenabízejí „erární“ mléko k pití rodičkám, každé dítě má určitý počet plen na den. Dětská kosmetika je k dispozici, ne však vlhčené ubrousky, čistý erár na miminka pouze po vyžádání, něco na zub, až se spustí mléko (cca druhý den po porodu), je hlad -lednice k dispozici, oblečení na porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 11.12.16 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala jako prvorodička hlavně kvůli blízkosti bydliště a též díky dobrým referencím od kamarádek. Chodila jsem do porodnice již od 32. druhého týdne do rizikové poradny a zároveň jsem zde absolvovala i předporodní kurz.

Jelikož se malému dobrovolně ven nechtělo, bylo mi naplánováno vyvolávání. To probíhalo tak, že jsem se v určitý den v osm hodin ráno měla dostavit do nemocnice na příjem. Následovalo vyšetření, monitor, info o rodinné anamnéze apod. Poté cca v 9 hodin mi byla zavedena první vyvolávací tableta. Bohužel tato nezabrala, proto mi kolem 13:00 zavedli druhou. Ta u mě vyvolala pouze slabší menstruační bolesti. Další tabletu jsem již ten samý den dostat nemohla, proto jsem kolem 20:00 byla ubytována na šestinedělí s tím, že se ve vyvolávání bude pokračovat následující den.

Druhý den po snídani jsme byli s manželem opět uvedeni na porodní pokoj. Dostala jsem další tabletu a ta již zabrala. Kontrakce začaly v 11 hodin, pravidelně po 3 minutách. Bolesti se stupňovaly a ve 14:40 toho dne se narodilo naše štěstí (na prvorodičku prý velmi rychlé). Ačkoli jsem pro bolest chtěla epidurál, nebyl mi podán, jelikož jsem byla již hodně otevřená. V poslední půlhodině kontrakcí jsem si nechala přivézt rajský plyn (v PB se platí - 1/2h za 500 Kč), člověk je po něm jako omámený, ale bolesti alespoň u mě nezmírnil.

Celý první i druhý den jsem byla v péči porodních asistentek, lékař mi pouze zaváděl tabletu a přišel asi 3× za den podívat se, jak se stav mění/nemění.

Na porodním pokoji jsem měla k dispozici toaletu, sprchu, gymnastické míče, pohovku, žebřiny. Dále tam byla aromalampa, TV, ovocný čaj. Přinesli mi také během dne jídlo. Manžel byl u porodu zdarma, další osoba se hradí. Bohužel jsem se při porodu nevyhla nástřihu (cvičila jsem s aniballem - nacvičeno 31 cm, malý obvod hlavy 35 cm), ale věřím, že byl potřeba, jelikož malý měl 2× omotanou pupeční šňůru a chtěli asi aby byl rychleji venku. Šil mě přímo primář, kterého si zavolali.

Během těch skoro dvou dní vyvolávání se na mě vystřídaly asi tři směny nemocničního personálu, zaučovala se na mě i jedna porodní asistentka (pod dohledem zkušenější). Během kontrakcí jsem byla velmi často na monitoru, člověk si nemohl nijak ulevit.

Po porodu mi ihned přiložili dítě na hrudník. Vážili a vyšetřovali ho asi až po 20 min. Poté nám ho vrátili a dohromady jsme na porodním pokoji ve třech strávili celkem 2 hodiny. Poté malého odvezli na šestinedělí, kde ho umyli a oblékli (byla jsem dotázána, zda-li to smějí udělat). Mě převezli také na pokoj.

První noc si sestřičky malého nechali u sebe, jelikož jsem ztratila hodně krve a nesměla jsem vstávat. Od dalšího dne od rána jsme již byli s dítětem spolu.

Oddělení šestinedělí musím pochválit - pěkné prostředí, příjemné sestřičky. Bohužel jsem měla málo mléka, proto syn dostal druhý den dokrm - opět s mým svolením - přes stříkačku. K dispozici byla laktační poradkyně. Rodila jsem ve středu, propouštěli nás v sobotu v poledne. Pokud budu rodit podruhé, chci jet opět do Příbrami.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji mít s sebou partnera/manžela kvůli psychické pohodě. Veškeré dokumenty, které uvádí porodnice na webu, dále dostatek poporodních vložek, nočních košil, oblečení pro miminko, látkové plenky (jednározovky jsme dostávali 5 ks na den), já využila také nafukovací kruh na sezení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Sandra.Ally 31.07.16 napsala :

Příbramskou porodnici vřele doporučuji. Rodila jsem zde 13.7.2016 a byla jsem nadšená!

Už návštěvy v poradně probíhaly výborně. V Příbrami jsou všichni doktoři i sestřičky profesionální, ale zároveň mají lidský přístup, dokáží povzbudit, zavtipkovat, uklidnit.

Porod byl díky perfektní péči naprosto skvělý zážitek. V každou chvíli jsem věděla, co se děje, co se bude dít, co mám dělat a očekávat. Jsou otevřeni přáním maminky, respektují je a komunikují.

Péče na šestinedělí byla také perfektní. Jen bych uvítala větší zájem dětských sester o začátky kojení. Ale jinak všec super. Po porodu jsem měla komplikace, ztratila jsem hodně krve a nemohla dostat transfuzi. Dva dny jsem nedokázala sama vstát z postele. Sestřičky mi ochotně pomáhaly, jak se mnou samotnou, tak s miminkem. Lékaři udělali vše pro to, aby mi krev nahradili jinak, než transfuzí.

Den po propuštění domů jsem zkolabovala a skočila opět v Příbrami na oddělení gynekologie. Skvěle se o mě postarali, udělali potřebné testy a umožnili mi, aby po celou dobu byl se mnou manžel a miminko. Z šestinedělí nám půjčili postýlku, pomáhali manželovi koupat mimi a tak dále.

Moc moc díky všem, kteří se tam o nás starali. Díky příjemnému personálu i prostředí byl pro mě porod zážitkem, na který budu vzpomínat jen a jen v dobrém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus a důvěru v sestry a lékaře.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně nočních košil a ručníků. Budete se hodně potit a hodně sprchovat.:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - iwa83 16.05.16 napsala :

Rodila jsem na poprvé a ne úplně jsem věděla do čeho jdu. Do porodnici jsme vyrazili, když byly kontrakce cca 7 minut. Jestli na to, že se akce spustila měl vliv i úplněk, nevím. Každopádně bylo v porodnici plno - všechny tři porodní pokoje obsazené. Nakonec jsem rodila na starém operačním sále (což se jim stává, tak 3× do roka, že je tam plno). Když mi na přijmu natočili monitor a vyplnili papíry, odtekla plodová voda - nijak mi ale do toho, jak to bylo rozjeté, nezasahovali. Stihla jsem i střídání směn, asi se personál i představoval, každopádně v tom fofru jsem nevnímala. Manžela dovedli pak za mnou na sál, za což jsem byla strašně vděčná.

Porodní plán jsem nakonec neměla sepsaný. Spoléhala jsem na to, že ten základ (bonding, nezasahování zbytečně) se bude konat a asi se i konal. Za necelé 2 hodiny po tom, co jsme zvonili na přijmu „asi rodím“, byla dcerka na světě.

Personál byl moc fajn - samotný porod vďaka nim snesitelný. Bohužel jsem měla větší šití a větší ztrátu krve. Šití jsem nedala bez uspání. I tak s tím mám doteď (skoro měsíc po) problém. Ale není to neprofesionalitou nebo nekvalitní starostlivosti. Z porodnici jsem odcházela, že o šití nevím.

Na oddělení 6ti-nedělí taky vše ok, jen bohužel se malá pořádně přisála až čtvrtý den. Druhý den (v sobotu) jsem ji sice dostala na pokoj s tím, že mám přikládat, ale nikdo už nekontroloval, zda je to dělám „správně“ a zda prďola spolupracuje. „A stejně mlíko ještě nemáte.“ Takže z porodnice jsem odcházela téměř nekojící. Malá si vyřvala vždy dokrm. Doma jsem se nakonec rozkojila. Každopádně přes týden jsou tam úplně „jiné“ sestry, a ty, co dělají laktační poradkyně, jsou ÚŽASNÉ a vďaka nim jsem to nevzdala.

Jídlo mi přišlo celkem ok (nečekala jsem luxus), ale nebyla to ani vězeňská strava. Čaj doplňovali na požádání. Noc po porodu se sestra několikrát zastavila, zda něco nepotřebuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co mají předepsáno na stránkách. Zbytečně moc věcí neberte, skříně jsou fakt „blbé“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 15.04.16 napsala :

Na příjmů mi bylo sděleno, že až porodím,tak nebudu s miminkem. Vystresovalo mě to a porod se mi na několik hodin zastavil.

Měla jsem duli, manžela a porodní plán, rodila jsem bez zásahu a velmi dlouho a všechna má přání respektovali a věřili, že porodím přirozeně, což se po 19 hodinách od příjmů povedlo.

Malý potřeboval odsát, zasáhli okamžitě a za 20s se sám nadechl. Pak mi včas dali oxytocin a zastavili mě silné krvácení. Byla jsem v dobrých rukou.

Šestinedělí bylo zcela plně, proto jsem nedostala nadstandard. Péče byla perfektní, nechali maximum na matce, když jsem si o řadu neříkala, nenutili.

Příjemný, lidský přístup. Byli ochotni i k propuštění dřív, za 50 hod místo 72, po podepsání všech reversu bez zbytečných řeči. Už to na pokoji s druhou matkou a dítětem s křížícími se režimy a 3 dny bez spánku nešlo vydržet. Rodila jsem na začátku roku 2015, jsem z Prahy a Příbram doporucuju.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastni oblečení pro mimi, pleny atd.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - danyh 05.04.16 napsala :

Velmi laskavý a vstřícný personál, možnost využití Entonoxu, pěkné pokoje.

Bohužel vše podivně zorganizované, na pokoj vám přijde snad 20 lidí za den, každý vám řekne nebo se zeptá na jednu věc, uklidí jednu část pokoje atd. Absolutně není možné si přes den zdřímnout, někdy ani v noci. Po pozdním porodu mě vzbudili v 5.30!

Některé informace jsme nedostali - např. možnost využití lednice, že jsou v šuplíku vložky, že rodný list bude hotový už při odjezdu z porodnice atd. Pár věcí zapomněli donést či vyměnit.

Jídlo bohužel jak ve věznici. Bramborová kaše z prášku, vše neochucené. Naštěstí mi manžel jídlo donesl zvenčí, jinak bych umřela hlady. Jakýkoliv nadstandard, co se stravy týče, bych si byla ráda připlatila, ale ta možnost nebyla.

Na propouštěcí papíry nás nechali čekat X hodin, už jsme byli rozhodnutí odejít bez nich, když se náhle objevily.

Vyšetření sluchu a kyčlí se nedělalo, což si teď musíme zjistit a oběhat v místě bydliště.

Celkově doporučuji, bohužel ne vše se ale povedlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní jídlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Poole 11.02.16 napsala :

Velice pozitivní, příjemný přístup a velká ochota. Všichni se krásně usmívali.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Janitta 12.01.16 napsala :

Porodnici Příbram jsem si vybrala pro svůj první porod (ač jsem z Prahy) po pečlivém zvažování a prostudování doporučení. Chtěla jsem rodit přirozeně, bez medikace a zbytečných, jinde „standardních“ zásahů do průběhu porodu. Taky mě přesvědčily reference na vstřícný a lidský přístup personálu.

Konzultovala jsem předem svůj porodní plán s MUDr. Holbou a vše mi bylo odsouhlaseno jako bez problémů proveditelné (v Podolí např. měli problém s dotepáním pupečníku a několika dalšími body). S přítelkyní jsem si byla porodnici prohlédnout v rámci besedy s vrchní sestrou, jinak jsem do poradny chodila v Podolí.

Cvičila jsem v těhotenství jógu, trénovala s Aniballem a masírovala hráz. Porod nakonec proběhl jinak než jsem si představovala, ale přesto (nebo právě proto), jsem za své rozhodnutí pro Příbram ráda.

Ve 41+2 na kontrole v Podolí mě vystrašili, že se miminku nedaří podle UZ dobře a musíme ihned vyvolávat. Nedokázali mi ale vysvětlit proč a na kontrolním velkém UZ se ukázalo, že průtoky i vše ostatní je zcela v pořádku. Přesto trvali na vyvolání, podepsala jsem tedy reverz a další den jela do Příbrami. Zde jsme se dohodli na preindukci, nicméně v přátelském prostředí, s vysvětlením a respektující komunikací, nikoliv strašením, že riskuji život miminka, pokud ihned neudělám, co chtějí.

Na prostorném a příjemném porodním sále jsem strávila celý den i se svou partnerkou, měly jsme zde soukromí, porodní asistentka mě chodila průběžně kontrolovat. Bohužel se porod ani po 2 tabletkách nerozběhl a tak mě přeložili na noc na gynekologii (kvůli místu).

Chvíli po přesunu mi začaly kontrakce po 10 min. a po půlnoci jsem tak byla zpět na sále, se stahy á 8 min., ale otevřená jen na prst. Protože porod nepostupoval dost rychle a monitory byly dlouhodobě horší, postupně mi byly nabízeny různé metody urychlení porodu (dirupce vaku blan, Buscopan, Oxytocin), na které jsem vždy po několika hodinách nepostupujícího porodu nakonec přistoupila, neboť mi byly dostatečně vysvětleny.

Tlumení bolesti jsem odmítala a kontrakce si tak „poctivě“ protrpěla (obzvlášť ty po umělém oxytocinu byly vydatné). Vše ale probíhalo formou diskuse a odkazem na to, že znají můj porodní plán, nevnímala jsem žádný nátlak, ale snahu pomoct. I personál střídající se ve službě si informace předával, každý nový lékař i asistentka se mi představili, komunikace byla perfektní.

Jediné, co mi vadilo bylo, že musím být stále připojená na monitor a nemůžu tak využít úlevy při kontrakcích v přirozených polohách nebo ve sprše na míči (bolesti se tak zvládaly mnohem lépe). Mohla jsme aspoň sedět nebo dřepět na kuličkovém vaku a trošku měnit polohu na něm. PA mi i doporučila vhodnou polohu, způsob prodýchávání kontrakcí a občas mi „vybojovala“ 10 minut odpojení z monitoru na sprchu.

Abych to zkrátila, po 17 hodinách nepostupujícího porodu, kdy se otevírání zastavilo někde na 5 cm a monitory nebyly moc dobré, byl po dohodě porod ukončen císařským řezem. Doktorka měla podezření na temenní polohu plodu, protože malá vůbec nesestupovala – netlačila na branku. Byla jsem už hodně vyčerpaná a nechtěla dál riskovat zdraví miminka. Operace proběhla ve spinální anestezii, všechno mi bylo vysvětleno před i v průběhu, bylo vidět, že celý tým je profesionální a sehraný, vše bylo rychlé a komunikace probíhala opět skvěle.

Malou mi hned ukázali a po vyšetření přinesli na přisátí, potom ji předali na bonding partnerce, než mě zašijí. Ukázalo se, že malá byla opravdu v temenní poloze, která se sice rodit dá, bývá to ale hodně dlouhé a dítě se hodně „poničí“, často porod končí kleštěmi nebo vexem. Následoval převoz na šestinedělí, holčičku mi předali hned před sálem a měla jsem ji pak už u sebe, takže se přisála asi za hodinu po porodu.

ŠESTINEDĚLÍ: Opět spokojenost. Obrovské plus bylo, že jsem mohla být i po SC na oddělení (je vybavené na pooperační stavy) a novorozenecké je přímo tam, takže mi malou vozili, kdykoliv jsem chtěla. Celou dobu v návštěvních hodinách se mnou byla přítelkyně, takže jsme měly mimčo pořád u sebe. Pokoje jsou po 2, skvěle vybavené, každý s vlastní koupelnou. Mohla jsem využít jejich oblečení na mimi, dokonce jsem celou dobu dostávala i porodní vložky.

Snad s menší výjimkou jedné sestry a jedné dětské byl veškerý personál maximálně milý, vstřícný a ochotný vyhovět, kdykoliv to jen šlo + výborná a moc hodná pediatrička. V tomto směru spokojenost. Můj porodní plán dostali předaný ze sálu a respektovali ho, jen na přání aplikovat vitamín K v kapkách (ne injekčně) musela přítelkyně dohlídnout. Podporu kojení bych si možná představovala větší – bez nabízení kloboučků a příkrmů – ale nikdo nic nenutil, jen nabízeli. Pokud víte, co jak chcete, tak vás nepřesvědčují. Pustili nás po císaři domů 4. den po porodu, ale šlo by to už i třetí den. Ještě ten den se na nás přišla na oddělení podívat a popovídat si MUDr. Glosová, což bylo moc milé.

Pokud budu ještě někdy rodit znovu, tak určitě zase Příbram. :-) Fotky jsou z porodního sálu č. 2.

Personál: MUDr. Táňa Glosová, PA Bc. Iveta Vacková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít představu o tom, co a jak u porodu chci, konzultovat porodní přání předem, ale mít tam prostor pro to, že všechno nepůjde podle plánu - být ochotná komunikovat, oni se o to maximálně snaží.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dečku pro miminko na bonding na porodní sál, ručník (osušku) na sál, láhev s vodou, hroznový cukr, něco k jídlu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 03.01.16 napsala :

Porodnici v Příbrami jsem si vybrala na základě dobrých referencí (přestože jsem z Prahy). Chtěla jsem rodit přirozeně tak, jak to zařídila příroda, bez zbytečného tlaku ze strany doktorů. To se nakonec podařilo.

Připravila jsem si porodní plán, nechtěla jsem žádné léky, přála jsem si být o všem informovaná, nic speciálního. Plán byl v pořádku akceptován. Přijeli jsme s manželem večer, protože jsem trochu krvácela, a s pravidelnými, ale velmi mírnými kontrakcemi po 7 minutách (38+1 tt). Přijímal mě MUDr. Holba. Nestihla jsem chodit do příbramské poradny, takže mě tam neznali. Odhadli váhu mimča na 2500g , po kontrole méně plodové vody a porod na úplném začátku. Poslali mě se prospat na porodní pokoj. Doktoři se obávali nízké váhy mimča a bylo mi sděleno, že pokud se nedostane do rána ven, budeme vyvolávat. Nikdo netušil, jak dlouhá bude první doba porodní, a tak jsem o půlnoci poslala manžela domů. Nicméně já už neusnula.

PA mi dala na ruku zvoneček, ať zvoním v případě nutnosti. Přijímač byl až do rána vybitý (bylo hodně porodů, asi nestíhali). Naštěstí jsem nic nepotřebovala a když, poslala jsem manžela. Kontrakce se rozbíhaly, ve 2:30 mi praskla voda. Poté jsem volala manžela, ať zase přijede zpátky, že budu rodit. Nechali mě volně se pohybovat, nicméně k ránu bylo nařízeno primářem, že mám malé mimčo a že budeme monitorovat neustále (nutno podotknout, že ani jednou nepadali mimču ozvy, vše OK). PA mi přišla nabídnout klystýr, který jsem odmítla, protože jsem měla dvakrát v průběhu noci průjem (tělo se samo na porod připravilo). Nakonec jsem v 8 ráno porodila s MUDr. Holbou a příjemnou novou PA s mezírkou mezi předními zuby.

Malá mi nešla vytlačit. Po nějaké době sáhla PA k tlačení na břicho, které jsem si nepřála, nicméně bylo prováděno ve spolupráci se mnou (zatínaní břicha při stlačení), já už jsem chtěla, aby malá byla venku a naštěstí mi nic není. Po narození měla vodu v nose a byla odnesena na vyčištění někam pryč, do pár minut ji přinesli, zabalenou v poviánu a plivající plodovou vodu.

Přála jsem si bonding kůži na kůži a dotepat pupečník. Ani jedno nevyšlo, ale nutno říci, že mě doktor ihned co malou vyndal, informoval co a jak a proč dělá. Malá prostě nebyla úplně v pořádku a připravená na bonding, takže nebyla jiná volba. Po společně strávené hodině mi ji odvezli na vyhřívané lůžko (důvodem opět bylo, že je malinká, 2500 g, 47 cm). Jenom proto, že se dnes rodí cvalíci mi bylo napsáno do papírů o průběhu porodu, že má růstovou retardaci. Já i můj manžel jsme malého vzrůstu.

V těhotenství jsem cvičila s Aniballem a to jsem u porodu řekla. MUDr. Holba mi chránil hráz až do úplného konce. Jsem bez poranění a nástřihu. Je prostě miliónovej.

Šestinedělí: trochu předpotopní názory a zvyklosti - když první a druhý den dítě moc pláče rada zní dokrmovat příkrmem, místo přikládání častěji dítěte k prsu. Aktivní nabízení kloboučků na kojení. Sestry furt chodily a nabádaly, ať nezakrvácíme deky, neboť to pak nejde vyprat… Když mi dítě plakalo na fototerapii a já ho slyšela až na pokoj a přišla jsem za sestrou, řekla mi, že děti pláčou. Vynutila jsem si ji na přiložení k prsu. Plesnivý sprchový kout, táhlo na chodbách (prosinec). Došlo jim dětské oblečení a chtěli, abych ji oblékla do vlastního. Pak mi zase řekli, že když jí vozím na sesternu spát, tak nemá mít vlastní oblečky, aby je omylem neztopily - asi měla být nahá, netuším…

Moc hodná sestra na výdeji jídla a jedna starší blonďatá dětská. Sestry obecně v pohodě, ale trochu odměřené, přísné, trochu mi chyběla lidskost (krom dvou zmíněných). Úžasné pediatričky! Podotýkám, že porodnice praskala ve švech.

Pokud bych měla rodit znovu, jdu tam kvůli MUDr. Holbovi a příjemným PA a také kvůli porodnímu pokoji s dostatkem soukromí. Na šestinedělí už bych si poradila. Myslím, že je spousty horších porodnic, ale tady se na šestinedělí můžou ještě přiučit.

Personál: MUDr. Holba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny náležité papíry (na webu porodnice). Hlavně si nastudovat teorii o kojení a vůbec o tom, jak pečovat o miminko a o sebe. Nemají tam na vás moc času. Vložky, plínky, oblečky na mimčo, pantofle do sprchy, látkové pleny, mycí gel s dubovou kůrou, dostatek ručníků a nočních košil.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 02.01.16 napsala :

První dítě jsem rodila v Benešově a spokojená jsem nebyla. Chtěla jsem přirozený porod a každá hodina porodu byl boj s personálem, který mě měl za tu „alternativní matku, co moc čte a o životě nic neví“. Proto jsem druhé rodit v Benešově odmítla.

V Příbrami je velmi vstřícný přístup. Porodní plán byl přijat mladou tmavovlasou doktorkou naprosto partnersky s tím, že mě jen informovala, že s ničím nemá problém vyjma situace, kdy půjde o život můj nebo dítěte, což je jasné a i to bylo v souladu s mým přáním.

Na porodním pokoji si nás nikdo nevšímal a byl tam klid a soukromí. Jen chodili dělat monitor, což mě ale ve finále docela vadilo, protože prý jim to nešlo souvisle natočit požadovaný počet minut v kuse, a tak jsem seděla na monitoru připoutaná 50 minut v kuse už se silnými kontrakcemi.

Porodní postele mají úplně úžasně vymakané a lze na ní rodit ve všech možných polohách. Oproti Benešovu neskutečný rozdíl.

Moje porody neprobíhají učebnicově, takže asi hodinu před narozením malého mě místní mladičká moc milá PA řekla, že určitě jen tak rodit nebudu, že to mám tak do rána, že kontrakce jsou na monitoru slabé a nepravidelné. Naštěstí jsem měla svou PA, kterou jsem si domluvila a zaplatila. S tímto v Příbrami nemají problém (na rozdíl od Benešova) a naopak tam zkušené PA navíc vítají, protože pro ně je to usnadnění práce.

Moje PA podle SMSek vytušila, že to už nebude dlouho trvat a přijela tak tak. Místní PA nás přesvědčovala, že určitě ještě rodit nebudu, moje PA žádala o přesun na porodní sál, čemuž sice s poznámkami o tom, že neví, co tam budeme tak dlouhou dobu jako dělat, místní PA vyhověla. Po 2. kontrakci na sále jsem už nebyla schopna netlačit a malý byl za chvilku na světě. V poloze v kleče. Čemuž se sice místní PA prvně snažila zabránit a uložit mne na záda, ale díky mé PA, která řekla, že poloha v kleče je super a že pokud to tak cítím, že tak klidně můžu rodit, tak se nechala přesvědčit a pak už porod probíhal v souznění, i když na to nerada vzpomínám.

Shrnuto, podtrženo - bez lékařského zásahu, nakonec skoro i bez tamní lékařské účasti. U porodu byly 2 místní PA, dětská sestra, sanitární sestřička a moje PA. Bonding proběhl podle plánu.

Poranění nebylo žádné, jen 2 stehy - prasklá minulá jizva, což byl steh spíše kosmetický. Syn měl 4,5 kg. Díky poloze v leže a přirozenému porodu mi bylo dáno už druhý den být naprosto fit, co se týče „podvozku“. Doktorka mě jen kontrolovala a šila a děkovala, že jsme porod zvládly bez ní, protože přede mnou měla velmi složitý porod a potřebovala si chvilku odpočinout.

S tím jsem ale nebyla spokojená bylo novorozenecké oddělení. Komunistické manýry, příkrm dítěte Sunarem hned 2. den, hrozné hádky, urážení, ponižování, jak píše předchozí pisatelka, tak ambulantní porod jsem taky nakonec nechtěla hádat, takže jsem tam zůstala 4 dny. Naštěstí malého pustili domů i přes mírně zvýšené hodnoty žloutenky.

Kdybych nebyla prvorodička, tak bych tam dala Sunar hned 2. den, protože ten tlak na to, že určitě kojit nebudu a miminko umře hlady, byl hrozně silný. Naštěstí jsem už byla zkušená matka, co kojila první dítě do 2 let a ledacos o kojení ví a v Benešově je novorozenecké oddělení pokrokové a Sunar se tam dává v krajní nouzi, tak jsem měla i argumenty z předchozí porodnice a vše jsem si ustála. Ale ty pohledy, kecy, urážky… Nebylo to opravdu moc milé. Držela mě na telefonu moje PA, která mě SMSkama psala argumenty, které mám říkat, a dávala mně jistotu, že to, jak to cítím, je správné.

Nyní jsem těhotná potřetí, a pokud bude vše v pořádku a miminko uvidí světlo světa, tak budu volit opět Příbram.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko a plenky, jídlo na dobu porodu - mně nedali vůbec nic (příjem ráno v sobotu, porod v sobotu v noci, první jídlo snídaně, 24 hodin bez jídla bylo náročné), přikrývku pro miminko na sál (která se může ušpinit od mázku nebo krve).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - jesuis 30.12.15 napsala :

Rodila jsem v příbramské porodnici už 4.4. 2015, ale prostě jsem se k tomu psaní dostala až teď. Toto hodnocení ostatních žen rodiček mi velmi pomohlo v rozhodování, takže i já přidám své.

Byl to můj už druhý porod a rozhodnutí padlo sem, jelikož jsem měla předchozí zkušenost s Hořovicemi, kam se mi tedy opravdu vracet nechtělo - otřesný zážitek. Později napíšu víc. Příbramská porodnice na mne působila tak domácky a vypadalo to, že pro ně přirozený porod opravdu není problém.

Praskla mi voda, ale bohužel nenastoupily žádné kontrakce, takže jsme asi do dvou hodin vyrazili (byl úplněk, dva dny před Velikonocemi). Zdálo se, že mají pěkný nátřesk - jo, to ty úplňky holt dělaj. :-) Jelikož jsem měla pozitivního streptokoka, museli mi ihned podat antibiotika. Bohužel, když je pozitivní streptokok, tak musí mimčo brzo ven, a tak navrhovali dát vyvolávačku. Samozřejmě jsem nechtěla, s čímž v podstatě neměli problém, jen bych musela podepsat revers.

Po nějaké době a konzultaci jsme se ale rozhodli, že vyvolávačku podstoupím. Umístili nás (s manželem) na poslední pokoj, kde není takovéto porodní lůžko, dali mi vyvolávačku a čekalo se. Měla jsem takové malé stahy (zdaleka ne k porodu - to už jsem věděla) a do toho mi po několika hodinách dávali pořád do kapaček antibiotika. Vůbec jsem bohužel nespala a to tím spíš, že byly slyšet všechny porody kolem a že jich bylo! To teda moc na náladě nepřidá. Nicméně všichni byli moc milí a ochotní, a dokonce mi začali shánět nějaký chleba po špitále, páč jsem dostala hrozný hlad.

Takže i druhý den ráno jsem měla pořád slabé kontrakce, ale furt nic… To nás přesunuli už na normální porodní pokoj a někdy kolem poledne mi lupli další vyvolávačku. A pořád nic. Šla jsem do sprchy a zkoušela masáž bradavek (to na mě celkem zabírá). No a asi po 15 minutách to začlo. Najednou hned hoooodně intenzivní bolesti, že už jsem začala hnedka asi trochu řvát a říkala si, že tohle teda dlouho nevydržím. Od téhle první kontrakce to ale trvalo k samotnému vytlačení naší holčičky 20 minut! Šílená rychlost. Asi na dvě zatlačení byla venku, až to málem personál nestihl.

Nastřižená jsem vůbec nebyla, jen mi trochu praskla jizva z minule, takže malé šití. Proběhl bonding, tak jak má - ihned mimčo na mně, dotepal pupečník. Manžel mohl pupečník samozřejmě přestříhnout. Neměřili, nevážili - prý až se nám bude chtít. Naprosto tedy respektovali mé porodní přání. Dokonce třeba přišla PA a říkala, že mi ani nic nenabízí (jako třeba oxytocin atd.), protože to mám napsané v porodním přání, tak jen kdybych se rozmyslela, že mám říct.

Rodila mě mladá doktorka - moc příjemná, prostě taková normální (což mi vyhovuje, žádný ťuťu ňuňu, ale fajnová), bohužel si už jména nepamatuji. Vůbec je tam tým hodně mladých lidí, zejména doktorek, což mi také bylo velice sympatické.

Šestinedělí - krásné prostředí (za mého porodu ještě nebyly porodní sály zrekonstruované, takže to tam zas tak na pohled pěkné nebylo, ale to mi nějak nevadilo), většina velice milých asistentek. O dětských doktorkách už se to tedy moc říci nedá - tam jsem hodněkrát narazila. Měla jsem totiž v plánu ambulantní porod s tím, že bych odešla třeba až druhý den. Tam bych se musela ale velmi dohadovat a i když je to samozřejmě ze zákona možné, nechtěla jsem (a neměla sílu) se všemi dohadovat a hájit sebe i dítě… Takže jsme zůstaly standardně tři dny.

Když to tedy shrnu, tak jsem byla opravdu mile překvapena a moc spokojena. Nezasahovali tam, kde nemuseli, nedělali a neříkali zbytečnosti, byli milí, vstřícní, vše konzultovali. Až na ty dětské… Především tedy jedna velmi obézní a od pohledu nepříjemná paní dr. (zřejmě byla nasr…, že má o Velikonocích službu). Např. mi řekla: „Vy chcete s dítětem domů, jo? Vždyť jsem jí ani neprohlídla“ a tak říkám: „Tak jí prohlídněte, proto přeci děláte vizitu“ a ona jen „CCCCC“. Uf, staré struktury co jsou strašně důležitééééé.

Jediné, co mi opravdu nesedlo, je celý ten jejich prapodivný příjem, kde se klepe na dveře, které jsou označeny nějakým divným nápisem (už si nepamatuju, ale rozhodně tam není třeba příjem nebo tak). Takový komančský dech tam na mě dýchnul. Na ultrazvuk se chodí jinam (kde se dlouho čeká), na monitorech se dlouho čeká… takový logisticky trochu nezvládnutý. Ale ten porod byl v pohodě, tam už průtahy nebyly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečení pro miminko (něco dávají, ale ne moc a ne pravidelně), dost osušek i pro porod. Nedávají u porodu žádnou přikrývku na miminko. 3 i více košilek. Plenky pro miminko (už nevím, co dávají za značku, ale byly takové navoněné, což nemám ráda).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Iren2 06.12.15 napsala :

S porodnicí v Příbrami jsem byla velice spokojená. Jestli někdy ještě budu rodit, tak jen zde. Vybírala jsem dlouho porodnici a jak já tak můj partner jsme velice rádi, že jsem vybrala tuto.

Porod sice byl zdlouhavý, ale bylo to tím, že jsem šla na domluvený vyvolávaný porod, neboť jsem byla 10 dní po termínu.

Celou dobu porodu jsem byla na porodním pokoji, nikam jsem nemusela přecházet a drahá polovička tam byla celou dobu se mnou a bez poplatku.

Paní doktorka byla na mé překvapení velice mladá, ale musím ji jen chválit, neboť s lepším doktorem jsem se nesetkala a díky ní a porodní sestře na porod v dobrém vzpomínám a některým věcem se již jen směji.

Oddělení šestinedělí bylo skvělé s perfektním personálem. Když jsem potřebovala, vždy jsem dostala rady, pomoc nebo odpovědi. Moc se mi líbilo, že pro mimča tam byly dětské sestřičky a pro maminy zase jiné.

Jediné, co bych zde vytkla, byla strava. Díky ní jsem v porodnici nechala všechna kila, co jsem nabrala v těhotenství.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajistit si přísun kvalitní stravy. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, porodní vložky, osušku pro mimi, Bepanthen na bolavé bradavky z kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Teploměrka 02.12.15 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je výborná. Jsem prvorodička, měla jsem porodní plán s přirozeným porodem (chtěla jsem porod bez všech zásahů, bez nástřihu, bez léků) a na porod jsem se aktivně připravovala (cvičení s Aniballem - dosažení 25 cm obvodu, masáž hráze, nácvik dýchání, nácvik relaxace a uzavření se do sebe, pití maliníku, jezení lněného semínka, cvičení svalů pánevního dna, předporodní kurz od duly - kde se partner naučil, jak mi aktivně pomáhat od bolesti masážemi beder atd.).

Příbramska porodnice je jedina ze Středočeskeho kraje a Prahy, ktera je zapojena a certifikovana jako porodnice podporujici přirozený porod http://www.prirozenyporodvporodnici.cz/ do tohoto projektu je zapojeno zatim 17 českých porodnic a přibramska je jdna z nich!

Muj porodní plán se podařilo téměř celý splnit. Jediný vnější zásah bylo píchnutí vody, s kterým jsem po druhé nabídce souhlasila.

Průběh porodu: v 17h odpoledne nástup začátek pravidelných kontrakcí, 21h odjezd do porodnice, kde řekli, že jsem na 2 cm otevřená a porod začal. Stálé kontrakce celou noc až do druhého dne ráno, kdy mi doktorka řekla, že jsme stále otevřená na 2 cm a že navrhuje píchnout vodu, ale že dítě je v pořádku (monitor byl ok) - nesouhlasila jsem.

Kontrakce pokračovaly, ale trochu slábly. Za další 3h mě doktorka vyšetřila, že jsme stále na 2 cm a že ona navrhuje píchnout vodu a že za půl h se mě na to přijde zeptat a že pokud nebudu souhlasit, budu to muset podepsat, že sem nesouhlasila. Tu půl hodinu jsem se extra snažila, abych se více otevřela (všemožně jsem chodila, skákala na míči…). Za půl hodiny jsem byla stále stejně. Souhlasila jsem tedy ve 12h v poledne s píchnutím vody. Pak se kontrakce dostaly do mnohem větší intenzity, nabralo to obrátky a samozřejmě bolest hooodně zesílila.

Přítel mi ale celou dobu skvěle pomáhal. Při kontrakcích masíroval bedra, což mi bolest snižovalo tak o 20 - 50 % takže se dala snést. Proto jsem vůbec nepomyslela na žádné bolest utišující chemické prostředky jako je epidrual. Začala jsem se rychle otevírat a brzo přišlo na řadu tlačení. Prostřídala jsme při něm několik poloh, jak mi vyhovovalo. Plně respektovali můj porodní plán, že si chci volit polohu, ochotně polohovali jejich křeslo, které je opravdu variabilní na spoustu poloh, třeba klečící s držením madel.

Na asi 7 zatlačení bylo miminko na světě. Doktorka i asistentka mě při tlačení povzbuzovaly a chválily, jak krásně tlačím a že už vidí hlavičku. Po narození proběhl plný bonding 2 hodiny. Pouze mimčo zvážili, což jsem souhlasila. Přítel byl stále u něj. Ptali se, jestli chceme miminko měřit, to jsme nechtěli.

Pak mě doktorka prohlídla, zda jsme se nějak nenatrhla - měla jsme jediný steh, protože miminko mělo vztyčenou ručičku, kterou mě trošku škráblo, takže skvělý výsledek - věřím, že díky cvičení s Aniballem!

Personál: samé mladé doktorky a mladé porodní asistentky. Všechny moc milé, empatické profesionální.

Porodni pokoj: veškere vybaveni a to co nevidite si o nej mužete říct a oni vam ho donesou (např žíněnka, stolička, lana na zavešení atd), pokoj neni nový ale je pekný, rekonstrukce probehne v lete 2016.

Oddělení šestinedělí: krásné, není co vytknout. To co je zde standardni pokoj, je například v praze u Apolináře nadstandardni za 1000 kč. Zde tedy standardni pokoj je dvojlužak uplne nový, vybeveny linkou a umyvadlem na přebalovani a koupani mininka a koupelnou, vše krasně nové utulne, pokohovaci lehatka, misto na přivezeni miminka k lužku, miminko muže byt stale s vami. Nadstandard je, že v tomto dvoulužkovem pokoji jste sama nebo tam na druhem lužku muže spat vaš partner. U Apolinaže je nadstandard prave takovy dvoulužak, který je v Přibrami standardem.

Z porodu mám skvělý pocit, dobře na něj vzpomínám. Jsem hrdá, že jsem to tak dobře zvládla a děkuji moc porodnici, že byli tak milí. vstřícní, profesionální, respektující. Nikdo tu na vas nebude tlačit a bude respetovat vaš porodni plan, což by se v mnoha pražskych porodnicich nestalo.

PS: ve zprávě o rodičce, jsem se zpětně dověděla, že jsem „alternativní rodička“, což mě rozesmálo. Obzvlášť v souvislosti s tím, jak mě doktorky chválily, že jsme na šestinedělí v tu dobu jediná, která měla normální porod, že skoro všechny ostatní rodičky musely skončit císařem nebo měly nástřih. To jen abyste věděly, co slovo „alternativa“ v tomto kontextu znamená. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji mít porodní plán, protože po diskuzích s ostatními rodičkami na šestinedělí i po absolvování předporodního kurzu v porodnici, který vedla jedna jejich asistentka, vyplynulo, že pokud nemáte porodní plán, tak vám celkem rutinně dělají úkony: protržení vody, podaní oxytocinu na podporu kontrakcí, podaní oxytocinu na vypuzení placenty aktivní nabízení epiduralu na tišení bolesti (porodnice za to mají peníze), prvorodičkám často preventivně nastřihují hráz… Pokud tedy tyto úkony nechcete, respektive chcete se pokusit o to je nemít, tak si to napište do porodního plánu. Porodní plán proberte s doktorkou při návštěvě poradny před porodem. Jsou k tomu velice vstřícní a s tímto vším souhlasí a dívají se na vás jinak, že jste informovaná a při samotném porodu to respektují a snaží se, aby plán vyšel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co s sebou: MP3 s hudbou do uší pro porod, abyste se uzavřely do své bubliny a vklidu rodily, jontový nápoj, který vám manžel bude stále namíchávat do lahve s pítkem - bez ní bych 24 h kontrakcí nedala, hroznový cukr také na dodávání rychlé energie při porodu, lahev Termofor na nahřávání beder mezi kontrakcemi.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Příbram - KristýnaKM 18.11.15 napsala :

Příjem - trval asi hodinu. Nebylo moc příjemné odpovídat na otázky při kontrakcích, ale co se dá dělat. Na monitoru jsem byla napojená asi tři čtvrtě hodiny a personál si mezitím někam odešel. Můj přítel čekal celou dobu v čekárně. Po hodině mi řekli, že to k porodu není, ale nechají si mě tam.

Píchnuli mi injekci, po které se to mělo rozjet nebo zastavit. Pokud by se to zastavilo, ráno by mě pustili domů (byla jsem 41+2!). Ve 2 h mě poslali na oddělení šestinedělí (!) k ženě, která se zotavovala po císařském řezu a partner byl poslán domů.

Předporodní péče - na pokoji jsem byla strašně nešťastná, měla jsem kontrakce po 3 min, ale k porodu to nebylo,. Byla tam tma, aby mohla další pacientka spát a mne bylo blbé prodýchávat kontrakce a chodit, abych ji nerušila.

Po hodině jsem to vzdala a šla kontrakce prodýchávat na chodbu. Ve 3.30 už byly bolesti
velké. Došla jsem za sestrou, která spala, a požádala jsem ji, zda by nezavolala lékařku. Sestra mě vyvedla z omylu, že to nemá nyní cenu mě prohlížet, že mě prohlédnou nejdříve v 5. Já jsem ji přemluvila a lékařku nakonec zavolala.

Lékařka po prohlídce zjistila, že jsem otevřená na 5 cm a ve 4 h mě konečně odeslali na porodní sál. Přítel se po dvou hodinách mohl vrátit. Na porodním pokoji mi porodní asistentka nepomohla s vybalováním osobních věci (přítel ještě nedorazil), a když jsem prodýchávala kontrakci, tak mě nervózně pobídla, ať jdu na lůžko, aby mě mohla připojit na monitor.

Příprava a epidurál mi byly zamítnuty, že by se nestihly (kdybych neokouněla 2 hod. na šestinedělí, tak by se to nejspíš stihlo). Píchli mi plodovou vodu. Vystřídali se na mě 2 porodní asistentky (střídání služeb), jedna studentka a tři doktorky. Nepřáli jsme si, aby byl partner u vyšetření, tak chodil vždy na chodbu. Po nějaké době dostal vynadáno, že na chodbě překáží, a tak se chodil schovávat k WC.

Dostála jsem dvě dávky oxytocinu, protože se otevírání zastavilo. Požádala jsem o rajský plyn, ale za 1500 efekt žádný. Když si přítel odběhl, ptala jsem se PA, zda si mohu odskočit, že se mi opravdu chce. PA mi řekla, že to je asi hlavička, ale ať jdu a sama odešla. Šla jsem na WC, nevěděla jsem jestli rodím nebo vykonávám potřebu. Po 10 min. přišla PA s tím, zda jsem jim tam neporodila. Bez pomoci jsem vylezla z WC, PA mě prohlídla a šlo se tlačit.

Porod vedla lékařka, porodní asistentka a studentka. Uvítala jsem, že mě povzbuzovaly, ale neříkaly mi, jak porod postupuje, zda vidí hlavičku, kolik tlačení zbývá k úplnému
vypuzení dítěte apod. Miminko se narodilo v 10:58.

Po propuštění z nemocnice jsem se z propouštěcí zprávy dozvěděla, že naše malá měla jednou omotanou pupeční šňůru kolem těla a krku. Nikdo nás o tom neinformoval.

Poporodní péče - nikdo mi jako prvorodičce neukázal, jak oblékat a přebalit mimčo. Kdybych neměla zkušenosti od sourozenců, byla bych v koncích. Koupání se odbylo jednou, trvalo asi minutu v průběhu vizity. Sestry jsem viděla de facto jen ráno při vizitě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 12.11.15 napsala :

Rodila jsem zde 26.10.2015. Do porodnice jsem jela už 25.10. ve 2 hodiny ráno (měnil se čas) po odtoku plodové vody. Byla jsem bez kontrakcí, přijali mě na pokoj a dali na monitor.

Můj porod se bohužel zkomplikoval a pro jeho nepostupování jsem byla 26.10. hodinu po půlnoci operována císařem. Tu noc bylo na porodnici velmi živo, ale personál se se situací velmi dobře vyrovnával, a i když měli všichni plné ruce práce, pořád byli profesionální.

Prošla jsem si osobním peklíčkem. Zkusila jsem rodit normálně, pro silné bolesti a délku nepostupujícího porodu jsem dostala epidurál, který byl následně využit v silnější dávce pro řez, ale to už mi bylo opravdu všechno jedno. Celou dobu se o mě dobře starali, mohla jsem pít i do sprchy, jen by mě asi na ten sál vzali dříve, nebýt toho „návalu“ rodiček.

Poporodní péče byla dle mého názoru skvělá, miminko mi přinesli hned po sešití a pak mi ho nosili na kojení, ale byla jsem moc vyčerpaná. Jen jedna postarší dětská sestra mi přišla trochu necitlivá při krmení stříkačkou. Každopádně moje osobní zkušenost je pozitivní a porodnici s klidným srdcem doporučím všem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Osušku na miminko, až se ho budete učit koupat. A já osobně jsem spotřebovala denně jednu noční košili. Šíleně jsem se potila. Takže zabalte, co máte. Taky jsou fajn homeopatika na rozjetí laktace - ricinus communis.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Maryshine 02.11.15 napsala :

V porodnici jsem rodila 25.10.2015, tudíž mám z porodu ještě stále čerstvý zážitek.

Porodnici jsem si vybrala z důvodu možnosti vedení porodu alternativním způsobem. Dále také pro skvělý dojem z prohlídky,na které jsme s manželem byli a z úžasného prostředí porodních pokojů i oddělení šestinedělí. Porodnici sice máme hodinu cesty daleko, ale byla jsem odhodlaná to zvládnout a dojet tam.

V porodnici jsem se poprvé ukázala v 40+0 tt (23.10.), tedy v den termínu porodu. Můj gynekolog mě předal do péče porodnice, jelikož jsem do termínu neporodila. Upozorňoval mě na možnost vyvolávání porodu z důvodu většího miminka (odhad 3800 g). V den termínu v poradně vše proběhlo v naprostém pořádku. Všichni byli velmi milí od sestřiček po paní doktorku. Jediné co, že vaginální vyšetření od ní nebylo úplně příjemné, ale dalo se to vydržet. Řekla mi, že je čípek prostupný na dva prsty a že je možné, že se něco chystá, CS bylo 6. Z porodnice jsme odjeli s tím, že nám dá 10 dnů na přenášení a budeme pravidelně chodit na monitory do poradny. Mimochodem na ultrazvuku mi vše krásně vysvětlila a ukázala, pořád si se mnou povídala a byla hodně milá. Dohodli jsme se, že kvůli vzdálenosti porodnice a tomu, že mám streptokoka do porodnice vyrazím po hodině pravidelných kontrakcí.

V den porodu mi od 4 ráno začaly nepravidelné kontrakce, které se s postupem času zpravidelňovaly, až začaly být v rozmezí 4-7 minut po sobě. Já si v klidu vařila oběd a nechtěla jsem o odjezdu do porodnice slyšet. Manžel mě donutil vypnout sporák a jít si napustit vanu. Já pořád remcala, že to nejsou tak velké bolesti a že rodit nepojedeme. Ve vaně bolesti nepřestaly a stále byly pravidelné.

Vyrazili jsme tedy nakonec po necelých dvou hodinách pravidelných kontrakcí. Do Příbrami jsme dorazili v půl páté odpoledne. Okamžitě mi natočili monitor, kde se mnou mohl být můj manžel a poté se mě rozhodl vyšetřit pan doktor Holba. I u tohoto vyšetření mohl být můj manžel. Což jsem koukala, jelikož na prohlídce říkali, že manžel u úvodního vyšetření být nesmí. Pan doktor to okomentoval slovy, vždyť ten váš manžel vás musí znát líp jak já, tak proč by tu nemohl být. :-D

Vyšetření od pana doktora absolutně nebolelo, skoro jsem ho necítila a řekl mi, že jsem otevřená na dva prsty a že rodíme. Dále si se sestrou přečetl porodní plán a řekl, že nevidí v žádném bodu problém. Jen se mě ptal na nástřih, jestli ho nechci vůbec, ani v případě, že bych se natrhla. To jsem mu řekla, že v tomto případě bych ho chtěla. Divil se, že jsem s aniballem nacvičila 30 cm a chválil mě. Dodal, že on nástřihy skoro vůbec nedělá.

Poté nás s manželem sestřička odvedla na porodní pokoj č.3. Tento pokoj jsem si nejvíc nepřála, myslela jsem, že nám bude poskytovat během porodu nejhorší zázemí, ale opak byl nakonec pravdou. Příště, když bych měla na výběr, chtěla bych opět pokoj číslo 3! Manžel měl na něm pohodlnou sedačku a já postel. Nemusela jsem se snažit udělat pohodlí na porodní posteli, kde to prý jde těžko. Za chvíli nám sestřička přivedla milou porodní asistentku, která se nám představila a řekla, že nás bude provázet celým porodem.

Po celou dobu postupujícího porodu jsme na pokoji s manželem nebyli rušeni. Mohli jsme na pokoji využívat sprchu a wc neomezeně. Vždy, když jsem byla ve sprše nebo na wc, tak nás PA nerušila. Jednou za čas přišla zkontrolovat postup porodu, poslechnout na chviličku miminko, udělat klistýr nebo třeba doporučit nějakou látku usnadňující otvírání, či vyměnit kapačku s antibiltiky. Na vše co by prováděla se mě vždy zeptala, vše s námi diskutovala, nikdy mi nic nebylo provedeno, aniž bych s tím nesouhlasila.

Ten den v porodnici měli 8 porodů a všechny takto večer. Obdivuji je, jak vše zvládali a jak se o nás všechny bravurně starali a přebíhali mezi námi. Takový nával ještě nezažili. A to jsme začali rodit všechny naráz. Pan doktor mi doporučil píchnutí vody, píchl mi ji v 22:00 a poté začaly ty správné porodní bolesti. Na ně mě ale upozornil. Poté už porod postupoval hodně rychle. Jakmile jsem cítila tlaky na spodek, vyklízeli porodní sál a já tam mohla přejít. Vysvětlili mi,jak dýchat a jak tlačit. Pan doktor mě přišel rodit. Byl úžasný! Malý byl venku asi na tři kontrakce. Ukázal tatínkovi vykukující hlavičku, dělali si ze mě srandu, ať koukám rychle tlačit, ať to stihneme ještě do půlnoci.

Malého mi ihned po porodu položil na bříško i s pupeční šňůrou. Pupečník nechal dotepat, a to jsem to ani v plánu nevyžadovala. Tatínek mohl šňůru přestřihnout. Porod proběhl bez nástřihu a jakéhokoliv poranění. Neměla jsem ani jeden steh, nic. Vše proběhlo fyziologicky bez zásahů. Malého mi nechali v náruči celé dvě hodiny na sále. Poté ho manžel s PA došli zvážit atd… Manžel si ho mohl „popsat“ na nožičku. Vrátili mi ho opět nyní zabaleného.

Když přišla sestra, řekli jsme jí, že si malého nepřejeme mýt, byla starší a nejprve brblala ale nakonec nám vyhověli. PA se smála, že stará škola. Malého odnesli obléci a mě převezli na oddělení šestinedělí, kde na nás zbyla poslední postel. Ostatní již museli na gynekologické oddělení. Tam se o mě skvěle postarali, malého při přivezli a i se mě ptali, jestli ho tam chci nechat už napořád. Nakonec jsem si ho na dvě hodinky nechala odvézt, ale stejně jsem nespala. Hned od rána už se mnou zůstal napořád.

Na oddělení šestinedělí měli frmol kvůli velikému počtu porodů. Tomu přisuzuji první šílený den, kdy jsem dostala vynadáno snad za vše, ale odpustila jsem jim to, měli toho vážně moc (např. že nemám věci ve skříni, že mi manžel přinesl rohlíky atd… rodila jsem v noci, na pokoj se dostala kolem půl třetí ráno a hlad jsem opravdu v noci po porodu měla… no nic).

Další dny byly ale skvělé. Ukázali mi jak malého kojit, jak koupat a přebalovat, zkrátka vše. Od začátku jsem se o něj mohla starat sama, oblíkat si ho do svého oblečení i balit do vlastní zavinovačky, s ničím neměli problém. Na pokoj manžel mohl kdykoliv, když to dovolila spolubydlící. Když ji propustili, byl se mnou na pokoji neomezeně, a to jsme nic nemuseli platit, jelikož měli volno.

Vizity na maminky probíhali čistě v ženském podání sestra a doktorka. U těch, co měli poporodní poranění, je zkontrolovali. Já žádná poranění neměla, tak mi jen prohmátli břicho. Dětská vizita probíhala tak, že se miminku vysvlíkl spodek, aby paní doktorka mohla kouknout do plenky. Také přišla doktorka a sestra. Za dobu pobytu se na mě přišel podívat i pan doktor, který mě rodil a uklidnil mě ohledně kojení. Mlíčko nám nechtělo téct a já z toho byla špatná, musela jsem dokrmovat. Po příjezdu domů se však rozteklo.

Můj porod v této porodnici bych shrnula jako ukázkový ,a to i přes bolesti, které následovaly po protržení vaku blan. S takto milým a ochotným personálem se vše zvládalo samo! Plánujeme jednou druhé miminko a já už teď vím, že ho budu chtít přivést na svět opět tady a nejlépe opět s panem doktorem Holbou.

Jediné, co mě ještě trošku trápilo bylo, že jedna sestra mě omezovala v příkrmech. Řekla: „Dostala jste před dvěma hodinami, teď ho nechte řvát.“ Další den byla ve službě jiná, mladá, která mi nanosila do pokoje lahvičky s Nutrilony a ohřívačku a řekla, ať dokrmuju podle potřeby malého, samozřejmě až po klasickém kojení z prsu.

Jméno PA si nepamatuji, ale vím, že byla ve 4 měsíci těhotenství.

Touto formou bych PA i panu doktorovi chtěla velice poděkovat!

Personál: MUDr. Petr Holba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte. V této porodnici o vás bude bezvadně postaráno, dodrží do puntíku váš porodní plán, když to bude jen trošku možné a o všem s vámi budou ochotni diskutovat! I přesto, že budou mít nával, nebudou ztrácet dobrou náladu a vše společně zvládnete na výbornou!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, 4 noční košilky s knofíky na hrudi, 4 dupačky, plenky pro miminko a vlhčené ubrousky, látkové pleny 8×, polštářek, kojenecké vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Milumínka 04.10.15 napsala :

Dřív jsem se bohužel k recenzi nedostala. Příbram mám nejblíže, proto jsem si ji vybrala a po dvou hospitalizacích jsem tam znala skoro celý personál, což mi vyhovovalo.

Rodila jsem 24.6. Ani jsem se nebála, věděla jsem, že bude vše v pořádku. Přijal mě doktor, který mi byl vždy hodně sympatický. Ten den byl bohužel arogantní. Asi neměl dobrou noční.

Přijela jsem tam s kontrakcemi 2 min a myslela si, jak to bude šup šup rychlovka. Hahaha :-D Voda mi praskla sama ve 12h a pak to už lítalo. Nejhorší 3h z celého porodu. Otevírala jsem se hrozně pomalu a kontrakce slábly. Jelikož jsem měla v porodním plánu psáno, že veškeré úkony chci předem konzultovat, doktora se mě zeptala, zda souhlasím s oxytocinem k urychlení porodu. Byla jsem slabá, skoro jsem jim tam omdlela, takže jsem souhlasila. ¨

Do 15 min byl brouček na světě. Bohužel s nástřihem, ale špatně jsem tlačila a padaly mu ozvy, nebylo
zbití. Ale i tak dodržela doktorka moje přání. Šila mě asi 1,5h (byl hrozně velký), ale během šestinedělí se to zahojilo a vše v pořádku. Oba jsme zdraví. Za mě spokojenost. Dokonce jsem dostala na porodní pokoj snídani, protože jsem byla děsně hladová. :-D ¨

Jen mě mrzí, že jsem chtěla zaprvé strašně moc domů a za druhé jsem stejně musela, protože měla porodnice stop stav. Říkám to kvůli kojení. Dva měsíce jsem s tím bojovala, než jsem přišla na to, že je špatně přisátý. No to už je jedno. Ale mohu jen doporučit. I na šestinedělí skvělý personál.

Personál: Mudr. Babejova, PA Lenka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doprovod, i když je tam skoro k ničemu, ale pocit jistoty je k nezaplacení.
Kruh pod zadek. Špatně se sedí na židli v jídelně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nic, co by neuvedli na webu, mě nenapadá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Tereza2504 10.08.15 napsala :

Ráda bych touto cestou poděkovala celému týmu porodnice Příbram za perfektní péči a naprostou profesionalitu. Říkám na rovinu, lépe jsem si vybrat ani nemohla.

Od 12.tt jsem musela žít s diagnózou placenta previa centralis. Vysníte si přirozený porod a vše bez komplikací a ono to tak jednoduché najedou není. Stála jsem před rozhodnutím, kde podstoupit plánovaný císařský řez. Volba padla na Příbram. Když jsem nastoupila do nemocnice, a to na začátku 38. tt, vše nasvědčovalo tomu, že císař bude nejdříve za 14 dní. Začala jsem ovšem krvácet a najedou to začalo lítat. Riziko úmrtí dítěte i matky bylo poměrně vysoké, a tak jsem doufala, že vše dobře dopadne.

Moje holčička se narodila zdravá a já jsem taky přežila. Placentu jsem měla nejen centrální, ale také vrostlou do dělohy. Kdyby se pan primář Chudáček nerozhodl, že zachrání mě i mojí dělohu i za cenu reoperace, nevím, jak by to dopadlo.

Takže děkuji moc za život svůj i dcery panu primáři. Za perfektní šití paní doktorce Vlčkové a Zápalové a za perfektní servis a starost celému týmu gynekologů i pediatrů.
Velké díky sestrám.

Příště, až budu rodit, tak jedině v Příbrami.

Personál: MUDr. Chudáček, MUDr. Vlčková, MUDr. Zápalová, sestra z gynekologie a pediatrie

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přibalte si do porodnice dobrou náladu a důvěřujte. Vše ostatní je samozřejmost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co se píše na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - yasminka 16.06.15 napsala :

Porod 20.4.2015.

Původně jsem měla rodit v Podolí ale na doporučení soukr. porodní asistentky jsem se po prasknutí plodové vody nechala přítelem zavézt do Příbrami. Pouze jsem předem zavolala a zjistila, jestli náhodou nemají stop stav a přijmou mne.

Přála jsem si rodit v menší nemocnici s příjemným lidským personálem, a to se mi vyplnilo. Souk. porodní asistentku jsem nakonec neměla, jelikož byla u jiného porodu.

Asi není důležité, jak probíhal Filípkův porod. Nebudu ho proto zde popisovat. Pouze zopakuji, pokud chcete komornější zázemí s příjemným vstřícným personálem, tato porodnice je pravá. A nebojte se cesty z Prahy. Vyplatí se. To co je v Praze nadstandard, je zde samozřejmostí:

 • Respektují porodní plán (vše se mnou konzultovali, porod proběhl přírodně, i když nejsem proti epidurálu apod., bez nástřihu a šití)
 • Jeden člověk jako doprovod k porodu je zdarma. Na chodbě čekala má rodina z Moravy, kterou k nám po porodu na mou žádost pustili (byli u nás zrovna na návštěvě, rodila jsem 15 dnů před termínem).
 • Vše proběhlo v naprostém soukromí. Pro sebe jsem měla k dispozici jednu místnost, kde jsem hekala :-) a zároveň rodila. Prostředí na mne působilo příjemným dojmem, né jako nemocniční pokoj. K pokoji patřila sprcha a WC. K dispozici byl balon, polohovatelná postel, křeslo.
 • Porodní asistentka i doktorka skvělé, bohužel si nepamatuji jména. :-( Ani mi nevadilo, že má soukr. PA nemohla přijet.
 • Malého mi po porodu dali na břicho, pak jsme byli spolu celá rodina cca 2 hodiny. Poté mne a malého přemístili na oddělení šestinedělí. Zde je možnost si miminko nechat u sebe a nebo se prospat, poté mimi přinesou. Od té chvíle je stále s vámi.
 • Na šestinedělí jsme byly na pokoji dvě, ke každému pokoji je koupelna s WC. Zařízení hezké.
 • Miminko si můžete vzít k sobě do postele, jinak je v polohovatelném průsvitném vozíčku, který máte hned u postele.

Jediné, k čemu mám výhrady, je, že návštěvy mohly na pokoj, a to v poměrně velkém časovém rozmezí. To pak člověk nemá soukromí a klid. Naštěstí jsme se ale se spolubydlící dohodly, pak už byl větší klid. Jelikož bylo v daném termínu hodně porodů, nebyl k dispozici žádný nadstandard.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pleny pro mimi (dávají omezené množství), vložky (dostanete pouze jedno balení), ručníky, noční košile (několik), trepky, oblečení pro mimčo, foťák, nějaké mlsky nebo ovoce.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Příbram - Piškotka malinka 10.06.15 napsala :

Do porodnice v Příbrami jsem šla proto, že je blízko mého bydliště a myslela jsem, že tam mají i kladný postoj k přirozenému porodu.

První kontrakce, ty pravedelné, přišly kolem 1 hodiny v noci. Měla jsem vlastní PA. Ve 2 hod vyrazil manžel pro asistentku. Všechny kontrakce jsem si krásně prodýchala doma, všechno probíhalo v poklidu, dokonce jsem i odpočívala. :) Do porodnice jsme vyrazili kolem 9:30 dopoledne, když mi odešla hlenová zátka a kontrakce byly po 2 minutách.

Po příchodu do porodnice jsem byla „ubytována“ rovnou na pokoj (papíry jsem měla předvyplněné a ostatní vyřídil manžel). Prohlídky probíhaly asi po 2 hodinách, personál byl milý a klidný. Nikdo nic neříkal. Pak přišel pan doktor, představil se, řekl, že můj porodní plán je v pořádku a vše je akceptovatelné. Za což jsem byla hrozně ráda, protože jsem chtěla rodit bez medikace a co nejvíc přirozeně (nechat dotepat pupečník, bonding).

Kontrakce jsem si nadále prodýchavala, všechno probíhalo (podle mě) tak, jak jsem si představovala, jen trochu déle. Pak mě PA vyzvala, abych si přešla na porodní sál. To jsem myslela, že nedojdu, ale zvládla jsem to. Po chvilce jsem zažádala o disrupci vaku blan (propíchnuti vody) protože ta mi nepraskla a miminko nechtělo úplně sestoupit. Když jsem vlezla na porodní sál a lehla si na lůžko, můj porodní plán šel někam tam… Což mě hrozně mrzí, protože jsem si celou dobu krásně prodýchala kontrakce. To trvalo asi 17 hodin. To kdyby vědeli, tak mě ženou a sypou do mě všechno možné, aby porod pospíšili. :)

Po porodu mi syna okamžitě odstříhli od pupeční šňůry (že se nalokal plodové vody), manžel ho donesl už zabaleného, takže bonding se nekonal. Doktor mi „pomáhal“, aby malý vyšel ven a celou mě rozerval. Miminko se narodilo v 18 hod večer.

Šití prý veliké - trvalo to asi 15 minut a nakonec řekl moji PA, že ten porod byla její vina. Jako co to je? Ona tam byla jako můj doprovod. Nikomu nic neříkala a mě rozhodně do ničeho nenutila. A to, že to trvalo nějakou dobu? U porodů to tak holt chodí.

Na šestinedělí byl milý personál, sestřičky jsou moc ochotné, milé a hodně pomůžou. Co se informací týče… Žádne! :) O kojení mi nikdo nic neřekl, jen to, že potřebuji klobouček. Ale jak se rozkojit bez něho? Ne!

Tak abych to shrnula: doktoři fajn, ale moc nerespektují porodní přání. Ve finále jsem měla ve zprávě napsané, že jsem alternatívni rodička s PA. To asi proto, že jsem nechtěla nástřih, medikaci… To mě celkem naštvalo, ale mám zdravé miminko, tak to je hlavní. Kdybych měla rodit znovu, budu alternatívni a budu rodit doma v klidu. :) Prostředí příjemné, jídlo chutné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše si nastudujte. Nikdo vám nic pořádně neřekne, nevysvětlí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Katulinka88 15.05.15 napsala :

S nemocnicí v PB jsem byla opravdu hodně spokojená. Ve 35tt mě dr odeslal do poradny v nemocnici, kde byli všichni skvělí. Doktoři (vlastně doktorky a jeden doktor) i porodní asistentky na jedničku, péče dle mého názoru nadstandardní.

Příjem k porodu 40+5 proběhl v klidu,pohodě a dost jsme se nasmáli. Porodní pokoj s vybavením byl k dispozici jen mně a porodní asistentka mě chodila kontrolovat.

Porod proběhl hladce, všichni byli úžasní.

Odd. šestinedělí bez chybičky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chodit hned brzy ráno - do poradny se nedá objednat a někdy (když dr. je třeba i porodu a v poradně se sejde víc maminek) se opravdu dlouho čeká.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše důležité dostanete, ale třeba syn byl větší a oblečení mu bylo malé.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 25.04.15 napsala :

Porodnici hodnotím nanejvýše kladně. Paní doktorka opravdu skvělá, poporodní zranění minimální. I přes komplikace, když bylo nejhůř, přiběhl pomoci i pan primář. Porodní asistentka také absolutně skvělá.

Prostředí skoro až domácí, prostě perfektní.

Personál: MUDr. Martina Novotná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a sladké pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Mischellka88 23.04.15 napsala :

Naprostá spokojenost. Jako prvorodičce mi vše vysvětlili, poradili a měli se mnou trpělivost.

Krásné a uklidňující prostředí přírodního sálu, kde má člověk vše sám pro sebe. I
manžel si vystačil při čekání s televizí. :-)

Rodil mě příjemný doktor, porodní asistentky byly též milé, a to jsem využila
tři směny. :-) I na příjmu vše ok, poměrně jsme se nasmáli až do doby odchodu na šestinedělí. I tam mi poradili, pomohli s malou. Měla jsem velkou ztrátu krve kvůli mé
chudokrevnosti, takže mi vyšli vstříc i s jídlem do postele, pořád jsem
omdlívala.

Starání se o malou - v tom mi moc pomohli a hodná sestřička poradila i finty. :-)

Za mě spokojenost, a pokud se poštěstí, jdu rodit znovu sem. Dokonce sem jede rodit i švagrová z Prahy. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, vložky do podprsenky, noční košile, kojicí podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Okibača 14.04.15 napsala :

Porodnici v Příbrami mohu vřele doporučit. Vlídné prostředí a zejména soukromí v kombinaci se vstřícným a empatickým personálem porod dělá o něco příjemnějším, jestli se to tak dá říct. :) Každopádně „je na to klid“. Doprovázel mě manžel a dula, za druhého návštěvníka se platí. Dva pokojíky disponují polohovatelným porodním lůžkem, ty ale byly už plné, takže jsem obsadila třetí, kde je obyčejná postel. Ukázalo se, že to není žádný problém.

Bohužel porod nepostupoval, jak bychom si představovali, takže jsme nedodrželi porodní plán. Veškeré zásahy a medikace ale byly provedeny pro předchozí konzultaci, účelně. Porodní asistentka byla skvělá, (bohužel si nevzpomínám na jméno, křestním myslím Iveta), stejně tak lékař Petr Holba (velký sympaťák!) Díky nim jsem tedy hocha nakonec vytlačila. Byl nalokaný, takže mi ho hned odnesli, ale tatínek ho doprovodil a dohlédl, jestli ho moc nezlobí.

Na šestinedělí jsme byli s péčí také velice spokojeni. Nevím, jestli to bylo těmi mrákotami první den, ale sestřičky mi připadaly jako z pohádky, moc pěkně se staraly a se vším pomáhaly.

Velké díky do Příbrami!

Personál: MUDr. Petr Holba Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 09.04.15 napsala :

Rodila jsem zde 16. 3. 2015 a musím říct, že jsem byla se vším spokojená. Rodí se na porodních pokojích, v příjemném prostředí. U porodu jsem měla milou a trpělivou PA (jméno si bohužel nepamatuji), která mi ve všem vyhověla - nedávaly jsme klystýr, mohla jsem ležet jak mi vyhovovalo, k dispozici jsem měla pití, nikdo mě nijak neomezoval.

Na šestinedělí je standardem pokoj pro dvě maminky, se soc. zařízením a TV. Dětské sestry jsou ochotné a vstřícné - nechávají si miminka u sebe, když si maminka potřebuje odpočinout. V této nemocnici je opravdu skvělý, ochotný, milý a vstřícný personál, od lékařů, přes sestřičky až k paním uklizečkám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Iraschek 26.02.15 napsala :

Ráda bych se s vámi podělila o skvělou zkušenost z porodnice v Příbrami.

Vybrali jsme si ji díky naší porodní asistentce, která tam má dobré zkušenosti a rodí tam nejraději. Když máte porodní asistentku vybranou dobře a sednete si, není důvod jí v tomto nedůvěřovat. Dojíždění na kontroly před porodem (1 x týdně) se dalo zvládnout v klidu, vybavena jsem byla i s monitorem za v průměru dvě hodiny. Už tenkrát mě mile překvapilo, jak jsou všichni, doktorky i PA, velice milí. Měla jsem z toho dobrý pocit. Při mém přenášení jsem jezdila cca co tři dny, rodila jsem 9 dní po termínu a doktorka mi dala sympatických 14 dní na přenášení.

Samotný porod začal přirozeně. Abych jednoduše shrnula naši zkušenost: přáli jsme si přirozený porod s minimální medikací. Měla jsem porodní přání, která si při příjmu doktor přečetl a mile mi řekl, že se mu líbí a vynasnaží se nám vyhovět. Naše PA byla celou dobu porodu s námi stejně jako přítel. Porodní sál měl dle mého názoru veškerý komfort a měli jsme dostatek intimity.

Krátce k porodu - vždy si vybere dítě, jak chce přijít na svět, přání, nepřání. Náš kluk nechtěl ven, tlačil si rukou na bradu a ještě byl zamotán do šňůry… Po 16 hodinách stále na 4 cm. Když personál navrhoval postupy, které jsem měla jako „pokud možno ne“ v porodních přáních, vždy je s námi klidně konzultoval a vysvětlil, proč by to bylo vhodné. S naší PA jsme to pak mohli prodiskutovat a rozhodnout se. Toto je velké plus. Mají na vás čas a jsou velice profesionální. Nakonec jsme porod rozjeli umělým oxitocinem a za 40 minut byl malý venku. Konec porodu jsem moc nevnímala a po 17 hodinách se změnil porodník, mám tedy pocit, že ten si naše přání nepřečetl a nenechal dotepat pupečník. Jediné mínus.

Pak ale mimčo hned na mámu, pak Apgar skóre hned vedle mě za přítomnosti tatínka, museli mě zašít, malý byl celou dobu u táty. Pak si pamatuji, že jsme zůstali o samotě a mohli si užívat miminko cca 2 hodiny po porodu na sále, s naší PA jsem nechali malého přisát. Naše PA pak jela domů a nás přesunuli na šestinedělí. Oddělení je krásně opravené a má veškerý komfort. Jelikož měli volno, přítel zůstal s námi na pokoji. Vegetariánská strava nic moc, prostě nemocnice, ale nám to nevadí, jsme zvyklí si lovit jídlo sami.

Asi 99% personálu super milí, maminky musí samozřejmě počítat s tím, že je to nemocnice a snažit se co nejdříve zmizet domů, kde jste s miminkem v klidu a můžete se na sebe konečně dobře naladit. Ale i tady to bylo fajn, mimčo na pokoji celou dobu, dotazy mile zodpovězeny, pár lidí si s námi hezky popovídalo. Jediná škoda, že na nástřih nepodávají dubovou kůru, ta mi doma pomohla okamžitě a v porodnici mi ji ani nedoporučili.

SHRNUTÍ: Příbram bych doporučila každému, kdo má zájem o co nejpřirozenější porod v podmínkách českých porodnic, chce milý a vstřícný personál se zájmem o vás jako člověka, ne obtížný hmyz, jak to někdy v nemocnicích bývá. Když jsem slyšela od švagrové zkušenost z Motola, kdy sestra hodila docela z výšky miminko matce do postele na krmení a po upozornění řekla, že ona to dělá pro peníze, ne z lásky jako matka, byla jsem v šoku. Příbram nás prostě rozmazlila. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Jolanice 29.01.15 napsala :

Příbramská porodnice má od nás jen samé jedničky. :-) Pan primář, všechny sestřičky a všechny paní doktorky úplně bez problémů. Vše mi bylo vysvětleno, nebyl žádný problém.

Při porodu ohleduplné jednání (rodila jsem poprvé). Při porodu jsem měla problém a jelo se na císaře. Pan primář mi vysvětlil, co se s mimi děje/neděje. Hned mi sestry vysvětlovaly, co dělají a proč.

Na šestinedělí luxus. Sestřičky poradily a pomohly. Neustále zájem, zda něco nepotřebujeme. Od nás 1 1 1 1 1. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Více nočních košilí, hlavně v letních měsících.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady a sváču pro tatínka. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Heero 24.01.15 napsala :

Přestože jsme měli vybrané Neratovice a všechny předporodní poradny absolvovali tam, museli jsme dva dny před porodem hledat jinou porodnici. Do Příbrami stačilo zavolat, MUDr. Holba již po telefonu uklidňoval a doporučil přijet na vyplnění formalit a kontrolu klidně za 2, 3 dny. Jeli jsme tam skutečně za 2 dny, ale již jako rodící.

Prostředí porodního pokoje příjemné, vlastní záchod a sprcha, pomůcky pro uvolnění, ale co bylo nejdůležitější - neskutečně milý personál. Všechny PA, především Kristýna, která mě nakonec rodila (bohužel si nevzpomenu na příjmení), profesionální, působili v rámci možností uklidňujícím dojmem (přestože na konci porodu došlo k mírným komplikacím, na nich nebylo nic poznat a jednali jako dobře sehraný tým). Pokud jde o dodržování porodních přání, jakékoli odklonění od něj se mnou bylo konzultováno (upřímně mi to bylo celkem fuk a brala jsem cokoli, co by vedlo k porodu). Doprovod u porodu je zadarmo.

Oddělení šestinedělí je díky prodělané rekonstrukci na české poměry standardů víc než luxus: dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou a WC, pokud chcete být na pokoji sama, stojí to 700,– za noc. I zde se setkáte s velmi příjemnými sestřičkami, ošetřovatelkami a PA (ano, i zde najdete výjimky, ale žádná tragédie). Kdykoli se na cokoli zeptáte, odpoví, poradí.

Celkově naprostá spokojenost, s takovým přístupem jsem se již dlouho nesetkala a pokud k naší dcerce jednou přibude nějaký sourozenec, nebudu hledat jinde.

Personál: MUDr. Holba

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (dostanete asi 7 na pokoj, pak již vlastní), dětské plínky (5 na den od nich sice dostanete, ale přece jen mají nakázáno šetřit, takže si o ně někdy musíte říkat), neperlivou vodu (ale dodávaný čaj byl chuťově dobrý).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Kyslíková 22.01.15 napsala :

V příbramské porodnici jsem rodila v prosinci 2014 plánovaným císařským řezem.

Vše proběhlo v pořádku, milý a příjemný personál. Obzvlášť anesteziolog MUDr. Řeřicha, který mi při operaci psychicky pomáhal a povídal si se mnou.

Velké plus této porodnice je, že po císaři jsem byla převezena rovnou na odd. šestinedělí, kde mají pooperační pokoje a miminko mi tak mohly sestry nosit ke kojení častěji.

Personál: MUDr. Vlčková, MUDr. Holba, MUDr. Emanuel Řeřicha

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více nočních košil, vložky, plenky pro miminko - občas jsme nedostali ani avizovaných 5 na den.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 17.01.15 napsala :

Prostředí porodního sálu - skvělé, takový miniapartmán.

Slečna Babejová byla skvělá, klidná příjemná, schopná. Rovněž všechny čtyři PA, které se u mne vystřídaly byly perfektní - ačkoliv se mi vždy přišly představit, bohužel jsem si jména nezapamatovala. Vystřídalo se jich tolik, protože jsem na porodním pokoji byla téměř 24 hodin.

Dobře mi píchli i epidural, sice jsem měla předsevzetí, že jej nechci, ale porod moc nepostupoval a chtěli mi dát oxytocin, no a taky mne dodělal dotaz manžela, který si na hodinku odběhl a po návratu a pohledu na mne se lékařky zeptal, jestli by přeci jen ten epidurál nebyl vhodný. :-)

Šestinedělí - pokoje skvělé, personál byl také příjemný, ale jak už tu bylo psáno, nebojte se zeptat. Ostatně já jsem byla raději, než abych poslouchala tisíc nežádaných rad.

Personál: Babejová Veronika

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Obyč. vodu, pokud při porodu nechcete pít nemocniční čaj. Vložky, plenky - přišlo mi, že ne každá sestra dávala o těch 5 plen a rozhodně ani o kus víc. Doporučuji nafukovací kruh - po nástřihu jsem nemohla v podstatě sedět. Čaj podporující laktaci, pokud nechcete pít obyčejný - chuťově dobrý, ale chtěla jsem podpořit kojení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - janina hlav 05.10.14 napsala :

V porodnici v Příbrami jsem rodila 5.9. 2014 a mohu jen doporučit. Samotný porod, pobyt na oddělení šestinedělí i dětské sestřičky byly perfektní, stejně jako prostředí a čistota. Určitě bych sem šla rodit znovu.

Personál: MUDr. Chudáček

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku a probrat porodní plán už při ní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

3 košile mi nestačily, vzala bych si jich raději 5. Člověk se potí a umaže očistky nebo od mateřského mléka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - bronick 12.08.14 napsala :

Má zkušenost je jednoznačně pozitivní. Ač můj porod neprobíhal zrovna ideálně a končil sekcí, stejně na něj ráda vzpomínám, stejně jako na pobyt na oddělení šestinedělí.

Přijímali mě cca ve dvě ráno, kdy jsem s povděkem přijala info, že opravdu rodím (bála jsem se, že mě pošlou zpět). Manžel čekal v čekárně, než mě vyšetřili a natočili monitor. Pak už jsme spolu šli na porodní sál. Měli jsme štěstí, že jsme tam rodili jediní. Na porodním sále nám vše ukázali a vysvětlili. Pak nás nechali o samotě a PA chodila cca každou hodinu na kontrolu. Udělala mi přípravu a pak, když jsem byla víc otevřená, mi píchla vodu. Všichni byli velice milí a komunikativní. Pak už jsem většinu času musela ležet připoutána na monitoru, protože malá měla nic moc ozvy. Vystřídala se směna a nová PA se nám přišla představit.

Kolem osmé hodiny už jsem bolesti neviděla a PA mi nabrala krev, kdyby byl náhodou potřeba císař nebo epidural, porod se zasekl. Častěji se na mě chodil dívat doktor. Bolest sílila, ale já se přestala otevírat a mimi bylo pořád nahoře, což zabraňovalo úplnému otevření se. Prosila jsem o císaře, ale doktor Inkov řekl, že musíme udělat vše pro normální porod. Doporučil mi epidural a oxytocin. Souhlasila jsem. Bohužel nepomohlo ani to. Personál byl velice vstřícný a milý. Vše nám vždy vysvětlili. Omlouvali se mi za každé vyšetření, když jsem už nemohla ani zvednout zadek na misku, aby mě dezinfikovali, tak to nechali být.

Po 17 hodinách kontrakcí jsem skončila na císaři, otevřena na 9 cm. Manžel u operace být nemohl, ale měli jsme v porodním plánu, že bonding bude u něj, pokud mi to zdravotní stav nedovolí - bez řeči to respektovali a malá byla na nahém manželově těle. Nejdřív mi ji však přinesli přisát, zatímco mě šili. Perfektní.

Měli jsme štěstí, že na oddělení šestinedělí bylo volno, takže jsme měli nadstandard, kde ubytovali muže. Toto nám umožnilo mít malou co nejdřív u sebe, protože jinak děti po CS nechávají na pokoji až později. Všechny sestry ochotné, milé. Dětské sestry byly také docela fajn, jen se člověk musí fakt na všechno ptát, co chce vědět. Já se nestyděla, takže informace, co jsem potřebovala, jsem dostala.

Jídlo nevhodné pro kojení, ale to je asi všude. K pití buď nemocniční čaj nebo kojící čaj od Hippu. Poporodní vložky na pokoji i doplňovali, ale nevím, jestli to není záležitost nadstandardu. Pět plen na den pro dítě, k dispozici i krém na zadeček a olejíček na namazání. Kojící polštář.

Budu tam určitě rodit znovu, připadala jsem si jak v hotelu. -)

Personál: MUDr. Inkov

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, které požadují - hl. prohlášení o jméně, oddací list. Dále vlastní noční košile, pleny, poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 26.06.14 napsala :

V Příbrami jsem rodila 16. srpna 2012. Malej byl první den inkubátoru. Trochu jsem se obávala, aby neměl nějaké následky z toho, jak se nemohl dostat ven. Naštěstí ji měl jen oteklou ten první den a druhý den ráno byl v pořádku. :-) Ještě v ten večer po porodu mi paní doktorka přišla vyndat tamponádu a schválila, že už můžu pít. Nemohla jsem si tedy sama dojít na toaletu, což mi trochu vadilo a těšila jsem se, až mi vyndají i hadici.

Celou noc ke mně chodila sestřička mi měřit teplotu, jestli nemám nějaké problémy a podávala mi sklenici s čajem a brčkem.

Na poslední noc ze soboty na neděli nás už přendaly k dětem nahoru, že se uvolnily místa, a tak jsem mohly mít děti u sebe okolo postele. Už jsem mohla si dojít i na jídlo, že mi ho sestřička nepřivážela k posteli, mimochodem bylo k jídlu. :-) Než co by se třeba jinde očekávalo nějaký blaf na talíři, tady bylo opravdu chutné.

Poslední noc jsem byla ještě s jednou maminkou na pokoji, zde jsou pokoje pro tři lidi, plazma v pokoji a také čistá koupelna. Překvapilo mě, že za takový STANDARD by jinde maminky platily jako nadstandard. Stejně tak např. tatínek u porodu může být zdarma a neplatí se jako v ostatních nemocnicích.

Na seznamu bylo, abychom si vzali vlastní toaletní papír, ale tady na toaletě papír byl. Já dostávala vložky, miminko mělo 5 plenek na den, ale měla jsem i vlastní. Vše učily sestřičky - jak miminko koupat a další základní věci.

Velká čest a velké díky personálu, že zachránili mě a Nikolase!!!

Personál: MUDr. Holba a další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemít obavy z tohoto personálu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně v této porodnici nechybělo nic, jen manžel co přijel déle, tak doporučuji partnera si vzít! :))

Nahlásit
neutrální
Porodnice Příbram - Anonymní 20.06.14 napsala :

V porodnici Příbram jsem rodila v únoru 2014. Rozhodla jsem se sem cestovat z Prahy, protože jsem chtěla zažít přirozený porod. Na porod jsem se dlouho připravovala, navštívila předporodní kurz a měla jsem také připraven porodní plán.

Porod začal pravidelnými kontrakcemi. Po tom, co jsem začala krvácet, jsme s manželem odjeli z domu, trvalo nám to asi hodinu. V té době jsem měla kontrakce snesitelné, věděla jsem si je prodýchát. Byla jsem hned přijata a odvedli mě na porodní pokoj. Porodní asistentka ani lékařka si mě příliš nevšímaly, což mi celkem vyhovovalo. Pokračovala jsem s prodýcháváním kontrakci a měnila různě polohy, takže jsem měla všechno pod kontrolou.

Přišel na řadu první monitor, který měl trvat cca 10 minut, ale místo toho jsem byla nucena ležet na zádech hodinu. Byla jsem velmi ráda, když jsem mohla začít znovu chodit, ale mezitím se kontrakce značně zesílily. Stále jsem však byla v pohodě a nepotřebovala žádné léky. Tehdy mi lékařka navrhla propíchnutí plodového vaku, což jsem v porodním plánu odmítla. Zeptala jsem se, jaká jsou z toho pozitiva a případně rizika, pokud odmítnu. Řekla, že to není nutně, ale dělá se to rutinně. Tak jsem znovu odmítla.

Asi o další hodinu mě přišli znovu vyšetřit, byla jsem otevřena na 8 cm. Tehdy mi poprvé řekli, že monitor nebyl v pořádku. Při vyšetření pode mne položili mísu a přetrhly plodový vak. V tomto okamžiku se pravidelně kontrakce změnily v intenzivní bolest, kterou jsem nedokázala ovládat. Lékařka konstatovala, že plodová voda je zakalená a porod byl ukončen akutním císařským řezem.

Probrala jsem se na pokoji, když mi manžel přinesl ukázat miminko. Jelikož byla noc, musel hned odejít. Péče na JIP byla bezchybná. Po třech hodinách mi nosili miminko kvůli kojení a pak odnášeli. První 3 dny proběhly vcelku klidně. Učila jsem se vstávat a chodit. Bylo to bolestivé a náročné, ale bez komplikací.

Nejhorší byl poslední den, kdy mi přinesli miminko, abych se o něj starala sama. Měla jsem co dělat, abych se posadila na posteli a od tohoto momentu sestřičky odmítaly jakkoliv pomáhat, takže zvládnout v tomto stavu péče o dítě sama, bylo poměrně náročné. Moc jsem se těšila domů, kde mi může pomoct manžel.

Byla jsem propuštěna pátý den, s horečkou a zápalem prsu s tím, že všechno je jako má být a není důvod, abych tam déle zůstávala. Po příchodu domů jsem si pozvala laktační poradkyni, která mi moc pomohla. Dcerce dávali během celého pobytu v porodnici velké dávky Nutrilonu (bez mého vědomí) - více než 100 ml na jedno kojení a trvalo nám další měsíc, než jsme se Nutrilonu zbavili.

Poslední den dětská sestra při koupání vykroutila dcerce pupík, bez toho totiž domů děti nepustí (také rutina). Nechala mi hystericky plačící dítě v náručí a vyplula z pokoje, jakoby se nic nestalo.

Maminkám, které touží po skutečně přirozeném porodu (nejen vaginálním), doporučuji, aby porodily do dvou hodin, jinak to nezůstane bez zásahů lékařů (sarkastická poznámka :)). Věřím, že v mém případě byl císařský řez asi nutný, jelikož miminko mělo velmi vysoké ozvy a mohlo byt ohroženo. Každý se na vás usmívá, ale nikdo nebere v potaz váš názor. Musíte být velmi asertivní a pokud vám to finanční možnosti dovolí, doporučuji přivést si vlastni porodní asistentku.

Chválím velmi dobře vybavené porodní pokoje, jen je škoda, že přítomní lékaři ani PA asi velmi nevědí co s tím. Rovněž pokoje na šestinedělí jsou velmi pěkně vybaveny. V jiné porodnici byste za stejný pokoj platili nadstandard.

Proti bolesti mě nechali týden užívat Algifen, přestože jsem kojila. Moje sestra lékárnice byla zděšena, když se to dozvěděla. Takže buďte opatrní s léky, které vám dají, a raději se poraďte, pokud máte v rodině někoho, kdo tomu rozumí. Rovněž chci maminky prvorodičky upozornit, že každé ženě nabízejí kloboučky na kojení a ze zkušenosti mé kamarádky vím, že to může být začátek konce kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní pleny, porodnické vložky, noční košile (a to několik kusů, protože po porodu se hodně potíte), vlastní jídlo, strava je moc špatná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Michaela Kopalová 12.06.14 napsala :

Porodnici v Příbrami můžu bez obav doporučit všem ženám, které mají stejný postoj k porodu jako já: to znamená, že chtějí porod prožít v co nejpříjemnějším prostředí a věří, že tím zajistí maximální bezpečí i svému dítěti.

V oblasti porodnictví mám zkušenosti dvojího druhu: 1) jako právnička, která se v minulosti věnovala právě případům z oblasti porodní péče a 2) jako trojnásobná matka. Na základě zkušeností profesních i osobních jsem nabyla dojmu, že porodnice, jakou bych si představovala pro své klientky i pro sebe prostě ještě v ČR neexistuje a dožijí se jí možná až moje dcery. Porodnice Příbram mě však přesvědčila, že ideální porodnice existuje už nyní, jen není tak známá a je třeba se o ní zavčas dozvědět. Jeli jsme do ní 80 km, ale stálo to za to.

Důvody jsou následující: vlídné a podporující zacházení ze strany PA i lékařek, neustálá pozitivní zpětná vazba a povzbuzování, téměř výhradně ženský personál na porodním i poporodním oddělení, vysoká míra otevřenosti vůči specifickým požadavkům, osobní přístup, klid a absence stresu na poporodním, respektování vůle rodiček (např. ohledně dřívějšího propouštění), laskavost a péče namísto mentorování a kritiky a v neposlední řadě nádherné poporodní pokoje, některé s úžasným výhledem na místní pamětihodnost.

Jediné, co bych snad mohla vytknout, byla strava, která nebyla vždycky tak hodnotná, jak by šestinedělka potřebovala, ale nevymykala se rozhodně běžnému standardu v českých nemocnicích.

Personál: MUDr. Matulová, as. Štěpánová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 02.04.14 napsala :

V Příbrami se mi narodily obě děti, Vítek a Helenka a teprve až teď, když je mladší Helence už 7 měsíců, jsem se dostala k tomu tuto porodnici pochválit. Na stránkách porodnice píší, že by si přáli, aby si maminky odnášely krásné vzpomínky na narození svých dětí. Já jsem si říkala: Hezké vzpomínky na porod! Cože? No a teď už to vidím jinak. Hrozně ráda na tu dobu vzpomínám a je to i díky zdejší porodnici a hlavně personálu.

Skvělé jsou všechny sestry, od příjmu a na monitorech, i v poradně a na sonu. Je jasné, že vždycky se najde mezi lidmi někdo, kdo Vám nesedí, ale vesměs byli všichni fajn.

U porodu jsem zažila 4 porodní asistentky, obě děti jsem rodila dost dlouho, takže se u mě vždycky vystřídaly obě směny. Všechny byly děsně fajn, podržely, pomohly a povzbudily. Jmenovitě PA Martina, která se mnou dotáhla první porod, a z druhého Iveta, které jsem drtila při kontrakcích ruku, když nebyl manžel u píchání epidurálu. Druhý porod s námi pak dotáhla Markéta, také fajn.

Obě děti mi rodil mladý pan doktor Holba, má úžasný přístup k pacientkám, myslím, že některé z pacientek se stihly během porodu i zamilovat. :) Všechno vždycky vysvětlil, řekl proč a co se dělá a co bude následovat, všechno vždycky vysvětlil i mému manželovi. Bral hodně ohledy na pocity rodičky a pokud se to slučovalo i s bezpečným průběhem porodu, tak i na její přání. Co si budeme podívat, to sociálno a lidský přístup je zvlášť tady hrozně potřebný.

U prvního porodu byl i doktor Inkov, četla jsem na něj hodně negativních recenzí, ale já si na něj stěžovat nemůžu. Vítka jsem po vyvolávání a po hrozně silných kontrakcích (celý den po 3 minutách) porodila nakonec až císařským řezem. Brzo jsem otěhotněla znovu, což se po císaři moc nedoporučuje, a tak jsem se bála, jak budeme rodit podruhé. Jizvu jsem měla ještě hodně čerstvou. Také jsem byla po prvním porodu - když tak dlouho zápasíte se silnými kontrakcemi a pak ještě skončíte operací - hrozně dlouho fyzicky oslabená. Několik měsíců mi trvalo dostat se zpět ke své fyzičce a v ten moment jsem zase otěhotněla.

I přes to jsme Helenku po 15 hodinách porodili normálně. Druhý porod nebyl tak hrozný, po vyvolávání nastoupily kontrakce okamžitě, u přirozeného postupně zesilovaly, tak to bylo lepší. Konec stál ale také za to, ocenila jsem i podruhé epidurál.

Porod císařem a přirozený se nedá srovnat! Pokud si myslíte, že se císařem zbavíte bolesti, tak jen na chvíli, ale to zaléčení po porodu, přeříznuté břišní svaly vyřazené z provozu, zásah do organismu, ohýbání se, tahání dítěte je hrozně náročné!

Naopak je super pocit si dítě sama vytlačit a hlavně v tom okamžiku je po bolesti a je Vám fajn. Samozřejmě záleží na rozsahu šití, ale takové to běžné se za čas uzdraví. A sex je chvíli bolestivý po císaři i po normálním porodu, chce to trpělivost. Takže pokud Vás nenutí vážné okolnosti, zkuste rodit normálně, zvládnete to, popř. využijete podpůrných prostředků, epidurálu, dýchacího plynu.

Oddělení šestinedělí také pochválím, většina sester se chová perfektně. Jen bych doporučila trochu vlezlosti a pokud Vám něco není jasné ohledně kojení, péče o dítě, o sebe, cokoli, ptejte se, ptejte se, volejte si sestru. Ony už mají ty věci jako rutinu, často je ani nenapadne to či ono zopakovat.

Poděkování také patří přístupu doktorky Plíhalové, ale i ostatních lékařů a lékařek. Druhé těhotenství jsem měla zdravotně náročnější, tak jsem se setkala téměř se všemi, jak jsem často chodila do poradny. A pořád vychvaluji doktora Holbu. Byl úžasný! Kéž mu tenhle lidský přístup vydrží s jeho narůstající praxí.

Porod jsem v příbramské porodnici prožila ještě jednou, tentokrát jako divák, pomáhala jsem rodit kamarádce. A i z druhého pohledu si myslím, že je tahle porodnice a hlavně lidi děsně fajn. Prostředí, zázemí, soukromí, personál. Nechci, aby moje vychvalování znělo neobjektivně, také mi některé věci úplně nesedly, ale nestojí mi tu za zmínku. Taková je moje zkušenost.

Nebudu tu dumat nad tím, zda mi vyvolávání a vedení porodu pomohlo k císaři či ne. To asi těžko zpětně zjišťovat. Hlavní je, že mám doma dvě úžasné zdravé děti a také perfektního manžela, který to se mnou zvládl. Jeho přítomnost byla pro mě zásadně povzbuzující! Moc si toho vážím!

Personál: MUDr. Inkov, MUDr. Holba, MUDr. Plíhalov, PA Martina, PA Markéta, PA Iveta Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - monkeylight 28.03.14 napsala :

Do příbramské porodnice jsme se vypravili již podruhé. Poprvé jsme si odváželi dcerku Olivii v srpnu 2010, nyní synka Vincenta v prosinci 2013.

Od roku 2010 se v porodnici mnohé změnilo, co do vybavení, nadstandardních pokojů, které jsou ve standardu, za který jinde platíte. Taktéž jedna osoba blízká u porodu je zdarma. To jsou milé, i když ne zcela podstatné novinky.

Co se ale nezměnilo, je opravdu skvělý personál, milí lidé, kam se podíváte. Respektující lékaři, porodní asistentky, skvělá péče na oddělení šestinedělí. Obrovský dík profesionalitě MUDr. Novotné a primáři celého oddělení, MUDr. Petrovi Chudéčkovi, který má velmi nadstandardní přístup coby lékař a tolik se zasloužil o celou atmosféru, kterou lze u porodu právě v Příbrami zažít.

Třetí děťátko už neplánujeme, nicméně pokud by si nás jako rodiče ještě jeden človíček vybral, 70 km pro nás ani v tom případě nebude problém. Mohu vzkázat všem rodičkám, že kontrakce po 3 minutách a hodina cesty v autě sice nebylo to pravé, ale s vědomím, že mi do porodu bude zasahováno absolutně minimálně, se to dalo snést. :-) Zde se respektují porodní přání!

Děkuji moc všem v příbramské porodnici, naše děti měli na tento svět velmi pěkný vstup a to je do života ten první správný krok.

Personál: MUDr. Novotná, MUDr. Petr Chudéčka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píší na stránkách porodnice. Za sebe u prvního porodu kousek čokolády, u druhého jsem nestihla nic - 2,5 hodiny od příjmu byl klučík na světě. :-) Poporodní vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 07.03.14 napsala :

Bydlím kousek od Příbrami, takže když jsem se rozhodovala, kde budu rodit, recenze na internetu mě jasně přesvědčily, že porodnice Příbram je jasná volba.

Rodila jsem, když jsem byla v 41+1 tt, chytly mě slabší kontrakce už v pátek večer, tak jsme neváhali a raději jeli do porodnice. Byla tam mladá paní doktorka, která mě s „poslíčky“ poslala domů. Celou noc jsem probděla a budila se co 8 minut s bolestmi břicha. V 5 ráno už jsem byla tak unavená, že jsem řekla manželovi, že jedeme, že už to nemůžu vydržet. Už si mě tam nechali. Sestry na příjmu byly celkem v pohodě, akorát si neodpustily poznámku, že nemám vyplněný jakýsi papír, který mi prý měla dát gynekoložka.

Porodní asistentka byla taky celkem milá, jen mi vadilo, že na mě neměla tolik času, kolik bych chtěla. Vždycky řekla, že přijde za 15 minut a přišla třeba až za 40 minut - když se tam svíjíte v bolestech, tak je každá minuta jako hodina. Doktorka byla takový studený psí čumák, pořád mi cpala epidural, který jsem prostě nechtěla. Když jsem se pomalu otvírala a prostě to nešlo tak rychle, jak by si představovala, tak mi suše řekla „No když jste nechtěla ten epidural…“ Prostě jsem nechtěla, aby mě píchali do zad.

Jinak samotný porod probíhal celkem dobře, porodní asistentky byly celkem v pohodě. Trošku mě mrzelo, že jsem malou nedostala hned na sebe (možná proto, že mi při nástřihu přestřihla asistentka cévu a krvácela jsem) a taky, že mi ani neřekly, co že se nám to vlastně narodilo (jestli kluk nebo holka), až když jsem se zeptala.

Na oddělení šestinedělí mě sestry trochu naštvaly. Informovanost tak na 50% a vzhledem k tomu, že jsme byly na pokoji dvě prvorodičky, tak jsme si to pěkně vyžraly. Vůbec nám neřekly, že pokud naše děti řvou celou noc hlady, že si máme kdykoli přijít pro příkrm. My dvě jsme tak celou druhou noc probděly, nehledě na to, jak jsme byly totálně vyřízené z celonočního tahání a uspávání našich hladových dětí (oběma se nám narodily celkem velká miminka, takže jim naše počáteční kojení asi nestačilo).

Co se týče školení ohledně přebalovaní a koupání, to mi také přišlo jak na běžícím páse - „Šup, šup, tady mi to podepište a zdar.“ Chápu, že toho mají asi hodně, ale trochu empatie by neškodilo. Občas jsem si tam připadala jak ve škole a ne že jsou tam ony pro nás, aby nám pomohly a poradily. A také se některým sestrám měnila nálada jak aprílové počasí.

Když bych to měla hodnotit celkově, tak by ode mě dostala porodnice tak 65%. Nebylo to úplně nejhorší, ale také ne úplně super. Možná jsem vychytala blbou směnu. Jestli budu ale někdy rodit znovu, tak tam asi půjdu znova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ničeho, to zvládnete. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě porodnické vložky, něco vám dají, ale to je málo, svoje plínky, látkové plínky, oblečení na miminko (psali, že být nemusí, ale moc ochotní v půjčování nejsou), aspoň 3 pyžama (v jednom vás nechají rodit a druhé hodně rychle propotíte), neperlivou vodu a doprovod (nejlépe mužský, je velkou oporou).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 18.02.14 napsala :

Vše dobré, než jsme 3 týdny po porodu šli s potížemi na pohotovost a tam zjistili, že v porodnici zapomněli manželce vyndat tampon.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 19.12.13 napsala :

Po dlouhém rozmýšlení jsem v příbramské porodnici přivedla za pomoci skvělé, mladé paní doktorky Babejové a porodní asistentky Lexové na svět svou holčičku, a to v září 2013.

Dodnes na to vzpomínám velmi ráda. Rozhodně se nepovažuji za nějakou „alternativní matku“, takže jsem většinu rozhodnutí nechala na lékařích. Vědí co dělají. Vzhledem k tomu, že jsem s pravidelnými kontrakcemi přišla na sál v 41+1 tt, ale stále jsem se neotvírala, nejprve mě doktorka, která mě přijímala, málem poslala zpět domů (ale to je jediná výtka, kterou vůči nim mám). Poté mi dala nějakou injekci na rozjetí, popř. zastavení porodu. Ležela jsem celou noc na šestinedělí. Injekce mi nepomohla, pouze se přidaly bolesti zad.

Ráno přišla jiná lékařka, která mi nabídla Hamiltonův hmat. Ovšemže jsem souhlasila. Byl pro mě velmi bolestivý, to proto, že jsem byla stále otevřená jen na špičku prstu, ale díky Bohu zabral, a já jsem po 3 hodinách odcházela na porodní sál.

Na sále mi, k mému milému překvapení, přidělili velmi hodnou porodní asistentku p. Kristýnu Lexovou. Moc oceňuji její profesionalitu a hlavně lidskost. Byla mi velkou oporou. Mou dceru rodila mladá p. doktorka Veronika Babejová. S ní jsem se setkala na kontrolách již dříve a vždy jsem s ní byla maximálně spokojená. Když se jí něco nezdálo (jak před porodem, během něj a i po něm), neváhala se poradit se starším a zkušenějším personálem a udělala vždy více než méně pro to, aby bylo vše v pořádku (ano, na rozdíl od některých jiných lékařek).

Holčičku mi po porodu položili na břicho, ale protože jsem byla velmi zesláblá, nebyla jsem schopna ji ani udržet. První mléko, které dostala, bylo umělé. První noc byla u sestřiček, potom už u mě na pokoji. S kojením nebyl vůbec žádný problém.

Pravdou je, že na oddělení šestinedělí se musíte spíš sami ptát na to, co vám není jasné. Sestřičky jsou většinou mladé a moc milé, chci jmenovat sestřičku sl. Sůvovou, ta byla skvělá, od ní jsem se dověděla nejužitečnější věci. Výhrady jsem měla pouze k jedné starší sestře, ta si moc nebrala servítky, a „prostě se musí lehnout na bok“, i přes to, že jsem po porodu měla veliké bolesti břicha a stále se báli, abych neměla něco se střevem.

Je skvělé, jaký komfort porodnice i oddělení šestinedělí poskytuje - nečekala jsem takový luxus! Báječné je, že se nemusí platit epidurál, že u porodu mohla být přítomná má maminka a nic neplatila. Ani nebyl problém, aby se mnou potom zůstala jednu noc na pokoji. Jídlo bylo moc dobré a velké porce.

Jsem velmi nadšená, příbramskou porodnici vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Veronika Babejová, PA. Kristýna Lexová, sestra Sůvová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (těch jsem dostala jen pár z porodního sálu), neperlivou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Sunrise 13.12.13 napsala :

Pro příbramskou porodnici jsem se rozhodla i díky tomu, že chodím na gynekologii k panu doktorovi Inkovovi. Navíc jsme preferovali menší porodnici s individuálním přístupem, nechtěli jsme žádnou pražskou „továrnu na děti“. Manžel se sice bál, zda stihneme z Prahy dojet, ale nakonec byly jeho obavy zbytečné, protože si mě v nemocnici po prvním monitoru nechali. Malému totiž klesaly ozvy a když ani další monitor nedopadl dobře, bylo rozhodnuto.

Další den po pravidelném monitorování lékaři rozhodli, že mi porod vyvolají, byla jsem 37+6 tt, CS7, otevřená na prst. Zavedli mi tabletu, napojili na monitor a holka drž se. Do dvou hodin mi přišly pravidelné bolesti bez kontrakcí, ale malý se rychle horšil, takže během 10 minut jsem byla na sále. Císařský řez proběhl dobře, malého mi ukázali ještě na sále, dokonce se mi hned přisál k prsu! Po šití mi ho dali do náruče a jeli jsme na pokoj.

Na oddělení šestinedělí jsme si pobyli 4 dny, i když ze začátku byl malý na novorozeneckém, sestřičky mi ho ale pravidelně nosili na přisátí. Bohužel se mi nerozjížděla laktace, tak jsme dokrmovali přes stříkačku Nutrilonem, který jsme sice domů koupili, ale neotevřená krabice je v komoře. :) Sestřičky tam byly také moc fajn, i když jsem se musela dost ptát. Celé oddělení je nově zrekonstruované, každý pokoj má svoji sprchu a WC s bidetovou sprškou. A dobře tam vaří.

Pokud budeme mít druhé, určitě budu rodit zase v Příbrami, protože lékaři tam jsou fantastičtí a rozhodně nic nepodcení. Určitě mohu příbramskou porodnici doporučit.

Personál: MUDr. Inkov, MUDr. Zápalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prakticky vše, co má porodnice na seznamu, i když jsem vlastní pleny a oblečky (kromě toho na cestu domů) nevyužila. Hodily se mi porodnické vložky, které jsem měla navíc, porodnice poskytuje jenom jeden balíček.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 03.10.13 napsala :

Porodnici v Příbrami jsem zvolila, protože se mi zdála jako vstřícná k přirozeným porodům, i když to tam z Prahy máme trochu z ruky. Na dni otevřených dveří i v poradně na mě personál i prostředí působilo dobrým dojmem, vše mi ochotně mladé paní doktorky vysvětlily. Akorát se mi zdálo, že poslední vyšetření v 39 tt mi vyvolalo porod, protože bylo poměrně bolestivé a začala mi po něm odcházet hlenová zátka a porodila jsem tři dny poté.

Stejně tak se mi zdá, že mi provedli při přijetí do porodnice Hamiltonův hmat, aniž bych na to předem byla upozorněna. Byl to můj první porod a na porodním sále jsem se cítila příjemně, skoro jako by to ani nebyla nemocnice. Měla jsem s sebou kromě manžela i dulu a v porodnici s tím vůbec neměly problém, její přítomnost jsem docela ocenila, protože porodní asistentka tam chodila jen velmi zřídka. Tep miminka sledovala v průběhu první doby porodní jen přenosným přístrojem, takže jsem ani nemusela odcházet ze sprchy. Porodní asistentka i paní doktorka byly moc milé a v zásadě na porod vzpomínám jako na v rámci možností hezký intimní prožitek, který probíhal bezproblémově a na konci bylo krásné zdravé miminko. Takže i přes určité výhrady jsem s volbou spokojená a příště bych klidně rodila zase v Příbrami, i když bych si určité věci příště lépe pohlídala.

Porod byl relativně hladký a obešel se komplet bez chemie na moje přání, velmi jsem ocenila, že mi nenutily oxytocin ani na vypuzení placenty. Bohužel se to neobešlo bez nástřihu, ale ve chvíli, kdy vám porodní asistentka řekne, že si myslí, že hlavička neproleze bez potrhání, tak jsem neměla sílu přemýšlet, jestli to chci risknout nebo ne. Je fakt, že jsem měla pocit, že tu hráz roztahuje, takže to snad nebyl úplně rutinní nástřih. Naštěstí to paní doktorka perfektně sešila, takže to ani tolik nebolelo a po týdnu jsem skoro ani nevěděla, že tam nějaké šití mám. Miminko mi přiložily okamžitě po porodu a měla jsem ho u sebe v průběhu porodu placenty i následného šití. Jediné, co mě mrzí je, že nerespektovaly moje přání nechat dotepat pupečník.

Na oddělení šestinedělí jsem využila možnosti zaplatit si vlastní pokoj, kde jsme byly první dva dny s manželem. Pokoje mají vlastní koupelny a záchod s bidetovou sprškou, což jsem velmi ocenila. Miminko jsme měli stále u sebe, kromě jednoho koupání a jednoho odběru krve. Personál byl ochotný a milý, i když někdy ty rady byly trochu chaotické, ale tak člověk si alespoň mohl vybrat z širšího spektra názorů. Jen jedna sestra mi přišla lehce arogantní, vykládat prvorodičce po dvou probdělých nocích nad řvoucím miminkem, které se nechce přisát, že má používat logiku to mě trochu dostalo. Moje přání, že ho nechci koupat v Johnsonu plně respektovaly. Je fakt, že na tom šestinedělí je to spíš tak, že se člověk musí řádně vyptat než, že by mu ty informace nutili.

Na závěr bych zmínila ještě jednu výhodu oproti pražským porodnicím - zdá se mi, že to je levnější, pokud si chce člověk zaplatit nějaký nadstandard a třeba za manžela u porodu se nic neplatí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do této porodnice je potřeba se vybavit vším, co píšou na stránkách, protože tady toho ho moc nedostanete. Píšou, že dostanete 5 plenek na den, ale moc ochotní v jejich vydávání nebyly, když jsem se na to zeptala, tak mi odvětily, že mám mít vlastní, takže to chce se vybavit i vlastními. Stejně tak bych si příště vzala více oblečků - mají sice nějaké erární, ale také nejsou moc ochotní v jejich půjčování.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Baby86 15.09.13 napsala :

Byla jsem velmi spokojena s péči v těhotenství (AMC, riziková poradna), při porodu i po něm. Nic nebylo zanedbáno, starali se dobře o mne i o miminko. Prošla jsem úplně celým GYN-POR a mohu jen doporučit. Bohužel si nepamatuji jména sester, ale na ambulanci, gynekologii, por. sále a šestinedělí jsou snad všechny milé. Pár výjimek bylo na odd. novorozenců, ale ušlo to. :)

Personál: prim. MUDr. Chudáček, MUDr. Holba, MUDr. Benešová, MUDr. Inkov Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Příbram - Sára I. 06.09.13 napsala :

Dala jsem si roční odstup, abych tuto porodnici nehodnotila v prvním afektu, ale ani teď ji nemohu doporučit. Ale začnu od začátku…

Byla jsem před porodem na informační schůzce, kde mě porodnice nadchla. Vykládali pohádky o tom, jak jsou vstřícní k rodičkám a pomalu byli schopní naslibovat, že když budu chtít rodit za doprovodu cvičeného lachtana, tak že mu tam napustí vanu. No, prostě sliby, které jsem naivně pokládala za realitu.

Pak jsem začala docházet na kontroly před porodem a první překvapení, které pro mne jako prvorodičku bylo to, že se v ordinaci střídali lékaři a nebyla jsem tedy pod dohledem jen jednoho jako po celý předešlý průběh těhotenství. Nevím jak vy, ale není mi příjemné roztahovat nohy před cizími lidmi a tak mne rozladilo, že se tu budu odhalovat postupně před celou partou lékařů. Ale budiž, jsou to přece lékaři.

Nejdřív jsem byla na kontrole u lékařky, která byla fajn. Pak mladý doktor, co byl fakt sympaťák. Další byla opět doktorka, vůči níž jsem neměla výhrady, bylo znát že má zkušenosti. A to nejlepší nakonec - jako poslední jsem chytila arogantní, namyšlenou doktorku, kterou bych s chutí poslala někam, kde člověka neuvidí ani na obrázku. S jejím přístupem jsem se smiřovala opravdu těžko. A to jsem netušila, že se s ní potkám i u porodu, jinak bych na poslední chvíli šla ještě jinam. Po roce si už bohužel jména nepamatuji, jinak bych je sem uvedla.

Jaké výhrady jsem vůči té osobě měla? No, třeba to, že když ležíte „rozcapené“ na vyšetřovacím lůžku, tak jen zahlásí „teď to trochu zabolí“ a provede Hamiltonův hmat bez jakékoliv předchozí domluvy. A pokud vám dojde, co se děje a začnete se tomu bránit, tak vám vynadá, že ona ví, co je pro vás nejlepší, a udělá z vás pomalu případ pro psychiatra, když to nechcete pochopit. Myslela jsem, že mám vyhráno, když se mi podařilo jí v tom zabránit, ale co jsem netušila bylo, že další „utkání“ bude v momentě porodu.

Přijetí bylo fajn, chovali se vstřícně a vlídně. Na porodním sále jsme s manželem měli klid, opravdu jsem si tam mohla vybrat jakoukoliv polohu při čekání na porod. Porodní asistentka byla skvělá, dost mi pomáhala a já začala věřit, že to bude procházka růžovým sadem. Do doby než přišla ONA. Při točení elektrotokografu mě nahnala na porodní lůžko a když zjistila, že jsem dost otevřená na porod, tak mě odtamtud už nepustila s tím, že takhle se JÍ bude rodit nejlépe. A já si naivně myslela, že ta, co rodí, jsem já.

Porod se bohužel zkomplikoval, pevně věřím, že velkou zásluhu na tom má ona. Epizotomie byla už jen drobnou nepříjemností. Když bylo mé dítko za doprovodu manžela ošetřováno a ona mne šila, tak mi celou dobu vyčítala, že jsem málo spolupracovala a že jsem byla moc hlasitá - to by mi bylo dost srdečně jedno, kdyby svou práci odvedla kvalitně a stehy se mi pak po týdnu nerozpadly, takže jsem díky ní přišla k dost nevzhledné jizvě.

Na poporodním oddělení si na kontrole nikdy neodpustila vtipnou poznámku o průběhu mého porodu, které se ale smála vždy jen ona. No, co víc k tomu říct? Byla to jen jedna doktorka, ale zkazila, co mohla. Proto do Příbrami už nikdy víc.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nafukovací kruh na sezení. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - monzaj 09.08.13 napsala :

Porodnici doporučuji. Rodila jsem v noci a po celé trvání o nás bylo hezky postaráno, a to i tehdy, když jsem byla protivná skrz bolesti. Porodní asistentka i doktor velice příjemní, ochotní a trpěliví.

Na oddělení šestinedělí též skvělí personál, který ochotně poradí, pomůže, a to i v noci. Moc hezky se o nás starali a stále se chodili ptát, zda je vše v pořádku a něco nepotřebujeme. Maximální spokojenost!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Baby86 24.06.13 napsala :

Milý a vstřícný personál, schopní a svědomití lékaři, pěkné prostředí.

Personál: prim. MUDr. Chudáček, MUDr. Benešová, MUDr. Holba Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 24.05.13 napsala :

Musím se připojit k hodnocení této nemocnice. První porod jsem měla v Motole a ten druhý v Příbrami. Musím říct, že mě velice mile překvapilo, jak skvěle a profesionálně se tady v Příbrami všichni chovají ke svým pacientkám. Rodila jsem na úžasném pokojíčku, kterému se opravdu nedá říkat porodní sál. Naprosté soukromí a opravdu nadstandardní vybavení. Porodní asistenty usměvavé, milé, ochotné. Lékaře hodnotím velkou 1*. Miminko vám nikam neodnášejí a máte ho vedle sebe hned po porodu.

Na oddělení šestinedělí je to stejné. Sestřičky i lékaři opět 1*. Vyzkoušela jsem i oddělení rizikového těhotenství a i tam jsem se nesetkala s ničím, co by mě odradilo. A ještě musím dodat, že pokoje jsou opravdu nadstandard naprosto všechny.

Zkrátka co se týká nás maminek, můžu jen a jen doporučit. Škoda jen, že si v této nemocnici nemůžete vybrat gynekologa na pravidelné návštěvy.

Personál: MUDr. Chudáček P. - primář gyn.por. oddělení, MUDr. Rapsa J. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Žirafátko 29.04.13 napsala :

Rodila jsem vyvolávaně 40+1. Byli naprosto špičkoví, paní Zápalová velice profesionální. PA skvělá, povídala si se mnou, utíkalo mi to, byla moc hodná. Když nastaly komplikace, tak tam byli lékaři ihned, říkali mi co se děje, říkali mi, co mi budou dělat, ptali se mě jestli souhlasím. Na mé přání byl epidurál, který velice pomohl (otvírala jsem se pomalu a malé klesal kyslík). Přišli mi ho píchnout až na pokojík, i když běžně se prý musí někam cestovat. Přestože jsem musela být celou dobu na monitoru (vnějším i vnitřním), tak porod hodnotím pozitivně. Nikdo na mě nekřičel, nikdo mě násilně nestříhal, nikdo neječel, že nemám co tlačit apod.! Byli vážně skvělí, všem porodnici moc doporučuji.

Porodní pokojíček je dobře zařízený, útulný, se sprchou a záchodem, takže je tam soukromí, měla jsem zatažené závěsy. PA vždy jen přišla a odešla, doktorka chodila podle potřeby, spíš méně.

Po porodu přišel pediatr, malá měla bohužel šelest, tak jí nahoru a nemohla tam ležet tu hodinu se mnou, ale u prsu jsem ji měl hned špinavou. :-)

Oddělení šestinedělí je teda znatelně horší, sestřičky dost děsné. Podpora kojení veškerá žádná, rvali mi malou na prso násilím. Naprosto šílené chování a svádění jedné na druhou, že „tohle neříkaly“. Škoda, že nevím jména. Super byli mlaďoši ze školy a to, že mě nenutili koupat malou v Johnsonnu (dokonce jedna sestřička říkala, že by si v tom neumyla ani nohy).

Personál: MUDr. Zápalová, MUDr. Rapsa, pan primář, PA Alena Šindelářová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezapomeňte, že rodíte vy a ne oni. Používejte vlastní rozum a klidně sestřičkám odporujte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pyžamo, podložky pod sebe (máte nárok na dvě), hodně vložek, plenky (dostanete asi 10 denně), více ručníků, teplé ponožky na sál.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - xk.kx 01.04.13 napsala :

Tuto porodnici bych 100% doporučila každé mamince.

V porodnici jsou převážně mladí zaměstnanci, což vůbec nevadí, pokud vědí co dělají. Se všemi mám dobrou zkušenost - až tedy na MUDr. Zápalovou, která mě nechala 2 týdny přenášet, až se mi zkazila plodovka a málem nastaly komplikace. Doktorka je mladá a na poradnách se chodila ptát starších doktorů.Přišla mi stále taková zmatená,ale to i MUDr.Babejová.

Co se týká šestinedělí, tak největší spokojenost. Sestry všechny milé, ochotné, usměvavé, na nikoho nemůžu říct křivé slovo, se vším poradily třeba,jak správně přikládát na kojení,tak jak přebalit,změřit teplotu,koupat.

S pokojem spokojenost, jsou zde dvoulužáky, což jsem uvítala, člověku ten den utíká, když má s kým pokecat. Na pokojích sprcha, WC. Poporodních vložek bylo dostatek, hadříky na mimčo se dostaly hned nové čisté, když bylo potřeba. Jídlo taky dobré. :-)

Personál: MUDr. Zápalová,MUDr.Babejová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, všichni jsou příjemní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ručníky, dobrou vodu, bačkůrky, aspoň 2 pyžamaco se týká vložek,nepoužila jsem svou ani jednu,ty jejich mi bohatě stačily a plenek Vám dají 5 na den a nám to bohatě stačilo,takže také jsem nepoužila ani jednu svou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Gladys 15.11.12 napsala :

Příjem: trochu zmatky, kde se bude natáčet monitor, nakonec se šlo hned na porodní pokoj.

Porod: Porodní pokojík útulný, vlastní sprcha, záchod, nastavitelné porodní křeslo, vak, křesílko pro doprovod, na pokojíku i povlečená peřina a polštář, to bylo hodně dobré.
Sami od sebe se zeptali, jakou porodní polohu, zda mám nějaká přání atd.
Po porodu, trochu se hádali, chtěli vážit, měřit, očišťovat, nakonec dokonce odnášet o x pater výše k pediatrovi, ale rozhodnutí bylo nakonec přijato.
Při porodu bylo na pokoji moc lidí, dveře zůstali otevřené, nějaké pipiny se tam vybavovali při chystání různých věcí, což bylo dost rušivé.

Šestinedělí: některé sestry „stará škola“, bylo potřeba je hlídat, aby s dítětem zacházeli tak, jak jsem chtěla já. Nikdo neprudil s nenošením dítěte po chodbách (to prudili ve FTN, že jen vozit ve vozíčku). Novorozenecký pokoj byl celý prosklený, to bylo příjemné, že bylo případně vidět na miminka.

Vybavení běžného pokoje - pro mě naprostý luxus za cenu běžného regulačního poplatku. Dvoulůžák, nové moderní zařízení, vanička na koupání bylo takové velké umyvadlo na pokoji, digi váha, záchod se sprchou též na pokoji, záchod měl spršku.
Postel měla z obou stran integrovanou bezpečnostní zábranu, takže si člověk mohl klidně dát mimino do postele, aniž by se musel bát, že spadne, na pokoji tv.
K zapůjčení zcela zdarma tablet s přístupem na net, to jsem celkem čuměla.

Jídlo ucházející, možná na můj vkus trochu moc taveňáků a málo čerstvých sýrů a kysaných mléčných výrobků.
K dispozici neomezené množství velice dobrého čaje a voda z kohoutků i chuťově dobrá.
Nebyl výraznější problém s odchodem po 48h, jen chtěli papír od pediatra.
Pupík chtějí mít před odchodem pryč, ale nakonec stačilo podepsat negativní reverz.

Můžu říct - je to instituce, ale na věcech se dalo domluvit, jak doktoři, tak sestry naslouchali, občas někdo zkusil nějaký bludík, jako že dítě smí z porodnice až po 72h, ale když si člověk trval na svém, tak se našli kompetentní a informované osoby.

Rodný list byl po těch 48h už k vyzvednutí, super.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si dostatek ručníků, nočních košil, čtvercové plínky pod hlavičku, dávají tam fakt jen minimum věcí, látkové pleny dvě, košile žádná, i dítě jsme si měli po porodu přikrýt raději vlastním ručníkem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nedávají prohlášení o jméně automaticky, aspoň já si o něj musela říct, je lepší to mít vyplněné vše předem, minimálně jednou tam dorazit na poradnu na sepsání porodopisu, při samotném porodu pak už tím pádem nikdo neotravoval.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - elisak86 25.08.12 napsala :

Rodila jsem v pribramske porodnici v r. 2009 a 2011 a naprosta spokojenost.

Tato porodnice je vyhlasena a pravem. Sjizdi se sem rodit maminky ze sirokeho okoli,ja mam to stesti, ze jsem z Pribrami. Oba porody odrodil Mudr. Rapsa, to je takovy zvlastni doktor (hlavne tedy moc pekny), ale takovy dost nepristupny. Nicmene oba porody probihaly bez komplikaci a zvladl je skvele. Personal v teto porodnici je velmi mlady, ale naprosto uzasny. Behem obou porodu jsem se setkala snad se vsemi zamestnanci a na nikoho nemuzu rict ani slovo, prave naopak, vsichni proste skveli, prijemni, mili, ochotni.

PA, bohuzel si nepamatauju jmeno zadne, jsou tak starostlive a citlive, hladi vas, drzi za ruku, povzbuzuji… Sestricky na sestinedeli jsou taky uzasne, pripravene Vam pomoci za kazde situace a v jakoukoliv hodinu. Trpelive pomahaji s kojenim a proste se vsim. No a doktori… Nemam ani slov, lidi na svem miste. Az se to zda neuveritelne, ze se na jednom miste sesel tak bajecny kolektiv. Z porodu mam nadherne vzpominky, az me mrzi ,ze uz to mozna nezaziju a do tehle porodnice, kde se opravdu citite jako doma, uz nepodivam…

Pro ty, co se rozhoduji kam jit rodit..Tato porodnice je ta nejlepsi mozna volba.

Personál: Mudr. Jan Rapsa Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Marie Holecova 31.05.12 napsala :

Ahoj jmenuji se Madla a v Příbramské porodnici jsem rodila dvakrát a byla jsem spokojená.

První na svět přišel chlapec Martínek, narodil se v 37.týdnu 21.6. 2006, byl malinký, ale bojovník, chtěli mě odvézt s ním na Prahu, ale s personálem jsme to zvládly se o něho postarat a po 14dnech jsme šli spolu domu. Rodila jsem na porodním pokoji, který byl velice příjemný s P.doktorem Inkovem, byl fajn a pěkně mě zašil.

Druhé mimčo se nám narodilo 11.4. 2011 pro změnu v 38.týdnu a je to holka Natálka. Porod byl velice rychlý, za 10min. byla dcera na světě. Rodila mě p.doktorka Hartigová, byla velice příjemná a sestřičky na porodním sále byly naprosto skvělé, bohužel si nepamatuji jejich jména, ale moc bych všem chtěla poděkovat, kdo se tam o nás staral.

Myslím si, že příbramská porodnice má skvělé doktory a sestřičky. Všem děkuji za to, že mi pomohly mé děti přivést na tento svět. Pokoje pro šestinedělky jsou příjemné, měla jsem na pokoji vždy sprchu. Strava byla dobrá, nejraději jsem měla snídaně a těšila se vždy na dobrou kávu. Když jsem odcházela domu, byla jsem vždy plně rozkojená, sestřičky mě poučovaly a radily jak a co mám dělat a obě děti jsem plně kojila do 1roku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se ničeho nebály a těšily se až uvidí toho svýho bobka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, kalhotky po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - srenca 13.05.12 napsala :

Z této porodnice mám jen dobré zkušenosti, super personál.

Prvně jsem tam rodila v roce 2009 (akutní sekce) a druhý porod 2012 už byl normální i když my můj gynekolog doporučoval sekci, ale já jsem chtěla rodit normálně. Porodnici jsem navštěvovala od 36 tt. a doktoři a sestry byli perfektní.

Na novorozeneckém to bylo také super, mají nové pokoje, které jsou jen pro dvě maminky a své sociální zařízení, což na starém oddělení nebylo.

Takže za sebe tuto porodnici mohu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - LenkaCZ 11.04.12 napsala :

Porodnici celkově chválím.Kontroly u milého doktora Holby, nebo doktorky Novotné.

Porod - prostředí a presonál od sestřčky, přes staniční po paní doktorky - na jedničku s hvězdičkou.

Oddělení na šestinedělí - bohužel ještě staré pokoje bez sprch, tak mi dost vadilo chodit pár hodin po porodu do sprch a na WC přes cizí návštěvy na chodbě.
Porodnici jsem zvolila jako vyhlášenou na rozkojení každé matky, tak jsem podcenila přípravu a podtsatné informace jsem musela dohnat doma. Takže se hodně ptejte, na mě bylo informací o kojení málo a vše jen v rychlosti.

Formulář jsem vyplnila, že jsem spokojená, ale až otázky kamarádek po návratu - Tohle Ti neříkali?? Tohle Ti neukazovali?? mě mrzely.

Spokojenost na šestinedělí tak za 3.

Personál: staniční sestra Alena Šindelářová , sestřička Martina Štěpánová , Mudr. Novotná Martina,

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Chlapa k porodu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygiencké potřeby (toaleťák de luxe, vložky…)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - RitaH 03.04.12 napsala :

Zkušenost je jednoznačně perfektní. Rodila jsem tam v lednu 2012 a personál byl velmi ochotný a milý. Je důležité se nebát na cokoliv zeptat. Jen jedna víkendová směna mi připomněla seriál Nemocnice na kraji města (ve smyslu teploměry v pět, vstávejte, vyvětrejte si)..jako kdybysme to nedělaly s dalšími maminami na pokoji každé ráno :-).
Personál jak na porodním sále, tak i na odd. šestinedělí velmi vstřícný až na doktora Rapsu, ale to je osobní názor. Je to fešák, ale mně nesympatický. Sestřičky milé, úsměvné, i dokázaly „jemně vyhubovat“ když bylo potřeba.Prostě úžasné.
Nejvíce jsem se potkala s MUDR Babejovou, MUDr. Holečkovou a MUDr. Holbou - ten měl pokaždé dobrou náladu a hlavně dokázal povzbudit v pravý okamžik (asi poloviční ženská, protože umí číst mezi řádky, prostě sympaťák).
Z dětského odd. jsem se setkala s panem primářem Marčekem, vypadá jako bručoun, ale podle mého laického pohledu chlap na svém místě a sympaťák taktéž :-). A navíc chválil miminka a to každé čerstvé mámě udělá radost.

Co nemůže ovlivnit personál, je strava - denně dostáváte čerstvé pečivo, které můžete sice milovat, ale když se snažíte rozkojit, tak to asi dobré není :-). Prostě pokud nemáte speciální dietu, tak jako matka dostáváte normální jídlo - květákový nákyp, ráno čerstvé pečivo apod.

Personál: MUDr. Babejová, MUDr. Holečková, MUDr. Holba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

S dobrou náladou jde všechno líp, i samotný porod. Švestky, meruňky - něco, co víte, že vám pomáhá nemít tuhou stolici :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní krémy a kosmetiku (já měla bepanthen a dětské mýdlo od nivea, nic víc pro mimčo), které chcete používat - zajedete si tak lépe svůj režim, navíc mastičku (v lékárně dělaná)osobně nedoporučuji když jsem viděla její složení.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - evousek 26.02.12 napsala :

Naprosta spokojenost. Jela jsem tam na kontrolu do poradnu v 35+1, vysetroval me pan doktor Inkov, ktery nas i o tri hodiny pozdeji odrodil - dvojcata prirozenou cestou. Chlapecek hlavickou, holcicka koncem panevnim. Horsi po psychicke strance pro me byl pobyt po porodu s dvojcaty, takze musim vychvalit vsechny sestricky na novorozeneckem, protoze mi strasne pomohli a podporili. Nerozjizdela se mi laktace, malej nechtel sat.. Jestli jeste nekdy budu rodit, pojedu urcite opet tam !!! Sestricky byly naprosto zlateee !!! DIKY VSEM !!

Diky celemu personalu, se kterym jsem prisla do styku, vcetne sanitarek !! (jen jedna uklizecka byla protivna, ale to je celkem fuk)

Personál: Dr. Inkov, vsechny sestricky na novorozeneckem

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jidlo, po porodu je hlad

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Za sebe vsechno - ja jela jenom na kontrolu a uz jsem tam zustala a za tri hodiny porodila :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - xhrbl101 09.02.12 napsala :

S porodnicí jsem naprosto spokojená, super personál, vybavebí.. Nemůžu si na nic stěžovat.. Přístup všech byl naprosto úžasný.. Určitě sem půjdu i s dalším mimískem..

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, všichni jsou příjemní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Manticora 08.01.12 napsala :

Ahoj maminky,
v porodnici Příbram jsem rodila 19.8.2011 a byla jsem maximálně spokojená. Jsem ráda, že jsem se pro tuto nemocnici nakonec rozhodla, i když jsem z Prahy. Zvažovala jsem i jiné mimopražské porodnice, ale tato vyhrála na celé čáře.
Při kontrolách skvělý personál, poznala jsem skoro všechny - dr. Inkov, dr. Plíhalová, dr. Benešová, dr. Sabol. Všichni, včetně sester se chovali skvěle a trpělivě odpovídali na mé otázky, kterých jsem jako prvorodička měla mnoho.

Při samotném porodu děkuji především dr. Polákové, která mě rodila a PA Šárce (příjmení si bohužel nepamatuji), obě skvělé, s lidským přístupem, příjemná, klidná až rodinná atmosféra. Rodíte na skvěle vybaveném pokoji, na kterém jste i celou dobu předporodní, takže se nemusíte na porod stěhovat na sál jako jinde. Na pokoji sprcha a záchod a celá škála pomůcek. Já jsem měla hodně rychlý porod, takže jsem skoro nic nevyužila, ale personál se chodil pravidelně ptát a pomáhat mi.
Můj porodní plán byl zcela respektován, příjem příjemný, vše mi bylo vysvětleno a předem komunikováno.

Oddělení šestinedělí také skvělé, sestřičky příjemné, měla jsem nadstandart. Sestřičky se chodily pravidelně ptát, pomáhaly mi s malým a hlavně pomohly s kojením, když se syn nechtěl zprvu přisávat, klidně přišly i v půl třetí ráno.
Snad jen jídlo nebylo nijak zázračné, ale na těch pár dní to nebyl problém.
Všem z příbramské nemocnice děkuji za nádherný zážitek porodu mého syna a pokud budu rodit podruhé, tak jedině zde.

Personál: MUDr. Poláková, MUDr. Inkov, PA Šárka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Většinu věcí v porodnici dostanete, seznam toho, co ne, najdete na stránkách porodnice Příbram. Doporučuji více nočních košil a ručníků, intimní mýdlo, jelení lůj. Já jsem rodila, když bylo venku třicetpět a vedro neskutečné, klimatizace zde není.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, doklady, porodní plán, předchozí lékařské zprávy. To vše usnadní a urychlý příjem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Olli 22.09.11 napsala :

Ahoj maminky. Porodnici Příbram mohu jen doporučit. Skvělý personál, úžasný přístup. Obavy byly zbytečné. Stejně tak na oddělení šestinedělí. Pokud ještě někdy budu rodit, tak určitě zvolím opět Příbram, mám na tuto porodnici jen samé hezké vzpomínky, i co se týká samotného porodu. Rodila jsem zde 30.6.2011 a opravdu snad nic,co by se dalo vytknout. I přítel byl překvapen jak zde byli milí. Jména paní doktorky a PA si bohužel ani jeden nepamatujem ale patří jim všem jedno veliké dík.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě partnera. I když to vypadá, že Vám nemůže nijak pomoct, není to pravda. Už jen to že tam s Vámi je, je strašně veliká podpora.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - petrahor. 21.07.11 napsala :

Ahojte maminky ,které se rozhodujetw zda rodit v PB, můžu na 100% jen doporučit, skvělý personál, tím ,že tam není takový frmol jako v pražských porodnicích tak máte nadstandartní péči, každá maminka má svojí porodní asistentku, dostanete pokojíček ve kterém vlastně potom i rodíte, vůbec si nepřipadáte,že jste v nemocnici, je tam skvělá atmosfére, mladý zkušený personál, který se chová úžasně a to vám dodá skvělou náladu a odvahu, díky nim jsem měla z porodu krásný zážitek, na oddělení šestinedělí jsou taky úžasní, určitě když se rozhodnete pro PB uděláte jedině dobře. rodila jsem 24.5.2011

Personál: Mudr Výběrová Zuzana a as.Jelinkova

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

at se ničeho nebojí, že v této porodnici je tak úžasná rodinná atmosféra, že jim to dodá jen odvahu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

tady do této porodnice pokud budete rodit v letních měsících, tak určitě větší množství košil, nebo triček, do pokojů svítí celý den sluníčko a je tam šílené vedro

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Ejunka 14.05.11 napsala :

Dobry den,chtela bych predat zkusenost s porodnice a hlavne doporucit pana doktora Sabola k porodu.Do porodnice me privezl manzel v pul ctvrte rano s prasklou plodovou vodou.Na prijmu mila a usmevava sestricka,ktera me napojila na monitor a zavolala pana doktora.Po prohlidce a zjisteni,ze to jen tak nebude jsem sla na pokoj,mimochodem nadherny.Bolesti zacali kolem osme hodiny ranni,ale porad to nebylo tak strasne.Ty horsi v pul druhe a k nim se pripojili krizove.Pan doktor i kdyz uz nemel sluzbu(byla jsem s panem doktorem dohodnuta,ze budu rodit s nim)me chodil kontrolovat,ale porad se nic nedelo.V sedm vecer jsem dostala epidural a v pul osme se nase zlaticko rozhodlo jit se podivat na maminku s tatinkem(manzel u porodu byl uzasny).Pan doktor celou dobu porodu strasne povzbuzoval a byl proste dokonaly.A me nejoblibenejsi slovo behem porodu bylo"JA UZ NEMUZU".Pan doktor me nechal jednu kontrakci prodychat a odpocinout si.A v 19.50.se nam narodila nase Karolinka.Vazila 3200gramu a merila 49 cm.Timto bych chtela pana doktora Sabola urcite doporucit vsem rodicka.Je to uzasny lekar a clovek.A abych nezapomela jeste diky porodni asistentce.Vsichni se k nam chovali velmi mile a profesionalne.Jeste jednou velke diky panu doktoru.Takze kdyz rodit jeste jednou,tak jen s panem doktorem Sabolem.Moc Vam za vse dekuji.Veronika Praisova

Personál: Richard Sabol

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Manzela na porodni sal.Je to velka opora.A pana doktora Sabola k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teple ponozky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - eVerča 12.04.11 napsala :

7.4.2011 jsem v této porodnici přivedla na svět naši Dominičku a musím pochválit zejména porodní asistentky. Jediné jméno, které si pamatuji byla PA Ludmila Nováčková, která mi točila monitory a byla opravdu moc milá.
Vybavení porodního pokoje se mi moc líbilo (sedací vak, pohodlné křeslo, TV, sprcha a WC, gymnastický míč). Přítel mohl být celou dobu se mnou, po porodu a ošetření miminka nás nechali 2 hodiny všechny tři spolu.
Oddělení šestinedělí: Sestřičky vše vysvětlily, pomohly, strava…no co bychom čekaly od nemocnice za zázraky, ale ocenila jsem možnost uložení vlastních potravin do ledničky.Návštěvy jsou od deseti do osmi v jídelně nebo na chodbě, ale sestřičky byly tak hodné, že tam pustily i mou známou, která nestíhala a dorazila v půl deváté večer,kdy už bylo všude ticho :-)
Příště budu chtít rodit opět v této porodnici :-)
Jo a nejvíce mne překvapilo, že za přítomnost partnera u porodu jsme neplatili ani halíř, jelikož jsem slyšela, že se platí 450,–Kč

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ať už budeterodit vjakékoliv porodnici, hoďte obavy z porodu za hlavu. Bolest přejde a ta námaha za to rozhodně stojí :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady, odhodlání a manžela :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - simido 17.02.11 napsala :

Rodila jsem v příbramské porodnici 4. 2. 2011. Nevím, jestli se tomu fofru, dá vůbec říci rodila :-). Ve zkratce můj porod trval od prasknutí vody do porodu malé asi 40 minut, z toho těch opravdu bolestivých bylo asi 20. Přijímala nás velmi milá slečna, domnívám se studentka oboru porodní asistentka, která mě v konečné fázi i rodila a musím říci, že byla naprosto úžasná, trpělivá, vtipná, milá… zkrátka taková, jakou jsem ji v tu chvíli potřebovala - bohužel jsem v tom fofru nestihla ani zaregistrovat jméno. Stejně tak u druhé PA, která mi velmi pomohla ve chvíli, kdy jsem „nestíhala s dechem“. Navigovala mě jak dýchat, a nejlepší bylo to, že když ustupovala kontrakce, strašně lidsky a mile mě chlácholila, že už je to za mnou, že mohu spomalit dech a lehce mezi kontrakcemi odpočinout. Porodní asistentky naprosto úžasné a hlavně jim vděčím, za naprosto bezproblémový průběh porodu, kterým mě od začátku do konce provázely. Samotný porod pro mne jako druhorodičku nebyl problém, ale nebýt rady zmiňovaných PA jak a kdy zatlačit, abych se nevysilovala, bylo by to určitě delší. Nakonec přišlo šití a to pro mě byla velká, ne-li obrovská noční můra. Ze šití jsem si k druhému porodu nesla obrovské trauma, bolelo a to neskutečně. Ve chvíli kdy jsem se dozvěděla, že nastřihávaná nejsem, jen lehce poraněná a bude se šít, myslela jsem, že se zhroutím. Nevím sice jak, ale Dr. Sabol, který mě šil, byl naprosto perfektní, ani jsem nevěděla, že mě šije, nikde nic nebolelo, nepálilo, netahalo…Díky tomuto personálu a i rychlosti porodu se pro mě tento zážitek stal naprosto euforickou záležitostí. Za mě doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji. Personál vlídný, milý, ochotný pomoci… Ještě jednou velký dík všem, kteří byli u mého porodu, byl to neskutečný zážitek :-)

Personál: R. Sabol

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy a před porodem hodně odpočívat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

partnera

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - olca5 17.11.10 napsala :

Všem můžu jen doporučit porod v Příbrami. Rodila jsem tam letos v lednu dvojčata, ale už od listopadu jsem tam s přestávkama byla hospitalizována. Přesně před rokem mne poprvé příjmal pan doktor Sabol, mimochodem perfektní lékař, stále dobře naladěný a ochotný vyslechnout si všechny nářky:-) Po dobu mé hospitalizace tam byl skoro každný den, zajímalo by mne, jestli má vůbec čas na svůj soukromý život. Potkávali jsme se dost často, takže znal můj zdravotní stav dobře. K lékařům všeobecně není co dodat, jsou tam naprostí profesionálové. O sestřičkách nemluvě. Velice ochotné a schopné vše vysvětlit do detailů. Budou u vás sedět i přes noc, když si nebudete vědět s něčím poradit. Rodila jsem plánovaným s.c., takže to šlo hladce. Rodila mne paní doktorka Plíhalová a moje ošetřující lékařka doktorka Janečková. Oběma tímto znovu moc děkuji za veškerou péči. Pro mne až nadstandartní, pro ně naprosto běžnou. Vybavení porodnice je dobré. Nepotřebuji žádný luxus, hlavně, když vím, že se mohu spolehnout na personál a že o mne i o dítě bude dobře postaráno, což v Příbrami naprosto splňují.

Personál: MUDr. Plíhalová, MUDr. Janečková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - pettuli 26.10.10 napsala :

Na začátek chci říct že jsem se rozhodovala mezi porodnicemi v Praze , v Hořovicích a v Příbrami. Zvolila jsem nakonec Příbram na doporučení kamarádky. Ve stejný den kdy jsme rodili, jsem byla ráno ještě na kontrole na ambulanci, kde mi bylo řečeno , že ještě musíme čekat a že asi budeme vyvolávat porod, cca do týdne. Odjeli jsme tedy domů, kde jsem pobyla asi hodinu a najednou mi praskla voda. Jeli jsme tedy do porodnice, kde nás s úsměvem přijala sestřička, která byla moc příjemná a milá , zavolala lékaře, který měl službu , vtipkoval se mnou , celková atmosféra byla super, poté jsme i s přítelem byli „uloženi“ na porodní pokojíček, který měl svoje wc, sprchu, po celou dobu jsem nemusela nikam jinam, dostali jsme svoji porodní asistenku paní Hruškovou, která byla velice ochotná mi cokoliv vysvětlit, poradit. Zároveň se mě zeptala zda nevadí u porodu sestra žákyňka , která mimochodem byla také naprosto výborná, pomáhala mi s prodýcháváním, hladila mě. Porod trval 11 hodin a vzhledem k prvnímu porodu celkem dobře postupoval. Bohužel při fázi tlačení nastala komplikace u dítěte , takže byl přivolán primář p.doktor Chudáček a byl proveden akutní císař. Všechny sestřičky na porodním i operačním sále byly prostě skvělé, usměvavé, vstřícné, stejně tak všichni lékaři a lékařky. Dominik mi byl přiložen hned po zabalení k prsu, poté s tatínkem absolvoval vyšetření dětskou lékařkou, mezitím co mě museli sešít. Rozloučíli jsme se s tatínkem a odvezli nás na odd.šestinedělí na pokoj po císařských řezech - ten měl svoji koupelnu, polohovací lůžka a na pokoji 4 lůžka ( byla jsem tam celé 3 dny sama , takže jsem si opravdu mohla odpočinout ) , ženské sestry byly všechny moc příjemné , samy se mě neustále ptaly zda něco nepotřebuji, dětské sestřičky na jedničku, kdykoliv viděli že bych si potřebovala odpočinout tak si Domíska vzali k sobě. Pečovatelky byly báječné - opravdu se staraly o pití , lůžko, čistotu na pokoji. Kuchyně mi také chutnala , dietní ale ne bez chuti. Zatím nám je 1 měsíc , takže o druhém porodu zatím nepřemýšlím :) ale kdyby přece jen v budoucnu .. tak jdu rodit zase do Příbrami :)

Personál: MUDr.Chudáček, sestra Hrušková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 14.10.10 napsala :

Všem doporučuju porodnici v Příbrami, samozřejmě, že záleží na lidech - a na ty jsem já měla evidentně štěstí - bohužel si nepamatuju jméno porodní asistentky,ale byla hrozně milá a příjemná.Rodil mě dr.Rapsa - taky bezva.
Porod mi vyvolávali a všechno proběhlo bez problémů. Nastoupila jsem v 7,00 a porodila v 16,13hodin. Při příjmu mě strašili, že vyvolaný porod může trvat i dva dny, ale já nakonec porodila bez epidurálu a téměř bezbolestně :-) Nepříjemné kontrakce trvaly tak 2,5hodiny, potom jsem jen cítila velký tlak na konečník - žádnou bolest a s tímhle pocitem jsem i porodila zdravou holčičku.
Dvě hodiny nás nechali s manželem na porodním pokoji s malou a pak mě převezli na šestinedělí. Byla jsem na nadstandartním pokoji a jediné co mi zpětně vadí je, že se mi nikdo neobtěžoval vysvětlit kojení. Byla jsem prvorodička, tak jsem ani nevěděla, co mám chtít vysvětlit, protože jsem ze všeho byla pěkně vyplesklá. Řekli mi jen, jak malou nakojit v leže (po porodu) a pak už nic. Bohužel jsem taky odešla s příkrmem po třech dnech domů a už jsem se nerozkojila i když jsem se o to pokoušela 3 měsíce. Příště budu vyžadovat nějakou laktační poradkyni!!!
Jinak jsem ale s příbramskou porodnicí a gynekologickou ambulancí, kam pravidelně docházím nadmíru spokojená personál je velmi vstřícný (mohu doporučit zejména dr.Benešovou a dr.Sabola)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Ivana J. 31.08.10 napsala :

Rodila jsem v porodnici v Příbrami 20.8.2010. Příjem i ve chvíli, kdy se zrovna měnily služby byl přátelský. Manžel se mohl účastnit od začátku a nečekal za zavřenými dveřmi.Měla jsem svůj porodní plán, který všichni respektovali.Předporodní a následně zároveň i porodní pokoj příjemně moderně vybaven, moderní postel, na které se i rodilo,sprcha s míčem, lana, relax. pytel, tv, wc, box pro miminko. Nemusela jsem přecházet rodit na sál. Nestihli jsme sice epidural, protože nejdřív to vypadalo na poslíčky a pak už zas bylo pozdě. Lékaři i sestry klepají než vejdou ( většinou),stejně tak ve velké většině platí, že se představí. Sestřičky povzbuzovaly a chválily, ikdyž jsem byla protivná.Při samotném porodu nebylo,co dodat.100% profesionální. Miminko ihned přiložili. Na šestinedělí pomáhají naučit kojit. Vybavení nadstandartní i na standartních pokojích. Dětští lékaři prohlíželi děti velice pečlivě (žádné honem ať jsme pryč). Velice ráda zmíním i stravu,která mne velice mile překvapila. Jedno negativum zmíním,vzhledem k tomu, aby přílišné návštěvy neobtěžovaly ostatní maminky na pokojích, jsou povoleny pouze na chodbě. Tam jsou pouze nepohodlné lavice a když jste poporodu nejde na nich moc sedět.Bohužel neznám jména všech, co mne rodili, ae každopádně jim velice děkuji. Jejich lidský přístup by mohl být vzorem ostatním nemocnicím.

Personál: MUDr. Plíhalová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela, pití

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - synyminis 31.08.10 napsala :

Rodila jsem v Příbrami 27.12.2009.. Přijímali mě nadvakrát jednou v poledne, to mě poslali domů a podruhé ve 23h(alespoň jsme nemuseli papírovat to jsme vyřídili už v poledne). Dcera byla venku ve 3:20 28., takže celkem rychlý porod. Doktora jsem viděla při příjmu a pak když už byla malá venku a sešíval mě.. Jinak za mnou a přítelem na porodní pokoj docházela PA píchla mi vodu, dceru odrodila a provedla i nástřih. Až na menší komplikace kdy mi druhá PA „skákala na břicho“ což si vlastně ani pořádně neuvědomuju, bylo všechno v pohodě, a přestože jsem se nijak nepřipravovala, tak mi to nechybělo, určitě díky vřelosti personálu i přítomnosti partnera. Vzpomínky na porod mám určitě pozitivní, přestože jsem byla prvorodička a o porodu jsem nechtěla nic vědět s tím, že nějak naše mimi ven zkrátka musí. Na pokoji jsem byla já a dvě další maminky a vyhovovalo mi to maximálně. Děti sice brečely na střídačku, ale bylo si vždycky s kým popovídat popřípadě koho se zeptat. Takže s druhým mimi půjdu zase do PB.

Personál: MUDr.Rapsa, PA Tereza Vovsová, Dis.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, oni určitě vědí co dělají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Anonymní 12.08.10 napsala :

Moje zkušenosti jsou výborné, každému bych tuto porodnici doporučila. Měla jsem perfektní personál, Dr. Szabó je jednička. Ačkoli jsem to měla komplikované, tak jsme to zvládli velmi v pohodě, byla příjemná atmosféra u porodu. Příjem supr, nemusela jsem papírovat, protože jsme nestíhali, porodní box akorát nefungovala vana a tekla rezavá voda, ve sprše ucpaný odtok. Šestinedělí nadstandard, byla jsem na pokoji sama, měla jsem klid, až na to, že hodně chodil personál do mého pokoje. Ale každý byl slušný, klepal a zacházel se mnou, jako rovný s rovným.

Personál: as. Jedličková, MUDr. Richard Szabo, MUDr. Jan Rapsa Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - petaj 05.08.10 napsala :

Porodila jsem sice již v dubnu, ale přesto stále vzpomínám na úžasný personál gynekologicko-porodnického oddělení. Všichni lékaři a lékařky (hlavně ti mladšího data narození jako MUDr. Rapsa a další :-)) a všechny asistentky a sestřičky „na šestinedělí“ včele s úžasnou Martinou Branšovskou byli prostě úžasní. Tímto jim všem chci ještě jednou mnohokráte poděkovat. Všem budoucím rodičkám mohu příbramskou porodnici vřele doporučit. Jen je škoda, že není k dispozici více nadstandardních pokojů, ale to je skutečně jen drobná vada na „kráse“. Pan primář Chudáček může být na své oddělení skutečně velice hrdý.

S pozdravem

Petra Janotová

Personál: Martina Branšovská, MUDr. Janečková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

i když je to těžké, pokusit se udržet nervy na uzdě

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Jindulina 30.07.10 napsala :

Porod - díky personálu a díky rychlosti porodu opět spokojená.

Co se týká šestinedělí - kvůli dovolené personálu bylo přeplněno - sloučili gynekologii a šestinedělí. Ale tentokrát všechny dětské sestřičky dostávají ode mně jedničku (ale je to možná tím, že jsem druhorodička :-) )

Personál: Dr. Inkov, PA Černohorská (jestli si dobře pamatuji) Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - lucielle 30.04.10 napsala :

Já rodila přesně před dvěma lety… Rozhodovala jsem se mezi Prahou a Příbramí a určitě jsem se rozhodla správně! Věděla jsem, že to bude stará zašlá porodnice, ale šlo mi o lidi… a tady se všechna moje očekávání naplnila. Při porodu byli všichni neuvěřitelně milí, vstřícní, při dlouhém 16-ti hodinovém porodu mě velmi psychicky podporovali a povzbuzovali, také epidurál proběhl bez problémů. Můj speciální dík patří hlavně MUDr. Szabolovi, který byl v porodnici snad pořád, vůbec nevím, kdy a jestli vůbec ten člověk někdy spal a přitom byl pořád neuvěřitelně milý!!! Na šestinedělí to už tak růžové nebylo, personál mohl být vstřícnější a víc pomáhat a vysvětlovat, jedna paní doktorka myslím specialistka přes srdíčko (jméno už jsi bohužel nepamatuju) byla vyloženě na facku… Ale i tak je moje zkušenost s Příbramskou porodnicí skvělá a pokud budu ještě někdy těhotná, tak chci rodit tam. Jako prvorodička jsem se bála hlavně toho porodu, pak když už máte dítě u sebe, tak zkousnete lecos, ale pro mě nejhorší byly ty ukrutné bolesti při porodu a to mi pomohli zvládnout právě porodníci a PA. Děkuji!

Personál: MUDr. Szabol Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Balíková 18.04.10 napsala :

Pro narození našeho mimča jsme s manželem vybrali porodnici v Příbrami, a i když průběh porodu nebyl dle mých představ, lépe jsme vybrat nemohli. Od staré budovy komfortu moc nečekejte, ale kvůli tomu tam člověk není, že. Všechny nedostatky prostředí smaže vlídný a lidský přístup personálu. Jak na porodnici, tak na šestinedělí se o nás ukázkově starali. Všichni byli velice příjemní a ochotní, zkrátka opravdoví profesionálové. Nechápu, kde na to ti lidé berou sílu každý den přijít do práce na dvanáctku s úsměvem a netahat do ní své problémy, věnovat se maminkám a miminkům. A řeknu vám, že někdy jsou ty mamči fakt na odstřel. Mohu vřele doporučit zvláště ženám, které chtějí porodit své dítě opravdu sami, které věří v aktivní porod, ale i všem ostatním. Tato porodnice vám to umožní. Né jako jiné, které si napíší v profilu, že si můžete zvolit polohu dle sebe a pak vás hodí na záda a hotovo, že můžete mít epidurál a ono to pak není možné, že můžete pít a pak vás mučí žízní atd… Zde opravdu vše můžete. Zajeďte si na prohlídku a přesvědčte se sami.
Ještě jednou všem děkujeme a určitě se za čas stavíme znovu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Příbram - Anonymní 03.04.10 napsala :

Rodila jsem v dubnu 08.. nevím, jestli začít tím špatným nebo tím dobrým… tak tím špatným…

PA Hrušková (tehdy Houšková) byla tou nejhorší možnou osobou, kterou jsem tu noc mohla potkat. Byla nepříjemná, zlá a spíš mě rozcupovala na kousky psychicky než cokoliv jiného. Já mám pro ni bohužel jen nevybíravé výrazy, které nejsou publikovatelné. Ale z jejích slov tehdy se hrabu ven doteď.. (furt mě peskovala jak dýchám, ale rady jsem se nedočkala, vypadla mi kanyla.. opět jsem dostala vynadáno, jak to, že si to nehlídám, že přece vim, že mam blbé žíly - to už dostala od dr vynadáno, přijali mě na podruhé a ona mezi dveřma mi řekla, co jsme tam tak brzo, že za ty dvě hodiny se nález určitě nezměnil - taky dostala jemné napomenutí, ať se uklidní - a samozřejmě, že už jsem byla na 4 otevřená, tak jen hodila obličej.. to se pak vrcholilo) zkrátka nepomohla, spíš ublížila.. rozložila mě natolik, že jsem nebyla schopna se jakýmkoliv způsobem uvolnit a malej musel kleštěma ven.

Ostatní byli příjemní, milí, snažili se podpořit. Sestřičky na 6ti nedělí super, žádná stížnost.. naopak. Vždy ochotné a milé. (Teda strava hrůza, ale je to nemocnice :-) takže s tím se prostě počítá) Dětská Dr. taky v pohodě, sestry také. Dr. u porodu byli v pohodě a pan Dr. Marouš to zvládl nejlépe jak mohl v dané situaci (dle mého soudu, nejsem lékař) jediné co si říkám je, že tu PA mohli nějak zastavit.. ale oni u toho byli až ve 2. fázi porodní a to už bylo pozdě..
Jinak moje díky patří také Dr. Sabolovi. Nikdy jsem nepotkala tak milého, ochotného a citlivého doktora. Je to jedním slovem zlatíčko..

čekám druhé mimi a je přede mnou otazník… zkusit to tam znova, či nikoliv.. mám strach jen z ní.. a tu osobu k sobě nenechám přiblížit… tak asi ano..

Personál: Mudr. Marouš, Mudr Pšeničková, PA Andrea Houšková (teď Hrušková)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

já bych doporučila si vzít jednorázové přebalovací podložky, jelikož tu dostanete po porodu jen jednu (alespoň v roce 08 tomu tak bylo) a pak už nic.. a já je potřebovala déle

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - makysek 14.01.10 napsala :

Rodila jsem v Příbrami 6.12.2008 třetího syna. Peronál byl velice vstříný, PA milé. Ocenila jsem především fakt, že mi nikdo nic nenutil. Porodila jsem přirozeně, bez klystýru, holení, nástřihu, oxytocinu.
Miminko po porodu pouze otřeli, zvážili a změřili přímo na porodním pokoji, nechali nám ho dvě hodiny, potom odnesli (měl přes 4 kila, potřebovali udělat glykemický test)
O šestinedělí už vše napsaly maminky přede mnou. Mě nejvíc potěšilo, že nikdo nenamítal nic proti tomu, že se mnou miminko spalo v posteli a také, že jsem ho mohla nosit i mimo pokoj v náručí (vzpomínka na Thomayerku, kde se to nesmělo, myslím to nošení).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - toa 08.01.10 napsala :

V Příbrami jsem rodila v prosinci 09 a byla jsem velmi spokojena se vstřícným, laskavým a akceptujícím přístupem veškerého personálu, se kterým jsem se zde potkala.
Přestože byl porod nakonec delší a komplikovanější než se z počátku zdálo, vždy se mnou byly následné kroky konzultovány, nic nebylo uděláno bez mého vědomí.
Vztah pacient - lékař byl partnerský, necítila jsem se zde v roli „odevzdané nemocné“, což bylo pro mé sebevědomí a klid velmi důležité.
Stejně tak na oddělení šestinedělí byli všichni milí, většina personálu se při prvním kontaktu představila a řekla, jakou roli zde vykonává.
Vzhledem k tomu, že mám doma ještě další dítko, chtěli jsme být co nejdříve pohromadě a porodnici jsem, když bylo potvrzeno, že je malý v pořádku, opouštěli na revers po 24 hodinách. Pan primář neměl žádné námitky, stačilo předat informaci od mé pediatry, že dítě přebírá po 24 hodinách do péče.
Takto profesioná přístup jsem velmi ocenila.
Při srovnání porodu v Podolí, který jsem absolvovala před sedmi lety a porodem v Příbrami, vychází pro mě Příbram po všech stránkách lépe. Zejména díky lidskému přístupu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - Jindulina 03.01.10 napsala :

Tak já jsem rodila před dvěma roky.

Příjem - no, jelikož jsem přišla na vyvolaný porod, tak příjem ok - čekali mě, přijali mě, udělali monitor, doplnila PA se mnou zbývající papíry. Když chytnete dobrou PA při monitorech, na které tam chodíte, tak si s Vámi vypíše papíry už dopředu. Přijde mi to dobrý, protože představa, že mám už fakt porodní bolesti a chce po mě nějaký diagnozi apod., to by mě kleplo :-)

Porod - na vyvolaný porod to byla rychlovka. Byla jsem naštěstí na porodním pokoji. Jsou tam dva. Když je plno, tak se rodí na porodním sále (klasika kachlovka, pokud to nezměnili). Porodní tým byl skvělý (bohužel jména si nepamatuji - kromě PA Hassové ta mě zachránila, radila co a jak, fakt super). Radili jak dýchat a prostě porod super. Malou očistili hned na místě, manžel si jí natáčel (měl na sobě jenom takovou tu zelenou košili a na hlavě zelenou čepici). A pak nám jí tam celé 2 hodiny nechali (možná o chviličku kratší dobu, ale byla tam fakt dlouho - mě za chviličku převáželi na šesťo).

Šestinedělí - jak popisovala kijo - když nechytíte/nechcete nadstandard, tak pokoje jsou po 3 a více. Sprcha sice v místosti přebalováku je, ale za nás se mohla použít pouze po porodu, kdy s Vámi šla sestřička, pak se muselo na chodbu. Já odrodila těsně před obědem, tak mě na noc malou nedali, až druhý den. Ale nosili mi jí na kojení. To byl asi pro mě největší problém - vysvětlení kojení. Bylo nás tam hodně, tak sestřičky kmitaly. No a první přišla, lupla mi malou na prso a ani jsem neměla čas jí poprosit o vysvětlení. A večer jsem chytla sestru, která byla tak nepříjemná, že to bylo hrozný (šedé mikádo). Naštěstí po mé depresi mi staniční vysvětlila kojení, tak to bylo dobrý. Vše co psala Kijo (jako oblečky, kosmetika pro mimi a tak) platilo i za nás, jen tedy kromě té látkové pleny, tu jsem si musela přinést hned na začátku. A já jsem ještě dostala na začátku asi 10 vložek (ty jejich prkna - byla super po porodu). A nějaká paní na měření oušek, to jsem nezažila, asi novinka. Jinak to za mě bylo stejné jako za Kijo ;-)

Personál: Mudr. Plíhalová (při příjmu a průběžných vyšetření), PA Hassová (ta byla úžasná), Nahlásit
doporučuje
Porodnice Příbram - kijjo 27.12.09 napsala :

porodní sály - mají tam dva pokoje, jeden jsem neviděla, na druhém rodila, pokoj byl moc příjemný - televize, rádio, míč ve sprše, wc, kožený vak (na prvním pokoji je i výřivka). Moc krásně se o mě starali, sestřičky i paní doktorka byly moc fajn. Míšu po narození ošetřili přímo na pokoji, nikam ji neodnášeli. Manžel byl při porodu, přijel a do půl hodiny byla Míša na světě. Možná i proto ho nepřevlíkali, na exkurzi nám říkali, že tatínkové (nebo jiní při porodu) dostanou nemocniční košili a kalhoty. Po porodu a ošetření mě i Míši, nám ji nechali asi půl hodiny u sebe a pak ji odnesli na odd. šestinedělí. Zkoušeli jsme i přisátí, bohužel se Míša nepřisála. Na pokoji jsem zůstala dvě hodiny po porodu, pak mě převezli na odd. šestinedělí.

odd. šestinedělí – ležela jsem tu ještě den před porodem a protože měli docela narváno (tu noc bylo 7 porodů), umístili mě na pooperační pokoj (jinak tu leží maminky po císaři). Po porodu mě dali na jiný pokoj, je jich tu 6 (po třech až čtyřech lůžkách) a myslím, že ještě 2-3 nadstandardy. WC a sprcha jsou na chodbě a vždy mezi dvěma pokoji je ještě společná místnost (přebalovák, sprcha, vanička). Míšu mi přinesli pár hodin po převezení na pokoj a od té doby jsem jí měla až do propuštění u sebe. Oblečení pro mimčo je možno mít vlastní, ale já využívala nemocniční (košilka, dupačky, zavinovačka), kde mi ho kdykoliv jsme potřebovali vyměnili. Dostávali jsme 5 jednorázových plenek na den (komu nestačilo musel mít vlastní) a k přebalení stačilo mít vlastní vlhčené ubrousky. Jinak mastička na zadeček, lihobenzín, sterilní čtverečky atd. bylo na přebalováku k dispozici. Samozřejmě šlo používat vše vlastní. Je dobré mít vlastní látkové pleny, dají jednu, ale ta brzo přestane stačit. Na jídlo (snídaně, obědy) se chodilo do jídelny (je na odd., využívá se i jako návštěvní místnost) a večeře (vždy studené) nosili na pokoj. Každá maminka měla k dispozici termosku s čajem. Dvakrát týdně chodí fotograf, je možnost nechat si dát fotku do Příbramského deníku a ještě dvou periodik. Ještě chodí paní měřit ouška miminkům, jen těm, kdo chtějí, pojišťovna nehrají, stojí to 250kč. Návštěvy (nesmí na pokoj) jsou denně od 10 do 20 hod, ale po domluvě kdykoliv. Vizity chodí dvě, nejdřív „maminkovská“ a pak ještě „miminkovská“. Maminka se propouští se nejdříve 72 hodin po porodu, tzn. tak 4.den, pokud nejsou problémy (záleží jak na gynekologovi tak na dětské doktorce), po císaři se pouští za týden. Sestřičky jsou moc ochotní, rády pomůžou, ale občas se stává, že dávají různé informace. Vysvětlili (ukázali) nám přebalování, koupání, kojení, cvičení po porodu, jak a co máme jíst, jak o sebe i miminko pečovat.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Pohled z okna na šestinedělí.

Porodní sál č. 2

Porodní sál č. 2 - polohovatelné porodní lůžko.

pokoj kde jsem rodila

v to jsme měly své miminko

Pokoj kde jsem rodila

spinkali jsme spolu :-)

první den na světě

Přidejte Vaše fotky k porodnici Příbram.>

Děti z porodnice Příbram

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Příbram
Jahůdka 14 Kristýna 48 cm, 3260g 25.07.2024
Děti narozené v porodnici Příbram
pindulinka89 Erik 49 cm, 2700g 20.02.2019
karlici Mníšek pod Brdy Dominik
50 cm, 3470g 17.12.2018
aktakaktak Maruška 50 cm, 3290g 13.12.2018
Switch Tábor Anna
49 cm, 3490g 23.11.2018
radmilka06 Janička
53 cm, 4060g 20.11.2018
walsice Vrchotovy Janovice Nela
52 cm, 3810g 20.10.2018
Cucálek Petr
52 cm, 3610g 08.10.2018
Safaa Praha Emma 49 cm, 3330g 30.09.2018
Davidek Ondrasek David a Ondrej 44 cm, 2260g 24.09.2018
Adámek08 Adam
51 cm, 3770g 08.09.2018
Lucienne05 David 50 cm, 3120g 06.09.2018
Locika17 Emma
51 cm, 3500g 03.09.2018
MarcyRo Lukas 50 cm, 3450g 28.08.2018
Štěpánka 12 Tobiášek
50 cm, 3160g 12.08.2018
Jahůdka 14 Tobiáš
50 cm, 3160g 12.08.2018
Samantka Milanek neznámé 22.07.2018
Samantka Milanek
neznámé 22.07.2018
Barčítko Albert
51 cm, 3300g 21.07.2018
MarusIsabell Isabella Holubová
51 cm, 3280g 20.07.2018
Davídek01 Davídek 48 cm, 2810g 17.07.2018

Rodily v porodnici Příbram

Chystají se rodit v porodnici Příbram

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Příbram?